Voorhoede wacht in Napels Kolonel dacht, dat hij in O.-Berlijn was In Port Said werd weer vier uur geschoten Suezkanaal waarschijnlijk drie maanden geblokkeerd Uur loon voor Hongarije Kadar sprak metNagy; zonder succes MOSKOU EIST TERUGTOCHT UIT EGYPTE V Israël sleept de buit binnen Eisenhower tegen topges Boelg sprek. anm voor Velen wisten niet waar zij voebten Er is een kleine vaargeul j Rode-Kruiskonvooi in Hongarije H.M. de Koningin in ons land terug Weer overzicht Ylagincident in het Olympisch dorp HERVORMINGEN BELOOFD Elf Nederlanders uit Boedapest veilig in Wenen Israël wil Gaza behouden r~ MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3536 Weerbericht V Nasser beraamde aanval met hulp van Russen 'X'i'A s WAPENSTILSTAND VERBROKEN Egyptenaren vechten om voedsel Mening bergingsdeskundigen H Staatssecretarissen beëdigd Nederlands schip door Egypte in beslag genomen Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telet. 115700 (4 1.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 KJachtendienst abonnementen 1830—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 - Adm, TeL 114402 Klachtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per week, 2.48 per maand 7.40 per kwartaal. LoSse nummers 15 cent.' Verschijnt dagelijks Geldig tot dinsdagavond: Veel bewolking met plaatselijk mist. Geen regen van betekenis. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Noordoost. Directeur: H. DE RUIG 13 nov. zon op 7.58, onder 16.54: maan op 14.32, onder 2.18. O- O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT ALS de Engelse, Franse en Israëlische troepen niet uit Egypte worden teruggetrokken, zullen de sowjetautoriteiten „aan sowjetvrjjwilligers niet beletten Egypte te huïp te snellen. Dit heeft radio-Moskou zaterdagavond meegedeeld. Onder de vrijwilligers zouden zich volgens radio-Moskou geoefende piloten, tankbestuurders, artilleristen en vele reserve-officieren bevinden. Het vertrek van de Brits-Franse troepen uit Egypte wacht nog op de aankomst van de internationale politiemacht der Ver. Naties. De voorhoede van deze 4.000 man tellende politiemacht is dit week einde in de Italiaanse stad Napels aangekomen. Het waren 50 Deense, 52 Noorse militairen en 56 Colombianen. Generaal Burns en tien waarnemers zijn gisteren van Jeruzalem naar Egypte vertrokken. Egypte heeft vanmorgen officieel bekendgemaakt, dat het voor lopig de inernationale politiemacht die de vrede in het Midden- Oosten moet bewaren aanvaardt. Met de definitieve goedkeuring zal echter worden gewacht tot de bijzonderheden zijn uitgewerkt. Hef Britse conservatieve parlements lid Henry Price heeft gisteren onthuld dat de Franse gehejme dienst onlans bij de arrestatie van vijf Algerijnse rebellenleiders de hand heeft gelegd op een geheime dagorder van president Nasser, waarin werd gesproken over een plan voor een aanval van de Ara bische land enop Israël. Price verklaarde: „Als dat plan, op gesteld op advies van Moskou, was uitgevoerd, dan xou het hele Midden- Oosten nu in vlammen staan. In de ontstane chaos zouden de Russen in overeenstemming met ben lang tevo ren bereide plannen Ingrijpen on der het motto: „De vrede in gevaar". Daaarmee zon de Sowjet-Unie volgens Price de heerschappij in het Midden- Oosten hebben verkregen, Inclusief het Soezkanaal en de oliebronnen. In een officieel Brits repport wordt blok aan gezegd, dat het communistische het afgelopen jaar militaire hulp aan Egypte heeft gezonden tot een bedrag van minstens ,1600 miljoen gulden en aan Syrië voor 200 miljoen. Onder het naar Egypte gezonden, materiaal bevin den zich 50 Ilyushin bommenwerpers, minstens 100 Mig-strlaajagers (onge veer 300 zware en middelzware tanks, twee torpedobootjagers en vier mij nenvegers. Minstens 1000 technici en instruc teurs uit het