Middenstands- zetel Vice-premier Rankovitsj doet bittere aanval „Wapens worden opgepoetst Bulldozer als schatgraver lilbricht weldra ook premier? MAJOOR K. THANS VRIJGESPROKEN Hof acht bewijs niet geleverd Visseri problemen hopen zich op Vondeling doet voorzichtig Luchtaanval en Boekittingi Vliegtuigen met Kussen bemand; op Wiskundig adviseur ontsla, aangezegd PLEIDOOIEN IN EERSTE KAMER VOOR PARTICULIERE BOUW STEEDS FELLERE TAAL IN LJUBLJANA LAATSTE NIEUWS Sowjetwaarnemers verlaten congres Kapitein Leegsma oververmoeid KAMER WIL BESLISSINGEN Pensioenraad voelt zich gegriefd „Licht Kamer in vraagt KV P-lid r. WIND NAAR ZUID WOENSDAG 23 APRIL 1938 ZESTIENDE JAARGANG No. 3971 our. Directeur: H. DE RUIG (Geldig tot morgenavond) IETS ZACHTER. Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer, aanvankelijk zwakke, later matige iot vrij krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. Voornamelijk In de oostelijke helft van het land plaatselijk nachtvorst. Mor gen overdag iets zachter dan vandaag. Morgen: zon op: 5.26 Slaan op: 9.01 onder: 19,51 onder: 00.08 V Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT 1 INGEVOLGE het verdrag van de 1 Europese Economische Gemeen schap en Euratom zal Nederland {evenals België) twaalf zetels dienen te bezetten in het Economisch cn So- 1 eiaal Comité, dat een adviserende be voegdheid heeft en reeds bekend Is geworden als de toekomstige Europe- se Sociaal Economische Raad. De regering zal deze delegatie van twaalf leden moeten benoemen. Over j de samenstelling heeft zij advies ge- vraagd aan de Sociaal Economische Baad. Dit advies Is dezer dagen uit gebracht. Uit wat daarover in de pers is ge- publiceerd, kan men de conclusie trekken, dat de protestants-christelij ke groeperingen niet op zodanige wij ze vertegenwoordigd, zullen zijn als overeenkomt met hun betekenis. Enerzijds is dit een gevolg van de wijze, waarop de SER is samenge steld, anderzijds was er d: moeilijk heid, dat van de zijde der prot. chr, werkgevers niet op korte termijn cn nog op tijd figuren konden worden voorgedragen, die voor een zetel in de Europese SER zich beschikbaar kon den stellen. Als de regering het advies van de Sociaal Economische Raad over neemt, dan zal dit betekenen, dat slechts twee vertegenwoordigers van de protestants-christelijke sector uit het Nederlandse bedrijfsleven in het nieuwe Europese orgaan zitting zul len nemen, namelijk de secretaris van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, mr. 2, W. Biesheuvel, die do landbouwze- tel zal bezetten en de C.N.V.-sccreta- p. Tjeerdsma, die een van dc ris wcrknemerszetels zal bezetten. De vrar.g rijst of de regering zonder meer het advies van de Sociaal Eco nomische Raad zal overnemen. In de SER bestond namelijk geen overeen stemming over de zetelverdeling. t ET verdrag bepaalt, dat het Eco- li nomisch en Sociaal Comité be slaan moet uit vertegenwoordigers van alle sectoren van het economische en sociale leven, waaronder ook am bachten en vrije beroepen. De meerderheid van de SER meen de, dat dc Nederlandse middenstand niet voor een zetel in aanmerking "diende te komen. Dit werd door de vertegenwoordigers van de midden stand als een diskwalificatie opgevat. Bovendien is reeds bekend, dat alle andere landen van de gemeenschap (behalve Luxemburg dat slechts 5 zetels mag bezetten) ook midden- standsvertegenwoordigers hebben aangewezen. Van de zijde van de Ncdeilaudsc Middenstand is er op gewezen 'dat het geen pas geeft deze voor onze econo mie zo belangrijke groep een verte genwoordiging te onthouden in een in ternationaal orgaan van zo belangrij ke betekenis. Het middenstandsstand punt werd slechts- gesteund door en kele „Kiomdeden" van dc SEE. Op deze gang van zaken is vorige weck ook kritiek geoefend tijdens het congres van de r.k. middenstands bond, waar de voorzitter dc hoop heeft uitgesproken, dat de staatssecretaris van Economische Zaken, de heer Veldkamp alsnog