Gemeenten op eigen benen Samenvattend plan opgesteld Vanmiddag beslissing JOYRIDERS IN VOLLE VAART SLOOT IN Generaal Calmeijer staatssecretaris Vice-adrairaal Moorman weer op Marine? Zal Gromiko eindelijk toeschietelijk zijn: Garantie van de staat voor Hilton-liotels NOG GEEN OVERWEGENDE BEZWAREN IN KAMER m Amerikaans vliegtuig bij Noord-Korea beschoten w BENOEMING VANDAAG VERWACHT: N Premier van Kerala nodigt Nehroe uit Waar het in Genève om draait Morgen iets kouder Twee MIG's deden zes aanvallen Londen-Parijs in negen minuten r RECES BEZOEK NIET NIEUW WOF^DAG 17 JUNI 1959 ZEVEIVTIEWDEIAARGANG No. 4322 J Hoofdredacteur ür. J. A. H J. 8. BKUINS St.üT Mijnwerker na ongeval overleden Tijdens achtervolging Si VANDAAG is de benoeming te verwachten van luitenant- j. ,~v;yi: - (Van onze parlementaire redacteur) HET ziet er niet naar uit, dat het wetsontwerp tot het geven van een garantie van f 24 miljoen voor de betaling van rente en aflossing van leningen ten behoeve van de te Rotterdam en Amster dam te bouwen Hilton-hotels zal worden verworpen. Bij de behandeiing van het ontwerp, dat verdedigd wordt door staatssecretaris Veldkamp, zijn van de grote partijen geen over wegende bezwaren gehoord. Weliswaar zijn nog slechts vier spre kers in de Tweede Kamer aan het woord geweest, maar onder hen waren die van de K.V.P. en de P.v.d.A., de heren Van der Heuvel en Peschar. die beiden enige bezwaren hadden, doch die zich verder in constructieve zin over het ontwerp en over de hotelplannen uit lieten. Steun generaal b .d. M. R. H. Calmeijer tot staatssecretaris van Land- en Luchtmacht. In het gedrang ..Moeilijk- Overleg Tot elkaar? 14 dagen gratis Uitzettingsbevel tegen De Wit ingetrokken a. KO(iera<un: <.(Srar.nbac«. ourdrectit. irblfdsm; \Uonnt5niKntapry* 81 cent per ivartaol rummei» IS witter at: vyitiiAtrant za tetei. j iaruu (8 Li Postbus 1112 - Postgiro No. 424319. KJachtendienst abonnementen L8.30-i9.30 ul Zaterdag» 17—18 uur. Telefoon 115700 Huygenapitein 1 - Telefoou 183467 (3 lijnen i Postbus 1091 Postgiro No. 4(24867. Klachtendienst; 18.30- 19.30. Telef. 382569 Spuiweg 132 - Telel, 4570. Lange Haven 73 - Telei. 67466. t 2,95 per maand, 1 7.80 pei nt Verschijnt dsgeUji» V_ (Geldig tot morgenavond) WESTELIJKE WIN». Tijdelijk veel bewolking, maar geen regen van bete kenis. Matige tot krachtige westelijke wind. Iets lagere middagtemperatnren. Morgen: zon op: 4.19 Maan op: 18.04 Onder: 21.03 Onder: 2.45 L>.iei ieur: H DID HUIG |J E behandeling van het onlangs ingediende wetsontwerp inzake de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten zal, naar het zich thans laat aanzien, niet voor het najaar plaatsvinden. Ofschoon dit wel wat vreemd is voor een regeling, welke met. terugwerkende kracht tot 1 janu ari 19Ö9 zal gelden, is het toch toe te juichen, dat dit voorstel niet over haast tn behandeling komt. Er is thans nog atle gelegenheid het wets ontwerp aan grondige beschouwingen te onderwerpen en de bezwaren er tegen naar voren te brengen. Met name dient dan onder ogen gezien te worden de vraag, of aanvaarding van de voorstellen van de regering ertoe zuilen medewerken, dat de gemeente meer dan in de laatste tijd het geval ia geweesl weer op eigen bene komen te staan. WESTEN GEEFT GROMIKO LAATSTE KANS DE voorzitter van Unie, mr, H. J'. de Chr. Hist J. Beernink, heeft dezer dagen te kennen gegeven dat slechts belangrijke wijzigingen het wetsontwerp aanvaardbaar kunnei maken. Het gaat er dan maar niet om, dat er 385 gemeenten, vergeleken bij de oude regeling, op achteruit zul len gaan, ofschoon ook dat wel be langrijk is. Amsterdam, dat reeds thans een müjoenentekort heeft, zal volgens de n:euwe regeling f 35.miljoen minder ontvangen. Den Haag, dat er even min goed voorstaat, zal nog 3 mil joen minder ontvangen en Rotterdam, dat