Onjuiste kritiek Omstandigheden kunnen zich snel wijzigen l II t Regeringsverklaring van dr. Drees Anti-Westerse kandidaten kregen meerderheid Poging om in gareel te brengen? Vliegtuig met Algerijnse; rebellen onderschept I Volgens onofficiële berichten Stevenson aan de zijde van Eisenhower Jordaanse verkiezingen Drie verdachten in Poznan vrij Open brief van mevrouw Bouman Koningin poseerde toch voor fotografen W eeroverzicht Anti-Russische demonstraties Frarisen deden goede vangst m DINSDAG 23 OKTOBER 1956 Dr. W. H. v. cL Berge regeringscommissaris voor belastingen m m VEERTIENDE JAARGANG No. 351« Weerbericht 'M 0 Zie verder pagina 7 Boelganin s boodschap Bij de algemene verkiezingen die zondag in Jordanië zijn ge houden, hebben anti-Westerse kandidaten de- meerderheid ge kregen in het veertig zetels tellende Huis van Afgevaardigden. RUSSISCHE troepen, waaronder gemotoriseerde divisies, zijn onderweg van Oost-Duitsland naar Polen, melden betrouwbare berichten. De Sowjet-autoriteiten in Oost-Duitsland hebben aan alle Westelijke waarnemers in het bijzonder militaire attache's het reizen naar de Duits-Poolse grens streng verboden. Deze maatregel is bij troepenbewegingen gebruikelijk. Het doel van de troepentransporten is vermoedelijk de Polen na de overwinning van de „Titoïst" Gomoelka weer enigszins in het gareel te brengen. Een tweede doel zou zijn de positie te versterken van de Poolse minister van Defensie, Rokossowski, de gunsteling van het Kremlin. Wellicht willen de Russen ook de bevoorradingslinies voor het Rode Leger in Oost-Duitsland beschermen. Mevrouw Bouman heeft in een open brief aan de heer Willem Mooyman, hoofdredacteur van het te Djakarta verschijnende blad „De Nieuwsgier" nogmaals verklaard, dat de rechter, de pro cureur-generaal en de president van de Hoge Raad in Indonesië overtuigd zijn van de onschuld van de Nederlanders Jungschlae- ger en Smidt. De heer Mooyman had deze verklaring „fantastisch om niet te zeggen leugenachtig genoemd". In drie Poolse steden Franse straaljagers hebben gisteravond een vliegtuig, waarin zich de vier belangrijkste leiders van de Algerijnse nationalisten bevonden, boven de Middellandse Zee onderschept en tot landen gedwongen op het vliegveld van Algiers. Na de landing werden de inzittenden gearresteerd. Q Zie verder pagina 3 -.«'•jr'** Swfesal&Ü iÉÊziMïÈmÊ Verkeerd vliegtuig Oorlogsconf erende Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424539 Klachtendienst abonnementen 13.30—19.30 u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 474867 Redactie: Tel. 111892 - Adm. Tel. 13^402 Klachtendienst 18.30—19.30 u,: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67382 Abonnementsprijs 57 cent per week, 2.48 per maand 7.40 per kwartaal. Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks Directeur: H. DE RUIG VOOR de Notariële Vereniging heeft de voorzitter van de So ciaal-Economische Raad, prof. mr. F. de Vries, verleden week een causerie gehouden over de ontwikkeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. In deze rede heeft de voorzitter van het toporgaan van ons bedrijfsleven enkele kritische opmerkingen ge maakt over de moeilijkheden, die zich bij de uitvoering van de wet op de be drijfsorganisatie voordoen. Volgens verslagen in de pers zou prof. De Vries er zijn teleurstelling over hebben uitgesproken, dat de „verzuiling" in deze wet ligt veran kerd. Deze teleurstelling is dan gegrond op de overweging, dat de beslissingen binijen het raam van de PBO niet val len op grond van godsdienstige over tuiging maar op basis van groepsbe langen. „Vele verzuilde organisaties ver dringen elkaar om de plaatsen in de bedrijf- en produktschappen", aldus laat „Het Vrije Volk" prof. De Vries zeggen. WU stellen er prijs op bij deze kri tische opmerkingen enige kantte keningen te plaatsen. In de eerste plaats zouden wij erop willen wijzen, dat wij de plaats, waar de voorzitter van de Sociaal-Economi