zijn invloed zou aanwenden om een andere, gedrags lijn te volgen. Mocht de regering besluiten-om in afwijking van het advies van de SER toch een middenstandsvertegenwoor diger te benoemen uiteraard niet handhaving van de pariteit tussen werkgevers- en werknemers/etels, dan kan deze o.i. het best gezocht worden in de prot. chr. groep. De verhoudingen in de Nederlandse dele gatie zouden dan meer in overeen stemming komen met de stromingen die leven in het Nederlandse volk en zoals zij georganiseerd zijn in de prot. chr. werkgevers- «1 werknemersver bonden. Vanuit deze sector en met name uit de middenstand kunnen zeker verte genwoordigers worden voorgedragen, die stellig niet minder representatief zijn dan degenen, die thans op de voordracht van de SER voorkomen. Met grote belangstelling wachten wij de beslissing van de regering at Bij zorgvuldig afwegen van de hiér liggende problematiek kan de keuze niet moeilijk zijn. Een van de 4 Joegoslavische vice-premiers, Rankovitsj, heelt van daag de leiders van het Sowjet-biok ervan beschuldigd, dat zij „de oude en roestige wapens van de Kominform wetten" en weer begin nen „politieke druk" op Joegoslavië en zijn socialistische instellin gen en organisaties uit te oefenen. De vice-premier sprak in dit verband over „zekere buren" met een zeer belangrijke verantwoordelijkheid, die geen lering trekken uit de ervaringen van het verleden, maar openlijk weer aankomen met de reeds lang ontzenuwde beschuldigingen, dat de Joegoslavi sche communisten afwijken van 'de beginselen van het Marxisme Leninisme en de bourgeoisie dienen". (Advertentie) DEZE ZOMER VOLOP BLOEMEN f 10.- franco hui*. Halve coU. f 6.- SF) Rankovitsj, die sprak voor de acht tienhonderd afgevaardigden op het congres van de Joegoslavische com munistische partij in Ljubljana, ant woordde op felle Sow jet-aanvallen op het Joegoslavische „revisionisme". HU sprak in veel fellere bewoordingen dan president Tito in ziin openingstoe spraak van dinsdag had gedaan. Dc vice-premier reageerde ook op de kritiek, welke Pos pel ow, een der Russische partijsecretarissen, gister avond op Belgrado had uitgeoefend. (Pospeiow zou aanvankelijk de Sow- jet-Russische partij in Ljubljana heb ben vertegenwoordigd, maar zoals be kend hebben de Sowjct-Unie. China en Bij werkzaamheden in een magne- sietfabriek aan de Koningin Wilhel- minahaven te Vlaardingen, kreeg van morgen de 28-jarige J. van Gelderen enige balen op zijn lichaam, ten gevol Se waarvan hij ernstig werd gewond. Het slachtoffer, dat gehuwd was, over leed ter plaatse. RANKOVITSJ de Oosteuropese communistische lan den op het laatste ogenblik geweigerd „broederlijke" delegatie* te zenden.) Voornaamste laak Rankovitsj zei ondermeer „Ons -volk vraagt zich natuurlijk af, welke politiek er wordt gevolgd door het land, dat zich niet in de eerst# plaats bezighoudt met het eigen volk en de ontwikkeling van het „socialisme" in eigen land, maar het als zijn voornaamste taak ziet. /!ch te mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Joegoslavië." „Zelfs toen er in 1918 aan de Joego slavische grenzen met Russische wa pens gerammeld werd. heeft Joegosla vië altijd zijn fundamentele rechten en rijn vrijheid, onafhankelijkheid cn aan Joegoslavische omstandigheden aangepaste socialistische ontwikkeling verdedigd." „Maar het schijnt niet Irj het belang van sommige mensen te zijn onaange name feiten spoedig te vergeten," al dus de vice-premier. Tweede mail Rankovitsj is na Tito de voornaam ste leider van de Joegoslavische com munistische partij. Hij is lid van het veertien leden tellende politieke bu reau en secretaris van het partijbe stuur. Ziin rede mag dan ook geacht worden de mening van de partijleiding te weerspiegelen. Waarnemers ver wachten nu een felle tegenaanval van Moskou. Lof Het officiële orgaan van de Poolsr communistische partij, „Trybuna Loe- doe", heeft zich in een lang hoofdarti kel in zeer prijzende bewoordingen