S.B.O. I na spannende strijd kampioen N.R.S.B. afd, 2 c Oesters Afscheid van mevrouw Keyzer Oerwoudarts sprak over Simaviwsrk in Suriname en Nieuw-Guinea [LEO van IERLAND] De put" naast Passage verdwijnt van de Broersvest Jubileumconcert van „Harpe Davids" Nieuwe werkmethode bij medische sportkeuring te Vlaardingen Sociale werkplaats in voormalige ambachtsschool 3 april in gebruik Modelwoning in Sluispolder door loco-burgemeester geopend SCHIEDAM Simavi-collecte van 9-14 april Personeel Noordhoek vergaderde Gezellige bijeenkomst van „Het Singelkwartier" Verloren grenzen" voor Herv. Wijkgemeente 1 VLAARDINGEN Begonia kweekwedstrijd zal zeker slagen Echtpaar Plantinga vijftig jaar getrouwd Nieuw bedrijfspand voor bakkerij Vlug Vijf en dertig jaar Christelijke Harmonie S.V.C.-dames lieten weer goed spel zien VLAARDINGEN Zekerder en vlottere vervulling van de taak Staatssecretaris Van Rhijn verricht opening N.C.R.V.-leden luisterden naar „Vrij en blij" MAASSLUIS Inrichting van de tvoning is een levensvraag Hoek van Holland JAARVERGADERING GROENE KRUIS Maasland TROUV Woensdag 21 maart 1956 4" Wantrouwen V oor jaarstentoonstelling in C.C.C. Bidstond Herv. (Geref.) Evang. in N.P.B.-kerk Collecte Advertentie Advertentie Schiedamse schakers wonnen van Wilton Fyenoord Advertentie Korte Schiedamse berichten Spanning Advertentie V OOR FOR EVE R VERLOVINGSRING EN S.B.O. 2 Korte Vlaardingse berichten V isserij berichten Advertentie Na de schouwburg.73 De werkplaats in het kader van de gemeentelijke sociale werk voorziening, die is ondergebracht in de geheel opgeknapte voormalige ambachtsschool in de Oosterstraat te Vlaardingen, wordt op 3 april officieel geopend. Dit zal geschieden door de staatssecretaris voor sociale zaken, zijne excellentie mr. dr. A. A. van Rhijn. De officiële ingebruikstelling zal geschieden in de nieuwe werkplaats. In het oude gebouw van de Gereformeerde schoolvereniging in de Emmastraat, waar de werkplaats nu nog is gehuisvest werken ruim vijftig mannen en vier vrouwen. Nieuw wijkgebouw Het werk van de Simavi is ongetwijfeld bij velen bekend. Nu echter van 914 april in het gehele land een bijzondere collecte zal worden gehouden, voor het geven van uitgebreide hulp aan de leprakolonie Miel op Nieuw-Guinea had de afdeling Schiedam van Simavi gemeend de aan dacht van de inwoners van Schiedam nog eens bijzonder bij dit werk te moeten bepalen. Om dit doel te bereiken was dinsdagavond dokter P. A. de Groot naar het gebouw Arcade gekomen om iets te vertellen over het werk in de oerwouden van Suriname onder de bosnegers, waaraan ook hij zijn niet al te bescheiden steentje heeft mogen bijdragen. „Dokter De Groot is voor Schiedam geen onbekende, want vier jaar geleden vertelde hij op dezelfde plaats over dit werk", aldus de voorzitter van de plaat selijke afdeling, de heer D. A. v. Hase- len, die een inleidgnd propaganda- woord sprak. „Het werk in het oerwoud is bijzon der zwaar," aldus dokter De Groot, „niet alleen om de materiële-, maar ook om de geestelijke noden. Niette genstaande dat, werken in twee kleine ziekenhuizen in de Surinaamse bossen aoht verplegers en twee doktoren. Dat is een druppel op de gloeiende plaat, wanneer men bedenkt, dat de zuigelin gensterfte daar 60 pet. bedraagt en le pra, frambosia en malaria in grote om vang voorkomen. De geneesmiddelen, die de blanken brengen, wekken het wantrouwen van de bosnegers. Het duurde een half jaar voor de eerste neger in het hospitaal Kabel, waar dokter De Groot werkte, kon worden opgenomen en eerst na ja ren wist men het volle vertrouwen van de inboorlingen te winnen. Dezen zijn zo verknocht aan hun medicijnmannen dat zij eerst schoorvoetend naar de hos pitalen trekken. Evenals dr. Schweitzer dat doet, wist men ook hier rond het hospitaal goede voorzieningen te tref fen. Een moestuin werd aangelegd, een watertoren gebouwd en een veestapel •groeide in het eens ook op die plek zo dichte oerwoud. Nu dokter De Groot naar Nederland In het gebouw Tivoli te Schiedam hield de personeelsvereniging van de wasserij Noordhoek dinsdag haar jaar vergadering. Een openingswoord werd gesproken door de verenigingsvoorzitter de heer H. G. Kuipers, die met voldoening op een actief jaar terug kon zien. Ook het jaarverslag van secretaris P- v. d. Kruyt sprak tuteraard van acti viteit. Drie bijeenkomsten werden in het afgelopen seizoen gehouden. Dat de ver eniging ook in financieel opzicht gezond is, bleek uit het verslag van penning meester J. Meyboom. Besloten werd in plaats van meerdere bijeenkomsten in de toekomst een of twee feestavonden te houden met een programma van hoog gehalte. Voorts werden nog