De zin MR. SCHURMANN IN POLITIEKE COMMISSIE: Min. oebandrio: Wellicht laatste beroep op volkerenorganisatie Bonden leggen zich niet neer bij NS-loonkwestie Heelal is niet luchtledig ROOS rideaux m Redering stelt commissie in Gok-vraagstuk studie genomen zeker direct terugslaan Gaillard roept kabinet volgende week bijeen Resolutie over Nieuw-Guinëa „Spoorwegpersoneel geen recht gedaan Stevenson NIET naar Parijs? Weer lichte vorst in de nacht Minister Samkalden: overheidsingrijpen noodzakelijk Wapenleveranties aan Tunesië Kadenvet-Algerije goedgekeurd Spoetnilf-gegevens niet geheim Jeraad in Djakarta- over verbreken handelsbetrekkingen Regeling militaire verloven VIJFTIENDE JAARGANG No. 3849 Kunstmatige grens Zelf bedreiging weg Eigen Dulles waarschuwt: Spoetnik toonde aan De AiAVO-raad Dulles en Pineau DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 0 Tele H5700 (4 L) -T ff81^ No. 424518 ma^tendienit ebonmanenten 18.30—19.30 u. Zatejdag» 17—18 «ur Telefoon 115700 '«-Gravenhage: Huygensplein l t35 mimi ft Postbus 1091 Postgiro 424867 W ami Sn**tTCm£2i '?%T19"30 Q- Telef. 362569 iw E Hb Telefoon 67882 i Lf1 6014 per w,eelt- 8 85 per maand, 7.90 per wmrtaal. Losse nummers 15 cent Verschijnt dagelliks Directeur: H. DE RUIG J - A (Geldig tot morgenavond) lichte vorst in de nacht. Veranderlijke bewolking met plaatselijk mist en bier en daar motregen. Vannacht op vele plaatsen lichte vorst. Morgen overdag dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. Aanvankelijk weinig wind, late» overwegend matige wind uit zuidelijke richtingen. Morgen: Zon op: 8.13 Maan op: 8.53 Onder: 16.43 Onder: 17.36 O Hoofdredacteur: Dr. J. A H J. b. HKU1NS SLOT ROF. Romme heeft verleden zater- j-#! dag in de „Volkskrant" gerea geerd op ons hoofdartikel van de daar aan voorafgaande dinsdag 12 novem ber. Op een zeer belangrijk punt van de ze reactie moeten wij ingaan. Wij had den geschreven: „Maar het blijft de vraag of deson dankt de K.VJP. in dat jaar zo uitge sproken en duidelijk als de antirevolu tionairen dat hebben gedaan m een bepaalde fase van de formatiepoging De Gaay Fortman een kabinet zonder socialisten heeft nagestreefd Wij menen dat die vraag niet zonder meer bevestigend kan worden beant woord." Prof. Romme schrijft hierover het volgende; „Natuurlijk moet ik bij de beoorde ling van deze zin enige voorzichtigheid in acht nemen, want ik ben bij de des betreffende aangelegenheid direct be trokken geweest gelijk trouwens ook de hoofdredacteur van „Trouw". Maar ik denk toch, in mijn indruk van de" geciteerde zin niet alleen te staan» wanneer ik er uit lees, dat de Tweede-Kamerfractie van de K.VJP. of haar voorzitter, aan prof, De Gaay Fortman, toen deze in de tweede fase van zijn formatiepoging was aange land, minder dan honderd percent steun zou hebben verleend. Ik herinner mij niet, deze bewering ooit eerder van antirevolutionaire zij de te zijn tegengekomen, al wordt thans ervan gesproken dat „het de vraag blijft" enz. Maar hoofdzaak is dat de bewering ïn flagrante strijd is met de feiten ik ben geneigd te zeg gen: grievend onjuist." Tot zover prof. Romme. .„-IJ zijn van,mening dat wat prof. yV Romme in de zin uit ons artikel leest niet hetzelfde is, als wat 'wij daarin hebben gezegd. Wij hadden ge zegd dat de vraag Meef o£ de K.VJP. op zo uitgesproken sen duidelijke wijze als de antirevolutionairen dat hebben gedaan een kabinet zonder socialisten heeft nagestreefd, Prof. Romme maakt daarvan dat wij zouden hebben gezegd dat de R.yj»,-|ractie of dat prof, Romme zelfaan prof. De Gaay Fortman geen 100 procent steun heeft geboden. Wij stellen er prijs op te zeggen dat wij wat prof. Rommein de zin leest niet gezegd hebben en ook niet be doeld hebben te zeggen. Wat wij wel bedoeld hebben, is er de aandacht op .te vestigen