Na Sumatra en de Sangir-eilanden Comité stelt militair bestuur in Hatta verwerpt plan-Soekarno Treinen te Iaat uit Utrecht NA DAG VOL SPANNING: EchtpaarBouman terug uit Ver. Staten Auto m: schiet rivier vijf doden Ned.-Duits overleg op zeer korte termijn Vrouw vermoord te Geldrop Baby Zwijgen en angst in Djakarta ontvoerd in Engeland Radio in handen van rebellen Mm Weeroverzicht Rebellenleider weet te ontsnappen Indonesië actiever met propaganda dan Nederland Arrestanten ontsnapt uit Huis van Bewaring Bij oversteken door auto gegrepen MAANDAG 4 MAART 1957 VIJFTIENDE JAARGANG No. 3629 Weerbericht Minister Luns over Nieuw-Guinea Hoge Eoka-leider gesneuveld Knipperlicht groen: P.T.T.-auto gegrepen Ned. Egyptoloog vond honderd graven Weer uitwijzing van Sobolew gevraagd MR. LUNS TEVREDEN OVER „BONN" Prinsessen bij ijsrevue 1 0OST-INDONESIË is zaterdag in opstand gekomen tegen centrale regering in Djakarta. Een comité van 51 vooraanstaa REACTIE OP OPSTAND de regering in Djakarta. Een comité van 51 vooraanstaande burgers heelt met steun van het leger de staal van oorlog en beleg afgekondigd en een militair bestuur ingesteld. Er is geen bloed vergoten. De opstandige beweging staat onder leiding van de militaire commandant van het gebied, luitenant-generaal Ventje Soemoeal, die vroeger tot de lijfwacht van Soekarno behoorde. Soemoeal heeft als sergeant onder de Nederlanders in het K.N.I.L. gediend. Hij is een christen. De opstandelingen eisen voor de vier Oostindonesische provin cies Celebes, de Molukken, de Kleine Soenda-eilanden en W.-Irian (Nederlands Nieuw-Guinea) meer zelfstandigheid. In een „strijd- manifest" hebben zij echter tevens verklaard, dat zij zich niet van de republiek Indonesië willen losmaken. Makassar, het centrum van de opstand, is rustig. Het leger heeft het radiostation overgenomen en eenheden van leger en politie patrouilleren door de stad. Bezorgdheid Onderhandelen Benoemingen Lasser overleden aan brandwonden Advertentie lil' CASSETTES Revisie van wissels DE Israëlische premier David Ben Goerion heeft vanmorgen opdracht gegeven voor onmiddellijke terugtrekking der Israë lische troepen uit de strook van Gaza en het gebied van Akaba, aldus een officiële mededeling. Israël had de terugtrekking van zijn troepen uit de strook van Gaza en het gebied bij de Golf van Akaba uitgesteld. Het Israëlische kabinet nam vandaag een definitieve beslissing over deze kwestie. Reden voor het uitstel was een verklaring van de Ame rikaanse afgevaardigde bij de Ver. Naties, Cabot Lodge, in de alge mene vergadering. Volgens deze verklaring moest de toekomst van de Gazastrook worden geregeld op grond van de wapenstilstands overeenkomst van 1949. Israël meende echter, dat daardoor de weg wordt vrijgemaakt voor terugkeer van de Egyptenaren naar de Gaza-strook en voor nieuwe acties van Egyptische zelfmoord-commando's. Mevrouw Meir, Israëlisch minister van Buitenlandse Zaken, had, voordat Cabot Lodge zijn verklaring aflegde, in de algemene vergadering meegedeeld, dat Israël zich onmiddellijk zou terug trekken, maar' dat de V.N,de'-/verantwoordelijkheid voor de twee Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf is een auto met vijf inzittenden te 's-Hertogenbosch in de Dommel gereden en gezonken. Pogingen om de auto te lichten hadden gisteravond Iaat succes. Om kwart over elf hebben twee kraanwagens de auto op de kant gebracht. Er bleken zich vier mannen en een vrouw in te bevinden. „Indonesië wenst geen goede nabuurschap" gebieden moesten overnemen, Waarschuwing Incident Twee bewakers neergeslagen Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telet. 115700 (4 1.