Gevaarlijk speelgoed Kabinet bespreekt moeilijkheden op de Antillen Molen „De Schulp ging in vlammen op N.y.V. WIL HERSTEL VAN MET C.N.V. EN K.A.B. Auto rijdt trottoir op: 2 kinderen gedood Drie gewonden Einde noodtoestand over drie tot zes maanden 'Uitwijzing hoofdredacteur Meningsverschillen onder de Ned. ministers vem fo.. Het Atoom Rotterdam weer een molen armer Voor duizenden guldens schade Koning Hoessein naar Bagdad Voorzitter K.A.B.: „verheugend Weer overzicht „Thames59 met tanker bij Falmouth Indonesische premier verwacht: Geen dictatuur, maar eigen vorm ZATERDAG 22 JUNI 1957 VIJFTIENDE JAARGANG No. 3719 BIJ OEFENEN VOOR RIJBEWIJS v E Weerbericht v- 28 juni m - Staking metaalarbeiders in België gelast Advertentie opening &ntemaJwnale SetUcontJeUing De hoofdbesturenvergadering van het N.Y.V. heeft gisteren zo als we al in een deel onzer edities meldden, te Utrecht een verkla ring goedgekeurd, waarin wordt gezegd „dat een herstel van de samenwerking tussen de bona fide vakcentralen een zodanig belang vertegenwoordigt, dat, indien enigszins mogelijk, het NVV daartoe geen beletsel kan en wil vormen. Betreurd Advertentie Botterdam: Witte de With straat 30 Telef. 115700 (4 1.) Postbus 1112 Postgiro No 424519 Kladhtendienst abonnementen 18 3019 30 u Zaterdags 17—18 uur Telefoon 115700 's-Graverthage:, Huygensplcin 1 Telef 183467 (3 1 Postbus 1091 Postgiro No 424887 Klachtendienst 18 30—19 30 u Tel, 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 61 cent por week, 2,66 per maand, 7,90 per kwartaal Losse nummers 15 cent Verschijnt dagelijks v- Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting tot zondagavond ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met enkele buien. Aanvankelijk weinig wind, later matige wind tussen noord en west. Koel weer, 23 juni zon op 4.22, onder 21,06; maan op 1.21, onder 16-19- 24 juni zon op 4.22, onder 21,06; maan op 151, onder 17.38 o -£» Hoofdredacteur: Dr. J. A. H, J. S. BRUINS SLOT IN de communistische wereld is I een boeiende ontwikkeling aan de gang. Het communistische regime heeft zich aan de wereld gepresen teerd als een systeem dat uit één stuk gehouwen was en dat geen variabili teit kendo. De variabiliteit nl. die het kapitalis me kenmerkt, wordt door de commu nisten gezien als een gevolg van de In terne spanningen, die in de kapitalis tische maatschappij werken en waar san die maatschappij eenmaal zal te gronde gaan. Het communisme daarentegen heeft die spanningen overwonnen. Daar is de eenheid tussen het volk, gerepre senteerd door de partij, en de staat volkomen. Daarom kent de com munistische staat geen variabili teit Wie in de communistische staat de overhel! of de par tijleiding kritiseert is een verrader, een Trotskist of een Amerikaanse spion. Bij alle zuiveringsprocessen is dat altijd het recept geweest, de af gedwongen bekentenissen schenen het te bevestigen. Nog laatstelijk is de hele Hongaarse opstand van verleden jaar naar dit re cept verklaard. Een verklaring overi gens die op vernietigende wijze wordt gelogenstraft door het rapport dat door een commissie vanwege de Ver enigde Naties is uitgebracht. Maar de Russische communistische leiding kan geen ander- recept gebrui ken. Een opstand moet in een commu nistische staat per definitie een k- rij van het vijandige buitenland zijn anders gaat het hele communistische staatsbegrip eraan. E boeiende ontwikkeling is nu de- 0| ze dat in toenemende mate blijkt dat de oude stelling van het systeem zonder variatie niet alleen niet houd baar is dat wisten we wel maar dat die onhoudbaarheid door grote de len van de communistische wereld wordt erkend. Het eerste verschijnsel was het Ti- toïsme.' Tito maakte zich los van de communistische orthodoxie die het Kremlin in pacht had en creëerde zijn eigen aan de'Joegoslavische be hoeften aangepast communisme. Na tuurlijk zegt Tito dat zijn communis me Sit'ware '"communisme* Is. TU ieder geval