L Arbeidsüerbod poor jeugdigen Eenvoudige methode met grote kans van slagen ROOS rideaux Ons volk is lauw, zegt min. Klompé de bres voor minister Wie biedt voor de 0-21 Bang-Jensen mag papieren zelf verbranden Raad van Europa besprak Sloot Soekarno verbond met Rusland? Beroering onder vrijwilligers Reserve ven r - .y Zware aardbeving in Peru WERELD WACHT MET SPANNING AF Vier gezinnen door brand dakloos Euratom ziet van eigen project af Auto vernield op onbewaakte: twee doden Politie vond auto De WO MO tol! Te weinig meeleven met repatriërenden Hoop bp publiciteit van brief in Rusland ROEMRUCHTE ONDERZEEBOOT NAAR SLOPER? NecL-Duits overleg voortgezet Juwelenroof in de hoofdstad berecht Iets meer wind \r EERSTE PERSCONFERENTIE NA ZIEKTE blWGRDAG 16 JANUARI 1953 ZESTIENDE JAARGANG No. 3393 Temmen Euratom Suggesties Soldij :rk J. kce ;cr- Botterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424518 Klachtendienst abonnementen 18,3019.30 u. Zaterdags 17—-18 uur Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Telef. 183467 (3 L) Postbus 1091 Postgiro No. 424867 Klachtendienst 18.30—19.30 u. Telef. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24 b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 61 cent per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks iDirecteur: H. DE RUIG (Geldig tot morgenavond) RUSTIG WER Veel bewolking met plaatselijk mist. Hier en daar wat motregen. Aanvankelijk zwakke, later matige wind tus sen zuid en west. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Morgen: zon op: 8.40. Maan op: 6.23. onder: 17.00. onder: 15.04. Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS'SfX)T DE Sociaal Economische Raad heeft aan de regering een advies uit :gebracht over een arbeidsverbod en leerplicht voor alle 14- en 15-jarigen. Dat advies werd door de staatssecre taris van Sociale Zaken reeds gevraagd vóórdat op 1 juli 1955 het arbeidsver bod voor 14-jarige meisjes in werking trad. De Raad heeft er z'.ch thans voor uitgesproken, dat geleidelijk alle 14- en 15jarigen uit 't arbeidsproces wor- ;den genomen. Het advies geeft daar voor het volgende schema aan: in 1960 een arbeidsverbod voor alle 14 jarigen, in 1965 een arbeidsverbod voor 15-jarige meisjes en in 1970 een arbeidsverbod voor 15-jarige jongens. Het betreft hier een ingrijpende ma terie. In 1956 werkten immers niet minder dan ca 114.000 van die jonge ren. Wat sociaal wenselijk is, is eco nomisch niet altijd direct mogelijk Bovendien is er het onderwijsaspect. Do SER wijst daar ook op: uitbrei ding van de leerplicht kan de onder wijswereld nogjiiet verwerken. Voorzichtigheid bij het tempo van invoering ia dus zeker geboden. Daar om tevens de suggestie: begin met partieel onderwijs gedurende een dag of twee halve dagen per week en breid dat geleidelijk uit. p. E kosten, welke met de invoering U van het arbeidsverbod gepaard gaan, zijn niet gering. De SER raamt dat in de eerste fase (dus na 1960) de extra kosten voor de overheid jaarlijks 23,5 miljoen gulden zullen bedragen, waarbij ervan is uit gegaan dat de onderwijskosten op I 500 per 'jaar gier leerling moeten worden gesteld. In 1956 komt er jaar lijks nog eens 1 30 miljoen bij en rw 1970 1 20,5 miljoen. De loonderving in de gezinnen is ook van betekenis. Zij wordt met ingang van i960 geraamd op 52 miljoen per jaar, na 1956 nog eens op 45 miljoen en na 1970 op 40 miljoen per jsar. Daarnaast is er de factor van de vervanging van deze jeugdige arbeids krachten door hetbedrijfsleven. Het kostenniveau zal stijgen* terwijl wij er op-bcdacht moeten blijven,.dat om- te exportpositie, mjuwl onxe .concur rentiekracht, niet mag verzwakken,- Ook hier een paar cijfers: van de (1.000 werkende meisjes van 15 Jaar waren er in 1956 ca 14.000 werkzaam In de