Het overlijden van Jungschlaeger O Ook H.M. de Koningin stuurde telegram van deelneming Regering diep overtuigd van onschuld Diepste gevoelens medeleven van Grootse Arjos-verkiezingsactie „DE JEUGD STEMT 3" Honderd bijeenkomsten gehele land het Diep geschokt door overlijden van Jungschlaeger Koninklijk Paar gaf een avondfeest ten paleize Besprekingen met Britse staatslieden begonnen Afgevoerd proces Am. ambassadeur „diep getroffen Stoffelijk overschot naar Nederland Zaterdag vlaggen halfstok 111 Schriel beleid Weeroverzicht Publiek reageert uiterst koel Israël en Egypte staken het vuren Kotsing tussen drie auto's VRIJDAG 20 APRIL 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 5563 Weerbericht „In stiïte denken MR. LUNS OVER JUNGSCHLAEGER: OFFICIER VAN JUSTITIE SOENARJO: Suluh Indonesia (PNI) geeft commentaar! I Strengste geheimhouding over begrafenis van Jungschlaeger SOWJETLEIDERS IN LONDEN i VJ O Brief aan mr. Luns DE Nederlandse regering it diep overtuigd van do on schuld van wijlen de heer Jung schlaeger. Indonesië kan nu het aangedane onrecht niet meer on gedaan maken. Dit verklaarde minister Luns gisteravond in een rede voor de vereniging voor internationale rechtsorde, afd. Den Bosch. Minister Luns zei dat de Ne derlandse regering diep geschokt is en hij sprak de hoop uit dat deze afschuwelijke zaak de ver- houding tussen beide landen niet nog meer zal vertroebelen. „Deze man", aldus mr. Luns, is onzegbaar leed berokkend door het vervolgingsapparaat van In donesië." De minister verzocht een minuut stilte. Dramatisch einde MEVROUW BOUMAN De saak-Schmidt Inbraak leverde f 1400 op -sï- Succes voor Hammarskjoeld m Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18 30-19 30 u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-GraverJiage. Huygcnsplem 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm Tel. 114402 Klachtendienst 18 30—19 30 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 2<*b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. 2,26 per maand 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks "V Weersverwachting, geldig tot zaterdagavond. VERANDERLIJKE BEWOLKING Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen middag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Aanvankelijk zwakke tol matige wind tussen noordwest en noord, later zwakke veranderlijke wind, 21 april: Zon op 5-33, onder 19 50. .Mann op 15.58, onder 3 42. Directeur: H. I)E RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT SOENARJO, de openba t aa. i- ger in het proces tegen ung- jchlaeger, had er bezwaar tegen dat Jungnchlaeger in een particulier zie kenhuis verpleegd werd. Hij vreesde dat men de verdachte zou helpen ont- jnappen. De patient werd dan ook zwaar be waakt. Men bewaakte een stervende. J kant het proces volledig meege voerd. Hij is staande gebleven tot het eiad. En toen dat eind daar was, was hij ook aan het einde van zijn krach ten. Verhoogde bloeddruk, die bedreiging van de bloedvaten m de hersenen, ging hier gepaard met jaren van psychi sche druk als gevolg van een meedo genloze en onrechtmatige wij/e van procesvoering. En zo kwam na de laatste pleitrede van mevrouw Bonman het einde. Zij kan van zichzelf weten dat zij niet alleen de onvervaarde kampioe ne voor het recht van Jungschlaeger, maar ook de troosteres van een ster vende is geweest. Wel zelden stijgt de functie van een verdediger in een strafgeding tot dc- ti hoogte. EN zo Is Jungschlaeger nu voor zijn Goddelijke Rechter gesteld, d« Rechter op wien hij zich tegenover de aardse rechter zo dikwijls heeft be roepen. De aardse rechter komt thans aan het vonnis vellen niet meer toe. Het proces-Jungschlaeger zal niet kunnen worden afgemaakt. D« Indonesische rechter wordt door /ungfehlaeger's dood een beslissing onmogelijk gemaakt. Door de dood van de verdachte vervalt het recht tot strafvervolging. Het is hem onmogelijk geworden de rechtsgang in Indonesië, die door dit proces in zulk een slecht daglicht is gesteld, te rehabiliteren. Hij kan geen