Overheid en onderwijs ONTVANGEN MET MILITAIRE EER Het F ranse bezoek aan Moskou Ned. vrouw ontvoert haar dochtertje uit Engeland Op één lijn met grote vrijheidsheld I Op één dag 230 doden in A Igerijë POLITIEKE PARTIJEN KRIJGEN ZENDTIJD TOEGEWEZEN 1 DONDERDAG 17 aiEI 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3384 President schudde publiek de hand H Ook leider zou zijn gesneuveld Straalbommenwerper in zee gestort Persconferentie W eeroverzicht Oostduitser in Den Helder verhoord Amerikaanse munitie naar Saoedi-Arabië Prinses Beatrix krijgt op 3 juli geschenk. Koji. Marechaussee - TROUÏÏMARSEN Ideale, éc en opwekkende aanmeldingen Rood-China door Egypte erkend Voorstellen pensioen ambtenaren Weerbericht V erkiezingstoespr aken van een kwartier Twee slachtoffers van gasvergiftiging O O p EGENOVER het stadhuis van Washington heeft president Soekarno van Indonesië gisteren de sleutels van de Amerikaanse hoofdstad in ontvangst genomen. Soekarno was op het vliegveld met militaire eer begroet, en reed met de Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, in een grote open auto naar het hart van de stad. De weg was omzoomd door 2300 militairen, een aantal dat nog nooit tevoren voor het bezoek van een buitenlands staatshoofd was opgesteld. Een grote menigte wuifde Soekarno toe. De president wist het publiek geheel op zijn hand te krijgen door zijn auto op honderd meter van het podium tegenover het stadhuis te laten stoppen en vrouwen en kinderen de hand te geven. Foto's van Fort Kijkduin DE aanmeldingen voor onze zesde Trouwmars op 26 mei in Amsterdam blijven binnenstromen. Dezer dagen kregen wij bv. de volgende inschrijvin gen: Moilet en Pineau bij Russische president Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 l Postbus 1112 Postgiro No, 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19 30 u Zaterdags 17—IS uur: Telefoon 115700 V-Gravenhage: Huygensplem 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Aon-, Tel. 114402 Klachtendienst 13 30—1930 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2.26 per maand" 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijksj Wisselend bewolkt met «nkele verspreid voor komende buien. Vannacht plaatselijk lichte nacht vorst. Morgen overdag dezelfde of iets lagere temperaturen. Overwegend matige wind, tussen Noord en West. zon en maan 18 mei- ron op 4 44, onder 20 34: maan op 13 47, onder 147. Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT - N „Tijd en Taak" heeft ds. L. H. Ruitenberg scherpe kritiek ge oefend op het onderwnscongres der A.-R.-Pariij en °P de daar aanvaarde conclusies. Die kritiek raakt de centrale kwes tie. Het a.r.-onderwijscongres heeft de zelfstandigheid van de school tegen over Overheid en maatschappij op de voorgrond gesteld. De overheidstaak werd vooral ge zien ais het wegnemen van belemme ringen. die aan het onderwijs in de weg staan en als controle op de deug delijkheid daarvan. Vandaar dat het congres pleitte voor meer materiele en technische armslag door de Overheid mogelijk te maken. Verder achtte het de overheidstaak beperkt. De toe komstige ontwikkeling van bet onder wijs mag zij niet door gedetailleerde olannen op bindende wijze uitstippe len. Daarvoor dienen de verschillende organisatorische verbanden op onder wijsgebied. Slechts voor zover en zo lang deze verbanden kennelijk in ge breke blijven, mag de Overheid de leemten aanvullen. UIT het artikel van ds. Ruitenberg blijkt duidelijk dat hij het met de ze gedachtengang fundamenteel on eens is. Ds. Ruitenberg vindt namelijk dat hier de Overheid niet voldoende tot haar recht