uit gelaten over de ontwikkeling van het socialisme in Joegoslavië. Dit was de eerste perscommentaar op het besluit van dc Poolse en andere communisti sche partijen om geen officiële delega ties naar 't congres van de Joegoslavi sche communistische partij te Ljublja na te zenden. (Van onze correspondent). De-24-jarige O. E. S. Bijl, uit Veenendaal, stootte gistermiddag, toen hij met een bulldozer werkte op Ginkelduin te Leersum, op een hard voorwerp. Aan vankelijk meende hij dat hij op een munitiekist was gestoten, maar na de kist voorzichtig te hebben opengemaakt vond hü boven in de kist eer. krant van december 1940 en daaronder een schat van gouden dames- en herermorloges, «ouden armbanden, gouden etui's, medailles, gouden oorbellen, gouden tien tjes, gounden Napoleons en gouden ringen. De voorwerpen zijn aan de politie to Leersum overgedragen. De scherpe redevoering van de Joe goslavische vice-premier Rankovitsj vanmorgen op het partijcongres in Ljubljana is voor de waarnemers vaa de Sowjet-Unie en dc andere Oost europese landen (officiële vertegen woordigers van deze landen ontbreken) aanleiding geweest het congres te ver laten. (Van een bijzondere correspondent) In politieke kringen te Bonn circu leert het gerucht, dat Walter Ulbricht de communistische partijsecretaris in Oost-Berlijn, het voorbeeld van Chroestsjew wil volgen en binnenkort ook regeringschef zal worden. De tegenwoordige minister-president Otto Grotewohl zou dan de opvolger worden van de 82-jartge president Wil helm Pieck, die ernstig ziek is. Pieck's tweede ambtsperiode loopt tegen de herfst af en Pleck is niet herkiesbaar. Partijsecretaris Ulbricht (64) is van pian zijn concurrent Grotewohl af te schuiven naar de representatieve maar vrij onbeduidende post van staatschof om de handen geheel vrij te krijgen. Naar de Legervoorlichtingsdienst meedeelt, is kapitein Leegsma gister avond wegens oververmoeidheid in de Ursula-kliniek te Wassenaar in kli nische observatie opgenomen. Kapitein Leegsma heeft indertijd een rapport uitgebracht over zijns inziens oniuiste toestanden in het „Sennelager" in West-Duitsland en heeft onlangs een klacht ingediend tegen generaal Has- selman wegens smaad. Na aanrijding overleden (Van onze correspondent) In het ziekenhuis in Leiden Is de 26-jarige mej, H. J. R. uit Den Haag overleden. Zij werd dinsdmiddag in Katwijk a. d. Rijn door een vrachtwa gen overreden, toen zij bij een hoek op de bus wachtte. (Van onze Haagse redacteur) Het Hoog Militair Gerechtshof heeft vanmorgen de 45-jarige ma joor K. vrijgesproken. Het Hof heeft hierbij overwogen dat het niet uit wettige bewijsmiddelen de overtuiging heeft gekregen dat majoor K. het hem ten laste ge legde heeft begaan. De zitting, waarin het vonnis bekendge maakt werd, duurde slechts een halve minuut. Majoor K was.diep onder de indruk, toen de uitspraak van het Hof be kendgemaakt was. Zijn verdediger, mr. Mathuisen, zat korte tijd met het hoofd in de handen voor zich uit te staren. Bij de uitspraak was niemand van het Directoraat Materieel Landmacht aan wezig. De zittingszaal van het Hof was overvol. Mevrouw K., die op de pu blieke tribune zat, werd door velen ge lukgewenst. Het echtpaar K. werd toe gejuicht, toen het het gebouw van het Hof verliet. Majoor K., die was beschuldigd van het aannemen van steekpenningen in dienst van het D.MD., heeft drie maan den in voorlopige hechtenis doorge bracht. De krijgsraad had hem veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden met aftrek van voorarrest en ontslag uit de militaire dienst zonder ontzetting uit het recht bij de gewapende macht te dienen. Het was vanmorgen nog niet bekend bij welk onderdeel majoor K., indien hij in militaire dienst wenst te blijven, te werk zal worden gesteld. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, dr. Vondeling, gistermiddag bij de behandeling van de begroting van de afdeling Visserij venveten dat er nog zoveel vraagstukken in studie ziin en dat er maar geen beslissingen tvorden genomen. De minister vond echter dat men hem dit verwijt niet kon maken. Vorige week had de Kamer dr. Von deling nog het advies gegeven niet overhaast te handelen. Ten aanzien van de visserijvraagstukken had de minis te i dit in zijn oren geknoopt. Hij wilde hier met de nodige voorzichtigheid opereren. Ds. v. d. Zaal (AR) en de heer De Ruiter (CH) spraken de hoop uit, dat er nu spoedig een beslissing zal war den genomen over het tweede onder zoekingsvaartuig. Minister Vondeling DE Indonesische tegenregering heeft opnieuw de beschuldiging uitge sproken, dat de vliegtuigen van Dja karta, die tegen haar optreden, bemand zün met Russen. In een in morse-seinen ontvangen bericht van een in de nabijheid van Boekittingi opgestelde zender werd (Van onze Haagse redacteur) De .Pensioenraad heelt na oxerleg me* de minister van Binnen landse Zaken aan de wiskundig adviseur van de Pensioenraad, de heer Uiij ontslag aangezegd met de mededeling dat minister Struijcken hem de redenen var. het ontslag zal mededelen. De heer Olij heeft deel uitge maakt van de wetenschappelijke ba- lanscorr.missie, die ir. november 1957 het rapport uitbracht, dat in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds aanleiding is geweest tol het uiten van ernstige kritiek op de wijze waarop de Pen sioenraad zijn administratie ver zorgd. De voorzitter van de Pensioenraad, de heer Koster, hield maandag een persconferentie, waarop hij pro testeerde tegen de in de Eerste Ka mer geuite beschuldigingen en tegen het gedrag van de heer Olij, de wis kundig adviseur van de Pensioenraad Interpellatie By de aanvang van de vergadering Heilema (A.R vanochtend verlof ge vraagd de minister van Binnenlandse Zaken te mogen interpelleren over hei ontslag van de heer Oly. De heer Hel. lema zeide, dat hü bü de behandeling van de begroting van het Algemeen Burgerliik Pensioenfonds (twee we ken geleden) had gezegd dat het hem niet zou verbazen, dat de heer Oly in zijn ambtelüke carrière niet veel ge noegen zou beleven van de scherpe, op vele punten volkomen juiste, kri tiek, die hij zich had veroorloofd. Minister Struycken, aldus de heer Heilema, heeft daarop geantwoord dat hij dit een van wantrouwen getui gende uitlating vond en dat hij geen enkele reden zou zien om welke amb tenaar ook in moeiliikheden te bren gen, indien hü zijn eigen mening ken baar maakt. Maandagochtend jl., aldus de heer van de Eerste Kamer heeft de heer Heilema, enkele uren voordat de heer Gekleed in een „jurk" van bloemen en zwaaiend met bosjes tulpen probeert dit meisje in de omgeving van Lisse de aandacht van toeristen te vestigen op een stalletje waar bloemslingers zijn te krijgen. De bollenvelden staan nu in voile bioci en het bezoek aan de bollenstreek neemt met de dag toe. A. J. C. Koster, de voorzitter van de pensioenraad, een persconferentie hield om het beleid van de minister van Binnenlandse Zaken ter zake, in deze Kamer gevoerd, te' verbeteren en aan te vullen, is door de voorzitter van de Pensioenraad aen de heer Oly medege deeld, dat dit college hem zal voordra gen voor eervol ontslag ingevolge art 99 van het algemeen rijksambtenaren reglement. Volgende week zal over het verzoek van de heer Heilema worden beslist. gezegd, dat vliegtuigen van Djakarta dinsdag Boekittingi tweemaal gebom bardeerd hebben. De eerste maal was de aanval ge richt op een kazerne, de tweede maal echter op de kiokketoren en op de drukbezochte markt van de stad. Het is volkomen duidelijk dat de pi loten niet op de hoogte waren met de situatie In Boekittingi en wij geloven dat het geen Indonesiëts maar Russen waren, daar geen enkele Indonesiër zich aan een dergelijke wilde 'aanval zou kunnen overgeven, aldus de uit zending. BEWIJZEN Er werd aan toegevoegd dat kolonel Djambek, de minister van Voorlichting van de tegenregering, gezegd had dat er duidelijke bewijzen waren dat de luchtmacht van Djakarta