Ml Jongeren Contact Schiedam sprak democratie over Uitbreidingsplan voor nieuw Delfts gebied KERK EN SCHOOL Kamp Vacantievreugd te Hoek v.Holland verplaatst Ds M. L. Sehoch sprak voor Hen Nieuwland over jeugdwerk J. kuilman sprak voor S.B.L.O. over „Waardering van de sport" WATERWEG Schiedamse concerteerde De Schie'' vraagt eigen ligplaats Vier miljoen voor Nd. Nieuwlandse- polder India-avond Doorbraak naar centrum kost 80 percelen Klein programma voor Schiedam Studenten gaan exposeren 81e Uniecollecte Joh. van Velden (a.r.) verlaat de raad Uitbreiding kampterreinen Auto enkele malen over de kop Aanvaring op de Merwede Vlaardingen Schiedam Schaaknieuws Voorwedstrijden dam kampioenschap Aangereden Scooter reed door Vlet vermist Maassluis Ernstige aanrijding Spaarcijfers Nieuwe directrice Herv. rusthuis Man ernstig gewond bij ongeluk Rozenburg Spelregelwedstrijd de- iro-d„-oppe„ukt, Kledingstukken iveg genomen Wegwijzers naar T.H.-wijk Christelijk sociale politiek laas! and Watertarieven gewijzigd Veilingberichten Bouw gymnastiek- gebouw TROUW Donderdag 4 februari I960 11 Inhaalprogramma Vïaarclingse elftallen Burgerlijke stand van Schiedam v'Burgerlijke stand van Rozenburg Gemeentebestuur ontvangt nieuwe inwoners Centrum Uitvoering „Excelsior" Februari-conferentie van Oecumenische Jeugdraad C.H. Studentenconferenties Karapioenswedstrij den van Scheve Toren ^7^Auc,at* SCHIEDAM, Woensdagavond hoeft da. M. Ij. Schoei», jeugdpredlksuU te Rot terdam in de benedenzaal van de Op- staadingakerk een cauaerie gebonden voor de wjjk Nieuwland van de Ned. Hervormde Kerk. Deze causerie was getiteld: „Moderne jeugd en Kerk." wij zijn mensen, die geleid worden door anderen, zo begon ds. Schoch zijn causerie. Vooral onder de scholieren, waar ik veel onder werk, maak ik dit dikwijls mee. De één gaat naar dansles, omdat een vriend of. vriendin ook gaat, ze gaan naar de biosooop omdat „men" gaat. Toen ik een paar jaar geleden in Rot terdam kwam, aldus ds. Schoch, werd-en er in een oud herenhuis in het Park jeugddiensten gehouden. Maar de zaal, die hiervoor gebruikt werd en aan slechts 80 personen plaats bood werd al spoedig te klein. Toen hebben we onze intrek genomen in de blauwe zaal van het Beursgebouw, aldus spreker, waar er ongeveer 300 in kunnen. Tijdens de jeugddiensten is er een strikte liturgie, zoals die in gewone kerkdiensten ook wordt gehouden. ieder jaar wordt er bjj de Inspecteur van het onderwijs de namen et» adressen opgevraagd van de leerlin m.. die in de hoogste klassen van de gemeentelijke middelbare scholen zitten. Als er dan een jeugddienst wordt gehouden worden zij uitgenodigd eens een dienst mee te maken. Al mag dit dan een hoop geld kosten, het resultaat is buitengewoon. Na veel moeilijkheden overwonnen te hebben, zijn we er in geslaagd een nieuw gebouw te bemachtigen Sa dit gebouw kan men van alles doen, zoals schilderen, boetseren en zelfs pot- tebakken. Ook is er een aparte ruimte voor alleenwonenden. Deze kunnen onder het genot van een kopje koffie daar dan de gehele avond doorbrengen. Vooral op de zaterdagavond is het er druk. De jongeren van tegenwoordig, zo be sloot ds. Schoch, zijn causerie zijn niets slechter dan die van een jaar of 20-30 geleden. Na de pauze was er nog gelegenheid om vragen te stellen, waar druk gebruik van gemaakt werd. De avond stond onder leiding van ds. J. Spaling. Voor de muzikale omlijsting zorgde de CJMV Monaccordeon-vereni ging „Bravo". die_ op een verdienstelijke wijze enige muziekstukjes tem gehore bracht. VLAARDINGEN. Het tweede tien tal van het Vlaardingse schaakgenoot schap kwam goed voor de dag. door 't Westen-Regina 2 uit Rotterdam met niet minder dan Ti—Z>j te verslaan. De persoonlijke uitslagen luiden: VLAARDINGEN. Dinsdag 9 februa. ri zal in de bovenzaal van ..Excelsior" een aanvang worden gemaakt met de voorwedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Vlaardingen 1960. Tien dammers, verdeeld in twee groe pen zullen uitmaken, wie dit jaar naast de in Vlaardingen woonachtig Constant speler J. H. de Kluyver. ikampioen ]959i en W. H. Niestadt l2e in 1959) in de finale zullen komen. De groepen zijn als volgt ingedeeld: VSG't Westen-Regina 2. J. de Ber- - D. K. Vos 1—0. J. Akkermans-J. Robbers Groep A: C. Biel, P. Budding. D. v. 1—0, GG. Maarssevcen-J. H. v. Linger» jj- Kerkhoff, H. Lansbergen en D. 01, J. Visser-L. B. Ilendrikx 10, J. Moerman-W. de Witte 01. A. v. Emb- den jr.