I n ll|l|I~ Loongrens Premier stuurt Assemblée en Senaat naar huis Vakbondsleiders moeten wachten RUIM 18.000 WERKLOZEN MINDER i „Steun Wettig Gezag wordt opgeheven Maar Friesland wil doorgaan „Zeeuws-Vlaanderen wordt niet verwaarloosd' Chroestsjew geeft Tito er van langs Bedrieglijke houding van Belgrado Schiermonnikoog verliest attractie n DUIZENDEN JUICHTEN GENERAAL TOE I Goede selectie voor werk aan de Waddenkust Interpellatie over verhoging van veergelden? Vliegramp in Mexico: Minister Algera in Eerste Kamer: FELLE REDE IN BULGAARSE HOOFDSTAD Boerenkarren taboe in Kobbeduinen Djakarta herovert Djailolo Straaljager stortte in Elzas neer OPKLARINGEN v D V' WOENSDAG 4 JUNI 1958 ZESTIENDE JAARGANG No. 40&3 Cijfers van eind mei Twee taken GEEN TAAK MEER OVER Naar huis Uitgesteld AUTO SLIPTE: TWEE BELGEN GEDOOD Uit de maat Bejaarde koopvaarder wordt gesloopt BU DUIK OMGEKOMEN Boerderij brandde af Nederlander veroordeeld in Kopenhagen A Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SJLOT 99 rOEGOSLAYIË de ernstigste ideologische misdaden ver wijtend welke de leer van het communisme kent, heeft de pre mier der Sowjet-Unie, Chroest- sjèw, gisteren de communistische partij van Joegoslavië opnieuw de wet gesteld, jwcteraams witte oe wiumrant oo relet. iisvoa i 3,112 - P<*WTO No. «4519. (4 u* Kiachtendxenst abonnementen, 18 30is -in Zaterdags 17—18 uur. Telefoon 115700 •s^JraTcnhage: Huygensplein 1 Telel. 183407 13 iynen) R*91 Postgiro No. 424867. zïlaebtendienat: 18301.9.30 u, relet nwsfiu Dordrecht: Seheffersplein 3 Postgiro No 424208 Telefoon 4570 ïCachtendienst na 17.30 uur 7314 Schiedam; Lange Kerkstraat 24 b - Telefoon 67882 ^?££L<SntSP 61 CCm PCr week 2-05 V*r maand*. 17.00 per v.,-kn„» «,,txïsse nummm I5 cent. Verachlint dagcliiks. rUrUM" (Geldig tot morgenavond) ENKELE OPKLARINGEN Vanavond hier en daar enige regen. Morgen overdag op de meeste plaatsen droog weer met enkele opkla ringen. Iets hogere middagtemperaturen. Weinig wind. Morgen: Zon op: 4.23 Maan op: 23.29 onder: 20.53 onder: 8.21 de laatste maanden de vraag doen rijzen of 't wenselijk kan zijn de loon- f grens in de wachtgeld- en werkloos heidswet te doen vervallen. Degenen, die meer dan 6900 gulden per jaar verdienen, komen volgens de huidige bepalingen, indien zij zonder werk komen, niet in aanmerking voor een uitkering krachtens de werkloos heidswet Vooral/degenen, die niet zover met hun inkomen boven de loongrens zit ten, kunnen daardoor in grote moei lijkheden komen. Schrijnende geval len hebben zich voorgedaan van werk nemers met soitis een groot aantal dienstjaren, hoofden van gezinnen, die meenden dat hun niets gebeuren kon en plotseling de pijjilijke ervaring op deden, dat zij rechteloos en onbe schermd stonden tegenover het risico van de werkloosheid. Is het juist daar niets aan te doen? Is het juist om mensen met een inko men niet zoveel boven de loongrens in dividueel het risico te laten dragen? Wie iets afweet van wat er in een ge zin nodig is bij de tegenwoordige duur te V3n het leven, moet wel tot de con clusie komen, dat er van dat zelf risi co dragen niets of vrijwel niets te rechtkomt. En als de nood aan de man komt, zit men in de grootste na righeid. ANUIT de vakbeweging is er dan ook aandrang gekomen hier iets aan te doen. Het C.N.V, heeft zich reeds uitgesproken over een opheffing van de loongrens, waarbij gedacht wordt aan een zekere beperking door premie, èn uitkering te binden aan een wettelijk vastgelegd maximum dag loon, hetgeen dan zou gelden zowel voor de lagere en voor de hogere lo nen en salarissen. Bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid onlangs in de Eerste Kamer is de kwestie ook aan de orde geweest. De heren Maenen (K.V.P.) en Ruppert (A.R.) hebben daarover vlagen ge steld aan de staatssecretaris mr. dr. A. A. van Rhijn. Deze toonde zich bij de beantwoording nogal gereserveerd, Hij wees erop dat er met de ophef fing van de loongrens in de W.W.