Irw WPSF Het ontbrekende punt Stalinist op Buitenlandse Zaken van Harde aanpat Molotow terug 5 E§yp tegen regeling Suezkanaal Israël ie voor IJsselmeervissers overwegen ..tocht naar Oen Haag? Wrakhout er, verroeste kogels van goudschip „Lutinegevonden w w Bouw van moet vrijwel zeker stilgelegd worden H Marine-„Firefly's" mogen voorlopig niet vliegen Nors, maar knap diplomaat A nog niet bereid zich terug te trekken Letterlijke tekst uit Moskou Weer overzicht ;„STAAF GOUDMEENDEN TERSCHELL1NGERS Bergingskansen zijn er niet door gestegen Ip Rijk helpt Amsterdam niet ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 J VIJFTIENDE JAARGANG No. 3616 WESTELIJKEN AKKOORD, MAAR: Von Brentano wil grens kwesties bespreken yÉÉ*'|SS Onderzoek naar ongevallen Sjepilow is overigens nog niet geheel aan de kant gezet. Hij is benoemd als een van de acht se- AMERIKA, Engeland, Frank rijk en Noorwegen hebben overeenstemming bereikt over een tijdelijke regeling voor het Suezkanaal, maar Egypte weigert standvastig enigerlei maatrege len te nemen. Dit werd gisteren van diplomatieke zijde in de Ver. Naties vernomen. President Nasser van Egypte is blijkbaar pas tot een oplossing van het probleem van het Suez kanaal bereid, indien Israël zich uit Egypte teruggetrokken heeft. Bekwaam 6 Zie verder pagina 3 Massaproces in Boedapest Maandag zal ln Boedapest een mas saproces beginnen wegens „aniirussische activiteit". Tien verdachten zullen te recht staan wegens het schrijven, druk ken en verspreiden van pamfletten in november en december. Mr. Luns uitgenodigd (Van een onzer verslaggevers) Het is vrijwel zeker dat Amsterdam de bouw van de autotunnel onder het IJ zal moeten stilleggen. Het staat nl. vast, dat bjj de financiering van dit project geschat op 200 miljoen gulden niet op medewerking van het rijk gerekend kan worden, als te elf der nre geen wijziging komt in de houding van Rijkswaterstaat. Laatste poging' Rotteidam: Witte de Withstraat 30 Telet. 115700 (4 1 Postbus 1112 - Postgiro No 424519 Klachtondienst abonnementen 18 3f>19 30 u. Zaterdags 17-18 uur: Telefoon 115700 'g-Giavcnhagc. Huygenyjlcin 1 Telef. 183467 (3 1 Postbus 1091 Postauo No 424867 klrrhtendip'M 18 30—19 30 u: Tel 362569 Schiedam Lange Kerkstra.il 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cem per week 2 48 per maand. f 7 40 per kwartaal Losse nummers 15 cent Verschnnt dagelijks I +tA)iJUU* Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tot zondagavond. ONBESTENDIG. Wisselende bewolking met enkele buien. Plaatselijk met hagel of natte sneeuw. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak westelijk. Vannacht plaatselijk tempe raturen om het vriespunt, morgen ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 17 febr. zon op 7 54. onder 17 5S, maan op22.23, onder 8.38. 18 febr. zon op 7.52, onder is.01, maan op23.4i, onder 9 03. X» O o Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT ET laatste nummer van Socialis me en Democratie handelt ovet „verzuiling". Verschillende auteurs belichten het vraagstuk. Wij wilier aan één artikel daaruit, dat van prof dr. W. Banning, getiteld ,,Do nieuwe •weg" hier enkele beschouwingen wij den. Hij beschrijft daarin de geestelijke momenten die karakteristiek zijn voor het prakttsch-politieke handelen van de P.v.d.A. Het eerste moment is dat de P.v.d.A de Nederlandse cultuurgemeenschap ziet als een eenheid met daarin diep gaande geestelijke spanningen. Het tweede moment is dat de P.v.d.A. die cenheid-ln-spanntngen wenst te handhaven. De rijkdom van onze cultuur wordt bepaald door het feit onzer verscheidenheid en hét best gediend door trouw aan het eige ne en recht voor het andere. In de derde plaats: Ons geestelijk erfgoed moet vruchtbaar gemaakt worden aan de nieuwe problemen van heden en toekomst. Ten vierde: Daarom trachten