Onbevredigend o Morgen beëdiging van de ministers Minstens 66 doden bij aanval van Israël Camera-varia uit Veiligheidsraad Veldslagen van Chinezen in textielfabrieken Kraaieruoorlog werd in eerste instantie gewonnen Denen boos op Nederlanders Poging om haven af te sluiten KANDIDATEN GAVEN HUN „JAWOORD M Aanklager Poznan in hoger beroep Verwarring in Djakarta BEVEL TOT ARRESTATIE VAN OFFICIEREN GENEGEERD? Geen groot ambtelijk apparaat voor P.B.O. en bezitsvorming Wraakoefening tegen Jordanië T Iraakse troepen naar Jordanië? Brand aan boord van de „Ridderkerk" Onrust in Hongkong duurt voort Nationalisten tegen communisten Kinderzegel W eeroverzicht Nederlandse coaster beschadigd; Japans schip aan de grond LOSSEN VAN MOSSELSCHEPEN VERHINDERD D' VRIJDAG 12 OKTOBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3510 Weerbericht MOEDER VAN TIEN KINDEREN GEDOOD BIJ AANRIJDING Aanvoerder gevankelijk weggevoerd De Braai op 22 okt. voor de rechter Ook prinses Beatrix naar Rotterdam H.M. de Koningin in Delft Kritiek van Britse jurist Chauffeur onder invloed (Van onze parlementaire redacteur) H.M. de Koningin heeft gistermiddag dr. fW. Drees ontvangen, die aan H.M. heeft medegedeeld, de opdracht tot het vormen van een kabinet te aanvaarden. Het communiqué van het kabinet van de Koningin, waarin dit gistermiddag bekendgemaakt werd, betekent, dat dr. Drees thans officieel gereed is met de samenstelling van zijn kabinet. Vanmiddag vindt in de Trèveszaal aan het Binnenhof de constituerende vergade ring van het nieuwe kabinet plaats, Zaterdag zullen de nieuwe ministers door H.M. de Koningin op Huis ten Bosch worden beëdigd. Zie verder pagina 9 EN MINSTE 48 Jordaniërs en 18 Israëli's zijn gesneuveld bij de jongste Israëlische vergeldingsactie tegen Jordanië. De aanval was de grootste militaire actie sinds de Ver. Naties in 1948 een wapenstilstand tussen Israël en de Arabieren tot stand brachten. Het gevecht, dat zes uur duurde, begon woensdagavond laat bij het Jordaanse grensdorp Kalkilja. Volgens Jordaanse berichten wierpen de Israëli's een brigade en twee bataljons infanterie benevens een bataljon gepantserde troepen in de strijd, ondersteund door twee bataljons veldartillerie en tien straaljagers. Door drijfriem gegrepen en gedood 4 kRIEHOXDERD Denen hebben in het haventje van de Zuid- jutlandse vissersplaats Hoyer het lossen van twee Nederlandse roos- selschepen verhinderd. Een po ging van de Denen om de haven mond af te sluiten en daardoor de Nederlandse mosselschepen het vertrek onmogelijk te maken, mislukte. Aan verwondingen overleden Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1.) Postbus 1312 Postgiro No. 424539 Klachtendienst abonnementen 18 30—19 30 u. Zateidags 37—38 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage* Huygen.splem 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel 131892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18 30—19 30 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent pei week, 2 48 per maand, 7 40 per kwartaal Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tot zaterdagavond. WOLKENVELDEN Overwegend droog weer met overdrijvende wolken velden en plaatselijk mist. In het noorden van het land meest matige, elders zwakke tot matige zuid westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 13 okt, zon op 7.03, onder 17 93; maan oj 15 03, onder 00 10 O O Hoofdredacteur; Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOK NLANGS heeft de heer Fokkema aan de minister van 0„ K. en W. een paar vragen gesteld, nl. of een be paalde door de Vara verzorgde televi- iie-uitzending, waarbij politieke voor- dchting werd gegeven niet blijk gaf ran weinig objectiviteit bij het be- aandelen van de stof en of dit niet «trijdig was met 's ministers opvatting ,dat bij de beelduitzendingen, die ileehts over één zender geschieden en dan nog alleen gedurende een zeer be perkt aantal uren een bijzondere mate van zelfbeperking. wat betreft de politieke uitzendingenop haar plaats is." De minister antwoordt nu dat de be