komt. Ds. Ruitenberg heeft er bezwaar te gen dat men het zoeken van nieuwe ontwikkelingen op onderwijsgebied over zou laten aan de verschillende orginisatorische verbanden. Want die doen dat uitgaande van hun eigen prin ciples. Daarbij wordt over het hoofd ge zien èat hier ook een gemeenschappe lijkheid is, die aan haar trek moet ko men. De volksgemeenschap moet er een rol bij spelen en die volksgemeen schap vindt haar vertegenwoordigster in de Overheid. Onderwijsvernieuwing is niet een ynaif van afzonderlijke kringen maar een zaak van allen: „Een slecht ge vormd gereformeerd of vrijzinnig of rooms of socialistisch „volksdeel" is niet de zaak van dat volksdeel maar. van allen. En dan denk ik waarlijk niet aan de vraag Of iedereen kan rekenen of lezen, blaar of wjj een volk van vrije mensen worden. Dat is onze ge-j meenschappeiijke vraag". Daarom:! niet alleen de afzonderlijke kringen' komen erbij te pas, maar ook de Overheid. Aldus ds. Ruitenberg. HET is iets uitermate merkwaar digs dat de socialisten als zij over hun doel, de vrijheid, spreken, altijc beginnen met de vrijheid aan bander te leggen. Wie het Plan-boek, de Weg naai Vrijheid, leest wordt daardoor slag op slag getroffen. Men jaagt naar de vrij heid, maar al jagende legt men de vrijheid die er is, hoe langer hoe meer aan banden; zo zelfs dat men moei duchten dat aan het einde der jacht, het tegendeel der vrijheid zich voor doet. Wat men op sociaal-economisch gebied van de socialisten te zien krijgt, vindt hier zijn tegenhanger op onder wijsgebied. Doel van het onderwijs is de vor ming van vrije mensen. Maar dat moet dan vooral niet in de weg der vrijheid worden verkregen. De weg naar vrijheid is nl. niet de weg der vrijheid bij de socialisten. Wie vrijheid als ideaal stelt zou, dunkt ons. iets meer vertrouwen moe ten stellen in de vrijheid als waarvan ds. Ruitenberg in dit artikel blijk geeft DS. RUITENBERG stelt dat een slecht gevormd volksdeel een zaak is niet, of niet alleen van dat volks deel maar van allen. Ds. Ruitenberg wijst erop dat hier een gemeenschap pelijkheid is, die door het isolement der kringen die volgens eigen princi pes werken wordt verhinderd in haar werking. Wij stellen dat essentieel is voor de vrijheid van onderwijs, dat men onge hinderd zijn onderwijs naar eigen be ginselen kan inrichten Het is in strijd met de vrijheid van onderwijs als hier de Overheid bindende gedetailleerde regelingen geeft. Maar is er dan met een gemeen schappelijk belang dat alle volksdelen goed gevormd worden? Ongetwijfeld. Maar het is een miste kenen van de situatie als men meent dat dit gemeenschappelijke met tot zijn recht kan komen, in vrijheid en zonder overheidsdwang. Het is toch te dwaas om te veron derstellen dat men in christelijke, roomse, socialistische of andere on derwijskringen niet zou letten op het geen in een der andere kampen op on derwijsgebied wordt gedacht en geex- perimenteerd. En dat men daar zijn voordeel niet mee zou doen Het is onjuist om te menen dat daar de Overheid per se aan te pas moet komen. DE kritiek van ds. Ruitenberg, stel daaraan werd in ons overheidsbe leid inzake het onderwijs een positieve vorm gegeven, zou een aanslag bete kenen op het eigen kaïakter van onze scholen. Want bij de door ds. Ruitenberg begeerde „vorming" tot „vrije mensen" waarin hij de gemeenschap bij monde van de Overheid medezeggenschap wil geven komt een heel brok levensbeschouwing, theologie en mensbeschouwing, ideologie enz. om de hoek kijken. En wij wensen Soekarno kreeg sleutels van Washington Partijsecretaris Chroesjtsjef heeft woensdag op de eerste dag van