wij dit geestelijk erfgoed te richten op een socialisme. Een socialisme, niet hel socialisme, want socialisme kan in verschillende landen, verschillende vormen aannemen. Wat is socialisme? Het heeft in ieder geval een zedelijk doel. Dat is bet kenmerkende. Prof. Banning geeft vervolgens en kele omschrijvingen. We nemen er twee: Doel van het socialisme Is verbinding van vrijheid en sociaal-rechtvaardige ordening van economisch en maatschappelijk leven ten bate van zoveel mogelijk mensen. Doel van het socialisme is een rechtsorde, waarin kapitaal, leiding en arbeid als gelijkgerechtigde part ners in het economisch en het sociaal proces samenwerken voor het wel- sijn der gemeenschap. Het gaat daarbij dus, aldus prof. Banning, om zedelijke doeleinden vastgelegd in recht en rechtsorde, waaraan bezit ondergeschikt is ge maakt. Het vijfde punt is: Het moderne so cialisme la ondogmatisch. De moder-j ne tijd is er geen voor „systemen", hetzij confessionele, hetzij wijsgerige. Het iaat er alleen maar om voor de P.v.d.A.t Wat komt er van de mens terecht in zijn huidige situatie? Gromyko volgt Sjepilow ANDREI GROMYKO promotie als minister •- ABV' i Hangende het onderzoek naar de twee recente ongevallen met Firefly "-oplel- dlngstoestellen van de marlneluchtvaart- dlenst is voorlopig voor dit vliegtype een vliegverbod ingesteld. ANDREI GROMYKO is benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken van de Soivjet-Unie, als opvolger van Dinitri Sjepilow. Dit verrassende bericht heeft het Russische persbureau Tass gisteren bekendgemaakt. Vele Westelijke diplomaten verwachten, dat de wijziging een terugkeer naar de onverzoenlijke stijl van Stalin en Molotow in de Russische buitenlandse politiek zal betekenen. Gromyko is altyd als een handlanger van Molotow beschouwd. Sjepilow daarentegen heeft men steeds gezien als een beschermeling van partijsecretaris Chroestsjew, die na Stalin's dood de politiek van „vreedzaam naast elkaar bestaan" is gaan volgen. op LS prof. Banning zover geko men it en daarbij 1* hij aan het einde van wat hij noemt de karakte ristiek* momenten van het socialisme dan richt hij zich tot de antirevolutio nairen en zegt: Gij ziet dat in deze karakteristiek ontbreekt wat gij steeds voor ons karakteristiek en van ons gevaarlijk acht, nl. dat wij bij ge brek aan fundament in levensbeschou- wing wel moeten terugvallen op over schatting van de staat. Ja, zegt prof. Banning, in onze hui dige gedachtengang, die betrekking heeft op de atichting van een rechts orde kennen wij grote betekenis toe •an de staat. Persoonlijk is hij ge neigd van een creatieve functie van de ataat te spreken, maar er rijn in de waardering van de staat bij antirevo lutionairen ook nogal wat verschillen, j» zegt hij. Dat gaat terug tot op het reveiL De strekking is duidelijk dat dit niet van doorslaggevende beteke nis is voor de karakterisering van het sodaHsme, OP deze gedachtengang ingaande constateren wij dat voor onze be oordeling van het socialisme het vier de en het vijfde punt van prof. Ban ning allereerst van betekenis zijn. Wij moeten van die omschrijvingen van de doeleinden van het socialisme opmerken dat zij dermate algemeen gehouden rijn dat wel een zedelijke gezindheid openbaar wordt, maar geen duidelijke richtlijn voor een po litiek gedrag. Met name wordt hieruit niet zichtbaar «f men in zijn pogingen om tot een rechtvaardige samenleving te komen, die „rechtvaardigheid" he lemaal of grotendeels over de staat laat lopen of dat men die zoveel mo gelijk over maatschappelijke zelfstan digheden wil laten lopen. Het woord „rechtsorde" zegt in dezen niets. Want daarbij kan het allebei. Natuur lijk heeft een rechtsorde altijd wat met de staat te maken. Maar dat mi nimum heeft betrekking niet op het dirigeren van de Overheid, maar op het recht vormen