is het zuiver communisme. Maar het heeft een iets milder, iets hu maner iüterlijk dan het Russische. Ti to heeft een zekere discüssie' ovér het beleid toegelaten in zijn land,,waaraan de namen-van Djilas en Dedyer ver bonden zijn. Maar deze heren is toch de mond gesnoerd. Het ging te ver. Ti to durfde een werkelijke gesprekspart ner, een andere partij binnen het regi me niet aan. Daarna kwam de Hongaarse opstand die sterk in Titoistische richting ging, maar waarbij de wijzer zover naar rechts doorsloeg dat een breken met het communistische regime een feit werd. Toen dat duidelijk werd sloeg Rusland toe en smoorde de edele'vrij heidsstrijd in bloed en fosfor. -Tegelijkertijd trok het Poolse avon tuur van Gomoelka de aandacht. Ook in Polen kwam meer vrijheid, werden belangrijke nuanceringen in het com munistische beleid en systeem aange bracht. Het kenmerkende voor de Pool se ontwikkeling was dat de kritiek des volks op de communistische staats- en partijleiding aanvaard werd en als le gaal beschouwd. Gomoelka probeert de belichaming van die kritiek' te zijn en tegelijkertijd daaraan tegemoet te komen. Hij ligt daardoor in een anti-Rus sisch vaarwater, nochtans er angstval- lig voor zorgende niet met Rusland te breken. Het zou pas interessant worden hoe Gomoelka tegenover kritiek zou gaan staan waarvan hij nir' zelf de belicha ming wilde zijn. EN dat punt nu komt levensgroot aan de orde in de rede van de Chinese communistische leider Mao. Mao heeft de oude stelling van het communisme pve» de staat waar in de spanning tussen volk en overheid opgeheven is verworpen. Mao zegt dat in een commu nistische staat die spanning net zo goed bestaat als in een kapitalisti sche. Mao vindt dat men die spanning niet moet onderdrukken maar dat daar uiting aan gegeven moet worden. Uiting in de vorm van openbare kri tiek, zelfs uiting in de vorm van sta kingen, mits deze laatste niet gericht zijn tegen het bestaan van het regime Mao acht het nodig dat in een communistische staat er een gespreks partner met de overheid aanwezig <s. Daar heeft de overheid behoefte aan om erdoor te leren en daar heeft net volk behoefte aan omdat het moet Kun nen vertellen wat het op het hart heef*. Mao verklaart zich tegen onderdek king van de kritiek. Hij wil aar- de vrijheid ruimte geven. Maar wat Mao nir* wil is een partij, die als oppositie tegenover de com munistische zal gaan optreden en die eventueel het bewind zou kunnen over-! nemen. Mao wil vrijheid op de veronder stelling van de aanvaarding van de' communistische staat. De Chinese minister van Buitenland se Zaken heeft ten vorigen jare Polen en. Hongarije bezocht. Hij is ervan teruggekeerd ?>l« overtu'srd tegen stander van Ru*?s ra ,Koc!' (Van onze parlementaire redacteur) Hedenmorgen zou het rijkskabinet bijeenkomen om te beraad slagen over de staatsrechtelijke en politieke moeilijkheden, die op de Nederlandse Antillen gerezen zijn over de uitzetting van de journalist A. de Wit, hoofdredacteur van de op Curasao verschij nende Beurs- en Nieuwsberichten, waartoe de Antillaanse minister van Justitie, mr. S van der Meer, besloten heeft, en over het ont slag, dat door deze minister van Justitie werd verleend aan de waar nemend procureur-generaal, dr. W. C. van Binsbergen. Maandag kwam deze aangelegenheid ook reeds in het rijkskabinet ter spra ke. Dinsdag vonden besprekingen plaats tussen de Antilliaanse minister president, de heer Jonkheer, en de Antilliaanse gevolmachtigde minister, de heer Lampe. In het algemeen schijnen de Neder landse ministers op het standpunt te staan dat de waarnemend procureur- generaal dr. Van Binsbergen terecht geweigerd heeft op order van minister Van der Meer de journalist De Wit uit het land te zetten. Dit zou in strijd zijn met de persvrijheid en de rechts zekerheid, die bij het Statuut voor het Koninkrijk gewaarborgd zijn. Ook is men aan Nederlandse kant van ordeel dat minister Van der Meer ten onrechte de waarnemend procu reur-generaal ontsloeg, omdat hij ge weigerd heeft het bevel van de minis ter tot uitzetting uit te voeren en zich na dit bevel gewend had tot de gou verneur en de gezaghebbers. Van de kant van de Antilliaanse regering wordt ingedacht, dat het Statuut de bevoegdhfidTbt;; hét waken over de' rechtszekerheid-'* uitsluitend toekent aan een -procureur-generaal en niet aan een waarnemend procu reur-generaal, die tot dusver f ..