de be sprekingen met premier Moilet van Frankrijk en diens minister van Bui tenlandse Zaken, Pineau, in Moskou de Ver. Staten ervan beschuldigd dat zij een politiek van „obstructie" voeren ten aanzien van de ontwapening en de ver eniging van Duitsland. Aan Russische zijd namen, behalve Chroesjtsjef, premier Boelganin en mi nister van Buitenlandse Zaken Molotof aan de besprekingen deel. Naar in Franse kringen is vernomen bleef Moilet een ..standvastig doch vriendschappelijk standpunt" innemen en deelde hij de Russen mede. dat zij de Amerikaanse politiek verkeerd be grijpen. Na besprekingen is een communiqué uitgegeven waarin gezegd werd dat openhartig is gesproken over de weder zijdse standpunten ten aanzien van de ontwapening en, m het algemeen, over andere vraagstukken. Tijdens het noenmaal in het Kremlin stond premier Moilet op en vroeg in een tafelrede om verwijdering van de hinderpalen die de uitwisseling van men sen en denkbeelden in de weg staan. Woensdagavond woonden de Franse gasten met maarsehalk Boelganin. par tijsecretaris Chroesjtsjef en minister Molotof een uitvoering van het Zwanen- meer van Tsjaikofski in het Bolstjoi theater bij. Voor de pauze zaten de Fransen met hun Russische gastheren in de centrale loge die vroeger voor de Tsaren gereserveerd was. In de salon achter deze loge werden tijdens de pau ze verversingen gebruikt en de politie ke besprekingen voortgezet. Na de pau ze verhuisden de ministers naar een lO' ge dichter bij het toneel. O Volgens de politie te Glasgow hééft een 30-jarige Nederlandse vrouw maandag haar 8-jarig dochtertje uit Glasgow ont voerd en per KLM-vhegtuig naar Neder land gebracht. De hulp van de Interpol (de internationale politie) is ingeroepen om in deze zaak klaarheid te brengen. Het kind, Pearl B, verdween van de speelplaats bij haar school. De politie heeft intussen ontdekt dat het dezelfde dag m gezelschap van haar moeder per KLM-vliegtuig van het vliegveld Prest- wick is vertrokken. De moeder, de 30-jarige Wilhelmina K„ is zeven jaar geleden gescheiden van de Engelsman John B. Het kind werd aan de man toegewezen. Mevr. K. is intussen hertrouwd. Zij zou thans in Den Haag wonen. De politie van Glasgow heeft verklaard, dat de ontvoering goed moet zijn voor bereid. Onderzocht wordt nog. hoe de vrouw het kind door de douanecontrole op het vliegveld heeft kunnen krijgen. Kort na vijf uur werd Soekarno op het Witte Huh? ontvangen door president Eisenhower, die hem een hartelijk welkom in de Ver. Staten toeriep. Later was de Indonesische president eregast aan een maaltijd met tal van Amerikaanse en Indonesische autoriteiten. In zijn welkomstrede tot de president op het vliegveld zei Nixon o.a. dat Soekarno, evenals George Washington, zijn volk geleid heeft van kolonialisme naar onafhankelijkheid. Soekarno antwoordde, dat hij de „warme groeten" van het Indonesische volk aan het Amerikaanse kwam over brengen, „Ik ben gekomen om de gro te verrichtingen van de grote Ameri kaanse natie met eigen ogen te zien." Bij het stadhuis probeerde de politie het stoppen van Soekarno's auto te be letten, doch Nixon kwam tussenbeide en wist te bewerken dat journalisten en fotografen hun werk konden doen. Toen een vijfjarig jongetje uit Minne sota te verlegen bleek om president Soekarno een handje te geven, legde vi ce-president Nixon uit, dat Soekarno een zeer democratisch man is. Soekarno haalde-er zijn zoontje Mohammed Gun- lur bij om het ijs te breken. Een aantal schoolmeisjes stond elkaar te verdringen om Soekarno een hand te mogen geven. Herhaaldelijk klonk ap plaus. Een dame met grijs haar, die zich