nijverheid (vnl. kledingbedrij ven -en textielindustrie), 8000 in de landbouw en 4000 in winkels. De 14- en 15-jarige Jongens werken vooral in de metaalindustrie, de scheepsbouw, de voedings- en genotmiddelenindus trie en de bouwnijverheid. I EDEREEN kan het met de opvat- I ting van de SER eens zijn, dat voor de maatschappij als geheel een langere «n betere vorming der jeug digen op zichzelf winst betekent. Voortgezet onderwijs zal de persoon lijkheid van de jeugdigen ten goede komen. „Zij worden daardoor- vol waardiger mens en beter burger." Te vroeg het beschutte milieu verlaten van onderwijs en pedagogische vor ming kan voor velen betekenen dat al lerlei ontwikkelingsmogelijkheden worden afgesneden. Het wegvallen van deze rem is wenselijk. Wij zouden ten slotte de vraag wil len stellen, waarom in het SER-advie» met zoveel nadruk bepaalde „streef- jaren" zijn genoemd- De mogelijkheid zou zich kunnen Voordoen, dat na 1960 een snellere rea lisering mogelijk blijkt dan thans wordt aangegeven, terwijl mén toch zich aan de cijfers van het advies blijft vastklampen. Het lijkt ons in dit verband van be lang, dat de in het SER-advies ge noemde „streefjaren" niet al té zeer als een absolute norm zullen worden gehanteerd. Het gebied rondom de stad Areauipa in Peru, ongeveer 800 km ten zuiden van Lima, is woensdag geteisterd door ten zware aardbeving. (Van een onzer verslaggevers) Een hevige brand heeft vanmorgen in de Eendrachtsstraat te Rotterdam vier gezinnen dakloos gemaakt. Twee verdiepingen en een zolderkamer zijn geheel uitgebrand. De inboedel ging geheel verloren. De vier gezinnen, waaronder één met vijf kleine kinde ren, konden zich juist op tijd in veilig heid stellen. De schade loopt in de duizenden. (Van een onzer verslagfeT"rs) te liggen in 3 Hloor kern- Kistemaker f de praktgk TIET is niet uitgesloten ,dat Nederland vc - 1 I de race der landen, die zoeken naar en splitsing. Als de Amsterdamse natuurkund e erin slaagt de resultaten van zijn huidig onde^^e^. bruikbaar te maken, kan worden gesproken van een wereldprimeur op het gebied van de toepassing van kernenergie voor vredesdoel einden. Prof. Kistemaker is directeur van het laboratorium voor massa- spectrografie te Amsterdam en werkt thans aan een geheel nieuwe methode voor het winnen van energie uit niet-klassieke stoffen. Zijn methode is zo eenvoudig, dat Frankrijk heeft afgezien van een mil- joenenproject voor onderzoek van de materie, dat dezelfde doelstel ling zou hebben als de research van prof. Kistemaker. Het slagen van het onderzoek in het hoofdstedelijk centrum wordt door natuurkundigen over de gehele wereld met spanning afgewacht, omdat dit zeer verstrekkende gevolgen zal kunnen hebben voor het speurwerk dat allerwege verricht wordt. begin. Er zijn zoveel mogelijkheden om tot resultaten te komen, dat elk cen trum weer andere methoden hanteert. Het verheugende Is echter, dat prof. Klstemakers methode behalve een zeer eenvoudige de meest succes volle schijnt te zijn. „Eenvoudig" wil niet zeggen, dat het onderzoek zelf niet buitengewoon ge compliceerd is. Hoogst ingewikkelde processen, waarmee men ook te maken heeft bij het z.g. „temmen" van de waterstofreacties, spelen rich hierbij af. Op het gebied van dit „temmen" lijkt Engeland op dit ogenblik het verst gevorderd te zijn. Als men dit volledig onder de knie heeft openen zich wilde perspectieven voor de toepassing voor vredesdoeleinden.' Het. isniogeiykwn zeer eenvpudige méthode te vinden, waardoor 'dé 'kern fusie (het gaat hierbij niét om split sing) hanteerbaar wordt voor b.v. de industrieën. Juist hier lijkt prof. Kis temaker bijzonder opvallende prestaties te kunnen leveren. Prof- Kistemaker vertrekt volgende week voor enige tUd naar Amerika. Prof. Kistemaker maakt gebruik van