-D. v. Baarlen 'ili. J. Boerdam- L. Hoogeveen t0. A. de Vette-A. J Vedhey 10. W. Davidse-A. C. Vink 10, C. Hermse-J. Piek 10 Mast. Groep B: C. L. den Boer. J- J. v. Leeuwen. K v. Otidheusden, C. van Veelen en J. Vermeulen. Van elke groep gaan de no's L en 2 over naar de finale. De voorwedstrijden staan onder leiding van de secretaris Voor de huishoudelijke competitie jvan ^DV. heer V. H. Niestadt. werden gespeeldW. Koepershoek-H. I uithol 10, J. Terleth^T. Smit, 01. J. i Helderop-K. Dubbeldam 1. J. v. Thuyil -A. de Vette J. Roerdam-W. Da- vidse ttH.. 1 VLAARDINGEN. Tussen tien cn twintig (T.T.T.). de schoolvereniging van de Groen van Prinsterer ULO. is voor nemens op vrijdag 12 februari in Mu- zanda een gevarieerde schoolavond te houden, die om acht uur een aanvang zal nemen. SCHEE'-/AM In de Tuiniaan werd woensdag de 5-jarige mej. v. 't V. aan gereden door een auto, bestuurd door S. M. B. Het meisje kreeg een wond aan het achterhoofd en werd door dokter Pet verbonden. SCHIEDAM De fabrieksarbeider P. L. deed aangifte van een aanrijding, die om 7.20 uur woensdagmorgen in de Hoofdstraat was gebeurd. Een passerende scooter had de man aangereden, waar door deze was gevallen- De wonden aan armen en benen wer den door de verbandmeester van de werf Gusto verbonden. De scooter reed door. SCHIEDAM - De 70-jarige M. M. uit de Stationsstraat deed aangifte van het vermissen van een Ijzeren vlet. die »n de Schie gemeerd .waS- SCHIEDAM. Het „Schiedamsch Politie Muziekgezelschap" trof woens dagavond een volte zaal bij bet jaar lijks concert, dat in Musis Sacrum plasts had. Voorzitter C. v. d- Haagen sprak in zijn openingswoord daarover zijn voldoening uit. Daarna kregen de muzikanten een groot deel van de avond toegewezen en zij brachten daarin negen werken ten gehore. Naast enkele marsen en ande re bekende werken, verkregen de selec tie- uit de operette „Showboat" van Kern-Mellema, en „In 't sprookjesbos" van P. B. Bissedink een ovationeel ap plaus. Laatstgenoemde fantasie werd door de componist geschreven nadat hij inspiraties daarvoor had opgedaan tij dens zijn vele wandelingen door het sprookjesbos „De Efteling" in Kaats heuvel, waar deze componist zelf woon achtig is. Na de pauze presenteerde de perso neelsvereniging „Gemeentewerken" Schiedam twee één-acters. Eerst werd het blijspel van Jac. Broun „Huwelijks- candidaten" ten tonele gebracht. Daar na de klucht „De Jas" van F. P. Schwe- den en A. v. d. Lugt De regie was in goede handen van de heer J. W. Lin kels. Hierna was er nog een gezellig sa menzijn. SCHIEDAM. De watersportvereni ging „De Schie", die thans 16 leden feit heeft woensdagavond tn gebouw Surstom Corda een ledenvergadering ge houden- Het doel van deze vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer C. W'. M. van de Keemel. was een bespreking te houden over het aan vragen bij burgemeester en wethouders, van n eigen ligplaats voor de boten van de leden. Overeengekomen werd een ligplaats aan te vragen bij „Huis te Riviere" nabij de rolbrug aan de Overschieweg. SCHIEDAM. In de raadzaal van het Stadhuis belegde bet Politiek Jonge ren Contact Schiedam woensdagavond een vergadering, waar het Ud van de JOKVF, de heer J. H, M. Ham een le sing bield over: „Is er democratie in West-Europa?" Voorzitter J. A. v. Leer ton» (JOVD) opende met een kort woord. De spreker van deze avond begon met zich af te vragen, of we ons er allen wel van bewust zijn wat demo cratie eigenlijk is. Hij verdeelde zijn rede in twee punten en wel de theorie ea de praktijk waarin de democratie zich uit. Hij noemde enkele buitenland se voorbeelden, maar verdiepte zich daarna uitsluitend in problemen die ons eigen Nederland aangaan. Europa heelt geen vertrouwen meer in het huidige verkiezingsstelseL De ker ken zien de belangstelling steeds meer afnemen, waarin spreker ook een be wijs ziet, dat men wantrouwend staat MAASSLUIS. Op het kruispunt Ko ningin Wilhelminalaan Zd. Dijk Laan 1940 '45 had woensdag een aan rijding plaats tussen twee vrachtwagens met aanhangwagen, die grote materiele schade ten gevolge had. De beide vrachtwagens, die respec tievelijk werden bestuurd door J. F. "V. uit Maassluis en L. P. uit Ederveen, werden zo zwaar beschadigd, dat zij weg gesleept moesten worden. Een der aan hangwagens verloor beide achterwielen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Op de wagen van L. P. werden va ten met een insectenbestrijdingsmiddel vervoerd. Enkele van deze vaten vie len cp de weg en een er van scheurde open, waardoor de giftige stoffen zich over het wegdek verspreidden. De gemeentelijke reinigingsdienst heeft, in samenwerking met een deskun dige, de stoffen weggeruimd- MAASSLUIS. Hoewel bet irdeg overschot niet zo groot is als in januari 1959 toen het 363.000.— bedroeg, mag de spa-abbank toch niet anders dan te vreden zijn over de resultaten van janu ari 3960. In 1960 werd meer ingelegd 177.000.—. Ingelegd werd in 7686 posten 1 121.184.07: terugbetaald werd in 3259 posten 943595.15; 119 nieuwe rekenin gen werden geopend. Bijna 800 spaarbus- jes wenden geledigd met een gesasnen- lijke inhoud van IS .900.