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtcndienst abonnementen 18.30—19.30 u. Zaterdags IT—18 uur: Telefoon 135700 's-Gravenhage: Huygensplem 1 Tclef, 183467 (3 1) Postbus 1091 Postgiro No 424867 Klrehtendier.st: 18 30—19 30 u.: Tel. 382569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 87882 Abonnementsprijs 57 cent per week. 2.48 per maand 7.40 per kwartaal. - Losse nummers 15 cent! Verschijnt dagelijks V Directeur: H. DE RUIG m Geldig tot dinsdagavond, PLAATSELIJKE WOLKEN'VELDEN Overwegend droog weer met plaatselijke wolken velden en hier en daar tijdelijk mist. In met midden en Zuiden van het land lagere middagtemperaturen. Zwakke tot matige wind aanvankelijk uit uiteen lopende, later voornamelijk uit oostelijke richtingen. 5 maart zon op 7.20. onder 18 28; maan op 8.19, onder 23.01. <J> Hoofdredacteur: Dr. 3. A. H. J. S. BRUINS SLOT Ook Oost-Indonesië in opstand tegen Djakarta Ia Djakarta Is nog geen officiële com mentaar op de opstand in Oost-lndone- slé geleverd. President Soekarno heeft taterdagavond op een massavergade ring in Soerabaja zijn plan „tot redding van de natie" verdedigd, maar over de gebeurtenissen In Makassar repte hij niet. Vele Oost-Indonesieis m Djakarta ver ionen zich niet op stiaat en nemen de telefoon niet op. Hoewel velen van hen christenen zijn, gingen er gisteren slechts weinigen naar de kerk. Zij vrezen represailles van de communistische en nationalistische jeugd, die op relletjes belust door de straten zwerft. De uit Oost-Indonesie afkomstige kabinels- en parlementsleden waren gisteren met thuis! De voormalige vice-president van In donesië. Mohammed Haita, heeft zater dag verklaard, dat het plan van presi dent Soekarno voor herstel van de natio nale vrede in Indonesië tot mislukking gedoemd is, „als hij de communistische partij met de religieuze en nationale parfijen in één kabinet wil verenigen". De communisten worden geleid door het Kremlin, maar de andere partijen wensen een nationalistische regering, schrijft Hatta. Hatta spreekt zich uit tegen Soekar- no's plannen voor een nationale raad. Hij wil een presidentieel kabinet onder leiding van Soekarno, De president zou alle kabinetsvergaderingen moeten bij wonen en de ministerraad van advies dienen» Waarnemers verklaren, dat Hatta's ar tikel een poging is om Soekarno de ge legenheid te geven, zonder prestigever lies zijn plan. de communisten in zijn nationale raad op te nemen, te laten va ren. In dè Engelse stad Halifax (York- Shire) is zaterdag een baby van twee weken gestolen uit een kinderwagen, die de ouders voor een warenhuis hadden laten staan toen zij inkopen deden. Be politie is op zoek naar een „ar moedig gekleed" echtpaar, dat bij de kinderwagen gezien is. Dit echtpaar zou met het kind de stad verlaten hebben. delegatie, die opdracht zou hebben van president Soekarno, in diens kwa liteit van opperbevelhebber van de gewapende strijdkrachten." Hoewel de houding van de revolu tionaire raad ten opzichte van het centrale gezag niet duidelijk Ls, wordt het aanbod om alleen met Soekarno te onderhandelen toch uitgelegd als een passeren en veroordelen van elke andere centrale autoriteit. Radio-Makassar heeft bekendge maakt. dat alle verbindingen onder militair toezicht zijn geplaatst. Over making van haar geld boven een be drag van 5.000 roepiahs is verboden. De opstand is da derde in enkele maanden tijd in Indonesië. Het be gon op Sumatra en een week geleden hebben de Sangir- en Taloed-eilan- den, die tussen Celebes en de Rhilip- pijnen liggen» zich onafhankelijk van Celebes verklaard. De opstandelingen in Oost-Indone sië verlangen, in navolging van Su matra, dat 70 procent van de op brengst van de buitenlandse handel aan Oosl-Indonesië ten goede zal ko men. Volgens het „sirijdmaniiest" neemt op het ogenblik de centrale re gering 90 procent van de inkomsten uit de buitenlandse handel in beslag. In Djakarta is men van mening, dat ook «de-bezorgdheid over een moge lijke communistische deelneming aan de regering, zoals Soekarno heeft voorgesteld, van invloed kan zijn ge weest op het uitbreken van de op stand in dit overwegend mohamme daanse gebied. Luitenant-kolonel Soemoeal heeft via de radio verklaard te hebben in gegrepen omdat „de huidige toestand tot de ineenstorting van de Indonesi sche republiek zou leiden.'