in ons land veel voorkomende grond stoffen, nl. waterstof en lithium, waar door men op de kosten van de energie. winruDg enorm kan besparen. Boven dien zou, wanneer het experiment gun stige resultaten krijgt, de afhankelijk- neid van uranlum-producerende landen tot het verleden behoren. Wat dit be tekent Is duidelijk wanneer men be denkt, hoe groot de moeilijkheden voor een land kunnen worden als het wordt afgesneden van de winplaatsen van grondstoffen als olie en steenkool. In het Amsterdamse laboratorium wordt gebruik gemaakt van de grootste Isotopen-separator van Europa. Andere bnderzoek-centra kunnen vanuit. Am sterdam reeds aan isotopen geholpen worden.' •'Bij Euratom acht men de kans van slagen van prof. Kistemaker zo groot, dat voorlopig afgezien is van een on derzoek met de grondstoffen waterstof en lithium. Men wacht af, wat in Am sterdam bereikt wordt. De samenwer king tussen het Amsterdamse labora torium en onderzoekcentra elders in de wereld is intensief- Op minstëns zeven plaatsen tegelijk worden, behalve in de hoofdstad, on derzoekingen van dezelfde aard uitge voerd. .Overal staat men nog vrijwel aan het Twee personen zijn om het leven gekomen, nadat op een onbewaakte spoorwegovergang tussen Vorden en Zutphen een trein in botsing was ge komen met een personenauto. De trein, die om 11.54 uur gistermorgen uit Win terswijk was vertrokken en om 12.34 uur in Zutphen had moeten aankomen, werd ernstig beschadigd. De auto werd vernield. De inzittenden, de heren R. A. en J. B. W„ beiden uit Apeldoorn, wei den op slag gedood. Het baanvak tussen Vorden en Zut phen, waar enkel spoor ligt, was gister middag gestremd. De reizigers werden .met bussen vervoerd. Moord op Marie Kriek De auto, die naar men aanneemt een rol' heeft gespeeld bij de moord op het 19-jarige Ned. meisje Marie Kriek bij Colchester in Essex, is woensdag avond teruggevonden in Hampstead, een wijk in Noord-Londen. De politie deed nasporing naar de wagen, omdat hij vingerafdrukken kan bevatten. (.Advertentie) DE ledenwerfactie van de Anti-Re volutionaire Partij is geslaagd. Gistermorgen is het honderdduizend ste lid ingeschreven. Dit is een gelukwens waard. In bet kader van deze actie zijn thans reeds meer dan 6000 nieuwe leden gewonnen. Het honderdduizendste lid is. in Apel doorn geboekt. Nog steeds loopt de actie door. Tal van kiesverenigingen zijn nóg volop aan het werk. Het zal er nu om gaan die 100.000 van een veilige marge te voorzien. Op naar de 110.000 is nu het parool. Vermoedelijk zal de termijn, waarop de actie gesloten" wordt, verschoven worden naar 1 maart. Er is dus nog ruimschoots gelegenheid er een flink schepje bovenop te doen. De minister van Maatschappe lijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft gisteravond in Rotterdam in felle bewoordingen „de zeer lauwe rèactie" van het Nederlandse volk op het lot van de gerepatrieerde Nederlanders gehekeld. Zij onderbrak hiervoor een rede, die zy hield ter gelegenheid van het tien jarige bestaan van de Hervormde Stichting voor kerkelijk sociale arbeid, over de problemen van de sociale wijk. opbouw en de migratie. De minister was van oordeel, dat het Nederlandse publiek zich niet vol doende realiseert wat het betekent voor deze mensen, die veel liever in hun eigen warme land in hun eigen omgeving blüven dan te worden over geplaatst naar een koud klimaat en een land dat zy in vele gevallen nog nooit hebben gezien. Zu vergeleek de.slappe reactie van het volk met de reactie op het onrecht PRESIDENT Eisenhower van de Ver. Staten heeft gisteren op zijn persconferentie de hoop uitgesproken dat zijn brief aan Boelganin in Rusland evenveel publiciteit zal krijgen als het schrijven van de Sowjet-premier in Amerika. Volgens berichten uit Moskou ia de bevolking van