Moeten bommenwerpers uit Frankrijk? 3 SPANNING LONDEN Brieven per raket verzonden AMERSFOORT viert zijn 00ste verjaardag H' Defensie reorganisatie Koopt op tijd uw zekerheid verplaatst naar Dreigt breuk iis Geneve? BONDGENOOT VRAAGT ATOOMGEHEIMEN DeGaullezou gesprek met Eisenhower willen Prins Bemhard bij NAVO-oefening NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK AMERIKAANSE PRIMEUR Van ergens op zee' naar vasteland WESTEN stelt eisen voor topconferentie Grote manifestaties rond eeuwfeest D Papoea's vervangen Indonesiërs bij oliemaatschappij Hoofdambtenaar van fraude verdacht Nog geen spoor van verdwenen vlieger Zonnige perioden maar vrij koelK Haagse Trouw-mars passeert de 1000! r r 'i DINSDAG 9 JUNI 1959 ZEVENTIENDE JAARGANG No. 4315 Directeur: H. D£ RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT In verband met de weigering van Frankrijk depots e.toomladingen op zyn gebied toe te laten ovcrweejgt het Navo-opperbevel in Europa ongeveer 200 jachtbommenwerpers uit Frankrijk naar Duitsland over te plaatsen. Dit werd van bevoegde zijde vernomen, nadat het hoofdkwartier een communiqué uitgegeven had waarin slechts wordt gezegd dat „aandacht wordt geschonken aan maatregelen ter verzekering van de doeltreffendheid van het optreden van geallieerde eenheden die in Frankrijk gestationeerd zijn". Willy Brandt in Parijs Wr TIET Amerikaanse departement n van posterijen, heeft gisteren bekendgemaakt, dat de eerste ge slaagde postaflevering per raket heeft plaats gehad. %tk: tFdXtf; (Van een onzer verslaggevers). ET charter, dat bisschop Hendrik van Vianden in 1259 ondertekende en waarbij de kleine neder zetting Amersfoort en haar inge zetenen in het bezit werden ge steld van de stadsrechten en daar bij behorende privilegiën, is voor de bijna 70.000 Amersfoorters van thans aanleiding om deze zomer feest te vieren: Het feest van een zevenhonderdjarige stad. „Klank- en lichtspel" „Amista 1959" Kartonnen stadspoorten De raket, een Regulus I van de Amerikaanse marine, werd afge vuurd door een onderzeeër in de Atlantische Oceaan' en was later geland op de marinevliegbasis Mayport nabij Jacksonville in Florida. Er zijn weer frambozen Botterdam; Win. 4M WKBOttaat 20 - Teiel. XIO7O0 1« u Foetbuo Hut Postgiro No. -1Ï4518 Klseluondienet abonnementen; B 30-18.30 uu Zaterdags 17—18 uur. Telefoon 115700. HuygeaaplWn 1 - Telefooe 183467 (1 Maen) Poctbus 1091 Postgiro No. «24867. tOaebtendienjtt: 18-30—18.30. Tel»#. 482588 Spui weg 193 Teler. 4570. Lange Haven 73 Telef. 67866. -i-Grareabage: Dordreebt: Schiedam: 4bonnementapri)» 61 cent per wartaal. Loaae tmnnxni t 2.63 per maand, t 7.80 pei Verschijnt dagelUKf (Geldig tot morgenavond) KOEL. Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige westelijke wind. Koudere nacht. Morgen overdag ongeveer derelfde temperaturen als vandaag. Morgen: Zon op: 4.21 Onder: 20.58 Maan op: 8J20 Onder: 23.21 (Van onze militaire medewerker) NX U er één ministerie van Defensie 1 is gekomen en de afzonderlijke ministeries van Oorlog en Marine zijn opgeheven, is het vraagstuk van de verdere reorganisatie brandend ac tueel. Van marine-zijde is een pleidooi ge leverd voor de 2gn. verticale organi satie, d.wz. voor eik van de onder delen van de krijgsmacht een staats secretaris, een opvatting, die niet ge deeld werd door de afgetreden minis ter van Defensie, waarbij deze zich geheel schaarde aan de kant van on ze beste militaire deskundige in de Tweede Kamer, de heer Calmeyer Beiden staan de zgn. horizontale or ganisatie voor, waarvoor onlangs ook de directeur-generaal van Oorlog pleitte. Drie autoriteiten dus met ja renlange ervaring. Hiertegenover stelt de marine het voorbeeld van d V.S., waar eveneens enkele jaren ge leden de verticale organisatie is ge kozen. I