-wet een bedrag aan premie is gemoeid van i 10 miljoen, waarvan ca 2k 3 mil joen voor het rijk. Verder betwijfelde de staatssecreta ris of de middengroepen, d.wz. dege nen die tussen de f 7000 en b.v. f 15.000 verdienen, wel allemaal zo gelukkig zullen zijn met een eventuele ophef fing van de loongrens. Voor velen zou, aldu3 nog steeds de staatssecretaris, het risico van ont slag niet zo groot zijn en althans ge ringer dan voor de gewone normale ar beider in het bedrijfsleven. Bovendien zou het dikwijls voorkomen dat de werkgever bij ontslag van bedoelde personen nog een belangrijk bedrag meegeeft om de moeilijkheden te hel pen verlichten. Het is niet zo gemakkelijk na te gaan of het nu wel steeds zo gaat als hier is voorgesteld. Hetgeen de laatste maanden rondom bepaalde ontslagen zich heeft afgespeeld, heeft toch Wel een bittere nasmaak nagelaten. Zegetocht van de Gaulle i door vlaggend Algiers PEN met vele vlaggen versierd Algiers heeft generaal de Gaulle vandaag als een held verwelkomd. De Franse premier arri veerde kort voor het middaguur met een Caravclle-straalvliegtuig m de stad waar de revolte der generaals begonnen is, die de Gaullc uiteindelijk aan de macht heeft gebracht. Op het vliegveld Maison Blanche werd de Gaulle begroet door een grote delegatie van plaatselijke notabelen, met aan het hoofd de parachutistcngencraal Jacques IVIassu, die de eerste stoot voor de opstand gaf, en Jacques Soustclle, een van dc vroegere medewer kers van de Gaullc, die in Parijs aan het politietoezicht ontsnapte en die in het geheim naar Algiers vloog om zich aan het hoofd te stellen van de actie daar. Van het vliegveld reed de Gaulle naar het Moorse zomerpaleis, waar hfj tfjdens zijn bezoek vertoeft. Het palels Is door het overkoepelende comité voor openbaar welzijn in Algiers als hoofdkwartier gekozen, maar het comité heeft het aan de Gaulle afge staan. Langs de route van het vliegveld naar het centrum stonden erehagen opgesteld. Grote mensenmassa's juich ten de generaal toe. Het is vandaag een openbare feest dag in Algiers. Er is praktisch geen huis of gebouw te vinden zonder de Franse driekleur of zonder het kruis van Lotharingen, het embleem van het Franse verzet in de tweede wereld oorlog. De Gaulle, die gekleed was in het generaalsuniform van het Franse leger, wordt onder meer vergezeld door generaal Ely, die twee weken geleden zijn functie van chef staf neerlegde en gisteren opnieuw werd benoemd en de' ministers Jacquinot en Guillaumat. Hij vertrok vanmorgen even over negenen van het Parijse vliegveld Orly. Er wachten de generaal In Algiers twee grote taken: de extremisten onder de 1.200.000 Franse kolonisten tevre den stellen die teleurgesteld en ver bitterd zij» over zijn weigering om het gehele regime van de vierde republiek over bror.l te zetten en trachten een eind te maken aan de al drie jaar durende oorlog tegen de Algerijnse nationalisten, welke Frankrijk naar schatting reeds bijna zeven miljard gulden heeft gekost en welke aan beide zijden duizenden levens geëist heeft. Als de Gaulle dezt t ~ze %,.«men kan oplossen of de o-"■- *nng kan helpen zal hij v ji op de weg via welke I --is. van zijn grootste 1 moet worden. Overigens was vanmorgen nog niet bekend welke plannen de generaal voor vandaag had. Verwacht werd, dat hij vanmiddag plaatselijke autoriteiten zou ontvangen. Vast stond, dat hij van avond op een plein in het centrum van Algiers een rede zou houden. „Er gaat aan de plaatsing van ar beiders bij de Wadwerken een goede selectie vooraf. Alleen stevige, gezonde arbeiders worden er te werk gesteld. Gezien deze garantie is het niet moge lijk dat de daar geplaatste arbeiders lichamelijk niet geschikt zouden zijn voor dit inderdaad zware werk." Dit antwoordde minister Suurhoff op schriftelijke vragen, die het Tweede- Kamerlid de heer Zegering Hadder» over deze