Congres van deskundigen beraamt maatregelen Overleg taakverdeling in het nieuwé kabinet Verkiezing van leden voor de uitgebreide Eerste Kamer elk acht A.R. en C.H. thans zetels, S.G.P. 1 zetel Vier arrestaties verricht valse munters-zaak m Twee bandieten hielden een school bezet De luisterbijdrage Onjuiste actie PROBLEEM MET VELE ASPECTEN Huisvesting vraagt extra steun van de overheid Staatssecretaris voor de P.B.O. Australië wijzigt defensiebeleid Verrassingen in enkele groepen van provincies K.Y.P. 25 zetels, P.v.d.A. 22 Honderden valse bankbiljetten uitgegeven Leerlingen in greep van krankzinnige Weer overzicht DONDERDAG 11 OKTOBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3509 Weerbericht Ontslagaanvraag van Dubois (Marokko) Nieuwe leden van de Tweede Kamer Tl TT STORMLOOP IN ITALIAANS DORP Ongeluk op (on) bewaakte Directeur: H. DE RUIG V (Van een onzer verslaggevers) NA de eeuw van het kind is thans de eeuw van de grjjsaard aangebroken". Aldus prof. W. F. ,T. M. Krul, voorzitter van iet Nederlands Congres voor Openbare Gezondheidsregeling, toen hy gisteren in het Kurhaus te Scheveningen het tweedaags congres inzake het bejaardenvraagstuk opende. Met deze woorden bedoelde de hoogleraar aan te tonen, dat de belangen van de min of meer vergeten groep der bejaarden thans in het middelpunt van de be langstelling staan. Deze belangstelling, weerspiegelde zich in de animo voor dit congres: de Kurzaal, een der grootste zalen in het land, was geheel gevuld met bestuursleden van instellingen voor bejaardenzorg, vertegenwoordigers van kerkgenootschappen, persoonlijkheden uit de kring van het maatschappelijk werk, artsen, sociologen e.a. Voorbehoud Zie verder pagina 7 w* Koningin bezocht expositie van Rembrandts tekeningen Honderden gewapende politie mannen hebben gisteren in het Italiaanse plaatsje Terrazzano bij Milaan een school bestormd en 95 schoolkinderen en vier onderwij zeressen bevrijd, die uren lang gevangen gehouden waren door twee misdadigers, van wie er een krankzinnig was. H Zie verder pagina 3 (Van een onzer verslaggevers) DOOR de oplettendheid van een winkelier uit Muiden en het snelle optreden van de Rijkspolitie uit die plaats is er opheldering gekomen in de vervaardiging en het in circulatie brengen van val se briefjes van tien gulden, waar van het eerste op 29 november 1955 te De Haag werd inbeslag- genomen. Zie verder pagina 3 Dodelijk verkeersongeluk oud nieuw c. s. De vier groepen Botterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klaehtendienst abonnementen 18 30—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 'S-Gravenhage: Huygensplein i Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klaehtendienst 18 30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per week, 2.48 per maand, 7.40 per kwartaal. Losse nummers 15 cent Verschijnt dagelijks s Weersverwachting, geldig tot vrijdagavond. WAT MEER WIND. Vannacht en morgenochtend weer op vele plaatsen mist en weinig wind. Morgen in de loop van de dag plaatselijk opklaringen. Overwegend matige zuidelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. ZON EN MAAN 12 okt. zon op 7.01, onder 17.55; maan op 14.42, onder 00 00. O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT HET voornemen der regering om de luisterbijdrage voor de radio- omroep te verhogen stuit op ernstige bezwaren. De heer mr. A. B. Roosjen heefi daar in de Omroepgids reeds uitdruk king aan gegeven en men mag we] aannemen dat dit een vrij algemene opvatting is in de kring der omroep organisaties. Het hoofdbezwaar tegen de verho ging is dat de regering uit de opbrengst der luisterbijdragen een bedrag van vijf miljoen besteedt voor de Wereld omroep. De