4 Niet vergeten Tweede-Kamerdebat over bestedingsnota Rechtvaardiger verdeling van offers bepleit Hongaartje (4 jaar) kwam alleen de grens over AMERIKAANSE NOG GEEN V.N.-resoluties over Cyprus Spanning stijg in Hongarije Verhoging van melkprijs met 10 cent onverantwoord PLANNEN: SANCTIE Meerderheid tegen Brits plan voor klein leger MORGEN: 38ste R.A.I. De kwestie-Istraël Grotonderzoekers opgesloten WESTEUROPESE UNIE BIJEEN Majoor thans uit arrest ontslagen m Weeröverzicht WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 VIJFTIENDE JAARGANG No. 362a Weerbericht DRAMATISCHE HERENIGING Aandrang op hogere kinderbijslag vanaf het derde kind r Kleine voertuigen Bestedingsbeperking - Gaza- (Van onze parlementaire redacteur) DE Tweede Kamer is gistermiddag aan het monsterdebat over de regeringsnota in zake de bestedingsbeperking be gonnen. dat tot de helft van de volgende week zal duren. Er was grote belangstelling van de zijde van het publiek: de beide tribunes waren tot de laatste plaats bezet. Achter de regeringstafel hadden alle leden van bet kabinet plaatsgenomen, behalve de mi nisters Klompé, Staf, Luns en Algera. Eerst komt de Kamer aan het woord tot donderdagavond. Dinsdagmiddag a.s. zal de regering antwoorden. De grote partijen, (de P.v.d.A. en de K.V.P.) hebben elk drie uur spreektijd, de kleinere partijen elk anderhalf uur. Gistermiddag kwamen de économische en sociale deskundigen 'van de socialistische, de rooms-katholiekc en de anti-revolutionaire fracties, de heren Roemers, Janssen en Hazenbosch, aan het woord. Zij waren het er over eens, dat de druk vooral op de grote gezinnen te zwaar zou worden wanneer de regering haar plannen zou doorzetten. De heer Janssen kondigde aan, dat hü een uitspraak van de Kamer ten behoeve van de grote gezinnen zou vragen, wan neer de regering de ernstige bezwaren niet uit de weg zou ruimen. De heren Roemers (Arb.) en Hazenbosch (a.-r.) achtten de verho ging van de melkprijs met 10 cent per liter speciaal niet verant woord en niet in het belang van de volksgezondheid. De socialistische afgevaardigde vond het beter de consumenten subsidie op melk, die de regering wil afschaffen, gedeeltelijk te handhaven en hiervoor budgetair een compensatie te scheppen door i'verhoging van de progressie in de'inkomstenbelasting of door ver hoging van andere belasting. De heer Hazenbosch vond de afschaf fing van de subsidie op melk een te grote stap ineens. Hij bepleitte een geleidelijke afschaffing, Eenzijdig DE meerderheid van de zeven landen der Westeuropese Unie heeft zich gisteren uitge sproken tegen het plan van Enge land om spoedig een deel van zijn troepen uit West-Duitsland terug te trekker- V, oorraadvorming O Zie verder pagina 3 J Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendicnst abonnementen 18 30—19 30 u Zaterdags 17-18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhaee: Huygensplein 1 Telef. 183467 (3 1) Postbus 1091 Postgiro No. 424867 Klóchtendier.st: 18 30—19 30 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per week. f 2.48 per maand 7.40 per kwartaal. Losse nummers 15 cent' Verschijnt dagelijks Tutum- Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tot donderdagavond. ZONNIGE PERIODEN. Droog weer met zonnige perioden en weinig wind. Vannacht plaatselijk mist met temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen als vandnag. 28 lebr. zon op 7.31, onder 18.19, maan op 6 35, onder 17.30. <j> Hoofdredacteur: Dr. J. A. H, J. S. BRUINS SLOT strip - bezuinigingsnota - Golf van Akaba - S.E.R.