de Sowjet-Unie nog niet op de hoogte gesteld van Eisenho wers brief. De Amerikaanse president hield gisteren zijn eerste persconferentie sinds 30 oktober, toen hii ziek werd. De president zei uit Boelganin's brie. ven niet de indruk te hebben gekre gen dat China aan een eventuele top conferentie zou moeten deelnemen. HU achtte dit overigens ook niet ge wenst. Eisenhower herhaalde, dat een top conferentie terdege moet worden voor. bereid en dat een gerede kans op suc ces dient te bestaan. De president wond zich bijzonder op (Van onze correspondent) OP de rijkswerf in Den Helder lig gen momenteel enkele afgedank te marinevaartulgen te wachten op ten kóper, die wellicht een sloper zal tijn. De roemruchte onderzeeboot 0-21, sten drietal duikvaartuigen, een sleep- 'bóot en een jol zullen op vrijdag 24 januari in Het Wapen van Heemskerk te".Alkmaar onder de hamer komen.' ïlfip 0-21 is de oudste onderzeeboot yte® d* Marine. Het schip had MB be manning van 36 koppen en stond des tijds onder commando van kolonel Van Duim, drager van de Militaire Wil lemsorde. Toen de tweede wereldoor log uitbrak was de 0-21 juist afgele verd. De boot wist toen uit te wüken naar Engeland. Van de onderzeeboten, die aan de oorlogshandelingen hebben deelgeno men heeft de 0-21 de grootste staat van dienst. Het schip heeft alle we reldzeeën bevaren, doch moet nu als verouderd worden beschouwd. De roemruchte onderzeeboot heeft vele vijandeiyke schepen getorpedeerd. Op 2 november van het vorige jaar werd de 0-21 in Rotterdam buiten dienst gesteld. Na de oorlog kreeg de 0-21 tot taak het schietbedrijf In Den Helder van dienst te zyn. Wil men een bod doen op de 0-21 dan moet eerst een waarborgsom van f 1000 worden gestort. De meestbieden. de koper za) een waarborgsom van f5000 moeten storten tot zekerheid van nakoming van alle verplichtingen, voortvloeiende uit deze verkoop. naar aanleiding van vragen of minis ter Dulles ontslag had willen nemen. Met een rood hoofd en ziin woorden met. vuistslagen onderstrepend, zei hij dat Dulles de meest;toegewijde - man was die hij ooit had ^ontmoet, de ver standigste die hjj ooit had gekend en dat hij niemand wist-die meer ver. stand had van de buitenlandse politiek. De president verklaarde voorts er gedurende zijn ziekte geen moment aan te hebben gedacht, af te treden- Zijn doktoren hadden hem, verzékerd dat zijn geestesvennogens absoluut niet zouden worden aangetast. Wanneer hij zelf, of een groep doktoren, echter van oordeel zou zyn dat het béter was af te treden, zou hij dit zeker doen, voeg. de Eisenhower eraan toe. In diplomatieke kringen in Wash ington verwacht men dat een con ferentie van ministers van Buiten landse Zaken, ter voorbereiding van een eventuele topconferentie niet voor april of mei zal worden ge houden. Een conferentie van regeringsleiders zou in dat geval niet eerder dan in het midden van de zomer of gedurende de herfst kunnen plaatshebben, veel later dus dan „binnen twee óf drie maan den", zoals premier Boelganin heeft voorgesteld. Een commissie van onderzoek van de Verenigde Naties heeft aanbevolen dat de papieren over het speciale V.N.- onderzoek inzake de Hongaarse op stand, die thans onder de hoede van de Deense V.N.fnnctionaris Povl Bang-Jensen ziin, door hem verbrand zullen worden. Bang-Jensen was de tweede secre taris van de V.N.