luisterbijdrage is een retributie, een betaling voor bewezen diensten. Maar de wereldomroep werkt niet ten behoeve van de Nederlandse luiste raars, die deze retributies betalen, maar voor buitenlandse luisteraars, die niets betalen. Nederland heeft die uitzendingen georganiseerd omdat Nederland het van belang acht die buitenlandse luis teraars landgenoten in den vreem de en anderen over ons land infor maties te verstrekken en culturele contacten met Nederland voor hen mo gelijk te maken. Daarom dienen die uitzendingen uit 's Rijks kas te worden betaald. Het is ongezond en in strijd met het rechtskarakter van de retri buties, zulks uit de opbrengst van deze laatste te doen. Dit klemt nog te meer, nu men te kort komt met de huidige opbrengst. In stede van de bijdrage te verhogen dient men eerst deze ongerechtvaardig de debetpost af te schaffen. MET vrij veel ophef heeft dezer da gen te Vinkeveen een openbare verkoping bij deurwaardersexploot plaatsgevonden, waarbij een lid van de Bond van Smeden, Constructie- en Ma- chinerepartiebedrijven (BSCM) ge dwongen werd de sinds 1954 verschul digde premie voor het bedrijfspensioen fonds te betalen. De verkoping werd bijgewoond door een aantal andere leden van deze or ganisatie, die het met het destijds ge voerde bestuursbeleid in zake de instel ling van het pensioenfonds niet eens tijm In vrij krasse termen is het bestuur ervan beschuldigd, dat het indertijd de oppositie niet voldoende aan het woord heeft laten komen, waarbij zelfs de woorden „bedrog" en „misleiding" ge vallen zijn. Intussen is uit een officiële verkla ring van het bondsbestuur gebleken, dat de zaken wel enigszins anders lig gen. Het voorstel is in 1952 in de afdelin gen en in de provinciale vergaderin gen besproken en ten, slotte met een ruime meerderheid aangenomen. Ver volgens is langs de normale weg en na uitvoerig onderzoek de verplicht- stelling van het fonds uitgesproken door de staatssecretaris van Sociale Zaken. Alsof dit nog niet genoeg is, zegt de bestuursverklaring erbij, dat de ver plichte premie van f 3,15 per week mag worden doorberekend in de prij zen en dat zij' bij de aangifte van de inkomstenbelasting in aanmerking kan worden genomen. Het argument dat men de premie niet betalen kan, houdt dus geen steek. Ten slótte is een regeling getroffen waarby degenen, die reeds tijdig een eigen' pensioensvoorziening hadden getroffen, kunnen vrijgesteld worden, terwijl voor degenen, die principiële bezwaren hebben tegen elke vorm van verzekering, de mogelijkheid van een spaarregeling is opengesteld. De wetgever heeft dus ongetwijfeld niet alle gevoeligheden rekening ge houden. Het wil ons dan ook voorko men dat de Vinkeveense actie tegen de achtergrond van al deze feiten wel wat erg onbekookt is geweest en niet te verantwoorden. Volgens onbevestigde berichten heeft André Dubois, Frans ambassadeur in Marokko, aan president René Coty be richt, dat hij zijn ontslag aanbiedt. De Frans-Marokkaanse betrekkingen hebben door dit ontslag een nieuw diep tepunt bereikt. Frankrijk en Marokko nebben reeds geruime tijd ernstig me ningsverschil over het Franse garnizoen van 105.000 man, dat in Marokko is ge legerd. De sultan, regering en alle par tijen in Marokko hebben daartegen be zwaren geopperd. Aantal bejaarden over 3 1 jaar verdubbeld PROF. DR. I. SA.MKALDEN kandidaat-minister van Justitie (Van ome parlementaire redacteur) De kabinetsformateur, dr. W. Drees, zal vandaag met enkele kandidaat ministers besprekingen voeren over de taakverdeling ln het nieuwe kabinet, o.a. ten aanzien van de PBO, die met de bezitsvorming bij het departement van Binnenlandse Zaken zal worden on- De Russische boer Alexis Tsjowstof, die met