kwestie had gesteld. „De vele nieuwelingen onder de wadwerkers zijn dit voorjaar echter door buitengewoon ongunstig weer overvallen. Een omstandigheid, die geen verband houdt met de selectie. Strengere selectie acht ik dan ook niet nodig", aldus de minister. HET lijkt ons daarom een juiste be slissing te zijn geweest om over deze aangelegenheid het advies te vra gen van de Sociaal-Economische Raad Dit college heeft thans gelegenheid het probleem van verschillende kanten te bezien en er een gefundeerd advies over uit te brengen. Misschien hoort men straks wel weer kreten over toenemend dirigisme ook bij enige uitbreiding van de so ciale verzekering als hier bedoeld Steeds dient dan bedacht te worden dat wij de plicht hebben de medemens in nood te helpen. Daarom komt er straks ook een nieuwe weduwen- en wezen voorziening, daarom moet er straks ook heter gezorgd worden voor de in validen en zo nodig moet er dan ook iets gedaan worden voor hen, die nog weerloos staan tegenover de ramp van de werkloosheid. Met belangstelling wachten we het SER-advies af. Heel de gedachte van de sociale ver zekering is gegroeid op christelijk erf. Onze voormannen hebben er in verle den en heden voor gestreden. Welk een zegen heeft zij verspreid. Die ze gen moeten we ook bij de nog nodige uitbouw en afronding van het gebouw der sociale verzekering voor ogen hou den. (Van onze parlementaire redacteur) Het Tweede-Kamerlid dr. E. P. Ver kerk (a.-r.) beeft gistermiddag aan de voorzitter der Tweede Kamer verlof gevraagd de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera te inter pelleren over de verhoging van de veergelden voor de Zeeuwse wateren. Vanmiddag zal de Tweede Ka mer over deze interpellatie-aanvraag beslissen. Het totale aantal werkloze mannen is in mei gedaald met 18.400. Eind mei waren 81.171 mannen als werkloos ge registreerd tegen 99.585 eind april. Het aantal werkloze vrouwen daalde in de maand mei van 5515 tot 4939. Bij deze cijfers zijn inbegrepen de mannen, die op aanvullende werken werkzaam waren. Hun aantal bedroeg eind mei 18.534 tegen 22.627 een maarrd eerder. Een daling van het aantal werklo zen in mei is niet ongewoon. Ook in mei 1957 liep dit aantal terug: van 38.709 op de laatste dag van april 1957 tot 34.370 eind mei 1957. De cijfers van de werklozen en hen die "werkzaam zijn op aanvullende werken, in de verschillende provincies luiden: (tussen haakjes zijn de cijfers van eind april vermeld). Groningen 7291 (9535); Friesland 6007 (7775); Drente 6454 (7858): Ovcr- ijsel 6601 (7698); Gelderland 8407 (9872); Utrecht 3902 (4294); Noord- Holland 12.017 (14.601); Zuid-Holland 12.758 (15.569); Zeeland 2335 (3713); Noord-Brabant 12.066 (14.750) en Lim burg 3333 (3920), Het nationaal instituut „Steun Wettig Gezag" zal per 30 juni worden opgeheven. Dit besluit is genomen, zo deelt bet Instituut mede, „daar de regering, meent dat er voor het instituut, om als bemiddelend en verbindend or gaan te fungeren tussen die Neder' landers, die vrijwillig steun aan het gezag willen verlenen enerzijds en de regering anderzijds, zowel ten aan zien van de Nationale Reserve nieu we stijl als van de andere reserve- diensten geen taak meer overblijft." De voorzitter van het instituut, lr. J.B.G.M, ridder de van der Schueren, zal in het laatste nummer van het of ficiële orgaan „De Vrijheid" persoon' lijk namens de nationale raad en het nationaal bestuur afscheid nemen van de vrijwilligers. Het Friese comité „Steun Wettig Gezag" heeft echter meegedeeld dat het zijn taak nog niet als afgelopen beschouwt. Met name het Friese co mité heeft zich beijverd de verschil lende reservediensten met vrijwilli gers te bezetten en is er heel behoor lijk in geslaagd. Dat nu aan S.W.G. haar bemidde lende taak tussen vrijwilligers en bur gerij is ontnomen, betekent voor veie Friese vrijwilligers een morele klap. Volgens het Friese comité zal de werving om vrijwilligers door be roepsmensen veel minder succes heb ben. Het comité wijst op de uitsteken de samenwerking in S.W.G.