-commissie die het onderzoek naar de Hongaarse vrij- heidsstryd deed. Hy weigerde de lijst met getuigen aan secretaris-generaal Hammarskjoeld af te geven uit vrees dat de getuigen of familieleden van hen in Hongarije gevaar zouden lopen. Hangende dit onderzoek ww Bang- Jensen geschorst. DE Nederlandse socialistische afge. vaardigde F. J. Goedhart heeft gisteren in de Raad van Europa te Straatsburg de kwestie-Xndonesië ter sprake gebracht. Hij waarschuwde, dat dit land op weg is een Sowjet-kolonie te worden. Soekarno heeft, zo verklaarde Goed hart, een geheim verbond gesloten met Moskou. In het paleis van de pre sident woont een communistische advi seur. Semaun. Verder zijn, aldus Goed hart, honderden Russen en Chinezen Indonesië binnengekomen als ambas sade-employés. De Indonesische com munistische party en de vakbonden voeren een schrikbewind tegen de be volking, waarvan de meerderheid anti communistisch is. Spreker stelde tegenover elkaar de actieve steun die de Indonesische com munisten krijgen van Rusland en Chi na en de onverschilligheid van het Westen ten aanzien van het lot der anti-communisten. Als socialist had hy zich uitgespro ken voor onafhankelykheid van Indo nesië, zei Goedhart, maar de inbeslag neming van de Nederlandse bezittin gen in Indonesië was je reinste roof. Hy vergeleek Soekarno met Hitier. De Britse conservatief Sir James Hutchisin verklaarde, dat de Assem blee blyk dient te geven van haar mee voelen met Nederland. Hy waarschuw de tegen een overhaast ingaan op Rus sische vredesvoorstellen. De gebeurte nissen in Indonesië, zo zei hy, leveren een klassiek voorbeeld van de conuau- vdstische tactiek van een dolk verbor gen onder de mantel. Het Nederlands-Duitse overleg is gisteravond na aankomst van prof. E. Kaufmann in Den Haag voortgezet. Vandaag zouden mr, Beyen en prof! Kaufmann elkaar op het ministerie van Buitenlandse Zaken ontmoeten. Het gesprek zou worden bygewoond door vertegenwoordigers van het Ne derlandse en Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook zouden mis schien technische deskundigen by de besprekingen zullen worden betrok ken. Prof. Kaufmann zal voor het weekeinde naar Bonn terugkeren. Het bestuur van de Ned. Jteugd Gemeenschap heeft op alle hoofdbestu ren van de 56 aangesloten jeugdorga nisaties en -instellingen een dringend beroep gedaan, om waar zulks maar even mogelijk is jeugd en jongeren onder de landgenoten die uit Indonesië repatriëren, in de kring van de ver enigingen, clubs en andere .vormen van jeugdwerk op te nemen. dat het vorige jaar de Hongaren werd aangedaan. Waarom, vroeg de minis ter zich af, windt men zich niet op over deze zaak. Ook hier gebeurt on recht en worden de elementaire rech ten van de mens met voeten getreden. De houding van het Nederlandse volk vervult de minister dan ook met grote zorg. De Amsterdamse rechtbank heeft de 28-jarigechauffeur W. J. den D.» die een der meest spectaculaire inbraken van het afgelopen jaar in de hoofdstad heeft gepleegd in een juwelierswinkel in de Leidsestraat, veroordeeld tot 2% jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Geëist was drie jaar met aftrek. vv/ v,;; De 30-jarige koopman H. N. werd wegens heling tot twee jaar met aftrek veroordeeld, een half jaar hoger dah de ais Uit. de juwelierszaak was voor f 58.000 weggenomen. (Van een onzer verslaggevers) De reeds enige malen herhaalde aan kondiging van minister Staf, dat de Nationale Reserve zal worden opge heven, heeft de gemoederen van de leden van dit nationale militaire hnlp- korps in heftige beroering gebracht. Men wil, dat de Nationale Reserve blijft voortbestaan. „Als men ons van het toneel wil laten verdwijnen zal men ons er af moeten trappen", ver klaarde gisteravond de naar aanleiding van het verontrustende nienws in het leven geroepen contactcommissie tegen over persvertegenwoordigers. Minister Staf heeft over het tydstip van de afdanking der vrywiilige troe pen achtereenvolgens gesproken van „te zijner tijd", „binnen afzienbare tijd" en „per 1 januari". Nu is de eerste januari al lang verstreken en nog steeds krijgen de nationale-reservisten hun soldij uitbetaald, zodat gevoegelijk kan worden aangenomen dat de Natio nale Reserve nog steeds