sche Raad zijn kritiek heeft uitge sproken, bepaald niet gelukkig achten. Wanneer prof. De Vries moeilijkhe den ondervindt bij de ontwikkeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie, behoort hij zijn kritiek te bren gen in de organen, waar zij thuishoort en waar zij ook inderdaad het meeste gewicht in de schaal kan leggen. Prof. De Vries bekleedt nu sinds verscheidene jaren het presidium van de Sociaal-Economische Raad en in deze functie heeft hij zich steeds doen kennen als iemand, die met uiterste nauwgezetheid zijn verre van gemak kelijke taak tracht te vervullen. Door de losweg in Amsterdam uit gesproken kritiek is deze weg verla ten en wij geloven dat prof. De Vries zichzelf daarmee geen dienst heeft be wezen. N de tweede plaats moeten wij ernstige bedenking uiten tegen de vorm, waarin de SER-voorzitter: zijn kritiek gemeend heeft te moeten' gieten. Het gaat toch werkelijk te ver voor de voorzitter van ons hoogste publiek rechtelijke bedrijfsorgaan om van ver zuiling te spreken in de zin van een scheldwoord en daarbij koren op de^ molen te werpen van hen, die te pas en te onpas de confessionele organi saties in diskrediet trachten te bren gen. Wij willen erin dit verband nog eens nadrukkelijk de aandacht op vestigen, dat de wetgever de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie heeft willen base ren op de geestelijk-maatschappelijke stromingen in ons volksleven. Het is daarom é,en volkomen na tuurlijke en vanzelfsprekende zaak, dat bij de uitvoering van de wet op de bedrijfsorganisatie met het toe kennen van invloed aan deze geeste lijke stromingen wordt rekening ge houden. Het gaat beslist niet aan om nu uitgerekend de confessionele orga nisaties ervan te beschuldigen, dat zij de ontwikkeling van de bedrijfsorga nisatie zo extra bemoeilijken. HET is bovendien onjuist te bewe ren, dat de beslissingen in het raam van de PBO niet genomen wor den op grond van religieuze overtui ging maar op basis van groepsbelan- gen. Wie regelmatig de openbare zittin gen van de Sociaal-Economische Raad bijwoont, zal dit beamen. Bij belang rijke aangelegenheden spelen wel de gelijk de levensbeschouwing en de kijk die mén op heel de PBO en haar ontwikkeling heeft een rol. Wij begrijpen, dat prof. De Vries het meer dan eens moeilijk heeft bij de vormgeving der publiekrechtelijke bedrijfsorganen en dat met name de zetelverdeling bij de produktschappen met veel pijn gepaard gaat. Doch dat is ten slotte iets van voor bijgaande aard. Door die pijn moeten wij heen. Met een nieuwe vormgeving is de smart der voortbrenging onaf scheidelijk verbonden. Doch wanneer dat leed eenmaal ge leden is, zou het wel eens kunnen zijn, dat aan die smart zelfs niet meer ge dacht wordt, aangezien dan de weg openligt naar de definitieve verwezen lijking van een maatschappelijk ideaal, zoals dat historisch is ge groeid juist in die „verzuilde" organi saties, waarover prof. De Vries he laas zo in denigrerende zin heeft ge sproken. Binnenkort is dc benoeming te ver wachten van dr. W. H. van den Berge tot regeringscommissaris voor de be lastingen. Dr. Van den Berge was in het vorige kabinet staatssecretaris van financien. N de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft minister-president TDrees hedenmiddag een regeringsverklaring afgelegd, waarin hy o.m. het beleid, dat het nieuwe kabinet denkt te voeren, uitstippelde. De premier begon zijr. met veel spanning tegemoet geziene ver klaring met te stellen, dat de omstandigheden zich in betrekkelijk korte tijd snel kunnen wijzigen, zodat het beleid van de regering flexibel zal moeten zijn, hetgeen betekent, dat niet met zekerheid kan worden gezegd, wat in de voor ons liggende jaren kan worden verwezenlijkt van de wensen, die men vervuld zou willen zien. Dr. Drees liet duidelijk uitkomen, dat men niet moet denken, dat alles tegelyk kan worden uitgevoerd. Centrale doelstellingen van het bin- en dat zij er naar zal