DeK.V.P. en wij ..Onze vrijheid danken wij aan hun NEDERLAND herdacht de gevallenen van 1940- '45 w Hulp (ook van Rusland) via de Ver. Naties 1 Opstand in Tibet uitgebroken Zivare urnen Indonesisch voorstel „niet meer van kracht geacht" Bloemendaal, 4 mei Plechtigheid op de Waalsdorpervlakte Dienstplichtwet goedgekeurd i 11 0 Vrijheid PINE AU BEPLEIT IN NAVO: Plan-Dulles voor ombouw Navo I Rotterdam herdacht de gevallenen Weeroverzicht ZATERDAG 5 MEI 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3375 D O vérveen Dr. ir. R. Houwink techn. dir. Reactor Centrum UITWISSELEN AMBASSADEURS Mevr. Jungschlaeger in ons land terug Nieuwe Westduit se consul toegelaten O Nederland heeft gisteravond de gevallenen uit de oorlogsjaren 1940—1945 herdacht. Beierende klokken en de vlaggen die half stok hingen waren daarbij de uiterlijke tekenen van rouwbe toon. Innerlijk is het leed uit de bezettingstijd opnieuw doorleefd tijdens de twee minuten stilte en tijdens herdenkingsdiensten, die weer overal in den lande zijn ge houden. In verscheidene plaatsen zetten zich ook zwijgende stoeten met langzame pas in beweging voor een stille rondgang en wer den kransen gelegd bij de bevrij- dingsmonumenten. Op de Dam IN DUITSE BONDSDAG C1 RANKRIJK heeft gisteren de steun van de NAVO gevraagd voor een nieuw internationaal economisch agentschap, verbonden aan de Verenigde Naties, dat zowel Amerikaanse als Russische hulp aan onontwikkelde landen kan verdelen. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, heeft het plan op de twee daagse bijeenkomst van de NAVO in Parijs ingediend. Pineau verklaarde, dat de onontwikkelde landen niet het idee mogen krijgen, dat de huip eeri middel is om druk uit te oefenen. Dat is een van de beginselen van het plan. VIJF DELEN «fit piè mm (Van onze verslaggever i De urnen, die gistermiddag op plechtige wijze uit de Nieuwe Kerk naar het voor malige Dam/plantsoen zij n gebracht, zijn betrekkelijk zwaar. Daarom konden de kinde ren de urnen niet zelf in ae daarvoor bestemde vakken van het Monument plaatsen Ter plaatse hebben zij hun last overgegeven aan werk lieden van de Dienst der Pu blieke Werken te Amster dam, die de urnen in de nis sen hebben gezet. N J Nieuw Guinea RUSLAND LIBERALER J. t. D. Advertentie Een begrip voor. progressieve damesschoent* Ter nagedachtenis aan Johannes Post, geboren 1907 te Hoogeveen, overleden 16 juni 1944 te Overveen, de Grootste onder de Groten. VtTEEST niet beducht; die in hun Graven rusten, vraeghen Niet meer: Waerom zyt ghy niet een van ons geweest? Want al wie, kleyn van Geest, den Doodt het meeste vreest, Was onbevoegd hun Naem en Waepenschildt te draeghen. 'yO ghy nu in dit Uur de Dooden wilt bekJaeghen, Li Beklaegh u zelf het meest: de Wond, die nooyt geneest, Brandt tot uw Iaetste Dagh; op het Bevrydingsïeest Besluypt u, Keer op Keer, dit knaeghend Onbehaegen: rCK draegh de grootste Schuldt door myn vervloeckt Verraedt, Laïhartigh aen hun Trouw en hooge Moedt bewezen; Niets kan my van dit Kwaedt, aen hun begaen, genezen. Hier stae ick aen uw Graf en zwygh; helaes, wat baet Dit alles my? Ick zal steeds op uw Grafsteen lezen: Ghy hebt ons niet gekend, ga heen, ghy komt te laet! JOOST (Overgenomen uit ,J)e Groene Amsterdammer") Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-1930 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huvgensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: TeL 111892 Adm. TeL, 114402 Klachtendienst 18.3019.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. f 2.26 per maand" 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Weersverwachting geldig tot zondagavond. WARM WEER Droog zonnig en warm weer met wcipig wind, In het binnenland vannacht hier en daar mist, aan de kust ook morgen overdag plaatselijk mistvelden bij wind van zee. 6 mei: zon op 5.03, onder 20.lo: maan op 2.57, onder 15.37. 