G.T.B. speelde op winst tegen Vlaardingse D.V.O. V.Z.C. vierde St. Nicolaasfeest Sint Nicolaas had liet druk WAS SEM KERK EN SCHOOL E.H.B.O.-jubileumwedstrijden in B.P.M. sporthal Afscheidsavond in „De Haven" B^enwood Perez B. Loer 40 jaar in gemeentedienst "Wassen." veelzijdig Donateursavond Leger des Heils A.R. Statencentrale „Delft'' hield j aarvergadering te Vlaardingen mrzméBtêm Overzicht haringvisserij Ds* J. Rinzema als evang. predikant geïnstalleerd Kèn de "1^ Schiedam Redder beloond is Op heterdaad betrapt Brandje op tribune Brand in boekenkast VI aardingen U treft er een keus o!t duizenden Hoogstraat kreeg nieuwe aanwinst Bij 30- jarig bestaan E.H.B.O. Vlaardingen Spirit speelde tegen Rotterdam Zd. Maassluis Excelsior speelde gelijk tegen Hoogvliet Hoek van Holland Goed concert R. A.Z. Proefvaart „Tonijn" in Maassluis Winkels tot negen uur open TROUW Advertentie "f Advertentie Voor de feestdagen: onze luxe verpakkingen. Maandag 1 december 1958 'isserijberichten AFSCHEID EN INTREDE Advertentie grote collectie kleine geschenken van blijvende waarde vindt u HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur o wzw stn ozo SCHIEDAM. Op let Gem. sportter rein aan de Havendijk behaalde Gl'B op het Vlaardingse D.V.O. een 3—1 overwinning. Na de aftrap gingen de Schiedammers direct tot de aanval over en al spoedig moest de D.V.O.- doelman op een harde schuiver zijn talenten tonen. Direct daarop zag de G.T.B. linksbui ten met een welgericht schot de bal over de deldat scheren. De Geelzwar ten vielen in de iout, het spel te koit te houden waardoor D.V.O. de gelegen heid kreeg, daaruit aanvallen op te bouwen. Na een hall uur spelen kreeg D.V.O. een hoekschop te nemen deze verdween door een Idein misverstand in het Schiedamse doel 01. G.T.B, trachtte nog voor de rust de gelijkma ker te scoren maar met dit korte spel v/as dit uitgesloten, aangezien D.V.O. daar goed het oog op had. Na de thee kwam G.T.B. pas goed los daar de eerste aanval al succes opleverde. Uit een directe vrije trap kwam het leder tegen de staander maar de linksbinnen was er als de kippen bij om de stand op 11 te brengen. G.T.B. bleef het beste van het spel behouden en uit een goed opgezette aanval waardoor de D.V.O. achterhoede in het nauw werd gedreven schoot een der achterspelers onhoudbaar voor zijn doelverdediger in eigen doel 21, G.T.B. bleef vasthou den en toen de bal van rechts voor het doel werd geplaatst was het de linksbuiten, die de bal ineens in de linkerbovenhoek deponeerde 31. D.V.O. trachtte nog wel de achterstand weg te werken, maar G.T.B.'s achter hoede stond dit niet toe. zodat de over winning volkomen was verdiend. G.T.B. 3 verloor in Maasland tegen M.V.V. 2 met 3—2. SCHIEDAM. De heer B. Loer. Chef van het Bureau Personeelszaken van de afd C. der Gemeente-secretarie van Schiedam herdenkt vandaag de dag, waarop hij vóór 40 jaar in gemeente dienst werd aangesteld. De heer Loer gaf de wens te ken nen dit jubileum in eigen kring te vie ren. Van verschillende zijden bereikten hem niettemin blijken van belangstelling terwijl ook menig bezoeker hem in zijn woning kwam complimenteren. Heden is het ook voor de waarnemend Gemeente-Ontvanger, de heer S. J. Kleijn de datum, waarop hij 40 jaar geleden in de Schiedamse Gemeentedienst trad. De heer Kleijn heeft op dit jubi leum geen nadruk willen leggen, daar hij zich voorstelt op 9 januari zijn 50- jarig jubileum in overheidsdienst te vie ren, wat wel als een zeer bijzondere ge beurtenis moet worden aangemerkt. Toch heeft de heer Kleijn heden onder vonden, dat de „ingewijden" ook met dit jubileum hebben medegeleefd. SCHIEDAM. Het Gemeentebestuur van Schiedam heeft aan H. H. J. M. Adams, kantoorbediende, Hoogstraat no. 103, zaterdagmorgen jL ten Stadhuize een 4-kleurenballpen doen aanbieden we gens het op 24 mei 1958 redden van een drenkelinge uit de Lange Haven. Neem! U nu bijvoorbeeld de peignoir-afdeling. U vindf ook daar een heef ruime collectie in tal van uitvoeringen en modellen, zowel de lange klassieke als de moderne driekwart. En om U een voorbeeld te geven dat U zo'n luxe, gezellige peig noir bij "Wassen" niet