Overeenstemming over Berlijn of niet: bij Stichting van de Arbeid en regering zijn het eens over aa m Aantal miljonairs meer dan verdubbeld Dr, Platteel (op Schiphol) wilde niet spreken over de censnurkwestie Nogmaals de voorkeurstem Ministers not> één week een Molotow terug naar Moskou? Rijkste gemeente: Bloemendaal Queen Elizabeth' in botsing met vrachtboot Geen verzet Nog hoop VRIJERE LOONPOLITIEK Fabriek Excelsior in Oosterhoot gaat weer draaien Vrijstelling voor 200 otidenvijzers r r VANDAAG EINDE BRITSE DRUKKERSSTAKINC? ENKELE BEIEN qOIVDERBAG 30 JULI 1959 -Teiefo<>n 362369 V_ J 25EVEOTIEIVDE JAARGANG 3N©. 4359 Directeur: H Diü K.U1G Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. BKU1MS SLOT ONTWIKKELING IN VIJF JAAR TIJDS: SCHILDER WIET Scheef beeld Ver rassmg Nog een slachtoffer van ongeluk in De Bilt overleden Vrouw overleden 11a steek van wesp Grivas ontstemd over Cvpras-akkoord -&gT3#> plastic jassen v.a. 6.*° Rotterdam: Dordrecht: Schiedam: Witte de Withstraat 33 - Telet ll57nn ia i Postbus 1112 Postg.ro No «4319 00 '6 U oöoonementen .3 JO—19.30 uur id ter dags 17— 8 uur ieleloon 115700 Huj-gefsplem 1 I>lt.oon 188467 ,3' ujnen) Postbus 1091 - Postgiro No 424867 Thomas a Kempisstraat 6a "elet. 65451. Abonnementsprijs 61 cent per week, t 2 65 per maand 7 an kwartaal. losse nummers 35 cent. PVerX"nt 1*WUM> Y (Geldig tot vrijdagavond) AANHOUDEND KOEL Aanhoudend koel tveer met veel bewolking: en enkele buien. Matige, in de kustgebieden af en toe vrij krachtige wind, in hoofdzaak tussen west en noord. Morgen: zon op: 4.58 maan on: 1.27 onder: 20.34 onder: 17.14 HET is te begrijpen, dat de verkie zing van mr, Van Rijckevorsel 'tot lid van de Tweede Kamer met voorkeurstemmen, de gemoederen in de kring van de K..V.P nog steeds be zighoudt. immers gaat het om de vraag, ol de bepaling m het K.V.P. reglement, dat een kandidaat een door voorkeurstemmen verworven zetel niet mag aanvaarden dan met mstem- 'ming van het partijbestuur, voor de toe komst kar, worden gehandhaafd. In het Katholiek Staatkundig Maand schrift heeft de secretaris van de 'K.V.P., di. Albering, onlangs het groot aantal voorkeurstemmen, uitge bracht op mr. Van Rijckevorsel, ge kenschetst als een „zekere vrijheids drang m politicis bij het katholieke volksdeel.' In „De Volkskrant" heeft nu prof. L. G. A. Schlichting een breedvoerig artikel geschreven over „De lusten en de lasten van de voorkeurstem." Hij komt daarin tot de slotsom, dat het partijbestuur de uitspraak van de kie zers niet straffeloos kan voorbijzien en dat de desbetreffende bepaling in het K.V.P.-reglement dan ook ten dode is opgeschreven. p, E betekenis van een juiste samen- U stelling van een kandidatenlijst mag niet worden onderschat. Reeds eerder nebben wij er daarom op ge wezen, dat een partijbestuur niet al leen, maar vooral de leden van een partij zich ernstig met de vaststelling van die lijst hebben bezig te houden en dat de leden op de juiste plaats hun invloed moeten doen gelden op de samenstelling van die lijst. Daarnaast moet er evenwel op gewezen worden, dat het stelsel van de evenredige ver tegenwoordiging in zoverre verstar rend heeft gewerkt, dat in vele geval lend de kandidaten de kiezers niet meer toespreken en dat vrijw uitslui tend gelet wordt op het nummer van de lijst van een bepaalde politieke partij. Op zichzelf is dat laatste ook weer niet verkeerd, omdat het ten slotte gaat om de beginselen, waarvan de politiefegjpartij de draagster is. Maar aan de andere kant is het toch ook weer zo, dat de dragers van die be ginselen het volk moeten toespreken en dan is het mogelijk, dat een deel van het kiezerskorps aan een bepaalde kandidaat de voorkeur geeft boven een hoger op de lijst geplaatste. Wij wen sen die voorkeur niet zover door te voeren, dat