-verband tussen vertegenwoordigers van aller lei partijen en richtingen en op de noodzaak telkens weer de weerbaar heid te propageren. „Het lijkt vreemd dat de regering zelf de organisatie, die haar steunt in het uitoefenen van het gezag, ter zijde zet." aldus het comi té. Het Friese comité meent, aldus bet comité dat cr reden te over Is om ook na de officiële opheffing onder een an dere naam door ie gaan met die ta ken, die er in een democratische staat nog overblijven. Uit andere provincies, zoals Noord en Zuid-Holland, Utrecht, Limburg, Gelderland en Overijsel komen ook dergelijke stemmen. Cisteren bracht de opperbevelheb ber van de Franse troepen in Algerije generaal Raonl Salan een bezoek aan Frankrijks nieuwe premier Generaal de Gaulle. De generaal had hem naar Parijs ontboden. Generaal Salan (naast koplamp) gevolgd door luchtmacht- generaal Jouhaud komt bij het hotel Matignon, de ambtswoning van de pre mier aan. Gisteravond had de Gaulle in Parijs een gesprek onder vier ogen met de Franse opperbevelhebber in Algerije, generaal Salan. Deze was op bevel van de Gaulle naar de Franse hoofdstad gevlogen. Salan vertrok na het onderhoud onmiddellijk weer naar Algiers. Aan de vooravond van zijn vertrek naar Noord-Afrika had de Gaulle ook nog een bijeenkomst met zijn voltal lige kabinet. Later werd bekendge maakt, dat de Assemblée en de Senaat voor een halfjaar op reces zouden gaan. Het komt er echter op neer dat de parlementariërs naar huis zijn ge stuurd. TEN gevolge van het dringende Noordafrikaanse probleem heeit da Gaulle een bijeenkomst met de leiders van de communistische socialistische en Zie verder pag. 4, 7e kol.) Een Mexicaans passagiersvliegtuig te op een vlucht van Tijuana naaf "Mexi co City tegen een berg gevlogen. De 46 inzittenden zijn om het leven geko men. Men vermoedt, dat het toestel in een onweersbui was terechtgekomen. (Van onze Haagse redacteur) „Ik weet, dat de nieuwe maatregel betreffende de tariefverhoging van de veren op de Westerschelde niet popu lair is. Maar laat men in Zeeuws- Vlaanderen toch niet zo emotioneel reageren alsof dft gebied verwaarloosd wordt. De nieuwe tarieven die op zijn vroegst 1 jnli Ingaan, zijn beslist rede lijk". Dit zei minister Algera gisteravond in de Eerste Kamer. Het voortdurend stijgende kostenpeil maakte een nieuw tarief nodig, aldus de bewindsman. In verhouding tot de koopkracht van het geld is het tarief thans veel lager dan in 1939 terwijl het tarief voor scholieren en met vaartenboekje nog voordeliger wordt. De tarieven liggen lager dan van de 26 andere hoofdveren. Op grond van het oude tarief werd bij een kostenpeil van f6 miljoen in 1958 f5 miljoen tekort verwacht. Dit tekort moest terug naar f 2 mil joen, zoals op de begroting staat. Dit tekort op de begroting zal aanzienlijk groter worden, omdat de nieuwe;ta- Tlëven pas op 1 juli ingaan, in plaats van op 1 januari jongstleden. Nieuwe boten zullen f 9 miljoen per stuk kosten, zodat de tekorten op de veren in de komende jaren groter dan f2 miljoen zuilen zijn. Naast vele miljoenen voor tal*, van andere waterstaatswerken is ten be hoeve van de verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen na de oorlog uitgegeven f28,2 miljoen aan kunst werken ter verbetering en bouwen van aanlegplaatsen, aeleidingswegen, ver keerspleinen, enz. voor de veren- Bovendien werd na de oorlog 24,8 mil joen aan tekorten op deze veren toe gelegd, te zamen f53 miljoen. Zeeuwschr-Vlaanderen wordt dus be slist niet achtergesteld, aldus' minister Algera. Tussen de grensstations van Vaala en Aken is gisteravond een kleine personenwagen' geslipt en tegen een betonnen paaltje langs de weg gebotst. Twee van de drie inzittenden, allen Belgische soldaten, Robert Geerolf (28) uit Assébrock en Pierre Adolf de Wulf (22)'uit Brugge, stierven op weg naar het ziekenhuis. De twintigjarige René Rammelaere kreeg ernstige hoofdwonden' en een shock, maar ver keert niet in levensgevaar. (Van onze Friese correspondent) Een grote attractie voor de vele bad gasten, die ieder jaar Schiermonnik oog bezoeken, is gedoemd te verdwij nen, nl. het rïiden per boerenkar naar het natuurreservaat „Kobbeduinch", een van de mooiste gedeelten van bet eiland. De Dienst der Domeinen te Groningen heeft alle Schiermonnikoger boeren meegedeeld, dat de wegen in dit gebied voortaan voor poardewagens verboden zijn. De boeren zijn daar hoogst ver ontwaardigd over. Het motief van de Dienst der Domeinen schijnt te zijn, dat de wegen, de afwateringsbuizen en ook een aantal vogelnesten zijn vernield. „Dat hebben wij niet ge daan", zeggen de boeren, „maar de zware vrachtauto's, die over het ter rein materiaal en strandbeplanting vervoeren. Zij mogen hier gewoon mee doorgaan en de boeren, die niets vernield hebben, worden de dupe. Voor hen gaat een belangrijke bij verdienste verloren". Het natuurgebied de Kobbeduinen mag voortaan nog wèl door wandelaars en fietsers worden bezocht. Volgens de boeren.worden de ouden van dagen en de invaliden, die dit prachtige natuurgebied niet meer te voet of per fiets kunnen bezoeken, door de maatregel gedupeerd. De Dienst der Domeinen heeft ons echter medege deeld, dal men in dergelijke gevaiien dispensatie zal kunnen verlenen. Voor het reddingswezen op Schier monnikoog schijnen er ook moeilijk heden gerezen te zijn. De reddingsweg, die vroeger is aangelegd om de Schier monnikoger reddingboot zo dicht mo gelijk bij de strandingspiaats van een schip te kunnen brengen, is plotsehng door een brede rij palen afgesloten. Als enige toegangsweg naar het Noor- derstrand blijft nu nog de Badweg. Tito kreeg te horen dat hti zich van nu af aim aan de communistische ideologie volgens Sowjet-recept moet honden, wil bü niet geïsoleerd gera ken van de „socialistische" landen en de internationale communistische be weging, Ghroestsjews scherpe redevoering van anderhalf uur werd uitgesproken in Sofia, op het jaarlijks congres van de communistische partij van Bul garije. Radio-Moskou gaf de volledige tekst. Scherper dan ooit viel Chroest sjew de houding van Joegoslavië aan HU beschreef de eigen weg die maar schalk Tito naar het „socialisme" ge kozen heeft als „beledigend", „volko men fout", „tendentieus", „bedriege- Hjk" en, erger nog, gebaseerd op „anti- Marxistische stellingen", Chroestsjew beschuldigde Tito van een poging de ideologische leiding van de communistische wereldaan het Kremlin te ontnemen en hij betichtte de Joegoslavische president ervan de Hongaarse revolutionairen openlijk gesteund te hebben. Chroestsjew zei, dat communistisch China volkomen terecht kritiek ge oefend heeft op de houding van Joe goslavië en hü voegde hieraan toe: .Openhartig verklaren wij, dat wij geen genoegen zuilen némen met ver draaiingen in ideologische kwesties. Het gehele peloton marcheert in de maat, maar één soldaat marcheert uit de maat. Wie moet wie volgen: het peloton de soldaat of de soldaat het peloton?" Chroestsjew noemde de houding van de Joegoslavische leiders „verdorven". Hij zei, dat het besluit dat de Komin- üorm in i948 genomen had Joegoslavië uit te stoten, fundamenteel correct was geweest. De communistische partijen van de gehele wereld zijn verenigd en gecon solideerd. Zij wijzen contemporair re visionisme resoluut af", aldus Chroestsjew. Volgens de Russische premier wordt door revisionisten ge tracht de revolutionaire partijen van binnenuit te bederven en de eenheid van de Marxlstisch-Leninistische theo rie te verbreken. Hij liet er geen twij fel over bestaan dat hij op Joegosla vische revisionisten doelde. ,;Van aile communistische en arbeiderspartijen ie werd aangekocht. alleen die van de Joegoslavische com munisten in oppositie tegen de