Sowjetblok zijn reeds eerder naar Egypte gezonden, aldus het rapport. Kort na hett Engels-Franse in grijpen zijn ongeveer 300 Russische en Tsjechische technici naar de Soedan gevlucht. De moderne (Russische) bommen werpers van Egypte zijn niet tegen de Britten en de Fransen gebruikt Zij zijn vermoedelijk allemaal over de grens in veiligheid gebracht De Russen waren volgens de woord voeders van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken van plan in het Midden-Oosten een krachtig leger op te zetten, dat dan zogenaamd zou be staan uit „vrijwilligers". Die Russen zouden dan met wapens zijn uitgerust en gereed zijn voor onmiddellijke actie, dank zij de 1000 „technici" die alles al grondig hadden voorbereid. Dreigement Het Russische dreigement met het sturen van vrijwilligers werd zaterdag avond door radio-Moskou uitgezonden. Het was een perscommuniqué, waarin verder gezegd werd dat regeringskrin gen in de Sowjet-Unie hun voldoening hadden uitgesproken over de Britse en Franse bereidwilligheid het vuren te staken. Zij hadden echter te kennen gegeven bevreesd te zijn dat er nog een andere reden bestond voor deze bereidwilligheid: namelijk om de Franse en Engelse troepen gelegenheid te geven wat op hun verhaal te komen. Voorts bevatte de verklaring scherpe opmerkin gen aan hett adres van Frankrijk over de Algerijsp kwestie. Zie verder pagina 3 t, i - *Vii( M mmmMM In Port Said, waar de Egyptische en Brits-Franse troepen tegenover elkaar staan, is de wapenstilstand gisteren vier uur lang verbroken geweest. Onverwacht openden des morgens de Egyptenaren langs het niemands land van 500 meter breedte met klei ne wapens en machinegeweren het vuur. De Britse parachutisten, die aan de andere kant van het niemands land de voorste linie bezet hielden, wisten zich drie uur lang te beheer sen, hoewel het vuren voortduurde. Maar na drie uur was hun geduld uit geput en schoten zij met lichte wapens terug. Na een uur hadden de Egypte naren er genoeg van en hield het schieten op. De Engelsen en Fransen leden geen verliezen. Egyptische tvapens Israëlische troepen haasten zich om buitgemaakt Egyptisch materiaal van het Slnai-schlereiland naar Israël over te brengen. Lange Israëlische leger- konvoolen bewegen zich van Sinaï oost waarts. Men neemt aan, dat de Israëli in de Sinaï-woestjjn niets dan een „ver schroeide aarde" zullen achterlaten. Israël heeft in de woestijn voor 180 miljoen gulden waarde aan oorlogs- materieel buitgemaakt, is in Tel Aviv meegedeeld. Hieronder waren zeven duizend ton munitie, ruim honderd tanks in' goede of te herstellen staat, deels van Russische en deels van Tsjechische makelij, ruim duizend militaire voer tuigen, tweehonderd stukken artillerie en een volledige mobiele radarpost van het modernste type. Volgens Israëlische schattingen heeft Egypte de helft van zijn militaire ver mogen verloren. President Eisenhouwer heeft de Zwit serse regering meegedeeld, dat de Amerikaanse regering onder de huidige omstandigheden liever de behandeling van de huidige internationale crisis in de Ver. Naties wil voortzetten dan hier voor een conferentie te beleggen van regeringsleiders van de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, Engeland, Frankrijk en India, zoals Zwitserland had voorgesteld. De Russische premier Boelganin heeft Zwitserland meegedeeld dat hij voor stander is van een samenkomst der vier grote - mogendheden oo het hoogste feiveau. Vijhonderd hongerige Egyptische burgers hebben zaterdag in Port Said een legermagazijn geplunderd en alle voedselvoorraden meegenomen. On derweg ontmoetten de plunderaars omstreeks 1000 andere Egyptenaren. Tussen beide groepen ontstond een gevecht om de buit en van die gele genheid maakte een derde groep ge bruik om er met het gestolene van door te gaan. Ten slotte moesten de vechtenden met zacht geweld worden gescheiden. 