voorstelde als een „bezoekster uit het middenwesten", werd door Soekar no op beide wangen gezoend. Op het podium, waar de overhandi ging der sleutels plaatsvond hing een grote foto van Soekarno tussen Ameri kaanse en Indonesische vlaggen. De ongeveer 200 eregasten applaudis seerden toen Soekarno opmerkte: „Die man is zo knap. Die foto moet jaren ge leden genomen zijn." De voorzitter van het ontvangstcomité uit de burgerij begroette Soekarno als de vertegenwoordiger van de op twee na de grootste democratie van de wereld „een die alleen in omvang maar niet in de geest door de Ver. Staten en India overtroffen wordt." Na de overhandiging der sleutels dankte Soekarno in een korte speech, waarin hij de leiders uit de prille Ame rikaanse geschiedenis, die hij zijn leer meesters noemde, prees. Arme ouders Soekarno herinnerde er o.a. aan dat hij de zoon is van arme ouders. Zijn vader was een klem schoolmeestertje, wiens salaris 25 gulden per maand was. „Het grootste deel van mijn leven heb ik in gevangenis en ballingschap door gebracht. Maar thans word ik geëerd door uw grote gastvrijheid, niet alleen als Soekarno de mens. maar ook als president van de republiek Indonesië een republiek, die vrijheid en democra tie liefheeft, met tachtig miljoen bur gers." Op het bordes van het Witte Huis werd Soekarno begroet door president Eisenhower, die hem hartelijk de hand drukte. De auto, die Soekarno en Nixon naar het Witte Huis vervoerde, werd voorafgegaan door een afdeling troepen. De straten waren vol wuivende men sen. Voordat de auto het terrein voor het Witte Huis opreed, passeerde men een hek. waarop stond „Merdeka" (vrijheid) en- „Slamat Datang" (wel kom) De staatsielunch werd bijgewoond door zestig personen. Vandaag zal Soekarno o.a. een vere nigde zitting van Senaat én Huis van Afgevaardigden toespreken. Ook zal hij een krans leggen op het graf van Geor ge Washington. Volgens diplomatieke en politieke waarnemers in Washington betekent het bezoek van president Soekarno het be- Volgende iieek tiuirl de \cderlandse loggen looi tceer uil ter hariitgiangst. i'oor de goede stemming ann boord is hel nel zeer noodzakelijk dat het eten tan goede kualiteit is en de nodige af. uhscling biedt. Om dit te bereiken lolgen een aantal koks tan de Scheie- tiingse lissersiloot deze tceek een spoed en A. Bron tan cursus koken in de Huishoudschool aan de Laan tan Meerdert oort. Op de joto ziet men de mannen in actie onder de leiding ion de lerares mej. N. M. A. Blokpoel. Hel zijn v.l.n.r. A. t an Zaancit, tan de Sch. 116, H. Westerduin can de Sch. 254mej. BlokpoelA. Z. Dijk huizen tan de Sch, 264, M. J. Wildschut dc Sch. 180. IIET li rj Franse opperbevel in Alge- ue heeft gisteren bekendge- de afgelopen 24- uur in 230 rebellen maakt, dat m verscheidene gevechten gedood zijn. Onder de gesneuvelden sou zich ook de befaamde rebellenleider Si Moe- stafa bevinden. De, befaamde spahi's bereden inlandse troepen stoot ten op 210 mijl ten ruiden van de stad Algiers op Si Moestafa, die ook wel „hoofd der woestijn" genoemd ■werd, en 250 van zijn mannen. In gin van de „strijd", die de Ver. Staten van plan zijn te voeren met de Sowjet- Unie om zich te verzekeren van de goede gezindheid van de Aziatische lan den, die onafhankelijk wensen te blijven, zowel van Moskou als van Washington Men verliest in Washington niet uit het oog, dat de Indonesische president zich binnenkort naar Moskou zal bege ven. Van officiële zijde werd echter vernomen dat de president in Washing ton geen „zakelijke" besprekingen zal voeren. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft zendtijd beschikbaar gesteld aan de navolgen de politieke partijen: De anti-revolu- Koningin Juliana maakte tijdens haar tverkhezoek aan Rotterdam o.a. een rondrit per opstapuagen oier hel terrein i 'tri de Kon. Petroleum Mij. te Pcrnts. bij onze voiming van onze kindei en tot vrije mensen daarbij met de levensbe schouwing, theologie, mensbeschouwing of ideologie van anderen aan het woord te zien, maar alleen onze eigene. Ds. Ruitenberg doet dat af met de mededeling dat hieiuit een overspanning van de betekenis van hel gezin spreekt Het is naar onze mening meer een elementair oudcriecht en een elementaire ouderplicht die hier m geding zijn. Als ds. Ruitenberg zijn an kreeg zou er in het bijzonder onderwijs een clement van het openbaar onderwijs worden ingedragen. Daar hebben we de schoolstrijd met voor gestieden. Het is duidelijk hoe gevaarlijk de op vattingen van de socialisten op onder wijsgebied zijn. Het is met slechts een kwestie of hier en daar eens een chris telijke nijverheidsschool met tot stand komt, omdat men aan een neutrale de voorkeur geeft. Neen, men morrelt aan ihet stelsel zelf. 7 ijdeus de rondgang in Pernis tterd dc Koningin' o.m. toorgelicht door ir. J. W. Ernste, directeur tan de Shell Installaties en Fabrieken (geheel rechts) en door jhr. T.'tr. J. H. London, directeur-generaal inn de Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij (achter ir. Ernste), tionaire partij (a.r.), de chrisielijk- historische unie (c.h.u.), het gerefor meerd politiek verbond (g.p.v.), de katholieke volkspartij (k.v.p.), de na tionale unie op algemeen christelijke grondslag (n.u.), de Nederlandse op positie unie (n.o.u.), de partij van de arbeid (p.v,d„a.), en de volkspartij voor vrijheid en democratie (v.v.d.) Aan de staatkundig gereformeerde partij (s.g.p.) is op haar eigen verzoek geen zendtijd beschikbaar gesteld. Met betrekking tot deze zendtijd is bepaald, dat iedere politieke partij (met uitzondering van de communistische par tij Nederland) die in alle, althans de meeste kieskringen kandidaten heeft ge steld, in de laatste 21 dagen voor de verkiezingen eenmaal per week een ver kiezingstoespraak kan doen houden. Voorts, dat iedere partij die in één of in enkele kieskringen kandidaten heelt gesteld, in de aangegeven periode één verkiezingstoespraak kan doen houden, hetzij over een der beide landelijke ra- dio-omroepzenders, hetzij over een re gionale zender. De toespraken zullen ten hoogste 15 minuten duren. Dc uitzendingen zullen zoveel mogelijk over beide zenders gelijkelijk worden verdeeld. Tenzij meer dan 12 partijen zich zouden aanmelden, zal ten hoogste één toespraak per zender per avond worden uitgezonden. De toespraken zullen op een enkele uitzondering na telkens tussen 19.00 en 20.00 uur worden uitgezonden. Op zon dagen zullen geen toespraken woiden gehouden. de strijd, die daarop ontstond, sneu velden 51 opstandelingen, onder wie de beruchte rebellenleider, waarna de spahi's de achtervolging in zeiten. De 39-jarige voormalige vracht auto-chauffeur was een van de lei ders van de Algerijnse „Bartholo- meusnachtf' op 1 november 1954. die het begin vormde van de opstand in Algerije. Vorig jaar winter wist Si Moestafa uit een gevangenis te ont vluchten. waarna hij weer de leiding nam over de rebellentroepen in het woeste Aurèsgebergte. Reeds verscheidene malen eerder is -gemeld, dat Si Moestafa gesneuveld was. Volgens de Franse autoriteiten heb ben de opstandelingen dinsdag meer mensen verloren dan ooit tevoren op één dag. Het verbitterde gevecht tus sen spahi's en rebellen woedde dicht bij de plek, waar in de wildernis een