7 mei: zon op 5.01, onder 20.17; maan op .'i.17, onder 16.50. Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT GROEN van Prinstercr zegt ergens in „Maurice et Barneveld" spre kende over het Rooms-Katholieisme: „Zijn wet is het Woord Gods. maar uitgelegd in Rome." In deze zin ugt besloten datgene wat ons bindt en datgene wat ons scheidt van de K.V.P. De K.V.P. streeft naa. een christe lijke cn dat betekent voor haar een Katholieke po itiek. In die christe lijke politiek, zoals de K.V.P. die na jaagt, blijken telkens elementen te zijn die ook ons aanspreken. Dat is begrij pelijk want we hebben te maken met een politiek die een bepaalde vorm van het christelijk geloof tos achter grond heeft. Maar er komen ook tel kens elementen in voor die voor ons onaanvaardbaar zijn en dat is ook be langrijk omdat het die bepaalde vorm van geloof is. die daar achter gele gen is. Het christendom verbindt ons tot daar, waar de Reformatie ons scheidt. Wij denken dat de leiding van de K.V.P. het daarin met ons eens is. ANNEER we naar de inhoud van de politiek zien, komen beide ele menten te voorschijn. Het is onze taak hier niet daar vele voorbeelden van aan tc halen. Er is een vrij ver gaande samen- stemming tussen hen en ons in het sociaal-economische beleid. We behoe ven om het met namen aan te dui den, maar te noemen: Talma en Aal- berse en uit het jongste verleden: Van den Brink en Zijlstra. Maar als het over het Haarlemse huwelijksgeval gaat dan staat het ge zag van het canonieke recht, dan staat „Rome" tussen hen en ons als een absolute scheidsmuur. Hiermede is de verhouding geka rakteriseerd. Er zijn tal van dingen, die ons bin den. Groen drukte dat uit met de woorden: In zoverre in hel Rooms- Katholicisme het christendom open baar wordt. En er zijn tal van dingen, die ons schelden. Groen vatte dat samen in het woord ultramontanisme, het ge zag van over de bergen, *d.i. Rome. EZE situatie moet men pu projec teren in het totaal der politieke verhoudingen. En dan vallen er twee dingen op. In de eerste plaats dit dat zowel de K,V.P. als wij belang hebben bij be paalde formele oplossingen hoewel wij materieel verschillende, ja zelfs tegengestelde doelstellingen najagen. Voorbeeld: Zij wensen Rooms-Katho- lieke scholen, die* voor ons, wij chris telijke scholen, die voor hen onaan vaardbaar zijn. Maar wij zijn het har telijk eens over de formele oplossing van het bijzonder onderwijs. En wij vinden in dezen zowel mate rieel als formeel een en dezelfde te genstander: De openbare school, die ons beide materieel onthoudt, wat wij voor onderwijs en opvoeding nodig achten en die als schoolstelsel in we zen onverenigbaar is met, een inbreuk is op, het systeem van de vrije schooi. N'de algemene politiek treffen wij I deze tegenstander ook gemeen schappelijk .aan over de hele linie. Niet slechts in zoverre wij het eens zijn, treffen wQ die tegenstander ge- méenschappelijk aan. Maar ook om dat die tegenstander om dezelfde re den de rooms-katholieke partij in haar eigen aard wil treffen en ons in de onze. Dat brengt ons tegenover de door braak niet in één leger, maar wel aan één front tegenover een gezamenlijke vijand. ZIEN wij de zaak op de lange baan, dan is er over bepaalde waarden eenstemmigheid en dan is er een ge meenschappelijke vijand. Maar het Rooms-Katholicisme in zijn specifieke idealen, in zijn poging om ons volksleven te stempelen, omer de katholieke plooi aan te geven, is in lijnrechte strijd met wat de idealen van de reformatie zijn. Men behoeft niet in antipapisme te vervallen om dat toch duidelijk te on derstrepen. Wij denken in dit verband b.v. aan de processievrijheid, die van r.