—; 417 spaarders krachtens de Jeugdapaarwét brachten het tot eers bedrag van f 100.H2..63 als inleg- gersteghed. Verschuldigd per 1 februari 1960 aan 19.477 inleggers 11-677.091.79. MAASSLUIS. Nadat de raad van Maassluis woensdagavond ruim ander half uur in geheime zitting bijeen ge weest was, nam zij enkele besluiten, die van verstrekkende betekenis voor de toekomstige ontwikkeling van Maassluis genoemd kunnen worden. Opvallend was daarbij, dat de open bare vergadering slechts twee minuten duurde. De voorstellen gingen namelijk zonder enige discussie onder de hamer door. De raad besloot een krediet van in totaal ƒ4.000.000.— beschikbaar te stel len voor: a. aankoop van in de Noord-Nieuwland- se polder gelegen gronden ter grootte van 62 ha; tegenover het huidige democratische stelsel. Volgens de heer Ham werkt het hui dige kiesstelsel onrechtvaardigheid in de hand- Partijbelang gaat dikwijls bo ven landsbelang en men kweekt wan trouwen. Ook raakte spreker enkele facetten aan van het maatschappelijk leven. Zo vond hij het onjuist, dat men als werk nemer min of meer verplicht is van één van de drie erote vakbonden lid te worden. Het doel van de avond was iets pro- heren te doen om te komen tot n be tere regeling bij het totstandkomen van een regering. Betreffende de vakbonden merkte spreker op, dat hij het vreemd vindt, dat de bestuurders daarvan zelf geen arbeiders zijn. Immers alleen de arbeiders zien hun eigen belangen het best, aldus de heer Ham. De bestuur ders hebben meestal andere belangen dan die van hun arbeiders. Na de oauze volgde een interessante discussie, waarbij wel hleek, dat niet allen het met de soms felle bewoordin gen van de spreker eens waren. .Zo on dervond hij vooral tegenstand bij zijn zienswijze over de verzuiling en over het in het buitenland voorkomende re ferendum. Eén vragensteller hield voor het referendum zelfs een warm pleidooi en zag juist daarin democratie. Ook werd het stakingsrecht breedvoe rig besproken en de meningen daarover waren enigszins verdeeld. VLAARDINGEN. Hoewel afgelopen zaterdag niet »Ue wedstrijden werden afgelast, heeft de KNVB or toch goed aan gedaan de niet gespeelde wedstrij den zaterdag op het programma te plaatsen. Zwaluwen 2 maakte een vergeefse reis naar Katwijk, omdat de arbiter het voor de gezondheid van de spelers raad zamer vond niet te spelen. (De spelers zelf wilden wel spelen, zowel die van de Vlaardingers, ais van Quick Boys 2). De reserves van Zwaluwen zullen dus wederom een reis naar Katwijk gaan maken, wanneer er tenminste niet weet een wending van de weersomstandighe den zich voordoet, evenais vorige week vrijdag en zaterdag. Zwaluwen 1 ontvangt het leidende Quick Boys en krijgt handen vol werk om de gasten een kans op revanche te weerhouden. TSB gaat een kansje wagen bij Ro zenburg en moet daar tot winst kunnen komen. Weliswaar staat Rozenburg ho ger genoteerd, maar de resultaten van de Vlaardingers zijn de laatste weken gunstiger dan van de eilandbewoners. HVO speelt een uitwedstrijd tegen MFB en zal tegen deze gegadigde voor de onderste plaats alles op alles moeten zetten om tot een winstpartij te kunnen komen. DVO gaat trachten haar plannen voor dit seizoen, nL promotie naar de KNVB. meer kracht bij te zetten door een over winning in de uitwedstrijd tegen Insu- linde in Rotterdam. Alle wedstrijden beginnen ram 15.15 uur. VLAARDINGEN. De directrice van het rusthuis der Hervormde gemeente, zr. A. Butte was reeds een jaar gele den pensioen-gerechtigd, maar zij wilde blijven tot een oprvoïgster voor haar ge vonden was. Daarin, is men uiteindelijk geslaagd. Zr. H. M. van Achterberg, be sturende zuster van het Diaconessenhuis te Rotterdam heeft zich bereid ver klaard de taak van zr. Butte over te nemen. Het bestuur van het rusthuis is voornemens op donderdag 18 februari afscheid te nemen van zr. Butte, ter wijl zr. Van Achterberg dan als direc trice zal worden geïnstalleerd. Per 1 fe bruari is zij reeds officieus overgekomen VLAARDINGEN. Mevrouw N. Slc- cama-de Waard uit Wassenaar die ver scheidene reizen naar en door India maakte, hield woensdagavond In de Harmonie een causerie over dat land voor leden van het Vlaardlngae depar tement van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Na een welkomstwoord door de voor zitter van 't Nut, de heer A. van Buy- sen, gaf mevrouw Siccama een toelich ting met fraaie kleurendia's over het leven van de Hindoe-bevolking van dit vreselijk arme land, waarin de bescha ving nog niet doorgedrongen is. De be volking, van wie het grootste gedeelte tot de vegetariërs behoort is sterk onder voed en er heerst daar voortdurend dan ook grote hongersnood. Men wordt daar