fUESHOUTS Z Belangrijke uitbreiding van F. Kloos en Zonen Kinderdijk Plannen voor sanering van loggervloot an öe maasRan Nieuwe kapsels mouw Drieling geboren te Vlaardingen minderjarig meisje uit Den Haag verdwenen HARINGREDERS WERKEN SAMEN Geen spreekverbod voor ds. P. Lugtiglieid Opnieuw ver scheid ene inbraken in Den Haag Bouwplannen van Geref. Kerk Den Haag-Oost De KVP in Den Haag tegen annexatie VLAARDINGEN Maasland Brcindiveerauto's met vuurtorens Motorlogger te water gelaten MELODIE 1MM0RTALI Burgerlijke stand van Rotterdam KERKDIENSTEN ruime aanvoe Zaterdag 7 januari 195® Advertentie EXPORT Expositie in „De Stroom" verlengd tot 15 Januari Adverteml Geen winkels in torenflats Slechte beloning Gevallen Korte Schiedamse berichten Burgerlijke stand van Schiedam Examencommissie toekenning rijksbeurzen muziekstudie AUTOVERHUURBEDRIJF UNKELS FORD NEWANGLIA 5.— per dag - 5 ct. per km. NEW PREFECT 6.— per dag - 6 Ct. per km. Vrijdag is Vlaardingen een drie ling rijker geworden. In het flatzie kenhuis schonk mevrouw J. Hadde- man—den Outer het levenslicht aan een zoon en twee dochters. Vrijdagmorgen om twaalf minu ten voor tien werd Pieter Dirk (2450 gram) geboren. Nauwelijks een mi nuut later kwam Suzanne (2210 gram) ter wereld cn een zestal mi nuten later werd Cornelia (1900 gram) geboren. De kleintjes zijn in de couveuse opgenomen. Moeder en kinderen maken het goed. De familie Haddeman woont Rot- terdamseweg 118. constructiewerk mogelijk zullen maken. Naast de hoge hal komt een brede, lage hal van 25 meter breed en 73 meier lang. Kloos werkt momenteel met ongeveer 450 man. Wel heeft men met wervings acties een zeker succes geboekt, maar nog steeds zijn er geschoolde arbeids krachten nodig. Bij de personeelsvoor ziening krijgt men ook te maken met het huisvestingsprobleem. KlooS bouwt zelf 25 woningen en mag zich verheu gen in een goede medewerking van het gemeentebestuur, maar daarmee is men er echter nog niet. In de afdeling spoor wegmateriaal werkt men met ongeveer 150 man. Nieuwe machines worden bij geplaatst en ook hier moot nieuw per soneel aangetrokken worden. Ook de technische rtaf moet worden uitgebreid. In het belang van de industrie richt het bedrijf zich meer en meer op de export. Behalve de uitbreiding voorziet de di rectie ook in de reorganisatie van het bedrijf op bedrijfsorganisatorisch ge bied in de planning en in het bedrijfs beheer. Door de nieuwe aanpak ziet men dat de ordèrportefeuillè meer en meer ge vuld wordt met orders, terwijl men door de nieuwere werkmethoden wat flexibeler wordt ten aanzien van de uit voering der orders. Op 30 december is uit de ouderlijke woning tê Den Haag verdwenen de op 24 maart 1937 geboren Johanna Maria Noest, kapster van beroep. De reden van haar verdwijning is onbe kend en de chef van de kinderpolitie te Den Haag verzoekt haar opsporing. Zij is 1.65 lang, heeft zeer donker blond haar, heeft een slank postuur en draagt een licht-grijs gespikkelde mantel, vermoedelijk een deux-pieces of een rode jurk en blauwe schoenen. In de agenda van deze week wordt gemeld, dat er in het kunstatelier „De Stroom" een tentoonstelling wordt ge houden van schilderijen en tekeningen van. Cees Witters. Dit is echter onjuist. Wegens grote belangstelling wordt de expositie van grafisch werk van George Notenboom en beeldhouwwerk van Frans Fritschy verlengd tot 15 Januari. B. en W. van Schiedam stellen voor om uit de raadsbesluiten van 24 juni 1955 tot de bouw van 3 flatgebouwen, bevattende elk 98 