duur ge prijsd vindt, tonen wij U dit model in satin feOtre met diago naal effect. Een heerlijk warme peignoir, geschikt voor.de koude winterochtenden. SCHIEDAM. Zaterdagavond om half elf werd de 22 jarige Duitse schipper D. W. aan de Oranjestraat op heterdaad betrapt, toen hij in het kle dingmagazijn Ruseier wilde inbreken. De man bekende de politie later, dat hij ook andere inbraken, zoals bij Rit- man, Van Meurs en The American aan deze winkelgalerij, die eerder werden gepleegd, op zijn geweten heeft. SCHIEDAM. Enkele tribunes op het Hermes terrein zijn zondag na een wedstrijd gaan. smeulen. De oorzaak wordt gezocht bij een weggeworpen si garetten-peuk. Met water en zand wer den de vlammen gedoofd. SCHIEDAM. -Vannacht om drie uur rukte de brandweer uit voor een brandje tn de woning van J. v. Veen aan de Julianalaan. Daadwerkelijk hoefde niet meer te worden opgetreden, daar de bewoners zelf het vuur reeds hadden gedoofd met emmers water. De bewoners, die in de achterkamer slapen werden wakker van een felle gloed m de voorkamer. Het bleek dat de boekenkast brandde. VLAARDINGEN Dezer dagen werd in de zaal van het Leger des Heils een donateursavond gehouden voor de donateurs van het muziek korps. In het eerste gedeelte van de avond had een korte muziekuitvoering plaa.s. Het muziekcorps liet zich horen m en kele marsen en selecties. Na de pauze werden door de heer Asman enkele prachtige geluifsfüms m kleuren vertoond, n.l. „Pure Gold", be schikbaar gesteld door Handei Mij. G. Meulenkamp te Rotterdam en „Joumey to Bananaland". Na afloop hiervan was er nog een aar dig vraag- en antwoordspel onder leiding van de heer Asman. De gelukkige win naars mochten bananen mee naar huis nemen. Met een kort slotwoord beëin digde majoor Bergsma deze avond. Sint Mcolaas heeft zaterdag veel verenigingen bezocht en zich niet alleen een groot kinder vriend getoond, maar ook een vriend van de volwassenen. 's Middags was de Sint o.a. op een kindermiddag van het Roode Kruis in het ge bouw voor Chris telijk Sociale Be-- langen, de gast en eveneens bij de Padvinders groep „Burge meester van Haar en". !s Avonds had hü het bijzonder druk. Toen bracht hij o.a. een be zoek aan het zwemfeest van de Schiedamse Red dingsbrigade, waar hij de zwemsters en zwemmers, per soonlijk de hand schudde. Onze fotograaf maakte een plaat je tijdens de kin- w dermiddag van de een plaat, die wij dat wij hem op buurtvereniging zo bij deze tijd groot formaat lie- „Singelkwartier", vonden passen, ten afdrukken. VLAARDINGEN Zaterdagavond vierde de Vlaardingse Zwemclub in de grote zaal van de Hamonie het Sint-Nicolaasfeest. De voorzitter van de V.Z.C., de heer J. Verwcv, opende deze avond met een korte toespraak, waarin hg onder meer zei dat deze feestavond niet door het bestuur werd aangeboden, zoals abusievelijk in ver scheidene bladen gepubliceerd was, maar door de leden zelf. De heer Verwey zei. dat evenals alle andere verenigingen op sportgebied ook de V.Z.S. met geldgebrek te kampen had. Het was dus meer zo, dat de leden donateurs en introducé's deze avond zich zelf hadden aangeboden. Nu de V.Z.C. ook bij de diverse zwemwedstrijden een hartig woordje is mee gaan spreken en ook de zeventallen tot betere resultaten komen, brengt dit voor de Club en voor de penningmeester in 't bijzonder moeilijkheden mee, nu er meer gela nodig is voor inschrijfgelden en derge- Lef op het royale lange model, de strik-celntuur en de pracfische grote opgestikte zak. Een nuttig Sf, Nicolaas-geschenk waarmee U zeker succes zult oogsten. 4 met zorg gekozen nojaarstinten. Maten 40-46. Nu als speciale St. Nicolaas- 9 5 verrassing BOTTERDAM: -City Centrum* Binnenweg, tel. 139375 Dorpsweg hi. ICaiendjechue Lagedijk, eet. 74 25 9 DEN HAAG: 5pnl hk. Kilvemuite. tel.182148 VLAARDINGEN. In afwijking van de traditie hield de A.R, Statencentrale .Delft" zaterdagmiddag haar Jaarver gadering In Vlaardingen. De bovenzaal van de Oosterkcrk was tot de laatste plaats bezet toen de voorzitter, de heer F. A. Voskamp, de vergadering open de met een kort woord van welkom. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer T. van Barnevcldt, bleek dat er in het afgelopen jaar in de verschillende kiesverenigingen ijverig was gewerkt, hier resulterend in een toename van het ledental, elders In een vooruitgang bij de gehouden verkiezingen of In belde. Het totale ledental in de statencentra le bedroeg op 1 januari 1958 5446, ver geleken met het vorige jaar een vooruit gang van 350 leden. Het aantal aange sloten kiesverenigingen bedroeg 23. Bij acclamatie werden de aftredende be stuursleden: F. van Barneveldt, A, Hoek en C. v. d. Kruk herkozen. Na afhan deling van deze huishoudelijke aangele genheden werd met grote aandacht en belangstelling geluisterd naar de cause rie van de heer H. van Eysden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Spr. gaf een „Politieke rond blik", een situatietekening van de poli tieke verhoudingen op dit ogenblik. Spr. begon met te stellen dat de situatie wordt beheerst door de vraag: zal dit brede-basiskabinet het uithouden en als er een conflict komt, zal dat er dan ko men in het kabinet of tussen kabinet en Kamer. ONRUST Er heerst onrust in de P.v.d.A. gele deren. Voor een deel komt dat door het verlies dat deze partij heeft geleden bij de verkiezingen. Ze is de grootste par tij niet meer. De P.v.d.A. is conjunctuur gevoelig. Het onbehagen bij de midden groepen en de pacifistische stromingen doet de P.v.d.A. geen goed evenals de bestrijding van de „Doorbraak" in eigen kring o.a. door de heer Goedhart. In de kringen van de P.v.d.A. is de terug dringing der overbesteding onaange naam ontvangen en de huurverhoging en subsidieverleningen veroorzaken moei lijkheden. Een beschuldiging die de A.R. nog al eens in de schoenen geschoven wordt is, dat zij zich te veel laat be- invloeden door de P.v.d.A. Spr. vraagt zich af, waarom er dan bij de P.v.d.A. zoveel ongenoegen is over hun minis ters. Voorts rammelt het in de P.v.d.A. vanwege de kwestie Nieuw-Guinea. Het lijkt spreker alleszins vanzelfsprekend, wanneer in de grondwetswijziging van 1956 uitzending van militairen naar over zee is mogelijk gemaakt, dat dit in een militiewet wordt gerealiseerd. Spr. acht dit van internationale betekenis. Vervolgens nam de heer Van Eysden de V.V.D. onder de loupe. De heer Van Riel, een prominente figuur uit deze partij, meent dat de P.v.d.A. de mid dengroepen heeft verwaarloosd, vandaar die vooruitgang van de V.V.D. De V.V.D. suggereert nl., volgens de heer Van Eysden, alleen voor de midden groepen in het krijt te treden. Ze wil len dus een bepaalde klassestrijd. Spr. wijst nog op het neo-liberalisme, meer een wetenschappelijke en maatschappe lijke stroming, dan dat ze zoekt naar een politieke gestalte in de V.V.D. De ze richting grijpt terug naar het klas sieke ideaal der Liberalen: het vrije spel der maatschappelijke krachten, iedere belemmering van de concurren tie uit de weg ruimen. Prof. Oud dis tantieert zich van deze richting. De zon de geeft aanleiding tot tegenstellingen, hiermede rekent zij met. A.R. KRITISCH Tot slot bespreekt de heer Van Eys den de vraag: „Hoe staat de A.R. te genover het regeringsbeleid?" De A.R. zal dit kritisch volgen. Wij spreken ons niet bij voorbaat uit over sommi ge problemen, zoals de P.v.d.A. t.o.v. een eventuele huurverhoging. Het sub sidiebeleid wordt ter sprake gebracht. Op de duur is het handhaven van prij- zensubsidies niet vol te houden. Maar we moeten met de publieke rechtvaar digheid rekening houden. Ten aanzien van Nieuw-Guinea hbben we eenmaal verantwoordelijkheid aanvaard en daar van zullen we niet mogen afwijken. Vooral zal de A.R. voor het volk dui delijk moeten maken dat we een prin cipiële partij zijn en dat wij opkomen voor de belangen van alle volksgroepen. Bij de beantwoording van gestelde vragen merkt spr. nog op dat hij per soonlijk de voorkeur geeft aan een ka binet met christelijke signatuur. Spre ker verdedigt het beleid van minister Zijlstra o.a. ten aanzien van de globale pnjsbeheersing. Sprekend over de grens van de be voegdheden van de overheid, dus over de vraag wat de overheid wel of niet mag, is spr. van mening dat die grens in verschillende tijden anders kan lig gen. Het vaststellen van een grens