dat in de twee de fase-De Gaay Fortman wel geble ken is dat er in de" K.VJP. stromingen waren, die bepaalde oplossingen die de heer Fortman voor ogen stonden niet zo bijzonder welgezind waren. Ten bewijze daarvan citeren wij wat de parlementaire verslaggever -van de „Volkskrant" op II september van het vorige jaar schreef: „Als de. informateur zou streven naar een kabinet waarin behalve protes tanten en kaholieken ook uitgesproken V.VJD.ers zitting hebben dan zouden er opnieuw moeilijkheden zijn, want de K.VJ*. voelt niets voor een bond genootschap met de liberalen en zeker mets voor een aritl-socialistisch olok, dat samenwerking met de socialisten in de toekomst bemoeilijken kan". Dit werd geschreven juist in de pe riode waarin, als wij het wel hebben, de heer De Gaay Fortman, de heer Korthals, een uitgesproken V.V.D.'er polste. Wij menen dat er in dit licht be schouwd wel degelijk reden was om de zin in ons artikel neer te schrijven zo als wij dat gedaan hebben. Ets het is ook duidelijk want wij identificeren de parlementaire verslaggever van de „Volkskrant," zijn opinie en zijn bron, niet met prof. Romme en diens opvat tingen dat hierin niets grievends voor hem ligt en dat is ook niet be doeld. Maar dat neemt niet weg dat de parlementaire verslaggever van de .Volkskrant" geschreven heeft hij geschreven heeft. En deze journalist is naar de ning van zijn eigen hoofdredacteur een hoogst verdienstelijk journalist met een bijzonder fijne neus voor juiste nieuwsberichten, gelijk nog onlangs is gebleken bij Troonrede en Miljoenen nota. Het scheen ons dus wel volkomen verantwoord om de woorden var deze redacteur serieus te nemen. „De manifestaties in Indonesië zyn niet alleen op zichzelf ongepast, doch indien zij bedoeld zouden zijn om te worden gebruikt als ar gumenten in het debat in de Verenigde Naties, zouden ze een zeer laakbare en ontoelaatbare poging vormen tot intimidatie van de Algemene Vergadering, die haar oor niet kan lenen aan een lid, dat zijn wil tracht op te leggen door bedreigingen'1 Dit zei de Nederlandse afgevaardigde mr. C. W. A. Schumann gisteren in de politieke commissie van de V.N., bij de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea, over de jongste verklaringen en ge beurtenissen in Indonesië. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, mr. Soeban drio, zei dat zijn regering thans wellicht haar laatste appel tot de V.N. richt om te helpen hij het vinden van een oplossing van het geschil. „Wij zijn hier weer naar toe gekomen om te streven naar een oplossing via de Verenigde Naties, hoewel het moeilijk te zeggen velt of dit niet de laatste poging in deze richting zal zijn. Het geduld van een volk is niet onuitputtelijk", aldus Soebandrio. De Nederlandse woordvoerder stel de tegenover de haatcampagne, die tegen de Nederlanders In Indonesië Is ontketend, dat, ondanks deze be treurenswaardige gebeurtenissen de Nederlandse regering niet .zal afwij ken van haar vreedzame koers. Deze koers Is gericht op de bescher- me- Adlal Stevenson, de leider der Ame rikaanse democratische partij» die thans optreedt als adviseur voor hui- tenUmdse aanfelejeheden van dc re- gering-Eisenhower, heeft woensdag 'erfciaard, dat hem geen uitnodiging heeft bereikt om de komende NAYO- conferentie te Parijs bij te wonen. De grootste vulkaan van Europa, de Etna, heeft woensdag een stroom gloei ende lava langs de noordzijde doen stro men. De Sidliaanse vulkaan is gedurende de afgelopen drie maanden vrij regel matig actief geweest. De hoofdbesturen van de drie bon den van vervoerspersoneel hebben be sloten onverwijld de door de directie van de N.S. en de personeelsraad overeengekomen voorstellen tot ver betering van dedienstvoorwaarden voor te leggen aan de minister van Verkeer en Waterstaat, het college