niet van In donesische piloten gebruik maakte, om dat hun manier van schieten veel te goed was voor Indonesiërs. Djambek deed voorts een beroep op de Verenigde Naties om een onderzoek in te stellen naar. mogelijke Russische inmenging in de Indonesische burger oorlog. Vliegtuigen van de Indonesische te genregering hebben maandag de vlieg velden van Morotai en Djailolo in de Molnkken gebombardeerd. Het was de derde luchtaanval van de opstandelingen op vliegvelden van de centrale regering binnen een week. Tevoren waren Makassar en Balikpa- pan gebombardeerd. OVERGELOPEN Volgens een blad nit Makassar is de militaire commandant van bet zesde regiment van de Indonesische regering in Zuid-Sumatra, overste Worang, naar de rebellen overgelopen. Worang heeft zijn hoofdkwartier te Tandjong Karang, de voornaamste haven aan het zuidelijke uiteinde Van Sumara. Hij is militair bevelhebber in Noord-Celebes geweest -en daar op eigen verzoek vervangen door lt.-kol. deelde mede, dat er een produktivi- teitscentrum voor de visserij zal wor den opgericht, dat o.a. zal nagaan of er een tweede onderzoekmgsvaartuig moet komen. Het is namelijk ook mo gelijk gewone vaartuigen bü het on derzoek inMe schakelen tegen betrek kelijk weinig kosten. Ds. v. d. Zaal kreeg de toezegging van de bewindsman, dat er aan net departement een bioloog zal worden aangesteld, die tot taak krijgt een on derzoek in te stellen naar de gedra gingen van garnalen. Territoriale wateren Vele Kamerleden spraken over de Geneefse conferentie tot vaststelling van de grens der territoriale wateren. De heer Van Dük (VVD) betreurde het, dat onvoldoende contact heeft be staan tussen het bedrijfsleven en het departement, toen het ging om de vast stelling van de instructie aan de Ne derlandse delegatie. Minister Vonde ling erkende, dat een inniger contact met het visserüschap hierover nood zakelijk zou zün geweest. De heren De Ruiter (CH) en Van Dük (WD) pleitten voor overheids steun by de vernieuwing van de vis- Zie verder pag. 3, 6e kol.) TOESTAND BIJ D.M.L Het Tweede-Kamerlid Koersen (KVF) heeft de ministers van Justitie en voor Defensie gevraagd of zij wil len bevorderen dat ten behoeve van een juiste beoordeling van de gang van zaken bij het Directoraat Mate rieel Landmacht de inhoud van de verklaringen, die afgelegd zijn tüdens de behandeling van de zaak majoor-K. voor het Hoog Militair Gerechtshof, ter kennis van de Kamer gebracht word» Het kamerlid vraagt of, als deze vraag geheel of ten dele ontken nend beantwoord zou worden, de mi nisters willen bevorderen dat de Ka mer In elk geval op korte termün uit voerig wordt ingelicht over de gang van zaken bü het Directoraat Mate rieel Landmacht. Het kamerlid meent dat de verkla ringen in de zaak-K., zoals deze in de kranten zijn weergegeven, de veron derstelling wettigen, dat bü het D.M.L. opmerkelüke toestanden hebben ge heerst Daniel Somba, die later rebellenleider in Noord-Celebes is geworden. Hij heeft rechtstreekse ruilhandel met olie en rubber gedreven met Singapore en andere landen. (Van onze Haagse redacteur) Bü de behandeling van ie begroting voor Volkshuisvesting en Bouwnijver heid in de Eerste Kamer heeft de heer In 't Veld (PvdA) gewaarschuwd tegen het samenklonteren van gemeen ten tot grote haven- en industriële centra. Doelende op de ontwikkeling in het westen des lands zei spr. ook, dat we op grond van gezondheidsover wegingen en sociologische inzichten de ogen wijd open moeten houden voor geestelijke en zedelijke gevaren. Vroegtydige maatregelen zün nodig, in het bijzonder betreffende een Haagse satellietstad en het vestigen van stede lingen in nieuwe polders. De heer In 't Veld voreg of een nota over de be volkingsconcentratie spoedig te ver wachten is. De heer Reijers (CH) voelde voor vermindering van de rijksinvloed en vermeerdering van de bouwvrijheid. Nimmer heeft spr. het gehele bouw beleid gelukkig gevonden. Inzonder heid brak de heer Reijers