levaarlijke stelling AKKOORD TE PARIJS VERWACHT: Westen blijft aandrin en op ontwapening Eerste schaatswedstrijden in Friesland en Drente Geslaagde proef inet Atlas D oeanda richt verwijt tot Amerika K westie-indonesië V.N. wellicht Van invloed op Nedbijdrage aan de' m Nieuwe „golf op Oost- Java aangekondigd Hammarskioeld iméw gelijk gestekt* Uittocht komt van Nederlanders nu op gan Overwinning vqot Martha Viering a Midden-Oosten moet „vrij" blijven Socialistisch hewind Ruggesteun!] e A frasen van Tweede- Kamerlid Dr. DREES TERUG UIT PARIJS DE KWESTIE BANG-JENSEN DUIZENDEN IN DE RIJ VOOR UITRE1SVERGUNN1NG WOENSDAG 18 DECEMBER 1957 VIJFTIENDE JAARGANG No. 3871 r n r Midden-Oosten 'i Uitreisverbod Italiaanse schepen Rijkspersoneel Iioüdt vast aan salariswensen Directeur: H. DE RUIG V O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H J. S bKUINS SLOT Zie verder pag. 3, 5e koL) Dit is gisteren na de bijeen komst van de vijftien ministers van Buitenlandse Zaken in Parijs vernomen, Verder is bekendge maakt dat het Westen bij de Sow- jet-Unie zal blijven aandringen op aanvaarding van gecontroleerde, ontwapening, zoals de westelijke mogendheden die deze zomer in Londen hebben voorgesteld. Ook zal het Westen blijven aandringen op hereniging van Duitsland. Zie verder pag. 3, 4e kol.) 1 i3 DE speciale commissie inzake Hongarije van de Ver. Na ties heeft gisteravond besloten dat de lijst van anonieme vluch telingen die getuigenis hebben afgelegd over de Hongaarse op stand van verleden jaar overge dragen moet worden aan de secre taris-generaal van de V. N., Dag Hammarskjoeld. ien gratis Botterdam. Witte de Wlthstraat 30 l'elef. 115700 (4 L) Postmis 1112 Postgiro No 424519 Klachtendlenst abonnementen 1 a 3019.30 u. Zaterdags 17—18 u<j Telefoon 115700 'e-Gravenhage Huygenspiein 1 Telef. 183467 (3 LI Postbus 1091 Postgiro No. 424867 Klachtendlenst 18.3019.30 u. Telef. 362589 Schiedam: Lange Kerkstraat 24 b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 61 cent per week. f 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelilks V AANVANKELIJK ZWAAK BEWOLKT Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige sneeuw of özel of regen. Temperatuur om het vriespunt en een overwe gend matige zuidelijke wind. Later: opklaringen, lichte dooi en een overwegend matige westelijke wind. Morgen: Zon op: 8.47 Maai» op: 6.38 Onder: 16.31 Onder: 15.26 E stelling van minister Hofstra P dat de overheid het volk zelf is, Is een verwerpelijke theorie. Zij is ook in strijd met het Nederlandse consti tutionele recht en derhalve voor Ne derland ook feitelijk onjuist. Het Nederlandse constitutionele recht gaat uit van de tweeheid Over heid en Volk. Het beleeft die tweeheid zo sterk dat dit ook uitdrukking vindt in de verhouding van Regering en Sta- ten-Generaal. Dat Is een dualistische verhouding. Regering en Staten-Gene- raal hebben ieder hun eigen rechten en eigen verantwoordelijkbeden. Men heeft daar bij ons zulk een accent aan gegeven dat een minister niet tegelij kertijd Kamerlid kan blijven. In ande re landen is dat precies andersom. Daar kan men in verscheidene lan den geen minister zijn als men geen Kamerlid is. IN de achttiende eeuw stond de overheid tegenover de burgers, zegt de heer Hofstra, maar nu is de overheid het volk zeif. Wij zouden liever willen zeggen: Door ons parlementair stelsel is bet mogelijk geworden een constitutione le verbinding tot stand te brengen tus sen volk en overheid, een verbinding die in de achttiende eeuw als gevolg van het vorstenabsolutisme was ver broken. Door die constitutionele ver binding is de volksinvloed op het re geringsbeleid tot stand gebracht, zon der dat daardoor het eigen recht en het eigen karakter van de overheid zijn te loor gegaan. Zo moet men de verhoudingen in Ne derland zien. De stelling van minister Hofstra trekt die verhoudingen scheef. Z{j