suggesties gedaan t. a. v, de reis, die ook deze zomer weer zal worden gemaakt door het personeel. De bestuursverkiezing bracht niet alleen de eerder genoemde bestuursleden weer in het bestuuT. maar ook het aftreden de lid mevrouw F. Elderkamp. Een vijfde bestuurslid werd daar nog aan toegevoegd en wel de heer J. Suisse, Na het officiële gedeelte bleef men nog j gezellig, bijeen om wat te praten of wat spelletjes te doen. De veremging telt momenteel 105 le den. In het Cultureel Contact Centrum te Schiedam zal van 21 maart tot en met 21 april een voorjaarstentoonstelling worden gehouden van kunstnijverheid- produkten voor huis en kleding, zoals serviezen, tafelbestek, boekenrekken, haridbedrukte stoffen en edelsmeedwerk. Alle ontwerpen zijn van vooraanstaan de kunstenaars. Van vele belangrijke kunstenaars is bovendien grafisch werk te bewonderen. Het Is de bedoeling, dat de bidstond voof het gewas, die vanavond om 8 uur voor de Ned. Herv. (Geref.) Evan gelisatie zal worden gehouden in de kerk van de Ned. Protestanten Bond aan de West vest 92 te Schiedam plaats heeft. Eerder'werd opgegeven dat de plaats van samenkomst het gebouw Irene zou zijn. is gekomen, wordt zijn werk op Kabel voortgezet door dokter J. F. Janssen. Maar behalve dit werk in de West doet Simavi nog veel meer, ook op Nieuw Guinea. Om het werk te kunnen voortzetten is echter veel geld nodig. Medicamen ten en de bouw en exploitatie van de ziekenhuizen eisen grote sommen. In juni wordt bovendien de vijfde polikli niekboot naar de tropen gezonden. Daarom wordt in de tweede week van april een grote actie op touw gezet voor het werven van leden voor Simavi, ter wijl bovendien een collecte zal worden gehouden. De plaatselijke afdeling hoopt veel geld te kunnen afdragen en hoopt dat velen zich beschikbaar zullen stellen, om aan de collecte actief als collec tant mede te werken. Na de pauze werd nog een film ver toond over het werk dat door de Unesco wordt gedaan in de onderontwikkelde gebieden, een werk dat nauw verwant is aan dat wat door Simavi wordt ge daan. WINKELCENTRUM- BINNENWEG? De vereniging „Het Singelkwartier" hield dinsdagavond in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen te Schiedam haar achtste feestavond in dit seizoen. Ook nu weer was de belangstelling uiterma te groot. Met een gezellig allerlei heb ben enkele jeugdleden van de vereni ging de avond op vlotte wijze gevuld. Het gebodene dat hoofdzakelijk uit mu ziek en zang bestond, beeft bij de toe schouwers zeer zeker weerklank gevon den. Voorzitter A. Teerds had in zijn ope ningswoord de aanwezigen verzocht, de kritiek niet onder stoelen of banken te steken, omdat men van het succes van de avond wilde laten afhangen of dit groepje op deze wijze kan doorgaan of dat men iets anders moet bedenken. Op ondubbelzinnige wijze hebben de leden op het optreden gereageerd en dat geeft de zekerheid dat het niet de laatste keer is. dat deze jongens en meisjes op de planken hebben gestaan. De opening werd verzorgd door de gehele groep met vrolijke liedjes bij gitaarbegeleiding. Ook op de guitaar werd gespeeld door de dames Loes Le vering en Leida Schrei, die voor de pauze als Hawaïanmeisjes en na de pauze als cowboys voor het voetlicht traden. Tonny Wolthuis hield de aanwe zigen bezig met een aantal liedjes op de accordeon. Ernst en luim wisselden elkander af. Goed gebracht waren de beide meer ernstige onderdelen van het .programma „Het bloemcnlied", waar bij een van de deelneemsters de oudere dames in de zaal een bosje tulpen aan bood en het „Schommellied". Theo v. Dijk liet nog enkele ongelofelijke goo cheltrucs zien. Ten slotte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen bij de muziek van het kwartet Tom Berns. Het programma van deze avond zal op 9 april worden herhaald voor de ad- spirantleden, terwijl op 25 april de Caltex een filmavond organiseert. BIDSTOND VOOB HET GEWAS Hedenavond NIET in Irene, maar in KERKGEBOUW NED. PR. BOND W cstv est 82, te 8 uur. Voorganger Ds, A. J, TIMMER te Huizen (N.H.). Ia de Nieuwe kerk te Schiedam wérd dinsdag avond de film „Verloren gren zen" vertoond voor de Herv. Wijkge meente L De belangstelling voor deze wijkavond was bevredigend. De wljkpredikant ds. J. D. Smids sprak een kort inleidend woord. Hij wees er op, dat de film duidelijk maakt dat er grenzen zijn tussen mens en mens. mens. Die grenzen vinden wij in ons eigen kleine leven ook, maar ook geeft- deze film het uitzicht op het verbreken van deze grenzen, waardoor wij nader tot elkaar komen. De film behandelde het negervraag- stuk. GEVALLEN: Dinsdagmiddag om vier uur viel de tachtigjarige heer A. L. uit de Nieuwe Maastraat te Schiedam toen hij op de Maasboulevard aan het wan delen was. Door de G.G. en G.D. werd de man ter observatie naar de „Nolet stichting" gebracht BUITELING: Aan de Burgemeester Grethelaan te Schiedam reed de tien jarige F. G. C. dinsdagmiddag om half vijf met zijn fiets naast een vlonder, die over een gat was gelegd, dat was gegraven voor het aanleggen van de riolering. De- jongen -viel op een elektrische zaagmachine, maar hoewel de G.G. en G:D. wel was gealarmeerd bleek alles toch nog goed te zijn afgeopen. 