RUST GEHANDHAAFD OP ARBEIDSMARKT De Hofstad Zangers" vierden het eerste lustrum In Gewest Rotterdam: Engels vlootbezoek aan Rotterdam Maaslandse scholen Schoolmelk PERZISCH TAPÏJTHUIS Schiedam Vlaardingen Lezing voor Oudstrijders eraarsci seminarium overgedragen Fruit weggenomen Winkelbouw in Westwijk Maasland Winst voor O.D.O. 3 L. ivl.it>. vergadert weer Hoek van Holland Enkele aanrijdingen Burgerlijke stand van Rotterdam Bomen werden verwijderd Accountant ontdook de belastingen Hernieuwd onderzoek naar roofoverval Dinsdag 7 oktober 1958 TROUW SCHIEDAM. De politie is op het spoor gekomen van een groot aantal diefstallen die sinds 1957 werden gepleegd ten nadele van twee Schiedamse distilleerderijen. In Amsterdam werd maandag de 31-jarige chauffeur P. B. aangehou- N.C.G.O.V. opent winter seizoen Advertentie AFSCHEID EN INTREDE Burgerlijke stand van Schiedam 3 'M-D.ONKÈR .Pannckoc-kslr. 12 'Tol. 116991 R'ëof,. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Bedankt voor Kockengen en vos. Oostcrwolde iVel.): D. v, d. Bere Oud-Alblas. K w GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Veenwoudsterwal: j Nierop te Dwingelo. Tweetal te Schiedam fvak. G. Brink man): A. Broek te Groningen en Couvee te Velp. Bedankt voor Appingedam (vak A Janssensi en voor Heerlen: A. ter Hoeve te Wost-Tcrschclling. Aangenomen naai' Emmercompaseuunr kand. J. d. B. v. d. Meulen te Amsterdam die bedankte voor Anna .Tacobapolder' l Balk, Hoek, Tholen-Poortvliet. CHRISTELIJKE GF.REF. KERKEN Beroepen te F.lbu ,'g-Doornspijk: B. Bijlcveld te Noordeloos; te Haarlem- Noord: dr. W. H. Velema te Eindhoven. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Tweetal te Lisse: A. Elshout te Utrecht en H. Rijksen te Vlaardingen, GEREFORMEERDE KERKEN (Vrijgemaakt) Bedankt voor Zaandam: L. Douw te Zuidwolde (Dr.). DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Examens. Geslaagd voor het prop. examen: A. H. Swerms; voor het eerste deel prop. examen: Mej. C. A. Schipper en voor het toelatingsexamen de dames jhkvr. E. W. S. van Hardenbroek; J. C. Londe. C. J. de Wever en de heer J. Gulmans. SCHIEDAM Op 28 oktober zal voor de Ned. Bond van Oudstrijders en dra gers van het Mobilisatiekruis afdeling Schiedam in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven. Hans Kievid een lezing houden met als on derwerp: „Zwerftocht door de Groene Hel". staat, bemoe bet conjui z o is vraag1 Hoe Die heer en ni het zi af te Die heer tlek'a sprok1 hefflr groot! wat i VLAARDINGEN. De afdeling Vlaardingen van de Nat. Chr. Geh. Ont- houdem'ereniging houdt vanavond in de bovenzaal van het vroegere Zeemans huis (Clubhuis De Haven) haar maan delijkse bijeenkomst, die deze keer een wat feestelijk karakter zal dragen ir. verband met de dezer dagen toege- kende Koninklijke Onderscheiding aan haar voorzitter. Men begint om 8 uur. VISSERIJBERICHTEN VLAARDINGEN. Vrijdag: VL 14 10 ktj, VL 58 en VL 70 geen vangst. VL 79 15. VL 114 en VL 199 weinig, VL 112 15, VL 115 17, VL 132 geen opgave ont vangen wegens defecte zender, VL 153 90, VL 172 en 190 thuisvarend. VL, 197 60, VL 203 40 nog 40 netten en VL 216 40 ktj, nog 40 netten. zoekt De zoekt de be net d algen: social lema! j beral De tief. Da! van mens tenm is, ra snijd