,Floralia 1956" in Julianapa in stromende regen geonen Recherche liet er gras over groeien Woningtelling leverde geen nieuwe gezichtspunten op Inbraak binnen 36 uur op. Adviseurs opnieuw naar de Koningin Niet omdat het Russen waren in Vlaardingen SCHIEDAM Loco-burgemeester zette park in het licht akantlebeótedincj aarci Sigarenwinkeliers contra busondernemingen Kinderen genoten van de „Grabbelton'* Oosterhoutse Nachtegalen zingen in Grote kerk Hoek van Holland Treinverkeer over één haan hij Hoek van Holland MAASSLUIS YLAARDINGEN Vlaardingeh heeft 15.835 woningen Verhoging van prijzen aardolieprodukten Loodsdienst Hoek van Holland gestaakt Ir. A. J. Molling er 65 jaar Nederlandse regering keurt Egyptisch optreden af Boomkwekers leden schade door de storm Burgerlijke stand van Rotterdam Maasland TROUW Bejaarden voor half geld naar „Floralia 1956" PROGR&mm& Afsluiting Ooievaarsbrug In Hollantse Tuyn Burgerlijke stand van Schiedam Laatste niemvs Van een onzer verslaggevers Het is de Haagse recherche gelukt, de inbraak, die in de nacht van maan dag op dinsdag gepleegd werd in de kraamkliniek aan de Prins Maurits- laan te Scheveningen, en waarbij een geldkistje met 3500 inhoud ver dween, binnen 38 uur op te lossen. Aangehouden werd een bankwerker uit Rijswijk, wiens vrouw ten tijde van de inbraak in de kliniek was op genomen. Hij bekende, de diefstal ge pleegd te hebben. Huiszoeking De kabinetsformatie Bert Brugman's marionetten in Stadsgehoorzaal er voor tachtig jaar Zaterdag jeugdvoorstelling in Hollantse Tuyn Burgerlijke stand van Vlaardingen Medewerking gevraagd van verenigingsbesturen voor Vlaardingse Vademecum V isserijberichten Sehledamse bejaaiden. dlc bij een van de bonden voor ouden van dagen rijn aange sloten kunnen op vertoon van hun lidmaat schapskaart de Floralia 1956 voor de halve prijs bezoeken, zo deelt men ons mee. Voor hot uitvoeren van onderhouds werkzaamheden zal de Ooievaarsbrug te Schiedam van vrijdagavond 3 augus tus 10 uur tot zaterdagmorgen 4 augus tus 1956 6 uur voor alle verkeer afge sloten zijn. liet programma voor de Vlaardingse Vakanticfecsten toor vrijdag 3 augustus luidt: 9.30 uur: Vt'esterlioofd. Vier de en laatste boottocht voor bejaarden. 15 uur: Hofsingel ..Stad op stelten", een stcltlooptvedstnjd 20 uur; Hollantse Tuyn Dan seurs de TOrfeo Canigou. folk loristische dansen. 20 uur: Stadsgehoorzaal: opera Paljas, voorafgegaan door ,.Het oude lied" met na de pauze de film ..Ylaardingen Koerst op morgen". 3ij de Rijkspostspaaibank werd in juli 1956 ingelegd 69,7 min en terugbetaald j 51,6 min, hetgeen een positief spaarver- schil opleverde van 18.2 ruin (vorige maand 20,4 min en in Juli vorig Jaar 8 min). in 1956 Is tot dusver bij de E.P.S. gespaard 162.9 min tegen 71.1 min in hetzelfde tijdvak van 1955. Het saldo-tegoed per ultimo juli '56 be draagt j 1.859 min (vorige maand 1.841 min en ultimo juli vorig jaar f 1.574 min). in Amsterdam werd bij de Rijkspostspaar bank ingeiegd 7.980.000 en terugbetaald 6.085.000, een overschot dus van 1.895.000, tegen 1.613.000 vorige maand en 465.000 vorig jaar juli. In Rotterdam waren deze cijfers resp. 5.042.000, 3.366.000 en 1.676.000, tegen 1.670.000 vorige maand en 435.000 in juli vorig jaar. In 's-Gravenhage resp. 5.306.000 en 4.692.000 en/ 614.000 tegen 1.400.000 vori ge maand en 295.000 in juli vorig jaar. Het spaaroverschot in de tot nu toe ver streken periode van 1956 bedroeg in deze drie plaatsen resp. 17.674.000. 