'AANRIJDING: Om kwart voor zes werd dinsdagmiddag in de St. Liduina- straat te Schiedam door een personen auto, bestuurd door de Schiedammer J.G. v. d. M., de 10-jarige J. L. aangere den. die op dat moment de weg over- Hij bekwam daarbij enkele lichte ver wondingen die ter plaatse door de G.G. en GD. weerden verbonden. Door de laatste wedstrijd in. de win tercompetitie van de N.R.S.B. tegen haar stadgenoot, het eerste tiental van Wilton-Fijenoord, te winnen, is S.B.O. I kampioen geworden in de afdeling 2C. Werd de thuiswedstrijd verloren met 554454, de uitwedstrijd had als resul taat 73. Deze uitslag is te opmerke lijker omdat S.B.O. de strijd moest aanvangen met 3 invallers, terwijl de samenstelling van de ploeg van Wilton- Fijenoord ongeveer gelijk was aan die van de eerste ontmoeting. De invallers deden het niet slecht, want zij zorg den voor 154 bordpunt. In de afdeling 2 C van de N.R.S.B. hadden twee verenigingen, te weten S.B.O. I en Oldi I kans om het kampi oenschap in die afdeling te behalen. Zij hadden beiden uit 5 wedstrijden, 7 pun ten behaald. De bordpunten van S.B.O. I waren 27542254, die van Oldi I 27—22. Wilde S.B.O. kampioen worden dan moest niet alleen gewonnen worden, omdat aangenomen kon worden dat Ol di ook zou winnen, maar de overwinning moest zo groot mogelijk zijn om het verschil van een 54 bordpunt te kunnen handhaven of zo nodig dit verschil te vergroten. De wedstrijd had het volgende Ver loop. V. d. Berg die de laatste 3 wedstrij den had verloren zag kans om de op pionnenroof uit zijnde dame van v.d. Starre in te sluiten waardoor deze dame verloren ging. Verder spelen voor v.d. Starre was nutteloos en hij gaf de partij dan ook gewonnen. Ir. Mulder bracht zijn partij tegen Hamerslag eveneens spoedig tot winst. Van de invallers ver loor Erftemeyer zijn partij, Paap won en Sonnemans wist tegen v. Oyen remi se te bereiken. De overige 5 partijen werden afgebroken en zijn maandag uit gespeeld. Ondertussen was bekend ge worden dat Oldi zijn wedstrijd met 7 3 kon winnen. S.B.O. moest dus uit de 5 nog te spe len partijen 354 bordpunt zien te halen om het 54 bordpunt verschil te kunnen handhaven en daardoor kampioen te worden. Het is inderdaad gelukt, al heeft het danig gespannen. De stand van de afgebroken partijen was zoda nig dat niet te zeggen was wie zou win nen. Alleen Noordegraaf stond tegen Penning 3 pionnen voor, zodat hier winst aanwezig was. Nadat een uur was ge speeld moest De Jong aan v. Meeuwen een 54 punt afstaan terwijl Kloos in Hanswijk zijn meerdere moest herken nen. Zoals gezegd stond Noordegraaf tegen Penning 3 pionnen voor. Door on voorzichtig spel kwam Noordegraafs stelling in gevaar doch Penning zag het WEST-KRUISKADE 50 niet waarna het gelukte om Penning na enkele zetten mat te zetten. Leerent- veld en Buckers moesten voor de S.B.O. de resterende winstpunten zien te beha len. Door voorzichtig en accuraat spel Ls dit gelukt. Het volgende seizoen komt N.R.S.B. S.B.O. nu uit in de 1ste klasse van de De gedetailleerde uitslag ls: Wilton—Fye noord. I—SBO 1: I Penning-A Noordergraaf 0-1: A v d Starre-J v d Berg 0-1; G Hamer- slag-ir J Mulder 0-1; J v Meeuwen-J oe Jong 54-54: J Baardewijk-A Leerentveld 0-1; J Hanswijk-H Kloos 1-0: L, v Drie!-M Buc kers 0-1: C v Tol-A Erftemeyer 1-0: G v Wlnden-H Paap 0-1: P v Oyen-K Sonnemsn 54-54. Uitslag 3-7. SBO 2 had eveneens een kans om kam pioen te worden In haar afdeling als de laatste wedstrijd tegen Gusto 1 in remise zou uiteindigen. Het is echter een debacje geworden. SBO 2 bond de strijd aan met 2 invallen, terwijl 1 speler door ziekte niet kon opkomen. SBO 2 verloor met 754-254 een lelijke nederlaag. De persoonlijke resultaten waren: Gusto 1SBO 2: Gvd Berg-(niet opgekomen) 1-0; S Ftek-W Steenhouwer 54-54 3 v d Meer- K Paap 1-0; H Planken-G v Kasteren 1-0; A Marks-J de Gooyer 54-54; J v Putten- S Kloos 1-0; H v Beekum-J Korver 5a-'4: J Nooröam-K Sonneman 0-1; M v Elzen- mej A Pluim 1-0; J Pluymers-P Heesbeen 1-0: Totaal TÏ4-254. De actie van het „Comité schoolkorps natuurbescherming" van de planien- kweekwedstrijd „Begonia 1956" te Vlaar- dingen kan wat de