Prof. G. J. Sirks heeft het hoogle raarschap aan het seminarium van de Rem. Broederschap overgedragen aan zijn opvolger, prof. dr. G. J. Hoender- daal, in een zaterdagmiddag in de Oude Remonstrantse kerk te Amster dam gehouden buitengewone algemene vergadering van de broederschap. Na zijn toespraak schoof prof. Strks, die negen jaar hoogleraar is geweest, de ring van Episcopius aan de hand van zijn opvolger Deze ring van de eerste professor van de broederschap is het ambtsteken van de remon strantse hoogleraar. Prof. Hoenderdaai was Indertijd ook de opvolger van prol. Sirks als predikant te Amsterdam, Na zijn toespraak, die de verhouding van de predikant tot zijn gemeente als on derwerp had, ontving de nieuwe hoog leraar van de nestor der remonstrantse predikanten, dr. A. H. Haentjens, ais geschenk van de broederschap een zil veren legpenning uit 1643, die heeft toebehoord aan de familie van Episco pius. VLAARDINGEN. De 15-jarige L. v. d. B. werd maandagmorgen op he terdaad betrapt bij het wegnemen van fruit bij een groentehandelaar in de Leeuwerikstraat. De jongen die dit reeds vaker gedaan schijnt te hebben is overgegeven aan de kinderpolitie. Langs da spoorlijn SchiedamHoek tan Holland tvordi een hul pel cctrijicatie- stalion gebouwd. Dat gebeurt nabij het woonwagenkamp. Momentcel is men druk bezig met de onderbouw. De aannemer Wijnen uit Dordrecht hoopt nog voor het begin van de winter met het werk gereed te zijn. VLAARDINGEN. Hef is niet uitgeslo- ten. dat binnenkort de aanbestedingen zullen worden gehouden voor de bouw van twee complexen winkels met bo venwoningen langs liet ontworpen grote centrumplein in de Westwijk. Deze bei de plannen één van ir. E. F. G. Groosman voor de buurt Wetering en het andere van het ingenieursbureau Spruijt en Den Butter voor de buurt Lage Weide werden destijds door de raad goedgekeurd, maar de bestedings- en investeringsbeperking, beletten nog steeds, de realisering. Momenteel zijn de' vooruitzichten echter gunstig voor een spoedige uitvoering, de oorspronkelijke plannen zullen slechts kleine wijzigin gen dienen te ondergaan. Zo wordt ).v. een geprojecteerde garage inmid dels in de vrije sector gebouwd. Er be staat een grote kans, dat nog dit jaar de eerste paal voor deze werken gesla gen zal kunnen worden. In de maand september is de stand op de arbeidsmarkt in het gewest Rotterdam niet aan sterke verande ringen onderhevig geweest. De gere gistreerde arbeidsreserve daalde van 4506 tot 4477, zodat de dalende ten dens zich voortzet. Merkwaardig ge noeg wordt deze daling enigszins on gunstig beïnvloed door de stand van zaken in Schiedam, waar .de werk loosheid opliep van 273 tot 285. Rot terdam daarentegen gaf een «Lading te zien van £233 tot-4192.- l - D*. J. Melse, gekomen uit Mariënberf i« zondag bevestigd als predikant van de geref. kerk te Oenkerk Ds. 3. H. Meuleman. gekomen uit Steen- wijk, ls'zondag bevestigd ais predikant'van de geref. kerk te Wolvega. waar hfj be roepen' is (n de vacature van ds - D. d» Boer, die thans predikant is van de vrtys geref kerk te Wolvega Kand. D. C. van Geest te Naaldwijk zal 12 oktober worden bevestigd als predikant van de geref. kerk te Engwierum Ds. W. van Herpen zal 18 oktober af- ichcld nemen