2000 doden Per Olaf Anderson, verslaggever en fotograaf van „Vecko Journalen" in Stockholm, berichtte zaterdag over de stryd in Port Said, dat hij „tenminste 2000 doden onder de burgerbevolking" geteld had. Ook de U.P.-verslaggever William Mahoney noemt dergelijke aantallen. Vrijdagavond sprak het ge allieerde hoofdkwartier op Cyprus over „circa 100 doden en gewonden". Uit Genève vertrok gisteren een speciaal vliegtuig met vijf ton Rode Kruisgoederen naar Kairo. De goede ren zijn door verscheidene Rode Kruis verenigingen beschikbaar gesteld na een verzoek om hulp van de Egypti sche „Rode Halve Maan". Velen van de Russische soldaten, die in Hongarije moesten vechten, wisten helemaal niet waarom zij hier moesten Ingrijpen. Anderen wisten zelfs niet, dat zij in Hongarije waren. Een Hongaarse soldaat, die zondag morgen Oostenrijk binnenkwam, vertelde, dat de Russische soldaten, die zijn vaderstad, Moson-Magyaro- var, waren binnengerukt, meenden, dat ze naar de Suezkanaalzone wa ren gestuurd om de Egyptenaren te helpen tegen de Britten en de Fran sen. De Hongaar zei, dat de Russen wan hopig naar „het kanaal" liepen te zoe ken. .Kanaal, kanaal," vroegen ze her haaldelijk. Inwoners van de Hongaarse stad brachten deze Russen ten slotte naar een Doriiukanaal. „Neen, neen," zeiden de Sowjet-sol- daten, „groter kanaal met Engelsen en Fransen." Toen begrepen de Hongaren, 'dat men deze Russische troepen had verteld, dat ze de Egyptenaren gingen helpen. Een Russische kolonel vertelde aan westerse journalisten, die het afgelo P22 weekeinde terugkeerden naar Oostenrijk, dat hij aanvankelijk dacht een „fascistische opstand" in Oost- Berlijn te moeten bestrijden. Pas toen hij de straatnamen in Boedapest zag besefte hij, dat hü In Hongarije was. Een anti-communistisch lid van het eerste na-oorlogse parlement van Hon- gèrije hjj bereikte vrijdag Oosten' rijk,* zijur-naaoVkon niet worden be kendgemaakt "aangezien zijn familie nog in Boedapest is vertelde, dat vele Russische soldaten beslist niet vijandig leken. Zij waren verbouwe reerd over alles, zelfs verdrietig. Vol gens hen hadden hun officieren hun verteld, dat er een invasie van Ameri kanen had plaats gehad, maar toen zij in Boedapest waren gearriveerd zagen zij tot hun verbazing nergens Ameri kaanse soldaten. Vele Russen zouden tijdens de strijd zijn opgehouden met schieten op de Hongaren. Zij sloegen niet aan het muiten, maar zaten pas sief in hun tanks en reden min of meer doelloos rond. Britse officieren te Port Said hebben medegedeeld, dat de Frans-Britse werk zaamheden om het geblokkeerde Suez kanaal weer vrij te maken zullen wor den voortgezet tot deze door de daartoe door de UNO aangewezen Nederlandse en Deense bergingsmaatschappijen van welker aanwijzing zij nog niet officieel «tr Eindelijk, is het eerste rode-kruis konvooi in Hongarije toegelaten. Een colonne van vijftien vracht auto's mocht gisteren de Hon gaars-Oostenrijkse grens hij Klin- genbach passeren. De colonne is iirect naar Boedapest gereden. Het konvooi vervoert 27 ton voe- om over de grens te trekken. dingsniiddelen en 2 ton medica menten. Tevoren hadden de Rus sen en de communistische autori teiten in Hongarije de zending slechts via Joegoslavië willen toelaten, maar zij zijn blijkbaar van gedachten veranderd. Men ziet op de foto het konvooi gereec kennis hadden gekregen, zullen worden overgenomen. (Van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam werd inmid dels vernomen, dat deze maatschappij en de Deense Svitzers Bjergnings-Enter- prise te Kopenhagen wachten op offici eel bericht van de UNO,, wanneer zij hun deskundigen naar het kanaal kun nen zenden om de toestand te bestude ren). De Britse en Franse militaire ber gingsexperts, die