t Misdadiger Borgers is nog op vrije voeten Krachtig protest Ver. Naties Dullès wordt ingelicht oner proces-Jungschlaeger WAPENDIEFSTAL TE EDE ZATERDAG OPGELOST Jungschlaeger niet onpartijdig berecht Schending van fundamentele beginselen Aannemers alsnog akkoord Meer vakantie voor bouwvakarbeiders WOEDE OVER VERBANNING MAKARIOS Jordanië weigert breuk roet Londen Terugtrekken uit E.G.K.S. Gebouw op Kreta geplunderd Mr. Van Empel in Singapore Bravourestukje van twee Leidse studenten en een korporaal SOEKARNO UITGENODIGD OM De Graaf bracht bijzondere hulde aan NAAR V.S. TE KOMEN InternJuristencommissie DE Internationale Juristencommissie heeft zich op haar vergade ring te Londen (van 8 tot 10 maart) beraden over het proces tegen Jungschlaeger en als resultaat daarvan een telegram gezonden aan de Indonesische ambassaaem. Hierin wordt gezegd, dat uit de inlichtingen die de commissie heeft gekregen, overduidelijk is gebleken, dat Jungschlaeger niet op onpartijdige wijze is berecht, in overeenstemming met de fundamentele beginselen van rechts pleging, erkend door de beschaafde naties. W eeroverzicht VEERTIENDE JAARGANG No. 3331 mmmme. MAANDAG 12 MAART 1956 Weerbericht A VON BRENTANO VERGISTE ZICH KANS OP INTE Sd.bSfa™korG™JedciSfë Kleuter na aanrijding mzwsmmt Daders na een inbraak in Den Haag gevat voor ons. Locomotief van R.T.M. uit de rails DEMONSTRATIES IN DJAKARTA „Dulles had begrip Franse onderscheiding voor J. Nieuwenlmis o Directeur: H. DE RUIG O Te lioge prijs voor Arabische hulp Fran? di eigement DE Griekse regering heeft gisteren bevolen het onderwijs in het Engels op alle Griekse scholen voor onbepaalde tijd te staken, i I)ït is één van dc scherpe antwoorden op het Britse besluit om aarts- j bisschop Makarios, leider van de beweging op Cyprus your aan- sluiting bij Griekenland te verbannen. i Op Cyprus, Kreta en in Griekenland hebben zaterdag heftige on-1 geregeldheden gewoed. In de Griekse steden Athene en Saioniki1 werden bij anti-Britse betogingen tachtig personen gewond. Grie kenland heeft bij de Ver. Naties een krachtig protest tegen de Britsê politiek op Cyprus ingediend. Op Cyprus zelf gingen de relletjes zaterdag vergezeld van een algemene staking. Gisteren was het over het algemeen rustig. De staking was geëindigd en de kerken waren stampvol, maar er heerste e«n gelacjpn sfeer. Truman naar Nederland Traangas iCCiCIl NAAR ROME Bij Barendrecht: Meer inbraken Statuut van Athene Vechtpartij op werf terrein van Wilton-Fijenoord Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. U57CC Postbus 1112 Postgiro No. 424516 Klachtendienst abonnementen 18.30-ly3ü u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 1-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18 30—19 30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 2Jb Telefoon 67882 Abormementsprijs 52 cent per week, 5,26 per maand", 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Weersverwachting, geldig tot dinsdagavond. AANHOUDEND SCHRAAL WEER. Droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige oostelijke winti. Dezelfde tempera turen als vandaag of iets hogere. ZOV EN* MAAN. 13 maart zon op 7.01, onder 18 43. maan op 6 51, onder 20.17. Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT Grieken steken Bl itse vlaggen in brand De hoofden van dc drie Arabische staten, die in Cairo hijeen zijn. hebben besloten hun besprekingen een dag te verlengen. Dit zou gebeurd zijn omdat rij er, naar verluidt, niet in geslaagd zijn Jordanië er toe te bewegen de ban den met Grool-Brittannie te verbreken als prijs voor Arabische financiële hulp. De due staatshoofden zijn premie: Nassei van Eg>pte. koning Saoed van Saoecu-Arabie en president Kouatly van Syne. Volgens onbevestigde berichten neeft koning Hoessein van Jordanië ge weigerd naar Cairo te komen. Koning Hoessein heeft zijn kostbare Cadillac geschonken voot een ..tom bola" voor de bewapening van de na tionale garde van Joidanie. Koningin Erna schonk kostbare sieraden