door de Overheid. Als prof. Banning dan ook tot ons zegt: Gij kunt hier toch beslist het door u gewraakte staatsalvermogen niet In vinden, dan moet ons antwoord luiden: Dat is zo. Maar het kan er in zitten en het kan er evengoed niet in zitten. M.a.w. voor de discussie tussen u en ons schieten we met deze om schrijvingen niet op Dat wordt uiteraard nog in de hand gewerkt door de in het vijfde punt naar voren gebrachte dogma-loosheid van het socialisme. VOOR ons besef zou er voor de ka rakterisering van het socialisme dan toch eigenlijk nog een zesde punt bij moeten en dat zou moeten zijn een principiële benadering van Staat en Overheid. Men kan zeggen- Dat is niet aan ons om uit te maken, dat moeten de socialisten zelf weten. Maar dat is, naar het ons voorkomt, toch een billijke eis. Want het socialisme func tioneert via politieke partijen in en te genover de staat. En dan mag men toch voor het minst vragen om «en principiële bezinning op de staat En nu van ons standpunt uit gere deneerd: Prof. Banning heeft gelijk Er is in onze eigen kring verschil in staatswaardering. Wij voegen er aan toe: Dat is in de ene periode ook nog weer anders dan m een andere. Maar waarover wij het eens zijn in onze kring dat is, dat men de staat altijd vanuit twee gezichtspunten moet bekijken. Het eerste punt is dat de staat een gave van God is, die derhaive dat zijn we met prof. Ban ning eens een creatieve functie heeft. Het andere punt is dat de staat wel door God aan de mensen gegeven is maar door mensen „gehanteerd" wordt en derhalve een levensgroot gevaar voor mens en samenleving worden kan. Als wij hier Romeinen XIII en Openbaringen XIII noemen is dat afdoende aangeduid. Bj het waarderen van de staat en van wat de staat moet doen bij het waarderen van zijn creatieve functie in een bepaalde tijd, moeten wij die beide tendenties in het oog houden, Als de technisch-organisatorische ontwikkeling van een bepaalde tijd om de creatieve functie van de staat roept, kan de geestelijke gesteldheid van diezelfde tu'd om afremming van dat creatieve vragen. Dat zijn facto ren die op een gegeven ogenblik een politieke beslissing kunnen beheersen En om dat goed te kunnen doen moet er een principiële bezinning op de staat zelf zijn. ■yERVOLGENS moet gesteld worden dat de staat niet de samenleving is. De staatsmacht heeft grenzen. Die grenzen zijn niet voor alle tijden en omstandigheden gelijk. Maar het be grip vrijheid veronderstelt de beperkt heid van de staatsmacht. Die vrijheid is niet gegeven met een democrati sche orde. De laatste is voor de vrij heid ook nodig. Maar de tirannie van een democratische staat is denkbaar niet slechts, wij hebben haar de vori ge eeuw ervaren. Al deze vraagstuk ken zijn niet anders benaderbaar dan vanuit geloof en levensbeschouwing. LJET ^artikel van prof. Banning, dat een karakteristiek van het moder ne socialisme wil geven gaat aan heel deze problematiek voorbij. Dat is het ontbrekende zesde punt. En dat bete kent- dat het moderne socialisme, zoals prof. Banning daar de woord voerder van is, zich niet uitspreekt, over een kernvraag, die voor onze samenleving actueler is dan ooit. Prof. Banning zegt: Schuif ons geen collectivisme, coliectieve sfeer enz. in de schoenen. In onze artikelen aan het adres van dr. Van Rhijn hebben wy erop gewe zen dat in de door hem opgesomde controversen tussen de socialisten en ons de rechtvaardigheid door de socia listen altijd gezocht wordt via de staat, de collectieve sfeer of hoe men het noemen wil. De zaken waarover prof. Banning zich niet uitspreekt, spelen in de poli tieke realiteit derhalve juist een over wegende rol. Niet wij schuiven ze de socialisten in de schoenen. Zij hebben ze er zelf ingedaan. Het ontbrekende punt is, naar ons gevoelen, het beslissende punt. Israël heeft de V.S. vrijdag