13.066.000 en 11.492.000, tegen resp. 9.729.000. 4.901.000 en 5.386.000 in dezelfde periode (Van onze Haagse redacteur) Dc Nederlandse sigarenwinkeliers heb ben bij het ministerie van financiën ge protesteerd tegen het feit dat enkele, touringcarbedrijven in het verlenen van service aan hun passagiers zover gaan, dat voor hen de mogelijkheid is open gesteld sigaretten zonder accijns te ko pen. Die bijzondere service wordt verleend met inschakeling van bepaalde relaties in het buitenland, die sigaretten recht streeks bij Nederlandse fabrieken be stellen. Dergelijke orders gaan accijnsvrij over de grens. Het merkwaardige van deze zaak is natuurlijk dat de passagiers van de toeringcarondernemingen zelf geen belastingvrije sigaretten over de grens mogen meenemen. Hier klopt iets niet. Er zai 'nu wor den nagegaan door het ministerie in hoeverre de winkeliers van de geste der busondernemingen schade ondervinden. Het zou echter onjuist zijn te beweren dat de toeringcarbedrijven onwettig han delen. Woensdagmiddag had het vakantie comité in het kader van de vakantie weken de „A van Abeltje" van Annie M. G. Schmidt op het program - staan. De Hollantse Tuyn was vol met kinde ren, wachtend op wat komen xou. Door ziekte van John Brusse, de man die het hele spel in handen had kon dit helaas niet doorgaan. Men heeft echter het Kindertheaterbureau Garla Flink onmid dellijk bereid gevonden om de nu open gevallen tijd weer te vullen en de jon gens en meisjes hadden er vast geen spijt van dat ze naar de Hollantse Tuyn zijn getrokken, at hebben ie wat anders gezien dan ze hadden verwacht. Nu werd de kinderkennis „De Grab belton" door mr. Janno met zijn gezel schap voorgesteld aan de kinderen. Eerst was er dan de leuke Robbie Ro bot in de klas fcnj meester Pennelik. De eerste zelfstandige pop! Daarna kwamen de aanplakkers met hun malle fratsen en natuurlijk ontbrak ook de Oud-Hol landse poppenkast met Jan. Klaassen en Katrijn niet. Er'waren ook twee clowns. Toby en Nanny, die wat goochelden en gek deden. Na de pauze was er een komisch draadnummer door Barry en Company en Janus Kruier met een kof fer en nog iets. Ook was er een ba- lonnenman. Hier konden de kinderen zelf in aktie komen. Er was namelijk een wedstrijd aan verbonden. Wiens bal lon het eerste klapte had het dan ge wonnen. Tot slot was er Truxa het won derpaard. Al met al nog een' zeer ge slaagde middag, ondanks de paar klei ne regenbuitjes die er zo nu en dan over de Hollandse Tuyn kwamen waaien. Over regen gesproken, het was giste renavond toch wel al te bar. De non stop parade van Vlaardingse amateurs, welke in de Hollantse Tuyn zou plaats vinden kon niet door gaan. Dat is dus helaas helemaal in het water gevallen. Ook de geplande gymnastiekdemon- straties door de .gymnastiekvereniging „Hollandia" konden in verband met de slechte weersgesteldheid niet doorgaan. Men weet nog niet of het programma voor gisteravond misschien nog eens op een andere dag geplaatst kan worden. In verband met de onzekere weerbe richten zullen de Oosterhoutse Nachte galen hedenavond in