Gemeentelijk belastinggebied Amerika staat achter hem Piekenierende stationschef Spade m Van spiegelei Volkshuisvesting en Landbouw nog liet knelpunt MOSKOU keert tegen Wes atoombewapening Kleuter met moeite uit drijfzand gered SPELER ZOEK: voorstelling werd afgelast Echtgenoot van hij Axel vermoorde in arrest BLOEMENGEUR BRENGT AMERIKAAN BIJ ZIJN VRIENDIN BENOEMING GOEDGEKEURD MET ALGEMENE STEMMEN Man bekent moord op zijn vrouw U SCHERPE NOTA AAN BONN Wijziging in Brits plan voor Duitsland T. J. TWIJNSTRA OVERLEDEN Belgisch slachtoffer geïdentificeerd Brandweer bleef onder viaduct steken r m I) WOENSDAG 22 APRIL 1959 A ZEVENTIENDE JAARGANG No. 4277 A J Directeur: H UK RUIG Hoofdredacteur: Dr J A H J S Kiil'iNh SI uf VvS^- -.V Kabinetsformatie VOORSTELLEN? NEW YORK TIMES: Ongerustheid Onwettig Kotterd&m: witte a* wnn*tra»t 2» - mei. ïisvw te u Postbue 1113 - Pottglro No. 4345IS, Klachtend ienzt abonnementen 18,30-19.30 ui Zaterdag» 17—18 uur. Telefoon 115700. «•Grarennace: HuygenepKels 1 - Telefoon 183467 (3 lijnen) Pootbu* 1081 Poetglro No. «34067. Stlacbtendieart. 1830—19». Telef. 363588 Oordreent: Spul weg 133 - Telef. 4570. jclüedani: Lange Haven 73 Telef. 67480. thonnemenuprU» 61 cent per «eek, 12.05 per maand, 7.90 pet sw&rte&l, Looe' nnmnen JK «et. Verschijnt dageiuat Ih&UAjJ- (Geldig tot morgenavond) ZONNIG Droog weer met in de nacht en ochtend weinig wind en plaatselijk mist. Morgen overdag overwegend zonnig en opnieuw iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Morgen* Zon op; 5.29 Maan op! J625 onder: 19.49 onder: 5.44 VERRUIMING van het gemeente lijke belastinggebied is een wens, welke de laatste jaren in vele gemeen teraden bij de behandeling van de be groting naar voren is gebracht. Naar onze mening terecht Een voor de ge meenten hanteerbaar eigen belasting gebied is van groot belang en de com missie-Oud had voorstellen dienaan gaande dan ook in-haar eindvoorstel geïncorporeerd. In het thans door de regering aan hangig gemaakte voorstel inzake de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten is echter een regeling tot uitbreiding van het gemeentelijk be lastinggebied achterwege gebleven, ofschoon toegezegd wordt, dat op zo kort mogelijke termijn daartoe voor stellen zullen worden gedaan. De regering heeft er zeker bijzonde re redenen voor om deze toezegging zo spoedig mogelijk gestand te doen, al kan niet worden ontkend, dat uit drukkingen als „op zo kort mogelijke termijn" allerminst willen zeggen, dat binnen enkele maanden voorstellen te wachten zijn. Vast staat, dat de mogelijkheid om zelf belastingen te heffen de zelfstan digheid van de gemeenten stimuleert. Laags tweeërlei weg zelfs, zoals in de memorie van toelichting wordt aange geven. In de eerste plaats verkleint elke ver ruiming van het eigen belastinggebied de mate, waarin de gemeenten afhan kelijk zijn van uitkeringen uit de cen trale middelen, welke uitkeringen doordat zij op zoveel mogelijk geob jectiveerde nonnen zijn gebaseerd niet exact op de financiële behoeften van de individuele gemeenten kunnen worden afgestemd. In de tweede plaats intensiveert het zelf heffen van belastingen de verant woordelijkheid van de gemeenten te genover hun burgers. Deze verant woordelijkheid ia niet alleen een con sequentie van de zelfstandigheid, doch levens een onmisbare voorwaarde daarvoor. Als bijkomend voordeel ziet de «ge ring dan nog, dat de noodzaak omtoe- zlcht uit te oefenen op het gemeente lijke financiële beleid geringer is, naarmate de verantwoordelijkheid van de gemeenten tegenover de burgers omvangrijker is. Senaat van Y.S. steunt eensgezind Herter HET Is nu maar de vraag, of de ge meentebesturen, die aandringen op verruiming van het gemeentelijke belastinggebied, zich realiseren, dat een enigszins belangrijke uitbreiding van de plaatselijke belastingcapaciteit