tot nu toe er steeds ln geslaagd is een sluitende begroting aan te bie den, zal uit het gemeentefonds 136 miljoen minder ontvangen. Deze cijfers alleen zijn reeds vol doende om in het licht te stellen, dat het wetsontwerp geen terugkeer van de financiële zelfstandigheid van de gemeenten zal breng n. Die zelfstandigheid en de eigen ver antwoordelijkheid worden het best be vorderd door de uitkeringen maar dan niet te geringe naar objectieve normen vast te stellen. Dat is ook de bedoeling van de regering. Maar de vraag rijst, of tenslotte hel ingedie.n; de ontwerp toch niet van dien aard ts dat nog maar al te veel aanvullende bijdragen en subjectieve verhogingei toegekend moeten worden. ieder hel er in principr wel over eens is. dat er naar gestreefd moet worden de gemeenten op eigen benen te doen staan, veigist zich. Op de vorige week te Leeuwarden gehouden aca demische dag heeft prof. dr. J. Pen betoogd, dal de financiering en het peil van de gemeentelijke uitgaven centraal geregeld behoren te worden. Dat kan, volgens de hoogleraar niet anders Hij wees erop, aai de moderne belastmgtheorie. die steunt op de theo rie van J M Keynes, de functie van de belastingen niet primair ziet in de dekking van de noden van de schat kist. maar in de regulering van de eennomisehe kringloop Welnu, zo zegt hij, met deze nieuwe belastingtheorie is eeri eigen belasting gebied voor de gemeenten moeilijk t rijmen en daarom kan op een herstel van de financiële zelfstandigheid der gemeenten niet worden gerekend. Gelukkig blijft deze opvatting niet onweersproken. Met erkenning van de maatschappelijke ontwikkeling, welke geleid heeft tot een meer en meer cen traliseren van de belastingheffing bij het rijk, blijft er toch zeker de moge lijkheid het bestaande belastinggebied van de gemeenten te handhaven en behoef) zelfs elke uitbreiding van dat eigen belastingebied niet te worden af gewezen. Dit heeft prof. dr D. Simons duidelijk in het licht gesteld. OG altijd geloven wij, dat de ge meentelijke zelfstandigheid grote betekenis is voor onze menleving. Daarom zal alles ln werk gesteld moeten worden om van sa- het die zelfstandigheid, welke met een eigen verantwoordelijkheid gepaard dient te gaan, te bevorderen. Indien de Staten- Generaal bii de behandeling van hel aanhangige wetsontwerp inzake de fi nanciële verhoud'rr van rijk en ge meenten daarvan ook doordrongen is, dan zal het stellig mogelijk zijn wijzi gingen aan te brengen, welke ertoe kunnen bijdragen dat de gemeenten meer dan de laatstt tijd het geval is geweest, weer op eigen benen komen te staan. 'n het ziekenhuis in Sittard is giste ren de 38-jarige J H. Wanten uit Sit tard overleden. Hij is de vorige week donderdag op de 455-meter verdieping van de staatsmijn Maurits bekneld ge raakt tussen een transportband en een luchtschot in de galerij. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. DE WESTELIJKE ministers hebben gisteren in Genève hun ideeën over Berlijn samen gevat in een algemeen plan, dat 's avonds aan de Soivjet-delegatie werd gestuurd. Als minister Gromiko de in dit plan uiteengezette principes zal afwijzen zal het Westen de mi nistersconferentie beëindigen, al dus heeft een Amerikaanse woord voerder verklaard. In officiële Amerikaanse kringen zag men geen aanwijzingen, dat Gro miko zijn standpunt zal wijzigen. Men wilde nog niet zeggen op welke wijze het Westen zal trachten de conferentie te beëindigen en of men een kort of een lang reces zal voor stellen. Volgens sommige berichten zou een reces van zes weken worden voorgesteld. Een beslissing zal waarschijnlijk vanmiddag worden genomen op de ge heime zitting van de vier ministers. Morgen zou dan nog een formele slotvergadering worden vehouden. Gromiko heeft gistermiddag een be- znp'- gebracht aan de Amerikaanse mi ;ter