van rijksbemiddelaars en dc Stichting van de Arbeid. Ook zal een audiëntie bij de minister worden aangevraagd „om te kunnen getuigen van de op vatting, dat het spoorwegpersone? volgens de huidige gang van zaken geen recht wordt gedaan". Zoals bekend is, heeft de ministei de voorstellen tot herziening van het reglement dienstvoorwaarden, waar over tussen directie en oersonec van N.S. overeenstemming wa» oe reikt,'niet in overweging willen ne- men voor het thans geldende --egle ment afloopt,'dat is op 30 |uni 1958 fn een verklaring van de hoofdbe sturen van de Ned Bond van voerspersoneel. de Prot Chr do no van Vervoerspersoneel en de Ned. Kath. Bond van Vervoerspersoneel (samen 90 pet. van het totale spoor wegpersoneel vertegenwoordigend), die is uitgegeven na een gisteren te Utrecht gehouden gecombineerde ver gadering, wordt gesproken over grote teleurstelling en ernstige ontstem ming. In de verklaring wordt gezegd, dat de voorstellen waren gebaseerd op een achterstand van de inkomsten van het N.S. personeel ten opzichte van de inkomsten van werknemers in het overige bedrijfsleven Aantasting De bonden zijn van mening dat de beslissing van de minister om Je voorstellen niet voor juli volgend :<j3i in overweging te nemen niet alleen onaanvaardbaar is om haar materiële gevolgen, maar evenzeer om de Drin- cipiëie aantasting van de positie van het spoorwegpersoneel, omdat bij de beslissing de bona fide vakorganisaties van het spoorwegpersoneel in het ge heel niet zijn gekend Het resu».*y van het georganiseerd iverleg we»-, genegeerd. Daardoor s het personeel van de Spoorwegen de mogelijkheid ontnomen de rechtmatigheid van zijn verlangens aan te tonen, aldus de ver klaring. ming van Ned. Nieuw-Guinea en de bevordering van de vooruitgang en het welzijn tot het moment'— en de Ned. regering zal alles doen wat in haar macht ilgt om dat naderbij te brengen waarop de bevolking baar eigen wensen ten aanzien van haar politieke toekomst kan uitspreken. Het is noch aan Nederland, noch aan Indonesië of aan, wie dan ook, vooruit te lopen op de uitspraak van de bevolking van Ned, Nieuw-Guinea, Mocht de bevolking uiteindelijk be sluiten dat zij zich wenst aan te slui ten bij Indonesië, dan zal de Neder landse regering zich niet tegen deze wens verzetten'. u 1 De Ned. afgevaardigde wees er och ter op dat de Ned. regering in haar taak tekort zou schieten, als zij niet de mogelijkheid van een veel waar schijnlijker ontwikkeling onder de cgen zag, nl. dat de bevolking van Ned. Nieuw-Guinea te zijner tijd zal wen sen haar lot te verbinden met de be volking van de rest van Nieuw-Guinea aan het oosten van de kunstmatige grens, die thans het westelijke Neder landse deel van het eiland scheidt van het oostelijke Australische deeL De Ned. vertegenwoordiger las voorts de onlangs verschenen Ned.- Australische verklaring inzake de ont wikkeling van Nieuw-Guinea voor en voegde hieraan toe, dat zonder vooruit te lopen op de beslissingen van de be volking van de beide delen van het eiland, die zij te zijner tijd zal moe ten nemen, deze verklaring uitzicht geeft voor een mogelijk toekomstige ontwikkeling, die een gezonde basis zou leggen voor het bestaan van de bevolking van geheel Nieuw-Guinea in de moderne wereld. Over de gebeurtenissen van de laat ste weken in Indonesië zei de Ned. woordvoerder nog dat dit jaar de In donesische regering blijkbaar gerede neerd heeft, dat indien de kwestie Nieuw-Guinea geen bedreiging voor de vrede inhield, zij zelf een bedrei ging zou kunnen veroorzaken. De Ned. afgevaardigde herinnerde hierbij aan recente verklaringen van minister Soe bandrio en van president "oekarno, dat Indonesië „middelen zou aanwen den, die de wereld versteld zullen doen staan, indien de V.N. in gebreke blij ven". Intussen heeft de Indonesische