recht meer doen. HIJ kan ook het onrecht niet perfect {naken. Het proces is van do lijst der aan hangige strafzaken afgevoerd. ÏN dit plotseling afknappen van een aardse procedure, 3n dit uit wissen van een strijd van mensen, nu die strijd zijn hoogtepunt bereikt had in óe spanning om het vonnis, zit ..een geweldige, moeilijk te verwerken, snti-rdhnax. De hele tragiek van deze man la «tja strijd voor zijn recht en zijn le ven, da hele tragiek ook van de ont wikkeling van Indonesië In dat grote Innerlijke conflict van rechtsstaat te zijn of het tegendeel daarvan, komt ln deze gebeurtenis op aangrijpende wij ze tot uitdrukking. De voorzitter van de Tweede Ka mer had gelijk gisteren: hier kunnen woorden gevaarlijk worden. En de herdenking door enkele ogenblikken zwijgen was inderdaad welsprekend genoeg. Schok van ontroei tig gmg door Nederlan d 99 De ambassadeur der Ver. Staien in Den Haag, H. Freeman Matthews, heeft in oen brief aan minister Luns ver klaard diep getroffen ie xijn door ,.de dood van uw landgenoot Leon Jung schlaeger". ,.Het is msj een behoefte", aldus de ambassadeur, „door bemiddeling van Uwe Excellentie, aan de familie van de heer Jungschlaeger mijn bijzonder mede leven en rouwbetuiging te doen toeko men met het door haar geleden verlies Naar ik hoop zal zij enige troost kunnen putten uit het feit, dat gedurende het langdurige proces hij zulk een onbezwe ken moed en waardigheid aan de dag heeft gelegd." Het Nationaal Contactcomité-Jung- schlager heeft telegrammen gezonden aan mevrouw Jungschlager en mevrouw Bouman. Tegenover mevrouw Jungschlager be tuigt het zijn diepe medeleven. „Heel Nederland rouwt en leeft met u mee. God sterke u bij dit verlies", aldus het telegram. Het comité dankt mevrouw Bouman voor alles wat zij voor de overledene heeft gedaan en wenst haar sterkte toe bij haar verdere taak als verdedigster. Het plotselinge overlijden van de heer Leon Jungschlaeger heeft in Nederland en ver daarbuiten een schok van ontroering teweeg gebracht. Het medeleven ging natuurlijk allereerst uit naar de echtgenote van de overledene, mevrouw Jungschlaeger. Toen It. M. de Koningin, die momen teel in de hoofdstad vertoeft, het nieuws werd medegedeeld, schrok zij zichtbaar. Onmiddellijk gaf zij opdracht aan mevr. Jungschlaeger een telegram van medeleven te versturen. Ook de Nederlandse regering en vele andere autoriteiten zonden telegrammen van rouwbeklag. In Maastricht, waar de heer Jung schlaeger werd geboren, werden vele vlaggen halfstok gehesen. Ook in Den Haag en andere plaatsen toonde de bur gerij op deze wijze haar medeleven. Jungschlaegers zoon. die in Amerika woont, ontving een telegram van rouw- Mr. H. Bouman. die oorspronkelijk dc verdediging in de 2aak Jungschlaeger heeft gevoerd, verklaarde: Het is een gelegenheid om in stilte te denken over het afschuwelijk lijd on van deze onschuldige, die na een marteling van twee en half jaar in een cel uit dat lijden verloet werd. Laat iedereen zich afvragen of hij het mogelijke gedaan heeft om dat lijden te doen ophouden. Mijn diepste medeleven gaat uit naar Gjnnaine Jungschlaeger, die zo dapper tot het einde haar man terzijde stond" DE Indonesische officier van Justi tie. Soenario, heeft donderdag avond verklaard, dat de dood van Jungschlaeger „zeker zeer onaange naam" is. HU zei, dat hij gevoelens van de diepste medeleven jegens mevrouw Jungschlaeger koesterde. Hij kon daar niet voldoende woorden voor vinden, verklaarde hU. Hij zon alle medewerking verlenen, «Pdat het stoffelijk overschot naar Ne derland vervoerd wordt. Dit is door mevrouw Jungschiaeger verzocht, zo iel hU. Soenarjo verklaarde dat hij niet twijfelde aan de schuld van beklaag de „daar alle bewijzen tegen hem waren". Jungschlaeger had volgens hem da beste medische verzorging gehad. „Suluh Indonesia", hel officiële par- hjorgaan van de P.N.I., waarbij pre sident Soekarno is aangesloten, vraagt rich vandaag In een hoofdartikel af, wat er nu gebeuren gaat met het pro ces „teg ende leider van de rebellie tegen de