-k. zijde begeerd wordt. In de praktische poiitiek betekent deze situatie dat op de zelfstandigheid van onze richting ook dit woord is van Groen alle nadruk moet blijven vallen, Van die zelfstandigheid van het eigen beginsel uit beoordelen wij de liberale en de socialistische partijen en vandaar uit beoordelen wij ook de K.V.P. en zoeken wij tegenover hen onze eigen politieke houding. In de Waalsdorpervlakte bij Den Haag, waar aan de voet van de dui nen een bloemenmozaïek aangebracht is in de nationale kleuren, met boven op de heuvel vier houten kruisen, had den manschappen van landmacht, zee macht en luchtmacht en binnenlandse strijdkrachten de wacht betrokken. Een lange stoet liep zwijgend door het mulle zand naar de fusilladeplaats. Om 8 uur klonk het trompetsignaal voor de twee minuten stilte. Na het spelen van het volkslied trok men aan het eenvoudige monument voorbij, terwijl koraalmuziek uit de Mattheus Passion van Bach ten gehore werd gebracht. Vele bloemen werden neergelegd, waaronder ook kransen van het comité nationale herdenkingen, stichting „Oranjehotel" en het Veteranenlegioen. Koningin Juliana en prins Bemhard hebben gisteravond met de bevolking van Baarn de gevallenen herdacht. Zij legden een krans van paarse se ringen met linten in de kleuren rood, wit en blauw bij het monument op het Stationsplein. Prinses Wilhelmina legde een krans aan de voet van het monument aan de Loolaan in Apeldoorn. v Aan de stille tocht naar de Ere begraafplaats in Overveen is vrijdag avond een herdenkingsdienst vooraf gegaan in het gebouw van Publieke Werken der gemeente Bloemendaal. Namens de commissie Nationale her denking van de Vereniging van Oud- illegale Werkers in Bloemendaal heeft mr. F, P. Th. Rohling daar gezegd het een grote eer te achten elk jaar de tocht naar deze nationale begraafplaats te mogen leiden in^aanwezigheid van de nabestaanden van hen, die het of fer van hun leven brachten. Pater C. Tijnagel O.F.M. stelde het heerlijke mysterie van de geboorte van de mens tegenover het mysterie van de dood, vooral als dit op onbe- grypelijke wijze op een onverwacht moment toeslaat," zoals in de jaren 1940—'45*. Ds. G. Toornvliet, gereformeerd pre dikant te Bloemendaal, vroeg zich af wat de zin van het offer eigenlijk in houdt. Vooral nu in een tijd van hoog conjunctuur maar zo weinig wordt te ruggedacht aan de vaders, dochters en zonen, die hun leven gaven. Ook in 1956 moeten we echter de dodenwacht betrekken, met dezelfde kracht en moed die ook de gevallenen bezielden. Onze vrijheid danken wij aan hun ver blijf in gevangenissen en aan hun dood. Met het zingen van het Wilhelmus werd de plechtige samenkomst, die door ongeveer 500 personen werd bij gewoond, besloten. .Daarna stelden de deelnemers aan de stille tocht zich op. In Amsterdam is het nationaal mo nument op de Dam, dat gistermiddag door H.M. de Koningin is onthuld, 's avonds ingewijd en daarmee is het pas waarlijk ons bezit geworden. Zo zei burgemeester d'Ailly het, toen gisteravond duizenden Amsterdam mers en Nederlanders geschaard ston den rondom het monument om de ge vallenen ie herdenken. Nadat de Amsterdamse politiemu- ziekkapel plechtige koraalmuziek ge blazen had en het hoornsignaal „Geeft acht" weerklonken was, legde zich over een hele stad een diepe stilte: een stilte, die onderstreept werd door een schril kinderstemmetje, dat ver baasd dit zwijgen aftastte. Gezamenlijk heeft men daarop het eerste en zesde couplet van het Wil helmus gezongen; het lied waarin de gevoelens bij dit plechtig en stil ge denken uiting konden vinden. De inhoud van dit nieuwe monu ment is rijker dan van het voorlopige monument, spfak mr. d'Ailly, want het spreekt van'meer: niet slechts van het geleden leed. Het wijst naar