voor altijd is niet mogelijk, dit zou het ver starren der beginselen in de hand wer ken. VLAARDINGEN De visserij' was deze week zeer verdeeld, vrijwel da gelijks vielen hiervan voorbeelden te noemen. Zaterdag b.v. meldde de VI 142 honderdzesendertig kantjes, maar de VI 132 „weinig". De gemiddelde vangst per schip bedroeg ruim 30 kan tjes, de monstervangsten van de VI 203 en 112 niet meegeteld. Er werd veel haring aangevoerd, dagelijks was er afslag. Zaterdag en maandag waren de drukste afslagdagen. De export gaat eveneens zijn gang. Vrij dag werd in Vlaardingen weer een kust vaarder voor Oost-Duitsland geladen en in Rotterdam de tweede kustvaarder met haring voor Israël. Door de grote aan voeren zijn de prijzen nu wat geduikeld. Voor de volle haring. Engelse wal. liep de prijs van 58,tot J 64,10 en voor de steurharing, van 49,tot 58,40. Zó is thans de laatste fase in de haring teelt 1958 aangebroken. De eerste groep vissers is reeds naar Het Kanaal ver trokken en de eerste successen zijn daar al geboekt. Donderdagmorgen werden door twee Vlaardingse loggers vanuit deze zee-engte monstervangsten gemeld. De VI. 203 van de V.M.V. en de VI, 112 van Kornaat gaven vangsten op van vier tot vijfhonderd kantjes. Dit. was echter niet alles wat in de vleten van deze schepen zat. de VI. 97 nam een deel van laatstgenoemd schip over en had daar reeds tweehonderd kantjes uit gehaald. toen nog zestig netten in zee stonden. Schipper Willem Schaar van de VI. 172 hielp zijn collega Jan Goedknegt van de VI. 203 een handje, door een deel van diens vleet over te nemen en ook hij haalde er nog enkele honderden kantjes uit. De bemanningen van de vier in het Kanaal vissende Vlaardingse schepen hadden het dus druk genoeg. Met deze Kanaaltijd is ook weer de Dieppe-tijd aangebroken. Reeds vele maatregelen» zijn genomen, bij enkele er van was onze stad gemoeid. Het H.K.S. de Hoop ver trok vanuit Vlaardingen naar deze stro ken en de Vlaardingse predikant W, Sirag ging ook deze week tezamen met een predikant uit een der andere 'vis sersplaatsen naar Dieppe voor een ver blijf daar van een dag of veertien. Hier na zullen weer twee andere predikanten hen komen aflossen. Zoals bekend, heeft het Hospitaal Kerkschip de Hoop een groot aantal geschenken meegenomen die de vissers tijdens de komende feestdagen van nut zulen zijn. De cadeaus worden overgebracht naar het Tehuis voor de Nederlandse Vissers, door de vissers ,,'t zaaltje" genoemd. Aan boord bevond zich voor de recreatiezaal in Dieppe een filmprojector, die daar goed van pas zal komen. hjke. Worden er op ander gcbic-d steeds meer subsidies verstrekt, de sportvereni gingen blijven daarvan nog steeds ver stoken. De voorzitter zag een lichtpuntje m de voctbaltoto. Bij wettelijke rege ling zou er misschien financiële steun voor andere sporten overschieten. Een aantal amateurs uit eigen kring ver zorgde hierna een gevarieerd program ma en liet hiermee de wens van de voor zitter in vervulling gaan. De voorzitter hoopte m zijn voorwoord namelijk, dat ae aanwezigen in Harmonie een goede pleisterplaats zou vinden. Want zo zei luj met de woorden van Democritus: „Een leven zonder feesten is als een lange weg zonder pleisterplaatsen". VLAARDINGEN. De Hoogstraat heeft er weer een nieuwe aanwinst bij- gekregen. Vrijdagmiddag opende de heer G. van Oudheusden daar zijn ge heel gemoderniseerde snackbar. In 1934 weid de zaak opgericht en daarom viert de heer Van Oudheusden tegelijk zijn 25- jarig jubileum bij deze heropening. Wat direct opvalt bij het binnenkomen, is de fraaie kleurencombinaties, die met zorg en smaak zijn uitgekozen De lustige verlichting geeft aan het geheel een pret tig karakter. Een Rotterdamse kunste naar zorgde voor wandschilderingen. Het schilderwerk werd verzorgd door de firma G. Both. Fa. Van Eist uit Rot terdam zorgde voor de vloerbedekking en fa. Donkelaar voor de fiaaie meubi lering. Het loodgieterswerk werd door de heer J. Sas verricht. Gisteravond werd de zaak voor het publiek open gesteld. SET UP MET JUNÏORAFDELING VLAARDINGEN. Dc Vollcybalver eniging „Set Up" heeft v„-or de jongens van 13 tot 17 jaar een junior-afdeling opgericht. Elke zaterdag houdt deze club van 5 tot 7 uur in het Gymnastieklokaal naast het Gemeentelyceum aan de West. havenkade. oefenwedstrijden. Nieuwe le den kunnen zich opgeven bij de heren N. Schoenmakers, v, Hogendorplaan 11b en J. Hofman. Dirk Schaferstraat. VLAARDINGEN E.H.B.O.