-advies - Nieuw- Guinea helpen de kranten in deze dagen aan de grote „koppen". Dat moet nu eenmaal zo zijn voor een „spiegel van het gebeuren". Wij zijn verontwaardigd over het dreigen met sancties jegens het kleine Israel, dat twee vuistpanden niet dan tegen deugdelijke garanties voor zijn bestaan uit handen wil geven, terwijl ie groten (die eventueel aan de sanc ties zouden mogen of moeten mee doen), rustig op hun leeuwendeel bleven liggen, waarvoor zij een bens- pinkje ontvingen. Wij zijn bezorgd over het bedreigde evenwicht in ons huishoudboekje en terecht wordt de or ganisatorische machinerie in beweging gebracht om de regeringsplannen te toetsen aan de normen van recht en van billijkheid en van economische mogelijkheid. Maar wij zouden wel zeer schuldig staan, indien wij onder de hypnose van het actuele nieuws zouden staan, en anderzijds zouder. opgaan in eigen zorgen, maar daarbij andere zaken, die om onze aandacht blijven vragen, éók wanneer zij uit het dagelijkse nieuws verdwenen zijn, zouden verge ten. Daartoe behoort Hongarije. tr ET Is weer stil geworden om Hon- rt garije, bedenkelijk stil, want in die stilte legt de communistische re actie haar plannen ten uitvoer. Dat kost het reeds zo geslagen Hongaarse volk nog meer bloed en tranen. Hoe kon het uitblijven, dat na zo veel wrede teleurstelling thans uit dit land tekenen van moeheid en apathie en terneergeslagenheid gemeld moe ten worden? Merkwaardigerwijs richt zich de kritiek, welke hier uiteraard ook het vrije Westen treft, minder op het feit, dat gewapende bijstand uitge bleven is er wordt hier nog wel eens meer realisme gevonden dan in som mige kringen in het Westen zelf dan wel op de omstandigheid dat in vloedrijke westelijke publiciteitsorga- nen, waartoe in het bijzonder Radio Vrij Europa wordt gerekend, in het begin van de opstand een heftige cam pagne tegen de regcring-Nagy ontke tend hebben en daardoor een „Poolse oplossing", die mógelijk geweest zou zijn, hebben ondergraven. Woorden en daden van de regering- Kadar bewijzen anderzijds, dat te leurstelling en mismoedigheid de inzinking, die wel volgen moest toch niét het moreel van het Hongaar se volk hebben doen ineenstorten. De wilde, onbeheerste, nerveuze vloed van communistische verklaringen, het jagen naar leden „tot elke prijs" door ,-,de partij", het vervalsen van de jong ste geschiedenis juist voor hen, die deze geschiedenis gemaakt hebben, de moeilijkheden met de arbeidersraden, die zich nog niet in de greep lieten nemen, bewijzen, dat de strijd met an dere middelen en op andere schaal verder gestreden wordt. IN die strijd neemt de Calvinisti sche Kerk een belangrijke plaats in. Ten tijde van de opstand werd er in onze rubriek „Uit de wijde wereld" reeds op gewezen, hoe het regime- Kadar, wanhopig zoekende naar steun onder de bevolking, op opmerkelijke wijze concessies deed aan deze Kerk een onverholen bewijs van de in vloed, welke zij onder de Hongaarse bevolking behouden heeft. Geheel hiermede in overeenstem ming zijn thans de berichten van maatregelen tégen deze Kerk, nu Kadar meent de handen voldoende vrij te hebben gekregen, in de schaduw van de Russische tanks, om „de haar den van de Imperialistische contra revolutie" aan te vallen. De eerste maatregel, die van deze communisten te verwachten was, is natuurlijk het intrekken van de gedane concessies, in de eerste plaats die betreffende het onderwijs, dat nu weer geheel aan de staat gebracht wordt. Daarbij blijft Kadar niet staan. De Kerk, die getoond heeft zij aan zij te staan met arbeiders, boeren en jeugd, één te zijn met het Hongaarse vólk, dat greep naar de vrijheid, en die daarop een zo grote invloed uitoefent, dié Kerk moet nu weer in haar orga nisatievorm onder het beslag van de communistische overheid komen. Twee feiten gaven daarvoor een duidelijke aanwijzing. Bisschop Ladlslaus Ravasz, die tij dens de revolutie een toonbeeld van moed is geweest, heeft zijn ambt moe ten neerleggen. In 1948 ook reeds uit zijn ambt ont-zt, was hij onmiddellijk met het oktobergebeuren teruggekeerd. Het communistische partijorgaan Nep- szabadsag heeft hem beschuldigd ge tracht te hebben de „volksdominees" uit te schakelen. Wij behoeven hier wel niet uiteen ie zetten, wat met de term „volksdominees" bedoeld