een lans voor de particuliere bouw. Spr, noem de het een bezwaar, dat, zoals de zaken nu staan, de staat financieel belang krijgt hij stygende huren. Wc moeten breken met het naïeve begrip dat als de overheid bouwt het wel goed gaat. De heer Reijers vroeg welke moge lijkheden et blijven voor het eigen woningbezit. Willen we dit versterken, dan moet elke achterstelling bü wo- ningwetbouw worden vermeden. Vol gens spr,, wordt de particuliere bouw aan zün lot overgelaten. We komen alleen uit de woningnood door een grootscheepse activiteit van het parti culiere bedrijfsleven. In een extra rentetceslag woning- wetbouw zag spr. geen blüvend profüt voor de huurders. Sprekende over de ruimtelüke orde ning vroeg de heer Reijers of de plan nen voor het westen moeten blijven liggen tot men het eens is geworden over de ruimtelijke ordening In overig Nederland. De heer Tjalma (AR) had waardering voor wat tot dusver is bereikt, maar vreesde dat In 1959 het hoge bouw- cijfer van 1957 wel niet gehaald zal worden. De dageraad is achter de kim verdwenen. Inzonderheid stond spr. stil bij de woningnood in Zeeland en de drie noordeiüke provincies. Hier wordt het evenwic-ntsniveau in geen jaren be reikt. Wanneer ernst wordt gemaakt met de verspreiding van de indus trie en men concentratie in het westen wil voorkomen, dan. zal men aan een behoorlijke woningvoorziening in de eerste plaats aandacht moeten schen ken. In het kader van de woningtoewü- zingen vroeg de heer Tjalma ook aan dacht voor de vele noodwoningen in de Bommelerwaard en de' Betuwe. Voorts hekelde spr. de bureaucratie en het perfectionisme. Hij vroeg hoe veel de centralisatie van de Rüksge- bouwendienst kost. De bezetting van het departement zal volgens spr. nog meer efficiënt kunnen zün. Ten aanzien van de verdeling van de toewijzingen woningbouw zei de heer Tjalma (Gedeputeerde Staten hebben hierin veel te kleine bevoegd heid): „Moge de minister spoedig als een Tromp met de bezem in de mast varen en schoon schip maken, want nu is de toestand zo, dat de overheid eigenlijk de overheid controleert." Ook signaleerde de heer Tjalma ern stige stagnatie in de particuliere wo-' ningbouw en informeerde naar het verloop van de premiebouw. Wat de ruimtelüke ordening betreft merkte- spr. op, dat aan uitbreiding van be staande gemeenten niet is te ontkomen. uturdaw witte ae Wtt&straat .JU relet. 115700 (4 LI Postbus 1112 - Postgiro No. 431519. Klactttendlens« abonnementen: 30—1980 Zaterdags 1718 uur. Telefoon U570O. 'j^Jraveniage: Huygensplcin 1 - Telex, 183107' 13 lynen). Postbus 1091 - Postgiro No. 424807. rClsditendieiwt: 1880—-1930 U. TcleX. 362569. Oordreeht: Sciieffersplein 3 - Postgiro No 424208 Telefoon 4570 Kiachtendienst na 1780 uur 7314. Schiedam: Lange Kerkstraat 24 b - Telefoon 67882. Abonnementsprijs 61 cent per week t 2.83 per maand. 17,90 per kwartaal. Losse nummers 15 cent Verschijnt dagelijks. Conflict Moskou-Tito spitst zich toe 100 overblijvende sni)bIoemp!anten in 10 zeer fraaie soorten en kleuren, apart verpakt en van naam voorzien met volledige aanplantbeschr(jvlng voor slechts Betaltng' Bij ontvangst of binnen 8 dagen ia ontvangst op giro 415878 Cangenbcrg's Kwekerijen, Htltcgom. DL" rug van huge luchtdruk, die gisteren boven de Noordzee een verbinding vormde tussen een hogedrukgebied op de Atlantische Oceaan cn een maximum boven Noord-Rusland verplaatste zich naar het zuidoosten cn trekt vandaag over ons land. De nlnd nam hierdoor at met het gevolg, dat in de afgelopen nacht de temperatuur tot om het vriespunt daalde. Over de oceaan beweegt een actieve depressie naar de Britse eilanden. Onder tnvloe hiervan zal de wind in ons land uit zuidelijke richting gaan waaien. Op de nadering van de oceaanstoring zat de be wolking toenemen. In verband Uiermede nemen de nachtvorstkansen weer af. D» kans op regen wordt morgen in da loop van de dag echter groot.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1