rege ring een „comité van actie voor de bevrijding van West-Irian" opgericht, dat onder leiding staat van minister Soedibjo, die aankondigde dat het co mité voorbereidingen zou treffen, die ten grondslag liggen aan de bevrij ding van Ned. Nieuw-Guinea eD dat dit zou gebeuren in drie stadia. In het eerste stadium werd eer aan tal gewelddaden gepleegd tegen Ne Mr. C W. A. SCHURMANN derfandse onderdanen in Indonesië, die schade aan eigendommen tot ge volg hadden. De Ned. woordvoerder stelde vast dat deze actie niet afkomstig is van de Ned. regering, noch van een Ne derlander, doch geheel uit Indonesi sche kiring. Ook heeft de actie geen effect op de toestand in Ned. Nieuw- Guinea, waar het nog steeds volko men rustig is en zich' geen ordeversto ringen hebben voorgedaan. „Indien er sprake is van een gevaar voor de vrede, dan komt dat gevaar niet van Nederland, maar van Indonesië". Ik heb getracht, zo besloot de Ned. Zie verder pag. 3, le kol.) Het Russische persbureau „Tass" meldt, dat de Sowjet-Russische ge leerde, dr. Yakow Albert op een bijeenkomst van natuurkundigen in de Sowjet-Academie voor Wetenschappen heeft verklaard dat proefnemingen, die konden worden genomen na het lanceren dei twee kunstmanen, heb ben aangetoond dat de oneindige ruim te niet luchtledig is, doch dat zich in elke kubieke centimeter hiervan ver scheidene duizenden gasdeeltjes be vinden. Advertentie) 't sldhj» gekaebt - 's uiih (ttiatit De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft woensdagavond op een perscon ferentie in Chicago verklaard, dat de NAVO-strijdkrachten vrijwel zeker zullen terugslaan zonder een oorlogsverklaring af te wach ten, ingeval zjj te velde zouden worden aangevallen. De beslissing tot vergelding van eventuele aanvallen zal te? plaatse door de bevelhebbers te velde w°rden genomen, zei Dul les. Hij verklaarde dat vijandelijk vuren beantwoord zou worden in dien een vijandelijke aanval bij voorbeeld een omvang heeft als die op Pearl Harbor. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van Justitie, prof» Sam kalden, heeft gisteravond in de Tweede Kamer meegedeeld, dat het kabinet in riin jongste zitting besloten heeft om tegemoet te komen aan de suggesties, die uft de kamer zijn gedaan met be trekking tot de instelling van een com missie, die het gehele vraagstuk van de loterij en daaraan verwante activiteiten in beschouwing zal moeten nemen. Nagegaan zal moeten wonden of de geldende wettelijke regelingen moeten woeden aangevuld. Minister! Samkalden heeft pref. Wiarda, lid van de Hoge Raadder Nederlanden, gevraagd om als vobrf zitter op te treden van deze -com missie. De minister van Justitie wees- -erop,.dat stads tSc moeiiyk- hedén, die to het begin van dit jaar gerezen ztin over de voetbalpools, er sen nieuwe ontwikkeling is ge komen» nl. de puzzelrage. Deze rage verontrust de regering zeer. Hoe men deze zaak oök benadert, het staat vast, dat hier een ingrijpen van de oveifcefd noodzakelijk is» Helaas zijn de mogelijkheden bijzonder beperkt. In deze nieuwe ontwikkeling heeft het kabinet aanleiding gevonden op zijn beslissingen tertug te komen, die in dertijd genomen werden ten aanzien van de wettelijke regeling van de voetbalpools. Bjj Ie totstandkoming van het ka binet hebben immers de a.-r. ministers een voorbehoud gemaakt ta.v. de wet telijke regeling van deze pools. Met dit voorbehoud moest de regering re kening houden, naar de nieuwe ont wikkelingen hebben nieuw beraad noodzakelijk gemaakt, en dit beraad heeft ertoe geleid, dat het kabinet be sloten heeft bovengenoemde commis sie in te stellen. WA-VERZEKERING Minister Samkalden verklaarde te genover de heer Meulink (a.