Organisatie op 12de K.W.- mars klopte uitstekend rersooniijKaamKampioenscnap van Zuid-Holland Geen nieuwe moeilijkheden VLAARDINGEN SCHIEDAM Portofoons van B.B. waren grote steun Kampioenscüap rolschaatsen Hoek van Holland Onverwachts Hoek van Holland won met 3-1 van 's-Grav. S.V. Judo-wedstrij den in Rotterdam Accordeonconcert in Kethel Prado president van Peru Vervolg beursoverzicht SCHIEDAM Wateroverlast in de Gorzen TROUW Tentoonstelling werk leerlingen H.B.S. Door klap van runner draad dodelijk getroffen Welgemoed Advertentie Uitslagen JEUGD t/m 11 jaar; Wijnbergen (Utrecht); J2/13 jaar; Konings (Amster dam); 14/15 jaar: De Bie (Beverwijk); 16/17 jaar, gele banden; Davelaar (Amersfoort); 16/17, overige banden: Flantua (Utrecht). V isserijberichtert Dinsdagavond zal blijken wie de beste rolschaatsrüders in Schiedam zijn. Dan zullen op de Lange Nieuwsiraat de fina les worden verreden van de wedstrijden, die in het kader van Jeugd Jolijt, nu eni ge weken reeds in verschillende buurten van Schiedam worden gehouden. Er verschijnen veertig jongens en meis jes aan de start, die verdeeld zijn in leeftijdsgroepen van 89, 1011 en 1214 jaar. Jongens en meisjes zullen gescheiden rijden, omdat hier nog steeds het onder scheid tussen het zwakke en sterke ge slacht wordt aangehouden. Tenslotte zal dan de kampioen en kam pioene uit de verschillende groepen te voorschijn komen. Voor de winnaars zijn enkele aardige prijsjes beschikbaar ter wijl voor alle rijders een herinnering zal liggen te wachten. Op veelvuldig verzoek is er na de wed strijden gelegenheid tot „rolschaats showen". De deelnemers hiervoor kun nen zich tussen half acht en acht uur bij de geluidsauto opgeven. Van 17 lot en met 31 juli zal er een tentoonstelling worden gehouden van werk van de leerlingen van de Rijks H.B.S. te Schiedam. De werken zullen te bezichtigen zijn in de school, Overschie- sestraat 2, van 95 uur. Dinsdagavond om kwart voor acht zal tijdens de officile opening een inleiding worden gehouden over „Jeugd en kunst". PydïSS&tf Vlaardingen ivcrd zaterdagmiddag opge schrikt door een nolkbreuk. De enorme watermassa's die naar beneden vielen veroorzaakten hier en daar ernstige overstromingen. Enkele straten kwamen blank te staan, zoals bijv. de Havdn- straat, welke u hier op de foto ziet. Ook bij verschillende bedrijven onder vond men hinder van de overstromingen. Voor de jeugd was zo'n rivier in de straat een extra attractie. Ook op de Grote Markt te Schiedam tijdens het défilé voor het stadhuis, waren de portofoons in actie. In een ruim van het Engelse s.s. Al- cinous, dat in de Merwehaven te Rot terdam lag, kreeg de 38-jarige terrein arbeider J. Boomsma, uit Vlaardingen, zaterdagavond een klap van een run nerdraad, zodat hij uitgleed en met de borst op een ring van een tankdeksel kwam. Hij werd daarna onwel en zakte in elkaar. Hij werd naar het gemeente ziekenhuis te Vlaardingen gebracht, waar de dood geconstateerd moest wor den.- gever en werknemer. Evenals de presi dent-commissaris van de Nederlandse Ertstankermaatschappij, prot mr. P. S. Gerbrandy, overhandigde hij een fraai en kostbaar geschenk aan de doopster van dit schip. Daarna was het woord aan de com missaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Hollandmr. J. Klaasesz. Welgemoed was de commissaris naar Alblasserdam getogen. Hij droeg een lijvige redevoering bij zich voor het slotcongres van de Soroptimisienbond, dat op de avond van deze dag in het Kurhaus te Scheveningen zou worden gehouden en waar niet minder dan 700 vrouwen aanwezig zouden zijn. Het was zo zijn stellige voornemen geweest, de dames in een matige toon toe te spreken. „Op alle posten en in vele posities duiken vrouwen op. Waar blijven wij mannen tenslotte?" aldus mr. Klaasesz. En het gras