. Soemoeal deelde mede, dat hij „on derhandelen wilde met een regerings- Soemoeal heeft de civiele gouverneur van Celebes tot militair gouverneur benoemd. Hetzelfde is gebeurd met de gouverneurs van de drie andere Oostindonesische provincies. Alleen al Celebes heeft acht miljoen inwoners. De grootste politieke partijen in Oost-Indonesië zijn de mohammedaan se en de christelijke. De luchtvaartmaatschappij Garoeda heeft bekendgemaakt, dat de dien sten op Clebes, de Molukken en an dere deien van OOst-Inaonesië nor maal gevlogen worden. DE BILT. maandag 10 uur. Het la gedrukgebied dat enige dagen achtereen boven Duitsland was gelegen en waar omheen zachte lucht uit Frankrijk naar ons land stroomde, is tijdens het week einde snel in betekenis afgenomen. Ge lijktijdig breidde een depressiesysteem tussen Groenland en Noorwegen zï£" over Scandinavië uit. De polaire lucht aan de achterzijde van deze depressie kon daardoor naar het Noordzeegebied stromen. In de komende 24 uur zal de koudere lucht uit het Noorden ook tot een deel van ons land doordringen, hetgeen aan leiding geeft tot meer bewolking. De kans op regen is evenwel gering. In het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam is overleden de 42-jarige lasser G. C. de Koning uit Baambrugge, die ernstige brandwonden had opgelopen, toen hij bij Werkspoor werd getroffen door wegspattende vonken. Metr. Goldn Meir foto link*/, minister van Buitenlandse 7aken tan Israel, kon digt in de algemene vergadering tan dc Ver. Katies de terugtrekking tr.n de Israëlische nnepen nil de strook i an Gaza en het gebied tan Akaba aan. Twee leden tan de Eg\pti.sche delegatie, horen toe (aan de rechterkant op de foto rechts de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Fawzi). VAHAf R. 28.IJ (Van een onzer verslaggevers) De revisie van het wisselsysteem op het Centraal Station te Utrecht heeft gisteravond ernstige vertraging teweeg gebracht in dc treinenloop, vooral wat betreft de laatste treinen. De spoorwegen zijn ruim een uur lan ger bezig geweest met heU passagiers vervoer dan normaal. Om 1 uur van nacht*- vcrtrokkcn-va'miit Utrecht '7>og treinen naar Den Bosch en Hilversum. Vele reizigers ondervonden op hun station van aankomst het ongerief, dat de stadsbussen reeds vertrokken waren. Taxi's waren met meer te krijgen. Israël trekt zijn troepen uit Egypte terug De slachtoffers zijn: de 53-jarige heer S. V. uit Eindhoven, zijn 52-jarige echtgenote, hun 17-jarige zoon Hans, hun 15-jarige zoon Frans en een logé uit Alkmaar, de 17-jarige B. S. Minister Luns is er niet van over tuigd dat overdracht van Ned Nieuw- Guinea, gesteld dat deze geoorloofd wa re, de verhouding tussen Indonesië cn Nederland intrinsiek zou verbeteren. Dit merkt de minister op in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. De regering meent dat de belangen der bevolking van Ncd. Nieuw-Guinea het meest gediend zijn wanneer Ne derland voortgaat met het tot ontwikke ling brengen van het politiek bewust zijn. De aanvaarde taak is gericht op de verwezenlijking van het zelfbeschik kingsrecht. Nederland heeft altijd tegenover Indo nesië doen blijken van een verlangen naar een politiek van goede nabuur schap, en -besprekingen daaromtrent aangeboden. De minister ziet echter niet hoe deze politiek kan worden verwezen lijkt, te minder nu Indonesië zelfs een zg. provincie West-Irian heeft ingesteld, en daarmede benadrukt heeft geen na buurschap met het Koninkrijk te wen sen. De op één na