en ook de leden dei legering droegen bij. De voorzitter van de Franse Staal- federatie. Pierie Ricard. heeft gewaar schuwd. dat Fiankrijk zich wel eens uit de Eiuopese Gemeenschap voor- Kolen en Staal zou kunnen teiugtrek- ken, wanneer de Duitse legering Frank rijk niet tevreden zou kunnen stellen bij de onderhandelingen over de regeling van de Saarkwestie. Op een persconferentie, waar de si tuatie in de Franse staalindustrie werd besproken, wees Richard erop. dat Frankrijk had toegestemd tot de E.G.K S. toe te treden m de mening, dat Duitsland de aanleg van het Rijn- Moezelkanaa] zou goedkeuren en dat de economische unie tussen Frankrijk en het Saargebied zou blijven beslaan. Nu aan deze twee voorwaarden niet is vol daan. zou Frankrijk wei eens tot de ge dachte kunnen komen, een dwaze koop te hebben gesloten. bii I eronlnaurdigde Grielue studenten i er- brandden zaterdag in Athene de Britse ilag uit proli'il tegm de lerbunning tan uartsbietchnp Makariade leider itm de bruegtn» np C\prus tnor aansluiting bij Griekenland. De vrijdagavond door de Duitse mi nister Von Brentano tijdens een pers conferentie gedane mededeling, dat een Duitse rechtbank xou hebben ge weigerd asielrecht te verlenen aan een der zeven naar Duitsland ontsnapte Bredase oorlogsmidadigers, blijkt, vol gens een verklaring der Duitse am bassade in Den Haag, die wij reeds in een deel onzer edities publiceerden, op een misverstand te berusten. Het betreft Sander Borger*. Von Bientano had verklaard, oat Borgers zich in hechtenis bevmdf met het doel om uitgeleverd te worden, maar het blijkt, dat hij nog op vrïie voe ten is. De rechtbank te Oldenburg Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de ex-president dei- Verenigde Staten, Harry S. Truman, wanneer hij in mei a.s. naar Europa komt, ook Nederland te bezoeken. "V Aartsbisschop Makarios is zateidag met een transportvliegtuig van de Britse luchtmacht te Mombasa in Ke nia aangekomen Vandaar vertrok hij aan boord van het fregat Loch Fada naar de Seychellen, een eilanden groep in de Indische Oceaan. Als ver blijfplaats zal hem het landhuis van de Britse gouverneur op het eiland dienen. De Seychellen liggen duizend mijl van de Afrikaanse oostkust. De eilan den, 92 in getal, worden slechts eens per maand door schepen aangedaan. Er zijn geen lucht- of telefoonverbin dingen met het vasteland. De Griekse ambassadeur in Londen, Basil Monstras. vertrekt vandaag naar Athene. Hij is door zijn regering uit protest teruggeroepen. Britse troepen zijn zaterdag met traangas opgetreden tegen demon stranten op Cyprus. In Athene stak oen menigte een Britse vlag in brand, sneed de banden van de Britse auto bussen door en gooide de ruiten i» vut hotels die een Engelse naam dra gen. In Saioniki poogden de autoriteiten met behulp van pantserwagens een einde te maken aan" een betoging van •2000 studenten. De demolish anten richtten houten bairicades op en sta ken deze in brand om de pantserwa gens tegen te houden. Vier pantserwa gens en twee vrachtauto's van het le ger werden onklaar gemaakt. De in zittenden werd met knuppels en ste- nep aangevallen, waardoor officieren en', manschappen werden gewond. In Heraklion op Kreta doorbraken duizenden demonstranten een politie- kordon om een aanval te doen op het Britse consulaat. Het gebouw werd ge plunderd en geheel vernield, Griekenland heeft zaterdag bij de V.X. hel „krachtigste protest" tegen de Britse politiek op Cyprus en de ver banning van aartsbisschop Makarios ingediend. (Van een onzer verslaggevers) Een grote groep belangstellenden wachtte zondagavond tevergeefs op Schiphol op de aankomst van de Ne derlandse advocaat mr. A. C. van Em pel, die in Djakarta mevrouw Bouman enige tijd heeft geassisteerd. De ma chine nit Indonesië landde omstreeks kwart voor 10, maar toen bleek de beer Van Empel niet tot de passagiers te behoren. Een van dc reizigers deelde mede, dat mr. Van Empe! uitgestapt was in Singapore »n daar veertien da gen zal blijven om