gemiddeld niet ouder dan 28 a 30 jaar. De bevolking is over "t algemeen bui tengewoon vriendelijk voor iedereen, die er komt om nader kennis te maken. India, het land met zijn Hindocnese godsdienst, het iand met zijn slechte so ciale voorzieningen, met zijn honderddui zend bedelaars, die dag en nacht rond zwalken om een waardeloos bestaan te hebben. Niet minder dan tachtig pro cent der bevolking kan lezen nog schrij ven. In tegenstelling tot Indië. kan een blanke zich in India zonder gevaar te lopen te worden aangevallen, op straat begeven. De bevolking vindt het zelfs een eer om met blanken te mogen om gaan; zij is dan ook in alle opzichten zeer behulpzaam. KERKELIJKE BIJEENKOMST VLAARDINGEN. Voor het Her vormd Gereformeerd Comité, dat van avond bijeenkomt, heeft men de heer Van Woerden uit Stolwijk als spreker uitgenodigd. De bijeenkomst, die gehou den wordt in het Rode-Kruisgebouw Em- mastraat 38. begint om acht uur. DELFT Bij de afdeling openbare werken van de gemeentesecretarie te Delft ligt thans een onteigeningsplan ter inzage voor de doorbraak van de Zui derstraat. via Zuidersteeg en Kruisstraat naar de Beestenmarkt. Deze doorbraak is nodig voor een goede ontsluiting van de binnenstad. Ze zal aansluiten op de in aanleg zijnde oost-wegtraverse van spoorwegonderdoorgang, via Asvest en Zuiderstraat naar een nieuwe brug over de Prov. Vaart tegenover de Kanaal straat. Voor deze doorbraak zullen on geveer tachtig woningen en percelen grond in handen van de gemeente moe ten overgaan. Zeventien woningen zijn al eigendom: over het restemde deel worden onderhandelingen gevoerd. Zo dra alle» gemeente-eigendom is zal tot sloping worden overgegaan. 'S-GRAVENZANDE - De 's-Graven- zander H. v. N„ 50 jaar, die juist m Delft in het ziekenhuis een zoon had be zocht wie 's middags een ongeluk was overkomen, is op de Mabij de Oranjesluis zelf het slacht gewor den van een ongeluk. Achter vracht auto om stak hij de weg over, zonder op het verkeer op de Maasdijk te let ten. Hij werd geschept door een uit de richting Hoek van Holland komende be stelauto, bestuurd door J. W. van S. uit 's-Gravenzande. Van N. werd ongeveer 20 meter meegesleurd. Ernstig gewond moest hij naar een Delfts ziekenhuis worden overgebracht. SCHIEDAM. De derde en voorlopi ge laatste avond die de SBLO organi seerde voor jeugdleiders, werd dinsdag avond in de benedenzaal van „de Aan stel bron" gehouden. De opkomst was minder dan op de vorige avonden, hoe wel het onderwerp van de voorzitter van de Christelijke Korfbal Bond, de heer J. Kuilman interessant genoeg was. De heer F. E. Koelman had de avond met eet» kort woord geopend. Deze be handelde daarna het onderwerp: „Waar dering van de sport." De heer Kuilman wees in dit verband op talrijke facet ten die hier naar voren komen. Zo staat het onomstotelijk vast, dat de sport en de maatschappij niet van el kaar te scheiden zijn. Iemand die sport beoefent wordt daarin ook gekweekt voor de maatschappij. In de sport leert men sportiviteit, kameraadschap, men tale hardheid door nederlagen te kun nen verdragen, kortom: het karakter wordt daar veelal gevormd. Spreker betreurde het, dat zovelen passief „tieelnemen" aan de sport Men kijkt wel zijdelings toe maar toont geen begrip voor de noodzaak van hun acti viteit De heer Kuilman toonde zich tegen stander van betaalde sport en was van mening, dat het ware karakter van de sport daardoor aan waarde inboet. Het wordt nu meer een zakelijke kwestie. De mens moet tot bezinning komen en moet de sport zien ais lichamelijke ont wikkeling en oefening. Ook was de voorzitter van de Chr. korfbalbond van mening, dat het gees telijke zeker niet verwaarloosd mag worden bij alle sportbeoefening. Sport- verdwazing is fout, maar wanneer men zonder overdaad aan sport doet, dan is dat toe te juichen. Het is altijd beter dan het „hangen in kroegen", aldus spreker. In onze sportbeoefening moe- ging luidt; I SVD PW 90 punten. 2. SFC 90 p. 3. Hermes DVS 86 p. 4. Excelsior '20 82 p. 5 FPSC 73 p. 6. Schiedam 70 p. 7. SW 60 p. 8. HBSS 43 p. De avond voor de B-junioren zal wor den gehouden op woensdag 10 februari ja de Hermes DVS-kantine, Harga. aan vang half acht. SOBWEAM. Oeborwi-, Aibertu» C.. z. van A. van der Meer en C. j. Touw: Clara d van P. Voorburg en A. de Wit ROZENBURG. Geboren: Angenie- tha d van H. Breevasrt en A Ooster ling- Overleden: Rinse Smith 52 jr. eebtgen. van L. A. van der Tooien. SCHIEDAM. Voor het Schiedamse voetbal Is er zaterdag een klein pro- - gramma. Immers de KNVB en haar af- b. de ophoging van een gedeelte van delingen hebben het vorige week vegre- -- Aam tnv A /V l-'l TI O ifT A Vh r» gende programma opgeschoven. De en kele wedstrijden die zijn doorgegaan blijven uiteraard van kracht