Indonesische Republiek", «et blad gaat in zijn demagogie zeifs ver, dat het er op zinspeelt, dat Jungschlaeger opzettelijk door de Ne derlanders is geelimineerd om een voor Nederland onaangenaam vonnis te vermijden. Het blad wil ook nog weien, of „de wetten van de revolutie Wel toestaan, dat rechter Maengkom, zoals by van plan zou zün, geen von nis wijst". yAKANTrE-TJITKERING VOOR DE COMMISSARISSEN DER KONINGIN Kon. Besluit van 20 maart 11. is uepaald, dat de commissarissen der Ko ningin met ingang van 1 januari 1955 een vakantie-uitkering zullen ontvangen overeenkomstig de bepalingen, welke te wen aanzien voor de burgerlijke rijks ambtenaren, werkzaam by de departe menten van algemeen bestuur, zyn of «uien worden vastgesteld. Verder verklaarde Soenarjo dat aan Jungschlaeger een zo eerlijk mogelijke berechting was gegeven. Hij had persoonlijk rechter Maeng kom op de hoogte gesteld. Of nog een vonnis gewezen zal worden hangt van de rechter af, aldus Soenarjo. COMMANDO-OVERDRACHT BIJ KORPS LUCHTMACHTSTAF Vandaag draagt kolonel H. Staring in de luchtmachtkazerne aan de Laan Co pes van Cattenburg te 's-Gravenhage het commando over het Korps Luchtmacht staf over aan luitenant-kolonel P. J. Maters. Het in de Nederlandse taal ver schijnende blad „Nieuwsgier" schreef dat de dood van Jungschlaeger het drama tisch einde is van een proces, dat alle anti-Nederlandse sentimen ten in Indonesië scheen te katalyse ren. Het bewijs van Jungschlaegers' schuld, dat de officier van Justitie poogde te leveren, lijkt slechts aan vaardbaar, indien alle verklarin gen van de getuigen decharge als onbetrouwbaar worden beschouwd, aldus het blad. Het Nationaal Contactcomité- Jungsehlaeger heeft besloten een beroep te doen op het Nederlandse volk om zaterdag a.s. van zonsop gang tot zonsondergang de vlaggen halfstok te hangen als teken van rouw over het plotseling overlijden van de heer Leon Jungschlaeger. De aangekondigde betoging op 21 april 1956 te 15.30 uur in 's-Graven hage is afgelast, aldus deelt het Nat. Comité-Jungschlaeger mede. (Van onze Haagse redacteur) „De jeugd stemt 3". Onder die leuze gaat de Arjos, de grootste politieke jon gerenorganisatie in ons land, haar aan deel leveren in de verkiezingsstrijd. In honderd bijeenkomsten, die in het gehe le land gehouden worden, met een ver kiezingsaffiche, een folder, een insigne en een brochure, gaat de Arjos zich richten tot de jeugd van Nederland. Daarmee slaat de jongerenorganisatie van de a.r. partij een geheel nieuwe weg in. Bij geen enkele verkiezing is nog ooit een jongerenorganisatie met een eigen actie aan het werk getogen. De verkiezingsactie van de Arjos be gint op 7 mei. Vele duizenden jonge mensen denkt men te bereiken met de bijeenkomsten waar steeds twee spre kers zullen optreden, zowel ouderen als jongeren. Vooraanstaande leden van de partij, o.w. de ministers Algera en Zijl stra hebben hun medewerking toege zegd. Er wordt op deze vergaderingen niet uitsluitend gesproken. Een aantrek kelijk programma is ontworpen met to neel, voordrachten en politiek-mastklim- men. o.l.v. Johan Bodegraven. Binnenkort zal achter tal van ramen en op de aanplakborden het verkiezings affiche prijken, waarmede de Arjos zich tot de jongeren richt en een folder zal m een paar honderdduizend exempla ren worden verspreid. Vele revers zul len gesierd worden met het verkiezings insigne van de a.r.-jongeren en op grote schaal zal een brochure onder de christen-jongeren worden verspreid. De Arjos is er bij het ontwerpen van deze actie van uitgegaan, dat er ook m christelijke kring een groot aantal kie zers is, ook jongeren, die de politiek niet van nabij kennen. Nu de dag van de stembus nadert ziet de Arjos het als haar taak deze jongeren dichter bij de politiek te brengen. Zij wil debood schap van de christelijke politiek in verstaanbare taal brengen tot de chris ten-jongeren in heel Nederland. De Ar jos zal zich richten tot de leden van al le christelijke organisaties, zoals sport verenigingen, jeugd-organisaties, enz. beklag van