Geen collectieve plossing Tactische atoomwapens uit de Ver. Staten gevraagd Nieuwe stakingen in Boedapest OVERAL PRO-HONGAARSE DEMONSTRATIES IN POLEN Spaak opvolger van Ismay Nieuw vla voor HAL op stapel Rotterdamomstreeks 1959 in de vaart Kremlin staat voor een belangrijke week o VRIJHEID VOOR HONGAREN GEEEIST, MAAR: Tanya Chastow moeder aan toegewezen Nieuw plan van minister Staf 300 Russen door Hongaren gedood Mutatie ten hove W eeroverzicht Minister Luns is optimistisch PAASIKIYI OVERLEDEN Leider van Eoka VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 35« Weerbericht Eisenhower vraagt vertrek Sow]ets Radio-Moskou over de NAVO- vergadering ■9 O o Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT DE NAVO dringt op -vrijheid voor Oost-Europa aan, maar spreekt zich uit tegen een bevrijdingsoorlog. Dit is de hoofdinhoud van een verklaring, die in het slotcommuniqué van de Parijse conferentie der Noordatlantische Verdragsorganisatie zal worden opgenomen. De verklaring werd gisteren door de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, von Brentano, ingediend. De veertien andere westelijke ministers gingen ermee akkoord. Navo-autoriteiten hebben er de nadruk op gelegd, dat het voor stel van Brentano bedoeld is om in Rusland elke vrees weg te nemen, dat het Westen zich voorbereidt voor een aanval om de volkeren van Oost-Europa te bevrijden. De Europese bondgenoten van Amerika hebben er gisteren in de Navo raad verder op aangedrongen Amerikaanse tactische atoom wapens te krijgen voor hun zelfverdediging. De Amerikaanse minister van Defensie, Charles E, Wilson, heeft verklaard, dat. hij vandaag zal antwoorden. DUIZENDEN - arbeiders Uit Boedapest hebben gisteravond besloten voor onbepaalde tijd in staking te gaan, tenzij de voor zitter van de centrale arbeiders raad van Boedapest, Sandor Racz, wordt vrijgelaten. Brief aan Boelganin Fabriek bezet Q Zie verder pagina 3 FronUroepen Voorzichtig Na N.A.VcO.-conferentie WM ED MHSS3fS»& 3Qu '9? Op dezelfde helling van de N.V. Rotterdamsche Droogdok Maat schappij waar de de Nieuw Am sterdam is gebouwd, is vanmorgen de kiel gelegd voor het grootste schip van de Holland Amerika Lijn, de 38.000 brt. registerton metende „Rotterdam". Omstreeks 1959 zal dit hyper moderne zeekasteel in de vaart komen. Met de kosten van de bouw zijn meer dan honderd ÉSÉffiÉM miljoen gulden gemoeid. De" totale lengte van het schip zal 230 m. zijn. De breedte 28,65 m. Het schip zal plaats biedenaan 1400passa giers en aan 750 leden van de bemanning. Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Kinchtcndienst abonnementen 18.30—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravcnhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adin. Tel. 114402 Klachtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per week, 2.48 per maand 7.40 per kwartaal. Losse nummers 15 cent! Verschijnt dagelijks Xt Directeur: IL DE RUIG Weersverwachting, geldig: tot zaterdagavond. VEEL WIND Aanvankelijk regen, later opklaringen maar ook enkele verspreide buien. In het binnenland krachtige tot harde Zuidwestelijke wind, langs de kust tjjdelijk storm tussen Zuidwest en West: Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. 15 dec. zon op 8.44. onder 16.31: maan op 14.47, onder 5.51. VAN socialistische zijde toont men zich bijzonder weinig enthousiast als er gesproken wordt over maatre gelen. welke tot bevordering van de bezitsvorming leiden. D.