Kabinet komt de Kamer tegemoet Melkprijsverhoging in twee etappen Grote vier bij elkaar theevisite op I PODOLA (™i«) GEVAT IN LONDENS HOTEL menaars negeerden krijgen geen straf Nieuw record in race Parijs- Londen: 48 min. Komende strijd m onderwereld Vierdaagse met 14.537 lopers 4 Canadees miljonair koopt Britse kranten Na tip uit de GROOTBOEK WONINGVERBETERING Gunstige bepaling voor nalatigen Vrij warin BEA en B0AC willen tarieven verlagen Fokker Brazilië eist schadevergoeding r r 3. 1. VRIJDAG 17 JLIJ is^.1 ZEVENTIENDE JAARGANG No. 4348 Directeur: H. DE RUIG J Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT De verwerking van de huurbjjslag 1957 kan normaal bij het herzien van de C.A.Ö.'s worden behandeld en wel uiterlijk per 1 april a.s. De verhoging van de melkprijs per 1 januari zal gecompenseerd worden door een toeslag op de kinderbijslag per 1 oktober. De rest van de compensatiemaatregelen, dus een loonsverbete ring van 2.5 proeent met een minimum - van f 4.in de eerste f 3.75 in de tweede en derde en 3.50 ïn de vierde en vijfde ge meen teklassen, gaat 1 april in. Drie overwegingen Hulp voor zwakken .Onjuiste verwijten TRACTORBESTUURDER OMGEKOMEN gotttraam; •(.Giaventiase: ©ordrecit: Schiedam: Witte de WiUtstraat Z5 - Telet, 115700 11 Postbus 1112 - Postgiro No. 424519 W Xlacluendsenst abonnementen 18.3013.30 uur Zaterdags 1718 uur. Telefoon 115700. Huygensplein 1 Telefoon 1B3467 (3 «jnenl Postbus 1091 Postgiro No 424367 Klaoht-endlenst: 18.3019.30 - Telefoon 362569 Spuiueg 132 - Teïef. 4570. Thomas a Kempisstraat 6a - Telef. 65461, Abonnementsprijs 61 cent p<*- wee*, ƒ2.05 per maand, 7.90 per kwartaal Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks. 'V-J DE voorbereidingen voor de ge meentebegrotingen voor het jaar 1960 zijn in volle gang. De colleges van burgemeester en wethouders doen al het mogelijke om tot een sluitend budget te komen, waarbij zij uitgaan van de situatie, zoals deze zal zijn, indien de thans bij de Staten-Generaal aanhangige voorstellen tot wijziging van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten zullen zijn aan vaard. Reeds is duidelijk geworden, dat met name de grote gemeenten, voor schier onoverkomelijke moeilijkheden zuilen komen te staan. Juist deze ge meenten zullen hun inkomsten uil het gemeentefonds zien slinken. De een in sterkere mate dan de andere, maar toch alle ln bijzondere mate. Met belangstelling ziet men dan ook allerwegen de behandeling van de re geringsvoorstellen tegemoet en alles zal worden gedaan om op bepaalde punten wijzigingen te verkrijgen, wel ke althans enigermate zullen bijdra gen tot vermindering van de moei lijkheden van de gemeenten. - ET staat wel vast, dat ook de ko- H mende regeling weer zal leiden tot nieuwe strijd. De geschiedenis her haalt zich. De Amsterdamse wethouder dr. F. M. Wibaut heeft na de totstandko nüng van de wet van 192° een artikel geschreven onder de titel „De komen da strijd". Hij merkte op, dat onder de wet van 1897 de gemeenten in belang rijke mate tot strijd voor een betere regeling gedreven werden, mede door het feit, dat de wetgever hen herhaal delijk tot nieuwe uitgaven verplichtte, welker dekking hoe langer hoe moei lijker werd Dr. Wibaut, die meende ook wel eens iets „vrolijks" te mo gen stellen, schreef toen dat zich dit (na 1329) niet meer zou voordoen en dat de wetgever, indien hij de ge meenten tot nieuwe uitgaven voor de uitvoering van nieuwe rijkswetten zou verplichten, steeds, en in voldoende mate, dekking voor de uitgaven uit 's rijks-kas zou aanwijzen. Die „vrolijke" voorstelling van za ken is zeker niet in vervulling ge gaan. Ook na 1929 zijn de gemeenten komen te staan voor verplichte uitga ven, waarvoor zij zelf maar dekking moesten zoeken. (Geldig tot morgenavond) AANHOUDEND DROOG Droog, zonnig en warm weer met overwegend zwakke wind. Morgen: Zon op: 4.40 Maan op: 19-06 onder: 20.51 onder: 3.03 DE thans aanhangige voorstellen brengen o.i. in dit opzicht geen afdoende verbetering. Zij bevorderen ook niet de financiële zelfstandigheid der gemeenten. Het heeft er zelfs de schijn van, dat de regering door mi de! van de nieuwe verhoudingsrege ling de gemeenten ertoe wil dwinger de tering naar de nering te zetten. Het zou onjuist zijn, indien dit waar lijk de bedoeling was. Een zelfstandig gemeentebeleid dient zo sterk moge lijk te worden bevorderd, hetgeen uiteraard ook betekent een verster king van het verantwoordelijkheidsbe sef van de gemeentebesturen. Ter bevordering van zulk een be leid pleitte dr. Wibaut in 1929 ervoor de gemeenten de bevoegdheid te ge ven naar keuze hetzij een eigen in komstenbelasting, hetzij een door haar zelf te bepalen aantal opcenten bp de gemeentefondsbelasting te hef fen. De commissie-Oud kwam met een voorstel tot invoering van een woon- plaatsbelasting als sluitstuk van een complex van maatregelen, die nodig worden geacht om tot herstel van de financiële zelfstandigheid der ge meenten te komen. Maar een beslis sing daarover, zal voorlopig niet val len. De regering' is trouwens van oor deel, dat ook zonder nadere voorzie ningen de gemeenten nog wel moge lijkheden hebben voor eigen belasting heffing. Dat is inderdaad het geval, of schoon die mogelijkheden toch niet 'van zulk een omvangrijke aard zijn dat met name de grote gemeenten daarmede afdoende gebaat zouder zijn. Het zou dan gaan om verhoging van de straatbelasting, invoering vai een assurantiebelasting en ook een belasting op het ophalen van huis vuil. Het is duidelijk, dat met aanvaar ding van de aanhangige voorstellen welke verbeteringen zij ook brengen de strijd niet ten einde is. Ook daar na zal weer gestreefd worden naar een regeling, welke ertoe zal bijdra gen de zelfstandigheid van de gemeen ten, voor zover deze ook in de tegen woordige omstandigheden mogelijk is, in sterke mate te bevorderen. Om tegemoet te komen aan ver zoeken van Nederlandse en Belgische reizigers, zal van 6 juli a.s. af op werk dagen, behalve zaterdags, eene vroege trein worden ingelegd van Antwerpen naar Roosendaal. De trein vertrekt om 6.58 uur uit Antwerpen en komt in Roosendaal aan om 7.24 uur. Daar kan men overstap pen op de vroege trein naar Amster dam. HUIIRVERH 0GING TOT .PRIL UITGESTELD DE ministers van Buitenlandse Za ken der Grote Vier gaan van middag met elkaar theedrinken en daarbij geheime diplomatieke bespre kingen voeren. Minister Gromyko van de Sowjet-Unie heeft gisteren in een rede aangeduid dat hij bereid zou zijn zijn plan voor Berlijn te wijzigen om (Van onze parlementaire redacteur) 1 |E minister-president, prof. De Quay, heeft gisteren tijdens het debat over de regeringsnota enkele beleidswijzigingen bekend gemaakt. R De huurverhoging van 20 procent zal niet 1 januari 1960 in gaan, zoals aanvankelijk in het voornemen van de regering lag, r 1 april 1960. maar De melkprijsverhoging zal in twee etappes worden ingevoerd, namelijk per 1 januari twee cent en per 1 april twee cent. De einddatum van 1 juli I960, waarop volgens de oorspronke lijke gedachte alie C.A.O.'s zouden moeten zijn herzien, kan worden teruggebracht tot 1 april 'i960. De regering meent dat dit uit sociale overwegingen de voorkeur verdient. De beslissende overweging van de regering om na de gedachtenwisse- ling met de Tweede Kamer enkeie wijzigingen aan te brengen in het door haar voor de naaste toekomst uitgestippelde beleid is geweest de wens om de grootst mogelijke zeker heid te scheppen voor een effectieve doorvoering van het door de rege ring als essentieel beschouwde, pro- gramma. Dit betoogde gistermiddag de minis ter-president aan het einde van zijn rede in de Tweede Kamer. Eerder had minister de Fou? in een uitvoerig be toog de economische situatie uiteenge zet en daarna had minister Zijlstra de financieel-economische bedoelingen van de regering met de bedoelde maat regelen toegelicht. De minister van Financiën noemde drie overwegingen: 1. Het afschaffen van de subsidies heeft budgettaire bedoelingen. Deze bedoelingen waren de achtergrond van de adviesaanvrage van het vierde kabinet- Vrees. 