was volle dig voor z\jn voeten weggemaaid, nu hij ook al had moeten bemerken, dat een vrouw in één kwinkslag een schip van stapel had laten lopen. Een kansje echter, de bewuste rede toch nog te kunnen uitspreken, hoop te de commissaris te hebben. „Als u, mevrouw Posthuma, maar niet aanwe zig zijt op het congres in Schevenin gen", zo informeerde mr. Klaasesz voorzichtig. Mevrouw Posthuma schud de heftig van „neen". Dat gebaar gaf mr. Klaasesz weer moed en bonen-, dien had hij zich vastgegrepen aan de uitlating van de heer Veroime, die zijn toespraak was aangevangen met „Mijne heren". Daaruit had spr. tenminste de con clusie mogen trekken, dat ook de heer Veroime de mannen nog op het eerste plan stelt. Deze humoristische noot gaf vooral de aanwezige heren weer een dosis moed en mr. Klaasesz mocht ten slotte met vreugde constateren, dat de Neder landse scheepsbouwndustrie in dit gebied volop bloeit. Hij wenste de „Johannes Frans" toe. dat hem een lang leven is beschoren bij de vloot van de Neder landse Koopvaardij. Mevrouw Posthuma gaf ten slotte de „Johannes Frans" de wens mee, dat het schip, gelijk hem wiens namen het draagt, met voortvarendheid zou varen, dc moeilijkheden niet zou schuwen en steeds het levensdoel voor ogen zou houden: „De welvaart vaa Nederland". PEN kwartier voor het officiële tijd stip sprong" zaterdagmorgen de Jo hannes Frans pardoes in het water. Onder de talrijke genodigden op de werf pan Jan Smit Czn., te Alblasser dam, waar de „Johannes Frans", een in aanbouto zijnde ertsolietanker van 26.700 ton, ogenschijnlijk zo roerloos lag, bracht deze plotselinge ontsnap ping een nerveuze opschudding te weeg. Het verliep gelukkig vlot. Even vreesde men, dat de Johannes Frans" met een daverende klap tegen de andere oever nan de Noord zou bot sen. Maar in dit vak bedreven handen konden de kwieke .Johannes Frans" een tijdig halt toeroepen. Drie van de toeschouwers glimlach ten ietwat geheimzinnig, toen de „Jo hannes Frans" onverwachts van de hel ling gleed. Het was in de eerste plaats, de directeur van de werf, de heer C. Veroime, en vervolgons fnr. Johannes Frans Posthuma. de president-directeur van de Maatschappij- tot Financiering van het Nationaal Herstel N.V. - wiens voornamen het schip draagt en diens echtgenote, mevrouw H. Posthu- ma-De Langen. Tijdens de ontvangst na deze geslaag de tewaterlating, ging het verhaal, dat zij drieën het snode plan hadden be raamd. De onverwachte klap, die me vrouw Posthuma met de züveren bijl had uitgedeeld, was raak geweest. De „Johannes Frans" had dadelijk gerea geerd, het traditionele fluitconcert was ingezet en iedereen juichte. In zijn korte toespraak wees de heer Veroime op dit bereikte resultaat. In nauwe samenwerking is dit werk ver richt en spr. was er zeker van, dat ieder uur 'produktief gemaakt kan worden, als daar is een wederzijds begrip bij werk- De tweede wedstrijd in de jubileum- nederlaagwedstrijden van de 's-Graven- zandse Sportvereniging werd gespeeld tegen Hoek van Holland. De 's-Graven- zanders verloren deze wedstrijd met 13, zodat Hoek van Holland momen teel de beste kans maakt op de uitge loofde beker. Naaldwijk verloor vorige week met 34. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Hoek van Holland zou winnen. De 's-Gravenzandse Sportver eniging was nl. aanvallend sterker. Ng 10 minuten scoorde Cor Boon op beheerste wijze, zodat het overwicht in een doelpunt werd uitgedrukt. Dat de 's-Gratfenzanders het bij dit ene doel punt zouden laten 'had niemand ver- verwacht, omdat in het verloop van de wedstrijd diverse goede kansen ontston den. Molenaar wist tot aan de rust zijn doel schoon te houden, maar na rust moest hij drie keer zwichten. Tegen de verwachting in dus kwam Hoek van Hol land na rust aan drie betrekkelijk