belangstelling voor deze wedstrijd betreft geslaagd genoemd worden. De leerlingen van de scholen voor g.l.o. bestelden in totaal 10.500 plantjes Dit aantal heeft de verwachtingen ver overtroffen en levert tevens het bewijs, dat het streven van het comité om via het aankweken van liefde voor de na tuur by de jeugd, vernieling van na tuurschoon tegen te gaan, de volle be langstelling- geniet. Op de tentoonstelling, die in begin september gehouden zal worden, zullen de volwassen planten door een jury be oordeeld worden. Voor elke soort plan ten zal een aantal prijzen beschikbaar gesteld worden. Zilveren Ziekenfonds. Op zaterdag 7 april zal in de Harmonie te VlaardLn- gen een bijeenkomst worden gehouden ter viering van het 25-jang bestaan van het Onderling beheerd Ziekenfonds te Vlaardingen. Prof. De Jong spreekt. Ons is ver zocht nogmaals de aandacht te willen vestigen op de Nederland en Oranje-bij eenkomst van donderdagavond in de Emmauskerk, waar prof. dr. J. J. de Jong het woord zal voeren. Het echtpaar A. Plantinga en A. M. PlantingaVan Rijswijk is volgende week donderdag vijftig jaar getrouwd. Dit halve eeuwfeest zal in hun wo ning in de Stationsstraat 47 te Vlaar dingen niet onopgemerkt voorbij gaan. Hun kinderen en kleinkinderen zullen de grote dag met het gouden bruidspaar vieren. Ruim vijftig jaar woont het echt paar al in de Stationsstraat. De heer Plantinga (75 jaar) is thans 54 jaar in Vlaardingen. Hij is uit Friesland afkomstig. Mevrouw Plantinga (71 jaar) is afkomstig uit het plaatsje Kolhorn in de kop van Noordhol land. De heer Plantinga is werkzaam ge weest als kuiper en haringpakker. Daarvan bracht hij 27 jaar bij de firma D. v. d. Vlis en 20 jaar bij de firma J. Pot door. Hij was een van de oprichters van de Christelijke Bond van Kuipers en Haringkruiers...-Dat is* nu. al' zo een jaar of 54 geleden. Hy was daarin o.m. secretaris-penningmeester. In die tijd was hij de vraagbaak van de kuipers. Het organisatieleven heeft al tijd zijn belangstelling gehad en heeft dat nog. Bovendien is hij zeventien jaar ouderling geweest in de Gereformeer de Kerk. De bakkerij van de heer M. J. Vlug, die zich momenteel bevindt aan de Singel te Schiedam zal binnen afzienbare tijd worden verplaatst naar een nieuw op te trekken bedrijfspand aan de Broersvest. Reeds enige tijd bleek het genoemde bedrijf te klein te zijn, maar omdat de plaats waar het bedrijf momenteel is gevestigd ligt in een bouwblok dat volgens de bebowingsvoorschrifteü voor de bebouwde kom niet geheel past in hetarchitectonisch en bij het historisch karakter van de omgeving, terwijl het bovendien in de bedoeling ligt de bebouwingslijn ter plaatse belangrijk terug te brengen zodat een verbreding van het daar versmalde gedeelte van de Singel zal worden verkregen, heeft de heer Vlug er in overeenstemming met de wens van de dienst Gemeentewerken vanaf gezien zijn bestaande bedrijf belangrijk uit te breiden. Thans doet zich echter een gelegenheid voor waarbij de zaak tot een oplossing kan worden gebracht en waardoor op de Broersvest naast de Passage een nieuwe bebouwing, een winkelfront met etage woningen, kan worden gesticht ter ver vanging van de verouderde bebouwing, welke thans nog op het oude lage niveau is gelegen. Het grootste gedeelte van de daar aanwezige „put" zal dan verdwijnen. Het aanzien van deze belangrijke win kelstraat zal daardoor in niet geringe mate stijgen, daar het de bedoeling is de banketverkoop volgens zeer moderne stijl aan de Broersvest te doen plaats hebben terwijl de bakkerij op het daarachter gelegen lagere terrein een gunstige plaats zal vinden. Combinatie met andere win kelbedrijven zal daarbij mogelijk zijn. Onderhandelingen in deze richting zijn gevoerd en tot een volgens B. en W. bevredigende oplossing gekomen. De gemeente zal, indien de raad daar zijn goedkeuring aan verleent, een aantal panden aan de Singel en de Leeuwen hoekstraat aankopen voor 42.775 terwijl voorts door de gemeente ook de bedrijfs panden van de heer Vlug worden over genomen voor 535.655. Al deze panden zullen tz.t. worden afgebroken om voor de verwezenlijking van de nieuwe bebou wingsplannen plaats te maken. De ge meente verkoopt dan de bij haar in eigen dom zijnde percelen gelegen op de plaats waar het nieuwe bedrijf van Vlug komt met een gezamenlijke oppervlakte van 295 m2 voor 17.500. Na voltooiing van het nieuwe bedrijf verleent de gemeente haar medewerking inzake de verbetering van net trottoir van de Broersvest. Een groot voordeel van de verplaatsing naar het aangegeven punt is voorts nog dat tevens een sanering van een gedeelte van het Broersveld tot stand komt. De eerste paal