Socialisten wezen „Gebrek aan objectiviteit! Ssss oorzaak van mislukking In Hoonhorst eenden tussen zwemmen de bieten Suezkanaal moet open blijven anf-U HOLLAND ALS WAAKHOND IN HARLINGER HAVEN n Gesprek over Suez; ook met Sowjet-unie en Egypte Hr. Ms. fregat „Willem v. d. Zaan" nit de West term Twee broers graven naar schat in Ko VEERTIENDE JAARGANG No. 3449 Badatvi nog niet naar Egypte gingen akkoord Akkers al 3 weken onder Weeroverzicht product Sleepcontract niet getekend AKKOORD WESTELIJKE GROTE DRIE Geweld alleen in uiterste geval Mislukte opstand in Honduras Document gevonden in Statenbijbel II-x Mil: DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 Weerbericht Mislukking prof. Romme stond vast door de gekozen methode een MSB „Loden verraderiveer in Nederland De emigratie naar Australië 1 Mr. BURGER: naar Griekenland DROF. MR. P. M. ROMME heeft gisteren zijn pogingen tot formatie van een kabinet opgegeven, nadat de socialisten hem lieten weten, dat zy zijn concept-regeringsprogram onaanvaardbaar achtten. De heer Romme.heeft gistermiddag op paleis Soestdijk H.M. de Koningin verzocht hem te ontheffen van zijn opdracht. De Koningin heeft dit verzoek ingewilligd. De voorzitter van de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer, de heer Burger, had prof. Romme meegedeeld, dat het program als geheel voor zijn fractie onaanvaardbaar was en dat de fractie geest verwanten dan ook niet zou kunnen adviseren om in een kabinet, dat zich op basis zou stellen van dit program, zitting te nemen. Ook de V.V.D. had bezwaren, waarvan er verschillende diep in het program ingrepen, aldus gistermorgen een woordvoerder van prof. Romme. De heer Romme verklaarde gisteravond: „De loop der zaken houdt voor mij geen tegenvaller in en is geen verrassing geweest, omdat ik meen, dat er geen objectieve overwegingen zijn geweest, maar dat subjectieve redenen een rol hebben vervuld," Overeenkomst Volstrekt af wijsend Middeleeuwen Herontginning Herontginning en opnieuw inzaaien lijken voor velen thans de enige weg EISENHOWER: Alimin treedt uit Indon. communistische partij Zie verder pagina 3 Advertentie V; UW iel een HOME wordt 'fair nijverheid v;gèWereh 7 /U tm&mm ipn DE Westelijke Grote Drie zyn gisteravond overeengekomen, een i internationale conferentie byeen te roepen ten einde tot inter nationaal beheer van het Suezkanaal te komen. Ook Egypte en de Sowjetunie zullen voor deze conferentie worden uitgenodigd. Vanochtend hebben de ministers van Buitenlandse Zaken hun overleg voortgezet. Verwacht wordt, dat zij later op de dag mededelingen zouden doen over het bijeenroepen van deze conferentie. De Verenigde Staten aanvaardden dit Brits-Franse plan in ruil voor de verzekering, dat Engeland en Frankryk ziek op het ogen blik niet aan een gewelddadige actie zullen wagen. Engeland behield zich evenwel het recht voor, „in het uiterste geval" geweld te gebruiken. Als „uiterste geval" wil de Britse regering aanmerken iedere Egyptische poging om het verkeer door het Suezkanaal beperkingen op te leggen. In. dit verband zette het Britse opperbevel zijn activiteit in - het Midden-Oosten voort, ten einde in geval van nood onmiddellijk paraat te zijn. PIPERCUB BOVEN HET KANAAL ZOEK Zie verder pagina 3 Onleesbaar Boomgaard Elektromonteur 1951 10494 (1617). 1952 15829 (7134) 1953 - 7813 (2225). 1954 - 1090S (2861) en 1955 13727 (8221) Rotterdam: Witte de Withstiaat 30 Telef. 135700 (4 1.) Postbus 3112 Postgiro No. 424519 Kiaciitendienst abonnementen 18.30-19 30 u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravcnhagc: Huygcnsplein t Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm Tel. 114402 Klachtendienst 18.30—19 30 u: Te!. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 1Mb Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, f 2.26 per maand". 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tol vrijdagavond. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. Plaatselijk enkele buien maar ook verspreide opkla ringen. Matige af en toe krachtige wind uit westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. ZON* EN* MAAN 3 aug.: zon op 3.07. onder 20.29; maan op 20. onder 18 00. O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT !2iSSfc Dr. Helmy Bahagat Badawi, die tot pre sident benoemd is van de door de Egyp tische regering opgerichte maatschappij om het Suezkanaal te beheren, heeft naar Ass. Press uit Genève meldt, verklaard, dat hy voorlopig met naar Egypte zal terugkeren. „Het is bijzonder onjuist wanneer prof. Romme suggereert, dat subjectieve redenen van beslissende betekenis zijn geweest bjj de afwijzing door de P.v.d.A. van zijn ontwerp-programma", aldus verklaarde de voorzitter van de P.v.d.A.- fraotie, in de Tweede Kamer, mr. Bur ger, in een onderhoud met het A.N.P. „Wij hebben integendeel mede met het oog op de politieke toestand in ons land de voorstellen van prof. Romme ln constructieve geest tegemoet gezien, hoewel u-ij, gezien de verkiezingsuitslag, de nood .zaak van zijn formateurschap moeten betreuren en uitdrukking gege ven aan onze teleurstelling over de wijze, waarop hij 2ijn formatiepogingen heeft gedaan". Mr. Burger verklaarde voorts, dat de mislukking van prof. Romme vast stond door de door hem gevolgde me thode van het opstellen van een geheel memv programma, hetgeen voor de P.v.d.A. onaanvaardbaar moest zijn. Mr. Burger zeide het verwonderlijk te achten, dat naar de mening van prof. Romme de voorbeelden van de socialis tische bezwaren tegen het program, die jn de brief aan hem worden genoemd, overbrugd hadden kunnen worden. „In tegendeel", aldus de fractievoorzitter van de P.v.d.A., „deze punten zijn in het program zo scherp gesteld, dat de kloof breder en niet smaller is gewor den". Mr. Burger zeide in zijn brief aan prof. Romme slechts enkele voor beelden te hebben gegeven van bezwa ren om de schijn te vermijden, dat er geen andere bedenkingen zouden zijn. Het programma van prof. Romme aldus besloot mr. Burger was van het program van dr. Drees geen alter natief, dat redelijke kansen kon bieden. 1 rof. Romme staakt formatiepoging I uiinnrftcrini* Nasser van Egypte heeft de uitnodiging van koning Paul van Grie- •>5 jkenland om een bezoek aan Grieken land te brengen, aangenomen. Het tijdstip van het bezoek is nog niet vastgesteld. T7"T T TT 4 Ti TT me- dat de brief, die hij gisteren heeft K V r A mil 011 f .-tl ontvangen van de fractievoorzitter van -l r X 5 xx XK. OU/ ax pvcJA) mr Burger „volstrekt afwij zend" was. ..Het bleek dus niet mo gelijk een kabinet op brede basis be staande uit de Uvee grootste partijen en één of meer kleine partijen tot stand te brengen en daarin heb ik aanleiding gevonden te verzoeken van mijn opdracht te worden ontheven." De KVP-fractie heeft zich met het programma akkoord verklaard, nadat ook de heer Tilanus van de CH-fractie dit reeds had gedaan. De woordvoerder van de kabinetsfor mateur heeft zoals we reeds gisteren, in een deel onzer edities meldden mee gedeeld, dat professor Zijlstra, de voor zitter van de A.R.-fractie, hem mede gedeeld had. dat het concept-regerings program in zijn groep in het algemeen aanvaardbaar en bevredigend werd ge acht. Wel hebben de besprekingen aan leiding gegeven tot een aantal opmer kingen, welke prof. Zijlstra aan de for mateur ter nadere overweging heeft overgebracht. De vraag of hij geestverwanten zou kunnen adviseren om zitting te nemen in een door prof. Romme te vormen kabinet heeft prof. Zijlstra bevestigend beantwoord, aldus de woordvoerder. Op een persconferentie een uiteenzet ting gevend over de gang van zaken bij zijn formatiepogingen zei prof. Bom- EEN gebied van ruim duizend hectare bouw- en grasland in de buurtschap pen Lenthe en Hoonhorst (N.O.