woningen en 11 garages, alsmede 4 dagwinkels of 4 winkelwoningen, onder scheidenlijk op aan de Gemeente toebeho rende grond in Nieuwland en aan de "Vlaardingerdijk, de 4 winkels of 4 win kelwoningen voorlopig te schrappen. Een aantal inbrekers moet ongetwij feld-zeer teleurgesteld zijn. toen zij na zeer veel moeite een opslagplaats van oud papier aan het Doeleplein waren binnengedrongen en daar slechts twee kwartjes en zestien losse centen aan waardevol materiaal vonden. De Rotterdamse bromfietsberijder V. kwam Vrijdag op de Koemarkttorug te Schiedam ten val juist toen een auto passeerde. De man werd met een flinke buil op 'het hoofd, door de G.G. en G.D. naar zijn woning gebracht. INENTING. Op dinsdag 10 januari 1956. des.namiddags van 4 tot 4.30 uur, bestaat gelegenheid tot kosteloze inen ting tegen pokken voor inwoners van Kethel, tenhuize van dr, P. v. d. Kuij, Noordeinde 5. Trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde ren medebrengen. RAADSVERGADERING. De' gemeen teraad van Schiedam is bijeengeroepen in openbare vergadering in het stad huis op Vrijdag 13 januari om half acht. Burgemeester mr. J. W. Peek zal dan zijn nieuwjaarsrede uitspreken. Medische dienst. De medische dienst te Schiedam wordt op zondag 8 janua ri 1956 waargenomen door de volgende artsen: L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357; Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856 en W. A. de Ridder, Stadhouders laan 46, tel 67590. Geopend is apotheek F. H. Backer, St. Liduinastraat 58, ook gedurende de avond- en nachturen van de overige dagen van de week. GEBOREN: Nicoiaas J H, z v F G A Voor- meeren en A L Beuman: Silvers A F. d v P Th van der Maat en I C Turk; Juliana M, d v H-W G Hoek en S Postma. OVERLEDEN: C van Wagtendenk 80" j, vr van J.v.d Hoek. DE Nederlandse haringreders hebben plannen om tesamenlijk de löC-j gervleot te saneren. j Eerste aanleiding hiertoe is, dat vele j loggers, hoewel van goede kwaliteit, min of meer verouderd zijn en niet; met de moderne irawlloggers kunnen oononrreren. Voorts is er een te gering aanbod van geschikt visscriJpersoneel. De moderne schepen hebben minder personeel nodig en bovendien monstert men liever op een modern schip. De reders zouden, als de plannen ioorgaan, de oudere loggers in onder ling overleg willen verkopen, opdat er niet een te groot aanbod zou komen, dat de prijzen nadelig zou beïnvloeden. De schepen met een te geringe pro- duktiecapaciteit zullen dan eerst uit de vaart worden genomen, waardoor het bemannen van de moderne, en meest produktieve schepen niet In ge vaar komt. De eigenaren van de uit de vaart ge nomen schepen zouden door een hef fing op de op de'-wal gebrachte haring schadeloosstelling kunnen krijgen. Zo doende zou." met inbegrip van de uit eventuele verkoop- verkregen gelden, een basis kunnen worden gelegd voor de bouw van nieuwe schepen. De door de Katwljkse, Scheveningse, IJmuidense en Vlaardingse reders sa mengestelde studiecommissie heeft nog geen definitief werkplan opgesteld aangezien de vernieuwing veel vraag stukken met zich meebrengt. Dit jaar zal dan ook de oude situatie nóg wel blijven gehandhaafd. Het bestuur van het IKOR deelt naar aanleiding van berichten die in de pers de ronde hebben gedaan, het volgende mede: Het Is onjuist dat het bestuur zou hebben besloten ds. Lugtlgheld van optreden voor de IKOR-microfoon in het vervolg uit te sluiten. Tengevolge van een blijkbaar niet duidelijke mon delinge mededeling Is deze indruk wel bij