2. Het afschaffen van de huursubsi die heeft mede ten doel evenwicht te brengen in de woningmarkt. 3. De vrijere loonpolitiek van de regering is niet maar een experiment, maar een overgang naar een wezen lijke wijziging van het bestaande systeem. Prof, Zijlstra beklemtoonde de soci ale doelstellingen va:i de regering die voor hem persoonlijk identiek waren met christelijk-sociaal. De huurverho ging is alleen maar gerechtvaardigd als zij gezien wordt in het licht van de opheffing van de woningnood. De mi nister meende, dat het sociaal niet verantwoord zou zijn als een van de doelstellingen in de knel zou komen. Later op de middag onderstreepte de staatssecretaris voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer Roolvink, nog eens uitdrukkelijk, dat ook hij in verschillende maatregelen van dit ka binet een christelijk-sociaal handelen zag. De heer Roolvink noemde in dit verband de compensatie voor de rente trekkers. De regering heeft geen ogenblik geaarzeld deze groep extra te beden ken. Men kan de christelijk-sociale ge zindheid van dit kabinet wel in twij fel trekken maar dat gaat niet op. Wij hebben welbewust gestreefd naar hulp voor hen, die hier geen helper hebben, voor de zwakken. Wanneer ik morgen deze post zou hebben moeten verlaten, zou ik toch gelukkig zijn, dat ik aan deze maatregelen heb mogen meehel pen. Deze spontane reactie van de staats secretaris deed in de socialistische rijen nog al een honend geroep opgaan, maar de heer Roolvink, die vooral door de socialistische afgevaardigde drs. Roemers fel was aangevallen, zette zijn betoog rustig voort. De staatssecretaris pareerde de aan val van drs. Roemers niet zelf, .De socialistische spreker had het de heer Roolvink kwalijk genomen, dat hij nadat hij voor het ambt van staatsse cretaris 'was aangezocht was blijven deelnemen aan het overleg in het be drijfsleven. Prof. De Quay zelf nam de verdedi ging op zich. „Het was van de groot ste betekenis, dat in dit kabinet een of meerdere personen opgenomen zou den worden uit de kringen van de werknemersvakbeweging, die door hun kennis en ervaring op de hoogte zou den zijn van hetgeen in die kringen leeft. Wij zijn daarom verheugd, dat de heer Roolvink is toegetreden en gezien de bekwaamheden, die hij heeft mede gebracht, bijzonder dankbaar...." De minister-president vervolgde: „De verwijten, die aan zijn adres zijn gemaakt, komen mij onjuist voor. De heer Roolvink is voor het eerst op 10 juni door mij en de minister van So ciale Zaken benaderd. Tijdens het on derhoud, dat wij met hem hadden, heeft hij erin toegestemd een benoe ming te aanvaarden. Vanaf dat mo ment heeft de heer Roolvink aan geen enkel overleg meer deelgenomen. •-WeLwas hij., eerder van andere,,jjjde voor de functie van staatssecretaris/be naderd, maar zijn houding was toen af wijzend. Het was tot op het moment, dat hij in een benoeming toestemde zijn plicht om het werk, dat hij voor zijn organisatie (het C.NV., red,; Trouw) deed, te blijven verrichten. Nog een ander verwijt aan het -adres van de nieuwe staatssecretaris weid ontzenuwd. De heer Roemers had hem (bedekt) een verwijt gemaakt, dat hij de partijen, welke betrokken waren bij de loononderhandelingen bij zich „op het matje" geroepen had. Tijdens zijn rede deelde de staatsse cretaris mede, dat het onderhoud, dat hij inet de beide partijen had gehad, niet van hem was uitgegaan, maar van de werkgevers, die om een onderhoud hadden verzocht. Ik heb in dit onder houd toegestemd, op voorwaarde, dat