streven de samen- werking in Europees en Atlantisch ver band zo veel mogelijk versterken. Ten aanzien van Indonesië merkte dr. Drees o.m. op, dat van de zijde van Djakarta aan een herstel der goede ver houdingen veel in de weg wordt gelegd. De rechtelooosheid, waaraan verschillen de landgenoten in Indonesië bloot staan, werd door de premier gelaakt. Dr. Drees maakte bekend, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar- de wenselijkheid en uitvoerbaarheid van een belasting op rechtstreekse vermogensvermeerdering en waarbij ook onderzocht zal worden, in hoeverre hierbij rekening zal zijn te houden met vermogensverlie- ze n. Aan de woningbouw zal een hoge prioriteit worden toegekend. De regering zal initiatieven ter verhoging van de woningproduktie krachtig steunen. Het streven van de regering is erop gericht zo spoedig mogelijk het verdrag van de economische unie tussen België, Luxemburg en Nederland te doen tot stand komen. ncnlands beleid der regering zijn: I. Handhaving van het monetaire en budgettaire evenwicht. Handhaving van een hoog niveau van werkgelegenheid, vergroting van produktie, uitvoer en nationaal in komen. 3. Bevordering van een sociaal recht vaardige verdeling van het nationale inkomen. 4. Uitbreiding der culturele, sociale en publieke voorzieningen in overeen stemming met de stijgende behoeften, rekening houdende met de beschikbare middelen. Een voorstel tot verhoging van vóór oorlogse huren met 25 pet. zal op korte termijn bij de staat aanhangig worden gemaakt. Gedurende tien jaar zullen de eigenaren van vóóroorlogse wonin gen 50 pet. van de huurverhoging óp een geblokkeerde rekening moeten storten. Uit de te vormen fondsen zul len straks vernieuwing en moderni sering van de betreffende woningen worden bekostigd. Ten aanzien van het buitenlands beleid kondigde de bewindsman aan, dat de regering de hulp aan de onont wikkelde gebieden zal blijven steunen Kabinet moet flexibel beleid voeren De kwestie der waterwegen en het rapport Van Steenberghe—Cauwelaert zal zo spoedig mogelijk met de Belgische regering worden besproken. Op Nieuw-Guinea zal een ruime plaats in de samenleving worden toegedaent aan missie en zending. Op het terrein van de kernenergie is sa menwerking, zowel bilateraal ais multilateraal van het grootste gewicht. De Belgische premier, Achille van Acker, is maandagochtend in ge- zeischap van zijn minister van Buiten landse Zaken, Paul Henri Spaak, ver trokken voor een bezoek aan een week aan de Sowjetunie. Een or.twerp-atoomwet is in voorbe reiding. De prüsstabilisatiepolitlek zal worden voortgezet. Het kartelbeleid zal gericht blijven op gezonde economische mededinging. Dr. Drees zegde toe. dat tot het af remmen van de openbare bestedingen ook de overheid haar bijdrage zal le veren. De vraag, waar de overheid haar bestedingen kan afremmen, wordt on derzocht. Efficiency en soberheid zullen in overheidsdienst krachtig worden be vorderd, mede, opdat in deze periode van hoogconjuctuur de totale uitgaven van de staat minder zullen toenemen dan het nationaal Inkomen. Ten aanzien van de midden stand deelde de minister-president mede, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de wenselijkheid van vrijwillige sanering. Een wettelijke re geling van het middenstandsonaerwijs zal worden voorbereid. Over het onderwijs werd gezegd, dat de regering streeft naar een wet op het gehele voortgezette onderwijs, naar een nieuwe wettelijke regeling voor het hoger onderwijs, een geleide lijke aanpassing van het klassege middelde en een verlenging van de leerplicht. Voorts is het de bedoeling verder te gaan met de afschaffing van het schoolgeld. Op het gebied der sociale voor zieningen zijn tal van wetsontwer pen in voorbereiding. De verdere ontwik keling van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie zal krachtig worden gestimuleerd. De bezitsvorming zal worden bevorderd. Bij het station Rokken, veertig kilometer