te- gslijkertijd betekent een zekere ver zwaring van de fiscale druk. Dit zou niet het geval zijn Indien het rijk te gelijkertijd een gedeelte van zijn hef- ftogscapaclteit aan de gemeentes) zou afstaan, maar daarop valt naar een verklaring van de ministers in de me morie van antwoord bij de tegen woordige positie van 's rijks financiën riet te rekenen. In deze omstandigheden zal de aan drang tot verruiming van he' belas tinggebied wel weer Iets minder wor den. Intussen betreft het hier een aange legenheid, welke het kabinet-Beel ter verdere behandeling wil overlaten aan het nieuwe kabinet. Maar reeds nu kan erop gewezen worden, dat, zodra tot uitbreiding van de gemeentelijke belastlngcapaciteft wordt overgegaan, de mogelijkheid tot toekenning van oen subjectieve verhoging van de al gemene uitkering zal worden inge krompen. ¥AE AMERIKAANSE senaat heeft gisteren met algemene stemmen de benoeming van Christian Herter tot minister van Buitenlandse Zaken als opvolger van John Foster Dulles goedge keurd. De nieuwe minister kreeg de volledige steun van zowel de mocraten als republikeinen. De fractievoorzitter van de demo craten Lyndon B. Johnson, zei dat de wereld dient te weten dat Amerika eensgezind achter Herier staat. Eerder op de dag had Herter een korte beschouwing over enkele pun ten van de buitenlandse politiek gege ven voor de senaatscommissie voor bui tenlandse betrekkingen. Dit in ant woord op vragen van senator Wayne Morse. Herter zei dat kleine incidenten, b.v. een schietpartij bij het luchtverkeer naar Berlijn, nooit mogen leiden tot een oorlog. Hij voegde hieraan toe: „Indien Sow- jetrussische jagers een op grote hoog te in de luchtweg naar Berlijn vlie gend Amerikaans vliegtuig opzettelijk zouden neerschieten, zou ik dit als een openiyke oorlogsdaad beschouwen". Herter verklaarde ook dat de Sow- jet-Unie nog geen der overeenkomsten die betrekking hebben op de status van Berlijn, had geschonden, zodat zich geen enkel voorval had voorgedaan* dat de Verenigde Staten of hun bond genoten onder de aandacht van de Verenigde Naties konden brengen. Herter vervolgde: „Ik meen dat de Kussen genoeg werkelijkheidszin heb ben om niet meer naar een oorlog met .kernwapens ie verlangen dan de Ver- eniede.Staten". Hij zei verder te menen-dat-het niet gerechtvaardigd zou.zijn, Indien de VJ5. in de eerste stsdïa van vijande lijkheden. die mogelijk, als gevolg van de Berlljcse crista zouden uitbreken, atoom- en/of waterstofbommen zouden gebruiken. In de Amerikaanse pers is kritiek geuit op de wijze waarop president Eisenhower bekendmaakte dat Her ter Dulles zou opvolgen. Men verbaast zich erover dat Eisenhower in het ge heel geen woorden van lof sprak en ook op geen enkele wijze uiting gaf aan zijn vertrouwen in de nieuwe mi nister. De aankondiging miste warm te aldus de Washington Post. De 34-jarige operateur D. C. S., die in de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 april in ziln woning aan het Meu- deissohnplebt 29 c te Vlaardingen zijn 30-jarige echtgenote van het leven heeft beroofd, heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het motief voor zijn daad zou zyn geweest de steeds slechter wordende verhouding in het huwelijk. S. heeft zijn vrouw met een hamer op het hoofd geslagen, ten gevolge waarvan zij hevig bloedde. Hij heeft het slachtoffer hierna naar de slaap kamer gedragen en daar in bed gelegd De man, die geheel overstuur was. heeft hierna zijn vrouw van het leven beroofd. Hierna heeft S. veel slaap- ineenamen. Stationschef M. pC J - 'T, i "të^ffëfö^*S van Vocht uit Venray heeft dinsdag aan de Meeriosedijk in zijn woonplaats de „hand-, span- en trek- diensten" verricht, waartoe krach- Stationschef Van Vnght wenste »n tens een oude verordening alle in- deze versterking van de gemeen- woners van deze Limburgse ge- te kas echter niet bij te .dragen; on- meente verplicht zijn. De meeste der toezicht van drie gemeente inwoners van Venray kopen deze functionarissen heeft hU, gekleed^ verplichting (om één dag per jaar in zün ambtskostuum, de spade a* J voor de gemeente te werken, of- plaats van 't „spiegelei" gehanteerd. Blèren**) af door jaarlijks vier gulden te beta len, waardoor de gemeente per jaar 20.000 incasseert. (Van onze parlementaire redacteur) PROF. DE QUAY blylt door vechten. De formateur, die tegenslag op tegenslag krijgt te incasseren, blijft zoeken naar de oplossing van de kabinetscrisis. Gisteren heeft hij getracht om via een zetelverschuiving tussen CH en VVD uit de impasse *e komen, maar het gesprek dat hij daartoe heeft gehad met drs. Korthals heeft waar schijnlijk geen positief resultaat gehad. Vanmorgen heeft de forma teur echter een kort onderhoud ge had met minister Staf. waarna hij voor een gezamenlijke bespreking mej. Klompé, prof. Zijlstra en drs. Korthals ontving. Hconderhoud met ir. Staf wijst erop dat de formateur voorstellen van de CHU heeft ontvangen, die hij nader- 'hand heeft besproken met de vertrou wensmannen van de drie andere par- iijen, die in zijn eventueel kabinet ver tegenwoordigd zullen zijn. Het is bekend, dat de liberalen van mening zijn, dat zij door zich te belasten met het moeilijke departement van Defensie al genoeg op hun schou ders hebben geladen. Inmiddels gelooft de formateur nog steeds, dat hy een uitweg kan vinden. Hij blijft contacten leggen en heeft vermoedelijk zelfs tele fonisch rapport uitgebracht aan H.M. de Koningin, De departementen van Volkshuisvesting en Landbouw, die oorspronkelijk voor de CHU waren bestemd, blijven het knelpunt Nog steeds zijn er geen namen van even tuele CHU-kandidaten voor deze portefeuilles genoemd. Voor nieuwe verschuivingen heeft de formateur de steun nodig van één van de tot de KVP of de AftP beho rende kandidaat-ministers. Men neemt in Den Haag aan, dat voor één van de twee bovengenoemde „probleemdepartementen" uiteinde lijk wel een c.-h. kandidaat te vinden zal zijn. In feite zit de formateur dus vast op de bezetting van één depar tement Het incasseringsvermogen van prof. I)e Quay is groot Hij weet welke .belangen er op het spel staan. Slaagt hij niet dan lijkt een spoedige oplossing van 'de kabinetscrisis uit gesloten. Alle bij de formatie betrokken par tyen weten dat er grote problemen liggen te wachten. Het moet zo zegt men dan ook in Den Haag, mogelijk zyn dat de formateur een oplossing vindt. (Van een onzer verslaggevers) Onder zekere omstandigheden wil len de V.S., Groot-Brltiannië en Frank rijk de aanspraken van Nederland en België ondersteunen om bij de on derhandelingen op hoog niveau hè Ge it vertegenwoordigd te zün. DE Russische regering heeft aan de Westduitse ambassadeur in Mos kou, Krol!, een nota overhandigd, waarin zij de regering in Bonn waar schuwt voor de gevaren van een West duitse atoombewapening en waarin Moskou tegen deze bewapening pro testeert. De* regering van de Sowjet-Unie vestigt de aandacht van de Westduitse regering op de buitengewoon ernstige verantwoordelijkheid welke zil op zich zou laden, indien de maatregelen die thans worden voorbereid voor de atoombewapening van West-Duitsland, tot uitvoering worden gebracht. De Russische regering kan zulke maat regelen alleen beschouwen als een po ging om de internationale samenwer king, welke thans tot stand komt, te ondermijnen en bovenal, om een slag toe te brengen aan de reeds bereikte afspraak om conferenties van de staten van Oost en West te houden, alsmede als een openlijke uitdaging van al die genen die de vrede als een kostbaar bezit beschouwen, aldus de nota. De Russische regering zegt dat re centelijk feiten aan het licht zyn ge komen welke reden geven om aaa te nemen dat de Westduitse regering streeft naar zo snel mogelijke verwe zenlijking