ook de werknemers bij het gesprek aanwezig zouden zijn. Een eenzijdig gesprek tussen de re gering en de werkgevers zonder de werknemers is anno 1959 niet meer mognlijk. Zie vertier pag. 4, 6e kol.) (Van onze correspondent) Een tractor, die vastraakte in de veengrond, is gistermiddag aan de Loendervenseplas ten oosten van Loe- nen achterover geslagen. De bestuur der, de 23-jarige J. Koot uit Utrecht werd in het veen gedrukt en kwam om het leven. Een draglinemachinist zag het on geluk tweehonderd meter verder ge beuren. Toen hij ter plaatse arriveerde was hulp niet meer mogelijk. Steeds verder zakte het slachtoffer weg. Na anderhalf uur kon de tractor worden opgetakeld en het stoffelijk overschot worden geborgen. De minister-president prof. dr. De Quay beantwoordt de vragen, die hem door de kamer gesteld waren.-.— 'I j Links achter de minister-presi dent ziet -men prof; Zijlstra achter de regeringstafel. De raad van. commissarissen van het Kemsley-krantenconeern heeft meege deeld, dat een bod van de Canadese miljonair Roy Thomson, die voor 11.250.000 pond het concern wil over nemen, is aanvaard: Het concern geeft o.a. de zondagsbladen „Sunday - Ti mes", „Sunday Graphic" en „Empire news" uit. Vorig jaar werd in totaal een winst van 1.542.000 pond ge maakt. Lord Kemsley heeft de aandeelhou ders aangeraden met de verkoop ak koord te gaan. Thomson is eigenaar van 28 bidder: in Canada en de V.S. In 1943 kwam hij naar Schotland, waar hij het te Edin burgh verschijnende dagblad de „Seolsman" bocht. Later kreeg hij toe stemming om commerciële televisie programma's uit te zenden. Zijn ver mogen op televisiegebied wordt op vijf miljoen, pond geschat. Lord Kemsley, is de jongste en enig overgeblevene van de drie gebroeders Berry, die in het begin-van deze/eeuw uit Wales naar Londen kwamen om hun fortuin te zoeken. Zijn .twee broers werden Lord Buckland en Lord Cam- rose. Een anderhalf jaar oud kindje van de familie Willemseri uit de Wijnbes- straat te Nijmegen is bij het spelen van een balkon gevallen. Het kind is aan de opgalopen verwondingen overleden. daarmee tegemoet te komen aan be zwaren van het Westen, Sommigen houden het daardoor voor mogelijk dat er een compromis kan worden gevonden waardoor het gevaar van een conflict tussen Oost en West over Berlijn tijdelijk uit d© wereld is. Minister Herter en minister Lloyd menen dat Rusland en het Westen op verschillende punten elkaar schij nen te naderen. Maar in westelijke kringen is de me ning verdeeld over de vooruitzichten op het bereiken van een overeenkomst over Berlijn in Genève en het tot standkomen van een topconferentie. Minister Couve de Murville van Frankrijk houdt vast aan zijn stand punt dat Gromyko alle kansen op succes in gevaar heeft gebracht door onderhandelingen tussen Oost- en West-Duitsiand over de Duitse een wording te eisen. De reacties in het Westelijke kamp duiden op een fundamenteel politiek verschil. De Fransen zijn tegen het instellen van organen die tijdens da voorgestelde bevriezingsperiode zich gaan bezighouden met algemene Duitse politieke problemen. Amerika, Engeland en tot op zekere, hoogte West-Duitsland, schijnen bereid te zijn Rusland deze prijs te betalen teneinde tot een bestandsregeling voor Berlijn te komen. De Britten en Amerikanen menen dat een aantal nieuwe punten in hot standpunt van Gromyko enige hoop bieden op het bereiken vah een over eenkomst. Deze punten zijn: 1. Rusland, heeft een bestandsperiode van 28 maanden voorgesteld maar Gromyko stemde in. met de opmerking van Selwyn Lloyd dat de Sowjei- regering op onderdelen van haar voor stel soepel is en dat er op het punt van de duur der bevriezingsperiode alle kans is tot een overeenkomst te komen. Het Westen wil een periode van 30.maanden, maar zou bereid zijn met 24 maanden genoegen te nemen. 