met de opruimings werkzaamheden zijn begonnen, hebben verklaard, dat het werk drie maanden in beslag zal nemen, maar dat het ka naal niet hopeloos is geblokkeerd. Men heeft thans bij de kanaalmgang tussen de centrale havendam en het Ab bas Hilmi Basin de plaatsen van 20 wrakken bepaald. Dertien zijn boven wa ter te zien en zeven liggen er geheel onder. Het kanaal lijkt hier een overstroom de opslagplaats van oudroest. Commander J. R. L. Moore >van de Brit se marine, die de leiding heeft van de opruimingswerkzaamheden, zeide dat de voornaamste versperring bestaat uit acht schepen, in hoehjzervorm gerang schikt over de breedte van het kanaal. Hij merkte op. dat de Egyptenaren nog al ondeskundig zijn opgetreden Zij hebben voor de eerste schepen veel te veel springstof gebruikt en hadden niet genoeg over, toen zij aan de sleepboten toe waren, zodat zij alleen maar de bui tenboordkranen openden en heengingen. Het kanaal is ook niet volledig geblok keerd en kleine schepen zouden er met handig manoeuvreren waarschijnlijk door kunnen komen. Ik twijfel er niet aan, dat in geval van hoge nood een liberty schip, dat ruim 150 meter lang is, er door zou kun nen, zeide Moore. Ook drie reusachtige kranen zijn in het water geworpen en de werkplaatsen in de omgeving zijn ontdaan van machines en gereedschap pen en vernield. Hij verklaarde, dat het moeilijkste deel van het werk het vrijmaken van de kanaalingang in de haven is. Daar moe ten de springstoffen met zorg en in ma tige hoeveelheden worden gebruikt om schade aan Port Said zelf te voorkomen, maar hij meende dat het buiten de stad heel wat gemakkelijker zou zijn. Moore deelde mede, dat de Engels- Franse opruimingsploeg haai werkzaam heden zal voortzetten tot haar wordt ge last deze te staken, maar hij voegde hieraan toe: ,,Ik weet heel zeker, dat geen particuliere onderneming, van wel- nauonsli'eit Cck h°t vlugger kan. De Stichting van de Arbeid en het Nationaal Comité Hulpver lening aan het Hongaarse volk wekken alle werknemers en on dernemers in ons land op om, aansluitend* aan de massademon straties van vorige week maan dag en de drie minuten stilte van donderdag, op nationale wijze daadwerkelijk medeleven te tonen met de slachtoffers van de Hongaarse vrijheidsstrijd door het afstaan van een uur loon door de werknemers en het bijpassen van een gelijk bedrag per werk nemer door de ondernemers. De Stichting van de Arbeid laat het gaarne over aan het per bedrijfstak of per onderneming te plegen overleg, om de meest doeltreffende wijze van uitvoe ring van de inzameling vast te stellen. De verzamelde gelden kunnen gestort worden op girorekening no. 999 van de penningmeester van het Nationaal Comité Hulp verlening voor het Hongaarse volk te Amsterdam. Suggesties voor het voeren van een dergelijke actie hebben de Stichting en het comité van zeer vele zijden bereikt. Koninklijk voorbeeld H. M. de Koningin heeft be langrijke giften toegezegd aan het Nationaal Comité Hulpver lening Hongarije en het Neder- landsche Roode Kruis ten be hoeve van de Hongaarse slacht offers. Deense troepen, die deel uitmaken van het leger der VN. voor het Midden- Oosten, zijn per VJV.-vliegtuig naar Italië vertrokken icaar de afdelingen der VN.