Besprekingen met Chroestsjew begonnen Halve eeuw gewerkt; weekloon: j2.50 'i Mikójan prijst Fidel Castro Kanonschoten brachten Londenaren in de war OBERLANDER km, nogmaals getuigen Commissie zet werk voort CYPRUS nog een maand later onafhankelijk? verhoren Fransen in Algerije Lichte dooi in het noorden in Dode-Zeerollen nu Israël gevonden Slapende kinderen alleen in brandende woning Russische premier uitgeno voor BROKJE SOCIALE PREHISTORIE „Spel met gevonden granaat: dode tegenbezoek Nog geen koninklijke baby Rampenfonds breidt hulp uit in Tuindorp Oost zaan Overleg met Londen in impasse Jacht op onbekende onderzeeërs voor Argentijnse kust? Scheiding tussen burgerlijk en militair bestuur Trein in brand in Italiaanse spoorwegtunnel r BOERENKNECHT NU RIJK MET A.O.W. MAANMG 8 FEBRUARI I960 NEGENTIENDE JAARGANG No. 4520 Directeur: HL Dij) RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J S BKUiNS SDOT De Italiaanse president Gronehi, die zaterdag voor een officieel bezoek van vijf dagen aan de Sowjet-Unie in Moskou is aangekomen, is vandaag zijn besprekingen met de Russische premier Chroestsjew begonnen. De drie voornaamste punten van bespreking met Chroes tsjew zullen de ontwapening, de Europese veiligheid en hulp aan onderontwikkelde gebieden zijn. Op nippertje gered Bedriifspensioen bepleit voor middenstand Ontwerper van eerste Russische A-bom overleden ~N DE Duitse minister van Vluch telingenzaken prof. dr. T h e o- dor Oberlander zal nog maals worden uitgenodigd te ver schijnen voor de commissie die een onderzoek instelt naar de rol die deze minister gespeeld zou hebben bij de massamoord te Lemberg in 1941. De commissie, die dit weekeinde is bijeengeweest, heeft besloten ondanks de kritiek die op haar is uitgeoefend, het werk te vol tooien. Men hoopt in maart het eindrapport te kunnen publiceren Er is, zoals gemeld, rumoer ont staan in do Union de Resistance pour l'Europe Unie, de URPE. De commis sie is weliswaar ontstaan op initiatief van de URPE, maar beschouwt zich zelf als volkomen zelfstandig en meent daarom ondanks de kritiek het werk te kunnen voltooien. Verantwoording Plannen VRON werkt door na inbeslagneming 160 passagiers gered Witte de WitöstrsM 39 Xelet. 115700 ia n Poaibtui ma Postgiro No 924319 Klflchtcndiertst abonnementen 18.301B.30 nto Zaterdags 17—18 ran Telefoon US70O. Huygenepicin i Taleloon 183467 i3 tUoen) Postbus 1091 Postgiro No 424867. KL-ichtendienst 18.30—19.30 Telefoon 362569 Sourwee 132 Teler 4570. Thomas 6 Kempisstraat 6 n Tele!. 05451. Abonnementsprijs ai eetrt oer week- t 2.B5 per maand 1M eer inrartasJ Lor** rnmnwr» 18 cent Versehlint dagelljka Botterdam: 's4Sravenhage Oordrectit: Eehieonm- (Geldie tot dinsdagavond) KUSTÏG WEE» Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, maar in het zuiden van het land vannacht nog hier en daar matige vorst. In de noordelijke kuststrook later lichte dooi. Morgen'. Zon opi 8.09 Maan op: 14.49 Onder: 17.41 Onder: 5.46 ITALIAANSE PRESIDENT OVERLEGT IN MOSKOU Gronehi zei vandaag getroffen te züu door het vertrouwen van de Sowjet- leiders in de toekomst van hun land. Een vertrouwen, dat hem meer op ver worvenheden dan op machtgebruik gebaseerd leek. Chroestsjew vond Gronehi een „levendig prater en joviaal man die uitstekend op de hoogte is". Officieel is in Moskou bekendgemaakt dat de Italiaanse president Chroes tsjew heeft uitgenodigd voor een tegenbezoek aan Italië. Deze uitnodiging was ai enige tijd in de pen. Vier kinderen, die alleen in huis wa ren, zijn zondagavond op het nipper tje gered, toen brand uitbrak in de woning van de heer Maaskant aan de rijksweg Bergen op Zoom-Halsteren, Het huis wordt bewoond door