plaats van in de Hollantse Tuyn te Vlaardingen optreden in de Grote Kerk op de Markt. De uit voering zal om 8 uur zijn. Deur geopend om half 8. Kaartverkoop-vindt plaats bij de ingang van de kerk. GEBOREN: Peter, z v P Geel en J C Kroep: Elisabeth S. d v B Scholte en C J Geel: Elisabeth W M. d v M E de Kok en M VT van Mil: Bernard, z v P J Bothof en L S Verbrugh. OVERLEDEN: A Timmermans 70 j. In de stromende regen tvird woensdag avond de Floralia 1956" in het Juliana- park te Schiedam geopend. De foto werd genomen toen loco-burgemeester H. Sabel zijn openingvtvoord sprak. VJ.n.r. de heer K. J. Heijboervice-voorzitter van de S.G. en wethouder Sabel. Door een storing in de bovenleiding van het elektrische treinennet moest het spoor wegverkeer woensdagavond tussen Maassluis en Hoek van Holland over een baan geleid Worden. De storing trad om half zeven op en duurde enkele uren. Nadat de aangifte van de diefstal in de loop van dinsdag bij de recherche was binnengekomen, werd nagegaan, wie op maandag op het kantoor van de administratie vcrploeggelden had be taald. Men stuitte daarbij op de 26-ja- rige bankwerker J. S., die op deze dag betaald had voor de verpleging van zijn vrouw en zijn pas-geboren kmd. Daar de bankwerker niet helemaal onbekend was bij de politie, besloot de recherche, hem 's avonds aan te hou den. Gedurende de nacht werd hij ver hoord. Bij huiszoeking trof men o.a. in de douchel het lege geldkistje aan. Bo vendien bleken zich in de woning ver schillende afrekeningen met grote be dragen tot een totaal van 800 te be vinden. De bankwerker vertelde eerst, dat hij die uitgaven gedaan had van geld dal hij zelf-had-verdiend. Later beken de hij, de-diefstal gepleegd te hebben, de uitgaVëri" te "hebben gedaan en de rest van het- geld"te hebben-verbrand. Bij het verdere verhoor bleek even wel, dat hij de resterende 2700 in de zitting van een stoel verstopt had. De bankwerker was om 12 uur in de nacht van maandag op dinsdag naar de kraamkliniek gegaan en omdat hij wist, in welk vertrek en in welk schrijfbu reau het geldkistje geborgen was, was de inbraak zeer gemakkelijk. Het kabinet der Koningin deelt mede: H.M. de Koningin zou voor een con ferentie hedenmiddag op het Huls ten Bosch te 's-Gravenhage achtereenvol gens ontvangen de voorzitters der Eer ste en Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, mr. J. A. Jonkman en dr. L. G. Kortenhorst, de vice-president van de Raad van State, dr. A. A. L, Rutgers, aismede mr. J. A. IV. Burger, fractie voorzitter van de P.v.d.A., prof. mr. C. P. M. Romme, fractievoorzitter van de K.V.P., prof. dr. J, Zijlstra, fractie voorzitter van de A.R.-partlj, de heer H. W. Tilanus, fractievoorzitter van de C.H.U. en drs. H. A. Korthals, waar nemend fractievoorzitter van de V.VJD. *v Naar wij vernemen, worden met In gang van heden de prijzen van ver schillende aardolieprodukten, verhoogd. Deze wijzigingen betekenen een aanpas sing aan stijgingen, welke reeds gerui me tijd geleden in de wereldmarktno teringen en zeevrachten plaats vonden. Vrijdagavond 2 augustus zal het Ne derlands Marionettentheater van Bert Brugman de Opera Paljas van Eeonca. -allo in de stadsgehoorzaal te Vlaar dingen brengen. Deze bijzondere voor stelling verdient aller belangstelling. Het