-troepen zich verenigen. Zaterdagavond omstreeks zes uur is H.M. de Koningin per vliegtuig op Soesterberg aangekomen. Z.K.H. de Prins der Nederlanden was ter ont vangst op het vliegveld aanwezig, H.M. de Koningin is, zoals bekend is, enige weken met vakantie geweest in Taormina op Sicilië. DE BILT, maandag 10 uur. Gedurende het -weekeinde stond het weer in Nederland onder invloed van een. zwak storingsgebied dat zich langzaam over de Noordzee naar het Oosten ver plaatste. Het veroorzaakte veel bewol king en op de meeste plaatsen enige re gen" Het wordt gevolgd door een mg van hoge luchtdruk, die zich maandag morgen over de Britse eilanden en de Noordzee naar het Zuidoosten uitbreidde. In midden en Noord-Scandinavië is de luchtdruk geleidelijk gedaald, onder in vloed van een depressie boven Rusland welke vergezeld van uitgebreide sneeuw val in Noordwestelijke richting trekt, In geheel Rusland komt matige tot strenge vorst voor. Het vorstgeb'ed strekt zich ook uit tot over Oost-Polen. Op de Oceaan bevindt zich een krach tig hogedrukgebied tussen Ierland en de Azoren, Langs de noorwestüank hiervan bewegen storingen in de richting van. IJsland. Zij zijn echter momenteel niet bijzonder actief en zullen zich maar langzaam verder naar het oosten uit breiden. Het weer in onze omgeving zal tot dinsdagavond bepaald worden door de reeds genoemde rug van hoge lucht druk, waarbij er weinig wind zal zijn en opklaringen zullen voorkomen tijdens welke zich in de nacht echter opnieuw op vele plaatsen mist zal vormen en de temperaturen enige daling ondergaan. De regenkansen zijn gering. „Weg met Rusland Enkele leden van de Hongaarse Olympische ploeg hebben de comnm- nistisch-Hongaars vlag bij de ingang van het Olympisch dorp in Melbourne naar beneden gehaald. Terwijl ze dit deden, zongen zij volgens de berichten, het Hongaarse volkslied en riepen „Weg met Rus land, lang leve Hongarije". Naar verluidt hesen zij inplaats van de communistische vlag de oude rood- wit-groene Hongaarse vlag met het Kossuthembleem. Schuin over de vlag liep een smalle zwarte streep. „Als deze vlag weggehaald wordt, hebben we nog een andere", zo zou een van de Hongaren hebben gezegd. Ook plakten zij Hongaarse nationale emblemen over de communistische em blemen op hun bus. Op de vraag, of zij geen moeilijk heden verwachtten, haalden de Hon garen hun schouders op. De nieuw benoemde staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. R. G. A. Höppener, is heden morgen door H.M. de Koningin op het paleis Soestdijk beëdigd. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is mr. Hoppener meer in het bijzonder be last met de behartiging van de zaken, welke liggen op het terrein van de jeugdvormmg en de volksontwikkeling: de lichamelijke opvoeding en de sport; de radio, de televisie en de pers. In aansluiting aan het bovenstaande wordt van de zijde van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen nog het volgende medegedeeld. Zoals bekend vallen onder de departe mentale afdeling „Jeugdvorming en volks ontwikkeling" ook de vormingsinstituten voor de leerplichfcvrije jeugd en de sociaal-pedagogische opleidingen. Deze onderdelen hebben enerzijds nauv e be trekking met de andere sectoren van genoemde afdeling, zodat de staatssecre taris in het te voeren beleid wordt be trokken. Anderzijds behoren zij uit hun aard onder de onderwijscoördmatie ten departemente, hetgeen medebrengt, dat de minister in laatste instantie met deze onderdelen bemoeienis zal houden. Ook de staatssecretaris van Binnen landse Zaken en F.B.O. drs. W. K. Schmelzer is hedenmorgen door H.M. de Koningin beëdigd. Over de werkzaamheden van drs. Schmelzer hebben wij destijds uitvoerig bericht. NOG STEEDS zjjn groepen vrijheidshelden in Hongarije in een felle strijd gewikkeld met Russische soldaten, hoewel het georganiseerd verzet definitief schijnt te zjjn gebroken. In Boedapest en Gijör werden gisteren weer straatgevechten gevoerd. Premier Janos Kadar heeft gisteren besprekingen gevoerd met zjjn voorganger Imre Nagy, in een wanhopige poging om dé bevolking" voor zich te winnen. Nagy schijnt echter niet met hem te willen samenwerken. Kadar heeft later in een radiorede „hervormingen" aangekondigd, die ook deel uitmaken van het program van de regering-Nagy. Nóg hebben de vrijheidshelden van Hongarije de strijd niet opgegeven. Welis waar schijnt