-Over- ijsel) staat au al'drie weken onder wa ter, De boeren, die hun streek hei ramp gebied noemen, zien zich genoodzaakt een deel van hun veestapel te verkopen, omdat ze geen voer uit hun land kun nen halen. De dieren slaan op stal. krijgen niet genoeg vers voer en geven veel te weinig melk. „Een noodtoestand", zegt het gemeen tebestuur van Dalfsen. Maar de Ned. Heide Maatschappij spreekt van een wantoestand, omdat het betrokken ge bied niet onder waterschapsbeheer staat. Nog uit de middeleeuwen stammende regelingen verplichten op een zeer inge wikkelde wijze de boeren en het gemeen tebestuur tot onderhoud van de afwate ring. De boeren plukken daar nu de wrange vruchten van: ze moeten voor hun eigen wintervoorraad aardappels bij de groenteboer kopen. Op de ak kers zwemmen de eenden lustig rond tussen de bieten De Bilt, donderdag 10 uur. Het zeer on bestendige weer van de laatste dag is te wijten aan een grote depressieactivi teit die zich aan de Noordflank van het Azorenhogedrukgebied afspeelt. Na het wegtrekken van de stormdepressie kwam woensdag een nieuwe Oceaandepressie over midden-Engeland naderbij. Het centrum ervan lag vanmorgen 6 uur een tiental km ten Noordwesten van Den Hel der. De regenzone van de depressie bereik te woensdagmiddag de Nederlandse kust en breidde zich in de avond ver der over het land uit. De regenhoeveel- heden waren aanzienlijk, vooral in het Noorden van het land, waar op de mees te plaatsen meer dan 20 mm werd afge tapt. Tegelijkertijd wakkerde de wind aan uit Zuidelijke richting. Na de front- passage ruimde de wind naar West en overschreed langs de kust de stormgrens. Venvacht wordt dat de depressie over de Waddeneilanden zal wegtrekken naar Noord-Duitsland, Maar een restant ervan trekt over Schotland naar de Noordzee zodat het weer ook morgen onbestendig blijft met enkele buien. Er zijn morgen echter ook enkele opkla ringen mogelijk. De wind neemt iets af, maar blijft tamelijk sterk. In het temperatuurniveau komt weinig veran dering. naar een betere bestaansbasis. De Ned Heidemij. meent, dat de enige effec tieve oplossing is te vinden in de op richting van een nieuw afzonderlijk waterschap voor Lenthe en Hoonhorst. Pas dan kunnen de moeilijkheden in natte zomers worden bestreden. President Elsenhower heeft gisteren op zijn persconferentie verklaard, dat de bemoeiingen van de Ver. Staten in de crisis om het Suezkanaal er op ge richt zijn het ononderbroken en doel treffende internationale gebruik van die waterweg te verzekeren. Eisenhower noemde de nationalisa tie van het kanaal door Egypte een zeer ernstig probleem, dat van groot belang is voor alle zeevarende landen ter wereld en „misschien ook voor alle andere landen". D'3 president merkte op: ..Er moet voor gezorgd worden, dat de rechten van de wereld niet worden aangetast. De kwestie moet evenwel met voor zichtigheid worden aangepakt en voorts met rechtvaardigheid en eerlijkheid". In antwoord op een vraag verklaar de Eisenhower dat de situatie van het Suezkanaal niet dezelfde is als die van het Panamakanaal dat oorspron kelijk is aangelegd door de Ver. Sta ten en ook steeds onder toezicht van de Ver Staten heeft gestaan. Het Suezkanaal is altijd internationaal ge ëxploiteerd en beheerd, zoals uit de conventie van 1888 blijkt. Dit verdrag, dat de juridische basis van het kanaal vormt, zou niet eerder dan in 1963 aflopen. Een van de stichters van de Indo nesische communistische partij A. S. Alimm heeft vandaag meegedeeld, dat hii „wegens zijn leeftijd en slechte