en deze clubs hebben zaterdag vrijaf. Voor HBSS was de belangrijke wed rijd tegen de kampioensgegadigdt Monster vastgesteld. Deze zal zaterdag worden gespeeld, tenminste, wanneer niet wederom de weersomstandigheden roet in het voetbalmenu gooien. De wed strijd wordt gespeeld op het „Harga"- eomplex en begint om kwart over drie. De overige Schiedamse standaardelf tallen hebben geen competitiewedstrijd op hun programma staan, zodat de meeste voetballiefhebbers hun schreden wel zuiien richten naar het terrein van de oranjehemden. SCHIEDAM De uitslag van de geveer 40 ha met zand onderhands op woensdagavond gehouden speiregelwed-j te dragen aan de Kon. Mij. tot het uit strijd voor C-junioren van de Schiedamse voeren van openbare werken „Adnaan voetbalverenigingen, georganiseerd doorjVolker" N.V. te Rotterdam; de Schiedamse Scheidsrechters Vereni- c. de in verband met deze ophoging strijd tegen de kampioensgegadigde - i.«m«natt tc perskaden c.a. onder" nntfer vacti»***tot/? nn->n ».i ten we echter ons principe naar voren brengen. De heer Kuilman vertelde, dat de sport gelukkig gesubsidieerd wordt, maar dat dit nog niet in voldoende ma te geschiedt. Maar al te zeer ziet het er naar uit, dat de sport nog als stief kindje bedeeld wordt. Na de pauze volgde een aangename discussie, waarin spreker zijn vragen stellers naar tevredenheid heeft beant woord. DELFT De bewoners van de ge annexeerde gebieden van Rijswijk en Schipluiden hebben woensdag een brief van het Delftse gemeentebestuur ont vangen waarin zij als Delftenaren wor den verwelkomd. Om hen enigszins ver trouwd te maken met het reilen en zeilen in een grote stad is hoi tevens het zak boekje „Het A.B.C. van Delft" uitgereikt waarin zij alles kunnen vinden over de gemeentediensten. Uiteraard bestaat er bij verscheidene bewoners van de nieuwe Delftse gebie den vrees, dat zij te zijner tijd hun boerderij of tuinderij moeten verlaten voor de stedebouwkundige plannen van de gemeente. Het gemeentebestuur wil daarom de bewoners binnenkort op het Delftse stadhuis ontvangen om met hen over de consequenties van de annexatie te spreken. DELFT. De tentoonstelling van schilderijen, tekeningen en beeldhouw werk van studenten aan de Technische Hogeschool te Delft, die in de mensa aldaar wordt gehouden, wordt zaterdag middag om vier uur geopend. De in zendingen zijn geselecteerd door een commissie bestaande uit de hoogleraren dr. A. M. Hammacher. ir. P. Donk en dr. A. J. Zuithoff. DELFT Nu met Ingang van 1 ie bruart een gebied van achthonderd hec tare grond in het zuidwesten van Delft aan weerszijden van de Abtswoudaeweg is overgegaan naar de gemeente Delft, gevoelde het gemeentebestuur de behoef te om onverwijld over te gaan tot vast stelling van een uitbreidingsplan in hoofdzaken, om leiding te geven aan de stedebouwkundige ontwikkeling 'n dat gebied en ter voorkoming v— onge wenste vestigingen- Het gebied is verdeeld over twee uit breidingsplannen „VoorhofBuitenhof", dat het eerst in aanmerking komt voor stedelijke bebouwing en het plan „Tant- hof'. dat pas veel later aan de beurt komt. Naar schatting kunnen in het ge hele gefoied 56.000 mensen wonen. De scheiding tussen beide plannen wordt gevormd door de geprojecteerde Kruit- huisweg, die een schakel zal vormen tussen Rijksweg 13, de provïncialeweg 15 en de zogenaamde Beneluxweg. terwijl Schipluiden in het westen en Pijoacker in het oosten daarop een aansluiting kunnen krijgen. Om van Den Haag uit een goed con tact tot stand te brengen met het in dustriegebied langs de Schie en het daarnaast liggende T.H.-complex, werd het noordelijke gedeelte van de provïn cialeweg bovendien van een aansluiting voorzien op de Kr uithuis weg. Voor de rechtstrekese verbinding tus sen de .woonwijken werd een rmgweg geprojecteerd, die de oentra van deze wij ken met elkaar zal verbinden. Met het oog op orde en functie krijgt deze weg vrije kruisingen met de Krui thuis weg en de provincialeweg 15. Er zal worden gestreefd naar een de centralisatie van de voorzieningen voor dit gebied, met ais doel het historische centrum van de stad ais middelpunt van de maatschappelijke activiteiten binnen het geheel van de toekomstige agglomeratie te behouden. Voor de uitbreiding van het industrie terrein is een strook gereserveerd langs de westzijde van de spoorweg Delft— Schiedam, aansluitende op de nabij de Slachthuisweg bestaande en geprojec teerde industrieterreinen. Langs de west en zuidzijde van de nieuwe wijken zui ien groenstroken en waterpartijen wor den aangebracht, die tevens een functie krijgen in het afwateringasysteem. Het voornemen bestaat zo spoedig mo gelijk een uitbreidingsplan in onder delen op te stellen voor het gebied Voor hof dat het eerst voor uitvoering in aan merking komt. NED. HERV. KERK Benoemd tot gevangenis predikant te 's-Gravenbage: A. H. Hellemans te Leeu warden; tot godsdienstonderwijzer te Wageningen de heer D. Osknm, gods dienstonderwijzer te Culemborg. Beroepbaarstelling: Ds. D. A. ten Ha aft, laatstelijk zendingspredikant op Nieuw-' Guinea met verlof in Nederland. Boslaan 7, Zeist is beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Krommenie: E. C. Kim. kand. te Groningen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis: D. Slagboom te 's-Graventande. Transport vorige lijsten f212.2a3,ö3. Bie rton f443.