meege deeld, dat het meer dan een „papieren verklaring" ter ondersteuning- van zijn rechten wenst, voordat het kan instem men met het verzoek om zijn troepen uit het gebied langs de Golf van Akaba en uit de kuststrook van Gaza terug te trekken, aldus is vernomen In gezagheb bende kringen te Washington. Volgens deze kringen was dit de strek king van het Israëlische antwoord op de Amerikaanse voorstellen om een einde te maken aan de impasse in het Midden- Oosten. Het Israëlische antwoord was vervat in een nota. die ambassadeur Abba Eban aan minister Dulles heeft overhandigd. Dulles vertrok onmiddellijk naar Tho- cretarissen van het centrale co mité der communistische partij. Gromyko, die de laatste tijd eerste vice-minister van Buiten landse Zaken was, wordt als zo danig opgevolgd door Nikolai Patolitsjew, een weinig bekende onderminister van hetzelfde de partement. Nors Sjepilow Is een vriendelijk en spraakzaam man, met wie de buiten landse diplomaten en dagbladcorres pondenten over het algemeen goed kunnen opschieten. Gromyko daaren tegen is nors en houdt zich op een afstand. Gromyko was de man, die in 1946 en daarna herhaaldelijk met zljn de legatie uit de Algeikene Vergadering der Ver. Naties wegliep nlt protest tegen de daar genomen, besluiten. Over het algemeen wordt Gromyko beschouwd als een strijdlustig partij ganger, aan wie men het beter kan overlaten een - bepaalde politiek te volgen dan zelf een politiek uit te stippelen. Gromyko is een van de bekwaam ste onder de jongere Russische diplo maten. Hjj is 47 jaar oud, heeft eco nomie gestudeerd en kwam in 1939 bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Voor het ontslag van Sjepilow heeft het Russische persbureau geen reden opgegeven. De letterlijke tekst van de officiële bekendmaking van Tass luidt: Het presidium van de Opperste Sowjct heeft Sjepilow ontheven van zijn functie als minister van Buitenlandse Zaken in verband met zijn benoeming op een andere post. Het presidium van de Opperste Sowjet heeft Gromyko tot minis ter van Buitenlandse Zaflten be noemd. Het presidium van de Opperste Sowjet heeft. Patolitsjew benoemd tot eerste vice-minister van Bui tenlandse Zaken. masville waar president Eisenhower zijn vakantie doorbrengt. Het antwoord van Israël zou de vol gende punten behelzen: 3. Israel staat erop, dat er in het ge bied van de Golf van Akaba eenheden van de internationale politiemacht wor den gelegerd, of dat de V.S. een duide lijk omschreven garantie geven, dat zij het recht van Israel op vrije doorvaart door de Golf daadwerkelijk zullen steu nen, 2. Ook kan Israel geen genoegen nemen met een toezegging, dat de V.S. zullen ijveren voor het legeren van troepen der V.N. in het gebied van Gaza ten einde te voorkomen dat Egyptische com mando's weer overvallen op Israëlisch gebied uitvoeren. Israel wenst een ver zekering, dat deze troepen naar Gaza zullen worden gezonden, voordat het zich uit dit gebied terugtrekt. DMTTRI SJEPILOV u,..aan de leant.,.' AJ1EMAND, die het niet zelf heeft ondergaan, kan u vertellen: zo is het leven in de gevangenis. Dat is onmogelijk. „Ik heb het mij nimmer voor kunnen stellen," schreef Fjodor Dostojewsky in zijn herinneringen uit het dodenhuis. En deze Russische schrijver had het vermogen om zich heel wat voor te kunnen stellen. Een van onze verslaggevers 1» op bezoek geweest in een aantal ge- vangenissen. Het waren voor hem stuk voor stuk deprimerende be-' zoeken. In een serie van vier reportages, getiteld: „In de gevangenis wordt elke dag geteld," vertelt hij u hoe het daar toegaat. Hoe men daar leeft en geleefd wordt. Uiteraard is het slechts een beperkt beeld. Maar hij zag genoeg, en sprak met voldoende mensen, om te beseffen, dat elke dag binnen die muren ontzettend lang moet vallen. Want de vrijheid van het alledaagse leven, die tcjj zo vanzelfsprekend vinden, ligt zo oneindig ver buiten de tralies, En naar die vrijheid verlangt iedere gedetineerde. Elk uur van de dag. Elders in dit nummer vindt zijneerste verhaal. Het bestuur'-van de. stichting O.M.