standbeeld staat ter herinnering aan de overwinning die de Franse troepen op 16 mei 1843 onder leiding van de hertog van "Aumaie behaalden op de befaamde emir Abd el Kader en diens mannen. Een straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht van het type B-47 is gistermiddag op 14 mijl ten westen van Lands End, het meest wes telijke punt van Engeland, in de At lantische Oceaan gestort. Een van de bemanningsleden is door een reddingsboot levend uit zee opge pikt. De grote zesmotorige B-47, een van de modernste Amerikaanse bom menwerpers, heeft gewoonlijk een be' manning van drie koppen aan boord. ET departement van Sociale Zaken heeft deze week een persconfe rentie gehouden, die bedoeld was als het geven van inzicht in vier jaar ge voerd sociaal beleid. „Men wilde da pers behulpzaam zijn bij het opmaken van de balans."' Er is in de pers enige kritiek ge weest op deze persconferentie. Men heeft er een propaganda-manoeuvre achter gezocht van minister Suurhoff. Minister Suurhoff heeft bij de aan vang van de conferentie gezegd, dat propaganda bij doel en opzet van de conferentie niet heeft voorgezeten. Hij is zelf mans genoeg via de orga nen van zijn partij propaganda te voe ren. Wij nemen dit gaarne van de minis ter aan. Doch in elk geval heeft men bij" het beieggen van deze zeer breed opgezette conferentie de schijn tegen gekregen. Die had beter vermeden kunnen worden. De proef nodigt in elk geval niet uit tot herhaling. De Bilt, donderdag 10 uur: In de omgeving van IJsland is de af gelopen 24 uur de luchtdruk belangrijk gestegen, terwijl zich. voor de kust van. Noorwegen een vrij diepe depressie handhaafde. De Nooidelijke winden, die met deze luchtdrukverdeling samen hangen, transporteerden koude polaire lucht naar de Britse eilanden en het Noordzeegebied. Aan de scheidingslijn tussen deze koudere lucht en de warmere lucht bo ven Frankrijk en Zuid-Duitsland ont wikkelde zich gisteravond juist boven het Zuiden van Nederland een kleine storing, die in de Betuwe en plaatselijk in Brabant flinke regenval veroorzaakte. In Eindhoven werd vannacht 13 mm afgetapt. De polaire lucht dring nu langzaam verder naar het Zuiden door. Tijdens opklaringen zullen de temperaturen van nacht aanzienlijk dalen, waarbij met kans op lichte nachtvorst rekening moet worden gehouden. Morgen overdag zul len onder invloed van de zonnewarmte in het binnenland stapelwolken tot ont wikkeling komen, waaruit hier en daar een buitje kan vallen. Regen van be tekenis. is evenwel onwaarschijnlijk. (Van onze correspondent) De militaire politie heeft een Duit ser. die gedurende hst'weekeinde In een hotel te Huisduinen logeerde en grote belangstelling voor het fort Kijkduin aan de dag legde, gearresteerd en vijf uur verhoord. De man bleek in de oorlog comman dant van het fort te zijn geweest, en was nu gekomen om vijftig foto's, aan teke ningen en schetsen te maken. De Duitser was afkomstig uit de Rus sische zone. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft bekendgemaakt dat een „routinewapenzending" op het punt staat van Southport in North-Carolina verscheept te worden naar Saoedi- Arabië. Naar wij vernemen zullen op tlins- dae S juli Z.K.H. prins Bernhard en H.K.H. prinses Beatrix een bezoek brengen aan de Koning Willem III kazerne te Apeldoorn. Tijdens dit be- „Ktng" met 10 000 opwek kende en verfrissende proef rolletjes pepermunt op alle afstanden. „Coca Cola" met talrijke grote groepen ideale verfris sende dranken by sport en spel op de korte parcoursen „Maggi" met de afdeling tomatensoep (en u iveet het: Maggi's soepen zijn echte soepen) op de