wordt. En met bisschop Ravasz werd even eens zijn trouwe medewerker, prof. Laszlo Pap, genoopt heen te gaan als dekaan van het calvinistisch semina rie te Boedapest. Deze bekendgemaakte feiten zeggen voldoende over de strijd, waarin ook de Hongaarse Calvinistische Kerk nu weer geworpen is. Veel bijzonderhe den over de gebeurtenissen achter dit deel van het ijzeren gordijn blijven ons onbekend, maar wij behoeven ons niet te ontveinzen, dat deze strijd zeer zwaar zal zijn. Moesten ons ook al de handen slap neervallen in hulpeloosheid by de dramatische strijd voor de vrijheid in TE ZWARE LAST VOOR DE GROTE GEZINNEN Op een rondiluchl boven Nederland in de Super-const filiation „Wyvern" zijn dinsdagmiddag zes functionarissen van de K.t.Al. geïnstalleerd nis leden tan de broederschap ion de „Chaine des rótis- setirs", een exclusieve internationale gastronomische organisatie. Van deze organisatie maken niet alleen internatio naal bekende koks rgd. deel uit, maar ook als eteridders om. prins Bernhard, de Aga Khan en de Engelse en Franse ambassadeur in Nederland. De nieuwe leden werden door de groot meester van de orde, docletir Charles Guebel, geïnstalleerd mei de spitslag op de linkerschouder. Het hoofdbestuur van de broederschap u-as speciaal voor deze plechtigheid uit Parijs overgekomen. De K.L.M. is de eerste luchtvaartmaatschap pij, die in de broederschap is opgenomen. Een Hongaars jongetje nart titer jaar, dat twee dagen voor Kerstmis hele maal alleen de grens naar Oosten rijk was overgestoken, is gisteren met zijn vader herenigd. Het kind had andere vluchtelingen, die hem aantroffen, verteld dat zijn moeder door de grenswacht gearres teerd was en dat hij in panische angst was weggerend. Er werden geen papieren op hem gevonden en hij kende alleen zijn voornaam: Sa- nyka. Later kwam het kind onder de hoede van de internationale hulp organisatie „Red de Kinderen". Inmiddels trok een wanhopige Hon gaarse vluchteling, de 33-jarige Lasclo Èarabas, uit Boedapest, van het ene Oostenrijkse vluchtelingen kamp naar het andere. Hij zocht naar zijn vrouw en zoontje. Ten slotte vernam hij dat het kind vertoefde in een kamp in Neder- Oostenrijk. Maar „Red de Kinderen" had niet het recht het kind uit han den te geven tmor men absolute ze kerheid had dat Barabas de vader was. Daarom werd een ongewone ontmoeting voorbereid. Vijf Hongaarse vluchtelingen, allen omstreeks 30 jaar, moesten in een vertrek naast elkaar staan en nie mand mocht een kik geven. Toen de deur openging en kleine So ny ka het vertrek betrad, was hij eerst verbouwereerd door de aan wezigheid van zoveel mensen. Een appel viel uit zijn knuistje. Een Hongaarse tolk vroeg het kind „Je ziet zeker wel je vader tussen de mannen die daar op een rui je staan?" Laszlo Barabas was lijkbleek en drop pels zweet stonden op 2ijn voorhoofd, maar hij maakte geen beweging en zei geen woord. Na dramatische sekonden verbrak de kleine Sant/ka de stilte, hfj strekte de armpjes uit, uitte slechts een woord „Pappa" en rende op Laszlo Barabas toe. Tranen stroomden de man over de wanaen toen hij zijn kind einaelvle in de armen kon sluiten. De algemene vergadering van de Ver Naties heeft dinsdag de gematigde reso lutie over Cyprus aanvaard, die reeds door haar politieke commissie was goed gekeurd. De stemverhouding was 55 te gen nul bij één onthouding. Vee! afge vaardigden waren niet bij de stemming aanwezig. De algemene vergadering spreekt in de resolutie de wens uit, dat de onder handelingen hervat zullen worden en dat een „vreedzame, democratische en juis te oplossing voor het geschil, in over eenstemming met het V.N.