ds. Lugtlgheld gewekt. Het bestuur blijft bij zijn besluit om zicb nader te beradeno mtrent de vraag, op welke wijze uitzending van preken van ds. Lugtighcid eventueel zou kun nen worden voortgezet. -De minister .van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft ingesteld de Regelingscómmissis voor dè staatsexa mens voor muziek 1956". Ir, de-com missie zijn 'benöemd: tot Ld en voor zitter: dr. J. Daniskas, inspecteur voor het muziekonderwijs te Rotterdam, tot ieden: S. Dresden, oud-directeur van het Koninklijk Conservatorium voor Muziek te 's-Gravenhage, W. C. N. An- driessen, oud-directeur van het Amster dams Conservatorium te Amsterdam, prof. dr. A. A. Smijers, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, prof. II. F. Andriessen. directeur van het Koninklijk Conservatorium voor Muziek te 's-Gravenhage, G. Stam, directeur van het Amsterdams Conservatorium te Amsterdam. K. van Baaren. directeur van het Utrechts Toonkunst Conserva torium te Utrecht, J. A. Crolla, direc teur van het Stedelijk Muzieklyceum te Maastricht; tot secretaris: Ev. Van Beijnum, leraar aan het Koninklijk Con servatorium voor Muziek te 's-Graven hage. De reeks inbraken in Den Haag is nog niet tot een einde gekomen. In dë nacht van donderdag op vrijdag vond een inbraak plaats in een winkel in scheepsbenodigdheden aan de Treiler-- dwarsweg. De buit was een hoeveelheid sigaren en shag ter waarde van 280.—. In dezelfde nacht probeerde men de i brandkast te openen in een cartonnage-, fabriek aan de Laakweg. Deze poging mislukte. Ook in de nacht van. vrijdag op zaterdag drong men binnen in een ijzerhandel aan de Cruquisstraat. Met branders werd de brandkast bewerkt, het uitlichten van het slot gelukte niet. Wel kon de bovenplaat verwijderd wor den. De kast was leeg. Daarom namen de inbrekers uit een vacantiepot 170. mee. In deze nacht werd ook ingebroken in een garagebedrijf aan dc Huygcnsstraat. Laden en kasten werden onderzocht en de buit was 100. Met het gemeentebestuur van Den Haag worden thans door de commissje van beheer van de Gereformeerde Kerk van Den Haag-Oost besprekingen èe- voerd over bouwplannen. In de 'eerst komende jaren moeten in dit deel van de stad drie Gereformeerde Kerken ge bouwd worden. In de eerste plaats aan dc Laan van N.O. Indië, ter vervanging van de Oosterkerk aan de Z.O. Buiten singel, welke aan de saneringsplannen ten offer zal vallen. Verder in het Be noordenhout, omdat het gymnastieklo kaal aan de Van Nijcnrodestraat on toereikend is om als wijkcentrum te dienen. In de derde plaats moet ge bouwd worden in de polder „Mariahoe- ve", waar een geheel nieuwe woonwijk geprojecteerd is. Nadat de onderhandelingen met de gemeente tot een definitief resultaat hebben geleid, zuilen de plannen verder worden uitgewerkt en zal een actie wor den ingezet 'tot het verkrijgen van - de nodige geldmiddelen. Een commissie, bestaande uit leden van de Haagse kringvergadering van de K.V.P. heeft onder voorzitterschap-van ir. A. Roebroek, lid van de Eerste Ka mer, een rapport samengesteld over de annexatieplannen van Den Haag, dat o.a. aan het Haagse gemeentebestuur is toegezonden, In het rapport behandelt de commis sie het voorstel van B, en W. tot wij ziging van de grenzen van 's-Graven- ha,ge. De commissie heeft de punten- van dit voorstel paragraafsgewijze be-- studeerd en is tot de conclusie geko men, dat annexatie niet de juiste weg is voor de oplossing van het probleem,, a at verbonden is aan de vorming yen- Jeugd bracht bUn* duizend