voor het nieuwe bedrijfs gebouw zal tegen oktober worden ge slagen. Hei jaarlijkse concert dal de Chris telijke Muziekvereniging „Harpe Davids" donderdag 22 maart in hei Passage theater te Schiedam gaat geven, krijgt een bijzonder tintje aoor de gelijktijdige viering van hel 35 jarig bestaan van deze vereniging. Ongetwijfeld zullen de muzikanten onder leiding van hun dirigent de heer Albert Meïj zich van hun bijzonder goede zijde laten horen op dit jubileum concert, hoewel de gekozen nummers nu niet bepaald tot de gemakkelijkst te spelen behoren. De ouverture „De Kalief van Bag dad" van Boieldieu in een arrange ment van Gosling Mol en de orkest- suite „Le Rol s'amuse" van Leo Delibes in een arrangement van Cor- royez zijn de verplichte werken voor de afdeling „Uitmuntendheid" van de onderscheidene Federaties van Mu- ziekbonden voor de concoursen van dit jaar. Zeker zullen de leden van de Schie damse Christelijke Vakbeweging, toen zy de stoot hebben gegeven m 1921 tot de oprichting van dit harmonie- en fanfareorkest niet dadelijk hebben ge dacht dat het korps met enkele muzi kanten van toen, reeds zo vlug zou uitgroeien tot een vereniging met vele werkende en nog meer steunende leden. Niet alleen in eigen kring is Haxpe Davids in de loop van de tijd een gewaardeerd korps geworden, ook daarbuiten heeft ons Christelijke korps grote bekendheid gekregen. Vele feestelijkheden van enig belang in Schiedam worden opgeluisterd met de vrolijke klanken van Harpe Davids en menig deelnemer aan wandelmars of defile heeft reeds op de maat van door Harpe Davids gespeelde marsen ge lopen. Even willen wij nog denken aan de geslaagde medewerking, die het korps verleende aan de Inhabé, daar bij het succes stimulerend, dat deze tentoonstelling, destijds heeft gehad. Het is daarom ook niet overdreven dat zelfs een niet als officieel erkend jubileum van 35 jaren op enigszins fees telijke wijze door Harpe Davids wordt gevierd. Aan goede woorden zal het donder dag in het Passage theater op het jaarlijks festijn van de Hrape Davids familie zeker niet ontbreken. Een openingswoord op deze avond zal gesproken worden door ds, W, A. Krijger, waarna behalve de hiervoor genoemde nummers nog werken van W Zehle, Luois Ganne en Carl Zeiler zullen worden uitgevoerd. Na de pauze wordt de prachtige en eenvoudig menselijke film „Mrs. Minnever" vertoond. Het eerste dames-zestal van de Schie damse volleybal club „S.V.C." schijnt haar inzinking weer te boven te zijn. Met 4—0 zegevierden de Schiedamse dames over het zwak spelende Rotter damse H.V.C., dat tegen de felle aan val van S.V.C machteloos bleek. Het eerste herenteam speelde in Rot terdam tegen leider Rotterdam-Zuid een bijzonder spannende en hoogstaan de partij volleybal. De meerdere routi ne van Rotterdam-Zuid gaf hier uitein delijk de doorslag. Met 3—1 moesten de S.V.C.-heren beide punten in Rotter dam laten. Heren 2 speelde tegen Smash 2 ia Rotterdam een zeer slechte wedstrijd en werd verdiend met 3—1 geklopt. Het tweede dames-zestal kwam deze week niet in het veld. Het programma voor de komende da gen luidt: 24 maart H.V.C.—S.V.C. (da mes I); en Libanon 2—S.V.C. 2 (heren 's-GRA VENHAGE. 21 maart Met verse vis en haring waren hedenmorgen aar, de markt de loggers Sch 55 met 17 630.-S_h 23 met 7.620.—; Sch 72 met t 9ü30.— No tering verse haring f 17 20—/ 22.—; makree) 24.— 28.Beide per kist van 50 kg. f/p ~"C Na een avond, geestelijk zo voornaam begonnen, zegt U „Kom, laten we nog niet naar huis -gaan, maar nog even (culinair) nagemeten; met als ouverture Zelfs een kalf dozijn ten smakelijk festijn. Met Ingang van de eerste week van april wordt de medische sportkeuring ln Vlaardingen op andere leest geschoeid. Het sportbureau. dat deze zaken reeds sinds '37 behartigt blijft weliswaar dit werk doen maar in dit lichaam heb ben zich enige struktuurwijzlgingen voltrokken, die de gang van zaken voor de toekomst zekerder en vlotter zullen maken. Vroeger vonden de keuringen plaats in de verbandkamer van H.V.O. en werden ze door één arts verricht, in de toekomst kan men elke woensdag terecht in het Irene-paviljoen bij het Hofsingel- Ziekenhuis, waar afwisselend ver schillende artsen dienst doen. Het sport bureau bestaat namelijk nu uit de art sen, G. Verstege (voorzitter), Warmol's, Bakenburg van Bakkum, Storm en De Vries. De secretaris is de heer Van Ingen, Mauritssmgel 35. tel. 2980. Door deze nieuwe werkwijze wordt het mogelijk zo nodig meer keuringen te verrichten, terwijl toch niet één arts met werk overvoerd wordt. Van het sportbureau kan men lid worden voor 7.50 p. jaar tals vereniging). Aangeslo ten zijn: VZC, VFC, TSI3. Fortuna, De