leidt ertoe - als men het goed doordenkt dat de Staten-Generaal overbodig worden. Want als de overheid het volk is, be hoeft het volk niet meer oij de over heid vertegenwoordigd te worden. Deze gevaarlijke stelling krijgt nog een scherper accent door de in Neder land na de oorlog gevolgde praktijk van het in bet kabinet .binnenskamers gesloten compromis, waaraan het ka binet niet meer door de Kamer laat tornen op straffe van een kabinetscri sis. De naoorlogse politiek-vertoont ons zodoende een sterk vermeerderde In vloed van het kabinet en een navenant verminderde invloed van de Kamer. De uitschakeling van de parlemen taire invloed, die zo goed past bij de stelling dat bet volk overheid fs, is in volle gang. Wij hebben ons de vraag te stellen of er hier een verband van oorzaak en gevolg is. Sow et- nie polsen èn NAVO versterken O (Van onze correspondent) In een lichtblauw truitje fs Martha Wieringa uit Leeuwarden» het water- vlugge schaatsrijdstertje, dat vorige ja ren zo veel prijzen en titels op de korte baan heeft veroverd, dinsdag te Span nenburg voor het eerst in deze winter in een "wedstrijd uitgekomen en zij heeft meteen de eerste prijs wi in de wacht gesleept. Ook elders in Fries- land en Drente waren schaatswedstrU- v„, A den. Kenners zeggen dat Martha Wiertnga nog beter in vorm is dan het vorig sei zoen en dat de Friezen deze winter veel van haar mogen verwachten. Maar dan moet de winter nog wat gedecl- deerder uit de hoek komer; dan dins dag het geval was, want de ijsbaan van Spannenburg was er nog niet op bere kend het gewicht van al de belangstel lenden, die naar de hardrijderij voor dames kwamen kijken, te torsen. Over al waar veel mensen bh elkaar stonden of reden trokken grote scheuren in het ijs en op vele plaatsen golfde het wa ter al over de baan. Op de deelnemerslijst stonden 14 Friese meisjes, onder wie enkelen met klinkende hardrijdstersnamen, zoals Geeske Hielkema uit Tijnje, C oitske de Jong uit Jubbega en Eiske van Dam uit Hoornsterzwaag. Ook «ie ou dere getrouwde zuster van Martha Wie- ringa, Frieda MiedemaWieringa uit Franeker verscheen hier op de baan reeds vele jaren spreekt zij een ge ducht woordje mee, maar deze keer moest zij reeds In de eerste omloop haar meerdere erkennen in de jongere Aafje Bosma uit Langweer. De snelste rijdster in de eerste om loop, voor wie een gouden schaatsje beschikbaar was gesteld, was Elske van Dam, een nog jeugdige rijdster, met een tijd van 32,9 sec. Martha Wieringa deed er 0,3 sec. langer over. Elske kwam met Martha Wieringa, Henme v d. Brug en Adje Deelstra in de halve finale. Maar toen kon zij net tegen Martha Wieringa niet bolwerken Ztl moest genotgen nemen met de tweede Adje Deelstra werd derde en Hennie v. d. Brug vierde. Martha Wlerinca won gisteren da Hard rijderij voor vrouwen tn Spannenburg. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren te Cape Canaveral met succes een intercontinentaal ballistisch pro jectiel van het type Atlas afgevuurd. Officieel is meegedeeld dat het dertig meter lange wapen zijn voorgeschreven koers over de uitgezette baan „van enkele honderden mijlen" heeft afge legd, en neergekomen is „in het voor af bepaalde doelgebied" Het was de derde maal dat een At las werd afgevuurd, maar de eerste keer dat het goed gegaan Is. Uit de vermelding van „enkele hon derden mijlen" meent men te mogen afleiden dat de Atlas, die een actie radius van ongeveer 8000 km heeft, een beperkte proef heeft ondergaan en niet zijn volle baan heeft beschreven. welingelichte zegslieden zal in het slot communiqué ten aanzien van het Mid denOosten gewezen worden op de belangrijkheid dat dit gebied vrij blijft, en op de noodzaak voor econo mische hulp van landen in het Midden oosten van de zijde der NAVO-landen, echter van de landen afzonderlijk en niet van de NAVO als geheel. Voorts is in Parijs vernomen