wuste uitzending een causerie over de kabinetsformatie was, waarbij van een bepaald politiek standpunt uitge gaan was, hetgeen aanvaardbaar is. Wel betreurt de minister dat de spre ker enige ogenblikken wijdde aan een twistgesprek met een dagblad, het geen vermeden had moeten worden. In het tweede gedeelte van de uit zending was een forum ter bespreking van het vraagstuk der bezitsvorming op het program. Als regel zijn daar sprekers van verschillende politieke richting bij betrokken, waardoor ob jectieve voorlichting verzekerd is. Maar hier was het niet het geval ge weest. „Door bijzondere omstandighe den onmogelijk", had de gespreksi der gezegd. Maar gezien de actur teit had men het forum toch maar do' laten gaan. Dus zonder de objectiviteit. En dan zegt de minister in ant woord op de tweede vraag of dit alles niet in strijd is met 's ministers stand punt omtrent een bijzondere mate van zelfbeperking op politiek gebied, die bij deze uitzendingen moet worden toegepast, dat de omstandigheid dat een omroepvereniging ten enkele maal niet geheel in haar opzet is geslaagd en het feit dat zij haar politieke voorlichting baseert op eigen beginse len, daarmee niet in strijd is. Dr. Drees thans gereed met kabinetsforma tie AAR onze mening bevat het ant woord van de minister alle ele menten om op de vraag of de voor lichting op weinig objectieve wijze heelt plaatsgevonden, een bevestigend antwoord te geven. De minister doet dat echter niet. Hij trekt de conclusie waarom gevraagd werd niet, ook al geeft hij wel de argumenten voor die conclusie. 'v Ook de argumenten, die' de minister gebruikt om te ontkomen aan een ver oordeling van het gedrag van de Vara, als in strijd met de door de minister gegeven richtlijn zijn niet overtui gend. De minister zegt: Een enkele mis greep brengt een omroepvereniging daarmee niet in strijd. Dit lijkt ons onjuist. Eén enkele misgreep brengt een omroepvereniging daarmee één maal in strijd. Over die enkele mis greep werd 's ministers oordeel ge vraagd. Het geval staat trouwens, ge lijk iedereen weet, helemaal niet op zichzelf. De minister zegt voorts dat een om roepvereniging haar voorlichting wel mag baseren op eigen beginselen. Dat argument is niet ter zake want dat wordt door niemand betwist. Het gaat om het eenzijdige overtrek ken, om het niet-objectieve en het uit gesproken polemische van de uitzen ding. Wij betreuren het dat de minister in antwoord op de gestelde vragen het gedrag van de Vara niet vierkant heeft afgekeurd. Een antwoord als de minister gaf zal bij de Vara de indruk wekken dat als men zich eens te buiten gaat het wat de reactie van de minister betreft, zo'n vaart niet lopen zal. En dat betreuren wij. Want zo ver-i vallen wij van kwaad tot erger. De openbare aanklager van het eer ste proces in Poznan tegen drie jon gemannen die meegedaan hebben aan het vermoorden van een korporaal heeft hoger beroep aangetekend. Hij vindt de straffen waartoe de verdach ten veroordeeld zijn twee van hen kregen viereneenhalf jaar gevangenis straf en de derde vier jaar te licht. Elwyn Jones, de Britse jurist en voor malige aanklager bij het proces te Neu renberg, die voor de Labourpartij zit ting heeft m het Britse parlement, heeft volgens het Poolse Nieuwsbureau Pap donderdag de gang van zaken bij het voorbereidend onderzoek voor de pro cessen te Poznan gekritiseerd. Volgens Jones, die op uitnodiging van 4 Poolse regering het proces te Poznan .voont, zou het rechtsgeding tegen Fol- nowicz bewezen hebben dat bij het uor de Poolse militie geleide voor onderzoek de wet geschonden is. „Het vooronderzoek moet van het be gin af verricht worden door een ambte naar van de rechterlijke macht die on afhankelijk is van de uitvoerende macht", aldus Jones. De Britse jurist heeft deze verklarin gen afgelegd op een persconferentie te Poznan. De order van gemsraal-majoor Nasoe- tion, chef-staf van de Indonesische land strijdkrachten, tot arrestatie van mili tairen, die zijn betrokken bij „onregel matigheden" of „politieke activiteiten' (later uitgelegd als