2. Tijdens deze bevriezingsperiode wil Rusland een commissie van Oost en Westduitsers die moet trachten het eens te worden over de Duitse een wording en een vredesregeling. Vol gens het Westen is dit een taak voor de vier grote mogendheden. Gro-myko heeft hierop gezegd dat als het Wes ten deze Duitse commissie niet aan staat, er andere middelen gevonden kunnen worden om de onderhandelin gen |e yoeren, 3. Gromyko heeft verzekerd daLïtns- land niet zal overgaan tot de unilate rale handeling van het sluiten van een afzonderlijk vredesverdrag met Oost- Duitsland indien de onderhandelingen over Berlijn zouden falen. Nadat zij een tip uit de onderwereld had gekregen heeft de Londense politie gisteren in een. klein hotel in het Lon dense district SouthKensington de dertigjarige Fritz Fodola gearresteerd, die verdacht wordt van moord op de politie-agent Raymond Purdy, Purdy werd maandag doodgescho ten door een arrestant (waarschijn lijk Podola), toen hij met deze wacht te op een auto, die hen naar een bu reau zou brengen. Podola is dertig jaar. Hij is in Ber lijn geboren, naar Canada geëmi greerd en wegens diefstal weer ge deporteerd. Hij moet ongeveer vier maanden voor de maandag gepleeg de moord al in Engeland zijn ge weest. De arrestatie van Pödola vond plaats in het Claremont-hotel te Queens Gate in South-Kensington, het district waar de Amerikaanse mannequin woont wier mededelingen over chantage de Lon dense politie op het spoor van Podola zetten. De overval werd snel uitgevoerd. Een aantal politieauto's stopte achter elkaar voor het hotel. Een agent in uniferm met een politiehond ging-naar de ingang van het hotel en bewaakte die, andere agenten posteerden zich op straat. Enkele rechercheurs begaven zich naar binnen en kwamen korte tijd later terug met een Podola over wiens (Van onze parlementaire redacteur). Minister Van Aartsen heeft gif- teren in de Tweede Kamer mede gedeeld, dat het niet in zijn voor nemen ligt diegenen, die zich niet voor het grootboek woningverbe tering als huiseigenaar hebben aangemeld, te vervolgen. Er staat een wetswijziging op het program ma. De regering wil de huurbiokke- ring afschaffen. Het wetboek van strafrecht schrijft nog altijd voor, dat bii wetsverandering voor de beklaagde de meest gunstige be palingen in acht moeten worden genomen. De minister verklaarde, dat het oü de administratie van het groot boek geen bende was, zoals som mige Kamerleden hadden veron dersteld. Een deel van da besta**» de en door de Rekenkamer gecon stateerde achterstand was ingelo pen. Voor een afromen van de huur verhoging achtte de minister geen redenen aanwezig. Dat de regering van het S.E.R,-avdies was afge weken bij het bepalen van de hoogte der huurverhoging, gaf de minister toe. Hij voegde daaraan toe, dat dit S.E.R.-advies niet een stemmig was. De regering staat een geleide lijke liberalisatie in de duurdere huurklau* voor. Regional aal d» overheidsbemoeiing worden terug gebracht. De huurverhoging brengt de huren nog niet op het gewenste peil, zo betoogde de minister, die voorts een andere regeling voor de woningwetbouw en de subsidie- bouw toezegde. De regering zal verder het hare doen aan een verlaging van de bouwkosten. In dit verband zal be zien worden of het mogelijk is aan de bouw van goedkope „prefab"-woningen voorkeur te verlenen. Maatregelen om te ko men tot een verplicht onderhoud van het interieur der huizen achtte de minister uitgesloten. Over het vraagstuk der bedrijfs panden is nog weinig te zeggen. Het is momenteel by een staats- commissi* in studio» hoofd en schouders een bruin colbert jasje geworpen, was. In totaal waren dertig agenten in burger aanwezig. Podola, die door de rechercheurs naar buiten was gehaald werd in een politieauto gezet, die direct wegreed. Hij is na zijn arrestatie ter obser vatie in het ziekenhuis van St. Stephen opgenomen omdat hij volgens de artsen door