z\jn dochtertje Taijana (2/2) bij het vertrek t an de „Queen Mary" uit New York aan de aandacht van de Ameri kaanse emigraliebeanibten ontsnapte hij zou op weg zijn naar Krasnodar aan de Zwarte Zee, om daar zijn oude moe der te bezoeken is, sinds hij in Southampton werd afgehaald door leden van de Russische ambassade in Londen, volkomen zoek en het middelpunt van vele geruchten. Dit is het laatste, wat van de kleine Tatjana tverd gezien: vragende kinderogen, glurend van achter het gordijn in de trein, die Alexis met zijn dochter onder geleide naar Londen bracht. dergebracht. Dc-e kwestie van de taak verdeling zou nog wel enige vertraging kunnen opleveren. De formateur heeft gistermiddag een onderhoud gehad met de kandidaat ministers mej. dr. Klompé en de heren Hofstra. Samkalden en Struycken. Wanneer de constituerende vergadering van het kabinet gehouden zal worden staat nog niet vast. Mr. Struycken heeft, naar hij mede deelde de portefeuille van Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming in prin cipe aanvaard. Een voorbehoud heeft hij gemaakt ten aanzien van de orga nisatie van het departement. Dit voorbehoud betreft in hoofdzaak de personeelsformatie van het thans met de P.B.O. en de bezitsvorming uit te bremen departement van Binnen landse Zaken. Daarover zal nader overleg worden gepleegd. Struycken deelde mede, dat voor de P.B.O. aan het nieuwe departement een staatssec- eretans zal worden benoemd. Kandi daat hiervoor is de KVP-er drs. W. Schmelzer, hoofdambtenaar van Econo mische zaken. Ten aanzien van mr. Struycken kan ook nog worden medegedeeld, dat deze er prijs op stelt eerst naar de Antillen terug te keren om afscheid te nemen als gouverneur. Dit houdt in, dat mr. Struycken niet tegelijk met de andere nieuwe ministers benoemd en beëdigd zal kunnen worden. Hedenochtend heeft de formateur een bespreking gehad met de heren Struy cken, Mansholt, Suurhoff en Zijlstra over de verhouding van de P.B.O., welke onder het departement van Binnenlandse Zaken zal ressorteren, tot de andere departementen. Aan deze bespreking is ook deelgenomen door de heer W. K. N. Schmelzer, die waarschijnlijk zal worden benoemd tot staatssecretaris voor de P.B.O. en de Bezitsvorming. Het is echter te verwachten, zo heeft de woord voerder van dr. Drees heden mede gedeeld, dat deze benoeming en die van eventueel andere nieuwe staatssecreta rissen zullen geschieden nadat het nieuwe kabinet zal zijn opgetreden. Wel kan een beslissing omtrent de zittende staatssecretarissen worden tegemoet ge zien, tegelijk met die ten aanzien van de -ministers. Vermoedelijk zullen de nieuwe minis ters maandag met uitzondering echter van mr. Struycken, worden beëdigd. Het is nog niet bekend wanneer de regeringsverklaring in de vergadering der Tweede Kamer zal worden afgelegd. De bijeenkomst van gisteren werd be- :teed aan de algemene probleemstelling van de bejaardenzorg en aan de huis vesting van de bejaarden, waarover resp. 2 en 3 deskundigen refereerden, die zich elk met twee co-referenten m debat be gaven, Prof. dr. Sj. Groenman, hoogleraar te Utrecht, voerde een pleidooi, voor nadere onderzoekingen naar de verschil lende aspecten en facetten van het be jaardenprobleem. Volgens spr. moet wel degelijk van een probleem worden ge sproken. Ruim 8 pet. van de Nederlandse bevolking behoort momenteel tot de cate gorie van bejaarden, in de eerstvolgende 30 jaar zal deze groep nog bijna tweemaal zo groot worden, terwijl de bevolking als geheel slechts mei ongeveer 40 pet. zal groeien. Voorts zullen onderzoekingen moe ten worden verricht op het gebied van huisvesting, revalidatie en tijdsbesteding van de bejaarden. Een samenbundeling van de wetenschappen, die