goed kope doelpunten. In hoofdzaak waren de doelpunten het gevolg van nonchalan ce van de blauwgele achterhoede, waar ook vooral Molenaar schuld aan had. In de 12e minuut doelpuntte Henk van Weers voor zijn ploeg; de partijen ston den aldus op gelijke voet. De 's-Graven- zaDders bleven doorlopend in de aanval, maar noch Cor Boon, noch Hans van Nieuwkerk wist unieke kansen te benut ten. Hoek van Holland had meer succes, want een kwartier voor tijd passeerde Joop Aalbregt Molenaar voor de twee de maal en even later deed dezelfde speler het opnieuw, zodat uiteindelijk de stand werd gebracht op 31 voor Hoek van Holland. Dat meet beloond 1 worden met «en GESLAAGU! Telefoon mmlatsisus 10895 HMPiE BeljerUndsMaaa IS2—1J4 Hoewel de nationale judo-wedstrijden, zaterdagmiddag in het openluchtthea ter Dijkzigt te Rotterdam gehouden, herhaaldelijk in een waterbdllet dreig den te ontaarden, mo-nten toeschouwers en judoka's het geiwegen smaken, dat de strijd zich voortdurend onder een droge hemel afspeelde. 's Middags verschenen de junioren ongeveer honderdtwintig knapen van 7 tot 17 jaar op de mat. De strijd ging 's avonds tussen de senioren (170 ju doka's boven de 17). Een opvallende prestatie leverde De Bie lift Beverswijk die 's middags bij de 15-jarigen met de eerste prijs ging strijken en 's avonds bij de oranje banden, die verrichting bij na herhaalde. In de hoogste klasse die der zwarte banden wist de vin nige Rotterdammer Kant de hoofdstede ling Zappey te verslaan. De Rotterdam mer Jansen vloerde even later met een enorme schouderworp de meer dan twee meter lange De Jong (Utrecht). Het meest spontane applaus viel de judoka De Winter ten deel, toen hij met een listige beenworp Nederlands kampioen Antoon Geesink tegen de mat slingerde. SENIOREN; Gele banden; Winters (Rotterdam); Oranje banden: Hopman (Amersfoort); Groene banden: Bruins (Rotterdam); Blauwe banden; In 't Veld (Utrecht); Bruine banden: Tergouw (Utrecht); Zwarte banden: Antoon Gee sink (Utrecht). Formateur en fractievoorzitters zijn echter overeengekomen dit nieuwe con cept-regeringsprogram niet meer aan de fracties voor te leggen. De fractie voorzitters zullen op grond van het definitieve regeringsprogram en op grond van de verdeling van de porte feuilles over de verschillende partijen en van de aangezochte personen advi seren aan de personen, die de forma teur voor het ministerschap zal aan zoeken, of zij dit aanzoek al dan niet dienen te accepteren. Tot dusver is er geen aanduiding dat een van de fractie voorzitters per sé neen zou zeggen tegen een kandidaat voor het ministerschap uit zijn kring. Er is echter evenmin zekerheid, dat elk der aangezochte personen het ministerschap zai accep teren. De kabinetsformateur stelt zich voor op de basis van zijn regerings program vandaag te beginnen met de verdeling van-de portefeuilles. Van zijn kant heeft hij de sleutelverdeling van vijf ministers voor de P.v.d.A., vijf voor de K.V.P., twee voor de A.R., een voor de V.V.D. e/i een voor de C.H., voorgesteld. Morgenmiddag om vier uur zal hij hierover een gesprek hebben met prof. Romme. Dr. Drees is van plan deze zaak ook nog met andere fractievoorzitters te be spreken. Vanmorgen heeft de formateur met de fractievoorzitters eveneens de departementale indeling ter sprake ge bracht. Het ligt vooralsnog niet in zijn voornemen om bij deze departementale indeling bepaalde departementen te laten verdwijnen. (Van onze parlementaire redacteur) Na afloop van de bespreking van he denmorgen tussen de kabinetsformateur dr. Drees en de vijf fractieleiders, de he ren Burger (Arb.), Romme (KVP), Zijlstra (AM.)Oud (WD) en Tilanus (C.H.) werd van de zUde van de kabi netsformateur medegedeeld dat naar z(jn oordeel voldoende grondslag aanwezig is om een kabinet