-pIoegcn uit Overschie, Capelle a. d. IJssel, Kra Ungse veer, Hoek van Holland, Maas sluis, Maasland, Schiedam, Maasdijk, naaldwijk, de Lier, 's-Gravenzande, Ro zenburg en Vlaardingen alsmede een seniorploeg nlt Poortugaai, dat niet tot de krfiig Schiedam behoort, bekampten elkaar zaterdagmiddag In de grote Sporthal! van de B.P.M. Deze jubileum- wedstrijden werden georganiseerd in verband met het 30-jarig bestaan der E.H.B.O. In Vlaardingen. In de juniorafdeling eindigde Vlaardin gen met 249 punten, na Capelle a. d. IJssel met 282 punten en Maasland met 298 punten. De Vlaardingse groep be stond uit leidster mevrouw G. v. d. Graaf, thans 4 jaar gediplomeerd. 1 helper de heer J. Assenberg en 2e help ster mej. F. Goedknegt. welke twee pas in het voorjaar het diploma behaalden en nu voor de eerste maal in het strijd perk traden. De seniorgroep van Vlaar dingen, bestaande uit leider de heer W. 'S-GRAVENHAGE 1 dec. Besommingen loggers verse haring; Sch 8 met f 13.210, Sch 45 met f 7.380. Sch 61 met f 20.000, Sch 134 met f 495. Sch 103 met f 550. Sch 73 met i 8280. Sch 121 met l 7820, Besommingen spanvissers: Br 58 en IJm 213 met f 100. notering per 40 kilogram: sprot f 88.40, notering per 50 kg: verse haring l 1930. pilchards f 1111.80. VLAARDINGEN. Er heerste zater- lige sfeer. De belangstelling was deze VLAARDINGEN In deze laatste wedstrijd van de eerste helft der kom petitie heeft Spirit weer de volle buit behaald, zij het dan niet door erg hoogstaand spel. Alleen het eerste half uur van deze wedstrijd werd door de gastheren werkelijk gekorf bald, hetgeen resulteerde in een 40 voorsprong, door doelpunten van Corrie Klos, Arie Teerds, Ada Stolk en Cor de Hoog. Daarna wist invaller Frits Wijnbeek voor Rotterdam-Zuid te scoren en met deze 41 stand brak de rust aan. In de tweede helft verminderde het overwicht van Spirit terdege, al was dit aanvankelijk nog niet goed merk baar. Koos van Heijst bracht met een doorloopbal de stand op 51 en hiermee was de beginopstelling weer bereikt. Nu vlotte het echter niet meer in de Spirit gelederen. Wel deden de Spiritianen nog hun best. maar er deugde niet veel meer van. De aanval kwam niet meer tot scoren, het middenvak kreeg moeite met het behoorlijk opbrengen van de bal en ook de verdediging deelde in de malaise. Zo kon het gebeuren dat de bezoekers in deze periode van de strijd hun achterstand verkleinden tot 53. door twee voltreffers op afstand. In de snel invallende duisternis werd aan beide zijden nog geprobeerd verandering in deze stand te brengen, maar zonder succes. Spirit I heeft nu uit 8 wedstrijden 13 punten behaald en deelt hierdoor de tweede plaats met Koag 2. De achter stand op koploper Oud-Beijerland be draagt slechts 2 punten, zodat de 2de helft van dc kompetitie, die in februari begint, nog volop spanning zal brengen. De Spirit-a junioren speelden vooraf op eigen terrein een wedstrijd tegen Oranje Nassau-a. In het begin leek het erop of Spirit hier regelrecht op de over winning zou afstevenen, want de thuis club kwam met 20 voor te staan, ter wijl de rust met 21 inging. In de tweede helft echter werden de rollen omgedraaid en namen de bezoekers het heft in handen, met het gevolg dat de eindstand 34 voor Oranje-Nassau werd. Reijnders, le helpsters mevr. S. M. van Veen en 2c helper de heer J. C. Si mons, dezelfde groep waarmee Vlaar dingen op de laatstgehouden kringwed strijden nummer 1 en op de districts- wedstrijden van de vijftien deelnemen de nummer 3 werd, bracht het nu niet verder dan de vijfde plaats, met een achterstand op de winnaar van 19 pun ten. In deze afdeling veroverde Schie dam de le prijs (292 pt.) gevoigd door Maassluis (287 pt.) Hoek van Holland (285 pt.). Wel veroverde Vlaardingen de leidersprijs. doordat de heer W. Reijnders 79 punten verzamelde, vijf meer dan de eerstvolgende. Voor deze wedstrijden was ook bijzonder veel be langstelling van niet deelnemende Vlaar dingse E.H.B.O.