Crisis om Soestdijk Mevr. Bouman zeker van Schmidts onschuld mmm Chroestsjef c.s. spraken met de pers over Suez Mr. Luns huldigde dappere vrouw «mm Onjuist advies Jordanië vroeg Eden hulp bij aanval Akkerbouw levert minder op in 1956 Suezbesprekingen Pineau-Sjepilow Regering bedroefd en verontwaardigd door uitspraak Gevecht in Hongaars Vliegtuig President Tubman blijft tot de 28ste Weer arrestatie in moordzaak-Anjum m Hyena's poetsten de plaat Weeroverzicht DINSDAG 16 OKTOBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3513 Weerbericht V OM. '1 Israëlische schepen ook door het kanaal Prins Bernhard naar JNederland vertrokken BEROEP OP LUCHTMACHT mm m yn u Geen zwaar materieel voor Zuid-Slavië Vertrek mr. Struycken naar Willemstad r miiiimumi ipfS MEVROUW MIEKE BOUMAN tegen beter weten in (Van onze Haagse redactie) IK ben ervan overtuigd dat rechter Rochjani bet vonnis over Schmidt tegen beter weten in heeft uitgesproken. Hij kon niet anders. Hij is evenmin van de schuld van Schmidt over tuigd als de andere justitiële autoriteiten en ook vele voor aanstaande Indonesiërs hechten geen geloof aan de onzin van deze „rechtspraak"." Dit zei mevrouw Mieke Bouman, de dappere verdedigster van Schmidt, gistermiddag in Den Haag, waar zij, nauwelijks terugge keerd in het vaderland, door de Nederlandse regering werd gehuldigd. Namens de regering sprak minister Luns in het openbaar tot „de moedige Nederlandse vrouw, die in nood verkerende landgenoten te hulp is gekomen en daarbij van uitzonderlijke toewijding en capaciteiten blijk heeft gegeven". Donderdag zal mevrouw Bouman door de Koningin op paleis Soestdijk ontvangen worden. Onwil Zie verder pagina 3 Advertentie Het heeft weinig gescheeld of Engeland was verleden week ver wikkeld geraakt in een oorlog in het Midden-Oosten. Vrijwel alle akkerbouwgewassen hebben dit jaar een geringere opbrengst per ha geleverd dan in 1955. Dit blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 KJaehtendienst abonnementen 18 30—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplem 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 KJaehtendienst 18 30—19.30 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 b7°40ne^rnkwarmal7 CSnt P6r TeK S 248 per maand- j /.su per Kwartaal. Losse nummers 15 cent Verschijnt dagelijks v Weersverwachting, geldig tot woensdagavond; WEINIG VERANDERING Vannacht en morgenochtend hier en daar mist. Morgen overdag meer bewolking maar droog weer. Aanvankelijk weinig wind, later overwegend matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. 17 okt. zon op 7.10, onder 17.44; maan op 16.29, onder 04.30, Directeur: H. DE RUIG O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT SINDS wij in de afgelopen zomer aan vankelijk verblijd werden door de mededeling van Koningin en Prins dat de moeilijkheden rondom Soestdijk wa ren opgelost en dat men met vertrouwen de toekomst tegemoet ging, werd ons volk al kort daarna in verwarring ge bracht door allerlei vreemde geruchten en verhalen rondom Soestdijk. De geruchten kwamen hier op neer dat anders dan het driemanschap in zijn toelichting op de mededeling van Konin gin en Prins had gezegd er van vervan ging in de hofhouding geen sprake was en dat zelfs de enige mutatie die er ge weest is, de mutatie van mevr. Smitt— Avis, door mej. De Jong als secretaresse van de Koningin een averechtse mutatie zou zijn geweest, waardoor de groep per sonen, die de befaamde mej. Hofmans aanhingen in de omgeving der Konin gin zou zijn versterkt. Verhalen in de pers sleurden de Konin gin nog meer en op een hoogst betreu renswaardige wijze in de publiciteit. Zo werd in het orgaan „De Derde Weg" de zaak aldus voorgesteld dat koningin Juliana