Herter. Hij deelde mede dat er geen verandering was gekomen ip het Russische standpunt en vroeg of het Westen nog nieuwe voorsteilen zou doen. Herter vertelde hem toen over het samenvattende plan dat door de westelijke ministers zou worden opgesteld. Dit westelijke plan bevat overigens geen nieuwe voorstellen; het is slechts een opsomming van de door het Wes ten inzake Berlijn verdedigde prin cipes, als handhaving van de weste lijke rechten in Berlijn, minder pro- paganda-aetivitelt, gesprek over ver mindering van de troepenmacht in de stad etc. Al deze voorste'len zijn reeds stuk voor stuk eerder door de Russen ver worpen. (Van een onzer verslaggevers) Ettelijke burgers en politiemensen in auto's en op motoren hebben gister avond drie jonge joyriders in het nauw gedreven in een complex weilanden tussen Maartensdijk en Westbroek. Met een vaart van 120 km waren de knapen, respectievelijk 16, 15 en 17 jaar oud, in een gestolen auto uit de bocht gevlogen op de weg Utrecht Hilversum. De knapen kwamen er zonder ver wondingen af maar vluchtten ijlings bet weiland in. De politie zat hen toen al achter de vodden. De eigenaar van de auto had namelijk gezien dat deze voor zijn woning in Hollandse Hading werd weggenomen. In de auto van zjjn zoon zette hu de achtervolging in. Tussen Hollandse Rading en Maar tensdijk haalden beide heren de ge stolen wagen in en bij de politiepost Maartensdijk gekomen alarmeerden zi: de politie. De jongens in de gestolen auto negeerden het stopteken. Daarop stapte de politie in de wagen van de zoon en joeg de jongens achterna. Hierdoor in het nauw gebracht ont wikkelden zij een onverantwoordelijk hoge snelheid. Twintig meter ver ploegde de wagen zich door de sloot. De politiekorpsen uit de omgeving, die inmiddels gewaarschuwd waren, kwamen van alle kanten opzetten naar het stuk weiland waarin de jongens waren gevlucht- Ten slotte werden zij aan de West- broekse zijde van de landerijen achter een paar hooioppers gevonden. Het bleken leerlingen van een ambachts school afkomstig uit Naarden en Hil versum te zijn. De gestolen auto, eigen dom van de heer Th. van der Heide, was zwaar beschadigd. De joyriders, E. J. K. en D. v. d. H. uit Naarden en P. O. R. uit Hilversum, zullen vandaag worden voorgeleid. Zij z)jn op transport gesteld naar Naarden. Het drietal was van plan met de gestolen auto naar het buitenland te gaan. In Naarden hadden ze ni. enkele inbraken op hun geweten. Toen ze er achter kwamen dat ze werden verdacht kregen ze het benauwd en beraamden een ontvluchtingsplan. Een verpleegde in de psychiatrische inrichting te Vught, die van een dag verlof niet was teruggekeerd, in Den Bosch een bromfiets stal en daarop de vlucht nam, is dinsdag door de politie van Zaandam gegrepen. De man had zich in Alkmaar voor een Amerikaan voorgegeven en probeerde de brom fiets tegen een verdacht lage prijs van de hand te doen. De vóór- en tegenstanders van het HU- ton-project ontbraken gistermiddag niet on de publieke tribune, toen de Tweede Kamer het wetsontwerp om de bouw van deze hotels te steunen, be handelde. Op deze foto de „pro's": de architect II. A. Maaskant, mevrouw Kruis en de heer H. Kruis. De eerste minister van de Indiase staat Kerala. EM.S. Namboodirfpad. heeft premier Nehroe uitgenodigd in Kerala te komen ln verband met de toenemende onrust ln zijn staat. Nehroe heeft nog niet geantwoord op deze uitnodiging. Het slagen of mislukken van de ministersconferentie In Genève hangt vandaag af van wat de Russische mi nister Gromiko zal zeggen: ja, neen. of misschien, tegen het compromis voorstel van vijf punten, dat de wes telijke ministers hem zullen doen in de geheime zitting, die vanmiddag om Wanneer het entwerp wordt aange nomen alleen de communisten heb ben zich nog maar „tegen" verklaard, betekent dit niet, dat