boven en aldus geeft het dieper weer, wat Nederland bezielde en wat ons land moge blyven bezielen; het geeft de geest weer, waaruit we moeten leven. Zo draagt dit nationaal monu ment de gedachte in zich van het ideaal, waarvoor gestreden en waar door de gewonnen vrede de gebrachte offers waard is. „Amstel's Werkman" zong en Bob de Vries declameerde: Maar gij, die trouw waart tot den dood, zult keeren/en onzen bodem met uw bloei vervullen/en eiken Mei waken voor ons bestaan!" (uit: „De dooden" anoniem). De politiemuziekkapel blies de „LasV Post" en daarop trad de burgemeester naar voren om een kans aan de voet van het monument te leggen. Hij werd door velen gevolgd, die tevoren in een stille tocht door de straten van de stad waren gegaan; wéér een spre kende hulde, dit zwijgen. Dc Westduitsc Bondsdag (Tweede Ka mer) heeft vrijdag in eerste lezing zijn goedkeuring gehecht aan een wetsvoor stel van de regering om een dienstplicht van 18 maanden in te voeren. Door het besluit van de Bondsdag is het mogelijk het wetsontwerp door te geven aan de desbetreffende commissie alvorens het in tweede cn derde lezing in behandeling te nemen. De Bondsdag gaf door het opsteken der handen uiting aan zijn goedkeuring. Maar hieraan was een bitter debat, dat bijna tien uur duurde, voorafgegaan, waarbij de socialisten, die tegen herbe wapening gekant zijn, hun vijandigheid openlijk toonden. Deze foto geeft eau beeld van dc onthulling van het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam door HAL koningin Juliana. V.l.n.r.: H.K.H. prinses Marijke, H.K.H. prinses Irene, jhr. M. L. van Hol the tot Echten, voorzitter van de Nationale Monumenten Commissie, H.M. de Koningin die de onthulling verricht en HJC.H. prinses Margriet. Pineau zei, dat zijn plan voorziet in c;en. „driehoekige hulpverlening";het ene 4and levert het geld of de mate rialen en het andere maakt er afge werkte producten voor het begun stigde land van. Daardoor zal zowel de werkloosheid worden bestreden als de gelegenheid worden geschapen om met weinig geld maar met hoogont wikkelde technische middelen hulp te bieden. In het Franse plan wordtvoorge steld het orgaan te doen ontstaan uit vijf delen: 1. Een bestuursraad, bestaande uit vertegenwoordigers van de gevende en ontvangende landen. Deze commis sie zou direct verantwoording schul dig zijn aan de Ver. Naties. 2. Een bureau voor de statistiek. 3. Een bank of fonds om de gelden te beheren voor de verschillende hulpprogramma'sder Ver. Naties, 4. Een commercieel orgaan om de De kinderen dragen de urnen in lichte metalen draagbaren naar het Nationaal Monument. De urn van Zuidholland op weg naar het Nationaal Monument. Volgens ontvangen berichten zouden duizenden Tibctanen gesproken wordt van 80.000 zijn opgestaan tegen hun communistische overheersers uit China. Volgens zegslieden, die de berichten „zeer betrouwbaar" noemden, zouden de opstanden hebben plaatsgevonden in de Oostelijke districten van Tibet, waar de Khamba-stam woont, waarvan vele leden van roverij leven. Toen de communisten vijf geleden Tibet hadden bezet, zouden ongeveer 2000 muildieren berijdende "»«*hmba- schutters naar Lhasa zijn opgetrokken om tegen het wegvoeren van de Dalai Lama naar China te protesteren. De Chi nezen zouden de Khamba's aan de zoom van de stad hebben tegengehouden. Nadien is de Dalai Lama, de geeste lijke heerser van Tibet, te Lhasa terug gekeerd en hij schijnt zich bij de com munistische heerschappij te hebben neer gelegd. De huidige oostand is volgens de be richten ongeveer zeven weken geleden begonnen. Dc Tibetanen uit het Oosten zouden de functionarissen uit Lhasa niet langer beschouwen als ware vertegen woordigers van de Dalai Lama maar als stromannen van de Chinese communis