N dit verband kan het dienstig zijn te berinneren aan wat de heer Calmeyer op 10 februari jL zei in de Tweede Kamer. In zijn rede koos de ze afgevaardigde zonder aarzeling voor de z.g. horizontale organisatie, m.a.w er zou moeten komen een minister van niet voor Defensie met een staatssecretaris voor materiële, een staatssecretaris voor personele en wellicht persoonlijk zou de heer Calmeyer liever een directeur-gene raal zien een derde staatssecreta ris voor financiële en administratieve aangelegenheden. ZJ. zou alleen hier door een efficiënte leiding en een zo groot mogelijke integratie van onze krijgsmacht kunnen worden verkre- Parijs gen. De andere oplossing lijkt volgens de heer Calmeyer eenvoudiger, maar zou z.L onvermijdelijk leiden tot het uit elkaar trekken van de verschillende krijgsmachtdelen en tot het behoud of juist in het leven roepen van contro versen zoals die b.v. in de V.S. naar voren zijn gekomen en die zeker in een kleine krijgsmacht als de onze moe ten worden vermeden. De afzonderlijke belangen van de krijgsmachtdelen moeien worden be hartigd en voorgestaan, maar vol gens de heer Calmeyer dient dit te geschieden door de chefs van staven, die hij grotere bevoegdheden zou wil len geven vooral t.o.v. het personeels beleid. Saamgevat is de opvatting van ge neraal Calmeyer dus: verticale orga nisatie waar het om militair-tech nische redenen noodzakelijk is (het terrein dus van de afzonderlijke chefs van staven) doch horizontaal voor al le gemeenschappelijke zaken. Een op vatting die ook in het bedrijfsleven, naar wij van een hoogleraar-econoom vernamen, als de meest efficiënte wordt aangemerkt. Dit oordeel vsn een econoom zal ongetwijfeld onze nieuwe minister-zakenman aanspre ken. EEN korte herinnering nog aan de rivaliteit in Amerika. Eerst kwa men daar de admiraals In opstand toen h.i. de marinebelangen werden geschaad door het stopzetten van de bouw van supervllegkampschepen. Dit had suc ces. De marine mocht verder bouwen en er zelfs 12 op stapel zetten. Ver volgens kwamen de kolonels in op stand, omdat de legerbelangen in het gedrang kwamen. Dit had minder sue ces en uit protest ging chef staf Ridg- way voortijdig met pensioen. Later toen de wereld opschrok door het Russische succes met de eerste Spoetnik, bleek dat de onderlinge ri valiteit de ontwikkeling van de gelei de en ongeleide raketten had vertraagd en tot grote geldverspilling had' ge leid. Generaal James Gavin ging toen uit protest met voortijdig pensioen om het vrije woord te kunnen voeren en tegen de uitwassen van de rivali teit op te komen. Van de laatste tijd dateert het voortijdig ontslag van de chef sta/ van het leger, generaal Taylor, ter wijl momenteel een strijd gaande is tussen luchtmacht en Marine over de vraag of de atoomduikboten uitgerust met middelbare raketten onder het commando van de luchtmacht moe ten vailen. AMERIKA is dus een teken aan de wand. In de jaren dertig heb ben wij trouwens in eigen land iets dergelijks beleefd. De marine wilde toen een slagkruiservloot voor Ned.- Indië en het KNIL een sterke leger- luchtmacht tot het bestrijden van vij andelijke oorlogsschepen binnen de Archipel en als paraplu boven de eigen vloot. Deze controverse heeft een goede opbouw van de defensie daar vertraagd tot het te laat was. Ervaring is een waardevolle leer meester en wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Beide fac toren pleiten voor de oplossing van generaal Calmeyer. met in conflict NAVO Prins Bernhard zal van woensdag tot en met vrijdag in zijn functie van in specteur-generaal der Koninklijke Ma rine een gedeelte van de thans aan de gang zijnde NAVO-oefening Fairwind 4, in het noordelijke gedeelte van de Noordzee bijwonen. De Prins zal zich daartoe per mari nevliegtuig naar het Nederlandse vlïegkampschip Hr. Ms. Karei Door man begeven, Advertentie) Zon op Zon onder Informeel is in. Parijs reeds het idee gelanceerd o.m. door het Gaullisti sche blad „Combat" van een spoe dige ontmoeting Eisenhowerde Gaul le, om een dreigende breuk tussen Frankrijk en de Navo te vorkomen. Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Parijs heeft meegedeeld, dat Frankrijk „geen nieuwe Navo-verplichtingen zal aan gaan". Zoals bekend, wenst de Franse regering, behalve gegevens over kern wapens, dat de westelijke landen het Franse optreden in Algerije volledig steunen en dat Frankrijk wordt be handeld als een der „groten", de Ver. Staten en Engeland. De Gaulle heeft op gelijkgerechtigdheid aangedrongen vrijwel sinds het tijdstip, dat hij aan de macht kwam. Het is bekend, dat de opperbevel hebber van de Navo-strydkrachten in Europa, genei aal Lauris Norstad, zich zorgen maakt over de gevechtskracht van zijn jachtbommenwerpers welke op vliegvelden langs de Duitse grens gestationeerd zijn Zoals de toestand nu is moeten deze van de Franse basisen opstijgen en in geval van oor log in Duitsland hun atoombewapening ophalen. Volgens de meeste waarnemers zul len zij in oorlogstijd daarvoor nooit de tijd krijgen. De Franse regering heeft van haar kant een zeer kort communiqué uit gegeven waarin gezegd wordt dat met de Verenigde Staten en Groot Brittannië besprekingen gevoerd wor den over verscheidene Navo-pro- biemen, waaronder de opslag van atoomwapens. „Zeer binnenkort kun nen deze hun beslag krijgen", aldus het communiqué. De Franse regering beschouwt de besprekingen als van essentieel be lang, maar er is geen sprake van het op zich nemen van nieuwe verplich tingen vas da Navo. Yïs Frans» zijde weigerde men toelichting op deze laatste passage. Men is reeds begonnen een eskaier straalbommenwerpers uit Frankrijk naar een ander Navo-land (nog onbe kend welk) over te brengen. De Londense Times sprak zich van daag uit ten gunste van de huidige Brits-Amerikaanse politiek, die het andere landen moeiiyk maakt even eens atoommogendheden te worden. Men zou kunnen redeneren, aldus de Times, dat op den duur een land als Frankrijk toch sen. atoommogendheid zal worden, doch als men het zou aan moedigen, zouden anderen het voor beeld van Frankrijk gaan volgen, zoals Frankrijk het Britse voorbeeld volgt. De nadelen daarvan zijn duidelijk: het gevaar van een „toevallige oorlog" zou groter en overeenstemming over ont wapening zou veel moeilijker worden De Washington Post verklaarde van daag, dat hef Amerikaans-Franse me ningsverschil over de kernwapens ern stig is, doch niet onoverkomelijk. De crisis tussen Frankrijk en zijn Navp-bondgenoten dreigt hier op de voltallige zitting van heden -$an het Atlantische congres tot een climax te komen. Frankrijk streeft ernaar de Weste lijke defensieplannen op wereldformaat te schoeien en generaal Billotte, oud minister van Defensie en minister van Oorlog van generaal de Gaulle in oor logstijd, heeft aan United Press Inter national meegedeeld, dat hij klaar stond om de strijd op de tribune voor het congres te brnegen. Bi'lotte zei, dat de politieke com missie van het congres het Franse voorstel gisteren verwierp, maar hij is nu vrn plan om het vandaag op de voltallige zitting in te dienen. De tekst van het Franse voorstel luidt: „Hebben besloten: dat de Atlan tische defensie de toepassing moet zijn in het gebied, dat door het Navo-ver- drag gedekt wordt, van een strategie, die ontworpen is en gevoerd .wordt op wereldwijde schaal" In sommige congreskringen zag men hierin een poging om andere landen in de strijd om Algerië te betrekken. Burgemeester Brandt van West- Berlyn zal vandaag in Parijs aankomen voor een bezoek van drie dagen aan Frankrijk. Brandt zal