mevrouw Bouman te helpen bij het opstellen van baar du plieken in het proces-Jungschiacger. Zo- ais bekend kon de heer Van Empel geen visum meer krijgen en nu zal een koe rier tussen Djakarta en Singapore heen en weer reizen. De Griekse afgevaardigde. Christian Palamas overhandigde een nota voor de secretaris-generaal. Dag Hatn- marskjoeid, en bepleitte, dat kopieën zouden worden uitgedeeld onder alie leden. In de nota wordt met verzocht om Autoriteiten in Washington hebben volgens U. P. verklaard dat minister Dulles tijdens het bezoek dat hü van daag aan Djarkarta brengt, volledig ingelicht zal worden over de zaak- Jungschlaeger. Het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken volgt het proces nauwkeurig sedert dc dood straf tegen Jungschlaeger is geëist. De zoon van Jungschlaeger, die soldaat is in het Amerikaanse leger, heeft een verzoekschrift aan de rege ring gezonden om tussenbeide te komen. Men wees erop dat de mo- .,i dat Palamas vandaag een officiee verzoek za* indienen, d„t Je zwos- tic-Cyprus op voorlopige agenda van de volgende zitting van de al gemene vergadering der VN. in september of november zal worden geplaatst. De „British European Airways" heeft de vluchten op Athene zaterdag her vat. nadat vrijdag twee toestellen naar elders waren gezonden met het oog op eventuele anti-Britse demon straties. U V V^A Het vüfjjarige meisje L. Sparreboom stak vanmorgen voor haar ouderlijke woning aan dc Stadionweg te Rotter dam-Zuid plotseling de rijweg over. Zij werd daarbij aangereden door een be stelauto. Het meisjje kwam met haar hoofd tegen de kopland van de auto gelijkheid van interventie groter is omdat Jungschlaeger tijdens de we reldoorlog in Amerika heeft bijge dragen aan de geallieerde zaak. De Amerikaanse advocaat Charles A. Horsky, die vorig jaar door de Ne derlandse regering werd aangezocht de verdediging in de zaak-Jungschlae ger op zich te nemen waarop de Indo nesische regering hem echter een vi sum weigerde, verklaarde dat de In donesische regering het proces ge bruikt om haar eigen tekortkomingen in het handhaven van de orde te ca moufleren. Hij zei dat Jungschlaeger gearresteerd was om te trachten de blaam voor de grote onrust in het land op de Nederlanders te werpen. Mr, T. M. J. de Graaf, Tweede-Ka merlid voor de KVP. heeft in Nijme gen verklaard dat hij Jungschlaeger, die bij persoonlijk kende, niet iemand achtte, die zich nog zou bemoeien met politieke zaken in Indonesië, nadat de oude verhouding tussen Nederland en Indonesië was verbroken. Mr. De Graaf zei dat er bij de rechterlijke macht in heeft thans een bevel tot inhechte nisneming tegen Borgers Uitgevaar digd, teneinde te kunnen uitmaken of de man al dan niet op asielrecht aanspraak zal kunnen maken. De ambassade van o'e Bondsreoubliek deelt over deze kwestie het volgende mede: „Het Oberlandesgericnt te Ol denburg heeft vrijdag bevel tot in hechtenisneming ter uitlevering gelast tegen de Bredase vluchteling Borgers. Het bevel tot inhechtenisneming zal zo snel mogelijk worden uitgevoerd. De kwestie van het staatsburgerschap van Borgers zal nog in de procedure over de uitlevering moeten worden opgehelderd". Tot zover de mededeling van de Duitse ambassade. Hieraan kan wor de toegevoegd, dat reeds ir. augustus van het vorige jaar de uitlevering van Borgers is gevraagd. Van Duitse zijde is nimmer op dit verzoek geantwoord, noch is Borgers gearresteerd. Het is bekend, dat hij zien veel in de buurt van Oldenburg ophoudt. Zaterdagmiddag is Von Brentano, na 2ijn driedaags bezoek aan ons land, van Schiphol naar Rome vertrokken. In de Italiaanse hoofdstad zal hij bij de feestelijkheden in verband met de tachtigste verjaardag van de Paus de Westduitse regering officieel vertegen woordigen. Minister "Von Brentano werd op Schiphol uitgeleide gedaan door de Nederlandse minister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns. De ommnndunt tan het marine-opkom>f- eentrnm ie i oorschoten, kapt.duit. ter zee II. II. de