degene, die de meeste voorkeurstemmen verkregen heeft steeds gekozen moet worden verklaard. Want zeker is ook, dat een groot aan tal kiezers die op no. 1 hun stem uit brengen, daarmede tevens te kennen willen geven, dat zij de volgorde van de lijst ook willen aanvaarden. Van daar dat wij van mening zijn, dat de kieswet een aanvaardbare oplossing aan de hand heeft gedaan door met voorkeurstemmen gekozen te verkla ren de kandidaat, die de helft van de lijstkiesdeler heeft behaald. I 1 N zijn verdediging van de regeling van de K.V.P. heeft prof. Romme destijds gewezen op de noodzakelijk heid van een deskundig samengestel de fractie Op zichzelf is dat natuur lijk juist, doch de vraag mag toch wel gesteld worden of bij een zo omvang rijke fractie als van de K.V.P. een en kele wijziging in de volgorde van de gekozen kandidaten, ernstige onge lukken Kan veroorzaken. Prof. Schlichting wijst er in zijn ar tikel op, dat het er maar niet om gaat of een gekozene X ai dan niet zittin neemt, maai of een aantal kiezers, die van een bijzondere voorkeur en daar mede van een bijzondere belangstel ling hebben blijk gegeven, daarin ont tnoedigd en gefnuikt mogen worden. Hoe gewichtig de optimale samen stelling van een fractie ook is, voor de vitaliteit van de partijbasis kan he niet bevorderlijk zijn, als het partij bestuur ter verlichting van zijn moei lijke taak de reeds zo nauwe speel ruimte van de kiezers nog meer gaat beknotten. Met de bepaling in het K.V.P.-regle- ment komt een met voorkeurstemmen gekozen kandidaat, indien de instem ming van het partijbestuur hem wordt onthouden voor een onaanvaardbaar dilemma te staan, namelijk om of wel een gegronde verwachting van zijn Partijbestuur, óf wel een gegronde ver wachting ven zijn kiezers teleur te stellen. De schrijver gelooft nie» dat zulk pijnlijk dilemma zich ooit zal voor doen. Warn als de kandidaat zijn kie- 20rs zou moeten teleurstellen, dan zal bun teleurstelling zich waarschijnlijk Biet alleen richten tegen de kandidaat, daar méér nog tegen de partij, van «n kandidaat kan men nog zelfver loochening verwachten, maar het is wker twijfelachtig of de kiezers een WOENSDAG EINDE GENEVE r)E ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier zuJ Ien volgende week woensdag hun overleg in Genève beëindigen, on geacht de resultaten, die dan be reikt zullen zijn. Dit zijn de Sow jet-Unie en het Westen gisteren overeengekomen. In de overblijvende week, aldus een Amerikaanse woordvoerder zijn de Westelijke ministers van plan zo veel mogelijk besprekingen te voeren met hun Russische collega Gromiko „om na te gaan of er enige kans bestaat tot een oplossing van de Berlijnse kwestie te komen". __Herter vertelde Gromiko gisteren dat hij van plan is volgende week don derdag Genève te verlaten. Hij zei. dat hij naar Santiago in Chili moet, waar hij op 12 augustus een conferentie moet bijwonen van de ministers van Buitenlandse Zaken in de organisatie van Amerikaanse staten. Gromiko verzette zich niet tegen het voorstel. Herter had reeds eer der de zaak geregeld met zijn Wes telijke geallieerden. De Westelijke autoriteiten zijn van mening dat er weinig of geen kans bestaat inmiddels de impasse om Ber lijn te doorbreken. Een woordvoerder voor de Britse regering heeft verklaard, dat zijn rege ring nog met de hoop heeft opgegeven dat de geschillen teruggebracht kunnen worden tot een afmeting die een top conferentie mogelijk maken. Het einde van de conferentie zou volgens sommige berichten meer het karakter van een schorsing voor lange of voor onbepaalde tijd hebben, want een afbreken zonder meer is het niet. Het, schijnt dat nog geen besluit8' is genomen over hetgeen er verder moet gebeuren. Waarnemers te Ge nève zien twee mogelijkheden: (1) Als Nixon's bezoek aan de Sowjet-Unie