een vredelievende vrouw was, die in wezen van de Navo-politiek van bewapening in het geheel niet wilde weten. Er zou volgens dat blad een groep van mensen bestaan, die de Koningin van de troon wilden verdrijven. Dit alles ging gepaard met kritiek op activiteiten van prins Bernhard, die dan in tegen stelling tot die der Koningin van kapi talistische en militairistische aard zou den zijn. Los daarvan verschenen er in de .Haagse Post" beschouwingen, die de werkzaamheden van het driemanschap aan kritiek onderwerpen en die als het ware de Koningin „in bescherming" na men tegen het driemanschap. In de buitenlandse pers verschenen over een en ander uitvoerige beschou wingen, niet alleen in de zg. sensatie' pers, maar ook in zeer vooraanstaande en respectabele bladen. Dit geheel heeft nu wel een climax bereikt door het vreemde verhaal dat gisteren in de krant stond, volgens wel ke een journalist van een Engels zon dagsblad door bemiddeling van de secre taris der Koningin, de heer Van Heecke- ren van Molecaten, een onderhoud kreeg met de Kamerheer in Buitengewone Dienst, de heer Van Maasdijk, president commissaris van de N.V. waarvan het dagblad „De Telegraaf' uitgaat,' welke N.V. tevens de meerderheid van de aan delen in de .Haagse Post" bezit. Deze journalist verklaarde van de heer Van Maasdijk te hebben vernomen, dat er een samenzwering tegen de Koningin bestaat, waaraan ministers zouden deel nemen en waarvan het kasteel Warmelo, waar prinses Armgard, de moeder van prins Bernhard woont, het centrum zou zjjn. Het Derde Weg-verhaai werd dus hier aan de heer Van Maasdijk in de mond gelegd, een verhaal dat trouwens min of méér parallel loopt met de ver halen van de .Haagse Post". Daarna begon het communiqués te regenen. De heer Van Maasdijk erken de wel het wel op zeer zonderlinge wij ze door de secretaris der Koningin en hemzelf geënsceneerde verhaal van het onderhoud in de auto van de heer Van Maasdijk, maar ontkende gezegd te heb ben wat de journalist hem had laten zeggen. Vervolgens kwam er een régerings- communiqué dat de zaak van de samen zwering als onzinnig met verontwaaxdi ging verwierp. Ten slotte kwam er een mededeling ,,van zeer bevoegde zijde" dat de Konin gin opdracht had gegeven „tot het berei ken van een doelmatige coördinatie van de verschillende diensten van het Konink lijk Huis", maar dat daarvoor rustig be raad nodig was en ook nog overleg met de'Prins, hetwelk eerst kan geschieden na diens terugkeer uit Amerika. Verder werd in deze mededeling ge zegd dat door de Koningin voor onbe paalde tijd geen betrekkingen met mej. G. Hofmans worden onderhouden. VONNIS TEGEN BETER WETEN IN -■■■;'-v ÏJET komt ons voor dat door al deze IA dingen onze Koningin op zeer be treurenswaardige wijze in de openbare discussie is betrokken. En het is zaak dat daar terstond op radicale wijze een eind aan gemaakt wordt De zaak Is vertroebeld, niet allereerst door wat er in sommige bladen heeft gestaan, maar in hoofdzaak door het feit dat alle mogelijke instapties zich be ijveren om toelichtingen en verklaringen te geven, die daartoe niet in de eerste plaats geroepen zijn. De heer Van Heeckeren van Molecaten behoort geen onderhoud te ensceneren voor een Engels journalist over de crisis rondom Soestdijk. De Kamerheer in Bui tengewone Dienst, de heer Van Maasdijk, behoort al evenmin een gesprek daar over met een buitenlands journalist te voeren. Daar heeft hij de Koningin be slist geen buitengewone dienst mee be wezen, We hebben bepaald genoeg van de voortdurend uitgegeven communiqués van „bevoegde" of van „zeer bevoegde zijde". Men weet ten eerste nooit precies wie dat zijn en in de tweede plaats loopt men daarmee het gevaar dat de Konin gin er door