dat de komende maanden afzonderlijke .be sprekingen tussen de Verenigde Staten en de landen van West-Europa zullen ZT Is vrijwel zeker dat de NAVO-mogeudheden in Parijs tot overeenstemming zullen komen over een program om de moge lijkheden voor besprekingen met de Sovjet-Unie te onderzoeken en anderzijds het Atlantisch bondgenootschap te versterken. Via diplomatieke kanalen zou de Russische regering worden ge polst of zü bereid is op bepaalde punten met het Westen tot over eenstemming te komen zoals premier Boelganin in zyn brieven liet doorschemeren. Anderzijds zouden landen van de Noordatlantische Verdragsorga nisatie met de modernste wapens, zoals Amerikaanse kernprojec tielen voor middelgrote afstanden, worden uitgerust. Over de ontwapeningskwestie is zeer lang gesproken. Volgens secretaris generaal Spaak zouden alle landen zich hebben uitgesproken ten gunste van de Westelijke voorstellen betref fende stopzetting van de proeven met atoomwapens, maar dan in bet kader van een algemeen en controleerbaar ontwapeningspact. De Franse minister, van Buitenland-., se Zakerf, Christian Pineau? zou een nieuwe ontwapeningsconferentie heb ben voorgesteld van de minister: van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier. Hierover zou ephter nog geen beslis sing zijn genomen. Uitvoerig is ook gedebatteerd over het Midden-Oosten. Spaak ontkende dat er gesproken zou zijn over de mo gelijkheid Israël terug te dringen bin nen zijn grenzen van 1947. Volgens Premier Djoeanda heeft vanmiddag op en persconferentie in Djakarta verkl ird dat de huidige crisis in ïndorifelë toegeschreven" Kan" worden aan „de afzijdige bonding van de Verenigde Staten". „Het spijt ons dat de Ver. Staten m het geschil tussen Indonesië en Neder land over de kwestie Nieuw-Guinea hun neutraliteit bewaren," zei premier Djoeanda. „Mij dunkt dat een land als de Ver. Staten een meer positieve houding dient aan te nemen in kwesties als de onderhavige. Positief optreden der Ver. Staten zou bijdragen tot stabilisering van de politieke toestand," meende Djoenda, die voorts zei: „Indien de eisen inzake Nieuw-Guinea niet wor den ingewilligd zullen wij de huidige koers blijven volgen en de Neder landse economische belangen in Indo nesië uitschakelen." Djoeanda verklaarde nadrukkelijk dat, indien westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië wordt overgedragen de Nederlanders nochtans niet in staat zullen worden gesteld hun oorspron kelijke economische positie te herstel len. Op de vraag wat Indonesië doen zou ali Nederland morgen zou aan bieden Nieuw-Guinea aan Indonesië over te dragen, 2ei Djoeanda: „Een telegram zenden aan dr. Drees waarin wij het gebied, met hartelijke dank, aanvaarden." De berichten dat het merendeel der 46.000 Nederlandse onderdanen in Indonesië gedwongen zouden worden het land te verlaten, bestempelde Djoeanda als „volslagen nonsens". Hij verklaarde dat de Nederlanders in het land kunnen blijven indien zij dit wensen. worden gevoerd over de vestiging van raketbasissen en het oftelaan van voor raden kernladingen. De brieven van premier Boelganin zullen eerst door de permanente NAVO-raad aan een gedetailleerd on derzoek worden onderworpen om zo de verschillende regeringen in staat te stellen hun antwoorden te coördine ren. Minister Pmeau van Frankrijk zou zich wat het aangaan van besprekingen met Moskou betreft aan de zijde van bondskanselier Adenauer van West- Duitsland hebben geschaard. Hij zou echter hebben gewaarschuwd tegen overhaast initiatief. Volgens Franse zegslieden bestaat er geen verschil van President Eisenhower van de Ver. Staten voert na de openings- sitting van de Parijse Navo- conjerentie een ongedwongen gesprek met bondskanselier Adenauer van West-Duitsland (rechts). Andere afgevaardigden luisteren belangstellend toe. i r\ E minister-president dr. W. 5 J Drees heeft gisteren^ ver klaard, dat: 1. De regering overweegt de kwestie-Indonesië voor te leggen aan "de V.N.': - - -2. De ontwikkelingen in .Indo nesië en de economische conse quenties daarvan van invloed kunnen zqn op de Nederlandse bijdrage aan de Navo. Dr. Drees verklaarde dit bij zijn aankomst uit Parijs op het station in Den Haag. Minister Luns, die nog in Parijs is ter bijwoning van de Navo- topconferentie, heeft gisteren een on derhoud met de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles gehad. Hij zei alleen dat het onderhoud zeer bevredigend en nut tig is geweest. UJ®. vernam echter, dat de houding van de V.S., die eerst gereserveerd was, ten gunste van Nederland is veranderd. Mr. Luns heeft ook gesproken met de Britse en Franse ministers van Buitenland se Zaken. Minister Drees beeft gistermorgen voor zijn vertrek alt Parijs nog een persconferentie gehouden. HU heeft toen gezegd, dat de Ned. regering overweegt de Indonesische kwestie aan de Ver. Naties voor te leggen. Dit zal logisch zijn, daar de onderhande lingen in 1949 tussen Nederland en In donesië plaatsvonden onder auspiciën van de V.N. „Tijdens mijn uiteenzetting In de conferentie", aldns dr. Drees, „heb ik das de principiële verantwoor delijkheid van de V.N. gesteld". Evenals mr Luns sprak dr. Drees tegen dat positieve toezeggingen ge daan zouden zijn door de NAVO-part- ners, dat zij in Indonesië niet de plaats van de Nederlanders zullen gaan in nemen. Wel is er veel begrip in het Westen voor de toestand in Indonesië. „Er is bij de regeringen, der NAVO- landen zeker geen neiging daar de plaatsen van de Nederlanders te gaan innemen Hoe dit met de individuele zakenlieden zelf op den duur zal zijn is in dit stadium natuurlijk nog niet te overzien." aldus dr. Drees» Dr. Drees verklaarde dat hij geen economische en zeker geen militaire sancties tegenover Indonesië heeft voorgesteld. „Wij hebben deze kwestie ter sprake gebracht in het kader van het politieke overleg tussen de leden-staten van de NAVO. Over de gehele wereld doen zich immers problemen voor, die. ook af spelen zij zich niet af op het grond gebied van de NAVO-landen, toch van groot belang zijn voor de Atlantische gemeenschap. Het ligt voor de hand, dat wü verwachten, dat voor onze opvat tingen ten aanzien van de Indonesische kwestie begrip heerst onder onze part ners, en dat deze zich bepaalde beper kingen opleggen. "Wü hebben evenwel geen enkele concrete beslissing van de NAVO verwacht." Minister Drees heeft geen gelegen heid gehad president Eisenhower per soonlijk te spreken over de Indonesi sche kwestie, doch hij wees in dit verband op het onderhoud, dat minis ter Luns en Dulles gistermorgen heb ben gehad. Wü weten, dat de V.S. de ontwikkeling in Indonesië met belang stelling volgen, zo zei dr. Drees. - ÏN een P.v.d.A.-forum over visserü- vraagstukken te Yerseke heeft de heer Egas gezegd, dat hü begreep, aat men in Zeeland beducht naar de Zui- derzeesteunwet kijkt, uiteraard omdat men niet graag bü de uitvoering van het Deltaplan in Zeeland op soort- gelüke wijze behandeld wil worden. Wü zijn dat met de heer Egas eens. Maar de heer Egas voegde er aan toe: „Maar deze wet is ten slotte tot stand gekomen in een tüd zonder socialistisch bewind". 1 Ook dat is juist.. Maar de gewezen Zuiderzeevissers doen de ervaring op, dat een socialistisch bewind bun in bet geheel geen baat brengt. In immers twaalf jaren hebben wü onder het regime van de socialistische minister Mansholt geleefd. En in "die twaalf jaren is er feitelyk niets, ver beterd, en dat terwyl er al enige Jaren een rapport-Van der Zaal ligt, dat ver betering m de positie der Zuiderzee vissers wil brengen. "=a De organisatie tot samenwerking tas. sen 'jeugd én 'militairen tn Oo'st-Java heeft medegedeeld, dat de eerste en tweede golven van de economische boycot tegen Nederlandse onderdanen in Malang en Soerabaja, die op 28 no vember en 5 december werden Inge zet, zijn geëindigd. ,Zlj- zuilen echter door een nieuwe „golf" worden ge volgd. Chef staf generaal-majoor Nasoe- tion heeft in een legerorder de mili taire administrateurs gelast op geen enkele wüze in te grypen in het werk van de B.P.M, Dit is een der weinige ondernemingen die noch overgenomen noch onder beheer Is gesteld. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken Soebandrio heeft gis teren een onderhoud gehad met de Britse ambassadeur In Djakarta, die nij wees op het feit dat de aanwezig heid van Ned. Oorlogsschepen in Sin gapore „ongunstig" js voor de betrek kingen lussen Indonesië en Singapore, ze meldt Reuter. Verder wordt gemeld dat de Ameri kaanse ambassadeur. Allison, tegen over Soebandrio uiting gegeven heeft van de ongerustheid van zü'n regeling over de "toestand in Indonesië. Hü' heeft geen bemiddelingsaanbod ge- "daan. tN Eindhoven heeft het prot chr. I vormingswerk onder de bedrijfs- jeugd de laatste jaren een grote vlucht genomen. J Men heeft daar j.l. zaterdag inpons dagblad uitvoerig van kennis kunnen nemen. Wat aaar in het rJc. zuiden op dit gebied wordt gepresteerd is niet ge ring. Wil dit werk echter verder .op verantwoorde wijze tot ontwikkeling komen, dan is een steuntje in de1 rug van het noorden uit noodzakelijk. De plannen om tot verdere'uitbouw te komen, zullen ongeveer een ton ver gen. in Eindhoven leeft men "in de ver wachting, dat het prot. chr. volksdeel dat bedrag graag wil. opbrengen; Niet op de manier van puzzel- of rebusacties met grote prijzen, maar op de manier van vele kleintjes ma ken een grote. Men -Behoeft daarvoor „sleciïts 'een gulden (meer mag natuurlijk ook) over v^j te maken voor 15 januari a.s. aan Hét. itjL'J adres: Prot. Chr- Stichting Vorming - "S Bedrijfsjeugd, Hazeloop 20, Eindhoven (giro 397321). Gaarne ondersteunen wé ook vanaf deze plaats deze sympathieke actie.1-.!- Laat het zuiden merken; dat men --ten g nobrden van de grote, rivieren'tn „een vaak moeizame worsteling' meeleeft. fir UT" 'nI'/x Y yt"*"- Op de kalender van de KNSB zün de volgende wedstrijder geplaatst: De IJclub Grouw organiseert op verlich te banen op 18 dec. 'n kortebaanwed- strüd voor mannen, aanvang 18.30 uur. Ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe ijsbaan organiseert de Üsvereniging Nooit Gedacht te Ter- naard (Fr.) op 19 december kortebaan wedstrijden voor vrouwen. Aanvang 13 uur. DUIZENDEN Nederlanders Ston den gisteren in de rij voor de inunigratlekantoren te Soerabaja, Se- marang en Djakarta voor een ver- running: om Indonesië te veriaten. De evacuatie kwam op volte gang, toen 850 Nederlanders zich inscheepten op de Waterman van ie Kon Rotter damsehe Lloyd in de haven van Soe rabaja. Dit schip zal vandaag aaar Singapore vertrekken. De emballeurs hebben orders vu.u maanden en in honderden Nsier iandse woningen tn de indones-scm hoofdstad zijn alle bezittingen vnn waarde, sonu met tngebrtp vso d* beie Inboedel, ingepakt en naai de pakhuizen m de haven verzonden. Van de zijde van de Nederlandse vertegenwoordiging in Djakarta ver nam het AN.P- dal onder de Nh er iandse firma s de algemene aeigin^ oestaal een „basis-staf" in Indonesië achter te laten en vrouwen, kinderen en werknemers, wier aanwezighe-ri van met onmiddellijk belang is, naai Nederland te iaten vertrekken. Het l» reeds zeker dat het Britse schip „Captain Cook", dat op 20 december de haven van Djakarta zal binnenlopen, tot op de laatste plaats zal zijn bezet. Dit schip be schikt over duizend bedden. De eerste planters op Nederlandse ondernemingen zijn maandagavond uit Bantam (in bet uiterste westen van Java) in Djakarta aangekomen Ook is de laatste dagen tn de Indonesische hoofdstad een aantal Nederlanders van andere eilanden aangekomen. Volgens net Indonesische persbu reau P.i.A hebben Indonesische im migratie-autoriteiten tn Bandjermasin op Zuid-Boi neo verklaard, dat „Ne derlandse onderdanen, die belangrij ke functies hebben, voorlopig niet zul len repatriëren omdat hun diensten oog steeds nodig ztm" Inmiddels verlaten dagelijks 90 Ne derlanders Djakarta pei vliegtuig naai .