grote succes van deze populaire ope ra is overal doorgedrongen t en er moest reeds een rekord-aastal opvoeringen ge geven worden. Dit is helemaal geen wonder. De stemrrjen zijn Van niemand minder dan van Benjamino Gigli, Iva Pacetti' en Mario Basiola. Het beroemde scala van Milaan zorgt voor een perfekte bege leiding, zoals men die van, het eerste theater der wereld verwachten, mag. Marionetten en regie van Bert Brug man, decors van Cuno van .den Steene, costumes van Rosa Wink en geluids opnamen. van. His Masters Voice. Dit belooft wérkelijk een unieke voorstelling te worden. We-zijn er'echter nog niet. Aan dit'stijlvolle programma gaat een alleraardigst Beidermeier zangspel,met muziek van W. A. Mozart vooraf, geti teld „Het oude lied". Na de pauze zal op veler verzoek de prachtige film „Vlaardingen Koerst op morgen" van de bekende cineast Jan Schaper worden vertoond.Alles wordt in het werk ge steld om voor deze gelegenheid de nieu we en verbeterde geluidsmontage gereed te hebben. Ook dit programmapunt zal zeker vele Vlaardinger* naar dc stads gehoorzaal doen trekken. Generaal Jean Etienne Valluy, van het Frame leger, zal maarschalk Juin opvolgen ais opperbevelhebber van de N.A.V.O.-strijdkrachten in Midden- Europa. In een communiqué van het NAVO- hoofdkwartier te Parijs wordt gezegd, dat generaal Gruenther, de opperbevel hebber van de NAVO-strijdkrachten in Eruopa. in volledige overeenstemming met de wensen van de bevoegde na tionale autoriteiten generaal Valluy tot opvolger van Juin heeft benoemd. Maar schalk Juin had zelf te kennen gege ven dat hij van zijn functie ontheven wilde worden. Generaal Valluy, die thans Frankrijk vertegenwoordigt in de permanente groep van de N.A.V.O. te Washington zal zijn nieuwe functie op één oktober aanvaarden, Desgevraagd heeft men het A.N.P. van bevoegde zijde medegedeeld dat de Egyptische regering heeft geïnformeerd naar de opvatting van de Nederlandse regering over de naasting van het Suez- kanaal door Egypte. De Nederlandse regering heeft geant woord, dat zij geschokt is door het uni laterale optreden van de Egyptische re gering. Dit optreden wordt in alle be- schaofde landen sterk afgekeurd, aldus het antwoord. Hier werd aan toegevoegd, dat men zich in Nederland bijzonder ongerust maakt over het unilaterale optreden van jonge landen in het algemeen. Men denkt hierbij aan het optreden van de regering van Indonesië inzake de Ron- de-Tafel-overeenkomst. Vanmorgen te 07.45 is de loodsdienst Hoek van Holland gestaakt voor kleine schepen. B. A. VERSPRILLE NAAR S.V.V. B. A. Versprille, die als doelverdedlger voor Scheveningen'Holland Sport heeft ge speeld, Is gecontracteerd door het Sehle damse S.V.V. f) E Beierse schrijver Josef Martin Bauer heeft in „So weit die Füsse tragen" een exclusief boek gegeven. Wij weten niet of het naast de uitste- cênde vertaling die A. E. C. Vuerhard- Berkhout eronder de titel „De witte hel" in het Nederlands van gaf, nog in andere talen werd overgezet. Wij me nen echter dat dit boek zulks waard zou zijn. Het is goed dat de wereld van hét onderwerp, dat hier beschre ven werd, kennis neemt. In „De witte hel", dat voor Neder land werd uitgegeven door „De Fon tein", Utrecht, wordt de eigenlijk on beschrijfelijke vlucht beschreven