in een positie kan worden gebracht die de schijn heeft van in strijd te komen met de koninklijke onschend baarheid en de ministeriële verantwoor delijkheid. Daarom is het nodig dat de regering optreedt en een eind maakt aan al die informatieve mededelingen buiten de regering om. Het is noodzakelijk dat er over deze zaak een regeringsverkla ring komt, die de positie van de Konin gin zuiver stelt, die mededeelt wat er ter zake van Soestdijk moet gebeuren en die zo de onrust in het lamj weg neemt Daarby hopen wij dat de duidelijke mededeling van het driemanschap dat er mutaties in de hofhouding zullen ko men en dat betekent dat daar men sen moeten .verdwijnen, hetgeen iets an ders is dan een coördinatie van diensten zal worden gehonoreerd. Nikita Chroestsjef, de secretaris van de Russische communistische partij, heeft gisteravond tijdens een receptie in de Afghaanse ambassade ter ere van de verjaardag van de koning- van Afgha nistan verklaard, dat de Sowjet Unie een goed jaar heeft gehad, zowel wat de landbouwproductie als de buitenlandse politiek betreft. Chroestsjef zei dit in een gesprek me& buitenlandse verslaggevers. Premier Boelganin en andere Russische leiders praatten met de pers. Het was hun eerste optreden in het openbaar sinds hun te rugkeer in Moskou. Chroestsjef maakte bekend, dat het centrale comité van de Russische com munistische partij eind,dit jaar zal bij eenkomen. Verwacht wordt, dat het co mité zal bespreken wat Chroestsjef en de Joegoslavische president Tito in Bel- »- f vanmorgen uit naar Nederland Prins Bernhard is Arusha, Tanganyika- vertrokken. Gisteravond heeft de Prins, met zwar te krulbaard, aangezeten aan een diner met prinses Margaret van Engeland. Het doner vond plaats in de woning.van de Britse gouverneur waar de Prinses logeert. Tijdens een jachtpartij in Tanganyi ka heeft de Prins een olifant gevangen met een paar slagtanden van 56 kg. De Franse minister van Buitenland se Zaken, Pineau, en zijn Russische col lega Sjepilow zullen vandaag in Parijs besprekingen voeren over de Suezkwes- tie. De twee ministers zijn gisteren kort na elkaar in Parijs aangekomen uit New York, waar zij de bijeenkomst van de Veiligheidsraad over Suez heb ben bijgewoond. grado en op de Krim met elkaar behan deld hebben. Chroestsjef vertelde verder, dat hij de meeste buit had gemaakt tijdens de jachtpartijen in Joegoslavië en de Rus sische gebieden aan de Zwarte Zee. Chroestsjef had vier herten geschoten, Tito een en de Joegoslavische vice-pre sident Alexander Rakovic drie. De jacht is mijn liefste sport, aldus Chroestsjef. Hij weigerde over de kwes- tie-Suez te spreken. Er is al zoveel inkt verspild aan het Suezkanaal, dat het geen zin heeft als ik er nog over praat, zei hij. Anastas Mikoyan, de plaatsvervangen de premier, was uitvoeriger over het probleem-Suez. Het is, thans duidelijk, dat er zeer waarschijnlijk geen militaire maatrege len zullen worden gebruikt ter regeling van het probleem Suez en dat onderhan delingen daarvoor in de plaats zijn ge treden, aldus Mikoya'n. Hij betoogde, dat alle landen toegang moesten hebben tot het kanaal. Men vroeg Mikoyan of Israël daar ook bij hoorde en meende hem te horen antwoorden: Absoluut! Alle staten moe ten gelijke rechten hebben. Anderen betoogden, dat het waar schijnlijk de eerste maal is geweest, dat een hooggeplaatste Russische leider heeft toegegeven, dat Egypte de Israëli sche schepen uit het kanaal weert. De huldiging vond gisteren plaats op bet ministerie van Buitenlandse Zaken. „Feestelijk" ging het er niet toe want, zoals minister Luns zei, het leed dat werd en wordt aangedaan aan onze landgenoten in Indonesië, noopt tot in getogenheid. Een warm applaus viel mevrouw Bouman