gulden bijeen. De Maaslandse Geref. jongelings. vereniging had een sjoel- en oliebollen avond georganiseerd. De bedoeling was om een bedrag bijeen te brengen voor de „jeugdhuisbouwfonds" Het werk van deze jongeren werd rijkelijk beloond. De opbrengst van deze avond was f 983.45. MAASLAND. Ned Herv Kerk 10 uur ds Hem mes van Schiedam en 2.30 uur ds Keijzer. Geref Kerk 9.30 en 2 uur d» S D Lank- huijzen van Naaldwijk. De Utrechtse brandweer gaat expe rimenteren met een bijzonder sterke autolamp, die zij uit Duitsland op proef heeft laten komen. De werking van het sterke .lenzen stelsel van deze lamp, die op een van de brandweerwagens wordt gemonteerd, is als die van een kleine vuurtoren. De in het rond geworpen extra sterke blauwe stralenbundels geven ook over dag onmiddellijk de plaats van de brandweerauto aan in het drukke ver keer. Men hoopt het hierdoor aan andere automobilisten en de verkeersagenten gemakkelijker te maken aan t'e brand weer een snelle doorgang te verschaf fen. Wanneer dit inderdaad het geval zal blijken te zijn en dergelijke „kleine vuurtorens" worden aangeschaft, zui len bepaalde verkeersvoorscbriften in zake de verlichting aan -eze nieuwe toestand dienen te worden aangenast. In Den Haag zijn enkele politieauto's reeds met soortgelijke lampen uitge rust. Met goed gevolg is hedenmorgen van de Scheveningse Sleephellingmaatschap- pij te Scheve: .ngen te water gelaten de motorlogger IJm 72. Het schip is ge bouwd voor rekening van de rederij J. C. Pronk te IJmuiden. Advertentie CHRISTELIJKE FILM ACTIE vertoont dt film ONSTERFELIJKE MELODIE. De voorstellingen worden gehouden op Za terdag 7 Jan. fn de Aula H.B.S., Afrikaander- plein en Maandag 9 Jan. in De Lantaarn, Gouvernestrast en Woensdag 11 Jan, Jn Lommerrijk, Straatweg. Aanvang precies 8 uur. Toegangsbewijzen verkrijgbaar avonds aan de zaal of telefonisch reserveren Tel. 73043 vanaf Maandag J uur n.m. De voorstellingen zijn ook voor niet-leden toegankelijk. Advertentie KerdUkstr. 28 (Bergpolder) R'dam, Tel. 80847 ROTTERDAM heeft van wethouder J. van Tilburg afscheid genomen. Voor al de gemeenteraad heeft dat op stijl volle wijze gedaan. Een periode is af gesloten. Zij is voorbij. En nu moeten we weer vooruit. Jammer is het, dat het niet zo duidelijk is, wie nu in het College belast za! worden met het Ha venbedrijf. Toch is dit van zeer grote betekenis. Want voor Rotterdam is de haven en net havenbedrijf van het grootste belang. Zal de lijn worden voortgezet en zo ja, op even degelijke wijze? Of zal het zo worden, dat er voor het"beheer van de haven een noodop lossing wordt gezocht? ALLERLEI berichten zijn reeds gelan ceerd, berichten, die uiteraard be rusten op persoonlijke opvattingen van zegslieden of journalisten. Want uitein delijk is het het c-ollege van B. en W. zelf. dat de functies onderling verdeelt en dat dus uitmaakt, wie met het ha venbeheer zal worden belast. Niettemin is het alleszins begrijpelijk, dat er ge sproken en geschreven wordt over de mogelijke oplossingen. Het belang van de stad is er mede gemoeid. En in deze dynamische tijd, om een modewoord te gebruiken, is het nu eenmaal niet een voudig om iemand te vinden, van wie elk terstond zegt, dat hij ten volle be kwaam is, om die moeilijke functie van wethouder voor het Havenbedrijf te ver vullen. ALS vanzelf komen velen er dan toe om de vraag te stellen, of het niet mo gelijk is iemand buiten de Raad aan te trekken om dis mÜWiudex o» m>

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2