-.t is tijdens de langdurige kabi netscrisis wel gebleken. Men ver klaart zich niet direct tegen, men wil tot op zekere hoogte nog wel een ze kere waarde aan bezitsvorming toe kennen, maar erg veel ervoor voelen, neen, dat is er niet Een nieuw bewijs hiervan kregen wij dezer dagen onder ogen, toen de jaarlijkse preadviezen verschenen voor de jaarvergadering, die de Ver eniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek op 15 december a.s. hoopt te houden. Voor die vergadering is het vraag stuk van de welvaartsverdeling aan de orde gesteld. Een van de preadvi- seurs is drs. D. Roemers, Tweede-Ka merlid voor de PvdA en vooraan staand figuur in het KW. p, RS. Roemers bespreekt in zijn L) preadvies ook het vraagstuk van bezitsvorming en dan zegt hij o.m. het volgende: „In het raam van een rechtvaar dige verdeling van het maatschappe lijk inkomen bestaat tegen iedere pre- miëring van spaarregelingen door de overheid het bezwaar, dat de Inko mensgroepen, welker inkomen zoda nig is dat zij in 't geheel niet kunnen sparen, daarvan nimmer kunnen pro fiteren. In beginsel acht ik uit dien hoofde fiscale faciliteiten nauwelijks verantwoord." Even verder zegt drs. Roemers^ „Voor specifieke maatregelen ter bevordering van de bezitsvorming door de overheid kan slechts een beperkte plaats worden ingeruimd. Daarmede wordt de waarde van een sociaal mfnimumvermogen niet ont kend. Wanneer echter een keuze moet worden gedaan bij de besteding van het wel vaartsaccres moet de voor keur worden gegeven aan onderwijs verbetering en uitbreiding van de so ciale zekerheid. Opvulling van de op deze gebieden bestaande lacunes heeft voor de eerstkomende periode prio riteit boven een uitgebreid program ma ter bevordeing van de bezitsvor ming." t r tlT het vorenstaande blijkt op- U nieuw hoe men van socialistische zijde bij voorkeur denkt in coUectivis- tische termen en langs die vreg het liefst de problemen opgelost zou zien. Het Welvaartsplan van het NVV, dat enkele jaren geleden verscheen, pre fereert b.v. nadrukkelijk „vermo gensvorming door de gemeenschap Nu kunnen wij uiteraard over be paalde maatregelen gelijk denken. Een weduwen- en wezenvoorziening staan ook wij voor. En onderwijsver betering is ook voor ons een bege renswaardig doel. Maar daarnaast en tegelijk begeren wij, dat ook op ver beteringen in de individuele sfeer het oog wordt gerich' Waarom, dat hebben wij in deze artikelenreeks reeds eerder uiteengezet.*) Ons bezwaar tegen de socialisti sche redenering, zoals zij door drs. Roemers is weergegeven is echter dat men de prioriteit altijd zoekt in de collectieve sfeer. Vv'ij wijzen af. dat collectieve vormgeving naar haar aard een voorkeur zou hebben boven voorzieningen in de individuele sfeer. Hier dient men tot een billijke afwe ging van belangen te geraken en ver absolutering zowel van het ene uiter ste als het andere te vermijden. En wat betreft dat argument bij het verlenen van bclastingfaciliteiten dat „de armsten niets zullen krijgen en de rijken extra profiteren", dit houdt geen steek. Inderdaad betalen de allerarmsten geen belasting en zui len zij dus geen faciliteiten ontvangen, maar dat komt ten dele reeds door onze zeer sociaal ingestelde belasting- politiek, terwijl het een vraagstuk apart is wat wij moeten doen om de inkomenspositie van deze groep der bevolking te verbeteren. AVllJ bepleiten allerminst een onbe- W perkt verlenen van belastingfaci liteiten, waardoor de welgestelden extra zouden profiteren. Voor zover bc lastingfaciliteiten worden verleend, zou er o.i. een grens moeten worden gelegd ergens bij een inkomen tussen de 8000 en 10.000. Ook overigens is het argument van de socialisten dat de armsten niets- krijgen en de rijken extra profiteren, zwak en inconsequent. Want wanneer socialisten pleiten voor een collecti- vistische maatregel als het afschaffen van schoolgeld over de gehele linie, dan bevoordeelt dat juist de hoogste inkomens. Dit klopt niet met h kritiek op de door ons bepleite bezitsvorming. Het socialistische systeem van be zitsvorming denkt in termen van een oplossing door de staat. Nog deze week schreef „Het Vrije Volk", dat het er de voorkeur aan geeft uit overwinsten fondsen te vor men, waaruit gemeenschappelijke voorzieningen gefinancierd kunnen worden. Maar dit is nu juist iets wat wij niet moeten hebben. Dit systeem maakt van de eigendom iets zeer oneigenlijks. De collectiviteit moet het doen, de centrale instantie beslist, de persoonlijke verantwoordelijk heid raakl in 't gedrang. NAVO bevrijdingsoorlo voor Oost De WestduUse minister von Brentano. die gisteren in de Navo zvaarsch\twde tegen onbezonnen Westelijke acties tn Oost-Europa. Het Russische meisje Tanya Chwastom. 