ten deel toen zij gistermid dag in de ontvangstzaal van het mi nisterie binnentrad. Minister Luns sprak zijn dankbaarheid uit over de hereniging van het echtpaar Bou man, dat zoveel gevaren doorstaan heeft. „Doch over de vreugde van het weerzien hangteen diepe tragipk De regering heeft met, droefheid en verontwaardiging kermis genomen vam het vonnis, dat «gen Schmidt uitgesproken is. Wij hopen dat dit onrecht niet aan de aandacht van de wereld zal ontsnappen", aldus de minister. i Mr. Luns gaf in het kort een over zicht van de moeilijke procedure, die de regering moest volgen t.a.v.'de ver dediging van landgenoten in Indonesië. „Alle pogingen zijn afgestuit op onwil van Indonesische zijde", zei de minis ter, die nog opmerkte: „Ondanks de omstandigheid dat mevrouw Bouman geen advocate is. heeft zij belangrijk gesteund door mr. Vervloet van Bui tenlandse Zaken gepleit op een wijze die Iedere advocaat tot grote eer zou strekken. De dank jegens haar is niet in woorden uit te drukken." l>SI ONetPERKTE GARANTIE OP DE VERING HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN RadioBoedapest meldt, dat vier per sonen hebben getracht in de lucht een verkeersvliegtuig te overmeesteren, dat van Boedapest op weg was naar een plaats in de nabijheid van de grens met Oostenrijk. De veiligheidspolitie was in gelicht over de mogelijkheid van een aanslag, aldus de radio, en er reisden heimelijk twee politiemannen met het vliegtuig mee. Ofschoon de overvallers zwaar gewapend waren, slaagde htm opzet niet. Een werd gedood, twee ge wond en de vierde gaf zich over. Zij hadden de piloot willen dwingen naar Muenchen te vliegen. Van de passa giers is niemand gedeerd. Op 9 oktober verscheen in „De Te legraaf" een hoofdartikeltje naar aanleiding van het rumoer rondom Soestdijk. Daarin komen de volgende zinsneden voor: „De wolken pakken zich steeds meer boven ons Vorstenhuis, samen, doch wij zijn er van overtuigd, dat Oranje het juiste ogenblik zal weten te kiezen, waarop het heft in eigen han den genomen zal moeten worden". „De Telegraaf" is hier op hetzelfde spoor als „De Derde Weg", die de per soonlijke overtuiging der Koningin tot inzet van de zaak maakt. Oranje moet het heft in eigen handen nemen. Dat is in feite een aansporing aan de Koning persoonlijk om te doen wat alleen de constitutionele koning doen mag. Als er een heft in handen genomen moet worden dan moet de constitutionele koning dat doen, d.w.z. de koning met zijn ministers in verantwoordelijkheid jegens de Staten-GeneraaL Men doet de Koningin geen dienst door een oplossing langs een andere weg te suggereren. De Joegoslavische en de Italiaanse communistische partij hebben maandag de samenwerking officieel hersteld. Dit Is meegedeeld in een gemeen schappelijke verklaring na een bezoek van tien dagen van een delegatie der Italiaanse communistische partij, onder leiding van de plaatsvervangende secre taris-generaal, Luigi Longo, aan,Joego slavië. Een Britse regeringswoordvoerder heeft gisteren onthuld, dat Jordanië woensdag egn officieel beroep op Enge land heeft j^daan om krachtens het de fensieverdrag van 1946 eenheden van de Depresident van Liberia en me vrouw Tubman blijven na afloop van het staatsbezoek nog tot 28 oktober in ons land. Op zondag 28 oktober ver trekken zij 's avonds met het gevolg per trein naar Bern, Zwitserland, voor het laatste van. de vijf staatsbezoeken aan Westeuropese landen. Tijdens het niet-officiële verblijf in ons land zal de president nog een groot aantal bezoeken afleggen o.a. aan het parlement, op vrijdag 19 oktober. Zaterdag 20 oktober worden de glas fabrieken in Leerdam en de Janskerk in Gouda bezocht. Zondag 21 oktober zullen de presi dent van Liberia en mevrouw Tubman om 11 uur een dienst bijwonen in de Anglo Amerilaanse kerk i:> i de Arie van der Spyweg-B.'cuwstraat. In de week van 22—27 oktober zal het gezelschap een aantal industrieën bezoeken. Het Amsterdamse' gemeentebestuur bood HM. de Koningin en haar Liberiaanse gasten gisteravond een gala-concert aan. Op de fotoaankomst ian mevr. Tubman, in gezelschap van H.K.H. Prinses Beatrix, bij het Concertgebouw. v.