Marxis- tisch-Leninistische partijen", aldus Chroestsjew. Indonesische regeringstroepen heb ben Djailolo veroverd, gelegen op dc westkust van Halmahelra, 40 kilome ter ten oosten van Menado, de hoofd plaats van de opstandelingen van Noord-Celebes, aldus is in Djakarta bekend gemaakt. Een fatoverkenningsstraaljager van de vliegbasis Deelen is gistermiddag in de Eizas neergestort. Het toestel is geheel uitgebrand gevonden tien kilo meter ten noorden van het plaatsje Colmar. De piloot is in het wrak dood aangetroffen. Het toestel van het type RF 84 F be hoorde tot het 306e squadron. Het was gistermiddag omstreeks een uur van de basis Deelen opgestegen. Om halfdrie had het weer moeten landen, omdat de brandstof toen op was. De oorzaak van het neerstorten van het vliegtuig is nog niet bekend. De omgekomen vlieger is de 29-ja- rige eerste luitenant J. M. Sandwijk uit Velp Hij was gehuwd en had geen kinderen., (Van een onzer verslaggevers) Het 38-jarige.stoomschip „Kaymont" is voor de sloop gekocht door Levie Simons te Rotterdam. Het meet 5191 bruto register ton en voer tot voor kort onder Britse vlag. Het schip is overgenomen van Tht Belmont Shipping Co., Bermuda. Van avond vertrekt het uit de Waalhaven met. bestemming de Nieuwe Maas, Feijer.oord. Men zal spoedig aan het slopen van deze bejaarde koopvaarder beginnen. Levie Simons heeft zijn slopers in tussen al aan het werk gezet op de voormalige „Johan de Witt", die even eens door dit bedrijf voor de sloop De 25-jarige ongehuwde J. C. Trom- mar uit Eindhoven is in het zwembad De Smeelen te Geldrop bij het duiken op een uit- en inlaat onder het water terecht gekomen, ten gevolge waarvan hij om het leven kwam. Het bad werd direct voor het publiek gesloten. Hoewel het slachtoffer onmiddellijk door twee badmeesters uit het water werd gehaald en een medicus met be hulp van een zuurstofapparaat getracht heeft de levensgeesten op te wekken, mocht dit niet baten. De boerderij van de landbouwer W. H. Meijer te Ebbenbroek in de gemeente Hardenbérg is afgebrand. De brand ontstond in een siromijt. Weldra sloegen de vlammen, aangewakkerd door de harde wind, over naar de in de nabijheid staande boerderij en schuur. Met hulp van toegesnelde buren slaagde men erin het grootste deel van het meubilair alsmede de varkens in veiligheid te brengen. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen viel er niets meer te redden. Slechts het pakhuis kon worden be houden. De 27-jarige Nederlander J. H. C. B. is door een rechtbank in Kopenhagen veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf wegens diefstal van travel ler's cheques van een Canadese advo caat die Onlangs een bezoek bracht aan de Deense hoofdstad. B. bekende zich in mei jl. de cheques te hebben toegeëigend bü een bezoek dat hij met de Canadees bracht aan een café in de binnenstad. NA het overwegend zonnige weer van gisteren Is in de afgelopen nacht be wolking ons land binnengedrongen, die sa menhangt met een storing in de hogere luchtlagen die uit Frankrijk afkomstig ts. Onder invloed hiervan viel vanmorgen nlaafsélijk regen. De uitbreiding van het hogedrukgebicd van Portugal over Frank rijk kwam tot stilstand, op de flank van dit hogeürukgebled bewegen storingen uit de omgeving van de Atoren naar Zuid-West- Engeland. Een eraan voorafgaande rag van hogedruk zal de bewolking in ons land tij delijk doen afnemen, waardoor de tempe raturen morgen hoger zullen worden dan vandaag. Onderstaande ondernemingen hebben ge durende jan./april '58 als volgt geèogst: Thee fdroogi: Pasir Nangka 1.217.732 (v. j. 1.198.315 hkg; Paslr Malang 382.480 (371.88Gt hkg. Tjipetlr Mangala 56.700 u48.<73> hkg. Thee matblad): Modaja 673.474 hkg. Rubber Tjlpetir kg. In (742,014) Manga,ta 52-507 (50358) deze oiiiers ts opkoop-thee begrepen. Paramount Pictures declareert een re— gelm. kwort.dlv. van f OAÖ.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1