Hollandiaan en Zwaluwen. Dit aantal is nog wel een beetje klem. tcrwyl er toch aan het lidmaatschap vrij belang rijke voordelen zijn verbonden. Wanneer een aangesloten vereniging iemand laat keuren kost dat voor een junior 0,85 en voor een senior 1, terwijl niet aan gesloten verenigingen 1 resp. 125 betalen. Overigens zijn dit vrijblijvende tarieven. Er zijn soms uitgebreider keu- Twee jaar geleden werd dit laatste schoolgebouw in de Emmastraat in ge bruik genomen. Allengs breidde zich het aantal werknemers daar uit. terwijl ook het machinepark geregeld werd uit gebreid. Reeds bij ae opening had men de bedoeling de werkplaats te zijner tijd in een ander gebouw onder te bren gen, deelde wethouder G. Walstra ons dinsdagmiddag mede. Hij liet zich er niet over uit in hoeverre het toewijzen door de kroon van het gebouw weer aan de schoolvereniging op de verplaatsing van invloed is geweest. Nadat enkele gebouwen als toekomstige huisvesting voor de werkplaats waren genoemd geruime tijd hoopte men zelfs dat het gemeentebestuur een nieuwe kleine in dustriehal beschikbaar zou stellen viel tenslotte de keus op de oude am bachtsschool, die nu inwendig geheel is gerestaureerd. Twee lokalen. Er zijn twee grote lokalen, waarvan er één bestemd is voor het „schone werk". Over belangstelling heeft men in de werkplaats niet te klagen. Velen, die in het normale arbeidsproces niet of moeilijk terecht kunnen, kunnen in de werkplaats nog belangrijk werk doen, dat economisch ook volkomen verant woord is. Immers, er zijn verschillende werkzaamheden, die bij bedrijven zelf moeilijk verantwoord kunnen geschie den, maar die juist een mooie taak voor de G.S.W.-werkplaats vormen. Het is daarbij in het geheel niet de bedoeling van de werkplaats om ook maar op een enkele wijze concurrerend te zijn. Door de aard der werkzaamheden is bezigheid ook in tijden van minder hoge konjurik- tuur gewaarborgd. Het is prettig, dat nog een belangrijk percentage van de tewerkgestelden gerevalideerd kan wor den, zodat een terugkeer tot de nor male arbeid mogelijk wordt. Het flinke machinepark, dat men op het ogenblik in de Emmastraat heeft wordt geheel overgebracht naar de Oos terstraat, waar ook nog een paar nieuwe machines zullen worden geplaatst. Levensvreugd. Voor de arbeiders brengt de verhui zing ook een aantal verbeteringen met zich, zo is er in de Oosterstraat ook een cantine, terwijl nog andere voorzienin gen zijn getroffen ten doel hebbend de levensvreugde van 'de arbeiders te be vorderen. De leiding blijft onveranderd in handen van de heer E. Boender van Sociale zaken en werkmeester Stolk. Bij de openingsplechtigheid zal ook gespro ken worden door de burgemeester en wethouder Walstra. Na de bezichtiging worden de genodigden ten stadhuize ont vangen. ringen nodig met uiteraard een hozero prijs. s e Intussen is het niet zo, dat uit de inkomsten de artsen voor hun werk be taald worden. Of het is eigenlijk wel zo, maar de artsen doen hun werk be langeloos, dus storten zij hun honora rium in een .pot' terug, waaruit uitbrei ding en vernieuwing van het instrumen tarium worden bekostigd. Men is nog met toe aan een selec- tiekeuring, waarbij dus aan een bepaal de persoon een bepaalde sport zou wor den aanbevolen, hoewel het nogal eens voorkomt, dat adviezen worden gegeven van dien aard. Om tot een selectiekeu- ring te geraken, wat men wel nastreeft zal het waarschijnlijk eerst moeten ko men tot de oprichting van een speciale commissie. In 1955 werden door het sport bureau 544 keuringen verricht. Medische sportkeuring is verplicht onder andere voor de volgende sporten: voetbal, bas ketbal, zwemmen, atletiek, tafeltennis korfbal, vliegsport, judo en handbal. Eeii stijging van het aantal keuringen is te verwachten. Het was prettig weer een avond mee te maken waarbij de stadsgehoorzaal zoals dat heet uitpuilde" van de men sen. Dat was dinsdagavond zo bij de «teravond, dlc daar georganiseerd was door de Nederlandse Christelijke radio vereniging. Het was een echt plezierige N C R.V. avond, die met een kort woord door dê plaatselijke hervormde predikant ds. J. van Noort werd geopend Rs Van Noort gewaagde van de zegen die vaak het werk van de N.C.R.V. betekent en die stemt tot veel dankbaarheid. De avond werd in hoofdzaak ver zorgd door Wessel DekkeT en zijn en semble „Vrij en Blij" dat haar naam eer aandeed en wat vriendelijke blijheid bracht met leuke melodietjes en guiti ge liedjes. Henk Dorcl trad hierbij op aardige wijze als solozanger op. Joop van der Does verzorgde de con ference. Op vlotte wijze leidde Van der Does de aardige spelletjes, die deze avond toch wel iets huiselijks