leidt tot een bezoek van Chroestsjew aan de Ver. Staten, zoals in sommige Amerikaanse kringen wordt gesuggereerd, kan het gesprek als een topconferentie van twee man Chroestsjew en Eisenhower wor den voortgezet. (2) Waarschijnlijk zijn de ministers van Buitenlandse Zaken der „grote vier" te New York, als in september de zitting van de algemene vergade ring der V.N. wordt geopend. Zij zou den dan hun overleg kunnen voort zetten. De correspondent van het officiële Russische partijblad „.Prawda" schrijft uit Genève, zich baserend op de ver slagen in de westelijke pers over het westelijke document ten aanzien van Berlijn, dat de westelijke mogendheden voor de gehele wereld hun onwil de monstreren om de Berlijnse kwestie op een overeengekomen basis te regelen. De minister van Handel en Industrie van Nigeria, Zijne Excellentie Z. B. Dipcharima brengt een vierdaags be zoek aan Nederland. Tijdens een rond vaart in Amsterdam werd de minister in de gelegenheid gesteld even het roer over te nemen van kapitein P. Deelstra. r Advertentie j Volgens een speciale correspondent van het Britse conservatieve blad „Daily Telegraph", die als bron bui tenlandse diplomaten in Oelan Bator Buiten-Mongolië) 'aanhaalt, staat premier Chroestsjew op het punt een einde te mnken aan de ballingschap van de voormalige minister van Bui tenlandse Zaken, Moloton, De Sowjet-leider heeft duidelijk te kennen gegeven, dat hij vertrouwen heeft in Molotow als diplomaat, on danks diens stalinistische opvattin gen aangaande de politiek. Molotow, aidus de correspondent, zou weer een plaats op het ministerie vian Buiten landse Zaken kunnen krijgen. Het aantal miljonairs is in vijf jaar tijds in ons land bijna 2jó-maal zo groot geworden. In 1951 waren er na melijk 941 miljonairs en in 1956 wa ren het er 2243. Dit blijkt uit de cij fers over de vermogensverdeling in f Advertentie* SIKKENS-TJAILEMA PRODUKTEN vraag gratis boekje 'gozelligheid door kleur* (32 pagina's in kleuren) bij postbus 2 - Leiden volgend maal nog geestdriftig naar de stembus zullen gaan. Daarom kan een partijbestuur zich niet veroorloven zijn instemming te onthouden aan een met voorkeurstemmen gekozen kandidaat. Maar dan is de bepaling in het kies reglement ook onbruikbaar. Met belangstelling wachten we af of het K.V.P .-bestuur tot een zelfde conclusie zal komen en de desbetref fende bepaling dan ook zal laten ver vallen. Nederland, die door het Centraal Bureau voor de Statistiek werden ge publiceerd. De miljonairs die slechts een half procent van het totale aan tal belastingplichtigen uitmaken, be zitten samen 14 procent van het be lastbaar vermogen in Nederland en betalen samen 24 proeent van dc daarvoor verschuldigde belasting. De rijkste gemeente van Nederland is Bloemendaal. Het gemiddelde, bij de belastingdienst bekende, vermo gen is daar ruim f 30.000 per inwo ner. Wassenaar volgt daarop met een gemiddeld vermogen van f 27.700 per inwoner. Derde in deze rij is Blaricum met f. 17.913. Vrij vlug daarop volgt Rozendaal in Gelderland met f. 16.149. De minst kapitaalkrachtige gemeen ten vindt men in Limburg, namelijk Schinveld met 428 en Stein met f. 421 gemiddeld vermogen per inwo ner. Ook provinciaal staat Limburg on deraan de lijst, met een gemiddelde van f. 1609. Boven aan de rij der pro vincies staat Groningen met f. 4104 per inwoner. De ciifers geven in de vergelijking met 1951 een enigszins scheef beeld van de feiten, want men moet er re kening mee houden dat de waarde van de gulden sindsdien verminderd is, zodat een miljonair in onze tijd een minder grote richard is dan vroe ger. Het totale bij de belastingdienst bekende vermogen, m handen van natuurlijke personen, was in 1956 in ons land f. 32.7 miljard, tegen 21.2 miljard in 1956, een stijging dus van 54 