-advo caat-generaal was en meer beschouwd moet worden als -een landsdienaar dam als een procureur-generaal' Intrekken De Nederlandse ministers Drees en Struycken staan op het standpunt dat het ontslag van de waarnemend pro cureur-generaal dient te worden in getrokken en menen, dat de Kroon haar voornemen om dr. Van Binsber gen te benoemen wf procurfeur-gene- raal, alsnog dient te .volvoeren. Door hjijsondere omstandighe den kon de rubriek „Niet Pieke ren maar' Puzzelen" deze week niet geplaatst worden. De nieuwe opgave zal nu saterdag aver schijnen. V omdat het communisme het zo niet wint in een volk. Dat Gomoelka heden ten dage bestaan kan, dankt hy aan de Chinese invloed. Maai' kan dit bestaan? Het Duitse weekblad „Christ und Welt" schreef naar aanleiding van Mao's optreden over „het gevaarlijke speelgoed van de vrijheid". Nu dat is dan ook al aanstonds ge bleken. De discussievrijheid die Mao toestaat is voor een communistische hoogleraar aan de universiteit van Peiping, Ko-Pei-Tsji aanleiding ge weest om in het daar verschijnende volksdagblad een hevige aanval te doen op het communisme. Wij citeren enkele zinnen: „De Chi nese massa's geloven niet in het com munistische leiderschap, omdat de communistische partij in de afgelopen acht jaar perfide was". „Communisten doden en u, de com munisten, omverwerpen kan geen on vaderlandslievende daad zijn, omdat gy het volk niet langer dient". Aangezien de communistische par- tij "my met trouw is, ben *ik de com munistische partij ontrouw. China be hoort aan zyn 600 miljoen bewoners met inbegrip van de contra-revolu tionairen. Het behoort niet aan de communistische party". In een tweede brief schreef prof. Ko: „Tot op dit ogenblik heeft de gro te massa nog steeds angst om zijn zienswijze te uiten. Dit toont op con crete wijze aan dat de massa geen woord van hetgeen de communistische partij zegt, durft te geloven". Het volk wil werkelijk de commu nistische party omverwerpen en de communisten, doden, als gij u niet be tert en inspant". Dit alles verschijnt open en bloot in een krant in de Chinese hoofdstad. Vrijheid is gevaarlijk speelgoed. Maar Mao speelt ermee, omdat hij de ter reur blijkbaar nog gevaarlijker is gaan vinden. Toen Chroestsjew voor de Ameri kaanse televisie door een Amerikaans journalist gevraagd werd om com mentaar op de stellingen van Mao, antwoordde hij: De Chinese ideeën zijn met toepasselijk op de Sovjet- Unie, bij ons is er geen conflict tussen massa en leiding. Het merkwaardige is echter dat in de weergave in de Prawda deze op merking van Chroestsjew weggelaten is. Die zou op de Russische massa ken- neliik verkeerd gewerkt hebben! Het is wel een interessante ontwik- PeUnP TCo waar zal hat met dat ge- --,-1 ;t"- -51rp u:+l v Het beroep van de Antilliaanse landsregering op het feit, dat dr. Van Binsbergen waarnemend gouverneur- generaal is, wordt door hen volledig van de hand gewezen. Zij zyn van oordeel dat een fungerend procureur- generaal volledig de bevoegdheden van een procureur-generaal uitoefent, zoals een substituut-officier in Neder land volledig de bevoegdheden van een officier van Justitie heeft. Aan de andere kant staat-minister Helders, die weliswaar de bezwa ren van de heren Drees en Struy cken tegen het beroep, dat de lands regering doet op het ontbreken van een duidelijke regeling van de waar neming van het procureur-gene raalschap in het Statuut van het Koninkryk deelt, maar niettemin uit een oogpunt van beleid de stelling