2' j jaar oud. dat door haar (Russische) vader uit de Verenigde Staten was mee genomen op weg naar Rusland, is door de Engelse rechter aan de moeder toegewe zen. die het recht kreeg het kind mee te nemen naar Amerika. De eis voor atoomwapens kwam naar voren nadat lt.-gen. Leon Johnson, het Amerikaanse lid van de vaste militaire commissie der Navo, de raad verteld De geweren van de Hongaarse politie en de Russische soldaten trotserend, heb ben de arbeiders het werk weer neer gelegd enkele uren nadat een staking van 48 uur beëindigd was. Door de nieuwe staking zijn bijna alle fabrieken in de industriële wfjk van de stad lamgelegd. De toestand in Hongarije is nu zo cha otisch dat de Russen naar verluidt het bewind geheel in handen hebben geno men en in feite de marionettenregering van Janos Kadar vervangen. De regcring-Kadar heeft het (zodanig verbruid, dat Moskou, naar uit goed in gelichte bron wordt vernomen, de chef van de Russische geheime politie, gene raal Ivan Serow, de leiding heeft ge- geven. Volgens een ander bericht zou de Rus- In het mfjngebied van Pees (Zuid- Hongarije) zijn de afgelopen dagen min stens 300 Russische soldaten In gevech ten met vrijheidsstrijders gedood. Dit heeft een Hongaarse arts, die gisteren uit Boedapest naar Oostenrijk is ge vlucht, aan United Press meegedeeld. De strijd tussen Russen en verzets lieden bereikte in het gebied van Pees pas kortgeleden een hoogtepunt. Toen het standrecht werd afgekondigd zwermden de vrijheidsstrijders bij honderden uit de heuvels om de Rus sen aan te vallen. Volgens sommige schattingen waren hier 4000 opstande lingen in een leger verenigd", zei de dokter. President Eisenhower van de Ver. Stalen zal dezer dagen premier Boe- ganin van de Sowjet-Ume schriftelijk verzoeken de Russische troepen uit Hongarije terug te trekken om een be tere atmosfeer te scheppen voor bespre kingen over ontwapening. Dit wordt in Washington vernomen. Men verwacht dat deze besprekingen begin volgend jaar in de Verenigde Naties beginnen. De brief van Eisenhower aan Boelga nin is het antwoord op een ^schrijven over de ontwapening, dat Eisenhower vorige maand van Boelganin ontving. Er zijn tekenen, die erop wijzen, dat men in socialistische kring hier oog voor begint tc krijgen. Zo schrijft bijv. drs. Roemers, eveneens in bovengenoemd preadvies, dat er aan een gemeenschap pelijk fonds naast aantrekkelijke elemen ten (uit een oogpunt van coördinatie) ernstige bezwaren verbonden zijn cn dat in een dergelijk systeem moeilijk de erkenning van de werknemer als bedrijfs- genoot is te zien. Een uitspraak als deze is verheugend. Zij wekt de verwachting dat meerderen in het socialistische kamp eindelijk zullen gaan inzien welke gevaren ver bonden zijn aan een ongeremde vlucht, in de collectiviteit, die voor de samen leving als geheel slechts een bittere, wrange nasmaak kan nalaten. De vorige artikelen stonden in „Trouw" van 23, 24 en 30 november en 12 december jl. sische vice-premier Boedapest zijn. Malenkow weer in Enige honderden Hongaarse soldaten en politiemannen hebben de elektrici teitsfabriek Bejolannis bezet, waar de voormalige voorzitter van de centrale arbeidersraad, Racz, en zijn assistent Sandor Bari werkten. bad dat de kans op een wereldoorlog door een sowjetmisrekening op het ogenblik groter is dan ooit tevoren. Hij zei, dat