-handvest, ge vonden zal worden." Voor het bereiken van een regeling is een „atmosfeer van vrede en vrijheid var meningsuiting" nodig, aldus de re solutie. De resolutie is vorige weck door de Indiase afgevaardigde Krisjna Menon. opgesteld, toen na een debat van vier dagen in de politieke commissie weinig animo bleek te bestaan voor vier ande re ontwerp-rcsoluties die ingediend wa ren. De Ver. Staten zijn van plan de alge mene vergadering der V.N. vandaag een re-solutie voor te leggen waarin be pleit wordt dat de V.N. de Gaza-strook en het omstreden gebied aan de Golf van Akaba onder hun hoede te nemen, maar waarin hiel gerept wordt van sancties tegen Israël. Dit hebben Ame rikaanse kringen In New Vork meege deeld. Volgens de Amerikaanse bronnen keert Washington echter niet de rug toe aan de Arabische eis dat sancties wor den ingesteld. Naar verluidt wordt in de Hongarije, het Hongaarse volk en daarin onze calvinistische broeders, mogen toch staat maken op onze voortdurende hartelijke belangstelling, op ons innig medeleven, op ons ge bed èn op onze gerede hand, waar een mogelijkheid van bijstand zich zou voordoen. KL Volgens uil Boedapest te Wenen ont vangen berichten stijgt in Hongarije op nieuw de spanning. Op de straten ziet men steeds meer politiemannen en le den van de militie. Zowel In de hoofd stad als elders in het land worden da gelijks grote aantallen personen gear resteerd. In Oostelijk Hongarije schijnt de toestand het ergste te zijn. Grote aantallen leden van de veilig heidspolitie doen onverwachte razzia's in de dorpen, waarbij allen, die verdacht worden van „contra-revolutionaire denk beelden" worden opgepakt. Deze groot scheepse acties zouden een onderdeel vormen van een plan van de politie om verscheidene duizenden verdachte perso nen in hechtenis te nemen tot na vijf tien maart, als voorzorgsmaatregel te gen eventuele nieuwe onlusten ter gele genheid van de herdenking van de op stand in 1848. Vijf Zwitserse grotonderzoekers zitten opgesloten in de Hoeilach („Hellegat") grotten in het Muotadal, Een onder grondse rivier is snel gestegen, waar» door de mannen de grotten niet konden verlaten. De vijf onderzoekers zitten reeds 24 uur in de grotten, maar hebben genoeg voedsel voor een week. Zij ver keren niet m levensgevaar. moet brengen, heeft het er recht op dat de noodzaak en de spreiding van de offers duidelijk worden aangetoond. Door deze ondoorzichtigheid brengt de regering schade toe aan haar eigen zaak en wordt de zedelijke band met het volk verzwakt De a.-r. fractie be treurt dit in -hoge mate. De heer Hazenbosch begreep niet, waarom de regering bij het vragen van advies aan de Soc, Econ. Raad niet het landbouw beleid beirokken heef:. De a.-r. woordvoerder betreurde het. dat de regering drie maanden na het verschijnen van het advies van de SER pas met de bestedingsnota voor de dag :s gekomen. Terwijl het kabinet deli bereerde over deze nota. werden de prijsstijgingen een dagelijks onderwerp van bespreking in het volk. Er werd daardoor twijfel gewekt over de vraag of de regering de prijsontwikkeling nog wel in de hand had. De heer Hazenbosch erkende, dat het Nederlandse volk algemeen overtuigd is van de noodzaak van bestedingsbeperking. Het Nederlandse volk heeft in geen jaren zo'n hoog conjunctuur meegemaakt en heeft zich aan de welvaart enigszins vertild. Dat is te begrijpen. Het heeft dan ook weinig zin om verder naar de oorzaken te zoeken. De heer Hazenbosch zette in een voortreffelijke en heldere rede uiteen hoe de a.-r. fractie denkt over de be stedingsnota, HD klaagde erover, dat het kabinet in deze nota onduidelijk en onoverzichtelijk zijn beleid uiteenzet. Het is een opvallend ondoorzichtig stuk, aldus drs. Hazenbosch. Dat blijkt wel uit de uiteenlopende commentaren en verslagen In de pers. Wanneer het Nederlandse volk belangrijke offers Amerikaanse resolutie verlangd dat Israël zich uit Gaza en bij de Golf van Akaba terugtrekt, terwijl de kwestie van sancties afhankelijk wordt gesteld van toekomstige ontwikkelingen. De secretaris-generaal van de Ver enigde -Naties, Hammarskjoeld, heeft dinsdagavond de Algemene Vergadering meegedeeld, dat hij de Israëlische ver tegenwoordiger, Eban, maandag