hoogste leider van de ondergrondse Ooliabeweging op Cy prus, Gregorius Afxentious, ss zondag bij een vuurgevecht van tien uur met Britse veiligheidstroepen ten Zuiden van Nicosia, gesneuveld. Er is ook een Brits militair om het leven gekomen. Afxentious stond direct onder kolonel Grivas, de opperbevelhebber van de Eoka. Zijn schuilplaats, een grot, werd door Britse militairen omsingeld en na een vuurceveeht nita»-—1-* De auto kwam uit het straatje „Achter den Boogaard", een zijstraat je van de Westwal, en reed schuin het water in. Hij dreef tot bijna aan de overzijde, waar hij zonk en geheel onder water raakte. Onmiddellijk nadat het ongeluk ge beurd was, sprong een automobilist de heer Van Boeckel uit 's-Hertogen bosch. gekleed te water. Hij trachtte twintig minuten lang de auto te be reiken, doch door de vrij sterke stro ming en de troebelheid van het water lukte hem du niet. De Bossche brandweer en politie riepen, na urenlang vergeefs te heb ben gedregd en gepoogd de wagen te bergen, de hulp van de te 's-Herto- geribosch gelegen genietroepen in. Ongeluk op onbewaakte Zaterdagavond is een auto van de P.T.T. op de door flikkerlicht beveiligde onbewaakte overweg bij Oosthuizen door een dieseltrein gegrepen en zwaar be schadigd in de berm van de weg gewor pen. De 30-jarige chauffeur H. M. van de K. en de controleur J. de W„ beiden uit Amsterdam, werden slechts licht ge wond. Zij konden op eigen gelegenheid naar huis gaan. Zij verklaarden dat het knipperlicht nog op groen stond toen het ongeluk gebeurde. Ook de bestuurder van een achter hen rijdende" personenauto heeft dit verklaard. Si Abderramane Behadi, bijgenaamd de „generaat van de Sahara", een Al gerijnse rebellenleider, die verleden maand in de Sahara gevangen werd ge nomen, heeft weten te ontsnappen. Hij werd door twee soldaten naar een hefschroefvliegtuig begeleid, waarmede hij naar het meest nabij zijnde Franse militaire hoofdkwartier zou worden overgebracht, Behadi wist echter een van zijn bewakers te overmannen, srvnnis in de ravijn en ontkwam. Na de h,i. verontrustende verklaring van Cabot Lodge heeft de Israëlische regering verduidelijking van het Ame rikaanse standpunt gevraagd. De Is raëlische ambassadeur in de V. S. Eban, had daarop een onderhoud met de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles. Inmiddels had president Eisen hower de Israëlische minister-presi dent. Ben Goerion, zaterdagavond in een brief te verstaan gegeven, dat hij hoopt, „dat de Israëlische plannen voor de terugtrekking met de grootste spoed zullen worden uitgevoerd". In zijn brief zei Eisenhower, dat de Ver. Staten zullen streven naar de DE Indonesische regering is veel actiever bij het voeren van pro paganda in de Verenigde Staten dan Nederland." Dit zei mevrouw Mieke Bouman, nadat zij zaterdagmorgen met haar echtgenoot uit Amerika op Schiphol aangekomen was. Mevrouw Bouman voegde er direct aan toe dat zij geen verwijt wüde ma ken aan de leden van de Nederlandse voorlichtingsdienst in de Ver. Staten, die de beperkte middelen, welke tot hun beschikking staan, zo goed mo gelijk benutten. „De Nederlandse re gering stelt zich waarschijnlijk b?j de vraag, of w(j meer voorlichting dienen te geven op het standpunt dat goede wijn geen krans behoeft, maar dat is t.a.v. Amerika natuurlijk geheel ver keerd." Tijdens haar reis (gefinancierd door het „Jungsehlaegercomité") heeft me- Het echtpaar Bouman na het verlaten van het vliegtuig. vrouw Bouman twintig lezingen ge houden en dertien persconferenties. Driemaal sprak zij voor de radio en viermaal voor de televisie. Steeds was het onderwerp de processen-Jung- schlaeger en Schmidt. Mevrouw Bouman zei, dat de feiten nimmer in twijfel gelrokken werden, doch anderzijds viel er, vooral in in tellectuele kringen (bv. universiteiten waar veel Indonesiërs