dit gevaar beklemtoond was door de jongste gebeurtenissen in Oost-Europa en het Midden-Oosten. Krachtens de MacMafionwet kan slechts de Amerikaanse president be sluiten tot het gebruik van atoomwa pens. Hij mag geen atoomwapens naar enig ander land, zelfs niet de beste bondgenoten van Amerika, sturen of verkopen. Antony Head, de Blitse minister van Defensie, drong er als eerste op aan, dafc de Amerikaanse atoomwapens be schikbaar zouden komen voor de front troepen van de Navo. Hij zegde toe, dat Groot-Britannië een „machtig" contingent troepen op het Europese vasteland zou laten. De "Nederlandse minister van Oor log en Marine, ir. C. Staf, kwam ir.et een nieuw denkbeeld om de beperkin gen van de Amerikaanse wet op de atoomenergie te ondervangen. Hij zei, dat de V.S. misschien de fronttroepen zouden kunnen voorzien met atoom wapens, maar pas bij het uitbreken Uit geheel Polen werden gisteravond anti-Russische demonstraties ge meld. Volgens onbevestigde berichten, die in Warschau ontvangen werden, hebben demonstranten een Sowjet-bevoorradingstrein In midden-Polen aan gevallen en een huis van een Sowjetoffieier In Lignica, de voornaamste Sow- jetbasis bij de Duitse grens, in brand gestoken. Te Szombierki in het Silezische kolenbekken zouden de mijnwerkers in staking gegaan zijn uit protest tegen de ontbinding van de Hongaarse arbei dersraden. Zij eisen verder, dat er een eind komt aan de Sowjet-interventie in Hongarije. Andere 'pro-Hongaarse demonstraties werden gemeld uit Sopot aan. de Oost zeekust en Lipno, een kleine plaats in de omgeving- van Warschau. 30.000 arbeiders van de Cegielski- staalfabrieken te Poznan hebben, een resolutie aangenomen, waarin geëist wordt, dat de Russen zich onmiddellijk uit Hongarije terugtrekken en dat de V.N. neutrale troepen zullen sturen om de orde te handhaven. Als alternatief stelden zij voor het gebruik van niet- Russische troepen van het pact van War schau. Zij hebben laten weten in staking te zullen gaan, indien deze eisen niet als officiële beleidslijn aanvaard zouden worden. De bevoorradingstretn zou aangevallen zijn te Kutno, een belangrijk spoorweg knooppunt tussen' Warschau en Poznan, waar de eerste grote veldslag van de Tweede Wereldoorlog uitgevochten is. Het verdrag van Potsdam van 1945 geeft de Sowjetui.le het recht haar verbin dingslijnen met de bezettingstroepen in Oost-Duitsland te beschermen. „H.M. de Koningin heeft met ingang van 1 januari 1957 op haar verzoek douairière A. A. baronesse Van Heecke- ren van Molecaten, geboren jkvr. Groe- ninx van Zoelen, op de meest eervolle wijze en onder dankzegging voor de ve le en gewichtige diensten haar bewe zen, ontheven uit haai: functie van groot meesteres. H.M. de Koningin heeft douairière A. A. baronesse Van Heeckeren van Mole caten, geb. jkvr. Groeninx van Zoelen, benoemd tot grootmeesteres-honoraire en tot grootkruis in de huisorde van Oranje". DE BILT. vrijdag 10 uur: Het zeèr onbestendige weer heeft nog niet zijn hoogtepunt bereikt. Op de Oceaan volgen de depressies 'elkaar in een snel tempo op en de snelheid waar mee zij zich verplaatsen is uitzonderlijk groot. De belangrijkste voor het weer van morgen nadert met een snelheid van ongeveer 60 km per uur het zeegebied tussen Schotland en IJsland. De lucht druk in de kern was vanmorgen 955 mb. Het koufront ervan zal vanavond ver gezeld van regen het gehele land pas seren en de wind zal weer tot krachtig of hard en langs de kust tot storm tussen Zuidwest en West aanwakkeren. In de temperatuurverdeling komt over het algemeen niet veel verandering. Een nieuwe Oceaandepressie is New Found- land gepasseerd en zal waarschijnlijk met nog grotere snelheid de Oceaan oversteken. van een noodtoestand de vereiste atoomontsteking beschikbaar kunnen stellen. Met de toestand in Oost-Duitsland voor ogen, zei de Westduitse minister von Brentano, dat de-Navo de gehele kwestie van de sowjetsatellieten met grote voorzichtigheid moet behande len. Elke dramatische actie zou alleen maar rampzalig voor het betrokken volk zijn. Von Brentano waarschuwde ervoor, dat een opstand in. Oost-Duits land een zo goed als onweerstaanbare aantrekking op het Westduitse volk zou uitoefenen en daarmee de gehele wereld aan de rand van een oorlog brengen. 