zich met het bejaardenprobleem bezighouden, zal hier toe noodzakelijk zijn, en men zal daarbij de vrees voor .grensincidenten" maar moeten zien te overwinnen, Het 32ste Regiment Infanterie is dezer dagen begonnen aan de grote herhalings oefeningen op het militaire oefenterrein Vogelsangin het Eiffelgebergte (Duits land). Infanterie bestormt een heuvel. Eert opname uit de nieuwste bedrijfsfilm van de Vlaardingse cineast Jan Schaper, waaraan hij enkele weken geleden begon in opdracht tan het Havenbedrijf Vlaar- tan de ondergaande zon. dingen Oost. De kop van een van Europa's grootste havenkranen, H.V.O. heeft er twee in bedrijf en één in be stelling, steekt donker af tegen het licht De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de le den van de Tweede Kamer heeft in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer J. M. L. Th. Cals de heer M. M. A. A. Janssen, te Zeist benoemd tot lid van de Tweede Kamer; in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer F. J. F. M. van ThieL de heer P. A. Blaisse, te 's-Gravenhage; in de vacature van de heer C. Staf, de heer J. de Ruiter, te Heerenveen; in de vacature van de heer W. Drees, de heer H. J. van den Born, te Amsterdam; in de vacature van de heer S. L. Mans- holt de heer H. M. Franssen, te Assen; in de vacature van de heer J. Zijlstra de heer P. Gerbrandy, te 's-Gravenha ge; in de vacature van de heer J. Alge- ra de heer C. van der Zaai, te Harlin- gen; in de vacature van de heer A. A. van Rhijn de heer J. Reehorst, te Rot terdam; in de vacature van de heer J, G. Suurhoff de heer J. C. Deering, te Rotterdam en m de vacature van de heer J, M. A. H. Luns de heer W. J. Schuijt, te Amsterdam. Australië heeft woensdag de beëindi ging van zijn produktie van Canberra- straaibommenwerpers en het ontslag van duizenden arbeiders in de verdedi gingsindustrie aangekondigd. Leden van de Australische regering zijn van mening, dat hiermee een nieu we defensiepolitiek is ingeluid, die de Australische rol in de Zuidoostaziatische en Zuidzeedefensie nauwer met die van de Verenigde Staten beoogt te verwe ven. *4 v >V TJEDENMORGEN - werden. ,m_de Provinciale Staten de verkiefcipgen, voor tl de nieuwe Eerste Kamer gehouden. Toen alle "uitslagen bekend waren, bleek dat de K.V.P. in de nieuwe Senaat de grootste fkretie zal hebben met 25 zetels, de P.v.'dJk. krijgt 22 zetels, de Antirevolutionaire Partij 8 zetels, de CJH.U. eveneens 8 zetels, de V.V.D. 7 zetels en de C.P.N. 4 zetels. De S.G.P. zal thans ook in de Eerste Kamer vertegenwoordigd zijn. Dank zij de uitbreiding, die deze verkiezing noodzakelijk maakte, krijgt de partij van ds. Zandt één zetel. Deze zal worden bezet door ds. C. Smits van Sliedrecht. De nieuwe A.R.senator is de heer M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V. H?j werd door de Oostelijke provincies afgevaardigd. De nieuwe C.H. Éérste Kamerleden zijn de Amsterdammer J. Rustige en de Zeeuwse ingenieur M. A. Geuze. Van de zittende leden keren de heren J. A. Kramer (P.v,dA) en mr. W. C. Wendelaar (V.V.D.) niet meer terug. Voor de P.v.d.A. nemen de volgende heren als nieuwe leden zitting: Ir. H. Vos, C. W, van Wingerden, mr. M. de Niet, prof. dr. I. Samkalden, mr. H. Willemse, mr. A. M. de Roos en S. de Jong. De mogelijkheid bestaat, dat prol. Samkalden, die zoals bekend, gepolst is voor de portefeuille van Justitie in het nieuwe kabinet, voor zijn benoe ming zal bedanken. Voor de K.V.P. zijn als nieuwe leden gekozen mevr. J. A. A. Luijckx, geb. Sleijfer, en de heren Th. S. J. Hooij, Chr. G. Matser, N. Schuurrrfans, J. M. Zegers, prof. dr. Th. L. M. Thurlings, J. A. Koops, hr. mr. P. G. M. van Meeuwen en jhr. mr. O. F. A. N. van Nispen tot Pannerden. De V.V.D.