procent. (Van onze parlementaire redacteur) GEGEVEN de aanvaarding van de gedifferentieerde loonvorming, als neergelegd in de nota van de regering, en voorts gegeven het complex van maatre gelen met betrekking tot de sub sidies voor de melk en met be trekking tot de huren, is overeen stemming bereikt over de inhoud van de aan het college van rijks- bemiddelaars te verstrekken al gemene aanwijzing". Zo luidde het communiqué, dat gis teravond werd uitgegeven na een open hartige gedachtenwisseling tussen^ de regering en het bestuur van de Stich ting van de Arbeid over de aanwijzing van de regering aan het college van rijksbemiddelaars voor wat betreft de toepassing van de gedifferentieerde loonvorming. Onze parlementaire redacteur te kent bij dit communiqué aan, dat men na uitvoerig beraad dus in prin cipe overeenstemming heeft bereikt. Bij de bespreking waren alle organi saties, dus ook het NW, aanwezig. Dit vakverbond heeft zich. steeds te gen de vrijere loonpolitiek verzet, maar nu een beslissing is genomen, is men ook van deze zijde bereid medewerking te verlenen. De verschillende richtlijnen, die de regering had opgesteld, zijn geamen deerd naar aanleiding van opmerkin gen, die in een brief van de Stichting van de Arbeid aan de regering waren vervat. Over de geamendeerde tekst is men het in principe eens geworden. Vandaag zal het kabinet beslissen of het In zijn geheel achter de gewijzigde tekst van de richtlijnen kan staan. Tij dens de bespreking van gisteren is van regeringszijde nog eens duidelijk on derstreept, dat de regering een vrijere loonpolitiek voorstaat, maar dat zij niet van plan is loonsverhogingen toe te staan, die prijsstijgingen tot gevolg zul len hebben. Verder is van regeringszijde gewezen op de noodzaak ook in het nieuwe loonbeletd produktiviteit, rentabiliteit en werkgelegenheid centraal te stel len. De regering heeft er geen enket bezwaar tegen het bedrijfsleven zelf verantwoordelijkheid te laten dragen. Doel van het nieuwe beleid is om zo veel mogeljjk vrijheid te geven. V/ij leven echter nog steeds onder het bijzonder besluit arbeidsverhoudingen 1945, de basis van het systeem der ge leide loonpolitiek. Een volledige omme zwaai ineens Is uitgesloten. De richt lijnen, die thans zijn opgesteld zijn noodzakelijk om een eerste begin met de vrijere loonpolitiek te maken. Van de zijde van de Stichting was vooral veel kritiek op de macht, die aan het college van rijksbemiddelaars wordt gegeven. Bij de bespreking bleek echter, dat men van regeringszijde wel bereid was, die macht in te perken. De richtlijnen werden dan ook zodanig ge wijzigd, dat de verantwoordelijkheid nog meer dan aanvankelijk bij het be drijfsleven komt te liggen. Ten aanzien van de openbreekbepa- lingen werd vastgesteld, dat deze van geval tot geval moeten worden be zien. In hoeverre zij van toepassing kunnen zijn in het nieuwe loonsysteem, zal voornamelijk afhangen van de for mulering. (Van een onzer verslaggevers) „IK KAN GEEN ENKELE uitlating doen ten aanzien van de censuur- kwestie in Nieuw-Guinea", aldus dr, P. J. Platteel. die gisteravond om even voor elven met de DC 7 C „Zuiderzee" utt Stavanger op Schiphol arriveerde voor een kort bezoek aan ons land. "De gouverneur van Nieüw-Guinea die zei voor verscheidene kwesties naar Nederland gekomen te zijn, weigerde te bevestigen, dat de kwestie van het openen van poststukken, die zowel in ,ons land als in Nieuw-Guinea veel stof heeft doen opwaaien, het belangrijkste punt van bespreking zou zijn. Dr. Platteel wil uiterlijk volgende week woensdag terugkeren. „Ik ben zelf kortgeleden bij de ex peditie naar het Sterrengebergte op bezoek geweest. Ik had er anderhalve dag voor uitgetrokken, maar ten slotte kostte het uitstapje me vier dagen." Volgens dr. Platteel is het erg