huldigt, dat men beter de heer Van Binsbergen niet kan benoemen tot procureur-generaal en een ander in zyn plaats naar de Antillen kan zenden. De tegenstelling in het kabinet is nogal groot. Vandaar dat er een tweede zitting van het rijkskabinet is om deze voor de ^verhoudingen m het Koninkrijk nogal* nare geschiedenis uit de wereld te helpen. Deze tien dames uit het Zeeuwse plaatsje 's-Heer Hendrtkskinderen ivachtte een ver rassing, toen zij vrijdag een bezoek •brach ten aan de luchthaven Schiphol: door hun komst werd hel half miljoen bezoekers dn dit jaar) volgemaakt. De fotograaf knipte ter gelegenheid daarvan dit vrolijke plaatje. 3 uur AMSTERDAM SCHIPHOL da«*lijk« van 10-22 uur zondag» van 12-22 uur antra* 50 cant (toegang luchthaven inbegrepen) ;v.v ,-»Wt-l*^V«^><W<^>WN#-X#<<l4'-1*^)eaiN<«**#ie,w*l*v«aC<Wy^-V*v VVV-, Rotterdam is opnieuw een molen armer geworden, zij het dan dat deze niet van artistieke en van weinig his torische waarde werd geacht en hoog stens sinds de eerste helft van de vo rige eeuw deel uitmaakte van het landschappelijk schoon van de, nu voormalige,-^gemeente Overschie. De molen „De Schulp" van de graan- en veevoederhandel C. en J. Treurniet en eigendom van L. Schulp is vannacht een prooi der vlammen geworden. Hij stond langs de Schie, aan de Delfshavensekade, maar was sinds lang van zijn wieken ontdaan en werd nog slechts elektrisch ge dreven. Het was kort. voor middernacht, dat een surveillerende asent van politie de brand ontdekte. Hii waarschuwde on middellijk de in een van de aangren zende huisjes wonende zoon van de eigenaar en alarmeerde ook de brand weer. Deze rukte met groot materieel uit, maar toen dit arriveerde viel er van de opbouw van de molen zelf, waarvan een vonkenregen over de omgeving woei, terwijl de gloed de ganse omgeving ver lichtte reeds niets meer te redden. Kor te tijd later stortte het omhulsel van de molen. m. Men kon nu alleen nog trach ten van de stenen voorraadschuur, die de onderkant uitmaakte, zoveel moge lijk te redden. Lange tyd is de brandweer met veel stralen water doende geweest de laaien de vuurzee, die een flinke voorraad ge vulde balen had aangetast, meester te worden, maar eerst diep in de nacht was het grootste gevaar geweken. Het aangrenzende huisje, toebehorende aan de eigenaar, liep ook nog brandschade en vooral veel waterschade op. Over de oorzaak van de brand weet men nog niets. Mogelijk is er van -kort sluiting sprake geweest. De schade is ook niet te schatten, maar beloopt in ieder geval in de duizenden. Deze schade wordt door verzekering gedekt Koning Hoessein van Jordanië komt vandaag in Bagdad aan waar hij twee dagen zal blijven, aldus is van bevoeg de zijde vernomen. Hoewel officieel geen reden voor het bezoek is genoemd, is men van mening, dat Hoessein zal spreken over de moge lijkheid van fmanciele hulp van Irak aan Jordanië. Zoals bekend is, nam het KW op 17 juli 1954 het besluit tot beëindiging van de samenwerking in. de Raad van Vakcentralen op grond van passages in het mandement van het r.-k. epis copaat „De katholiek in het openba- re leven van deze tijd",'aan toet N.V.V. gewijd. i In de hoofdbesturenvengadertng heeft de tweede voorzitter van hpt-NW; de heet JD. Roetnèrs, gisteren verslag uit» ht van enige- besprekingen, die de toenmalige voorzitter, de heer H. Oosterbuis, en hij zelf, namens* het vak- bondbestuur, met deaartsbisschop van Utrecto, mgr. dr. B. Alfrink, hebben ge voerd over het besluit van het NW tot beëindiging van de samenwerking. Mgr.Alferink is aldus het vak- bondsbéstuur namens het hoogwaar dig episcopaat met de (ontwerp) ver klaring als een juiste weergave van het besprokene akkoord gegaan. In de verklaring wordt o.m. gezegd: „Reeds In de aanvang van het gesprek bleek, dat ook de aartsbisschop de be ëindiging van de samenwerking in de Raad van Vakcentralen betreurde en dat h(j bereid was om, met behoud van het door het episcopaat principieel in