studeren) vaak een pro-Indonesische gezindheid te constateren. Een Indonesische journa list van het persbureau, Antara volgde de gehele (twee maanden durende) reis en steeds stride hij nè de lezing kritische vragen._ Amerikaanse juris ten lachten hem "«chter uit als hij er op wees dat de zaak-Schmidt nog bij de rechter is...; In breder kring maakt men zich op het ogenblik in Amerika ongerust, dat Indonesië communistisch zal worden. „Men is er doodsbenauwd ivoor," zei mr. Bouman. De Nederlandse Egyptoloog A. Klaas- sens uit Leiden heeft in Aboe Rowas, ongeveer tien kilometer ten noorden van de grote piramide van Gizeh, een honderdtal graven gevonden. Hij ver moedt dat sommige daarvan uit de eerste dynastie dateren. Zij zouden dan ongeveer vijfduizend jaar oud zijn. De meeste graven waren door plunderaars geschonden. De heer Klaassens is in het begin van dit jaar. daartoe in staat gesteld door een ZAV.O.-subsidie, naar Egypte ver trokken in gezelschap van de fotograaf Van Veen. Beiden zijn aan het Rijks museum van Oudheden in Leiden ver bonden. verwezenlijking van het Israëlische verlangen naar vrede en stabiliteit in het Midden-Oosten. „Het is altijd ons standpunt geweest, dat allen na de terugtocht moeten pogen een toestand in het gebied te scheppen, die stabie ler, rustiger en meer bevorderlijk voor het algemeen welzijn is", aldus Eisenhower. Ben Goerion zou de partijen, van de regeringscoalitie hebben gewaarschuwd, dat een partij, die in het parlement sterat tegen een eventueel besluit van de regering om de troepen terug te trekken, zich uit de regering moei terugtrekken. Zes Arabische infiltranten zyn ge dood in schermutselingen tussen Israëli sche militairen en groepen Arabieren, die van Jordanië naar het gebied van Gaza trokken. Uit Gaza wordt gemeld, dat de spanning stijgt. De Israëlische auto- riteiten zouden, maatregelen nemen om de vele notabelen te beschermen dié. roet-de'Israëliërs hebben samen gewerkt. i"y Abele! Khalek Hassoena. de secretaris generaal van de Arabische liga, heeft voor de persvereniging van de Verenigde Naties verklaard voorstander te zijn van een scheidsrechterlijke uitspraak van het internationaal Gerechtshof over de scheepvaart in de Golf van Akaba. (Van onze correspondent) Zaterdagmorgen is de 75-jarige heer J. Kaay uit Zaltbommel, toen hij per fiets de rijksweg 's-Hertogsnbosch— Utrecht op het kruispunt te Zaltbommel overstak door een truck met oplegger gegrepen. De heer Kaay is ter plaatse overleden. Zaterdagavond omstreeks 11 uur zijn, naar thans bekend wordt, twee arres tanten in het Huis van Bewaring te Maastricht erin geslaagd te ontsnappen nadat zij twee bewakers hadden neer geslagen. De Maastrichtse politie arres teerde de beide mannen echter reeds een uur later in een woning van een kennis van een hunner in de buurt van het Huls van Bewaring, waar zij een toe vlucht hadden gezocht Omstreeks 11 uur werd er uit een van de ceilen in het Huis van Bewaring gebeld naar de bewaker. Toen deze ver scheen, werd hij neergeslagen en van zijn sleutels beroofd. Twee van de man nen die in deze cel zaten hebben daarna nog twee andere cellen geopend en een tweede bewaker die op het gerucht naar boven kwam, eveneens neergeslagen. Een poging om de directeur van het Huis van Bewaring telefonisch te waarschu wen, ondernomen door een medegevan- De onderconmiissie voor de binnen landse veiligheid van de Amerikaanse senaat heeft opnieuw verzocht (het eer ste verzoek werd verleden jaar gedaan) de permanente Russische afgevaardig de bij de Verenigde Naties Sobolew uit de Verenigde Staten te wijzen. Zij wil ook, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de wijze waarop en de mate waarin buitenlands en spe ciaal Russisch geld wordt gebruikt voor het verkrijgen van invloed in Ameri kaanse zaken en