—. Garrelsweer f416G rijps- kerk 1474.20. Hoorn op Terschelling Al.938.30, Hoornsterzwaag f !28.55, Nijemir- duin f 173.45, Nieuw-Buinen f 21)7.30. Nyens- leelc f205.50. Roden f520.Lutten a/<t öedemsvaart f328.93. Oldemnrkt (473.05, Ommen 1.090.10, Aaiten (439.38. Apel doorn f 2.950,Borculo f 222.—, Amers foort (3.126.67, Maarn (213.30. Naarder» f768.46, Capelle a/d IJssel 1470.Delft (1.373.66. Gorinchem f 1507.20. Scharen, tlijke f 73:550. Geldorp (381.33, Heer* ,134.39. Helmond (326,55. nagekomen Lan teren (31.Den Andel (217.25. Hooge- rand f434.Pieterriü f 110.75. Donker broek f 298.83. Drachtster-Compagnie (133,50, Eernewoude f S0.33. Gaastmeer f 330,Heerenveen f 662.20. Exmorr* (357,50, Metslawier f 270.-Ooeterlittens 1205.—. Stlens f 322.55. Surhuirem f 182,7S, Winsum (242.—. Zwagerveen (493,95. As sert f 1.612.Gees (548Zuidbarg» (390.—, Berkum f 1.364 63. Den Hulst (321.89, Langeslag (206 28, Eefde (300—, Eerbeek f317,21. Gendringen f284.43. Ntj- broek f413.23. de Valk (bij Lunteren) (085.25. Winterswijk f 1 346.26, Eist f230.-, Usselstein (69150, 's-Gravenhage (Mor- genst.. Moerw-., Bouwlust) (769.53, Groot A mme» f 200.33, Hoek van Holland (424,20, Nieuwefbrug a'd Rijn f 431,11, Nieuwland by Leerdam f 438.95, Ooltgenaplaat f 818—, Oostvoome f 144.06. Oude water f 504.33. Ro. «enburg (181.43. RISsoord f 1.099,80. Strtjeo 827AO, O. en N. Tonge f 316.73, Zevenho ven f386.70. Zevenhuizen f411.50. Aarden- burg f66.47. Axel 494 30. Breda (910.-, Dus- sen f74,10, Nieuwendijk f584.92. Treebeek 1284,06, Venlo f 86.21 Totaal vw» 425 locale romité's 1252.591.98, Vorig Jaar was dit (223.228.92. (V»n één onzer verslaggevers) Twee verkopers van een modemaga zijn in Den Haag stonden donderdag voor de Haagse rechtbank terecht, ver dacht van diefstal van geld en kleding- stukken tot een waarde van ƒ2.500. Deze diefstallen waren mogelijk, aldus bleek tijdens het verhoor en het requi sitoir, omdat de controle te wensen overliet- De officier van justitie eiste tegen belde verdachten een gevangenis straf van zeven maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Terecht stonden de 23-jarige verko per L. de R. uit Den Haag en de 19- jarige verkoper J/W.M. van der P. uit Voorburg. Het bleek dat de affaire be gonnen was. toen tijdens grote drukte Van der P. niet bij de kassa kon ko men en hij een bedrag van tien gulden in eigen zak stak. Dit zag de R. Er ontstond nader contact en in de loop van anderhalf jaar verdween er meer geld in de zakken van beide verkopers. Ook besloten zij kledingstukken mee te nemen. Het betrof pullovers, pantalons, erverhemden. sokken en regenjassen. De gestolen artikeien werden verkocht, o.a. in bars. waar ook het geld vaak opge maakt werd. Totdat een nieuwe verkoper in dienst kwam, die iets van de handelin gen van het tweetal bemerkte. Deze nieuweling deed aangifte. Alhoewel de oudste verkoper in aanmerking zou komen voor een hogere straf eiste de officier, wegens bijzondere omstandig heden, dezelfde straffen. hands op te dragen aan Wegenbouw- materialenhandel en Transportbedrijf. W. Muilwijk Zn., te Gouda. MAASSLUIS. De nestor van de raad, de heer Joh. van Velden A.R. beeft om gezondheidsredenen ontslag genomen als Ud vsua de raad van Maas sluis. De heer Van Velden, die 71 Jaar la, ia tn september 1919 Ud van de ge meenteraad geworden. HU was o.m. voorzitter van de rechtae raadsfractie. De mlddcnstandsvereniging „Samen werking" diende hij veie jaren ais voor zitter en was thans nog secretaris-pen ningmeester van de Onderlinge Gla«- verzekering MiJ. Maassluis. Ook deze werkzaamheden zat de heer Van Velden moeten neerleggen. Als opvolger van de heer Van Velden komt op de candidatenlijst van de Anti- Rev. Partij de heer A. Heger voor. Deze behoort tot de Staatk. Geref. Par tij, die bij de verkiezingen in 1958 met de A.R.P. en Geref. Politiek Verbond met één gezamenlijke lijst zijn uitge komen. DELFT De Delftse politiemuziek- vesreniging „Excelsior" geeft woensdag 10 februari een concert in „De Tent" van het Agnetapark. Het concert begint om acht uur. DELFT Op een aantal A.N.W.B.- wegwjjzers in Delft zijn speciale bordjes aangebracht met de aanduiding „T.H.