ten. zuiden van- de Japanse stad Nagoya zijn ttvee reizigerstreinen met grote kracht op elkaar gebotst. Bij deze ramp, de ergste uit de geschiedenis van de Japanse spoorwegen sinds 1951, kwamen .VI per- opruimen tan de wrakstukken. troepen naar Polen onderweg De president van Liberia en zijn gevolg brachten maandag een bezoek aan de beide kamers der Staten-Generaal. Tijdens een rondgang door het gebouw van de Tweede Kamer namen zij et en plaats in de banken der afgevaardigden. Rechts achter de president de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst. Naast hem mevr. Tubman. Op de derde bank mevr. Kortenhorst. De democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Ste venson, heeft maandag verklaard het oordeel van zijn republikeinse tegen stander, president Eisenhower, te de len, dat de jongste boodschap van de Sowjct-minister-president, maarschalk Boelganin, inmenging in de binnenland se aangelegenheden van dc \eremgde Staten inhoudt. Stevenson, die te Chicago sprak, voeg de er echter aan toe, dat Boelganins voorstellen dadelijk aan een onderzoek dienen te worden onderwerpen. Verder zei dc democratische kandi daat, dat het niet de eerste keer was, dat de Sowjetleiders zich bemoeien met de aanstaande verkiezingen. Volgens hem hadden de Russen dui delijk doen blijken, dat zij hopen op een tweede ambtstermijn van president Eisenhower. Stevensons perschef gaf verslaggevers knipsels uit tijdschrif ten en bladen, waaruit zou moeten blij ken, dat Boelganin vorig jaar te Genève heeft verklaard te hopen, dat Eisenho wer zal worden herkozen. „Ook later hebben Russische leiders gezegd, dat zij het liefst Eisenhower als president zien", zo zei Stevenson. Eisenhowers antwoord op Boelganins boodschap vond Stevenson niet geluk king. In elk geval moeten de Verenig de Staten ingaan op de voorstellen van Boelganin, waaruit dan zou blijken of de voorstellen oprecht bedoeld zijn. De Israëlische pers schrijft in haar commentaar op de uitslag van de Jor daanse verkiezingen dat het een over winning is geworden van de „Dnkse en pro-Egyptische elementen". Men vermoedt dat koning Hoessein scherpe aanvallen van een pro-Egyptische meerderheid te verduren zal krijgen. De einduitslag is als volgt: onafhan- kelijken 12 zeteis 'tot nu toe 27); nationale socialisten 11 zetels (1): con stitutionele partij 4 zetels (9k nationale blok (communistisch gezind) 3 zetels (1); Mohammedaanse Broederschap 4 zetels. Baathpartii 2 zetels, Bevrij dingspartij 2 zetels, Arabisch-Palestijns blok 2 zetels. De nationale socialistische partij, die voor opheffing van het bondgenoot schap met Engeland en een federatie met Syrië is, heeft de meeste winst gemaakt. Verder verluidt, dat „twee of drie" kruisers van de Russische vloot in de buurt van Danzig (Gdansk) de Poolse territoriale wateren binnengevaren zijn. Matwin, een van de nieuwe partijsecre tarissen, is onverwijld van Warschau naar Danzig gereisd om een onderzoek in te stellen. De commandant van het sowjet- smaldeel zou verklaard hebben, dat de schepen op manoeuvre zijn. De nieuwe koers wordt in Polen reeds op verschillende gebieden merk baar, De censuur op persberichten voor het buitenland is plotseling opgeheven. Het gerechtshof te Poznan heeft erin toegestemd drie beklaagden, die ge arresteerd waren in verband met de relletjes van 28 juni jl. uit voorarrest te ontslaan. Het hof heeft ook het huidige proces tegen een aantal per sonen, beschuldigd van deelneming aan deze relletjes, verdaagd tot 6 novem- i ber, om alsnog een aantal getuigen te kunnen horen. (Het artikel in de rubriek „Uit de wijde wereld" zie pag. 5 werd geschreven vóór het bekend worden van dit bericht Red.) De demonstraties van steun aan Go moelka en zijn politiek van „socialisme met vrijheid" zijn gisteren in geheel Polen voortgezet. Studenten trokken door Warschau met spandoeken, waarop stond: „De Pools-Russische betrekkingen moeten gebaseerd zijn op gelijkheid." De