president Eisenhower. Am bassadeur Van Royen toonde zich zeer ontdaan over het nieuws. Ook hij stuurde blijken van medeleven aan de zoon van de overledene. Het plotseling verscheiden van de man. die de laatste maanden het symbool was van de rechtstryd, was m Nederland het gesprek van de dag. Overal werd zijn heengaan gevoeld als een. diep tragisch gebeuren. Het Nationale Jungschlaeger-comité vergaderde gisteren in Utrecht. Besloten werd de actie voort te zetten in het be lang van de andere Nederlandse arres tanten, die nog m de Indonesische ge vangenissen verblijven. In geval geen vonnis zal worden ge wezen en de kans daarop ls zeer groot zal het comité trachten langs andere wegen rehabilitatie voor Jungschlaeger te krijgen. In navolging van het comité-Gerbrandy heeft het nationale comité de Nederlandse regering verzocht al het mogelyke 1c doen om het stoffelijk overschot van de heer Jungschlaeger naar Nederland te doen overbrengen. Jungschlaegers zoon, John Jung, die in de Ver. Staten zyn militaire dienstplicht vervult, vernam het nieuws van de Amerikaanse militaire autoriteiten. Hij was van mening, dat de lange inspanning en druk waarschijnlijk de oorzaak zijn geweest van het overlijden van zijn vader. Hij heeft zyn vader voor het laatst in 1950 gezien en mets meer van hem ge hoord sinds zijn arrestatie. Mevr. Jung schlaeger schrijft hem regelmatig Jung verwachtte, dat zijn moeder naar Neder land zou terugkeren. Zaterdagmorgen om tien uur zal in de Smt-Servaeskerk fa Maastricht de plechtige uitvaartdienst voor wijlen de heer Jungschlager worden gehouden. Ook zondag zullen ln verschillende Maastrichtse kerken herdenkingen wor den gehouden. Verder wordt de moge lijkheid overwogen een algemene ge bedsactie te houden. Het gemeentebe stuur van Maastricht heeft mevrouw Jungschlager in een telegram zijn op rechte deelneming betuigd. Prins Rainier schuift de ring aan de vinger van prinses Grace. Mevrouw Bouman heeft vandaag verklaard diep geschokt te zijn door het plotseling overlijden van de heer Jungschlager. Zij zei het een merkwaardige samenloop van omstandigheden te vinden, dat de heer Jungschlager een dag, voordat volgens het oorspronkelijke plan Zowel door de Indonesische als door de Nederlandse autoriteiten wordt de strengste geheimhouding bewaard over de begrafenis van de heer Jungschlager. Het stoffelijk overschot is ter beschik king gesteld van de familie. Vanmorgen was van het hoofdkantoor van de K.P.M. in Djakarta de vlag half stok gehesen als teken van rouw over de dood van Jungschlager. Zoals bekend, was de overledene chef van de nautische dienst van de K.P.M. De K.P.M. plaatste een advertentie van het overlijden van de heer Jungschlager. Hierin zegt de directie: „Wij zijn altijd overtuigd geweest van zijn onschuld'" de uitspraak in zijn proces zou worden gedaan, is overleden. Aan vankelijk zou rechter Maengkom reeds vandaag uitspraak doen. La ter deelde hij mee, dat hij de slot zitting van het proces had uitge steld tot 27 april. Mevrouw Bouman, die weigerde verder commentaar te geven, zei nog wel het „zeer onbevredigend" te ach ten, dat nu niet bekend zal worden hoe de uitspraak in het proces zou hebben geluid. Mevrouw Bouman deelde mee, dat zij nog steeds de verdediging voert van kapitein Schmidt De volgende week dinsdag zal de volgende zitting in deze zaak worden gehouden. Zy zei, dat deze zaak en die tegen Jung schlager nauw met elkaar zyn ver bonden. In feite zijn zij gelijk en vele getuigen, zowel a charge als a de charge, hebben in beide zaken ver klaringen afgelegd. N de Eerste Kamer is deze week een stevige discussie gevoerd over het landbouwbeleid van de laat ste vier jaar. Met name prof. mr. W, Hip heeft in een uitstekende rede in het licht gesteld hoe schriel dit beleid geweest is in een periode van hoogconjunc tuur. Deze schrielheid bij de vaststelling van de garantieprijzen, met name van de melk, m-et doorbroken worden, zei de a.