-r.), dat hij geen aanleiding ziet om bromfiet sen niet onder de WA-verzekeWng te brengen. De minister kondigde aan dat PREMIER GAILLARD heelt de Eranse regering volgende week voor een informele zitting bijeengeroepen. Op deze zitting zullen de Engels-Amerikaanse wapenieveranties aan Tunesië worden besproken Doorgaans jtoedingelichte kringen te Parijs beschouwen deze kabinetsver gadering als een mogelijke inleiding voor directe besprekingen tussen Frankrijk en Tunesie over de wapen kwestie. Premier Gaillard en de onder minister van Buitenlandse Zaken zul len waarschijnlijk volgende week don derdag in de Nationale Vergadering een uiteenzetting geven over de Tu nesische kwestie. Voorts heeft de regering de premier gemachtigd aan de stemming in de Nationale Vergadering over de z.g. kaderwetten voor Algerije, die vol gende week in de Assemblee zal wor den gehouden, de vertrouwenskwestie te verbinden Deze kaderwetten vor men een basiswetgeving, die onder meer gericht is tegen dc discriminatie van enige bevolkingsgroep in Algerije en waarborging van de positie der minderheden in dat land. De wetten zijn in bet buzonder bedoeld om het relatief kleine aantal Europeanen in Algerije te beschermen een herziening van de Vreemdelingen wet in voorbereiding is. Voorlopig'zal men echter op de humaniteit van de"- minister van Justitie moeten vertrou wen ten aanzien van het vreemdelin genbeleid. De begroting van Justitie werd zonder repliek goedgekeurd. */- (Zie voov het voorafgaande ka merdebat „Goklust is gevaar voor geestelijke gezondheid", pag. 4.) RADIO-MOSKOU Radio-Moskou heeft meegedeeld dat alle gegevens die door middel van de Russische kunstmanen zijn verkregen,- aart de geleerden der andere landen tulen worden bekendgemaakt. 'Maar de sowjet-gdeerden moeten, de tijd hebban de J gegevens te.» ontcijferen,,, hetgee een moeilijk werk is:aldus.-; "radio-Moskóu. De commisise voor Binnenlandse Zaken in de Assemblee heeft de ont* werp-kaderwet gisteren reeds goedge keurd. waardoor de aanvaarding door de Nationale Vergadering volgende week al vrijuel zeker is. De permanente raad van de NAVO heeft zich gisteren, onder voorzitter schap van mr A. baron Bentinck, op nieuw met de wapenzendingen naar Tunesie beziggehouden Na afloop van de vergadering werd een communiqué uitgegeven waarin gezegd werd dat de besprekingen bevredigend waren ver lopen; de Amerikaanse afgevaardigde, Burgess, verklaarde echter na afloop, dat er geen vorderingen waren ge maakt. Di Amerikaanse en fc'ianse ministers van Buitenlandse Zaken, die eveneens over de Tunesische kwestie spreken, verklaarden dinsdagavond te zullen streven naar een spoedige oplossing van de moeilijkheden, maar verklaar den er nog met ip geslaagd te zyn de zaak alleszins bevredigend te regelen. Dulles en Pineau zetten hun bespre kingen morgen voort. Terwijl Ameri kaanse regeringsfunctionarissen heb ben verklaard dat de „lucht is gezui verd" en „er een goede internationale verstandhouding" is geschapen komen uit Parijs andere berichten De grote bladen als de „Figaro", de Parisien Libre en de Aurore noemden de be sprekingen pover en telurstoltend. Monetaire Raad bijeen De Indonesische monetaire raad heeft donderdag viereneenhalf uur lang in formeel beraadslaagd over een moge- iijke verbreking van de handelsbetrek kingen met Nederland, in het geval de debatten in de VN. over Nieuw- Guinea voor Indonesië ongunstig raoch- ten uitvallen. De bijeenkomst werd bijgewoond door de ministers van Financiën, Han del en Industrie, en door de gouver neur van de Bank Indonesia, Sjafrud- Jin Frawiranegara. darschuiving De Indon. minister van Scheepvaart heeft de Ned. scheepvaartmaatschap pijen, die in Indonesië werken, ge waarschuwd „geen te overhaaste stap pen te nemen en de normale diensten voort te zetten", om een verdere ver slechtering van de betrekkingen tussen Indonesië en Nederland te voorkomen. De minister gaf deze