van een Duits officier uit de loodmijnen van Siberië naar de vrije wereld. Cle mens Forell, tot 25 jaar dwangarbeid veroordeeld, is het gelukt in ruim drie jaar door de hel van Siberië heen, van de Oostkaap af via Oeral en Kaukasus, naar Perzië te komen. Wekenlang heeft Josef Martin Bauer, toen hij van deze vlucht hoorde, met Clemens Forell, wiens ÜÉlSNÉÉfliiPl ei£Ci'iliike naam an- M ders luidt, verkeerd en Vr zijn relaas genoteerd. -Zijl Zo ontstond dit boek. Er zijn meer boeken SSsKhHSR over Siberië geschre ven. Gaven zij de waarheid? Wij weten het niet. Spreekt dit boek de waarheid? Wij kunnen er niet voor instaan. Wel kunnen we zeg gen dat het ons heeft overtuigd. De schrijver geeft ons van Siberië geen zwart-wit-tekening. „Siberië is barmhartig", zegt hij ergens. Daarme de bedoelt hij het instituut „Siberie" niet goed te praten, doch slechts te zeggen dat zelfs in deze hel nog mec- dogendheid woont. Dat ondervond Cle mens Forell. In de loodmijnen èn op de vlucht. Opvallend is ook het zeer sobere ge bruik van het ruwe woord. Het buek geeft de indruk dat de auteur zijn kracht heeft ingehouden. Het onder werp sprak voor zichzelf. De schrijver had niet anders te doen dan in een dik- iwijls onsamenhangend verhaal dat tot hem kwam orde te scheppen. Hij heeft dat, ook naar zijn artistieke zijde, op buitengewoon gelukkige wijze gedaan. In elk opzicht: een overtuigend boek. Lz. Vandaag is prof. ir. E. L. Selleeer oud-directeur en commissaris van de N.V Papier ,briek „Gelderland" te Nij megen tachtig jaar. Prof. Selleger, die bijzonder hoogleraar in de papierfabri- Aew£e&aan de Technische Ho geschool te Delft, woont te Bergen (NH). (Van onze correspondent d*u ®osko°P»« - boomkwekers door het ontbreken van .voldoende „groei zaam weer" over de stand van -veel rt"nde gewassen toch al niet zo bijster te spreken, nu de storm van twee dagen In hun kwekerijen de scep ter heeft gezwaaid, verkeren ze ln een «temming, die met „down hearted" heus niet Je zwaar is uitgedrukt. 'ncierifa-ad het moet worden gezegd: met de tuinders hebben de boomkwe kers van de geseling der elementen be- noornjk hun portie gekregen. De heestergewassen, klimplanten en stamboompjes, alsmede rhododendrons en azalea s zijn waarlijk niet ongedeerd uit de storm te voorschijn gekomen. Het aantal loten en takken, dat in de strijd met de hevige wind het onderspit heeft moeten delven is enorm groot en in vele gevallen voor de planten van zo funeste aard, dat deze hun handelswaar de geheel hebben verloren. Hier komt dan nog bij, dat de planten door de storm zodanig zijn afgeranseld, dat de toppen der takken, die niet zijn afge rukt, vaak geheel zwart zijn geslagen, met als gevolg, dat het groeiproces bruut onderbroken is en dit op een tijd stip, dat elke dag groei er één is. „De fut is eruit geslagen", zeggen de kwekers en algemeen zijn zij de me ning toegedaan, dat duizenden bomen en planten in het komende najaar aan kwaliteitseisen niet zullen kunnen vol doen, hetgeen een aanslag op hun por- temonnaie betekent. Een strenge winter, een slechte zomer! De sierteeltsector van onze land- en tuinbouw plukt daar de wrange vruchten van. Een gedeelte van. de schade zal nog kunnen wor den opgevangen, wanneer het resterende gedeelte van de zomer een flink