de Nederlandse Horecaf, die zich fel tegen het wets ontwerp heeft gekeerd en het „een slag in het gezicht" en „een onterend wetsontwerp" heefi genoemd, een alge hele nederlaag heeft geleden. De regering zal zich nl. moeten uit spreken over de vraag of zij bereid is gelijkwaardige Nederlandse initiatie ven eenzelfde garantie te verstrekken De katholieke afgevaardigde Var» der Heuvel dreigde zelfs met een motie, waarin de Kamer een uitspraak over' deze kwestie zal worden gevraagd. Die motie zal op tafel komen, wanneer staatssecretaris Veldkamp geen bevre digend antwoord geeft. Ongetwijfeld zal een dergelijke motie de steun van een Kamermeer derheid krijgen, want behalve de K.V.P,-woordvoerder sprak ook de afgevaardigde van de C.-H., drs. Van der Mei zich voor steun aan gelijk waardige Nederlandse initiatieven uit en de woordvoerders van die partijen, welke in het mondelinge debat met de regering nog niet van hun stand punt hebben blijk gegeven, zullen van de regering wel hetzelfde verlangen als de heren Van der Heuvel en Van der Mei. De C.H.-afgevaardigde ging nog iets verder. Hij wilde de mening van de staatssecretaris weten over de mede werking, die de regering kan verle nen bij het oprichten van een hotel- krediet-financieringsmaatschappij. Via IJsland trok een in diepte toenemen de depressie In de richting van de Noorse kust. Aan de achterzijde van de storing stak een noorderstorm op, waarmee zeer koude lucht uit de Poolstreken naar net zuiden werd verplaatst Hierbij kwam op IJsland sneeuwval voor bil een tempera tuur, die slechts even boven het vriespunt lag. Over de Britse eilanden en onze omge ving daarentegen werd met westeijke win den warme lucht aangevoerd. liet koufront dat de scheidingslijn vormt tussen de twee luchtsoorten zal Ne derland vermoedelijk In de nacht of och tend voorbijtrekken, liet erbij behorende regengebied is echter van slechts wemig betekenis. De temperatuur zal morgen bij westelijke wind wat lager zijn dan van daag. Voor- en tegenstanders van de Hii- ton-projecten zijn het over twee zaken eens, aldus drs. Van der Mei, namelijk dat er een tekort aan hotelruimte in ons land is en dat er bij de financie ring van de hotelbouw grote moeilijk heden overwonnen dienen te worden. De regering heeft tn haar memorie van antwoord gezegd, dat er ook na de verwezenlijking van de Hiiton-projee- ten ruimte blijft voor andere initiatie ven. Zuilen deze financiële steun kun nen krijgen? Wat verstaat de regering eigenlijk onder „vergelijkbare meri tes"? Drs. Van der Mei wenste ook te weten of de overheidscontrole, opde prijzen -in de Hilton-hotels, geldt voor alle pryzen. Drs. Peschar (Arb.) meende,*"dat er een gebrek aan daadkracht bij de Ne derlandse hotellerie te constateren viel. Heeft het bezoek dat de staatssecreta ris Veldkamp aan de „verzetstentoon- stelling Horepliek" heeft gebracht, nog nieuwe gezichtspunten opgeleverd? De heer Van der Heuvel vroeg, wan neer met de bouw van d- 'ffiton- hotels zal worden begonnen. dt de regering rekening met 'de conjunctu rele aspecten van de bouw? Er is span ning op de bouwmarkt en die zou wel eens kunnen omslaan in overspanning. Op deze foto de tegenstanders van het HUton-project. Van voor naar achter de heer B. Traill (van het American Hotel te Amsterdam), de heer E, Gro- rert (hotel De Haas te Amsterdam) en de heer H. c. ran Heuvelen, voorzitter van de Horecaf. Een Amerikaans marinevliegtuig Is gisteren ongeveer 150 km ten oosten van de Noordkoreaanse stad Wonsan boven internationale wateren aange vallen door twee MIG-straaljagers. Een boordschutter van het toestel een Martin P4M „Mercator" met twee straal- en twee zuigermotoren werd ernstig gewond. De straaljagers openden zonder waarschuwing het vuur, gingen zes maal tot de aanvat over en volgden het Amerikaanse