onder meer ge neraal de Gaulle ontmoeten. DE directeur-generaal van de Ameri kaanse posterijen, Summerfield, be kijkt hier de brief, bestemd voor pre sident Eisenhoiver, welke met de eer ste rakrstpostzending vanaf een duik boot in de Atlantische Oceaan naar de Verenigde Staten werd geschoten. Deze eerste raketpostzending, welke 3Ü00 brieven betrof, slaagde volkomen. Het projectielwaarvan men. gebruik maakte, was een „Regulus" van de Amerikaanse marine. Uit opmerkingen van een. Russische woordvoerder hebben westelijke waar nemers ln Genève de indruk gekregen dat de Sowjet-Unie thans aanstuurt op afbreken van het ministerieel overleg ia Genève. Ook westerse diplomaten op de conferentie vermoeden een der gelijk streven van de Russische minis ter Gromlko, dat dan als gewenste ge volg een onvoorwaardelijke topconfe rentie zou moeten hebben. Naar in Genève verluidt zal het wes ten alleen met een topconferentie in stemmen als de Russen akkoord pan met bepaalde waarborgen ten aanzien van Berlijn. Volgens waarnemers in de Zwitserse conferentiestad r.Un de eisen die het westen stelt de volgende: X. Erkenning van de rechten van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk ten aanzien van de handhaving van de troepen in West-Berlijn. 2. Erkenning van de rechten van de geallieerden en de Westberlijners ter handhaving van onbeperkte toegang tot Berlijn over land, water en door de lucht. 3. Waarborging van de rechten de- geallieerden ter bescherming van K~~ economisch bestaan van de Westberlij ners in geval van een blokkade, die zou worden opgelegd door de Oost duitsers. De Russen hebben gisteren verklaard dat de ministersconferentie haar einde nadert. Een woordvoerder van de Sow- iet-Unie zei: „Ook al is geen akkoord bereikt, het stadium waarin het werk op de conferentie zal worden besloten is bereikt." E fraxle O. L. Vrouwetoren of „Lange Jan" ls onbetwist het meest bekende monument en men zou zelfs kunnen zeggen het „handelsmerk." van de jubilerende stad Ametstoert, TIJDENS de eeuwfeesten is het mo gelijk een overzicht te krijgen van de heie ontwikkeling van Amers foort op een tentoonstelling, die wordt ingericht in het nieuwe expositie gebouw, dat architect G. tietveld op het terrein „Zonnehof" aan de Ulrechtseweg heeft gebouwd. In het permanente hoofdgebouw Is de histo rische tentoonstelling Ingericht, ln de barakken daaromheen exposeren de in Amersfoort gevestigde beeldende kun stenaars hun werk en geven schoolkin deren hun visie op zevenhonderd jaar en nog meer - Amersfoort. Een nationale manifestatie is de tentoonstelling, die is gewijd aan het werk van de beroemde klokkengieters Francois en Pieter Hemony. Met de geschiedenis verbonden is ook een historisch „klank- en licht spel", dat 22 juni aan de Zuidsingel in première gaat. Deze week wordt ook nog geopend „Glazen Glorie", een ten toonstelling van 500 jaar glaskunst in ,,'t Oude Wevershuys", een van de mooiste van de beroemde Muurhuizen. Voor de muzikale viering heeft Yehudi Menuhin een waardevolle toezegging gedaan. Op 3 juli zal hij samen met het Utrechts Stedelijk Orkest onder leiding van Paul Hup- perts een gala-concert geven met werken van Bach en Beethoven. De industrie van Amersfoort pre senteert zich van 24 juni tot 11 juli in het Soesterkwartier in een groot over zicht „Amista 1959". Verder zijn er gedurende de zomermaanden wagen- en openluchtspelen, sportwedstrijden o.a. een groot internationaal biljart- toernooi en een zeepkistenrace voor de jeugd op de Amersfoortse Berg), een Beierse show in de eerste weken van augustus op het historische cen trum van de stad, de Hof, feesten in de buitenwijken, vuurwerk en tot slot een groot bloemencorso. Het feest wordt donderdagavond ge opend met een bijzondere zitting van de gemeenteraad