van de herv gemeente te Melissant op Goeree en Overflakkee en 16 oktober Intrede doen te Nieuw Lekkerland (wfjkgemeente Kinderdijk). bij r polit richt omki nauv hede den te si Da koor genv heef bcle H; in c zou taak bele van prij bed' von alle den C.N als zier Geboren: René z.v- C. Schenk en H. M. Kelmeiïer; Teuntje 3. d. v. M. H. van Dijke en A. "Waard: Astrid H. d. v. H. J. M. van Dijk en C. M. Bierhuizen; Carta N. d. v. A. W. den Hoed en P. M. Heijmans; Johannes z. v. W. J. van Leeuwen en A. Boonstra: Mary d. v. J. Poot en G. de Ja- fen Lodewijk W. z. v. L. M. Triel en D. de Jong: Maria J. d.- v. H. J. C. M. Borsten en T. T. M. van Leeuwen. MAASLAND De wedslrijd, die ODO 3 zaterdagmiddag togen Or, Nassau 4 uit Vlaardingen speelde, heeft een pret tig verloop gehad: de beide teams bleken aardig aan elkaar gewaagd zodat het spel een levendig beeld te zien gaf met over en weer goede aanvalskansen. Het gelukte ODO al voor de pauze de leiding te nemen (3—0), maar door de gelijk waardigheid der partijen bood deze uit slag nog geen enkele garantie ten aan zien van een gunstig eindresultaat. Die kwam er pas toen tegen het einde ODO 3 een derde doelpunt wist te maken. De stand was toen dus 30 en dat werd tevens de eindstand. ODO 2 heeft de krachten gemeten met het sterkere Or. Nassau 2 en uiteindelijk wel aan dit twaalftal de eer moeten laten ide Vlaardingers wonnen met 2—1), maar hun de overwinning toch. bepaald niet cadeau gedaan: tot na de rust bleef de stand 00. op zichzelf een goede weer gave van de ongeveer' gelijke sterkte der 12-tailcn. In het laatste deel van de wed strijd slaagde Nassau er tenslotte in zijn theoretische overmacht in praktische cijfers uit te drukken. Het werd 21 voor hen. De ODQ-junioren brachten uit Schie dam een 60 overwinning mee (op ODI b> na een ruststand van 40, VLAARDINGEN. Dinsdagavond 14 oktober houdt de C.M.B. in de grote zaal van de Immanuelkerk een leden vergadering. De aanvang is gesteld op 3 uur. De heer P. van Oord uit Rot- terdam zal dan spreken over het on derwerp: .Sociale zekerheid m de Me taalindustrie". Het ligt in de bedoeling, dat de ledenvergaderingen niet meer op één en dezelfde plaats worden gehou den, maar in verschillende wijken van onze 3tad. Aan de Academie van bouwkunst te Am sterdam ziln de volgende studerenden ge diplomeerd. Architect V.B.O.; J Berkhout, Amsterdam: W. W. Buitenweg, Utrecht. J. Dijkstra, Amsterdam; J Th. van Eisberg Amsterdam; A. J. Graaft, Beverwijk: N, J. Groot. Schagerbrug; S. P. Harsono, Am sterdam; H. Helle, Amsterdam; T. J. Jongh Vlsseher Heemstede: H. de Kloet, Amster dam: H. A. Knoop, Utrecht: J. E. J. M- Kuyt, Amsterdam: P. C. van Lierop. Am sterdam: H. A. M. van Meer. Hilversum: H. C. Merrwaldt, Utrecht: D. Mensing, Am sterdam: G. J. van Overbeek. Boxtel: J H. Smidt, Haarlem: J. W. Staicman. Am sterdam: W. F. van Tertholen, Hoorn; W. C. Zon. Koog aan de Zaan. ArchKeet P. Bouter Nijmegen: J Bredmsn, Naarden: H. Duyvendak. Amsterdam: H. M. Fennis, Hilversum: J. P M. Goudeau, Amsterdam; J. de Gruyter, Arnhem; G N. van der Gugten, Vllsaingen; G. J de Haas, Amsterdam: mej. A. C. van Hattem, 's-Grs- v-enhage: J. Chr. Heese. Amsterdam: J. Hev, Arnhem, L Jonkers. Rotterdam: G de Klerk, Amsterdam, J. Th. F. M. Peters