aan tal dagen geeft van het kaliber, waarop je hel „kan horen groeien", waardoor niet te zwaar gekwetste planten gele genheid krijgen zich te herstellen en nog wat in gestalte toe te nemen. Zaterdagmiddag is er voor de jeugd weer een bijzonder grappig programma in de Hollantse Tuyn. Het gezelschap ..Jeugdland" brengt dan „De schelmen streken van Jopie Slim en Dikkie Big- mans", een kinderklucht in drie bedrij ven. Laat evenals de vorige keren het jonge volkje zorgen zich deze kans om eens hartelijk te lachen niet voorbij la ten gaan. Ondertrouwd: Bartus Jansen, 21 jr. en AUda van der Schee. 18 jr.: Johannes Hoek stra, 23 jr. en Jannetje Bastiaantje Verhoe ven, 24 jr.: Thomas van der Horst. 27 Jr. en Cornelia van der Meer, 22 jr.: Sjoeid Nauta, 27 jr. en Wesseiina Cornelia van der Windt, 21 jr.; Alexander Alouisius Cornells Berg man, 27 jr. en Maria Lankers, 22 jr.: Harm Evethaidus, 27 jr. en Wlechertje Eggens, 23 jr.: Simon Gerrlt. Mostcrt. 22 jr. en Adrians Zonneveld. 22 jr: Johannes Hendrik van Embden, 25 jr. en Sara Uittenbroek. 26 Jr.: Jacobus op den Kelder. 43 jr. en Theodora Anna Elisabeth Schmitt, 35 jr.: Lcendert Penning. 23 Jr. en Lena Maaltje Hutjes. 22 Jr. Gehuwd: Karei van der Bijl, '22 jr. en Maria Sprij, 22 jr.: Josephus Johannes Schui mer. 24 jr. en Maria Francijntje van der Knaap, 25 jr.: Arij van Berkel, 32 jr. en Annamarle den Outer, 22 jr. Geboren: Jacob, z. v. w. Hokke en J. van vliet; Cornelir Abraham, z. v. A. H. Kuchler en P. de Jong: Willy, d, v. H. H. Bakker en J. Dunnewind; Cornells, z. v. C. Kollenberg en C. van der Stoep. "s-GRAVENHAGE, 2 aug. vangstbericht van hedenmorgen uit volle zee: Scheve- nlngers: SCH 78 met 40 kantjes. 305—2, 87— 35 ihmsstomend, 200—90. 341—25, 342—85 nog 50 netten, 402—2, 412—8. 159—50 nog 50 netten, 223—80, 339—50, 23—22, 53—2, 104—2, 201—60 nog 20 netten, 181—43 nog 63 netten, 199—50, 32—2, 48—60 U.h.V., 45—2, 132—5, 133—50, 189— 2. 285-17, 2—10. 5—20, 9 gisteren 50. 15-10 U.h.V., 19—50, 25—3. 37—15, 55 gisteren 100, 130—40, 248—2, 250—9, 310—3. 399 met 80. 255 gisteren weinig, 314—25, 141—9, 186—90, 361— 2, 50—10, ei gisteren weinig, thulsstomend, 84 weinig, 66—10, 72 gisteren 34. 73 gisteren 25, 81—66, 89—12, 97 gisteren weinig. 123—3, 180 gisteren 34, 275—10, 3—40. 302 gisteren 34, ?£,gls!eren 3<' KW 50 met *5 n°S 35 netten, KW 373 met 2. Vlaardingers: VL 29—20; 50—3; 53—10; 56— al nog 30 netten: 61—5; 71 gisteren 25: 84—55 u.h.v.; 112—85. 114—10 u.h.v.: lis—3; 132—12: 142 gisteren 50; 190—5: 196-3: 197 gisteren. 51: 199 gisteren 60. Met verse vis waren hedenmorgen aan .„•Hi? achttien kustvissers met m totaal I 8a20. Prijzen verse vis: grote tong f 580—6.10, groot middeltong f 5.10—5.70. klein middel tong X 4.304.75 tong I 2.703.85, 2 f 2.60 —2-85. tarbot 1 f 3.50, 2 f 3—3.25, 3 t 2.25- vL.3 Per kilo. Grote schol X 50—56, middelschol X 50—60, kleine schol f 40— 49. schar X 22—25 bot f 22—2? alles per kist van 40 kilo. Burgerlijke stand. Geboren: Marga- retha H„ d van A. Noordam en G. J. Bakker: Karei H.. z van J. C. van der Kooij en G. A. Parre. Overleden: Jacoba W. Keijzer, 19 jr. d van J. Keijzer en M. Vreugdcnhil. Geertje Oosterlee, 11 jr. d van C. C Oosterlee en H. van den Berg.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2