-r. senator. Hij kondigde aan, dat hij hierover een uitspraak van de Kamer zou vra gen, indien het antwoord van de mi- nister onbevredigend zou zijn. De motie werd later ingediend door de heer Mertens en is van socialisti sche zijde niet mede-ondertekend. Men mag verwachten, dat zij as. dinsdag bij de stemming zal worden aangenomen, ook al heeft minister Mansholt haar allerminst gelukkig genoemd en de aanvaarding ervan ont raden. DE BILT, vrijdag 10 uur. Boven de Duitse Bocht ontwikkelde zich vannacht een kleine storing in de luchtdrukverde ling, onder invloed waarvan vanmorgen de bewolking in ons land weer toenam. Hier en daar viel wat regen, in hoofd zaak in de Noordelijke provincies. Ge durende de afgelopen nacht was het in het grootste deel van het land helder weer, waardoor opnieuw nachtvorst op trad. In de komende nacht zullen weer flinke opklaringen voorkomen, zodat de kans op nachtvorst blijft bestaan. Het hogedrukgebïed boven de Britsa eilanden neemt thans in betekenis af maar boven Zuid-Scandinavië ontwikkelt zich een nieuw hogedrukgebied, dat zich later naar onze omgeving zal verplaatsen. De aanvoer van warmere lucht blijft daardoor geblokkeerd. In de afgelopen nacht hebben onge wenste gasten een bezoek gebracht aan de modegroothandel van E. M. S. en Co aan de Lombardkade te Rotterdam. Uit een bureaulade op het kantoor wordt een bedrag van 1400 vermist. MAN OVERLEDEN NA VAL IN WALSPUT. In de "Walserij West bij de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden zijn woensdag twee bank werkers in de enkele meters diepe wals- put gevallen doordat een rooster brak. Een van de mannen, de 35-jariga ge huwde H. J. F. Vonk uit Velsen-Noord, kreeg ernstige kwetsuren aan het hoofd. Hij is later overleden. P REMIER Boelganin en partijsecreta ris Chroesjtsjew zijn donderdag in Londen, na een zeer koele ontmoeting met het Britse publiek, hun eerste be sprekingen begonnen met premier Eden. Zy arriveerden in Eden's ambtswoning in Downtngstreet 10, na een lunch op de Russische ambassade. *s Morgens hadden zij een rit door de stad gemaakt. Overal waar zij kwa men stonden menigten nieuwsgierigen, doch niemand juichte. Op dc rit door de stad, begeleid door motorpolitie, wuifde maarschalk Boeiga- nin voortdurend naar de toeschouwers, doch niemand zwaaide terug. De eerste hartelijke ontvangst van de dag werd de Russische leiders be reid op de Sowjet-ambassade, waar zij door Russische kinderen met bloemen werden begroet. Tot dusver steekt de ontvangst van de Russen in Engeland wel zeer sterk af bij het uitbundige enthousiasme waarmee zy vorig jaar in India en Birma werden begroet. In Londen overheersen de veiligheidsmaat regelen: De politie houdt het zwijgen de publiek op grote afstand. Bij de eerste bespreking van donder dag waren Eden, Boelganin, Chroesj tsjew, de Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyv, Lloyd, de Sow- jetambassadeur m Londen, Malik, en de Britse ambassadeur in Moskou, Hay- ler, aanwezig. Boelganin (ren Chroestsjev hebben gisteren in Whitehall te Londen een reusachtige krans gelegd aan de voet van de Cenotaph, het oorlogsmonument, dat na de wereldoorlog 1914'18 werd opgericht. De eerste besprekingen gmgen over de betrekkingen tussen Engeland en de Sowjet-Ume zoals die zich sedert de oor log hebben ontwikkeld. Beide partijen hebben het verlangen uitgesproken om het dieptepunt, waarin deze betrekkin gen in de laatste-jaren van Stalins be wind zijn geraakt, te overwinnen. Don derdag is voorts gesproken over het han delsverkeer, over de mogelijkheid van normaal contact tussen gewone Britse en Russische burgers en de vooruitzieh ten op een nieuwe Brits-Russische vis- senjovereenkomst. Een van de onderwerpen van gesprek zal voorts zijn het storen van westelij ke uitzendingen door Russische zenders, In dit verband merkt men in gezag hebbende kringen op, dat sedert de aan komst van Boelganin en Chroesjtsjew het storen van B.B.C.