-leden, waaronder wij ook de heer J. v. d. Steen ontdekten, die vanaf de oprichting, dertig jaar ge leden, aktief lid is van de Vlaardingse E.H.B.O. MAASSLUIS. Excelsior kon in een zeer matige wedstrijd niet verder komen dan een verdeling der pumen Ook dit maal is de overwinning binnen het be reik geweest, doch de volle buit liet men zich ontfutselen. Het eerste half uur was Excelsior het meest in de aanval, doch deze werden te slecht afgewerkt om succes op te leveren; temeer daar de verdediging van Hoog vliet er deze middag goed in was. Even voor de rust wist Excelsior haar kleine overwicht in een doelpunt uit te druk ken (01). Direct na dc hervatting maakte Van der Gaag een fout en het was 11. Excelsior drong na dit doelpunt sterk op, doch de voorhoede was niet bij machte te doelpunten. Slechts een straf schop stelde Vermeer in staat de stand op 12 te brengen. Nu was het Hoog vliet weer dat wat steviger aanpakte en toen Goos-bij een ogenschijnlijke onge vaarlijke aanval van Hoogvliet de bal met de hand speelde, kon ook de thuis club uit een strafschop zjjn tweede doel punt (22) maken. Dit werd de eind stand. NED. HERV. KERK Bedankt: voor Oudega (Fr.) P. L. M. Sterrenburg te Broek op Langendijk. Aangenomen naar Tjerkwerd (Fr.) vie. B. Koole te Oud Loosdrecht; naar Kollum M. J. Pool te Borgharen (Gld.) GEREF. KERKEN Beroepen te Dwingcio: D. Bremmer te Numansdorp- Aangenomen naar Trcebeek (2e pred. piJ. van Wijngaarden, Aaiten. CHRISTELIJKE GEREF. KERKEN Bedankt: voor 's-Gravenhage-West C. den Hertog te IJmuidcn. In een vergadering van generale de- putaten voor de evangelisatie van de geref. kerken, waar ook verscheidene genodigden aanwezig waren, beeft dr P. G. Kunst als depntsat voor de evan gelisatie, vertegenwoordigend de gene rale synode, ds J. Rlnsenria officieel geïnstalleerd als predikant in algemene dienst voor de evangelisatie. Nadat het door de generale synode voorgeschreven ondertekeningsformu- her gelezen was, heeft ds. Rinzema de mondelinge belofte met zjjr, handteke ning bezegeld. Tevens heeft dr. Kunst op deze ver gadering. die gehouden werd in het Evangelisatie-centrum te Baarn, een historisch overzicht gegeven van de af gelopen 12% Jaar. Deze periode, aldus dr. Kunst, heefr zich gekenmerkt sis een tijd \an verkenning, het zoeken en ieggen van verbanden met de kerken, de provinciale organen en verschillen de landelijke organisaties. Wanneer v/'tj, aldus dr Kunst, de afgelopen periode noemen een t(jd van begeleiding van he' we.-'t dan zün we nu in het sta dium van leiding geven aan, van be zinning op en training voor de arbeid der evangelisatie Vooral het vormings werk vraagt onze votie aandacht. Aan het einde van de vergadering was er voor de afgevaardigden der ver schillende organisaties gelegenheid de pas geïnstalleerde predikant geluk te wensen. Kand. H. Wesgemans te Hilvcmim ral T december worden bevestigd alt predikant van de geref, kerk te Oudchorne Kand. KI. van Twlllert te Bunschoten ral 11 december intrede doen alt predikant van de chr geref. gemeente te Vlaardingen. De bevestiging en de intree vinden plaats in het kerkgebouw van de geref. gemeente. West XleuwJand 38 te Vlaardingen. Kand. Van Twilicrt is 39 jaar oud en U lane* tijd sigarenmaker te Baarn geweest H'J werd op grond van art 8 van de Dordt-e Kerkorde (singuliere gaven) beroepbaar ge steld bij de chr geref. gemeenten in Ne derland. Ds. C. L Timmer* zal 13 Januari 'scheid nemen van de geref. kerk te Sint Pancras en 1 februari intrede doen le Amstelveen. Ds. W. F. ten Rouwelaar zal 4 januari af scheid nemen van de evang. lutherse ge meente te Bodegraven en op 18 en 25 janu ari «.a. resp. te Middelburg en Vlisslngcit intrede doen. Advertentie dagavond in clubhuis „De Haven" aan de Westhavenplaats een bijzonder gezei- Leer de vreugde kennen von een fijnere keuken met meer variatie mogelijkheid en die minder van uw tijd vergt. Kenwood-Chef, de keuken mechanisafor, die zo véél uit de hord neem! en 10 voel extra mogelijkheden biedt den lc*. fl»olv «l»sda* sesinge.1 A^terfes 