0 Zie verder pagina 3 De N.A.V.O.-raad heeft de 57-jarige Belgische minister van Buitenlandse Za ken, Paul Henri Spaak, (,.mr. Europe") benoemd tot secretaris-generaal van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie. Spaak volgt in april 1957 Lord Ismay (Groot-Brittannië) op. die sedert 1952 secretaris-generaal van de N.A.V.O. is. Een functionaris van de N.A.V.O. heeft meegedeeld, dat over de juiste datum waarop Spaak de post zalovernemen later beslist zal worden. In ieder geval zal het tegen éinde april zijn. Spaak werd benoemd aan het einde van de ochtendzitting van de N.A.V.O.- raad. De ministers van Buitenlandse Za ken, Defensie en Financiën gingen daar na uiteen tot vanmiddag. Zij zouden dan beginnen aan de-opstelling van het slotcommuniqué over de huidige confe rentie. Alvorens de post bij de N.A.V.O. op zich te nemen, zal Spaak moeten aftre den als minister van Buitenlandse Za ken van België. Verwacht wordt dat deze functie zal overgaan op Victor La- rock. een van Spaaks beschermelingen in de Belgische socialistische partij en hoofdredacteur van het socialistische blad in Brussel. „Er is reden voor optimisme", zei minister-Luns na afloop van de N.A.V.O.- conferentie. Als een van de gTote winstpunten van de conferentie noem de mr. Luns het feit,-dat er tussen de Verenigde Staten en de Europese lan den een nieuw besef is gekomen van de grote onderlinge verbondenheid der wederzijdse belangen^ ïsk :'v v' "--fv 4. ICIWWW Voor lid nieuwe passagiersschip „Rot terdam" is vanmorgen de- kiel gelegd op de. werf van de N.V, Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. Het centrale comité van de Russische communistische partij komt begin vol gende week bijeen terbespreking van het destalinisatieprcces met het oog op Zulke, gaten hoorden de mitrailleurkogels o.a. in de glazen deuren en rumen van het Lensdens raadhuis. De treffers waren afkomstig van een straaljager van de Koninklijke Luchtmacht. De piloot van hel toestel Inreeg, moeilijkheden met het hoogteroer bij het nemen van een duikvlucht. Hij heeft toen om kracht te. zetten de handle voor ltd luurmechanisme. tc stevig vastgehouden. Het gevolg nas, dat de mitrailleurs in werking tiaden. de gebeurtenissen in Polen en Hongarije, verneemt United Press. Het zal de eerste voltallige vergade ring van het centrale comité zijn sinds maart van dit jaar. toen het comité besloot, uitvoering te geven aan het inzicht dat er "een eind moet worden gemaakt aan de Stalincultus. De reed herhaaldelijk uitgestelde ver gadering zal vermoedelijk maandag be ginnen. Naar United Press verneemt, be staat de agenda uit de. volgende drie punten: 1. Verbetering van de ideologische op voeding langs de lijnen van het klas sieke Leninisme-Marxisme. 2. Aanpassing van het economisch plan aan de opgevoerde produktie van consumptiegoederen. 3. Herziening van de - buitenlandse poli tiek, vooral ten aanzien van de ont wikkelingen in het Midden-Oosten, Hongarije, Polen en Japan. Ondanks de verslechterde interne toe stand van de Sowjet-Ume verwachten Russische diplomalen geen terugkeer tol de stalinistische politiek van vóór het 20ste partijcongres. Men verwacht, dat het centrale comité opnieuw zijn, vertrouwen zal uitspreken in de topleiders, met Chroestsjew boven aan. Russische diplomaten houden vol, dat het collectieve leiderschap „een soepel werkend mechanisme" is gebleken en dat er niets waar is van geruchten als zou er een breuk zijn ontstaan in het pre sidium tussen de oude stalinisten en de niet-stalinisten onder Chroestsjew. Optimistische waarnemers voorspellen een .promotie" voor Georgi Malenkow, wiens programma van 1953 inhield dat opvoering van de produktie van con sumptiegoederen nieuwe aandacht zou krijgen. „Het lijkt twijfelachtig of de leden van de N.A.V.O. in enkele vergaderin gen de bestaande tegenstellingen, die hen sedert enige tijd scheiden, kunnen uitwissen", aldus een commentaar van Radio-Moskou op de N.A.V.O.