- wijk". Nu steeds meer afdelingen van de T.H. in de nieuwe wijk ten oosten van de Rotterdamseweg zijn geconcen treerd bestaat er zeker behoefte aan deze aanwijzingen. Het verkeer dat Delft nadert kan nu onmiddellijk zien. welke de beste route is naar de T-H.-wijk. ZWIJNDRECHT. Op de Rijksweg 16. ter hoogte van het Kleinindustrieter- rein. gebeurde vanmorgen omstreeks half tien een verkeersongeluk, dat ge lukkig nog goed is afgelopen. De be stuurder van een personenauto, L. L. C. uit Amsterdam, reed in de richting Rotterdam en moest op een gegeven ogenblik te veel naar rechts, omdat hij door een vrachtauto „gesneden" werd. De wagen kwam tegen een bermpaal terecht, belandde in de heg en sloeg enkele malen over de kop. De schade aan de auto was aanzienlijk, maar C. bekwam geen letseL De Belg C. O., die met zijn auto uit de andere richting kwam, schrok van het ongeluk, dat voor zijn ogen gebeur de, kennelijk zo, dat hij door te krach tig remmen met zijn wagen begon te slippen en met de achterkant een lan taarnpaal ramde. Ook deze auto liep schade op. Om omstreeks half acht gisteravond is op de Merwede ter hoogte van de Mer- wedekade een aanvaring ontstaan tussen de_ 1600 ton metende geladen zandbak Trio en het Zwitserse motorschip Vicoso- prano. Dit schip kwam met enkele an dere schepen de rivier af. Ter hoogte van de Merwedekade wilde het een sleepboot, die de rivier opging, passeren. Waar- schijnlijTc heeft de schipper van het Zwitserse schip de zandbak, die achter de sleepboot hing, niet gezien. Toen de schepen elkaar zeer dicht waren genaderd, probeerde men door middel van een manoeuvre met de zandbak een aan varing te voorkomen, wat echter niet gelukte. Het Zwitserse schip botste op de Trio en werd zwaar aan de voorsteven beschadigd. Het schip, dat MO ton meet, werd aan de Merwedekade gemeerd. Van morgen kon het naar Antwerpen door varen. De Trio liep slechts lichte schade op. De jaarlijkse februari-conferentie van de Oecumenische Jeugdraad wordt dit weekeinde in Almelo gehouden. ITiema van de besprekingen is „De kerk van morgen", dat in inleidingen en besprekingen, maar ook in spel en. beeld zal worden behandeld. Tot de gasten van de conferentie behoort de voorzitter van de synode der Evan- gelisch-christelijke kerk op Nieuw- Guinea, ds F. J. Rumainum, die een causerie zal houden over de ontwik keling van deze geünieerde kerk gemeenschap. Op zondagmorgen is er een vroegdienst in de gereformeerde» kerk met als voorganger ds. O. Jager. (Van een onzer verslaggevers) Na Utrecht en Delft zal dit jaar Am sterdam het trefpunt zyn voor de christelijk-historische studenten, die hier hun derde conferentie in succes sie zullen houden op zaterdag. 6 fe bruari in de Agmeterikapel aan de Oude Zijds Voorburgwal 231. 's Morgens benadert prof. dr. J, £- Andrlessen te Amsterdam het confe rentiethema „Christelij k-soeiale poli tiek" van de economische zijde, terwijl prof. dr. P. A. van Stempvoort te Gro ningen dit 's middags van de theolo gische kant zal doen. Onder voorzitter schap van prof. dr. G. C. van Niftnk te Amsterdam zal een forum de ge rezen vragen beantwoorden. Naast de beide sprekers hebben daarin nog zit ting de Tweede-Kamerleden F. H. van de Wetering te Amsterdam er» H. Kik kert te ZeisL Deze conferentie, die Om 10.30 uur begint, is gratis toegankelijk voor alle belangstellende studenten. Reiskosten boven f 7,— worden desgewenst ver goed. MAASLAND. 3ij besluit van de gemeenteraad van Maasland is het tarief voor de levering van drinkwater herzien. Van 1 januari 1960 af is voor iedere ver bruiker een vastrecht verschuldigd van 1A0 per maand, terwijl per gebruikte m3 water in rekening gebracht zal wor den eer» bedrag van 0,25, verhoogd met een toeslag (deze toestag bedraagt voor 1960 ƒ0.07 per m3». Voor veehouderij bedrijven, die drinkwater gebruiken voor hun vee, U een speciaal tarief in het leven geroepen. HOEK VAN HOLLAND. De Stlch- TING Rotterdamse vacantievTeugd heeft In de Hoek voor de dagelijkse ontvangst van de schoolkinderen tijdens hei zo- mer-hoogsetzoen een stok grond in ge bruik aan de Wlcrstrast gelegen tegen het oude kampeerterrein. Dit stukje grond wordt momenteel ontruimd ten behoeve van het uKbrei- dingsplan-Noord. De grond waarop de barakken staan om de kinderen bij slecht weer on der te brengen wordt bij het oude kam peerterrein getrokken en zal circa 50 ge gadigden gelegenheid bieden een zomer huisje neer te zetten. De wachtlijst van kampeerders die gaarne zich zomers in de Hoek willen vestigen op het kampeerterrein groeit gestadig. Er is in de omgeving geen grond meer voor uitbreiding van de bei de kampeerterreinen beschikbaar. Men had van gemeentewege nog ge hoopt dat de xgn. „Bank" die ligt in het