een poging de rege ring te wijzigen of omver te werpen) heeft grote verwarring to Djakarta ge sticht. Het gewoonlijk welingelichte, in Ban doeng verschijnende, blad Pikiran Rede jat meldt, dat overste Soeprajogi, com mandant van West-Java, heeft verklaard geen redenen te hebben officieren onder zijn commando te arresteren. Een woordvoerder van het leger heeft inmiddels met grote nadruk berichten in de buitenlandse pers tegengesproken, dat een aantal hooggeplaatste officieren in West-Java in arrest zou zijn gesteld. Een van de officieren, die volgens deze berichten zou zijn gearresteerd, kolonel Bratamenggale, is gisteren uit Bandoeng in Djakarta aangekomen. Hij zei. dat er elementen zijn, die trachten verdeeld heid in het leger te veroorzaken. Een andere, volgens persberichten aangehouden officier, majoor Djoero Naar eerst thans bekend is geworden, heeft zich zondagavond m de gemeente Benningbroek een ernstig verkeersonge val voorgedaan, waarbij de 43-jarige mevr, Lakeman-Bakker uit Blokker om het leven is gekomen. Haar echtgenoot stond op de rijksweg onder een lantaarn zijn brommer te re pareren, toen een auto. bestuurd door J. K. uit De Rijp, mevr. L. aanreed. Het slachtoffer was moeder van tien kin deren. Het jongste kind werd pas veer tien dagen geleden geboren. De chauf feur van de auto verkeerde onder in vloed van sterke drank. ministers de regeringsverklaring op te stellen. Het is echter mogelijk dat de Tweede Kanier zal aandringen op een eerder tijdstip van indiening van deze verklaring, die overigens van dezelfde inhoud zal zijn als het regeringsprogram, Dit Drogram kwam tijdens de eerste formatiepoging van dr. Drees tot stand en werd onder leiding van de informa teurs prof. Lieftinck en mr. Burger aan gevuld met nieuwe akkoorden. Veel nieuws kan de regeringsverklaring dus niet bevatten. Overigens is het nieuwe kabinet-Drees extra-parlementair. De fracties zullen dus formeel niet gebon den zijn aan dit program. Gistermorgen vond op het departement van Algemene Zaken nog een bespreking plaats tussen de formateur, dr. Drees, en de kandidaat-ministers Mansholt, Hofstra, Suurhoff, Zijlstra en Struycken. Laatstgenoemde was vergezeld van zijn kandidaat-staatssecretaris, drs, Schmei- zer. Deze bespreking had betrekking op de taakomschrijving van mr. Struycken ten aanzien van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie en op de vorming van een ambtelijk apperaat ten behoeve van de P.B.O. en de bezitsvorming. De minister-president, dr. Drees, heeft het voornemen om maandag over een week m de vergadering van de raad van van de veiligheidsdienst, verklaarde, dat in Djakarta geen aanhoudingen zijn ver richt. De legerwoordvoerder zei verder nog, dat cr tot dusver geen arrestaties zijn verricht wegens politieke handelin gen, doch wel wegens corruptie. Toen prinses Margaret dezer dagen tijdens het terblijj in Afrika op het Dar-Es-Salaam-tliegveld landde, werd zij zo enthousiast door inboorlingen onl- uuto kon bereiken. vangen, dal zij geiaar liep onder de toet te tiorden gelopen. Leden tan haar gezelschap vormden toen een cordon om haur, waarna de prinses tedig haar Bjj een tegenaanval heeft de Jor daanse artillerie gistermorgen drie Israëlische nederzettingen bjj Kalkilja De fotograaf, die deze close-up3 nam van enige belangrijke persoonlijkheden tijdens de Suezkanaaldebatten in de Veiligheidsraadheeft zijn onderwerpen uitmuntend bekeken. V.l.n.r.: Sjcpilotv (Sowjet-Unie), die de zaak door een heldere bril wil bekijkenFawzi Egypte is ook bij de pinken. Goed luisteren kan hem een goed antwoord in de mond geven; Selwyn Lloyd (Engeland) maakt, een tikkeltje nerveus, wal aantekeningen, en John Foster Dulles (VS.) schijnt, althans voor een ogenblik, visioenen te hebben van een om vergiffenis smekende Nasser. Donderdagmiddag is in de Antwerpse haven brand uitgebroken aan boord van het Nederlandse vrachtschip „Ridder kerk". De „Ridderkerk", 8530 ton, van de Holland-Afrika Lyn had een deel van zyn gemengde lading in Antwerpen ge lost en werd gereed gemaakt om naar