genomen standpunt, te overwegen wat zijnerzijds zou kunnen worden gedaan, dat bet herstel' der samenwerking zou kunnen bevorderen. De aartsbisschop heeft er geen twij fel aan laten bestaan, dat het voor het episcopaat in de gegeven situatie van ons yolk uit overwegingen van ziels zorg niet mogelijk is, terug te komen op zijn beslissing, die het lidmaatschap van het NVV voor katholieken verbiedt. Het bestuur van het NW daarentegen stelt zich op het standpunt, dat er geen gronden aanwezig zyn voor handhaving van het verbod. Onder handhaving van zijn eigen standpunt kan het NW echter met anders dan de beslissing van het episcopaat1 op grond van een primaire verantwoordelijkheid van de kerkelijke overheden voor het geestelijk heil der gelovigen, erkennen. Het hoopt echter, dat over en weer de moeilijkheden zich niet opstapelen, opdat in de toekomst nieuwe moge lijkheden openblijven, aldus de verkla ring. In de gesprekken met mgr. Alfrink is ook uitvoerig van gedachten gewis seld over een aantal formuleringen, die in het mandement ten aanzien van het NW zijn gebruikt. „Mgr. Alfrink erkende, dat bepaalde formuleringen uit het mandement een ander accent .hadden gekregen dan was bedoeld, naar zyn mening vooral als gevolg van het feit, dat het mandement zo onverwacht ook buiten-de katholieke kring zoveel belangstelling en reacties had verwekt." Het vakbondbestuur zegt er met vol doening kennis van te hebben genomen, dat in het gesprek met de aartsbisschop duidelijk is geworden dat een aantal formuleringen uit het mandement, blij kens verschillende reacties, tot misver stand aanleiding hebben gegeven en dat mgr. Alfrink het zou betreuren, indien enkel op grond daarvan het herstel van de vakorgamsatorisehe samenwerking zou afsluiten. 199 De voorzitter van de KAB, de heer J. Middelhuis, heeft verklaard, verheugd te'Zijn over de door het NW gepubli ceerde'verklaring inzake het herstel vair de samenwerking in de Raad van Vak centralen. .De heer Middelhuis, die nog geen overleg mcÊ 'zijn bestuur heeft gehad, gaf als zyn persoonlijk commentaar te kennen, dat het besluit vaji het 'N"W als zeer belangrijk moetworden be schouwd. Uit de verklaring blijkt, aldus de heer Middelhuis, dat het NW aan het herstel van de samenwerking tussen de bona fide vakorganisaties zo'n grote waarde toekent, dat toet, nu enige mis verstanden met betrekking tot enkele passages in het bisschoppelijk mande ment van 1954 zijn opgehelderd, bereid is dit grote goed te stellen boven zyn eigeji standpunt. De KAB heeft het uittreden van het NW uit de Raad van Vakcentralen m 1954 ernstig betreurd en zich toen reeds bereid verklaard om met behoud van eigen zelfstandigheid open te blijven staan voor samenwerking met allen, Het dagelyks bestuur van de KAB zal zich maandag in eerste instantie bera den over de verschillende mogelijkhe den van het thans geboden perspectief. Van de zijde van hef CNV kon men nog geen commentaar op de verklaring /an het NW geven. Voorzitter en secretaris van het CNV vertoeven na melijk momenteel in Genèrve. sf'v 4 '4*? U 'A, J t DE BILT, zaterdag 10 uur. Een uit zuidwest Frankrijk komstige storing trok van vrijdag op zaterdag over Middenduitsland naar Polen. Deze veroorzaakte op 've le plaatsen zware regenval. 4 De grootste hoeveelheden vielen in Zwitserland, waar Bern 40 millime ter meldde. Ook in België, Noord- franknjk en bet uiterste zuidoosten van ons land viel op verschillende plaatsen veel regen. Inmiddels breid de een ander depressiegebied zich over de Noordzee en Zuid-Scandina- vie uit. Aan de achterzijde hiervan voerden krachtige noordelijke win den koude polaire lucht, waarin buien voorkomen, naar de Britse eilanden. Deze koude lucht zal zich geduren de het weekeinde verder over de Noordzee en West-Europa uitbreiden. De kans op buien wordt daarbij voor, het gehele land groot. ft "j: Nadat hU gistermorgen- „Amster mantstad" had geopend,' maakt*" Zijlitr», een