van de binnen de NAVO opgestelde plannen voor de atoombe wapening van West-Duitsland en werkt aan een nog verdere ontwikkeling van de voorbereidingen van een raket- en atoomoorlog op haar gebied. De New Vork Time3 zegt In een be richt uit Londen, dat Engeland zijn voorstel voor een zone met gecontro leerde bewapening in Centraal-Europa nu heeft gekoppeld aan een meerom vattend plan voor hereniging van Duitsland. De correspondent van het blad, Middleton, zegt dat het nieuwe Britse plan is ingediend bij de werkeommls- sle van vier te Londen. Hij had dit van diplomatieke zijde vernomen. In zijn oorspronkelijke vorm was het Britse plan op verzet van Amerika. Frankrijk en West-Duitsland gestuit. IT de memorie van toelichting blijkt wel duidelijk, dat door de regering de wenselijkheid van verrui ming van het gemeentelijk belasting gebied wordt ingezien, doch tevens, dat de betrokken ministers van me ning zijn, dat de gemeentebesturen tonder wetswijzigingen reeds thans in de gelegenheid zijn nog wel enig groter gebruik te maken van het bestaande gemeentelijk belastinggebied. Zij den ken daarbij aan verhoging van de straatbelastingtarieven een verho ging' daarvan met 50 pet. zou voor de gemeenten een bedrag van 18 mil joen betekenen en aan een grote* gebruik van de mogelijkheden van de baatbelasting en de assurantiebelas- ttag. Bovendien achten de ministers een verruiming mogelijk van de in komsten uit retributies door deze aan de gewijzigde tydsomstandigheden aan te passen. Niet alle gemeentebesturen zullen ricb deze opmerkingen hebben aan te trekken. Maar zeker is, dat onder de gemeentebesturen, welke thans roepen om verruiming van eigen ge meentelijk belastinggebied, er *ok ttjn, die alle mogelijkheden, welke er momenteel zijn, nog niet hebben uit geput Het komt er dan op aan, dat zij te genover de burgers hun verantwoorde lijkheid ook durven te dragen. (Van onze correspondent) TOT aan haar hoofd zakte de drie jarige Netty Theslne gisteren weg in het drijfzand op het opgespoten terrein voor fact nieuwe streekzieken- huls in Zaandam. Z11 was met haar vierjarig broertje op het opgespoten land aan het spelen bij een klein vij vertje. De kinderen vonden het «««t een leuk spelletje, toen ze merkten, dat hun voeten daar helemaal on het zand verdwenen. Maar ze schrok ken toch wel erg, toen Netty opeens veel dieper wegzakte en niet meer los kon komen. Tevergeefs probeerde haar broertje toen met een schepje het zand om haar heen weg te graven. Een wielnjdster werd door het angstig hulpgeroep van de kinderen gealarmeerd en tot haar ontsteltenis zag zij, dat het kleine meisje alleen nog maar met het hoofd boven het zand uitstak. Gelukkig naderden op dat moment juist een politieagent en een zieken auto. die met een patient onderweg was naar het St.-Janziekenhuis. De pa tient kon wel even wachten en zo ge beurde het. dat de agent en de zieken broeders het meisje nog juist konden grijpen en met veel moeite bevrijden. Zij maakten daarby gebruik van een paar planken. Het gemeentebestuur zal nu bordjes plaatsen met „Gevaarlijk terrein" erop. Het effect van deze maatregel is echter twijfelachtig, omdat men niet kan ver wachten. dat zulke kleine kinderen de waarschuwingen kunnen lezen. Dit, werd in de nota gezegd, moet wel de ongerustheid opwekken van Iedere regering die, niet met woorden maar met daden, ijvert voor de ver sterking van de vrede en die tracht by te dragen tot een vermindering van de internationale spanning. De Sowiet- Unie heeft de Westduitse regering meer dan eens gewaarschuwd voor de ge- vaariyke consequenties van de atoom bewapening van de Bundeswehr en van de inrichting van bnitenlandHMraket- bases in West-Duitsland. Het behoeft nauwelijks verder be wezen te worden dat de opneming van West-Duitsland in de wedloop der atoombewapening en de concentratie van buitenlandse