■Singapore Et is hans een geregelde „luchtbrug" die word! onderhouden door de luchtvaartmaatschappijen Quantos, BOAC «n Garuda. Ook de Birmese luchtvaartmaatschappij beeft een verzoek ingediend om in Djakar ta te mogen landen. Onze Haagse redacteur verneemt, dat vüf Italiaanse lünboten op de thuisreis van Australië in Indonesië Nederlan ders aan boord zullen nemen. Men schat het aantal op ruim tweeduizend, verdeeld over drie maanden. Het eer ste Italiaanse schip, de „Roma", komt op zes januari te Djakarta aan: een maand later de „Sydney". Het eerste zal vijfhonderd, het tweede ongeveer zeshonderd Nederlanders aan boord ne men. Op 28 decern oer zal de „Zuiderkruis uit Amsterdam naar Djakarta vertrek ken, speciaal om landgenoten te balen Dit schip ts door de regering gechai- terd. De emigrantenschepen „Grote Beer" en „Johan van Oldenbarnevelt" zullen de thuisreis uit Australië ook vla Djakarta maken. Zü worden resp 25 januari en 20 februari in de Indon. hoofdstad verwacht De Italiaanse schepen varen naar Genua. Er worden maatregelen geno men om het vervoer van die havenstad uit naar Nederland te regelen. Het is niet onmogelük dat in overleg met de Ned, Spoorwegen daarvoor speciale treinen zullen worden ingelegd. De lijst is In het bezit van een secre taris van de commissie, Povl Bang- Jensen uit Denemarken, die van zün post ontheven werd omdat hü gewei gerd heeft de namen aan Hammars kjoeld bekend te maken. Hammars kjoeld heeft aan Bang-Jensen beloofd, dat de lijst veilig verzegeld en wel in een kluis zou worden opgeborgen, maar Bang-Jensen beweert, dat bü de zede lijke plicht heeft de namen niet over te dragen aan het secretariaat, uit vrees dat zü uitlekken en de vluchte lingen en hun gezinnen hierdoor fn gevaar komen. Op de agenda van de commissie vergadering stond eigenlük de kwestie van de geheime processen die gevoerd zouden zün tegen enkele leiders van de Hongaarse opstand, onder wie „de held van Boedapest", Pal Maleter. De commissie heeft zich echter voorname- Jjk beziggehouden met de 2aak Bang! Jensen. In een kort communiqué, uitgegeven aan het einde van een zitting van vier uur, verklaart de commissie, dat zü tot de conclusie gekomen is, dat alle docu menten in bewaring moeten blijven bu de secretaris-generaal, „betgeen.de enige weg is waarop volledige veilig heid voor deze documenten verkregen kan worden, zoals de ervaring van, 12 jaren aangetoond heeft". Het Tweede-Kamerlid, de heer Goed hart. (PvdA) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken schriftelijk enkele vragen gesteld over de affaire-Bang- Jensen, o.m, of de minister bereid Is een stap bü de secretaris-generaal der V.N. te ondernemen, ten einde te be vorderen, dat de veiligheid der betrok ken Hongaarse getuigen en hnn fami lieleden niet opgeofferd wordt aan overwegingen van prestige of van amb telijke discipline. j In de vandaag te Utrecht gehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Centrale voor Rijkspersoneel Is be sloten. dat het dagelijks bestuur der Centrale voor Rijkspersoneel In prin cipe moet vasthouden aan de per 4 april 1957 bü de voorzitter van de cen trale commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken Ingedien de salariswensen. Naam: Straat' Woonplaats: Wenst rich «gaande heden te abonneren op hot dagblad Trouw ea ontvangt gedurende 14 dagen de krant gratia. Betaling zal geschieden oei week (6! cent) pe> kwartaal 7.90). Doorhalen wat mei gewenst worat U wordt verzocht deze bon toe te zenden aan Administratie „Trouw", Witte de Wixnstraat 30, Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1