Vrijdagmiddag is er een plechtige bijeenkomst in de oude St. Joriskerk, waarna een beeld van de schutspatroon van de stad zal wor den onthuld, In dezelfde St. Joriskerk beleggen de gezamenlijke protestantse kerken 's avonds een dankdienst bij de herdenking van het stadsjubileum. Overigens is nu al te zien, dat de Amersfoorters gemeend hebben de geschiedenis een handje te moeten hel pen. Op verscheidene plaatsen in de stad hebben vlijtige handen met karton en verfkwast weer enkele stadspoorten opgericht. In dezelfde folkloristische sfeer zij het wat persoonlijker ligt ook de groots opgezette kostume ring, waaraan duizenden Amersfoor ters meedoen. Gedurende twee weken in augustus steken de deelnemers met het college van B. en W. aan het hoofd zich in kostuums naar de mode van 15001650. Daarbij zijn de Amersfoorters te rade gegaan bij de Edammers, waar men enige jaren ge leden ook iets dergelijks heeft ver toond. Voor de oud-Amersfoorters, waar ook ter wereld, wordt zaterdag 8 aug. een reünie gehouden. Een unieke specialiteit voor de ken ners is ten slotte het St. Jorisbier, een brouwsel van de fijnste gerst en hop, volgens een eeuwenoud, in onbruik geraakt, recept. Tijdens de feesten zal het alleen in Amersfoort worden geschonken. De onderzeeër was de Barbero, een raketschip van de marine. De afstand waarover de postaflevering had plaats gehad, werd niet vermeld. Het depar tement heeft slechts verklaard, dat de onderzeeër zich „ergens op zee be vond". Het postpakket met 3000 brieven be vatte een brief die was gericht aan president Eisenhower. Andere brieven in het pakket, die alle afkomstig waren van de Amerl kaanse directeur der posterijen, Ar thur E. Summerfield, waren voor de kabinetsleden, congresleden, leden van het hooggerechtshof, de gouverneurs van alle Amerikaanse staten en ge bieden en de directeuren van de PTT in 9ü andere landen, die zyn aange sloten bij de Wereld Post Unie. De reis van de raket had 22 minuten geduurd, aldus het departement. Summerfield, die dit alles meedeel de in een telefoongesprek met de Washington Evening Star, verklaarde, dat het een groot gebeuren is geweest. Hy zei, dat het van een landingsstel voorziene projectiel een prachtige lan ding had gemaakt, waarbij de snelheid door een parachute werd gebroken. Op het vliegveld stond PTT-perso- neel gereed om de post uit te laden en onmiddellijk door te zenden. (Van een onzer verslaggevers) Op Ambon Is dezer dagen aangek©» men het Panamese schip JPapagajo'* met aan boord een aantal Indonesiërs en hun gezinsleden, afkomstig van Nederlands-Nieuw-Gufnea. Dit was al de derde trip van de „Papagajo". De Indonesiërs waren als werklieden in dienst geweest bij de NNGPM, de Nederlands-Nieuw-Guinese petroleum- maatschappij. De leiding van de NNGPM streeft er namelijk: naar het werk grotendeels door Papoea's te laten uitvoeren. Vele Papoea's kregen dan ook een opleiding. Na hun indiensttreding wer den de Indonesische werklieden over bodig en ingevolge de bepalingen in het contract moeten zij terug naar het land van herkomst. In totaal zullen ongeveer drie honderd Indonesische werklieden met hun gezinnen (in totaal 1500 personen) Nederland*; -Nieuw-Guinea verlaten. De NNGPM heeft voor hun terugbrenging het Panamese schip gecharterd. De Indonesische werklieden wisten al van het begin af aan dat ze later teruggestuurd zouden worden. Ook da verminderde exploratiewerkzaamheden wettigen de afvoering. De gemeentepolitie van Leeuwarden heeft de ongeveer veertigjarige B. J. de V. alt Leeuwarden ruid, hoofd van de afdeling Sociale Zaken der ge meente Leeuwarderadeel, gearresteerd. Hij zou reeds enkele jaren achtereen frandulenze handelingen in dienstbe trekking hebben gepleegd. Bij een boekencontrole kwamen ve rificateurs