kernwapens in dat land, juist daar waar de strijdkrachten van de militaire machtsgroeperingen direct tegenover elkaar staan, het ge vaar van een militaire botsing, welke West-Duitsland toch evenmin zal wen sen als de Sowjet-Unie en de andere staten van Europa, aanzienlijk kan doen toenemen. De Sowjet-regering is er van overtuigd dat de Westduitse rege ring zich aan een ernstige misrekening schuldig maakt, door deze stand van zaken te onderschatten. De aanwezig heid van raketten en kernwapens in de federale republiek Duitsland, zal dit land, in geval van oorlog, In een hoogst gevaarlijks of, aa duidelijker te zijn, in een militair hopeloze positie plaat sen. De Sowjet-regering beschouwt de maatregelen om de Duitse federale re publiek met atoomwapens te bewape nen als onwettig, zy behoudt zich, als een partij betrokken bij de oorlog te gen het Duitsland van Hitier en als een ondertekenaar van de militaire capitulatie en van de verklaring van de nederlaag van Duitsland, het recht voor, voor zichzelf de geëigende con clusies te trekken met betrekking tot West-Duitsland. De opvoering van de oorlogsvoorbe reidingen in West-Duitsland heeft ken- nelyk ten doel een speciale rol te spe len met betrekking tot de aanstaande ministersconferentie in Genève. „Het heeft er alle schijn van, dat zekere kringen in de Duitse federale repu bliek, van wie bekend is dat zy gekant zijn tegen een vredesverdrag met Duitsland en de normalisering van de situatie in Berlijn, niet weinig ver heugd zouden zijn, indien de pogingen can brandende kwesties op te lossen, volledig schipbreuk zouden hjden", aldus Moskou. EEN UUR LANG heeft fister- avond een zaal vol toneelliefhebber» in de Haagse Koninklijke Schouw- burs zitten wachten, omdat een to neelspeler zoek was geraakt. De voorstelling ging ten slotte niet door. OM ACHT UUR zou de toneel groep Theater beginnen met de op voering van „De geschiedenis vaa Vasco". De spelers stonden ge schminkt op de planken klaar, maar Hans Coleman, die een hoofdrol speelt, was er niet, STAD EN LAND werd afgebeld, maar nergens werd de vermiste speler gevonden, 's Middags was hü nog voor de televisie opgetreden; op weg van Bussum via Amsterdam naar Den Haag verdween hy ech ter. Om negen uur werd de voor stelling ten slotte afgelast. VOOR ZUN vroegere Amster damse adres Culeman woont thans in Arnhem vond men ten slotte (ieder was ongerust, de po litie werd ingeschakeld) ziln auto, maar de acteur bleek niet thuis. EERST KORT NA middernacht kwam Hans Culeman, zich van geen kwaad bewust, daar, terug om naar bed te gaan. Geheel ontdaan hoorde hy van. de ter plaatse uitgezette wachtpost, hoe er naar hem gezocht w&s» HANS CULEMAN, die vanmor gen weer voor t.v.-opnamen In Bus sum moest zijn, besloot daarom de nacht ia Amsterdam door te bren gen. Hy was er vast van overtuigd, dat de Haagse voorstelling t olgende week dinsdag plaats zou hébben. IN AMSTERDAM kwam hy een vriend tegen met wjj hy zijn „vrije avond" doorbracht. Zodoende was Culeman die terwijl iedereen hem gejaagd en bezorgd opspoorde rustig zyn avond heeft verbafo- beld, nergens te bereiken. De beer T. J. Twijnstra, voorzitter van het verbond van Nederlandse werkgevers, plaatsvervangend voorzit ter van de Sociaal-Economische Raad en oju voorzitter van de commissie ontwikkeling nationale economie van raad, te op S3-jarigs leeftijd '«ver leden. De heer Twynstra werd 17 augustus 1890 te Akkrüm geboren. Hy studeer de filologie en geschiedenis aan de universiteit te Amsterdam. Tijdens de eerste wereldoorlog nam hU de leiding op zich van de onderneming van zijn vader en eerst veel later heeft hij zijn studie in Leiden voltooid. Van 1920 tot 1935 was hy, met eni ge onderbrekingen, voorzitter van de vereniging van "Nederlandse oliefa brikanten en voorzitter van het be drijfschap Margarine en Oliën, In het begin vaa