-fractie wordt verrijkt met mevr. dra. J. A. SchouwenaarFransen en prof. mr. G. de Grooth Voor de C.P.N. krijgen naast de heer J. Brandenburg zitting de nieuwe leden C. Geuges, B. S. Polak en L. Seegers. Hieronder een vergelijkend staatje van de samenstelling van de Eerste Kamer in oude en nieuwe samenstelling: Gistermorgen heeft Koningin Juliana een bezoek gebracht aan de expositie van tekeningen van Rembrandt in het Rijksmuseum te Amsterdam. De vorstin, die zonder gevolg was, heeft vrijwel onopgemerkt door de an dere bezoekers, van kwart voor elf tot half een op de tentoonstelling ver toefd. De kinderen tussen de 6 en 14 jaar werden zes uur lang in be dwang gehouden door Arturo en Osvaïdo Sampato, twee broers van respectievelijk 27 en 22 jaar oud. De oudste was kortgeleden ontslagen uit een krankzinnigengesticht voor mis dadigers. f De broers hadden gedreigd de kin deren met dynamiet in de lucht te laten vliegen of hen met een bijtend zuur te overgieten, tenzij een losgeld van 1,2 miljoen gulden betaald zou worden. De 34-jarige hoofddader van het valse munterscomplot, A. G. H. De politie heeft thans, behalve de vrouw, die dinsdag te Muiden een vals tientje aan de Muidense winke lier gaf. nog twee arrestaties ver richt: gegrepen werden de echtge noot van de gearresteerde vrouw <an haar zuster. De hoofddader. die de valse briefjes vervaardigde. de 34-jarige A. G. H. was eerst voortvluchtig, maar vanmorgen omstreeks elf uur heeft hij zich vrijwillig aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam gemeld. De man, die in de omgeving van Am sterdam heeft vertoefd, legde een vol ledige bekentenis af. In verband met het verdere onderzoek in deze zaak kan de politie zo deelt zij mede voorshands geen nadere in lichtingen verstrekken. Hij is van februari 1944 tot jum 1945 m dienst geweest van de fa. Enschede in Haarlem, waar bank biljetten worden vervaardigd. Hij was daar werkzaam op het fototechmsch laboratorium. In Noordwijkerhout is gisteravond een verkeersongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 68-jarige caféhouder K. Seijerling. De heer S. liet tegen tien uur zijn hond uit voor zijn woning aan de Herenweg. Daar bij werd hij aangereden door de automobilist J. van B. uit Noord wijkerhout. Het slachtoffer werd zwaar gewond en overleed ter plaatse. K. V. p 17 25 P. v. d„ A. 15 22 A. R. 7 8 C. 6 8 V. V. D 4 7 P. N 1 4 G. P 0 1 50 75 De verkiezing in de vier groepen had den de volgende resultaten. Tussen haakjes zijn geplaatst het aantal zetels volgens de samenstelling dei huidige Eerste Kamer: Groep 1 (Noordbrabant. Zeeland. Utrecht en Limburg): P.v.d.A. 4 (21; K.V.P. 14 (9)A.R. 1 (1): C.H. 1 (1); V.V.D. 1 (1). totaal 21 (13). Groep 2 (Gelderland, Overijssel, Gro ningen en Dienthe): P.v.d.A. 6 (4); K.V.P. 4 (3); A.R. 3 (2); C.H. 3 (2); V.V.D. 2 (2); C.PN. 1 (0); totaal 19 (13). Groep 3 (Noordholland en Friesland! P.v.d.A. 6 (4), K.V.P. 3 (3): A.R. 2 (21; C.H. 2 (1); V.V.D. 2 (1); C.P.N. 2 (11; totaal 17 (12). Groep 4 (Zuid-HollandlPv.d.A. 6 (5); K.V.P. 4 (2); A.R. 2 (2); C.H. 2 (2); V.V.D. 2 Cl); C.P.N. 1 (01; S.G.P. 1 (0): totaal 18 (12). De Eerste Kamer ziet er nu als volgt uit: A.R.: Anema, mr. A.. Haarlem: Schip per,. J„ Utrecht: Hellema, mr, H. J., Laren (N.H.); Algra, H., Leeuwarden; Diepenhorst mr. I. A. Amsterdam; Rip, mr.' W„ Bennekom; Tjalma, J., Hooge- veen; Ruppert, M. Zeist. C.H.: Lichtenauer, mr. W. F., Rotter dam; van Hulst, J. W., Amsterdam; Pollema, .mr. R., Leeuwarden; Rustige, J., Amsterdam; Kolff, mr. GGelder- malsen; Vixseboxse, mr. G., Holten (O); Geuze ir. M. A., Poortvliet; Reijers, J., Kamerik.. S.G.P.: Smits, ds. C., Sliedrecht. K.V.P.: Kraaijvanger, ir