van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten tot de ontdek king, dat er een tekort was van ruim 4500 gulden. Naar van de zijde van de Justitie vernomen wordt, moet re kening worden gehouden met de mo gelijkheid, dat dit bedrag na een gron dige inspectie groter zal blijken te zijn. (Van een onzer verslag gevers) Leden van de marechaussee Ba actief op soek naar sergeaait-vifefer A. Meerholz, die zaterdag van de vlieg basis Woensdrecht ls weggelopen, De onderofficier, die vader rm vier kin deren ls, nam de benen, toen hem werd meegedeeld, dal hem alsnog acht dagen verzwaard arrest was opgelegd. De sergeant zelf had gemeend, dat de zaak al wat, afgedaan. De vlieger is spoorloos. AHe onder zoekingen lebben niet het geringste resultaat dpgeleverd. Indien hij mor gen niet bij zijn squadron is terugge keerd, moet h(j beschouwd worden als de.vrteur. Het militaire strafrecht kent zware straffen voor desertie. Desertie, gepleegd in vredestijd, wordt gestraft met een gevangenisstraf va ten hoog ste twee jaar, in oorlogstijd met ten hoogste zeveneneenhalf jaar gevange nisstraf. TEN noorden van Schotland bevindt zich een gebied van lagedrulc, dat langzaam naar het noordoosten trekt. Het koufront van dit lagedrukgebied pas seerde de afgelopen nacht het gehele land. Het bracht bijna overal enkele mm regen. De meeste neerslag 7mmwerd afgetapt ln Eelde. Om het lagedrukgebied stroomt nu po laire lucht via de Britse eilanden naar do Noordzee. Hierin komt een zwakke rug van hogedrnk tot ontwikkeling, die zich ovet Ierland naar het oosten verplaatst. De bul. igheid fs daarom zeer gering. Morgen komt het weer in onze «mg e ving geheel onder Invloed van de rug van hoge. druk. Flinke perioden met zonneschijn; sol len dan voorkomen en het zal bijna overal droog blijven. De temperatuur blijft, ten gevolge van da aanhoudende aanvoer van polaire lucht, be neden normaal. (Van onze correspondent) Er zijn weer frambozen. Verschillen de telers hadden gisteren dat produkt aangevoerd op de veiling in Kapelle- Biezelinge. Er waren hierdoor reeds enkele tientallen kilo's te koop. De prys liep van 58 tot 90 cent per doos van 200 gr>m. De aanvoer van fram bozen begint dit jaar wel erg vroeg want het vorig jaar kwamen de eerste pas op 20 juni aan de veiling en het is normaal dat de oogst in de tweede helft van juni begint. Het aanhoudende dro ge en warme weer in de maand mei heeft de ontwikkeling van de frambo zen in Zeeland zeer bespoedigd. Het is het ras Malling Promise dat thans be gint te rijpen. De stand van de fram bozen is over het algemeen gunstig, hoewel er percelen beginnen te ko men die nodig regen moeten hebben. In het jaarverslag van het Interna tionaal Agrarisch Centrum wordt over de herplaatsing in de agrarische sector van de uit Indonesië naar Nederland gerepatrieerden gezegd, dat er zich 350 bij het IAC hebben gemeld. De plaat sing van landbouwkundige ingenieurs is vry vlot verlopen; van de 57 vonden er 40 weer een functie. HET aantal inschrijvingen voor de zevende Haagse Tronw- mars op zaterdagmiddag aan staande is de duizend gepasseerd. Het is begrijpelijk, dat veel be langstelling bestaat voor dit wan- delfeest, dat de veelzeggende naam „tocht door parken en landgoederen" gekregen heeft. De jury voor deze mars be staat uit: 12 km schoolgroepen: J. H. Schelfhorst. A. Reedijk en G. J. Teeken, 12 km verenlginga- groepen: C. van Dam, Ffc. van Oordt en F. W. Bavins, 18 km: C. H. Smaling, J. J. van der Ent en E. van der Stal, 25 en 30 km: W. W. Holleman. M. J. Taekema en S. J. de Boer. Er kan voor de Trouwmsrs nog steeds worden ingeschreven bij alle kantoren van Trouw. Het wandelsecretariaat is gevestigd bü dagblad Trouw, Huygensplein 1 te Den Haag.

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1