Rotterdam te vertrekken, toen een lid van de havenpolitie opmerkte, dat er rook kwam uit een van de ventilatoren. De brandweer bestreed het vuur, ter wijl een trawler vanaf het watgp deel nam aan het blussmgswerk, ST vielen geen slachtoffers. De „Ridderkerk" gekomen met een asbest en wol. was van Kaapstad lading sisal, copal, Het is de tweede maal dat aan boord van de „Ridderkerk' brand uitbreekt in de haven van Antwerpen. Drie jaar ge leden woedde er een brand m een van de ruimen. Bij een gevecht tussen nationalisten en communisten te Tsoen Wan, aan de rand van Hongkong, zijn donder dagavond dertig Chinezen om het le ven gekomen. De onlusten, die al twee dagen duren, hebben nu in to taal 42 doden geëist. Aanvankelijk vochten nationalisti sche Chinezen tegen kampfunctiona rissen en politie. Later leverden dui zenden nationalistische en communis tische Chinezen slag met elkaar, voornamelijk in een aantal textiel en andere fabrieken in en om Tsoen Wan. Daarbij werd grote schade aan gericht. De strijd brak uit toen nationalis tisch gezinde Chinezen zoals gemeld de kantoren van twee communistisch ge zinde vakverenigingen begonnen te plun deren. Enige tijd later kwamen Britse troepen tussen beide. Gistermorgen had een menigte in een straat van het distriet Kowloon o.m. een Zwitserse consulaire ambte naar, Fritz Ernst, en diens echtgenote aangevallen en de taxi, waarin het echtpaar reed, in brand gestoken. De Zwitser bevrijdde zijn vrouw uit het brandende voertuig en hield zich met de blote vuist de menigte van het lijf totdat er tenslotte hulp kwam. Me vrouw Ernst werd naar een ziekenhuis gebracht, waar haar toestand ernstig bleek. Haar echtgenoot had minder ern stige verwondingen opgelopen. Gezaghebbende kringen in Londen verklaarden donderdagavond dat de on lusten het werk waren van anti-wester se elementen in de kroonkolonie, die bezig waren een vreedzame „bevrij ding" voor te bereiden. Deze kringen verldaarden dat er reeds geruime tijd krachtige ondergrondse stromingen aan het werk waren. Maar zij namen niet aan dat de kroonkolonie onmiddellijk door Communistisch China opgeëist zou worden. Communistisch China drijft immers via Hongkong een enorme han del met de buitenwereld en de handel zou aanzienlijk bemoeilijkt worden als de stad niet onder Brits beheer bleef. Maar in de kolonie zeil zijn verschil lende communistische leiders die naar de macht streven en de Britten eruit willen werken. gebombardeerd. Een Israëlisch pelo ton zon omsingeld en uitgeroeid zijn „Onze strijdkrachten waren verrokt en gesterkt door de aanwezigheid van de opperbevelhebber, koning Hoessein", zegt een Jordaans bericht. Volgens, een telegram, dat de New York Times uit Washington heeft ont vangen, verluidt daar in diplomatieke kringen dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannie, verontrust over een mogelijke regeringscrisis en algemene verwarring^ xn Jordanië, zouden m stemmen Anet het legeren van Iraakse troepen op Jordaans -grondgebied. Volgens het telegram vertrouwen Washington en Londen erop dat de Iraakse strijdkrachten niet dicht bij de grenzen met Israël zouden komen. Engeland en Amerika zouden Israël hebben verzekerd dat een chaotische toestand in Jordanië een veel ernstiger bedreiging zou zijn dan een betrekke lijk klein contingent Iraakse troepen DE kinderpostzegel iubileert. Voor de dertigste maal wordt deze ze- gei ten bate var de kinderbescher- ming in Nederland uitgegeven Het vo- rïge jaar heeft de verkoop van deze; zegels en die van de prentbriefkaarten, bijna anderhalf miljoen gulden opgele verd. In deze opbrengst deelden ook de ve-, le Instellingen en inrichtingen op het brede terrein van de protestantse kin-' derzorg. 'j Dinsdag aanstaande begeven zich out" ge veer een half miljoen schoolkinderen»- op pad om huis aan huis bestel lingen te noteren voor de kinderzegel én de kinderprentbriefkaart. 