wandeltocht over'.de^ws stelling. De foto toont hem vol bewon voor de pracht van de &ememae'*Hopé/|;; diamant. (Voor verslag zie pagina J). - f f /tl, vV 4^ 4r De Nederlandse sleepboot Thames heeft vrijdagavond de .Amerikaanse, tanker Stony Point,, zwart i>van i-vhefc-, vuur waardoor hij na de aanvar tagamet die werken voor het welzijn van de ge-J de ^Griekse tanker Ioannls werd. meensctoap. terd, tot voor de haven van Falmotrtlr'in.:' Cornwall gebracht. Tien mijl buiten de kust bleef' 'de; sleper met zyn vracht liggen., De, ha-; venmeester van Falmouth verklaarde na een inspectie dat het schip;".'waar. de olie nog uitlekte, een gevaar^ voor" de andere schepen in de haven zou.": kunnen vormen, en daarom -- vannacht nog buitengaats moest blijven. j'%" vVi"r (Van een onzer verslaggevers) In de Ooievaarstraat te Rotterdam zijn «gisteravond om halfzes twee op het trottoir spelende kinderen door een vrachtauto gegrepen en onmiddellijk gedood. De bestuurder van de vracht- anto, die aan het oefenen was om zijn rijbewijs te Éalen, reed het trottoir op na een botsing met een bestelauto. De De Indonesische premier DJoeanda, heeft gisteren de verwachting uitgespro ken, dat de noodtoestand over drie tot zes maanden kan worden beëindigd. De noodzakelijke voorwaarde daar voor is volgens de - premier dat er een zekere mate van normale betrekkingen tossen de centrale regering en de pro vincies tot stand wordt gebracht. Gevraagd welke successen en welke %'ooruitgang zyn kabinet van „deskundi gen" heeft geboekt, antwoordde Djoean- da, dat de verstandhouding tussen leger en regering verbeterd is. „De buitenge westen begrijpen thans steeds beter dat hun economische problemen niet kun nen worden opgelost zonder een centra le regering." De voornaamste stappen voor het be ëindigen van de noodtoestand zyn, naar Djoeanda verklaarde: het nemen van een beslissing over het aantal provincies, het overdragen van autonomie op de pro vincies, met betrekking tot hun begro ting .en hun openbare diensten, en ten derde verbetering'van de eenheid en de discipline in het leger. Djoeanda verklaarde dat een Aziatisch land, dat zich van de democratie af wendt, niet moet worden aangemerkt als een land dat zich In de dictatuur begeeft Azië zoekt zijn eigen politieke vorm. De premier verwees naar India en Burma, alwaar de regerende partijen een eigen vorm van politiek zoeken, en zelfs naar communistisch China, waar „Mao Tse Toeng nieuwe levensnormen heeft ingevoerd." omgekomen kinderen zijn de 12- jarige Bob van Veen en diens 13- - jarige vriendje W. G. Wolf. De bestuurder van de vrachtauto, de 20-jarige bijrijder G. J. G„ was met de eigenlijke chauffeur, de 33- - jarige C. K., aan het rijden geweest, Deze laatste moest in de Zwart Jan straat sigaretten kopen en zei zyn leerling de wagen wat verder te rfjden omdat langs het trottoir al auto's stonden. G. reed toen met 25 ft 30 kilo meter de Ooievaarstraat in, waarbij 'hij tegen de bestelauto botste, de 'macht over het stuur kwijt raakte en het trottoir opreed. Daar was juist de 37-jarige A. J. van Veen, portier van het Havenzie kenhuis, zyn motor inet zijspan aan het repareren. Drie kinderen stonden om hem heen. Allen werden gegrepen. Het slachtoffertje Bob was een zoon tje van de portier. De heer Van Veen werd met een kniefractuur, een grote hoofdwond en een gescheurd linkeroor naar het zie kenhuis Bergweg vervoerd. De 11- jarige J. K. Hardon, werd met een grote scheurwond in de onderlip in het ziekenhuis Coolsingel opgenomen.. De 8-jarige R. Kreef werd met een hielfractuur naar het ziekenhuis Berg weg vervoerd. - De leerling-chauffeur G. moest zich. wegens een shock onder geneeskun dige behandeling stellen. f De Belgische Bond van Metaalarbeiders heeft vrijdag een algemene staking gelast met ingang van 1 juli In Luik hebben, vrydag al 15.000 metaalarbeiders het werk .,Tl -lOArsHezrd. 1

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1