2-4 uur. 94OrAPfO Wari"oC avond groot en hoewel het centrum van dc stad met haar tientallen lampjes een feestelijk en aanlokkelijke aanblik bood, lieten de jongelui hun clubhuls niet in de steek. Op deze avond werd op hartelijke wij ze afscheid genomen van mejuffrouw B. W. van Driel. Hiervoor hadden de jongens en meis jes boven de 15 jaar zich verzameld in de benedenzaal. Hier werden woorden van waardering gesproken door de club huisleider, de heer J. Bijlefeld. Mejuf frouw Van Driel is, op 3 maanden na. 3 jaar in dienst van clubhuis de Haven geweest. Een voor een clubhuis vrij lan ge tijd, aldus de heer Bijlefeld. Bij het doorlezen van de statistieken bleek dat de meeste leidsters het niet langer dan twee of tweeënhalf jaar volhouden. Na mens de jongens en meisjes kreeg me juffrouw Van Driel enkele geschenken aangeboden. Naast een grote fruitmand, mocht zij een theecomfoor in ontvangst nemen, iets dat haar zeer zeker van nas zal komen. Haar keukenuitzet werd verrijkt met nog wat fraai keukengerij. Ook werden vanzelfsprekend de bloe men met vergeten. Het vertrek van me juffrouw Van Driel is niet leuk. niet voor de jongens, maar evenmin Voor de leiding van het clubhuis, die nu met het probleem zit weer een nieuwe ge schikte kracht aan te trekken. Tijdelijk zal mej. R. v. Klennen de taak van mej. Van Driel overnemen, men hoopt intussen naar een opvolgster te zoeken. Op 18 december zal er in het Club huis gelegenheid zijn het bruidspaar Sponk-van Driel, dat in Delft zal gaan wonen, tussen halfzes en halfzeven ge luk te wensen. Zaterdagavond werd eveneens onder luid gejuich de nieuwe filmprojector in gebruik genomen. Met „De Kleine Admiraal" waar de aanwe zigen bijzonder van hebben genoten, werd de projector „ingedraaid". VISSERIJBERICHTEN VLAARDINGEN. 27 november bin nen van de haringvisserij: VI 190, Kon. Wilhelmina, G. van Roon, 27 last, VI 14, Margaretha, 25 last (beëindigd de vis serij). Vertrokken: VI 85, L. v. d. Vaart. 27 november: Volle haring Engelse wal: 62,3064,10 steurharing idem 55,90 tot 57,60; 28 nov. steurharing: Eng. wal S 50,10 tot 54,70; ijle haring Eng. wal: 46,40—47,90. Donderdagmorgen: VI 56 20 kantjes, VI 70 45, VI 78 15. VI 79 15, VI 89 34, VI HOEK VAN HOLLAND, De Har- monieverenlglng van Hoek van Holland „Rotterdam aan zee" bracht vrijdag avond onder leiding van dirigent de heer G. A. v. d. Berg voortreffelijk zaalconcert. Dit werd weliswaar bij het beginnum- mer niet bepaald opgemerkt want de nog koude instrumenten waren vermoe delijk oorzaak dat de „Alte Kameraden- mars" van Teike maar slordig werd af gewerkt. De ouverture Romanesque van Jakma leverde echter de zekerheid dat men gedisciplineerd en met volle overgave een goede compositie kon ver tolken. De „Trois images Exotignes" van G. de Roeck in haar drie delen is niet eenvoudig en ligt ook niet gunstig in het gehoor maar werd tot een goed einde gebracht. Het aloude Czardas van Bouman doet het altijd goed op een zaalconcert evenals de Lichtensteiner de bekende polka van Calmas. Aan zuiver heid het „La petite valse" van Heyne overigens een fraai nummer wel wat te wensen over. Da mars van Aiford waarmede bet concert werd beëindigd maakte een suc cesvolle sluiting op het geheel wat vol komen waard was het te beluisteren. Nog in vrolijke sinterklaasstemming wegens de pittige Sinterklaasliedjes die R.A.Z. ais een surprise aanbood werd men door het optreden van de Maas- sluise toneelvereniging plotseling in een sfeer gebracht van geesten en spoken, van moord en doodslag dat menig Hoeks muziekliefhebber een nachtrust heeft gekost. „Dc kat en de kanarie" een buitengewoon mysterieus spel lu guber en vol angsten maar niettemin door de Maassluizers prima vertolkt. De keus van toneelwerk had echter niet de instemming van de vele belangstel lenden. MAASSLUIS Op de Nieuwe Waterweg vond zaterdag de geslaagde proefvaart plaats van de motorber- gingssleepboot „Tonijn", welke door de N.V. Seheepsbouwwerf en Machi nefabriek II. de Maas te Maassluis ge bouwd werd voor W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf N.V, te Rotter dam. De fiooföafmetingen bedragen: lengte over