1 Nog nimmer is de inzameling zo groot van opzet geweest als in dit ju^ bileum-jaar. Moge de opbrengst evenredig zijn aan deze opzet. DE BILT, 12 OKTOBER Nog steeds wordt het weer in een groot deel van Europa beheerst door een uitgestrekt hogedrukgebied, waart-, van het centrum by de Alpen wordt aan getroffen mei een luchtdrukwaarde van ongeveer 1036 mbar. Boven Engeland vertoont het een tweede kern met een druk van omstreeks 1030 mbar en in het zeegebied ten Noorden van de Azo- ren ligt een derde centrum met baro meterstanden van rond 1029 mb. Ten Noorden van dit langggerekte hogedruk gebied trekken enkele actieve depres sies van de Amerikaanse Oostkust via IJsland naar het Noorden van Scandi navië. Een dergelijke' storing, naderde vrijdagmorgen de Noordkaap. Het bij behorende koufront verplaatste zich langzaam in Zindelijke richting over de Noordzee, vergezeld door enkele wol kenvelden. Een nieuwe Oceaandepressie trok terzelfder tijd in de richting van IJsland. In onze omgeving wordt het weer echter nauwelijks beïnvloed door deze storingen. Er kemt geen regen en de kans op mist blijft bestaan. Donderdagmiddag is de 38-jarige -R., van der Sluis uit Valthermond in de aardappelmeelfabriek „Musselkanaal en Omstreken" te Ter Appelkanaal door een drijfas gegrepen en gedood. Het slacht offer laat een vrouw met drie kinderen achter. op Jordaans gebied en op eerbiedige afstand van de Israëlische grens. In Tel Aviv deed gisteren echter het gerucht de ronde dat als Iraakse strijd krachten Jordanië zouden bezetteó, premier David Ben Goerion de Israë lische troepen bevel zou geven het westelijke gedeelte van Palestina, dal door Jordanië bezet is, te overmees teren. Tussen zeven en acht uur donderdag avond is tussen Hoek van Holland en Poortershavei het Japanse schip „Sagami Maru", een 9435 ton nietende vracht vaarder van de „Nippon Yusen Kaisha" in Tokio, aan de grond gelopen. Hedenochtend werd ons meegedeeld dat dc «Bogaroi Maru" vlot gekomen was. Gisteren hadden op de Nieuwe Kaler- weg tivee aanvaringen plaats. Een logger kapseiMc. De foto toont deze logger, de VI. ió, kort na het ongeluk. Het schip had ligplaats gekozen bij Poortershaven. Eveneens tussen zeven en acht uur kwam het 472 ton grote Nederlandse kustvaartuig „Algarve" van de Rotter damse Kolencentrale in aanvaring met het Franse tankschip „Port Gentil". De .Algarve" liep schade op aan het stuur- $erei. Het schip is naar Maassluis gesleept. Het lag daar hedenmorgen nog. De beide Nederlandse schepen varen .onder Deense vlag en onder commando van Deense kapiteins. Overigens bestaat de bemanning uit Nederlanders. De beide schepen varen met zwaar der tuig dan aan de Deense mossel schepen is toegestaan en brengen per keer veertig ton mosselen aan de wal. Momenteel is slechts aan vijf schepen uit Hoyer de mosselvangst toegestaan met een maximale vangst van drie ton, aldus meldt het Deense persbureau Ritzau. De Deense vissers klagen, dat de Nederlanders te veel mosselen van de ondiepe gronden bij Jutland halen waardoor een toestand van overbevis- sing zou ontstaan. Dit wordt door de Nederlanders ontkend. Zij zeggen dat er voorraad genoeg is voor vijf of zes jaar. De Nederlandse mosselvangsten onder de Deense kust worden veelal naar België, Frankrijk en Duitsland doorverkocht. yANDAAG bereikte ons het heuge lijke bericht, dat de agressieve kraaien-armee, die een felle strijd had aangebonden met bewoners van „De Molenplaats" in Ouderkerk aan de IJssel besloten heeft het wat kalmer aan te doen. Er is krijgsraad geweest achter het oude notaris-huis en sedert dien zijn geen nieuwe aanvallen meer uitgevoerd op voorbijgangers. Dat de buurtschap thans weer ver licht adem kan halen is allereerst te danken aan de heer D. J. Dekker, die in de voormalige korenmolen „De druiventros" een timmerfabriek heeft. Na op de plaats des gevaars meerma len de degens te hebben gekruist met de lugubere beesten is hij er woens dagmiddag in geslaagd een geducht aanvoerder onschadelijk te maken. Hoe dat precies in zijn werk is ge- •gaan? „Ik was in de voormiddag reeds slaags met hen geweest", vertelde ons glunderend de held van dit verhaal. „Uit de deur van de werkplaats keek ik die morgen naar buiten