bedrijven. DE onderhandelingen over alle Duits-Nederlandse vraagstukken zullen op zeer korte termijn beginnen. Dit is een van de punten waarover minister Luns tijdens het zaterdag af gesloten overleg met zijn westduitse ambtgenoot von Brentano overeen stemming bereikt heeft. De onderhan delingen zullen volgens de ministers gevoerd worden in een „geest van Europese solidariteit en de bondgenoot schappen, waartoe belde landen be horen". Voordat minister Luns zaterdagmid dag uit Bonn naar Nederland vertrok, verklaarde hij zeer tevreden te zijn over de resultaten der besprekingen. „Er ziin nog veie moeilijke problemen maar de goede wil aan beide ziiden zal het mogelijk maken deze op te lossen", aldus de minister. Zaterdagmorgen waren de bespre kingen „afgerond". De agenda der be sprekingen zal „alle nog hangende vraagstukken" omvatten. De Duitse delegatie (onder leiding van prof. Erich Kaufmann) Is -bereid reeds over een week met het overleg te beginnen. Aan Nederlandse zyde verwacht men echter een iets langere aanlooptijd nodig te hebben, daar-de Ned. delegatie nog moet worden benoemd. In'het slotcommuniqué zeiden de mi nisters ervan overtuigd te rijn dat de voortschrijdende eenwording van Europa en de samenwerking van de vrye volkeren vertrouwensvolle be trekkingen tussen buurlanden noodza kelijk maken. gene die door de beide mannen was bevrijd, mislukte. De twee ontsnapten wisten uit het hoofdgebouw te komen en maakten zich uit de voeten via het aangrenzende terrein van het ziekenhuis Calvarien- berg in de richting van het westelijk deel der stad. Dank zij haar bekendheid met de antecedenten der mannen, slaagde de politie er snel in ze te grijpen- De twee bewakers zijn niet ernstig gewond; zij konden na medische behan deling naar huis gaan. De arrestanten, de 19-jarige mijn werkers J. B. uit Schaesberg en H. G. B. uit Maastricht, zaten wegens een betrek kelijk onbeduidend delict in voorarrest. Zaterdagavond omstreeks negen uur is te Geldrop de 31-jarige C. H. van de R.-N., moeder van vier kinde ren, op raadselachtige en gruwelijke wijze vermoord. Omtrent de oorzaak en juiste toedracht tast de politie tot nu toe nog in het duister, aangezien de moordenaar, J. van H. uit Oirschot, ontoerekeningsvatbaar blijkt te zijn. Zaterdagavond omstreeks half twaalf kreeg de Geldropsc gemeentepolitie tele fonisch bericht van de rijkspolitie uit Oirschot. dat zich bij hen de 21-jarige J. van H. had aangemeld met de medede ling, dat hij in Geldrop de vrouw van J. van de R. vermoord had. De politie ging op onderzoek en vond de woning van Van de R. in duister gehuld en afge sloten. Zij keerde naar het bureau terug, kreeg de opdracht de woning te door zoeken en begaf zich weer naar het huis. Zij trof in de huiskamer het stoffelijk overschot van de vrouw ernstig verminkt op de divan aan. Hoewel de juiste toedracht van de moord, wegens het ontbreken van getui gen, niet kon worden vastgesteld, bleek uit de verwondingen dat de dader met hamerslagen of met een ander hard voor werp zijn daad moet hebben verricht. De echtgenoot, die buiten zijn gewone werk zaamheden een o: '-'dt was niet thuis. Het slachtoffe van vier kinderen, waar tien jaar en de jongste ar„r oud is. De dader was acuert januari by Van de R. in pension en werkte te Nuenen op een steenfabriek. L-wcl het slachtoffer als haar man staan in de gemeente gun stig bekend. Het slachtoffer is overgebracht naar het politiebureau in Eindhoven waar in de loop van gisteren sectie is verricht. Dc dader is in het politiebureau te Gel- drop in verzekerde bewaring gesteld. De prinsessen Beatrix en Irene hebben zaterdagavond vergezeld door freule R. Róeü.en mejuffrouw Broers, een bezoek gebracht,aan de Weense. IJsrevue in de Haagse overdekte kunst-ijsbaAP,

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1