gaven. Het kwartetspel bijvoorbeeld oogstte veel succes. Dat was in nog sterkere ma te zo met een nummer dat op het pro gramma met vermeld stond, maar dat wel werd geboden: een optreden van de muzikale grappenmaker Smit. die zich Tims pleegt te noemen. In de loop van de avond werd ge draaid de geslaagde film „De -radio kreeg een gezicht." waarbij het geluid niet van te beste kwaliteit was. In het geheel een geslaagde avond, die de dikke 700 aanwezigen veel pret bezorgde. ZILVEREN ARTS: De direkteur van de Vlaardingse gemeentelijke genees kundige dienst, dr. Storm, herdacht gis teren het feit, dat hij 25 jaar arts was. In de Sluispoldef te Maassluis is dinsdagmiddag in tegenwoordigheid van het voltallige college van burgemeester en wethouders; directeuren van ge meentewerken en -bedrijven; architec ten; aannemer en andere genodigden, in één der ln aanbouw zijnde étage woningen een volledig Ingerichte model woning geopend. Oe loco-burgemeester, de heer P, van der Snoek zei, dat de inrichting van een woning voor menigeen min of meer een levensvraag is. Deze opvatting is niet nieuw, want spreker zag de inti miteit, die men in ons land izi het algemeen in een woning wii leggen als een goede volksaard. Vooral buitenlan ders, die een woning bezoeken, ver bazen zich doorgaans over de warme aankleding van de vertrekken en de properheid van de hollandse huisvrouw. Gezelligheid en sfeer kenmerken onze opvattingen omtrent het huiselijk leven. De middenstand noemde spreker een belangrijke schakel in de samenleving. Hij constateerde, dat niet alleen uit economisch oogpunt, wat de indeling en inrichting' betreft, de modelwoning van waarde is, doch ook de financiële aspecten treden sterk naar voren. Het stemde het gemeentebesbtuur tot vol doening, dat de middenstanders van Maassluis in velerlei opzicht niet voor grotere plaatsen willen onderdoen. De loco-burgemeester stelde de vraag welke moeilijkheden er voor het ge meente-bestuur uit deze actie zullen voortvloeien. Hij meende, dat, wanneer het publiek de modelwoning ziet, de animo voor het verkrijgen van nieuwe woningen, nog sterker zal worden dan reeds nu het geval is. Hij liet er ech ter op volgen, dat dit geen materie is, waarin de initiatiefnemers zich behoe ven te verdiepen, doch uitsluitend ligt in de sfeer van het college van burge- Tijdens de gisteravond in de bovenzaal van Hotel America gehouden jaarverga dering van het Groene Kru.s te Hoek van Holland heeft de 71-jarige mevrouw KeyzerLa Plein officieel afscheid ge nomen als bestuurslid van deze vereni ging, die zfj veertig jaar gediend heeft. Vanwege haar grote verdiensten in het belang van de bevolking van Hoek van Holland is zy tot erelid benoemd. In haar afscheidswoord memoreerde mevrouw Keyzer haar werk voor de Groene Kruisvereniging sinds 1910, toen zij als eerste vrouw zitting nam in het bestuur, Een jaar later reeds werd zy benoemd tot hoofdbestuurslid van de provinciale afdeling, hetgeen de gezond heidszorg van Hoek van Holland mede ten goede is gekomen. De voorzitter, de heer A. Dam, dankte mevrouw Keyzer voor het vele werk in dienst van de vereniging verricht en bood haar namens het bestuur een Delfts blauw wandbord, en een bureauklokje aan. Het hoofdbestuurslid, dr. Radema- cher uit Rotterdam, bracht namens de provinciale afdeling hulde aan mevrouw Keyzer en noemde haar een onmisbare schakel in het Groene Kruiswerk van Zuid-Holland. Haar vooruitstrevendheid in het organiseren van de huiszorg heeft tot gevolg gehad, zo merkte dr. Rade- macher op, dat thans bijna overal de ge zinszorg goed functioneert. Spreker over handigde het scheidende bestuurslid hier op een gouden legpenning met inscriptie. Namens de gemeente Rotterdam en de wijkraad Hoek van Holland voerde de heer D. v. d. Burg het woord. Hij vestigde speciaal de aandacht op het werk, dat mevrouw Keyzer vóór de oorlog heeft verricht. „U verdient grote dank van de gehele bevolking", aldus de heer v. d. Burg. „Het Groene Kruis was niet denk baar zonder U, die preekte voor de ge zinszorg en met grote kracht de prakti sche uitvoering daarvan ter hand nam. Voor Uw menslievend werk op medisch- sociaal gebied past ons een woord van grote dank", zo besloot spreker. Voordat dit afscheid van de oud-secre taresse plaats vond, bracht de huidige secretaresse, mevrouw Lems, verslag uit over de lotgevallen van de vereniging over 1955, Na het vertrek van zuster Roosendaal naar Assen konden twee nieuwe wijkverpleegsters worden be noemd. De vereniging telde op 31 decem ber 1955 917 leden. In het jaarverslag werd voorts melding gemaakt van het feit, dat er momenteel piannen worden uitgewerkt om te komen