erop heeft gewezen dat Gaza bij de bestands overeenkomst onder Egyptisch bestuur is geplaatst. Aangezien het secretariaat hieraan gebonden is, is de secretaris generaal bij zijn pogingen om de vrede en rust in dit gebied te verzekeren uit gegaan van de juridische positie van Egypte. Ir. Israëlische kringen was men dins dagavond van mening dat het standpunt van de secretaris-generaal Hammars kjoeld m.b.t. de strook van Gaza niet als een positieve bijdrage tot een oplossing van het vraagstuk betreffende de status van dit gebied kan worden beschouwd. De beer Roemers (Arb.) verklaarde gistermiddag, dat de oorzaak van de bestedingsbeperking mede gevonden moest worden in de belastingverlaging van 1955 en in de invoering van de vrijere loonvorming in 1956, maar de heer Hazenbosch vond deze analyse te eenzijdig en te simplistisch. Het nalaten van de belastingverlaging in 1955 zou hebben geleid tot hogere inkomsten van de overheid en dat houdt geen garantie in. voor terughoudendheid op het terrein van de bestedingen, naar de ervaring }»ort Het bezwaar tegen een te vlotte hand bij de overheid met betrekking tot de bestedingen wordt algemeen gevoeld. Ook do vrijere loonvorming kan geen oorzaak worden genoemd, aldus de heer Hazenbosch. Men kan zich namelijk afvragen of er in 1956 wel een reèei begin gemaakt werd met de vrijere loonvorming. Er zat in de vrijere loon- De grtfffier van de Tweede Kamer, mr. A. F. Schepel, is dinsdagmiddag gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum. Dat gebeurde tijdens een bijeen- Rechts op de foto de beer C. Ravelli. komst in de rookkamer, waar de voor zitter tan de Tweede Kamer, mr. dr. L. G. Kortenhorst, de jubilaris een gram- mofoon en een aantal platen aanbood. vorming, waarmee in 1956 begonnen werd, een element van een algemene 'nonronde, Tot 3 procent loonsverhoging mocht worden doorberekend in de prijzen en bij 3 tot 6 procent loonsver hoging mocht geen doorberekening plaatsvinden. Wanneer aan deze voor waarde van het niet doorberekenen niet was voldaan, zouden de hogere lonen niet uit de bedrijfswinsten zijn betaald en zou er een sterkere druk op de investeringen hebben plaatsgevonden. Wat de omvang van de bestedings beperking betreft, was de heer Hazen- aosch van oordeel, dat er een grotere voorraadvorming1 heeft plaatsgevonden, dan de regering aanneemt. De heer Hazenbosch kwam tot een bedrag van 380 miljoen gulden. Dit bedrag had betrekking op de investeringen in het bedrijfsleven. De heren Roemers en Hazenbosch stelden eveneens vast, dat ten gevolge van de gebeurtenissen in Hongarije en na het Suezconflict voorraadvorming beeft plaatsgevonden. Beide heren waren het er ook over eens, dat de kosten van levensonderhoud de laatste tijd verontrustend zijn gestegen. De A.-R. hebben het nrijs- stabilisatiebeleid van harte gesteund, ten einde inflatie te voorkomen, waar van vooral de vergeten groepen de dupe zouden worden. Een opwaartse beweging in de prijzen veroorzaakt ook stijging van het loonpeil. Het gevaar van. de inflatiespiraal dreigt. Stijging van het loonpeil nu en in de nabije toekomst maakt voortzet ting van de prijspolitiek tot een be spotting. Alles moet worden gedaan om dit te voorkomen. In dit opzicht speelt de regering volgens deheer Hazenbosch met vuur. Op hel ogenblik is het indexpeil reeds 1L0, terwijl het gemiddelde indexprijs peil over 1956 107,5 was. De drie vak— centralen hebben de regering laten weten, dat zij voor 1957 als eindcijfer 114.5 aanvaarden als de limiet, die niet mag worden overschreden. Gebeurt dit wel dan zullen zij looneisen gaan stellen. Zoals de zaken nu liggen, aldus de heer Hazenbosch, zal het eindcijfer voor 1957 115 worden. Thans resten nog 4.5 procent voor het rode licht van de vakcentralen is bereikt. Het zal nood zakelijk zijn, dat naast de prijsverho gingen, die ontstaan zijn, prijsverla gingen plaatsvinden van in totaal 3 punten. Is