ten. Dr. ir. R. Houwink, directeur- generaal van de Rubberstichting te Delft, is benoemd tot technisch direc teur van het Reactor Centrum Neder land. Volgens welingelichte kringen in Dja karta wordt het Indonesische voorstel aan Nederland om ambassadeurs uit te wisselen inplaats van Hoge Commissa rissen „niet meer van kracht geacht". Het voorstel was vervat in een nota van de vorige Indonesische regering aan Nederland van 3 maart jl. Deze kringen in Djakarta zijn van mening, dat sedert de nota van 3 maart de toestand zich aanzienlijk heeft gewij zigd. Twee weken geleden heeft het parlement met algemene stemmen het nieuwe wetsontwerp van de regering-Ali Sastroamidjojo tot opheffing van de Ne derlands-Indonesische Unie en opzegging van de R.T.C.-akkoorden goedgekeurd. Deze wgt. die woensdag jl. door presi dent Soekarno is getekend, trekt ook het handvest van de overdracht van de soevereiniteit in. Indonesië beschouwt zich thans een soevereine natie sinds 17 augustus 1945. toen Soekarno en Hat. ta de onafhankelijkheid proclameerden. „Wij zijn weer terug in de toestand van toen", aldus menen welingelichte kringen in Djakarta. Zij voegden hier aan toe. dat de Staatscommissie, die ingesteld is om de gevolgen van de op zegging van de R.T.C.-overeenkomsten te bestuderen, de kwestie van de diplo matieke betrekkingen met Nederland van dit uitgangspunt uit zal beschou wen. Politieke waarnemers in Djakarta merken nog op, dat de proclamatie van de onafhankelijkheid in 1945 het gehele gebied van Nederlands-Indië betrof en dat onlangs enige leden van het parle ment een uitstel van het vestigen van normale diplomatieke betrekkingen heb ben bepleit totdat Nederland Nieuw-Gui- nea aan Indonesië zal hebben overge dragen. Zoals gemeld heeft donderdag de Ne derlandse waarnemende Hoge Commis saris in Djakarta, de heer Hagenaar, de Indonesische regering op de hoogte Met het lijnvliegtuig uit Djakarta is i vrijdagavond om kwart voor negen me-S vrouw G. Jungschlaeger-Geurkens in ons land teruggekeerd. Overeenkomstig gesteld van het besluit van de Neder landse regering de status van het Hoge Commissariaat te wijzigen in die van een ambassade. Een woorvoerder van het Indonesische ministerie van buiten landse Zaken noemde dit besluit „in strijd met de diplomatieke gebruiken", daar aan een dergelijke wijziging be sprekingen dienen vooraf te gaan. De woordvoerder van de Nederlandse ambassade in Djakarta, heeft zaterdag ochtend verklaard, dat de' Nederlandse regering bij net besluit het Hoge Com missariaat té? wijzigen in een ambassa de. geen andere bedoeling had dan aan een Indonesische wens tegemoet te ko men. overschotten van de „schenkende lan den" te kopen en te verkopen. 5. Een technisch instituut om hulp te verlenen bij technische steun, stu die en onderzoekingen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Forster Dulles, zei o.a.: v In de laatste tien jaar "is bet Westen erin geslaagd de wereld voor een grote oorlog te behoeden en heeft het een proces van liberale ontwikkeling in de Sowj et-Unie aan de gang ge bracht. Als het communisme niet zal winnen in de eerstvolgende tién jaren, kunnen de krachten van het libera lisme de overmacht verkrijgen in Rusland zelf. Dulles stelde voor, dat twee of drie ministers van Buitenlandse Zaken (een beperkt kabinet) zich aan-lt werk ZWERVENDE door dit land. gevangen in wijd verlangen, de zon als een zachte brand op hunkerende wangen; verrukt van zonlicht en geur, verwant aan bloemen en bomen (zij dragen zo zoete kleur) voel ik geluk wild stromen door 't onverzadigbaar hart, voel ik mij gans genezen. Niet meer in angst verward kan ik de tekens lezen van vrijheid, van zonder schrik, zingend, en zonder zorgen doorleven het ogenblik waarin mijn lust is geborgen. HOE* zwaar