vliegtuig tot op en kele meters boven het wateroppervlak toer, Het een ontwijkende beweging maat Toen de eerste aanval begon, waret de vliegtuigen op ongeveer 2000 meter hoogte. Het zwaar beschadigde toestel is veilig geland op zijn basis op het Japanse eiland Honsjioe. De aanvallen de straaljagers waren zilverkleurig met rode ster aan weerszijden van de romp, aldus 't Amerikaanse ministerie van Defensie, dat niet heeft meege deeld, welke nationaliteit de MIG's hadden. Deze toestellen worden in het betrokken gebied gebruikt door Rus sen, Chinezen en Noord-Koreanen. half vier begint. Indien Gromiko ja zegt of zich al thans wat toeschietelijker toont, is het mogelijk, dat Oost en West het spoe dig eens zullen worden over het hou den van een topconferentie, waarvoor de westelijke landen als voorwaarde stellen, dat er een einde komt aan de Berlijnse crisis. Indien Gromiko neen zegt, zal conferentie waarschijnlijk morgen of vrijdag aflopen zonder enig tastbaar resultaat. Gromiko kent de vijf punten van het westelijke voorstel reeds. Dit al lerlaatste voorstel van de westelijke landen is gisteravond door Sir Arthur Rurmbold, een van de leden van de Britse delegatie en adviseur van mi nister Selwyn Lioyd, aan ambassadeur Jakob Malik, die lid is van de Russi sche delegatie, overhandigd. Het westelijke voorstel draait om de voorwaarde van de westelijke lan den, dat de Sowjet-Unie garandeert geen enkele stap te zullen doen, waar door de verbindingswegen tussen West- Berlijn an West-Duitstod. ia. gevaar zouden komen. Vernomen is,-dat .Gromiko minister Herter gisteren tijdens het onderhoud in Herteris villa heeft gezegd, dat het Westen ermee akkoord moet gaan zijn bezetting van West-Berlijn te beëindi gen. In het nieuwe westelijke voorstel wordt niet aangedrongen op Russi sche garanties ten aanzien van het recht der westelijke bondgenoten om ais bezettende mogendheden in Ber lijn te blijven. In westelijke kringen te Genève hoopt men toch nog, dat de Russen bereid zullen blijken over het nieuwe voorstel in deze vorm te pra ten. Het Westen verwacht geen aan vaarding van het voorstel door Gro miko, doch men acht het toch zeer wel mogelijk, dat de Russen belangstelling zullen tonen, omdat premier Chroes- tsjew voorstander is van het houden van een topconferentie. De negentienjarige dienstplichtige soldaat J. A. Debets is bij oefeningen op de storm baan van de SÜlas Beeckmankazerne te Ede van een hindernis gevallen Hij liep een sehedelbasisfractuur en een wervel fractuur op. Er is geen direct levensgevaar. VEN Lockheed F-104 Ci {ighter-stTaaljager van Amerikaanse luchtmacht ts dins dag in negen minuten van Lon den naar Parijs gevlogen. De straaljager maakte de vlucht ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Blériot's eerste vlucht over het Kanaal. Het toestel steeg van het Pa- rijse vliegveld Le Bourget op, vloog tiaar Londen en keerde vandaar in negen minuten naar Parijs terug. De start op Bourget werd bijgewoond Star- de Le door (is 75-jarige weduwe van Blériot. Blêriot'vloog in 1909 in 37 minuten over het Kanaal; de Starfighter had om van „kust tot kust" te komen 73 seconden no dig. Kapltein-ter-zee P. J. S. de Jong heeft echter na een langdurig onder houd met minister Van den Bergb en generaal Calmeijer het hem aange boden staatssecretariaat voor Marine afgewezen. Minister Van den Bergh zal nu vermoedelijk een beroep doen op een wat oudere marine-officier. De bezwaren van kolonel De Jong tegen de departementale leiding hadden hoofdzakelijk betrekking op de coördinatie der administratieve diensten. De marine-officier verlan- de een algehele zelfstandigheid der maritieme diensten en dat was voor minister Van den Bergh onaanvaard baar, omdat zijn positie als minister van Defensie nu eenmaal niet ge doogt, dat er twee zelfstandige de