verlengde van, het Nieuw* Kamp bouwrijp kon worden gemaakt voor bouw van zomerhuisjes. Het hoogheem raadschap Delfland echter heeft dit stuk dat direct achter de zeewering ligt. van de gemeente Rotterdam onteigend en daar moet uitbreiding van de kampeer terreinen dan ook uitgesloten worden geacht. De ingang van het oude kampeerter rein zal aan de nieuwe Schelpweg ko men te vervallen. De nieuwe ingang is geprojecteerd aan de Wierstraat, de oude ingang van het vacantiekamp. Bij dc ingang aan de Wierstraat zal een kantoorgebouw worden gebouw tege lijk woning voor de gemeentelijke kampbeheerder. Men verwacht in de Hoek dat het kamp van vacantie vreugd dat nu in het sportpark komt over enkeie jaren ge doemd zal zijn geheel te verdwijnen aangezien er elke zomer minder kin deren gebruik van maken. Bij slecht weer is het ook niet aangenaam om in deze open barakken te verblijven. PUNACKER. Er werden slechts af gebroken partijen gespeeld voor de kam pioenschappen. van de Scheve Toren, maar toch zijn de beslissingen heel wat nader gekomen. In groep I. slaagde G. Cieraad erin zijn 2 afgebroken partijen tegen van Atten en Looijenga te winnen. Bovendien verloor zijn grote concurrent H. Looijenga van Th. Draisma. Door deze 2 onverwachte veriiespartijen is Looijen ga kansloos geworden. De stand is nu zo, dat het gaat tussen Cieraad en Draisma. Eerstgenoemde heeft geen ver- liespunt, terwijl laatstgenoemde één ver- liespunt heeft. Verder won A. T. Ticl Groenestege de onbelangrijke partij tegen G. van Zuidam. Deze partij had niet veel om het lijf, alleen de slotphase was aardig. In groep II zijn we nog ver van de beslissingen af. A. *t Hart heeft het minst aantal verliespunten. H. Sonne- veld en J. in 't Hout zitten hem echïe'r heel dicht op de hielen. De partij tussen in 't Hout en Sonneveld werd afgebro ken. De verliezer van deze partij is geheel kansloos. In groep III. won W. Augustinus van H. Houtzager. Hier zijn R. Blok en. W. Augustinus dg grote kanshebbers; beiden komen nog tegenover elkaar. Houtzager heeft nog theoretische kansen. Slaagt deze er niet in de volle winst te haien uit zijn partijen, dan is de winnaar van ,,Pir.„. de party AugustinusBlok, kampioen. VEILING WOUTERSWEG. 's-Gra- Donderdag wordt de laatste ronde van e. 3 februari; sla 9002400. de kampioenschappen gespeeld, selderij oo0-—950 per 100 st. en bos. De stand in de wedstrijd Scheve Toren Boerenkool 14.7—18.7 per kist; andijvie IT—D.S.C. II is voorlopig iVs— !i- E60 08 84. waspeen 2434, prei al 70j Partij is ter arbitrage opgezonden. 94. prei B I 69-83, schorseneren a 60- 74 b 47—56. spruitkool a 50—65. b 51 —74, knolselderij 4358. VEILINGBOND WESTLAND. 3 februari: 1 11 'j. C 7L13, p«r krop, stoofala 50—75. nero A «5—73. b 3741 c M—32. allcanten 285—310, spinazie a 137* b 142. prei a 50—48, b 34«0. appelen 41—76, ST iL^32; iP^hen 28—81. andijvie 52- k«4 m, boerenkool 25—33. waspeen 27—35. witlof II 38, per kg. raapstelen fu ll"». peterselie 14—15"i. per bos. VEILING HONSELBRSDIJK. 3 februari: t 1100J350, per krop. an- dijv ie X 73—«3, U 30—72, stoof sla «8—72, «prul- tea a «8-72 b>22-53. d 39-41. gmiè 15- sa SnfiLt r'H 39—5). boerenkool 31— rti' 37~49-,n 39. spinazie 79, selde- per bos" raapstelen 8(4, peterselie 11—16. 1 nïhSjïïrtf ^*,kT7ta-vd- VGBAVENZANDE. 3 februari: Ha Mij—38. C 9—22",. stootsla 85, prei a 64—87, b 58—79, spruiten 1570 rode kool 27—35, andijvie 5087, per kg was* peen 269-1040. b 800-1090, J*r M kg ^koo! 155-260 per 7 kg. aardappelen *00—450 per 25 kg, knoJjeJderlj 820 oer stuk, bosstMcrij ÏLo. **cjaeriJ per lÏÏ1'™0,K3 februari*la 2750 ïliJiénF I1®9--1950. per 100 krop. raapste. 140°1300. selderij 325 -«30. per 100 bos, spinazie 150. boerekooi NAALDWIJK. Onlangs heeft burg'.' meester D. van Heijst zijn spijt uitgc arukt over het feit dat de vele en tijn rovende voorbereidingen om tot ee" goedgekeurd plan te komen nog resui toren in een spoedige start met de bouv van een gymnastiekgebouw. De uitvoc ring wordt nu weer geremd door he' ontbreken van de rijksgoedkeuring om met het bouwen te beginnen. Een oir standigheid, welke het college van B. W. in hoge mate betreurt, nu naar d. overtuiging van dit college plaatselijk' aannemers zeker in de gelegenheid zij'1 dit bouwwerk in hun werkschema op te nemen. De vraag is gewettigd, aldus burge meester Van Heijst, of het vcrdeel- systcem, dat ten departemenie word' gevolgd, wel juist Is, nu de bouwactivi teiten in de verspreid liggende dorps kernen wordt afgestemd op de behoefte m de grote centra. In ieder geval moet de jeugd voorlopig van gymnastiek onderwijs verstoken blijven, terwijl men vóór de bestedingsbeperking ten depar- temente ran de urgentie overtuigd was.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2