het georganiseerde verzet definitief te zijn gebroken door de Rus sen, maar op vele plaatsen vinden nog gewapende botsingen plaats. Volgens mededelingen van de terug gekeerde Westelijke journalisten hadden vrijheidsstrijders zich de laatste dagen kennelijk meester gemaakt van regerings- voorraden en van wapens van de Russen. In Boedapest zijn zaterdag zware ge vechten geleverd ip het eiland Czepel. Op dit eiland hebben verzetslieden zich verschanst in fabrieken. Zij staken zater dag volgens sommige berichten veertien Russische tanks in brand door ze te be spuiten met olie en benzine uit brand slangen. Scherpschutters Verder opereren in Boedapest nog steeds scherpschutters. Maar zij staan tegenover een enorrne overmacht. Verzetsstrijders m Dunapentele hebben massale aanvallen van Russische pant sertroepen en infanterie afgeslagen en dreigen thans m een laatste poging grote ijzer- en staalgebieden op te blazen. In Pees, bij de Joegoslavische grens, zetten arbeiders van de uramummijnen en -fabrieken de strijd voort. Radio-Boedapest heeft maandag een regeringsbevel omgeroepen dat alle graanvoorraden in het gehele land in be slag worden genomen en aan de staats- vertegenwoordiger ter beschikking moe ten worden gesteld voor de voedselvoor ziening. De Hongaarse pr-epiUr Janos Kadar heeft zondag besprekingen gevoerd met zijn voorganger Imre Nagy, in oen wan hopige poging om alsnog steun van .de bevolking w»« zijn regering te krijgen. Over de resultaten van deze besprekin gen is niets bekend geworden, msssr men neemt aan dat Nags iedere samenwer king met Kadar heeft geweige H Zie verder pagina 3 Vluchtelingen Het 494 brt metende Nederlandse schip „Fedala" is bij het begin der IsraëlischEgyptische vijandelijkheden door Egypte in beslag genomen, zo is vandaag in Haifa vernomen. In okto ber was het schip zonder moeilijkhe den van Israël uit het Suezkanaal ge passeerd. Het werd aangehouden toen het met 300 ton vlees op de terugweg was van'Massala in Ethiopië naar Haifa. Zaterdag hebben nog tweeduizend men sen kans gezien naar Oostenrijk te vluch ten en gisteren drieduizend. Het waren vooral vrouwen met kinderen, van wie de mannen gesneuveld, gevangengeno men of gefusilleerd waren. In totaal rijn er nu 20.000 vluchtelingen in Oostenrijk. Zaterdag zouden opnieuw sowj et-ver- sterkingen naar Hongarije zijn gebracht via Polen. Volgens betrouwbare ramingen zijn m Boedapest 15.000 Hongaren en 5000 Russen om het leven gekomen. Er zou den 60.000 tot 80.000 gewonden zijn. Radio Boedapest maakte bekend dat binnen 24 uur zogenaamde „mobiele rechtbanken" zouden worden opgezet, die met moordzaken, diefstal, brand stichting en „alle misdaden die voort komen uit het ongeoorloofd bezitten van wapens" korte metten zouden, ma ken. Zondag zijn elf Nederlanders veilig uit Boedapest in Wenen aan gekomen Het zijn de journa listen Alfred van Sprang, Baljon, dr. Greiteman, Eerdmans, Sand- berg en Hofland (met echtgeno te), de heer Wichers van de KLM en mej. Gerrits. De namen van twee personen waren gisteravond nog niet bekend Voor het reiaas dat Alfred van Sprang gisteren voor de NCRV- microfoon gaf zie men pagina 3. De Israëlitische minister van Buiten landse Zaken. mevr. Golda Meïr. heeft op de partijvergadering van de Mapai- partij verklaard, dat Israël „Gasa als een deel van Israël beschouwt." Het bestuur van de stichting „Natio naal Luchtvaartlaboratorium" hééft ir A. J. Marx benoemd tot directeur van"8 het laboratorium. Ir. Marx volgt prof. dr. C. Zwikker op, die wapd bepoemd tot hoogleraar aan de Technische Hogeschool4" te Eindhoven. -•*>* V Dreigement met zenden Sowj et vrijwilligers f So wiet m ilha iren zochten Suezkanaal in Hongarije ■III, - I I I -■ IIM - Vrij Hongarije strijdt nog

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1