tot de bouw van een nieuw wykgebouw in Hoek van Holland. Het bestuurslid de heer Hepp deplde o.m. mede, dat naast het nieuwe wijkgebouw mogelijk ook een recreatiezaal zal worden gebouwd ten behoeve van de bevolking van Hoek van Holland en vreemdelingen. Dit project, dat ook bestemd is voor verpleging van' schipbreukelingen en waarbij rekening gehouden is met het opnemen van on geveer honderd patiënten, zal een belang rijk kapitaal opeisen. Het bouwfonds der vereniging heeft thans ruim 3500 in kas Om de plannen in de naaste toekomst te realiseren zullen rijks- en gemeente-sub sidies nodig zijn. Het voort de i p Het voorlopig geschat batig saldo van rg bear"" de gezinszorg bedraagt ƒ862,87. De aftre dende bestuursleden, de voorzitter de heer A. Dam en de secretaresse mevrouw Lems, werden herkozen. In de vacature mevrouw Keyzer—La Plein werd gekozen mevrouw v d. Bergh-Eekhuis. Mevrouw van Gils—Van Zwienen werd opnieuw - V»1 VTJJIJICUW benoemd als gedelegeerde van Hoek van bij de provinciale afdelingsver- Holland gadering te Rotterdam meester en wethouders, dat tot taak heeft voor de verdeling van de be schikbare woonruimte zorg te dragen. Hij hoopte slechts, dat de firma's, die deze woning hebben ingericht hun stre ven met succes bekroond mogen zien en vruchten plukken van hun arbeid, die ook het gemeentebestuur weet te waarderen. De heer Van der Snoek ont sloot vervolgens de deux, die toegang tot de woning verschafte. Namens de zeven deelnemende fir ma's vertolkte de heer R. Boudestein de gevoelens van erkenteiykheid voor de wijze, waarop het gemeentebestuur, architectenbureau Rothuizen Visker en de aannemer fa. L. dc Koning ben waren tegemoet getreden om deze mo delwoning tijdig te kunnen betrekken. In de woning ontbreekt letterlyk niets en het is de moeite waard om haar te bezichtigen. Verlichting, verwarming, aankleding van de verschillende kamers, douche-cel en keuken zijn op eenvou dige, moderne, doch smaakvolle wijze tot een geheel opgebouwd. Ook bewo ners, die slechts over een bescheiden beurs beschikken, treffen in de woning mogelijkheden aan. Zij zullen dit bij een bezoek ervaren. De woning zal voor het publiek te bezichtigen blijven tot en met woensdag, 28 maart, dagelijks van 15 tot 21 uur. UITSLAG TONEELWEDSTRIJD Donderdagavond wordt in Luxor de uitslag bekend gemaakt van de toneel- wedstrijd, die in de afgelopen maanden tussen de plaatselijke toneelverenigin gen is gehouden. Toneelavond. De toneelvereniging „Mses- lant Sluljs" te Maasland geeft zaterdagavond om half acht een toneelvoorstelling te Ro zenburg Onder regie van de heer P. Alblas wordt opgevoerd het toneeisi.uk „Zonsop gang". Muzikale medewerking verlenen ,J7e Vrijbuiters". Raadsvergadering. De raad van Maasland komt vrijdagavond om 7 uur Jn openbare zit ting bijeen. Contactavond. Uitgaande van de Holl. MO- van Landbouw ls maandag in het TrefpuM te Maasland een contactavond gehouden, wel ke door de voorzitter, de heer J. Chardon, met een woord van welkom werd geopend. Daarna trad op het gezelschap van Jan van Ostade, dat de vele aanwezigen op prettig' wijze bezighield. De heer Dogterom, adj. se- Cretans van de H.M.v.L. te Den Haag, een causerie. Solistenconcours. Uitgaande van de unl' van Westlandse muziekverenigingen, ial on der leiding van de dirigent, de heer J.Jtan de Berg uit 's-Gravenzande, 31 maart w Het Trefpunt te Maasland een solistencon- cours gehouden worden. De pianobegelei ding tijdens dit concours wordt verzorgd door mej. Annie Schoomagel uit Hoek van Holland. F, Het eerste gedeelte van deze avond, die met belangstelling wordt tegemoet tezien, wordt gevuld door de voor- rachtkunstenaar Jac. Elsacker. Na de pauze maakte de jury de uitslag bekend, pauze maakt de jury de uitslag bekend. Voor deze avond, die om 7.45 uur aan vangt, zijn nog enige kaarten bij de be stuursleden der deelnemende vereni gingen verkrijgbaar. SCHAAKNIEUWS Voor de huishoudelijke competitie van de scbaakver, „Maassluis" zyn de volgende partijen gespeeld: Bergwerf!— de Vries 0—1; Borst—Jol 1—0; Schone- veldHofland 10; Van Laarhoven- Van Oord Sr. 0—1; Hartog—Van Oord •Jr. 4444; StrijbosDe Niet 0—1 en FikkeObenreiter 10. ONGEVAL. Bij het verlaten van een _W.S.M.-bus in Den Haag kreeg de 77- jarige J. W. Parre uit Maassluis zondag een klap van de deur van de bus. Het slachtoffer is met een kaakfraktuur in het Gem. Ziekenhuis aan de Zuidwal ter verpleging opgenomen. N.C.V.B. Voor de afdeling Maassluis van de Ned. Christen-Vrouwenbond spreekt ds. G. Brinkman donderdag avond in de Zuiderkerk over „De bete kenis van de Engelen in ons leven". 9

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2