dit te verwachten? De wereld marktprijzen dalen. Thee gaat nu reeds naar beneden. Mogelijk gebeurt dit ook met m'argarine. Doch zullen deze verlagingen van voldoende om vang zijn? De prijsstijgingen, die hebben plaatsgevonden, vormen een zware hypotheek op het prij'sstabili- satiebeleid, Het verzet kwam tot uiting In Lon den, waar de ministers van Buiten landse Zaken van de zeven landen (Engeland, Frankrijk, Italië, West- uitstand en de drie Beneluxlanden) bijeen waren. Amerika, dat de conferentie als waarnemer bijwoont, heeft zich stil zwijgend bjj dit verzet aangesloten. De conferentie is gisteravond tegen acht uur gesloten. De enige beslissing die genomen werd, was om spoedig weer bijeen te komen teneinde het Britse voornemen nader te bestuderen. Minister Luns (Nederland) had voor gesteld dat de conferentie zou worden beschouwd als een inleidende gedach- tenwisseling over het Britse voorstel. Het Britse plan zou daarna ter be studering aan de Navo moeten wor den gezonden. De W.E.U. zou dan la ter de eindbeslissing kunnen nemen. Dit voorstel werd eenstemmig goed gekeurd. Minister Luns verklaarde, dat de Nederlandse plannen nauw verbonden zijn met de Britse militaire positie in Duitsland. Hij. drong er daarom bij de raad van de W.E.U. op aan, geen overhaaste beslissing te nemen. De Franse vertegenwoordiger Gazier zei, dat het nodig is alle soorten wa pens te handhaven om aan alle soor ten aanvallen het hoofd te kunnen bieden. Ook "Von Brentano (West-Duitsland) pleitte voor het behoud van conven tionele wapens. Selwyn Lloyd (Engeland) verklaar de zich bereid rekening te houden met in de grote gezinnen de aanbeveling van de Navo-opperbevelhebber generaal Norstad om de inkrimping van het le ger te vertragen. Niettemin schijnt En geland vast van plan te zijn de inkrim ping door te zetten. De krijgsraad heeft gisteren, na in de raadkamer te zijn. geweest, het verzoek om de in november van het vorige jaar in arrest gestelde majoor K. uit arrest te ontslaan. Ingewilligd, Majoor K. bevond zich in arrest, om dat hij ervan wordt verdacht in zijn functie "an hoofd van de sectie aankoop buitenl, l van het directoraat materieel van de landmacht steekpenningen te heb ben aangenomen van een Engelse fir ma. Majoor K. ontkent. <£i De Nederlandse afgevaardigden op de Londense conferentie van de Westeuropese Unie nier de inkrimping van de Britse strijdkrachten. In het midden minister Luns, links de Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. D. U. Stikker. De BILT, 27 februari, 10 uur. Aan de achterzijde van een opvullende de pressie. die langzaam van de Noordzee naar Denemarken trok, werd dinsdag avond met een naar de Noordwesthoek ruimende wind koude en tamelijk droge poollucht aangevoerd, waarin de tempe- laturen 's nachts tot om het vriespunt daalden. Midden op de oceaan bevindt zich een omvangrijke depressie, waarvan het cen trum vrijwel tot stilstand is gekomen. Aangezien boven de Britse eilanden de luchtdruk in de afgelopen 24 uur flink gestegen is, wordt het doordringen van oceaanstoringen naar West-Europa be lemmerd. De drukstijgingen resulteren in het tot stand komen van een afzonderlijk hoge- drukgebied, dat zich over de Noordzee en onze omgeving uitbreidt, daardoor blijft het morgen droog weer met in de nacht temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst, en overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. Hoe wel er nog enkele wolkenvelden kunnen overdrijven zullen er meer opklaringen voorkomen dan vandaag. MORGEN wordt de 38ste R Al ten to on Stelling geopend, waarop de nieuwste modellen kleine voertuigen te zien zijn: bromfietsen, motorfietsen, scoo- ters, autoscooters en „mini- trucks". Ter gelegenheid van deze be langwekkende expositie bren gen wij op de pagina's 5, 6 en 1 van dit nummer een speciaal aan deze voertuigen gewijd num mer.

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1