samen te stellen. De fractievoorzitters hebben vanmorgeu wel een aantal wensen en aanvullingen op het regeringsprogram ter kennis gebracht van de formateur.en deze heeft hen toe gezegd het regeringsprogram mede met het oog op dere wensen en aanvullingen opnieuw te redigeren, waarna het aan de fractievoorzitters ter kennis zal worden gebracht. In Delft zijn thans zeventien gevallen van kinderverlamming aangegeven. Vanochtend is een achttiende patientje naar het ziekenhüis gebracht, van wie men vermoedt, dat het aan kinderver lamming lijdt. De directeur van de Ge meentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst, dr. J. Buist, deelde mede, dat in Delft thans verhoudingsgewijs de ziekte het sterkst is verbreid. Toch acht hij, na overleg met de inspectie voor de volksgezondheid, geen bijzondere maat regelen nodig. Scholen, zwembaden enz. blijven gewoon geopend. Dr. Buist deel de mede, dat het zeer dibieus is, of het sluiten van scholen enige invloed in gunstige zin kan hebben bij de pogin gen de ziekte in te dammen. Na het volledig bekend worden van de verkiezingsuitslag is Manuel Prado, een der kandidaten van de oppositie, tot president van Peru gekozen. Zijn voorganger was generaal Manuel Odria, die in 3950 gekozen werd, twee jaar nadat hij zich door een staatsgreep van de macht had meester gemaakt. Pra do, die 67 jaar is, is van 1939 tot 1945 ook president geweest. De laatste ronde van de strijd om De eindstand is nu als volgt: 1. I. het persoonlijk kampioenschap van Boer, Alblasserdam 15 p.; 2, 3 en 4 J. Zuid-Holland is j.l. zaterdag gespeeld. H. de Kluyber, Rotterdam, L. P. Kam, Daarmede is het toernooi echter nog den Haag en H. F. J. Kmnegcn, den niet beëindigd, want er zal nog uitge- Haag elk 14 p.; 5 en 6 F. Gordijn, Den maakt moeten worden wie de tweede Haag en A, Stuurman, Schiedam elk 13 plaats zal bezetten. p.; 7. M. J. Haasdonk, Den Haag 12 p.; Gordijn won van Van der Zwan. De 8 J. Zwelsloot. Noordwijk 10 p.; 9 A. J. Kluyver van Ham en Boer van Rikkers. Ivens, den Haag 9 p.; 10. A. v. d. De partijen Kaïn-Stuurman, Zwelsloot- Zwan, Leiden 8 p.; 11 Ph. J. Ham, Rot- Ivens en Kennegen-Haasdonk werden terdam 7 p.; 12 C. Rikkers, Peursum 3 remise. p. Twee afgebroken partijen van de vori ge ronde brachten verrassingen. Gor- De beide hoogst aankomende spelers dijn-Kinnegen werd algemeen op remise van deze wedstrijd zijn gerechtigd deel geschat, maar het werd winst voor Kin- 'e nemen aan de wedstrijd om het per negen. Ivens-Kaïn, die als winst voor soonlijk kampioenschap van Nederland Tvens stond genoteerd, is remise gewor- 1957. De heer S. Boer is dus reeds gc- den. plaatst voor deze wedstriid; een her kamp tussen de heren De Klyver, Kaïn en Kinnegen zal moeten uitmaken wie van de drie eveneens mag deelnemen aan deze wedstrijd. Brengt de herkamp geen beslissing, dan zal het Sonnenborg-Bern systeem toegepast worden. En dit zou beslissen ten gunste van de heer Kaïn, De Gorzen heeft het tijdens de plens buien, die zaterdagmiddag ook in Schie dam vielen, weer hevig te kwaad ge had met het overtollige water. Verschil lende straten stonden blank omdat de riolen het water niet dadelijk konden verwerken. Door een defect in het riool in de Nieuwe Maasstraat liepen de kelders van de panden 47 en 49 onder. De bewoners van- deze huizen hebben gedurende enige tijd de brand weer op bezoek gehad, die de kelders heeft drooggepompt. De buren, bewo ners van belendende percelen, konden overigens ook de vloerkleden buitenhan- gen want ook de gang bij de families E.V. en P.V.L. heeft enige tijd olank gestaan. xt -rr tt -xr n r D BURG- MEINES2XAAN 8 L JN JV U I Jr Jhi K TELEFOON 32555 MODERNE WONINGINRICHTING SLECHTS 4 DAGEN (16, 17, 18 en 19 JULI)

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2