Amster dam: F. E. van Schalk, Amsterdam; J E. Schanssema. Rotterdam; J. E. Soakman, Zaandam: F. J. G. Weyand. Arnhem. HOEK VAN HOLLAND. Materiële schade aan personenauo's leverde twee aanrijdingen op gisteren op dc Konin gin Emmaweg en Schelp weg. In het eerste geval reed de 67 jarige G. uit Den Haag zijn auto van de parkeer plaats en iets te scherp naar links te gen de wagen van dhr. K. uit Delft die eveneens stond geparkeerd. Op de Scheipweg had een klein mis verstand een lichte botsing ten gevolge maar de beide bestuurders van de per sonenauto J. 3?. uit R'dam en van de motorfiets M, uit de Hoek bekwamen geen letseL VLAARDINGEN. De Christelijke Besturenbond, die ui oktober haar gou den jubileum viert, houdt deze maand twee feestavonden. Op dinsdag 21 oktober en op dinsdag 28 oktober heeft de C.B.B beslag we ten te leggen op de Stadsgehoorzaal. De Christelijke Toneelvereniging hoopt de ze avond het Blijspel: ,.De Robbedoes" te brengen. Een klucht in drie bedrijven, geschre ven door Chnstien van Bommel-Korus en Henk Bakker. De voorstellingen be ginnen om kwart vóór acht. Aan deze festiviteiten gaat zaterdag middag 18 oktober een receptie voor af. Deze receptie wordt gehouden in de Harmonie 's middags om drie uur. DE HOFSTAD ZANGERS onder hun dirigent Ton Scheepers vierden gis teravond i-n Dihgentia te Den Haag hun vijfjarig bestaan met een concert, waarvoor de zaal stampvol met Koor zangliefhebbers had behoren te zitten. Niet. dat dit koen: technisch volmaakt zong daaraan mankeerde nog wel het een en ander. De stemgroepen vra gen verdere afronding van klank, de overigens goed afgewogen klankverhou dingen liggsen soms zo open. dat de eenheid niet bewaard wordt, de klank zelf is soms wat stroef: kortom de zangtechniek zal zeker verder ontwik keld moeten-worden, al hebben wij res pect voor wat er in vijf jaar bereikt is. Hier stond een koor te zingen en geen tosse, onsamenhangende groep mannen, en hier werd goed gezon gen. Want wat wij veel belangrijker von den. dat was de houding van dit con- ceil. Hier werd de moderne koorzang in een vrijwel geheel modem reper toire gedemonstreerd: géén liedertafel- stijl met sentimentaliteiten, met aller lei onlogische en onmuzikale effecten, maar een gezonde, frisse opvatting, zon der mooidoenerijen. Men zong heel een voudig, helder en strak, en muzikaal volkomen verantwoord. Alle respect voor deze moed. met naar goedkoop succes te dingen! EN WIE MOCHT denken, dat zo'n con cert vervelend mocht zijn, die had moeten luisteren naar de geestige be werking, die Joop Schouten van volks liedjes maakt als ,',Een meisje van Schevenmgen". of naar de werkelijk „zangbaar"-moderne muziek van dezelf de Haagse componist of naar twee overbekende Schubert's als „St/ndchen" en „Nadithelle", nu volkomen rechtge trokken in 't goede strakke tempo en zo als herboren! De jonge sopraan Nellie van Dijk huizen werkte aan dit jubileumconcert mee en mert haar jonge, prille stem zoog zij een aantal liederen, waaron der enkele Schotse en Franse volks liedjes. Henk Weber begeleidde aan de vleugel. N.K. MAASLAND. Een drietal flinke bomen aan de Prinses Irenelaan moest HERV. GEREF. COMITé 111 verband met de aldaar gebouwde wo ningen verwijderd