moei lijk voor de expeditieleden zich aan een bepaald tijdschema te houden. Om standigheden van allerlei aard oefenen er hun invloed op uit, dat men heel gauw dagen achter raakt. „Ik zelf ben dus al om een voorbeeld te noemen vier dagen onderweg geweest, ter wijl ik er veel korter voor had gere kend." „Wij zijn, dacht ik, de laatste gene ratie die het stenen tijdperk mee maakt. V/ant het gaat er nu toch lang zamerhand echt uit", aldus de gouver neur. „Mijn echtgenote die de tocht naar de expeditie heeft meegemaakt, was de eerste* Europese vrouw, die in het be zochte gebied kwam kijken en dus ook te zien was. Het daar aanwezige opperhoofd (vol gens dr. Platteel de heer Bokkema of Bokma) was na het aanschouwen van mevrouw Platteel terstond bereid de gade van de gouverneur in te ruilen voor drie van zijn onderhorige vrou wen. In dat geval zouden er :lus drie gouverneursvrouwen zijn", zo vertelde dr. Platteel onder grote hilariteit van de op de Amsterdamse luchthaven aan wezige vertegenwoordigers van radio en pers. „De expeditie gaat goed. De stem ming is voortreffelijk en thans is men er in geslaagd een efficiëntere manier uit te vinden om bijv. de helikopters beter bij het werk in te schakelen." Het bleek een verrassing voor dr. Platteel te zijn, dat scheepsbouwer Verolme zich bereid heeft verklaard een bedrag beschikbaar te stellen, op dat de expeditie niet tot een onvoor waardelijke mislukking gedoemd zou zijn. En ik vind het zeer belangrijk, dat de expeditie naar het Sterrengebergte slaagt. We hebben nu vele deskundigen in Nieuw-Guinea bij elkaar. En wan neer krijgen we dat weer?" Ten slotte zei de gouverneur, dat hij ook besprekingen zou voeren over de ambtenaren kwestie op Nieuw-Guinea. Hij liet zich hierover niet verder uit. Dr. Platteel werd op Schiphol ver welkomd door drs. H. A. Korthals, mi nister van Zaken Overzee a.i. en door mr. B. Krijger, secretaris-generaal voor Zaken Overzee. In kringen van de Verenigde Naties in New York werd gisteravond ge zegd. dal de plotselinge reis van de secretaris-generaal van de V.N., Ham- marskjoeld. naar Parijs mede veroor zaakt zou ziin door berichten, dat Frankrijk dreigt Je Verenigde Naties te verlaten als deze organisatie stel ling tegen Frankrijk zou nemen in de Algerijnse kwestie. Woensdagavond kwam op Schipho1 aan de gouverneur van Ned. Nieuw- Guinea, dr. P. J. Platteel. Op de foto ziet men minister Korthals, die hem verwelkomde, in gesprek met gouver neur Platteel. (Van een onzer verslaggevers) De kansen zijn niet ongunstig, dat de nog steeds stilliggende fabriek van de metaalbuizenfabriek N.V. Excelsior te Oosterhout binnenkort weer in be drijf zal worden gesteld. De fabriek in Schiedam is van voldoende orders voorzien en ongeveer de helft van het destijds in Oosterhout ontslagen per soneel is hier weer te werk gesteld. Men verwacht, dat binnenkort enkele grote binnen- en buitenlandse orders kunnen worden afgesloten. Als deze transacties doorgaan, zal de her opening van de fabriek in Oosterhout een feit zijn. Hier kan dadelijk wor den begonnen met de produktie. De nieuwe fabriek is steeds zo onderhou den, dat de machines onmiddellijk in bedrijf kunnen worden geste'd. Naar wij vernamen, zijn er orders te verwachten van buitenlandse staal- en mijnbouwconeerns. Ook van de zijde van Nederlandse fabrieken is belangstelling getoond voor de pro- duktie van Excelsior. Naar aanleiding van de door enkele dagbladen verspreide berichten over de gang van zaken in haar fabrieken te Schiedam en Oosterhout deelt het bestuur van de N.V. Metaalbuizenfa briek maatschappij Excelsior mee, dat deze berichten niet van haar afkomstig zijn en de verantwoordelijkheid daar voor geheel voor rekening is van be doelde dagbladen. Men venvacht dat de 100.090 Engelse drukkers die sinds