de tweede we reldoorlog werd de heer Twijnstra benoemd tot voorzitter van de hoofd groep industrie. In 1943 trad hy af om na de oorlog weer tot dezelfde functie te worden geroepen. Kort daarna werd hy voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. In deze functie maakte hij deel uit van ver scheidene belangrijke organisaties op economisch gebied. De heer Twijnstra is ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de Orde van Oranje-Nassau. Vice-president Nixon van de Verenigde Staten (rechts! en de Cubaanse opstande lingenleider thans premier Fidel (Van een onzer verslaggevers) Dc Keur van een welriekende gardenia zal volgende week op Schiphol de 45-jarige Amerikaan Tony Turk- de weg wijzen naar zijn correspondentievrieuain me vrouw Ph. Winkelaar uit Den Haag. De heer Turks uit Buluth in Minnesota is ai veertie laar blind ten gevolge van een °ngeluk. Dwrom zalU deze vrouw nooit kunnen zien. Maar toch ziet lui mc verlannn uit naar de eerste ontmoeting. Mevrouw Winkelaar heeft familieleden in Dulutl aan wie zU af en toe bandopnamen zond. Deze familie leden hadden echter geen apparaat om de band af te draaien. Daarom deden ze een beroep op de heer Turks, die, omdat hij blind was. veel gebruik maakte van bandrecorders. De heer Turks kwam. hoewel hij het Nederlands nie( •erstond. dadelijk in de han van de «tem van mevrouw Vinkelaar, zo vertelde hU later. Daarop begon een regel matige correspondentie tussen mevrouw Winkelaar, eer •eduwe, en de heer Turks, die nu zal telden tot eer -tmoeting. Afgesproken is dat mevrouw Winkelaar een gardenia en geurige bloem, zal dragen, waaraan haar vrien- taar zal herkennen. Castro verlaten N'ixons bureau In Washing ton na een conferentie van bijna tvvee-en- een-hslf uur. Castro, die ee.i bezoek bracht aan de Verenigde Staten, zei dat het onderhoud waarvoor hij op zijn programma slechts een kwartier had uitgetrokken „zeer vriendschappelijk" was geweest. DE moordzaak-Axel is vrijwel zeker opgelost. Het slachtoffer is ge ïdentificeerd als de 39-jarige mevrouw Julienne de BackerScbietse uit het Belgische dorpje Blaasveld, dat tussen Mechelen en Antwerpen ligt. Haar echtgenoot is gearresteerd en werd vandaag aan een kruisverhoor onder' worpen, doch vanmorgen had hij nog niet bekend de moord te hebben ge pleegd. Het lichaam van de vrouw is op 9 april vrijwel geheel verkoold in een greppel in de omgeving van Axel gevonden. Enige kledingstuk- (Van onze correspondent) Steenwijkse brandweer rukte onmiddellijk uit toen zö gealarmeerd werd in verband met een brand in een stro-opslagplaats, maar kon -ptets at om datde nieuwe brandspuit niet onder een viaduct door kon. Men besloot om te rijden, maar inmiddels waren al 150 pakken geperst stro op het landgoed „De Wolberg" verast. Kinderspel met lucifers was oorzaak vaa de brand. ken en enige kleine voorwerpen, die niet geheel verbrand waren, vorm den de enige aanwijzingen voor het politie-onderzoek. Het „signale ment daarvan is in de afgelopen, weken via pers, radio en televisie verspreid. De moeder van het slacht offer heeft daardoor de overblijfse len van de japon en de mantel her kend. Het echtpaar B. was sinds 1948 ge huwd. Sinds 1954 woonde het in Blaas veld (3000 inwoners). De vermissing van de vrouw was niet by de politie aangegeven. Bij het verhoor van de verdachte waren zowel autoriteiten van de Belgische ais van de Neder landse pustitie aanwezig. In de wo ning van tde verdachte is een uitge breide huiszoeking ingesteld. Vanaf het ogenblik dat de mooi ontdekt is, heeft het onderzoek zich over het grootste gedeelte op België gericht, omdat het reeds van het begin af waarschüniyk leek dat het slacht offer Belgische was. De moord is ook in verband gebracht met een in Gent gepleegde dubbele moord op een herbergierster en haag

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1