partementen blijven bestaan. De samenvoeging van de ministe ries van Oorlog en Marine had de coördinatie ten doel. Die samenvoe ging is een feit en daaraan valt niets te veranderen. Dit betekent, dat er slechts één secretaris-generaal zal optreden en dat er slechts één begro ting zal worden opgesteld. Ook zal er maar én afdeling comp tabiliteit zijn. Het hoofd van deze af deling is niet alleen verantwoording schuldig aan de minister van Defensie, maar ook aan de minister van Finan ciën. o .n Generaal Calmeijer, die zelf een voorstander is van een horizontale' in deling van het departement (volledige coördinatie), schijnt over zijn bezwa ren te zijn heengestapt Kapitein-ter zee De Jong, die een volledige verti cale indeling voorstaat (vrijwel geen coördinatie) meende, dat de belangen van de marine in het gedrang zouden komen, wanneer tal van diensten zouden worden gecoördineerd. Ondanks de verzekeringen van mi nister Van den Bergh, dat ook in de nieuwe constructie de belangen van de marine gewaarborgd waren, meen de kolonel De Jong, dat hy geen. staatssecretariaat kon aanvaarden, waneer de zelfstandigheid der mari tieme diensten zou worden aangetast. Het zal uiterst moeilijk worden" iri dé kringen van de K.V.P. een nieuwe kandidaat te vinden. Het is bekend, dat de afgetreden staatssecretaris voor marine, vice-admiraal b.d. Moorman, een zelfde standpunt inneemt als ko lonel De Jong en dat dat de reden is, waarom deze bekwame en ervaren vlagofficier niet opnieuw voor het staatssecretariaat in aanmerking komt. De invloed van de heer Moorman, die gedurende tien jaar het marine- beleid in ons land heeft geleid, is bij zonder groot, met name in de kring der marine-officieren, die eventueel voor een politieke functie in aan merking komen. In dit verband is het interessant, dat men gisteravond blijkbaar op hoog niveau overleg heeft gepleegd over de situatie bij het departement van De fensie. Het moet dan ook geenszins uitgesloten worden geacht, dat de K.V.P.-leiding zich solidair zal verkla ren met kolonel De Jong en vice- admiraal Moorman. Men verwacht, dat in de spoed- ministerraad, die vandaag zal worden, gehouden over de sociaal-economische nota, de financiële verantwoordelijk-' heid bü het departement van Defen sie aan de orde zal worden gesteld. Slaagt men er in in het kabinet eert' compromis te bereiken, waardoor def staatssecretaris van Marine alsnog een gedeelte der financiële verantwoorde-' id gaat dragen, dan moet een- nader overleg geenszins uitgesloten worden geacht. He K.VJP. stelt er buitengewoon veel prijs op, in de top van het ministerie van Defensie vertegen woordigd te zijn. Daarom verwacht men, dat prof. De Quay als minister president wel al het mogelijke zal doen om de standpunten van minis ter Van den Bergh enerzijds en vice- admiraal Moorman anderzijds tot elkaar te brengen. Lukt dit, dan is het geenszins uit gesloten, dat de heer Moorman zelf op Marine terugkeert. UTRECHT. Op de rijksweg tussen Zeist en Utrecht is de 22-jarige A. van H. uit Utrecht met een personenauto tegen een lichtmast gereden. Hij werd op slag gedood. Er is een Antilliaans landsbesluit verschenen, waarbij het uitzettingsbe vel tegen de heer A. de Wit is inge trokken. Gezegd wordt, „dat veran deringen in de persoonlijke omstandig heden van appellant grond opleveren om de bevolen uitzending niet in stand te laten blijven". De heer De Wit is de voormalige hoofdredacteur van „Beurs en Nieuws berichten"'. Naam: Straat: www* IVoonplaats Weast zich ingaande heden te abonneren op bel dagblad Trouw en ontvangt gedurende 14 dagen de krant gratis Betaling zal geschieden per week (61 eent)/per kwartaal f 7.90). £7 toordt verzocht dezt bon toe te zenden aan Administratie „Trouw", Witte de Withstrm 25, Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1