gezondheid" uit de partij treedt. De vorige maand is het tot een open lijke breuk tussen Alimin en de partij leiding gekomen naar aanleiding van de verguizing van Stalin. Het advies van Alimin aar. de jon gere generatie luidde: „Bestudeer zorg vuldig het MarxistischeLeninisme en houdt de partij onverdeeld". Prof. Romme zei voorts tot iedere prijs de schijn te hebben willen vermij den, dat hij de vorming van een derge lijk kabinet niet alle kansen zou willen geven. Hij voegde hieraan toe, dat er een overeenkomst bestaat tussen de po gingen van dr. Drees en van hemzelf: „Dr. Drees wilde in zijn stadium geen kabinet zonder KVP en ik wilde in dit stadium geen kabinet zonder PvdA." -zélfs ,mel-e«n' jeugdig budget»/ "pLanriéti en'.y.'.ü: installeren 'yi\\ (Uw Woning.--;., r' V. - A - v,V- 'dök .vbor verlichting 'eri kunst. RIJNSTRAAT/ 5-6.'- ARNHEM GROTE.MARKT' 28. DEN HAAG ln plaatsen langs de Nederlandse kust is een nieuwemode ontstaan. Inplaais ran in badpakken .loopt men daar rond in dikke truien, en in leren jassen. Het „nieuwste" sntijjejs de. bril, die motor rijders gewoonlijk dragen, dochdie hier zeer goede diensten bewijst tegen het opwaaiende zand >5s f*/1#?. A 4W A A y> v WtËËÉÊlÊËÊÊÊÊÈÊ$tfM «WKxS ..*"1 T (Van onze correspondent) In de haven van Harlingen ligt de sleepboot „Holland" van rederij Dock- sen op Terschelling als een waakhond tegen de „Despina", waardoor dit Cos- taricaanse schip geen meter van zijn plaats kan komen. Maandag zat de 1184 metende „Des pina" in moeilijkheden bij het lichtschip Texel. De „Holland" sleepte het schip naar Harlingen. Hoewel daarbij monde ling werd overeengekomen, dat het in ternationale sleepcontract zou gelden, weigerde de 66-jarige kapitein Caros Ponticos na de geslaagde sleeptocht het contract te tekenen. Men wacht er mee de „Despina" aan de ketting te leggen, omdat de kapitein beweert, dat de reder per vliegtuig over komt. om de zaak te regelen. De Cos- lancaan heeft bij het binnenkomen in de haven enkele palen van de beschoei ing kapotgevaren. Deze kosten 1000 pei stuk. maar de kapitein heeft er geen borgstelling voor willen tekenen. Het is moeilijk met de kapitein te spreken, want deze spreekt alleen Grieks. Via twee Duitse opvarenden, die uit een Russisch concentratiekamp zouden zijn gevlucht en de kok. die een beetje Duits spreekt, kan met de kapitein wor den onderhandeld, maar veel succes heeft dit niet opgeleverd. In Friesland worden deze zomer weer zeilwedstrijden gehouden met de zgn, „skiitsjes" een bepaald soort Friese binnenvaartuigen dat zich evenwel bijzonder goed leent tot dit wedstrijdzeilen, in Friesland „skütsjesilen" genoemd. landse Zaken, Foster Dulles, en. zijn Britse en Franse collega's, Lloyd en Pi- neau. Ook premier Eden was bij de be sprekingen aanwezig. United Press verneemt uit betrouw bare bron, dat de Amerikaanse minis ter eventueel bereid is bet aanbod voor hulp aan de bouw van de Assoeandam opnieuw in beschouwing te nemen, in dien de Egyptische president, Gamal Nasser, zich akkoord verklaart met de Het plan van de westelijke mogend heden is dat de conferentie een blauw druk zal stellen om de Egyptische heer schappij over h^ Suezkanaal te vervan gen door een internationaal bestuur. Westerse diplomaten betwijfelen of Egypte aan de conferentie ®al willen deelnemen. Het is nog niet bekend hoe de conferentie zal zyn samengesteld. De Verenigde Staten hebben voorge steld dat de kern ervan gevormd zal worden door de ondertekenaars van de Konstantinopeï-conventie van 1888: Groot-Britannië, Duitsland, Oostenrijk, Hongarije, Spanje, Frankryk, Italië, Ne derland, Turkije en de Sowjet-unie. Egypte heeft later verklaard zich gebon den te achten door de conventie en is sindsdien als medeondertekenaar be