commandant van het militaire district Warschau van het Poolse leger generaal Andrlejewski, biykt zondag avond naar de Sowjet-Unie te zijn verdwenen. Dit verluidde gisteren in Warschau in officiële kring. Andrle jewski is, evenals Rokossowski, officier van het rode leger, en bezit eveneens de Russische nationaliteit. De opperbevelhebber van het Egyp tische leger. .gen. Abdel Hakim Amer, zal vandaag aan het hoofd van een militaire delegatie naar Jordanië komen om de Egyptische hulp aan dit land te bespreken. Weersverwachting, geldig tot woensdagavond. OVERWEGEND ZWAAR BEWOLKT. Overwegend zwaar bewolkt met later enige regen in hoofdzaak in het noorden en westen van het land. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. ZON EN KAAN 24 okt. Zon op 7.22, onder 17.29: maan op 21.OS, onder 12.31. y Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLO~ Mevrouw Bouman gaat thans in haar open brief nog verder: „Ook an dere vooraanstaande gezagsdragers, zoals het hoofd van de Staatspoolitie, Soekamto, vice-premier Roem, vice- president Hatta en enige hoge officie ren zijn ervan op de hoggte. dat de zaken tegen de gearresteerde Nederlan ders een frame-up (in scène gezet) zijn." Geen van hen heeeft echter de zaak durven aanpakken uit vrees voor po litieke gevolgen, aldus mevrouw Bou man. Zij zet voorts uiteen, waarom zij meent, dat haar verklaringen het be lang van de Nederlandse arrestanten in Indonesië niet schaden. Op verrzoek van mevrouw Bouman nemen wij de open brief elders in. dit blad onverkort op. Koningin Juliana heeft vandaag ge probeerd hét met de pers op een ac- coordje te gooien. H.M. gaf hen toe stemming een foto te nemen op voor waarde, dal rij de rest van haar va- caniie hier mei rust gelaten zal worden. Gistermorgen is de Koningin uit haar bescheiden pension naar hei strand te Schiso aan de voet van de Etna ge reden, Na daar gezwommen te hebben keerde het koninklijke gezelschap naar het pension terug om daar de lunch te gebruiken. Een twintigtal Italiaanse persfotografen volgde de auto. 's Middags is de Koningin naar Mes sina gegaan om daar' in - het luxe Miramare café de thee te gebruiken. Een verslaggever wist de politiebe scherming te ontlopen en vroeg K.M. voor enige foto's te poseren. De Ko ningin stemde in op voorwaarde, dat de fotografen en journalisten mij cTe rest van mijn vacantie met rust laten. De Koningin wandelde toeV naar bui ten om de fotografen gelegenheid té geven foto's te nemen. De Koningin heeft verklaard, dat zij twee weken in Taormina zal blijven.. De Bilt, dinsdag 10 uur. - De afgelopen 24 uur bleef het weer in onze streken bepaald door het om- vangrijke hogedrukgebied waarvan het centrum vanmorgen met 1032 mb boven Zuid-Duitsland was gelegen. In het hogedrukgebied ontstaat in de nacht uitgebreid mist, die overdag op vele pk-.,tsen oplost, waarna het weer eeri zonnig karakter verkrijgt, maar m enkele gebieden overgaat iri een laag hangend wolkendek, dat de gehele dag aanwezig blijft. Intussen is de depressieactiviteit op de Oceaan weer toegenomen. Een vry actieve depressie lag vanmorgen bij IJsland met een randstoring halver-, wege Ierland en Nzw-Foundland. Onder invloed van de depressieacti viteit verplaatst het hogedrukgebied. zich nu in Oostelijke richting, met het gevolg, dat ons land morgen geleide lijk binnen de invloedssfeer van de: Oceaandepressies gaat komen. De kans op regen vooral voor het Westen en Noorden van het land neemt daar door toe. - In het temperatuurverloop komt nog niet veel verandering. son en, onder wie 33 studenten die een uitstapje maakten, om het leven en wer den 35 anderen zwaar gewond. Deze luchtfoto geeft een beeld van de ravage die werd aangericht. In het midden ziet men een zware spoorkraan bezig met het Uit drie belangrijke Poolse steden werden vandaag wilde anti-Russische demonstraties gemeld. Een vertoornde menigte bestormde het hoofdkwartier van het genootschap voor dc