E L A, Rot terdam: Roebroek, A L H, 's Graven- hage; Luijckx geb. Sleijfer, mevr J A A, Amsterdam; Hoojj, Th S J, Haarlem; Kropman, mr G C J D, Amsterdam; "Witteman, mr P J. Overveen; Van Nispen tot Pannerden, Jhar mr O F A N, Hillegom; Beaufort, dr L J C, Nijme gen; Gielen. dr J J, Nijmegen; Sassen, mr E M J Vught; Nijkamp, H C, .Enschede;" Teurhngs, mr F G C; Mid delhuis, J A, Utrecht; Van .Lieshout; H M, Eindhoven; Mats er, Chr G, Arnhem; Van Veldhoven, dr H J J, 's Hertogen-- bosch; De Gou mr L, Steenbergen; Schuurmans, N, 's Hertogenbosch; Zegers, J M, Sehayk; Thurlings, prof dr Ih LM, Wageningen; Mertens, C G A, Venlo; Maenen, J H J, Heerlen; Regout, mr L F H, Meerssen; Koops. J A. Venlo; Van Meeuwen, jhr PGM, Ulestraten. P.v.d.A. Cammelbeeck, mr, G. J. P., Eindhoven, de Rijk, dr. L. M., Amers foort, de Roos, A. M. Amsterdam, da Jong, S. Zutphen. Jonkman, mr. J. A. 's-Gravenhage, Oosterhuis, H. Amster dam, Wibaut, dr. F. Amsterdam, Ver- weij geb. Jonker, mevr. dr. H. Eindho ven, Vos. ir. H Wassenaar, van Win gerden, C. W. Amsterdam, in 't Veld, mr. J. 's-Gravenhage, Hoogland, J. L. St. Anna Parochie, gem. Het Bildt, Kap- teyn, P. J. Bentveld gem. Bloemendaaï, de Dreu, H. J. Assen, van Hall. mr. G. Amsterdam, de Niet, mr. M. Wagenin gen, Schermerhorn. dr. I. R. W. Delft, Tjeenk Willink, mej. mr. M. 's-Graven hage, de Loor, D. Delft, Broeks, J. B» Hilversum, Samkalden, prof. dr. I. Wa geningen. Willemse. mr. H. Rotterdam. Als prof. Samkalden de portefeuille van Justitie aanvaard al in zijn plaats worden benoemd; Schorer, jhr. mr. T. A. J. W,. Middelburg. WX> Molenaar, mr. A. N., Wassenaar; Schouwenaar geb. Franssen, mevr. dra. J. F., Bilthoven; de Wilde, mr. J„ Am sterdam; van Riel. mr. H., 's-Gravenhage; Louwes. H, D., Zuidhorn; de Vos van» Steenwijk, mr, R, H. baron. De Wijk; de Grooth. prof. mr. G., Leiden. CPN Polak, B. S.. Amsterdam; Geugjes, C„ Amsterdam; Seegers, L,, Amsterdam; Brandenburg, J., Amsterdam. Mevrouw J. C. Plasmeijer uit Voor hout is gisteren in haar woonplaats op de bewaakte overweg, waarvan de bo men niet tijdig waren gesloten, aange reden door de trein die om 11.14 uit Rotterdam was vertrokken. Het ongeval liep bijzonder goed af. Mevrouw P. kon namelijk nog juist voor de trein langs fietsen, zodat de zijkant van de trein het achterwiel van haar fiets greep. Zij werd licht gewond en kon ter plaatse verbonden worden. De bel in het overwegwachtershuis, die het naderen van een trein pleegt aan te kondigen, functioneerde niet. Wel werkten de lichtsignalen- maar op het ogenblik dat de trein aan kwam, liep de overwegwachter de overweg te ve gen. DEN BILT, 11 oktober 1956 In de algemene weerstoestand is de afgelopen 24 uur met veel verandering gekomen. Het weer in ons land bleef geheel onder invloed van een krachtig hogedrukgebied, dat zich van het midden van de Oceaan via Engeland tot in Middeneuropa uitstrekt. De hoogste barometerstanden werden vanmorgen m Beieren waargenomen. In het hoge drukgebied ontstond in de afgelooen nacht boven land weer op uitgebreide schaal mist, en op tal van plaatsen daal de de temperatuur tot iets beneden het vrienspunt. Ook ons gehele land was vanmorgen met mist bedekt, maar geen van de waarnemingsstations maakte melding van nachtvorst. De activiteit van enkele depressies ten Noorden van het hogedrukgebied is nog toegenomen. Een zeer actieve storing naderde van morgen IJsland vanuit het Westen. Deze depressie zal ook op de Noordzee lucht drukdalingen gaan veroorzaken. Na een rustige nacht waarin opnieuw op vele plaatsen mist zal ontstaan, zal daardoor morgen de wind wat toenemen. De neer slagkansen blijven gering.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1