schouwd. schomvd. Het wordt echter sterk betwij feld of Nasser aan een uitnodiging voor de conferentie gehoor zal geven. De con ferentie zou ook doorgang vinden, als enige landen weigeren er aan deel te nemen. De overeenkomst werd bereikt na een hele dag van besprekingen tussen de Amerikaanse minister van Buiten- Een pipercub-vliegtuigje met drie man aan boord onderweg van Lyon (Fr.) naar Lympne (Kent) in Engeland is over tijd. Radio Northforeland ver zocht woensdagnacht alle schepen goed uit te kijken. Later is gemeld dat het toestel bij Straatsburg is verongelukt. instelling van een internationale raad ter garandering van de vrije doorvaart door het Suezkanaal. Dulles aanvaardde het Brits-Franse plan voor een internationale conferentie - met enige wijzigingen: Groot-Britannië en Frankrijk hadden i aangedrongen op twee afzonderlijke conferenties. De eerste, tussen gelijk gezinde staten, zou de grondregelen voor de toekomstige exploitatie van het ka naal vastleggen. Deze grondregelen zou den daarna voorgelegd worden aan een tweede conferentie, waaraan ook de Russen en Egyptenaren zouden deelne men. Engeland en Frankrijk, die ervan over tuigd waren, dat een veilig en zeker in ternationaal toezicht op het kanaal af gedwongen zou moeten worden, wilden verder politieke steun van de Ver. Sta ten voor eventuele militaire maatrege- - leiydie zij daartoe zouden moeten'nfe-' men. Dulles schy'nt echter te .hebben geweigerd deze belofte bij voorbaat te geven. Britse bronnen verklaarden later'dat men nog niet tot een beslissing is* ge komen over de volledige samenstelling van de conferentie. Men vermoedt dat oostenrijk en Hongarije (staten die des tijds deel uitmaakten van het Oostenrijks- Hongaarse Keizerrijk, dat de conventie ondertekende) niet uitgenodigd zullen worden Onder commando van de juist he den bevorderde kapitein luitenent- ter-zee R. J. Hordijk, heeft Hr. Ms. fregat „Willem van der Zaan" gis termorgen, komende van de Neder landse Antillen, afgemeerd in de ha- van van Den Helder. De binnenkomst had een triomfan telijk karakter. Fier op de boeg prijkte de „loden verrader", de „twistappel" tussen de familie Madu- ro te Willemstad en de Koninklijke Marine. Op de heenreis in januari 1955 was de „Willem van der Zaan" als gevolg van het slechte weer tussen de Azo- ren en San Juan enige dagen op zijn vaarsc'nema achter, waardoor het de af geloste „Van Speyk" misliep. Thans, nu het zelf door deze boot werd afgelost, was het schip door het prachtige weer op zij n tijdschema voor. De „Van der Zaan" heeft niet alleen de „Van Speyk" in San Juan ontmoet, doch ook bij Lands End gedurende twaalf uren de storm, die onze kusten de laatste dagen geteisterd heeft, kun nen „afrijden", waardoor het schip zon der enige averij op tijd kon thuisvaren. Regeringstroepen van Honduras heb ben met mortier- en mitrailleurvuur een opstand onderdrukt. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. De opstand brak uit toen leden van de oppositie een kazerne in Tegucigal pa veroverden. De regeringstroepen kwamen direct in actie en na enige uren gaven de opstandelingen zich over. nE gebroeders Klaas en Dirk Spaan h' te Kortenhoej voelen zich sinds en kele dagen schatgravers. Zij zijn met spaden aan het iverlc gegaan in de boomgaard van hun dorpsgenoot, boer Kroon, op zoek naar geld, juwelen en andere kostbaarheden, die daar in de tijd van de Spaanse overheersing moe ten zijn verstopt door een zekere Aerent Hnygensz van de Velde. Klaas Spaan vond in een statenbijbel van 1637 een document, waarin de plaats waar de schat moet liggen vrij nauw keurig staat aangegeven. Het document is wel gescheurd, maar luist niet op de plek waar de belang rijkste passage in oud-Hollands hand schrift geschreven staat. De