is hiervoor betaald in grote pijn en in lijden waarvan geen kroniek verhaalt De martelaren, zij schreiden hun bloed niet in 't openbaar. O afgrond van leed en vrezen, schoot van het licht, dat zo klaar doorglanst mijn schamele wezen. "Ï7IJF Mei is met bloed betaald. V Een vuur is aan as ontstoken, duisternis klaar doorstraald, leven, aan dood ontloken. Het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft voorlopig toegelaten de heer Kajüs Koster, die door de Westduitse Bondsregering tot consul-generaal "te Rotterdam is benoemd. De heer Koster is 44 jaar. Na de stu die in de rechtsgeleerdheid werkte hy eerst op landbouwkundig gebied. Na de oorlog was hij bij de voorlichtingsdienst van de senaat van Hamburg werkzaam. In 1950 werd hij lid van het "Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Sinds 1953 was hij verbonden aan de Duitse ambasade te Parijs. zouden zetten1 om van de Navo meer te maken dan een militair bondge nootschap. - Zij zouden op zijn laatst de komen de herfst een rapport overleggen aan de volledige zitting - van de raad. Ook Rotterdam heeft vrijdag avond de door het oorlogsgeweld geval lenen herdacht. Klokgelui klonk sonoor haar wens is aan haar aankomst ver-1 jï der geen aandacht besteed. over de stad, koraalmuziek uitgevoerd door de Marinierskapel van de Konink lijke Marine zweefde over de binnen stad, totdat klokslag acht een immense stilte over, de stad viel. Rotterdam herdacht de doden. Vele Rotterdammers hadden zich rond het stadhuis aan de Coolsingel ge schaard.' Het stadhuis, waar genodig den zich hadden verzameld. Voorafge gaan door de burgemeester, mr. G. E. van Walsum, begaven allén zich naar het bordes, waar 'toen twee minuten stilte in acht werd genomen. Een dood se stilte, die door het twinkelovêft vogels werd gebroken. Tezamen werd de tocht aanvaard naar het monument aan het Doelwater, waar ter nagedachtenis aam hen die vie len kransen werden neergelegd door de burgemeester en door de commandant van het Korps Mariniers,, generaal- majoor H. O. RomswinckeL Ook uit de stoet trad men naar voren oen bloemen !.e leggen De stoet zette zich daarna weer in» beweging en, voorafgegaan door fakkel dragers, ging hij door de herbouwde binnenstad naar de Noordelijke oprit via de Willemsbrug. Hier is een* ge- denkplaat aangebracht, die de herinne ring levend houdt aan de militairen, die in de meidagen van 1940 zijn gevallen. Ook hier zijn kransen gelegd, nu eerst door de commandant van de mariniers en daarna door de burgemeester. In de vooravond zijn onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging van ex- -Politieke Gevangenen in drie kerken herdenkingsdiensten gehouden. De Bilt, zaterdag 10.00 uur. Het weer op het vasteland van West- Europa werd ook de afgelopen 24 uur geheel beheerst door een krachtige hoge- drukgebied dat maar weinig van plaats verandert. Op vele plaatsen komen in dit gebied middagtemperaturen voor van 20 tot 22 - graden. In ons land had het vliegveld Zuid-Limburgmet 21 graden gisteren de hoogste temperatuur. Met een zwakke zeewind dreef in de middag vlak bij de kust mist van zee het land binnen, waarin de temperatuur beneden de 10 graden was. - Op de Atlantische Oceaan bewegen zich enkele storingen rond een centraal lage drukgebied waarvan het centrum onge veer 1000 km ten Westen van Schotland ligt. Het frontensysteem van een van deze storingen trok met wat regen over Ierland en Schotland. Uit het zeegebied bij Newfoundland trok een volgende depressie naar bet zeegebied ten Noorden van de Azoren. De depressies laten echter het Europese hogedrukgebied onaange tast, zodat in ons land op aanhoudend van het zonnige én warme voorjaarsweer kan worden gerekend.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1