zeven weken in staking zijn vandaag het werk zulten hervatten. De regeringsbemiddeiaar lord^ Bir- kett, oud-rcchter van net Hoog gerechtshof. verklaarde gisteravond dat „werkelijke voortgang" was ge maakt in de besprekingen tussen werk nemers en werkgevers. Ten gevolge van de staking kunnen ca. 1.000 provinciale dag- en week bladen niet verschijnen. Op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Kleijwegt over het uitstel van eerste oefening voor onderwijzers, heeft de minister van Defensie meegedeeld, dat inderdaad slechts aan enkele tien tallen onderwijzers uitstel van eerste oefening zal worden verleend voor het cursusjaar 19591960. maar dat büna 200 onderwijzers, die reeds eerder uit stel hebben gehad, thans vrijgesteld zullen worden. (Van een onzer verslaggevers) Een der slachtoffers van het ernstig auto-ongeluk in De Bilt,, de 67-jarige mevrouw G. J. Werner— Kuehbauen uit Soest, is vannacht in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overleden. Haar echtgenoot werd bij het ongeluk op slag gedood. De toestand van de overige slacht offers, onder wie de met verlof m Ne derland zijnde consul ie Port Said, de heer N. W. de Groot met echtgenote en twee kinderen, is nog zeer ernstig. De tandarts Ten Berge en zijn assistente mej. Kaptein zijn thans buiten direc<" levensgevaar. (Van een onzer verslaggevers) Toen de 45-jarige mevrouw G. V. woensdagavond op de Jachtlaan in Apeldoorn fietste werd zij door een wesp in haar lip gestoken. Daar dit zeer pijnlijk was. stapte zij af, waarop zij onwel werd. Het bleek nodig haar naar het Juiianaziekenhuis te bren gen, waar zij kort na aankomst is overleden. Het is niet zeker of haar dood rechtstreeks verband houdt met de wespesteek. De vroegere E.O.K.A.-leidcr op Cyprus, generaal Grivas, heeft in Athene verklaard de strijd te zullen aanbinden tegen dc internationaic overeenkomsten, die Cyprus een zelf standige staat maken. De Queen Elizabeth, het grootste pas sagiersschip ter wereld, is gisteravond ter hoogte van Coney Island in de baal van New York in aanvaring gekomen met een Amerikaans vrachtschip. Beide schepen kregen boven de wa terlijn een kleine scheur in de romp. Er hebben zich geen persoonlijke on gelukken voorgedaan. De 83.000 ton metende Queen Elizabeth van de Cunard-lijn, was anderhalf uur tevoren met 1970 pas sagiers naar Europa vertrokken. Het Amerikaanse Vrachtschip was de 10.460 ton metende „Hunter" van de „U.S. Lines", die op weg was van Frankrijk naar New York. De botsing vond plaats in een dichte nevel op de drukbevaren scheepsroute naar het lichtschip Ambrose. Deze rou te is een van de drukste scheepvaart wegen ter wereld. Hier botsten destijds ook de „Stockholm" en de „Andrea Doria" "tegen elkaar. De Queen Elizabeth is door twee sleepboten naar New York terugge bracht voor reparaties. Advertentie 'T IS WEER 8iqSÉN-YYEER.i De hoeveelheden regen, die sinds het einde van de droogceperiode in Nederland zijn gevallen, lopen, door het bui'ige karakter van de neerslag nogal uiteen. Dit weer spiegelt zich in afgetapte hoeveel heden op de waarnemingsstations. Tot vanochtend 7 uur heeft het vliegveld Volkel de grootste hoe veelheid gemeten, namelijk 16 mm. Meer dan 10 rran. viel er ook in Terschelling, Leeuwarden, Den Hel der, Deelen. De Bilt, Vlissingen en Woensdreeht. In IJmuiden en op het vliegveld Valkenburg werd gedurende dezelf de periode echter slechts 3 mm af getapt. De buien werden veroor zaakt door een lagedrukgebied, dat via Engeland in een_langzaam tem po naar ons land is getrokken. Dit lagedrukgebied, dat zich naar Duitsland verplaatst, zal ook mor gen invloed op het weer in Neder land kunnen uitoefenen. Het blijft dan ook koel, terwijl de buiïgheid zal voortduren.

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1