staten bijbel is in de familie Spaan naar de tegenwoordige eigenaar zegt, van ge neratie op generatie overgegaan. De bijbel is gescheurd, vergeeld en aan de randen geheel zwart. De letters zyn van een veelvuldig voorkomend Oudhollands type met or namenten om de hoofdletters. De heer Spaan die deze bijbel nagenoeg nooit gebruikt, omdat dit boek te oud en voor hem onleesbaar is, vond het per kament dezer dagen tussen de eerste bladzijden. Het document heeft de volgende in houd: ende hy zynde wylwel van aertse ghoederen gesheghent so heefht hy, Aerent Huygensz van de Velde vlughte spaniolschen ruyte- ren soldenieren ende vilein volck, be- graeven, verschoolen en verstoocken syn besittinghen aen muntsoorte ende yuweelen op de hoghede van de oude kerek zynde fye voeten ghereeckent van die weglycke syde tot tweelf". Inderdaad heeft Kortenhoef m vroe ger jaren een katholieke kerk bezeten, die lag aan de Kortenhoefse dijk en die in 1880 afgebroken werd. Naast deze kerk was een kerkhof. Het land waar de kerk heeft gestaan, is nu van boer Kroon, die het gedeeltelijk als boom gaard gebruikt. Op dit veld zijn de gebroeders Spaan thans aan het gra ven gegaan. Volgens andere documenten, die zij hebben bestudeerd hebben in de tijd van de Spaanse overheersing gedu rende de tijd van de 80-jarige oorlop veel vluchtelingen hun geld en kost bare bezittingen in de grond verbor gen. De naam Van de Velde, die in het document voorkomt, menen zij thuis te kunnen brengen als zjjnde dié van een van de begeleiders van Hugo de Groot op zijn tocht naar de gevan genschap op Loevestein, Op 7 juli vertrok de „Willem van der Zaan" uit Willemstad. De avond tevoren was een groot ju bileumbord van de oude club „Gezel ligheid", clandestien aan boord gehe sen. De majoor-machinist Van der Krie ken en de monteur H. J. van Leesten hadden op slinkse wijze de „Loden verrader" uit het archief van de fir ma Maduro weggehaald. Hiervoor had Van Leesten zich als electromonteur aangediend, heiast met het nazien van de lichtleidingen. Dr. J. G. Veenemans, de officier van Ge zondheid, heeft met zijn auto voor een deskundig transport van „de pa tiënt" naar boord gezorgd. Bij het verlaten van Willemstad stond het geleende jubileumbora keu rig geïllumineerd aan boord, doch eer- lijkshalve is het aan de „Van Speyk" mee teruggegeven. Tijdens zijn verblijf in de West bracht de „Willem van der Zaan" HM de Koningin en Z K H Prins Bernhard met gevolg, bij hun bezoek aan de Antillen van Domburg de Surinamerivier af naar Paramaribo en naar de -districten Nicke- ne, Coronie en Koppename. Ook be zocht het schip Costa Rica, Venezuela en Haiti en maakte een zesweekse reis naar Amerika, waarbij o.a. Cuba werd aangedaan. Tevens heeft het fregat de nieuwe gouverneur van Suriname, de oud-wet houder van Rotterdam, de heer J. van Tilburg, van Curacao naar Paramaribo gebracht. De gouverneur van de Nederlandse Antillen mr. A. A. M. Struycken is eveneens aan boord geweest De bemanning bestond uit 14 officie- ren en l„b onderofficieren en manschap pen. Tevens waren aan boord 30 repa- trierencte mariniers. De Matrozenkapel uit Hilversum en een groot aantal famï- beleden en toeristen verwelkomden de thuisvarenden. irnYaiLJ95L ai t,ot en met 1955 vertrok ken uit Nederland 58.768 emigranten naar Australië. Daarvan waren er 22 058 die onder de bepalingen van de Ne- ilands-Austrahsche migratieovereen- komst naar Australië emigreerden. \oor elk dezer vijf jaren van de eer ste migratieovereenkomst tussen Neder land en Australië waren de cijfers de volgende, waarbij tussen haakjes tel- u aantal is aangegeven, dat van het daarvoor genoemde aantal, onder bepalingen van de overeenkomst emi greerde: -

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1