a'les 21.75 meter, lengte tussen de loodlijnen_ 20 meter, breedte buitenkant spanten 5.50 meter, holte in de zijde 2.50 meter. De voortstuwing geschiedt door een Industrie motor, type 4D7 van 300 PK bjj 350 omw, p. min. voorzien van een Kuijpers hydraulische keer- koppeling. Aan de voorzijde van de hoofdmotor is een 10" bergingspomp, fabrikaat Van Raalte Maassluis, me chanisch gekoppeld. Als hulpmotor is aanwezig een 1 cylinder Beraingsdiesel, die een algemene dienstpomp, een 24 V dynamo, een hnlpcompressor en een hulpsmeeroliepomp aandrijft. Het vyrblijf van de bemanning is ge legen voor de motorkamer, onderdeks en bestaat uit een kombuis met roest vrijstalen aaniecht en een comfortabele 4-persoonshut. Achter de motorkamor bevindt zich het bergingsruim. Speciale voorzieningen zijn getroffen voor het ijsbreken en de achterpiek is daartoe als ballasttrimtank uitgerust. De stuurmachine is van het hand- hydraulische type, fabrikaat „Tenfjord" De modern uitgeruste boot, welke ge bouwd werd onder klasse Scheepvaart' inspectie werd tot volle tevredenheid van de rederij overgenomen. *nAc onderstuunde lijst met weermpporten ll niet de maximum temperatuur van gltte- ren. doch de temperatuur van 7 uur »s och tends opgenomen Deze regeling geldt cedurenrie de wintermaanden HOEK VAN HOLLAND. In ver band met het St. Nicolaasfeest is door de politie de regeling getroffen dat tot 'en met 4 december de winkels geopend mogen zijn tot negen uur des avonds. Op deze dagen zal de middagsluiting, die voor verschillende zaken i svastge- steld, komen te vervallen. De regeling 112 220 uit halve vlet, VI 115 17, VI 132 34, om- de winkels tot negen uur geopend VI 142 55, VI 199 17, VI 203 300 uit halve te laten is uiteraard voor de winkelier vleet, VI 208 11, VI 316 5 kantjes. I geen verplichting. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parks Bordeaux Grenoble Nice BerlUn Frankf. Münchcn Garm p Zürich Genéve Locamo Wenen (nnsbr. Rome Ajacclo Madrid Majorca Algiers onbew. NNW 6 -10 sneeuw NNW S -5 onbew. -€ onbew. NNO 8 half bew. W S 2 onbew. N 4 4 onbew. NNW 1 0 half bew. W 2 3 zw. bew. stil -1 geh. bew. ONO 2 1 zw. bew. NO 4 1 mist stil X zw. bew. N 5 8 onbew. WNW 6 1 geh. bew 4 X zw. bew. WNW 3 -1 Uzci NO 2 0 geh. bew. Stil 2 mist 4 onbew. 1 -2 zw. bew. WNW 10 2 geh. bew. OZO 2 1 mist «til 0 half bew. NO 2 8 geh. bew. O 1 9 1. bew. stil 5 halt bew. NNW 4 10 0.4 3 so 3 1 0.1 l 0.1 0 O 0 0 0 0.2 0 0.4 0 0 0 0 0 0 0 0 Het Perzisch Tapijthal» Rotterdam Meent 124 Amsterdam - Den Haag Utrecht Arnhem Hilversum RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LEIDEN, Voor het doctoraal examen Nederlands recht is geslaagd de heer Ch P A Geppaart te Breda. R.K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN NIJMEGEN. Aan de r.k. universiteit te Nijmegen Is geslaagd voor doctoraal exa men sociale wetenschappen: de heer W B H Smolders (Nijmegen) en M 51 Ottcn (Nij megen). Kandidaatsexamen sociale weten schappen: mej E H M Bosma (Rotterdam) en de weleerwaarde pater G W A Schlich- ting SJ. (Nijmegen). Kandidaatsexamen politieke en sociale wetenschappende heer W M Desaln (Oister- wUk); kandidaatsexamen kunstgeschiedenis: mej. M M A Peters (Venlo): kandidaats examen geschiedenis: de heer W P M Wijn hoven (Venray). GEMEENTE UNIVERSITEIT AMSTERDAM AMSTERDAM. Geslaagd voor het doc toraal examen Frans mevr T W Wouden berg-Schipper (Amsterdam); voor hei can- didaats examen Frans de heer A W Riet- raeyer (Amsterdam); voor het doctoraal examen economie de heer U G Titulaer (Overveen): voor het candldaats examen economie de heren A S Irausquln, H J v d Burg (Amsterdam). G J Slotboom (Ter- borg) en Jr M J M Loomans (Uithoorn). EXAMENS Ureeht, l dec. Geslaagd voor het examen staathuishoudkunde en statistiek M.O.: A W Janseu. Breda; M H Jansen, 's-Gravenhage; L van de Sluis. Heerenveen; D Leeuwen burg!:, Rottterdam. Voor de organisatie van de Olym pische Winterspelen 1964 heeft zich nog een stad kandidaat gesteld. Het is de Finse plaats Lahti. Over de toewijzing van de spelen zal het I.O.C. in 1959 te Munchen vergaderen.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2