worden. Maandagmor- VLAARD1NGEN. Donderdagavond gen verscheen een groie bulldozer met om 8 uur hoopt m gebouw Liefde er. kraan on in een minimum van tijd wer- Vrede voor het Herv. Geref. Comité den de bomen met wortel en tak verwu- voor te gaan ds. J. Bakker. Ned. Hcrv. derd. Ook een klein stukje natuurschoon pred. te Giessendam-Ncder-Hardinxvcld verdween hiermede. VLAARDINGEN. De 11-jarige W. H. kwam tijdens het spelen op -het ter rein achter de Cincinnati te vallen en brak hierbij een arm. De knaap is door de G.G.D. naar het Algemeen Zie kenhuis overgebracht. 'VLAARDINGEN. De christelijke jeugdtoneelveremgmg Oni m Vlaar dingen geen onbekende meer brengt morgenavond in Muzanda het toneel stuk .De zon tegemoet". Er zijn aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar. Deze voorstelling begint om acht uur. Vier maanden gevangenisstraf is van morgen voor de Rechtbank te Rotter- dag geëist tegen de 43-jarige accoun tant en belastingconsulent L. de G. te Rotterdam ,dic verdacht van belasting ontduiking terecht stond. Hem was ten laste gelegd, dat hii zijn aangiftebiljet van dc inkomstenbelasting over 1853 onjuist zou hebben ingevuld. En verder, dat hij als eigenaar van een administratiekantoor voor een aan nemersfirma te weinig loonbelasting en vereveningsheffing zou hebben opge geven. en door deze firma uitbetaalde zwarte lonen niet zou hebben vermeld. De G. gaf de feiten toe. Zijn raads man, mr. A. A. de Bakker, voerde aan, dat zijn cliënt de aannemer ter wille is geweest, omdat deze zijn mensen zou verliezen indien hij geen zwarte lonen uitbetaalde. Voor de rest zou het werk hem boven het hoofd zijn gegroeid. De officier van justitie, mr. A. Kleinn, noemde het een heel kwalijke zask voor Iemand die zich accountant noemt. Uitspraak over veertien dagen. De Rotterdamse Rechtbank heeft de zaak tegen de 26-jarige chauffeur J. L. van E. uit Rotterdam voor een her nieuwd onderzoek terugverwezen naar de rechter-commissaris. Het is nl. niet duidelijk gebleken, aldus de rechtbank, in hoeverre van E zich alleen aan het ten la-ste gelegde feit heeft schuldig ge maakt In verband hiermee zijn twee nieuwe arrestaties verricht, aldus de rechtbank. Van E. had zich veertien dagen gele den te verantwoorden, omdat hij op 26 juli ji. een roofoverval op een bejaarde winkelier aan de Oranjebocmstraat te Rotterdam zou hebben gepleegd. De man werd in zijn winkel aangevallen ee uit de winkellade verdweeen toen een bedrag van ruim ƒ100. Van E., die nadien werd aangehouden, werd ervan verdacht de overval te hebben gepleegd. De officier van Justitie had tegen hem twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist MAASLAND. In Maasland heeft maandagmorgen de burgemeester op de beide kleuterscholen het eerste flesje schoolmelk uitgereikt. Als eerste in het Westland heeft Maasland zich ingespannen de schoolkinderen van schoolmelk tc voorzien. De burgemeester o.m. vergezeld van zijn beide wethouders en de gemeente secretaris. Naar verwacht wordt zuilen binnenkort ruim 450 van de 750 kinderen aan het melkdrinken op de scholen deel nemen. De foto geeft een overzicht van een der klassen waar de kinderen de flessen in ontvangst hebben genomen.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2