Ï.N.K, heeft besloten de bij de Ho ge raad aanhangige proefgedingen be treffende de aansprakelijkheid van da Staat de Nederlanden voor de achter stallige salarissen der oud-KNIL-mili- tairer over de tijd der Japanse krijgs- i gevangenschap, te beëindigen. (Van onze correspondent) De drie organisaties van IJselmeer- vissers overwegen om binnenkort een demonstratie in Den Haag te houden ln verband met de langzame gang van zaken met de afvloeiingsregeling der door de Zuiderzeewerken werkloos ge worden vissers. Het rapport-Van der Zaal is ruim een jaar geleden uitgebracht. Sindsdien is er niets meer van vernomen ylan alieen het feit dat het door een com missie wordt bestudeerd. Onder de vis sers leeft een zekere angst voor een „koude sanering" en. men tast volkomen in het duister. Een demonstratie in Den Haag zou een „laatste poging" zijn de urgentie van deze zaak onder de aan dacht te brengen. DE BILT. 16 februari Een samengesteld lagedrukgebied - beheerst het weer in onze omgeving.1 Het is geheel gevuld met koude lucht, die enigzins onstabiel is. Het belang rijkste lagedrukcentrum bevindt 'zich boven Denemarken en verandert weinig van plaats. Hier omjieen draaien enkele kleinere storingen^ die door buien vergezeld wordenyjEen oceaandepressie bij de Azoren volgt een zeer zuidelijke baan in de richting van de Middellandse Zee, zonder'" het weer in ons land te beïnvloeden; .'Er komt dus maar weinig verandering in het huidige weertype, waarby,'op klaringen afgewisseld worden dóór' enkele buien, die plaatselijk van hagel of mogelijk ook natte sneeuw verge zeld zullen gaan. 1 ïu&tr.* De Westduitse minister van Bulten landse Zaken, von Brentano heeft zijn Nederlandse collega, mr. J. M. A. H. Luns, voor een bezoek aan Bonn uit genodigd, aldus is van bevoegde zijde te Bonn vernomen. Er is echter nog geen juiste datum vastgesteld. In Bonn verklaarde men vrijdag, dat de ministers o.m. zouden spreken over de regeling van de Duits-Nederlandse grenskwesties jn de trant van de Duits- Belgische regeling die vorig jaar bereikt is. (Van onze correspondent) EEN stuk hout van vier bij vier meter, een bonk oudroest en en kele kogels. Dat is na jaren weer eens te voorschijn gekomen van het be roemde goudschip „Lutine", dat lang geleden op de Noordzee bij Terschel ling verging. De 57-jarige oud-vrachtrijder Wil lem Zorgdrager van Oosterend vond deze brokstukken bij paal 20 op de Bosplaat. Geen Terschellinger heeft er zich over verbaasd, dat juist Willem Zorgdrager deze vondst deed, want Willem, zeggen zij, is ai vijftig jaar aan het strand. De „Lutine" was toch al in het nieuws de laatste tijd. Waarschijnlijk zal ir. "Van. Wienen m de komende zomer een poging doen om de kostbare lading van het vergane schip te bergen. De Ter- schellmgers, die al heel wat pogingen sceptisch hebben gadegeslagen hebben ook nu niet veel vertrouwen in de afloop en vooral na de vondst van Willem Zorgdrager zijn ze weinig hoopvol. „Van een schip, dat zó uit elkaar geslagen is, vindt je mets van de lading terug." zeggen ze. Dat het brokstuk, dat nu gevonden is, van de „Lutine" afkomstig moet zijn, staat volgens de Terschelhngers vast. Het gevonden hout is precies gelijk aan dat, wat tijdens de pogingen van de „Karimata" van het wrak van de „Lu tine"' naar boven werd gebracht. De kogels, die er aan vastgeroest zaten, vertoonden ook alle overeenkomst met die, welke vroeger gevonden zijn. Er was er een bij van 25 pond; de overige varieerden .an tien tot twintig pond. Natuurlijk leefde heel Terschelling mee met de bijzondere vondst. Uren lang liepen cr zelfs geruchten