lange trajecten WACHT NIET TOT DE LAATSTE DAG SCHRIJFT NU IN VOOR DE TROUWMARS Hei Egyptische kabinet heeft gisteren besloten de regering van communistisch China officieel te erkennen. Egypte is de eerste Arabische staat die hiertoe overgaat. De stap werd al verwacht sinds premier Nasser's bespre kingen met premier Nehroe van India in 1955 en de communistische wapen leveranties aan Egypte. Een officiële Egyptische delegatie heeft kortgeleden een bezoek aan communistiseh-China gebracht. Egypte heeft tot nu toe diplomatieke betrekkingen onderhouden met natio nalistisch China. 1 De staatscommissie voor de pensioen- wetgeving. die een wetsontwerp voorbe reidt betreffende aanpassing van de amb telijke pensioenwetten aan de wettelijke ouderdomsvoorziening heeft een rapport uitgebracht, waarin belangrijke herzienin gen van het pensioenbeleid voorgesteld worden. De volgende voorstellen zijn gedaan: Automatische aanpassing van de pen sioenen aan algemene wijzigingen m de bezoldiging van het rijkspersoneel; eigen pensioen. Dit zou tot een mid- delsom van ƒ6000 bij een diensttijd Verhoging van de percentages van het van 40 jaar 80 pet. bedragen. Bij de hogere salarissen zou dit percentage geleidelijk dalen tot 70 pet. bij (20.000. Het weduwenpensioen zou bepaald moeten worden op 62'i pet. van het pensioen waarop de ambtenaar aan spraak of uitzicht zou hebben ver kregen. De pensioenpremie voor het gezins pensioen zou niet meer tot ƒ3000 be perkt moeten worden. Verbetering van het invaliditeits pensioen en verkorting van de wacht tijden voor het uitzicht op uitgesteld pensioen. 3. 4. zoek zal aan prinses Beatrix, een en ander nog in verband met haar 18de verjaardag het geschenk van het wa pen der Koninklijke Marechaussee worden aangeboden, bestaande uit een broche uitgevoerd in goud en briljanten. Meer dan 3000 officieren, onderofficieren en manschappen heb ben in de kosten van dit cadeau bij gedragen. De broche bevat onder meer het em bleem van het wapen, de granaat ge vat in een ovaal en de woorden „Ko ninklijke Marechaussee" en de spreuk: „Ridder zonder vrees en zonder blaam". De aanbieding zal geschieden door een delegatie waarin de onderscheiden ran gen bij het wapen der Kon. Marechaus see van hoog tot laag vertegenwoordigd zullen zijn. De Franse premier, Guy Moilet. en minister van Buitenlandse Zakpn Chris tian Pineau, hebben donderdagmorgen een bezoek gebracht aan de president van de Sowjet-unie, Klimenti Worosji- low. Zij werden bij dit bezoek vergezeld door de Russische minister van buiten landse Zaken, Molotow, aldus meldt Tass. Vanochtend werden in de Mesdaglaau te Schiedam de ouders van een tweetal kinderen, een zevenjarig meisje en een negenjarige jongen, gealarmeerd, doordat de kinderen onpasselijk werden. Men rook gaslucht, zette deuren en ramen open en kwam op de gedachte direct bij de benedenburen aan te bellen, aangezien men in het eigen huis mets verdachts kon. ontdekken. Er werd niet open gedaan en daarom waarschuwde men de politie, die zich toegang tot de benedenwoning ver schafte. In de slaapkamer aan de achter zijde vond men de twee bewoonsters dood op bed liggen, als slachtoffers van een gasvergiftiging. Bij onderzoek bleek dat een gasslang, aan het gasstel in de keuken bevestigd, van de muurkraan was ge gleden. Het gas kon door een serveerluik tussen keuken en slaapkamer in die kamer binnenstromen. Men heeft de slachtoffers naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. De slachtoffers zijn de 68-jarige mej. J. A. Kieboom en de 56-jarige mej. C. van Neede.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1