-vergade ring' te Parijs. De commentator acht de Amerikaan se veroordeling van de Brits-Franse in terventie in Egypte zuiver voor de vorm en voegt eraan toe: „Maar achter deze veroordeling schuilt in feit het Ameri kaanse verlangen om Groot-Brittannië en Frankrijk uit het Nabije Oosten te dringen en hun plaats in te nemen. Dat vormt de voornaamste hindernis voor de verzoening van de N.A.V.O.-leden." Dit schip is hel vijfde 'vaartuig; dat onder de naam „'Rotterdam" wordt'ge bouwd. Teen was er nog slechts sprake van een schip met zeer weinig accom modatie. De Rotterdam zal het vlagge- schip worden van de maatschappijen gestreefd wordt dan ook naar de bouw van een oceaanstomer, waarbij alle mo derne middelen zijn toegepast. De 'hutten zullen allen aricoriditioned zijn. Dit systeem is ook gedacht voor de eetzalen en de ruimten voor recrèa- tie. Het schip zal worden voortgestuwd door 2 schroeven. De voortstuwingsin stallatie bestaat uit 2 stel- stoomturbines en 4 hoge druk waterpijpketels, te ver vaardigen door de Koninklijke- Maat schappij „De Schelde".- Tot de inrichting voor de passagiers zullen o.a. behoren 9 liften, een gesloten en een open zwem bad, een theater, tevens bioscoop. Ten dienste van de bemanning zullen staan 2 proviandliften, 1 lift voor het machi- nekamerpersoneel, alsmede 4 roltrappen tussen keukens en. eetzalen. Ir. K. van der Pols, directeur van de N.V. Rotterdamsche Droogdok Maat schappij vertolkte de dankbaarheid van de n.v. voor het gunnen, van deze op dracht van importantie. De opzet van de werf is dat het schip precies op tijd zal worden afgeleverd. Ir. Van der Pols wees echter op het enorm grote verloop in de personeelsbezetting.- Sinds 2 jaar is er een merkbare teruggang te con stateren. Spr. had alsnog een stille hoop, dat de arbeiders, het vak van' scheeps bouwer niet zouden verachten, vooral nu het gaat om de bouw van een spectaculair schip. Voor de bouw van het schip moëët de helling .verbreed en verlengd worden. De directeur van de Holland 'Amerika Lijn, de heer W, H. de Monchy, zei',ver heugd tezijn over' het aanbreken van deze. dag. Lange (tijd van voorbereiding is nodig geweest, .aleer kon' worden be sloten tot de bouw van dit schip.-De bouwkosten zijn niet gering en spr. vroeg zich met zorg af, over. welk be drag in de toekomst nog 'gesproken zal worden als men de steeds verdergaande ontwaarding van de gulden in aanmer king neemt.. De heer De Monchy had' niettemin het grootste vertrouwen in, een snelle aflevering van het schip. Waardering had spr. voor de toezegging van de direc tie van N.V. Rottèrdamsche Droog- dokmaatschappjj om- een 'groot deel van het personeel gedurende de, eerste jaren uitsluitend te bestemmen voor de bouw van de Rotterdam. Vele autoriteiten, waaronder de burge meester van Rotterdam, mr. G. van Walsum en de voorzitter, van de" Kamer van Koophandel en Fabrieken, mr. K. P. van der Mandele, woonden de kiel legging bij. De vroegere Finse president Juho Paasikivi is vrijdag te Helsinki op 86- jarige leeftijd overleden. In militaire kringen te Nicosia ginst gisteren het hardnekkig gerucht als zou de leider van de Eoka, kolonel Grivas zijn gearresteerd. Dit bericht.werd niet officieel beves tigd, noch ontkend.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1