Poois-Russische vriendschap in Wroclaw (de vroegere Duitse stad Breslau), haalde er de Russische vlag gen n3ar beneden en vertrapte deze. De driesteden liggen nabij de grens tussen Polen en Oost-Duitsland. De ooggetuige verklaarde dat de be togingen in Wroclaw begonnen met een bijeenkomst in de universiteit van Wroclaw en een ordelijke optocht door de stad. Duizenden juichende Polen stonden langs de straten om de optocht gade te slaan. De mensen stroomden uit huizen en café's om zich bij de betogers aan te sluiten. De Poolse vlag werd uit de huizen gestoken. Het waren Amhed Ben Bella en drie andere topfunctionarissen van de Algerijnse verzetsbeweging, die allen in ballingschap in Kairo leven. Zij waren, van Rabat, de hoofdstad van Marokko, op weg naar Tunis, om deel te nemen aan besprekingen met sultan Mohammed van Marokko en premier Bourguiba van Tunesië over de toekomst van Noord-Afrika en Algerije in het bijzonder. f Vj*k v--4"A Prins Berrahard is gisteren op de marineluchtbasis van Jacksonville aangekomen en onmiddellijk met een ander toestel vertrokken naar het vliegkamschip Forrest ai. dat op zee is. Morgen zou hij teiugkeren en naar Washington vliegen. Zo was dc situatie op de Rijksweg Utrecht Amsterdam bij lïrettkelen. nadat de bestuurders van beide auto's meer aandacht aan een in de weide huppelende haas hadden besteed dan aan hun eigen en au der e.r veiligheid. De Fransen hebben hiermee een be langrijke slag geslagen. Volgens Franse woordvoerders hebben de piloten van de straaljagers de bemanning van het toestel verzocht in Algiers te landen en heeft de bemanning hieraan onmid dellijk gehoorzaamd. Tevoren waren de rebellenleiders reeds bijna in Franse handen geval len, doordat zij in het verkeerde vliegtuig waren gestapt. Het gebeurde in de Marokkaanse hoofdstad Rabat vanwaar de Algerijnen naar Tunis zouden vertrekken. Zij werden met hun vier lijf wachten op het vliegveld van Rabat door een functionaris naar een gereed staand vliegtuig gebracht. De man dacht dat het een speciaal toestel was om de Algerijnen naar Tunis te ver voeren. In werkelijkheid was de bestemming van deze DC-4 Frans gebledi Oran en daar zou hun zonder mankeren arrestatie hebben ge wacht. Terwijl de motoren al warm ge draaid werden, ontdekte een stewar dess dat deze passagiers niet in dit vliegtuig hoorden en werd de vergis sing hun duidelijk. De deur van hel toestel werd geopend en met een zucht van verademing sprongen de twee rebellenleiders op de voor hen minder hete Marokkaanse grond. Kort daarna vertrokken zij naar Tunis. De officiële ontvangst van de rebellenleiders in Marokko heeft inmiddels de Franse regering er toe bewogen de onderhandelingen over de toekomstige Frans-Marok kaanse betrekkingen op te schorten. De ambassadeurs van Tunesië te Washington en Londen is opgedragen' de aandacht van de Amerikaanse en de Britse regering te vestigen op de toe stand die is ontstaan door de arresta tie van de vijf leiders van het Alge rijnse „Nationale Bevrijdingsfront". De Tunesische regering zal haar am bassadeur te Parijs terugroepen. De conferentie dreigt een oorlogsconferen tie te worden, aldus de staatssecretaris. De gevangenneming van de vijf lei-, aers wekte in Tunesische en Marok kaanse kringen grote verbazing, zo werd. uit Tunis gemeld. De sultan van Ma rokko zou zo spoedig mogelijk naar zijn land willen terugkeren. De Tune-.1 sische premier, Boerguiba, rtep dade lijk zijn ministers bijeen. Maandagavond ontbood Boerguiba de. Franse ambassadeur. Premier Guy Mollet heeft gister avond zijn kabinet in speciale verga dering bijeengeroepen om de gevangen neming van de Algerijnse rebellenlei ders te bespreken. De Arabische Liga heeft op haar bij eenkomst op maandagochtend een aan tal resoluties aanvaard. O. a. heeft zij daarin haar standpunt bepaald ten gun ste van Indonesië in het conflict betref fende westelijk Nleuw-Guinea.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1