uitputting niet in staat was een verklaring af te leggen. Squadroncommandant Charles Mau- ghan van de Britse luchtmacht heeft donderdag tweemaal een nieuw record gevestigd in de Blériot-race, Voor de heenreis van Marble Arch in Londen naar de Are de Triomphe in Parijs had hij 44 minuten en 43 sec. nodig, twee sec. minder dan de RAF- piloot Norman Ryder woensdag nodig had, maar de. terugreis deed hij in 43 minuten en 36 sec. Maughan maakte voor zijn overtocht gebruik van motor fietsen, helikopters en een straalvlieg tuig. De winnaar van deze race ter. her denking van da historische vlucht die de Fransman Blériot 50 jaar geleden maakte, krijgt een prijs van f 50.000. De 23-jarige Engelsman Hugh Tans- ley, is gisteren van Marble Arch ver trokken op een grasmaaimaehine met een snelheid van 12 km/ u. Hij wil zijn race beëindigen op een dergelijke gras maaier die hem dwars door Parijs naar de Are de Triomphe zal brengen. Hij hoopt in aanmerking te komen voor de prijs voor de origineelste deelnemer. BOVEN het noorden van Europa ligt een hogedrukgebied, dat nog steeds in betekenis toeneemt. In het centrum is de luchtdruk al tot meer dan 1030 mb. gestegen. Het hogedruk gebied staat via onze omgeving, Frank rijk en de Golf van Biscaye in ver binding met een ander maximum nabij de Azoren. Boven IJsland ligt het centrum van een oceaandepressie, die maar wéinig van plaats verandert. Het frontensys teem van de depressie trok over de Britse eilanden naar het noordoosten en bracht er plaatselijk regen. De invloed ervan op het weer in Nederland beperkte zich tot een tijde lijke toeneming van de bewolking in de hogere niveaus. De depressie bij IJsland wordt gelei delijk minder diep. Het weer in Neder land zal in verband daarmee morgen worden bepaald door het eerder ge noemde hogedrukgebied. Er moet dan ook droog en tamelijk warm weer wor den verwacht. (Van onze correspondent) De 43ste Vierdaags, die dinsdagmor gen in Nijmegen begint, telt 14.537 in schrijvingen. Dat is ruim 600 meer dan vorig Jaar. Er zijn bijna 3.000 aanmeldingen uit het buitenland. De Nederlandse deel neming bestaat uif 5.279 burgers en 6.457 militairen. De Engelse luchtvaartmaatschap pijen Bea en Boae die beide door de staat geëxploiteerd worden en met zware verliezen werken zullen bij de internationale organisatie van lucht vaartmaatschappijen (IATA) aandrin gen op tariefsverlaging op de routes iu Europa, Afrika en het Verre Oosten. Dit heeft de minister voor het Transportwezen, Harold Watkinson, gisteravond in het Lagerhuis meege deeld. „Ik hoop dat de IATA deze voorstel len zal aanvaarden, want alsmen dit niet doet, zullen wij onze positie in de IATA opnieuw in overweging moeten nemen," zo zei Watkinson. De IATA- conferentie begint in september. Bij de IATA zijn vrijwel alle grote luchtvaartmaatschappijen, uitgezon derd de Russische Aeoroflot, aangeslo ten. De daar gemaakte afspraken zijn bindend. Reeds eerder hebben de Brit ten op tariefsverlaging aangedrongen. In Engeland ondervinden de lucht vaartmaatschappijen veel concurrentie van allerlei kleine chartermaatschap pij tj es die niets met de IATA te ma ken hebben en in eenvoudige toestel len vooral toeristen tegen lage tarieven door de lucht vervoeren. De Fokkerfabriek in Brazilië heeft een aanklacht ingediend tegen de Bra ziliaanse regering wegens contract breuk. Fokker Brazilië, een zelfstan dige vestiging van de Fokker-vlieg tuigfabrieken, eist een schadevergoe ding van 46 miljoen cruzeiro's (is on geveer één a anderhalf miljoen gul den). De directeur voor luchtmachtmaterieel, brigade-generaal Jtelmir Araripe Ma- cedo, noemde de eis van Fokker „ab surd". Hij verklaarde, dat het minis terie van Luchtmacht het contract met Fc. -ker pas annuleerde, nadat de fabriel gesloten was en de produktis gestaakt was.

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1