-uitzendingen voor de Sowjet-Unie met circa 40 procent is afgenomen. Nadat de Britse en Rus sische leiders twee en een half uur in Downing Street hadden vergaderd, werd een communiqué uitgegeven, waarin werd verklaard, dat de besprekingen in het geheim zullen geschieden en dat alleen steeds na afloop een kort commu niqué zal worden uitgegeven, met de inhoud waarvan zowel de Russen als de Engelsen akkoord gaan. In de imposante marmeren Burger zaal van het paleis op de Dam hebben koningin Juliana en prins Bernhard donderdag een avondfeest gegeven voor 600 gasten, representanten uit alle krin gen der hoofdstad met hun dames. De Vorstin en Prins ontvingen hun gasten in de gele salon waar de ce remoniemeester de namen stuk voor stuk afriep. De Koningin droeg een champagnekleurige strapless avondtoi let, de Prins was in' rok. Voor het paleis stonden een paar hon derd Amsterdammers, die de gasten, de dames in fraaie avondtoiletten, de he ren in rok of gala-uniform achter de ra men op de le verdieping in een lange stoet voorbij zagen schuifelen. In een der galerijen naast de Burger zaal zat het symfonieorkest uit de Ma rinierskapel der Koninklijke Marine, dat zachte lichte muziek speelde, terwijl de gasten binnentraden. Allengs vulde de grote hooggewelfde zaal zich met de velen, die de eer te beurt was gevallen voor dit avondfeest te worden uitgeno digd. Het was een lust voor het oog. de vele fleurige avondrobes der dames staken vrolijk af tegen de stemmige zwarte kledij der heren. De hoofd- en opperof- ficieren van landmacht en marine droe gen allen het groot tenue met de hoge gouden of zilveren kragen. Toen Vorstin en Prins de Burgerzaal betraden, verstomde het geroezemoes en schaarde men zich rond een klem podium. Met een hartelijk applaus be groette men de actrice mevrouw Charlot te Kohier, die haar voordracht begon met de balconscène uit Shakespeares „Romeo en Julia", en besloot met „De Bruid" van Jan Pnns. Het koninklijke paar en de gasten dankten de actrice met een welgemeend applaus voor haar voordracht. Lakeien schoven daarna de schermen in de toegang tot een der galerijen weg. waar het feestelijk uitziende koud buf fet gereed stond. Het koninklijk paar begaf zich met een aantal der gasten naar het in een der aangrenzende zalen staande buffet. In een der salons speelde een jazzen- sembie uit de Marimerskapel en ver scheidene paren zweefden weldra over de parketvloer. Tegen het slot van de avond verza melde men zich weer ïn de Burgerzaal m groepjes. De Vorstin, vergezeld door haar ceremoniemeester en burgemees ter d'Ailly, onderhield zich daarna met de vertegenwoordigers uit de verschil lende kringen der hoofdstad. Ook de Prins sprak met verscheidene zijner gasten. Er heerste een ongedwon gen en geanimeerde sfeer. Het was ruim elf uur, toen de hof maarschalk de kapelmeester een teken gaf en het koninklijk paar zich terug trok. Langzaam stroomde de Burgerzaal leeg. Vrouwelijke agenten en verkeers politie zorgden voor een vlot aanrijden van de vele wagens der gasten. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Dag Hammarskjoeld, maakte gisteren bekend, dat Israël en Egypte zijn overeengekomen om met ingang van donderdag 18 april zes uur het vuren in het grensgebied van Gaza onvoorwaardelijk te staken. Gistermiddag zijn op de rijksweg nabij Oegstgeest drie auto's met elkaar in bot sing gekomen. Een Belgische auto, ko mende uit de richting A'dam, tracht te met zeer grote snelheid enige voor hem rijdende auto's te passeren. Hierbij kwam hij in botsing met twee tegenlig gers. Deze werden totaal vernield. De bestuurders werden met onbekend letsel naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden gebracht. De chauffeur van de Belgische wagen is voortvluchtig. De bestuurders van twee Nederlandse auto's, die bij de botsing waren betrok ken, zyn de heer G. Vmckemoelier uit Amsterdam en de 40-jarige heer Hulse bosch uit Hillegom. De heer V. heeft een gebroken knie, een gebroken pols, een kaak- en een schouderfractuur, de heer H. liep een hersenschudding op. In de auto van de voortvluchtige Belg, die het ongeluk veroorzaakte, werd een par ty boter aangetroffen. MM

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1