op het eiland, dat ei een staaf goud van de „Lutine" gevonden was. maar ouk toenliopig blijft de spanning er nog wel in. het bleek, dat Willem Zorgdrager al leen maar een paar kogels kon tonen, was er toch grote belangstelling. Er waren mensen uit West. die er speciaal heiemaal voor naar Oosterend fietsten om de Lutinekogels te zien. Het was ook wel de moeite waard, want behalve de kogels had Zorgdrager ook nog een gedeelte van een oude zand loper gevonden en dte heeft ongetwijfeld giote historische waarde. Niets meer over Van het wrakstuk is nu al niets meer over. Zorgdrager had een paar kogels losgewrikt en mee naar huis genomen, met de bedoeling, er later nog meer te halen Maar toen hij terugkwam bij paal 20 was het stukje „Lutine" al door zee en zand overspoeld en het kan weer jaren duren voordat men ci iets van terugziet. Men verbaast er zich over, dat nu, vele jaren na het vergaan van het schip, plotseling een klem stukje van het wrak aanspoelt. Het is met onmo- gelyk, dat dit stuk losgemaakt is bij de pogingen van de „Karimata" en ui dat geval hoeft ir. Van Wienen zich dus niet te laten ontmoedigen. Voor- 3 Zonder zeer belangrijke rijksbijdrage m de bouwkosten van ueze, naar Am sterdams inzicht onmisbare oever verbinding is het ondenkbaar, dat de hoofdstad dit geweldige werk kan uit voeren. Daar de hoofdstad meende vast te kunnen rekenen op deelneming van rijkswege in de tunnelbouw, werd echter wél reeds met de -ouw ervan begonnen, terwijl daarvóór reeds en kele miljoenen guldens in de voorbe reiding van de plannen gestoken wer den. Tot voor kort is het Amsterdams stadsbestuur optimistisch gebleven op het punt van de financiering van de IJtunnei, Weliswaar had het nog geen toezeggingen, die houvast boden, maar dit leek niet verontrustend omdat over de juiste verdeling van de kosten van de brug bij Schellingwoude één der andere oeververbindingen te Amster dam, die vermoedelijk een belangrijke rol gespeeld heeft in de overwegingen van de regering ten aarzien van de IJ tunnel-af faire evenmin tot over eenstemming, iaat staan een overeen komst, is gekomen. Terwijl deze brug toch nog dit jaar gereed komt.... De Amerikaar.se marine beeft giste ren bekend gemaakt, dat aan de Gene ral Electric Company een contract van meer dan vier miljoen dollar is gegund voor de bouw van de turbines, bestemd voor de eerste door atoomkracht voort gedreven kruiser, welke geleide projec tielen zal kunnen afvuren. Deze week heeft het college van B. en W. van de hoofdstad echter-een brief ontvangen van Rijkswaterstaat, waaruit bleek, dat stopzetting van de tunnelbouw als een zwaard van Damo cles boven Amsterdam hangt. Het wachten is nog slechts op het defini tieve bericht uit Den Haag, dat zal moeten leiden tot staking van de bouw, omdat Amsterdam te zeer financieel van de rijkskas afhankelijk is om de bouwkosten alleen te kunnen dragen. Dit bericht wordt binnen een week verwacht. Daarvóór zal het stads bestuur nog een laatste poging doen om de regering te bewegen aan de tunnelbouw mee te werken. Wij hebben goede reden om aan te nemen, dat burgemeester mr. G. van Hall zich al of niet in gezelschap" van de wethouder voor publieke wer ken daartoe naar Den Haag zal spoeden om wellicht op het hoogste' niveau, met minister Algera. hierover te spreken Vast staat Intussen, dat Amsterdam beslist niet kan rekenen op het hoge percentage in de bouwkosten, dat het aan de regering heeft voorgesteld. Als Amsterdam inderdaad niet alsnog uit de rijkskas een bijdrage weet te verwerven betekent dit na de weige ring van de regering van toestemming voor de bouw van een nieuw RAÏ- complex in de hoofdstad een tweede zware slag. Het betekent ook, dat vele miljoenen guldens vergeefs zijn besteed aan de tunnelplannen. A

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1