en zag een ■troepje kraaien in de dakgoot van het hoge monumentale patriciërshuis zitten -van notaris Gold'hoorn. En zie: plotse ling kwam één van de vogels m een •glijvlucht op me af, als gold het een ■duikvlucht van een gevechtsvliegtuig, •en richtte onbarmhartig zijn snavel op ■mij. Bliksemsnel greep ik een hark, die om de hoek van de deur stond en hield hem daarmee van het lijf. Met het ge volg, dat de vogel afdroop.... Toen ik 's middags van mijn werk naar huis zou gaan, keek ik eerst eens rechts en links en in de lucht, maar er waren geen kraaien te zien. Juist •wilde ik op de fiets stappen, toen mijn zoontje die achterop zat en een waak zaam oog hield, riep: „Pa daar komt er één". De vogel was een tacticus en had vast en zeker in een verborgen •hoekje op mij zitten loeren. Direct daarop hoorde ik zijn vleugelslag boven ■me en eer ik goed en wel wist wat er gebeurde zat hy notabene op miin hoofd." De heer Dekker beschikte gelukkig over een snel reactievermogen, liet zich niet uit het veld slaan, plaatste een vol treffer en greep de vogel ijlings in zijn nok. Hij weerde zich heftig, zijn sna vel daarbij als een ware houwdegen gebruikend. „Maar hoewel hij mij flink van schrammen voorzag, het ik niet los. Toen ik omringd door een groot aan tal buurtbewoners de fabriek binnen ging met het fladderende creatuur «meende ik eerst hem de nek te moeten omdraaien. Ik bedacht me echter en •stopte het dier in een kist. Zo kwam het, dat enige tijd daarna enige fotografen uit Amsterdam, die ons dorp vanwege de kraaien met een be zoek vereerden, een plaatje konden „schieten" van de overwonnen gene raal. Ten gerieve van „Artis" en de pu blieke vermakelijkheid werd het „heer schap", goed in een doos verpakt zijn de, hierna door de fotografen gevanke lijk naar onze hoofdstad gevoerd. Volgens de eerste verhoren zou het dier hebben door laten schemer enge en gewone kraai te zijn, doch een lidmaat van de kouwen-familie, overigens ook een roofvogelsoort. De tijd zal nu moeten leren of het de kraaien met bun wapenstilstand ernst is. Dat hopen vooral ook de moeders, die hun niet-schoolgaande kinderen graag van de milde oktober-zon willen laten genieten, doch dit tijdens het kraaienoffensief onmogelijkkonden doen. De schooljeugd gaat veiligheids halve nog steeds gewapend met knup pels naar school. Rechter Widjono van het Landgerecht in Madjalengka (West-Java) zal optre den als voorzitter van het Landgerecht bij het proces tegen de Nederlander H. de Braai. Het proces zal op 22 oktober in Madjalengka beginnen, aldus verr neemt het A.N.P. in Djakarta. - De Braai werd op 3 januari 1954 op beschuldigingen van ondergrondse han delingen gearresteerd. Hij zal worden verdedigd door mr. L. Lips, een 32- jarige Nederlandse advocaat in Ban dung. Officier van Justitie is Kam sal. In Djakarta is nog steeds niet bekend,, wanneer de Nederlanders Doornik en De Mey van Gerwen voor de rechter zullen worden geleid. De eerste zitting in het proces tegen Doornik was aan vankelijk bepaald op 10 septembër, maar werd voor onbepaalde tijd uitge steld. Bij het bezoek van de president Libena aan Rotterdam od woensdag 17 oktober zal H.M.' de Koningin ver gezeld zijn van H.K.H. Prinses Beatrix.' H.M. de Koningin heeft gistermid-' dag incognito een bezoek gebracht' aan Delft waar zij met een klein ge-' volg heeft vertoefd in het gebouw' dat thans dienst doet als hoofdgebouw" van de Technische Hogeschool. Laten bezocht de vorstin het Vezelinstituut- in de Mynbouwstraat, waar haar het een en ander werd verteld over tex-" tielvezels. ♦„tl*? z^^mbuis St. Annadal te Maas. tricht is donderdag overleden de 53-ja- "£e,B- p-. vrachtrijder te Eijsden, dia donderdagmorgen te Oost-Eijsden door een met een paard bespannen is overreden. Het slachtoffer een kind na. wagen was gehuwd en laat Per luchtpost De boeren in de om geving van Parana (Argentinië), die genoeg hebben van de slechte telefoon verbindingen, wisselen hun boodschap» pen tegenwoordig uit per postduif. -

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1