Graaff, heeji zaterdagochtend in het centrum een aantal nieuwbenoem de marineofficieren beëdigd. Onder de nieuubenoemde officieren betond zich ook een drietal oudgedienden (op de foto herkenbaar aan de medailles), zgn. vakofficieren, dia reeds op zestienjarige leeftijd als lichtmatroos hun loopbaan begonnen en door hun bijzondere ver diensten .tot officier opklommen. De op name gvejt een beeld tan dp beëdiging i an It. ter zee 2e klasse IV. E. Anders; naast hem v.l.n.r. de heren L. Klok en C. Prins, die dezelfde rang hebben. (Van een onzer verslaggevers) De wapendiefsta! nit de Jan Willem Frisokazerne te Ede, gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag van de vorige (week, was reeds zaterdag op gelost, door de bekentenis van drie jonge in Den Haag aangehouden inbrekers. Zij waren in arrest gesteld voor diefstal van flessen drank op vrijdagmorgen vroeg en tijdens het verhoor door de Haagse politie deelden zij mede betrok ken geweest te zijn bij de wapendief stal. Enkele wapens, namelijk een kara bijn en drie pistolen, hadden zij in ban bezit, maar de -rest waaronder enkele stengnns en pistolen wierpen zij, vol gens hun zeggen, verpakt in een kist in een Leidse gracht. Hier heeft de Leid se politie, in samenwerking met de mi litaire politie gisteren de gehele dag gedregd, evenwel zonder resultaat. terecht Indonesië vele leden zijn die bii uit- Het slachtoffer is naar het Zuiderzie- y kenhuis overgebracht, waar zij na aan-, deskundig geschoold zijn en dte komst overleden bleek te zijn. zulke zuivere rechtsbeginselen zijn toegedaan dat men mag verwachten dat de uitspraak niet in strjjd zal zijn Naar het A.X.P. uit betrouwbare bron in Djakarta verneemt, heeft de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, president Soe- karno uitgenodigd een bezoek te bren gen aan de Verenigde Staten. Soe- karno heeft de uitnodiging aanvaard, maar er is nog geen beslissing geno men over de datum van het bezoek. Dulles bracht een uur na zijn aan komst in Djakarta een bezoek aan president Soekarno op het paleis Merdeka, Intussen hadden vertegenwoordigers van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, die minister Dul les op zijn reis vergezellen, een bij eenkomst met leden van het aftre dende kabinet cn hoge autoriteiten. De woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Za ken, onthulde^ dat gedurende deze besprekingen de kwestie Nieuw-Gui- nea was besproken. „Een gedachtenwisseling over dit onderwerp heeft geleid tot een beter Bij Barendrecht is vanmorgen een lo comotief van de R.T.M., op weg van Putters'noek naar Rotterdam, met één as uit de rails gelopen. Met behulp van dommekrachten slaagde men erin de locomotief weer op het rechte spoor te brengen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het tramverkeer had een half uur vertraging. i begrip van de zijde van de Ameri kanen over ons standpunt", aldus de woordvoerder. Een ander onderwerp van bespre king gedurende deze informele bij eenkomst was het verlenen van eco nomische hulp aan Indonesië. De Amerikaanse bezoekers verklaarden, dat zij bereid waren economische bij stand te verlenen. Naar van Indone sische zijde vernomen wordt zou hier over in grote lijnen overeenstemming zijn bereikt. Men legde er echter de nadruk op, dat de besprekingen geen officieel karakter droegen. Bij de aankomst van de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken, John Foster Dulles in Djakarta heeft hedenmorgen een groepje com munisten gedemonsteerd. Zij riepen: „Weg- met de ZO AVO", en „Ga naar huis ZOAVO". 12 Jonge mannen en een meisje werden gearresteerd. Terwijl Dulles' auto van het vlieg veld wegreed gooide een der toe schouwers een stukje paars papier naar de wagen. De politie deelde la ter mee, dat op het papier „Weg met de ZOAVO" gedrukt stond. Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken deelde mee, dat communistische arbeiders gisteren gedreigd hebben een demon stratie te organiseren tegen het be zoek van Dulles. Hij zei verder, dat de jonge vrouw, die gearresteerd is, verklaard heeft lid te zijn van de Indonesische Ger- wani, een communistisch-nationalisti- sche organisatie van Indonesische vrouwen. De politie deelde mee. dat er waar schijnlijk nog meer arrestaties zullen worden verricht. mevrouw Bouman. Het drietal, de 24-jarige student K. A.U., de 22-jarige student N.J.M.V., bei den uit Leiden, en de 20-jarige korpo raal broer van een der stu denten, moet de wapendiefstal uit bravoure gepleegd hebben. Zij schijnen geen politieke bedoelingen gekoesterd te hebben. Uit het verhoor kwam vast te staan dat zij woensdagavond per auto naar Ede gereden zijn. Op welke wijze zij de kazerne binnenkwamen, kwam nog niet geheel vast te staan. De twee broers wisten evenwel het wa- pendeport bino»n te dringen en daar namen zij de wapens weg. De student U. was de twee broers bij liet inladen v behulpzaam en daarna reden zij naar het westen van het land terug. Zij wis- ten, aldus vertelden zij tegen- de- po litie,- met de verschillende .wapens "géén raad. Zij staken ieder een pistool op zak, en namen nog een karabijn, die zij achterlieten bij kennissen m Leiden. De rest wierpen zij m de* gracht te Leiden. De volgende morgen vroeg bra ken zij in in een slijterij te Den Haag.' Deze inbraak werd hun noodlottig, want enkele uren nadat deze diefstal ge pleegd was. werd een van de drie reeds aangehouden. In de loop van vrijdagmiddag volgde de aanhouding van de tweede en za terdagmorgen om 9 uur hield de poli tie de laatste aan, In de loop van za terdagmorgen legden zij hun bekente nis -af. Verder kwam vast te staan dat, zij in Den Haag nog enkele inbraken gepleegd hadden, namelijk in een dans school aan het Noordeinde, waar een schrijfmachine, een radio en een bedrag van 400 verdween en in een kantoor aan de Zuidoostbuitensingel. waar een telmachine hun buit was. Verder heb ben zij ingebroken in een revalidatie centrum voor militairen te Austerlitz. Hier ontvreemden zij chocolade en pin da's. Het gestolen radiotoestel werd eveneens te Leiden in het water ge gooid. De telmachine en de schrijfma chine cn een bedrag van 100 konden in beslag genomen worden. Het drietal wordt ter beschikking gesteld van de of ficier van justitie te Den Haag. Naar wij vernemen is Jan Nieuwen- htus, hoofd van de afdeling Voorlich ting en Publiciteit der gemeente Rotter dam. onderscheiden met de zilveren me daille van de Franse academie van kunsten, wetenschappen en letteren. Sinds het verschijnen van de zilve- ten guldens op 16 januari van dit jaar waren er op 5 maart jl. 22.088. 701 stuks in omloop gebracht. De Bilt, maandag 10 uur: Gedurende het weekeinde werd het weer in West- Europa beheerst door een hogedrukge- bied dat zich uitstrekt van de Oeral over Zuid-Seandmavië naar de Golf van Biskaye. Aan de Zuidflank hiervan stroomt met Oostelijke wind koude en /.eer droge continentale lucht vanuit Rusland over Polen naar on/e omge ving. In deze lucht kwam weinig be wolking voor zodat in de nacht van zaterdag op zondag en van zondag op graden vorst optrad. In de Balkan en maandag overal in ons land enkele oijrie Alpen viel hier en daar wat sneeuw ais gevolg van een diepe de pressie in de hogere luchtlagen, die zich langzaam naar het Westen verplaatste Op de Oceaan is de depressie-activiteit gering. Waarschijnlijk komt ten Noord westen van Portugal een afzonderlijk lagedrukgebied tot ontwikkeling aan een oud Oceaanfront, Een ander Ocaan- front drong tot bij de Ierse kust door, maar dit front trekt slechts langzaam Oostwaarts. Hoewel het hogedrukgebied boven Europa iets aan betekenis begint in te boeten zal het weer morgen niet veel met dat van de afgelopen dagen verschillen. De komende nacht is daar om weer lichte vorst te verwachten en overdag blijven de temperaturen enkele graden beneden normaal. Het uitvoerend comité der com missie begint het telegram met de opmerking dat het zich weerhoudt van een mening omtrent de schuld of de onschuld van Jungschlager. omdat het niet de volledige processtukken tot zijn beschikking heeft. Het comité herinnert dan aan het Statuut van Athene, in juni 1955 af gekondigd door vooraanstaande leeh- ters, advocaten cn hoogleraren in het recht uit 48 landen en ondei*schreven door vele duizenden juristen over de gehele wereld, waarin het volgende wordt vastgesteld: 1. De staat is onderworpen aan het recht. 