bestaat. Over bodig te zeggen dat de leden van het 12.600 leden tellende vrywilligerskorps er geen enkel bezwaar tegen hebben het hier verder maar by te laten. Zij achten het echter hoogst be- denkelyk dat minister Staf het parle ment nog steeds geen antwoord heeft gegeven op de tijdens de begrotings zittingen door de Tweede Kamer aan genomen motie-Roósjen, waarin voor instandhouding van de Nationale Re serve wordt gepleit en de wens te kennen wordt gegeven dat onderzocht zal worden op welke manier de vrij willige krachten van de Nationale Reserve het best voor 's lands weer kracht kunnen worden gebruikt. Genoemde contactcommissie is daarom van plan een verzoek in te dienen om door de defensie commissie der Tweede Kamer ge hoord te worden. Volgende week zal dit verzoek de voorzitter der Tweede Kamer bereiken. Men wil tijdens de evéhtueiè samen- spreking de argumenien laten horen, die, naar de mening van de nationale- reservisten zelf. pleiten voor instand houding van de Nationale Reserve.; en tevens enige suggesties "doen tot ver hoging van de weerbaarheid van de Nationale Reserve. Men is er zich van bewust, dat de Delangsteliing voor de byeenkomsten van de reserve-onderdelen (théorie- avonden en oefeningen) enigszins aan het tanen is, maar;men wjjt dit aan het feit, dat de nationale-reservist er 99 uren theorie moet hebben opzitten voor hij aan echte, grotere oefeningen kan gaan meedoen, en aan het feit dat - by verscheidene bedrijven dé werk nemers niet voldoende in de gelegen heid worden gesteld aan de Nationale Reserve mee te doen. Toch Is, zo meentde contactcom missie, de Nationale Reserve het leger onderdeel, dat het snelst paraat kan zyn (binnen de vijf uur, met vijftien patronen voor de eerste stoot). Boven dien is, zo wordt hieraan toegevoegd, de Nationale Reserve een stuk natlo- naai gevoel, een stuk nationale bereid heid, dat in ere moet worden gehouden.; Aan dit laatste heeft het echter de laatste jaren ontbroken, aldus de contactcommissie. „Er is onvol- doende profyt getrokken van de - helpensbereidheidvan* een aantal; Nederlandse onderdanen". Nog niet zo lang geleden is de soldij van de nationale-reservist verhoogd *,van 75 cent tot 225 cent per avönd. „Hierom hebben wy", aldus de contactcommissie." „niet gewaagd. Als de Nationale Reserve werkelijk Zie verder pag. 3, lé kol.)'' J O O Nederland vooraan kernonderzoek? 'taUdait gekoekt 1 msfi itttagw Vóór vrouwen, die bereid #ü»vla gevel van nood de huiden alt, dó monwen, te..*teKe», ia. er nog volop plakte la'de BB. Om ieder een daarvan rte doordringen zal Sn februari en maart een landelijke actie gevoerd wor den, genaamd „Meervrouwen in de BJB." Deze damea. uit Den Hui, die tonen baar mannetje te «taan,, gaven gisteren een de monstratie van baar kunnen op spnitgebled tijden* een voorlichtingsbijeenkomst In Bameveld. HET weer in onze "streken wordt: be- heerst door een kriehtlf hogeelruk- eebied, waarvan het centrum - met een luchtdruk tis meer dan; 10(0 "mb. 'op de oceaan gelegen is even ten zuidwesten van Ierland. De hierin aanwezige'Incht; 1* zeer vochtig, zodat er veel bewolking voorkomt en uitgestrekte mistvelden. In de-nacht van woensdag op donderdag drong een zwak front tot on* land. dóór wat met enige motregen gepaard ging en een stijging van temperatuur tot enkele graden boven het vriespunt Bovendien onté- stond er op veie plaatsen mist., in'deze; weerstoestand Komt weinig verandering om dat de depressie-activiteit zich'voornamelijk afspeelt In het zeegebied tussen IJsland, Groenland en Noorwegen en het 'hogédriik- gebied nog weinig tan betekenis Inboet. Wel zaldoor - dntkdalingen In i Scandinavië., de wind boven de Noordzee" ea later ook; In ons land Iets toenemen.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1