-:- - v» <5 A?» ,r AS "s <- (Van onze correspondent) Naar aanleiding van de moord op de 47-jarige slikwerker F. Steegstra uit Peasens, welke enkele weken geleden werd gepleegd, heeft de politie thans ook de 37-jarige mevr. F. D.-D. uit An- jum gearresteerd. Zij is de moeder Het CJB.S. heeft nl. de uitkomsten bekendgemaakt van de voorlopige oogstraming van de akkerbouwgewas sen, die gehouden is van 2429 sep tember jl. Verwacht wordt o.m. een total® graanproduktie van 1.676.000 ton tegen 1.756.000 ton in 1955, een achteruitgang derhalve met rond 79.000 ton cf ca. 5%. De totale opbrengst van de tarwe ad 312.4w ton is 11% lager dan in 1956 Ook de produktie van haver blijft met 16% te zijn achteruitgegaan en bedraagt thans r-ond 486.300 ton. De opbrengst per ha van de con sumptie- en voederaardappelen is 7% lager dan in 1955. Ten gevolge van de inkrimping van het areaal is de daling van de totale produktie nog groter, nl. 11%, de opbrengst bedraagt thans 2.551.700 ton. JXWy -j .'ri"Si-,-.',SSsï v?-*'-s'.V V1 vtó.7.Ji1** Wv:yv «vV»- van de 19-jarige J. D., die met een vriend, naar zij bekend hebben, de moord gepleegd heeft. Mevr. D. is een jaar geleden betrok ken geweest bij een rechtzaak, nl. het ontvreemden van een biljet van hon derd gulden uit de jas van Steegstra. Deze rechtzaak was aanleiding tot een conflict tussen de vermoorde en de fa milie D- Ter gelegenheid ian het bezoek van de president van Liberia, diens echtgenote en dochtertje aan HM, gisteren deze foto gemaakt. Naast de Koningin Willehmenia Tubman. Naast mevrouw Tubman Banki van Willehmenia (Voor verslag zie verder pag. 5). koningin Juliana werd King, een vriendinnetje Twee gestreepte hyena's, die in Til- burgs natuurdierenpark thuis hoorden, zijn uitgebroken en aan de wandel ge gaan. Eén van de dieren werd nog bin- nen de omrastering van het park ge vangen; de ander had zich intussen in de richting Tilburg langs de Bredase- weg begeven. Dit uitstapje is deze hyena duur komen te staan, want toen het dier was opgespoord, bleek er geen andere mogelijkheid dan het te doden. De Vereenigde Staten hebben 'maan dag bekend gemaakt, dat zij hun »co- nomische hulp aan Zuid-Slavië voortzet ten maar de levering van zwaar mili tair materieel zullen opschorten. Hieronder valt de levering van 200 straalvliegtuigen. Dit besluit, aangekon digd door president Eisenhower in een brief aan de leiders van Senaat en Huis van Afgevaardigden, is in'overeenstem ming met de Amerikaanse wetgeving, die voor dinsdag uitsluitsel verlangt over de vraag of voortzetting van de hulp in het belang is van de Ameri kaanse buitenlandse politiek. De president schrijft in zijn brief: „Voor zover ik het kan zien blijft Zuid- Slavië onafhankelijk van de Sowjct-Unie en verlangt het zulks ook. Slechts klei ne en routine-leveranties op "langer ter mijn zullen thans nog voortgang vinden. Deze houding, die betekent dat de le vering van straalvliegtuigeo en ander zwaar materieel niet doo-gaa*. zuiier we volhouden totdat we die toestand beter kunnen beoordelen," Britse luchtmacht te laten helpen bö het afslaan van aanvallen van Israëlische straaljagers. De woordvoerder voegde eraan toe: „Maar vóór wij hadden kunnen uitzoe ken, of Israël inderdaad straaljagers tet gen Jordanië inzette, kwam er een einde aan de