2. Regeringen hebben de rechten van het individu te eerbiedigen in het kader van de rechtsstaat en moeten op effectieve wijze voorzien in derzelver hand having. 3. Rechters moeten zich laten lei den door de beginselen van de rechtsstaat, deze beginselen zon der vrees of voorkeur bescher men en handhaven en weerstand bieden tegen iédere inbreuk door regeringen of politieke partijen op hun onafhankelijkheid als rechters. 1. De advocaten der gehele wereld moeten waken voor de onafhan kelijkheid van hun beroep, zij moeten kloekmoedig opkomen voor de rechten van het individu in het kader van de rechtsstaat en erop staan, dat aan iedere verdachte een onpartijdig straf proces gegarandeerd wordt. Zie verder pagina 3 TTET College van Rjjksbemid- delaars heeft vrijdagavond een initiatief genomen om de bei de partijen in het bouwbedryf bij elkaar te brengen. Als gevolg daarvan heeft overleg plaatsge had en dit heeft ertoe geleid, dat de neutrale aannemersbond als nog bereid is gevonden de uit breiding van de secundaire ar beidsvoorwaarden toe te staan zonder doorberekening in de prij zen. De Ned. Chr. Aannemers- en Pa troonsbond moest het voorbehoud ma ken dat eerst de zaak in een bijzondere ledenvergadering opnieuw ter sprake zou moeten komen, alvorens men zich definitief bij het akkoord kon aanslui ten, Deze vergadering zal woensdag a.s. worden gehouden. De bereikte overeenstemming houdt in, dat de komende vakantie week van de bouwvakarbeiders ver lengd zal worden met de zaterdag ervoor en de maandag erna,, ter wijl een ander deel van de drie pro cent verruiming zal worden ge bruikt voor het in leven roepen van een weduwen- en wezenpensioen Tijdens een spoedvergadering van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en- Bouwnijverheid werd zaterdag te Utrecht medegedeeld, dat de Bondsraad zich kan verenigen met het door het Bondsbestuur gevoerde beleid. Met dankbaarheid werd gecon stateerd, dat dit beleid heeft geleid tot bevredigend resultaat, waardoor de arbeidsvrtvie tot heden kon worden bewaafd. Ten aanzien van de nevenbedrijven sprak de Bondsraad de verwachting uit dat het overleg hier eveneens tot het gewenste resultaat zal leiden Mocht dit niet het geval zijn, dan is de Bondsraad de overtuiging toege daan, dat met alle geëigende midde len naar verwezenlijking moet worden gestreefd. Ook de Bondsraad van de Katholie ke Bouwvakarbeidersbond St. Joseph kwam zaterdag te Utrecht in spoed vergadering bijeen. De Bondsraad ver leend e het Bondsbestuur volledige vrij heid van handelen bij verdere onder handelingen met de nevenbedrijven, met name *t schilders-, het stukadoors- en het steenhouwersbedrijf, met welke nog geen overeenstemming over de drie procent verruiming werd bereikt. Op het terrein van de werf Wilton Fijenoord te Schiedam heeft vorige week een ware veldslag gewoed tussen twee groepen zeelieden, waarvan de ene van Engelse en de andere van Noorse nationaliteit was. Het gevecht werd zo ernstig dat er zelfs blanke wapens aan te pas kwamen. Daarbij werd een 23-jarige Noorse zee man K. F. U. van het schip „SunhiU" door een mes in de buik getroffen. Het slachtoffer werd naar de dr. Noletstichting overgebracht maar is buiten levensgevaar. Toen de Schiedamse politie eerst zaterdag van het geval hoorde, was het schip, de „New Corobia" met de dader 5a5} boord, reeds vertrokken. Maar dadelijk werd met de internationale politieorganisatie „Interpol" contact opgenomen, die dezelfde dag reeds kon berichten dat de dader was opgespoord in een Engelse haven. tfc

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1