waarschuwing in verband met het uit de vaart nemen, kort geleden, van twee KPM-schepenJ die een geregelde lijndienst in de Indon wateren onderhielden. De directie van de KPM verklaarde» dat de schepen in Hongkong reparaties moesten ondergaan. Kerstmis en Oudejaar Minister Staf heeft ter gelegenheid van Kerstmis 1957 en de jaarwisseling ten aanzien van het vertrek met ver lof en de terugkeer van verlof voor verschillende groepen militairen data bepaald. Voor een bepaalde groep militairen is het vertrek, voor telkens vijftig pro cent der sterkte, bepaald op zaterdag 21 december tussen zeven uur en ne gen uur des morgens of vrijdag 27 de cember na vier uur 's middags, de te rugkeer Is vastgesteld op vrijdag 27 december voor 12 uur 's middags of op donderdag 2 januari 1958 voor zeven uur's avonds. Voor een andere groep militairen is het vertrek bepaald op zaterdag 21 de cember na een uur 's middags en de terugkeer op donderdag 2 januari 1958 voor twaalf uur 's middags. Ds. J. van Eerden overleden In de ouderdom van 49 jaar is in het ziekenhuis te Hoogeveen overleden da, J van aerden, gereformeerd predikacit te Nieuwlande (Dr.). P„S- Van Eerden verd 15 februari 1908 te Groningen geboren. Hij aan vaardde in 1942 het predikambt te; Schettens en Longer! »u (Fr.) ens diende van 1947 tot 1954 de gemeente van Drachtstercompagnie. Sinds 1954. was ds. Van Eerden predikant ;e* Nieuwlande. i 1 Indonesië intimideert de Verenigde Naties Volgens A.F.P. is de tekst van de resolutie, die b|j de V.N. is inge diend. door de Aziatisch-Afrikaan»® landen en Bolivia, als volgt: „De Algemene Vergadering, gezien de kwestie Nieuw-Guinea, met grote bezorgdheid ziende, dat het voort doren van dit politieke geschil waar schijnlijk de vreedzame ontwikkeling van dit gebied in gevaar brengt, zich realiserend, dat een vreedzame op lossing van dit vraagstuk zonder uit stel moet worden verkregen: 1) nodigt belde partijen uit hon pogingen tot een oplossing van het geschil in overeenstemming met de beginselen van het Handvest der Ver enigde Naties voort t« zetten; 2) verzoekt de secretaris-generaal de betrokken partijen bij te staan, wanneer hij het nodig oordeelt voor de uitvoering van deze resolutie, en aan de dertiende bijeenkomst van de algemene vergadering rapport uit t® brengen. zoals Op het gcaUleerde hoofdkwartier in Fon- tafnebleau nabij Farljs ts dinsdag: voor de stafleden van de SHAPE een diner gege ven ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag ran veldmaarschalk viscount Montgomery van El Alameln. Bij zyss aan komst op het hoofdkwartier werd Monty" verwelkomd door generaal' Laurk Vorst ad, opperbevelhebber van de NAVO-strlJd- krachten. DE wolkenvelden boven het vaste land var. Europa nametf in omvang af. In XOord-Duitsland kwamen woensdag al flinke opklaringen voor Deze breidden zich n de afgelopen nacht over het noor den en midden van Nederland uit. Daar door trad een sterke afkoeling op waar 5;ij de temperatuur vanmorgen in Leeu warden en Soesterberg tot 4 graden onder nul daalde De nachtelijke afkoeling ver- oorzaakte hier en daar ook mist. In bet zuiden van het land handhaafde? zich de bewolking waardoor de temperatuur in dere streken boven het vriespunt bleet. Intussen neemt het continentale hoge drukgebied langzaam In betekenis af. Ge lijktijdig ontwikkelde zich boven het zeegebied tussen IJsland en Schotland een nieuwe depressie ondei invloed waarvan zacntere oceaanlucht ln de richting van de Britse «landen wordt getransporteerd De ze depressie zal later ook het weer in ons land gaan beïnvloeden. De komende nacht echter zal er ij opklaringen op vele plaatsen weer lichte vorst optreden. Hel ziet er evenwel naar uit, dat daarna de temperaturen weer hoger zullen worden y

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1