gevechten". Jordanië heeft gisteren de Veiligheids raad verzocht onmiddellijk bijeen te ko men om de Israëlische aanval te bespre} ken. Engeland heeft Israël meegedeeld van mening te zijn, dat het binnentrekken-van Iraakse,troepen in Jordanië zou „bij dragen tot de stabiliteit in een onrustig gebied". De jonge koning Hoessein van Jorda nië is gisteren besprekingen begonnen met een hoge Iraakse delegatie ter be spreking van middelen om zijn kleine leger te versterken met Iraakse troepen, als een waarborg tegen Israëlische aan vallen. y" - Een, woordvoerden van- de Jordaanse '■regering heeft 'maandagavond "méege- deeld, dat Iraakse troepen Jordanië „óp dit ogenblik" niet zullen binnentrekken, maar aan de Jordaanse grenzen' zullen, blijven om onmiddellijk hulp te bieden als Jordanië door Israël mocht worden aangevallen. f Een Jordaanse uitnodiging aan Irak om troepen naar Jordanië te sturen, zou een zware slag toebrengen aan de pro- Egyptische elementen in het land. van wie verwacht was dat zij grote invloed zouden hebben bij de verkiezingen van. volgende week. Premier David Ben Goerïon heeft gis teren in de Knesset (het Israëlische pqj- lement) verklaard dat Israël nooit een preventieve of enig ander soort oorlog zal voeren, of er aanleiding toe zal ge ven. Ben Goerion waarschuwde echter: „Wanneer Iraakse troepen in de ooste lijke helft van Jordanië gelegerd zou den werden een gebied dat niet aan .Israël grenst zouden ze de status quo veranderen en de veiligheid van ons land in gevaar brengen. Een dergelijke troepenbeweging zou reden tot actie kunnen zijn". De Syrische ambassadeur bij Jorda nië heeft vandaag tijdens een pers conferentie meegedeeld, dat "Syrische zware wapens thans Jordanië binnen gebracht worden. De ambassadeur zei, dat de wapens een geschenk zijn van het Syrische volk aan het Jordaanse leger en de Nationale Garde om te helpen bij de verdediging van de Jordaanse gren zen, die naar hij zei, de eerste Ara bische linie van defensie vormen "te gen Israëlische aanvallen. Hedenmorgen is van Schiphol naar de Nederlandse Antillen vertrokken gou verneur mr. A. A. M. Struycken. Hij gaat naar de Nederlandse Antillen om als gouverneur zijn functie neer te leggen en afscheid te nemen. Op 31 ok tober of 1 november keert mr. Struy cken terug. Mr. Struycken werd op Schiphol uit geleide gedaan door drs. A. Jonkers, hoofd van het Directors at West-Indië van het ministerie van Overzeese Rijks delen, mr. P. G. Hooghoudt, waarne mend directeur van het kabinet van de gouverneur, mr. J. M. Kan, secretaris generaal van het ministerie van Binnen landse Zaken, mr. H. W. van Doorn- Voorzitter van de KLV.P. en de heer W. K. N. Schmelzer. DE BILT, dinsdag 10 uur. Aan de westflank van een krachtig hogedruk- gebied waarvan het centrum zich boven Polen bevindt, wordt nog steeds met zuidoostelijke wind tamelijk droge con tinentale lucht uit Zuid-Buitsland aange voerd, waarin weinig bewolking voor komt, en 's nachts hier en daar mist- \orming optreedt. De begrenzing van ?.eze lucht, lag dinsdagmorgen boven Noord-Frankrijk. Op de oceaan heeft zich uit een tropische storing ten westen van cie Azoren een afzonderlijke depressie vrij gemaakt, die de komende 24 uur met een grote vaart in oost-noordooste- Uike nchtmg naar de omgeving van Schotland zal trekken. Dit heeft o.a. tot opvolg dat de wind in West-Europa zal gaan toenemen en de vochtige oceaan- nicht, die zich achter de genoemde grenslijn boven Frankrijk bevindt, naar' ons land zal stremen. Er zal morgen dan ook in het algemeen meer bewolking zijn. en meer wind, maar de temperaturen. T! n ceen grote wijzïgmeen ondergaan. De legcnkansen blijven klein.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1