twee gezinnen doch geen der volwassenen was thuis, terwijl de vier kinderen in bed lagen. Een der mannelijke bewoners, vader van twee der kinderen, kwam thuis toen de brand reeds woecfde. Met be. hulp van voorbijgangers stelde hü een ladder tegen de brandende wo ning op, sloeg een ruit in, wrong zich hierdoor naar binnen en wist de kin deren te bereiken, die hij, via de lad der en met behulp van de voorbij gangers, op moedige wijze in veilig heid wist te brengen. Het woninggedeelte van de heer Maas kant is geheel uitgebrand. In de rest van het huis is veel waterschade aan gericht. De Italiaanse president Gronehi (links) werd zaterdag bij zijn aankomst op het vliegveld van Moskou begroet door premier Chroestsjew. In het midden de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Peüa. Geheel links de Russische president WorosjHow. De Russische vice-premier Mlkojan, die op het ogenblik een bezoek aan Cuba brengt, heeft In een toespraak voor radio en televisie de Cubaanse revolutionaire, regering van Fidei Castrogeprezen en verklaard, dat de imperialisten de kleinere landen niet meer zo gemakkelijk kunnen bedrei gen, omdat de Sowjet-Unie een zeer machtig land ts en die landen be schermt Het hart en de ziel van het sowietvoik zijn met de Cubanen, zo zei hij. Op een vakbondsbijeenkomst die door enige honderden arbeiders werd bijgewoond verklaarde Mikojan onder enthousiast applaus, dat de weten schappelijke successen van de Sowjet- Unie, ook die op het gebied van Spoet niks en maanraketten, niet alleen voor de Sowjet-Unie, doch voor de gehele wereld bestemd zijn. Hij verklaarde met nadruk, dat de Sowjet-Unie vredelievend is. „In het begin, toen wij over vrede begonnen te praten, zei men dat we zwak waren, maar nu zijn we een zeer machtige natie geworden en wij eisen nog steeds on'-"3pening en vrede." M'kojen hoopte dat Cuba en de Cu baanse revolutie sterker zouden wor- d?n en dat de vrijheid en onafhanke lijkheid van Cuba zouden worden ver sterkt De 17-jarlge regcringspupil G. H. J. D.u'isen, wonende in Heerenveen, doch ondergebracht in het instituut „De Dreef' 'te Hecrdc (Gld.) is zondag over'eden. nadat hij door de explosie van,een granaat ernstig was gewond. Samen met een vriend had hij bij een wandeling over de terreinen van hel: artillerieSchietkamp by Oldebroek, een projectiel gevonden. De jongens namen.de. granaat mee naar het insti tuut, waar Derksen trachtte haar te demonteren. Er volgde een ontplof fing, waarbij hij ernstig werd gewond. De terreinen van het artillerie schietkamp bij Oldebroek, zijn voor burgers verbodengebied (Van een onzer redacteuren) De instelling van een bedrijfspen sioenfonds voor de detailhandel en voor ambachtsbedrijven wordt bepleit in een rapport van de loonpolitieke com missie van de Raad voor het midden- en kleinbedrijf. De bedrijfschappen voor deze sector moeten het initiatief nemen, aldus de commissie. De raad zal volgende week woensdag dit advies bespreken. (Van een onzer verslaggevers) HENDRIK BAIiLV, een boerenar beider uit Diepenveen, dat onder de rook van Deventer ligt, is de koning te rijk. Sinds, enige tijd verblijft hij in het rusthuis ,,'tWeterman", waar bij het beste' doet de halve eeuw, die voorbij ging. maar zo gauw mogelijk te vergeten om nóg van een onbezorg de levensavond ie kunnen genieten, want dat heeft hij wet verdiend. Het levensverhaal van Hendrik Bal ly is het verhaal van een brokje soci ale pre-historie. Nagenoeg vijftig jaar h»eft hij, na een kort verblijf in het doorgangshuis van de stichting „Hoen- derloo", gewerkt op de boerderij „De Kolkbosch" te Diepenveen. Elke dag was hij present. Elke dag deed hij trouw zijn werk. Toen hij nog een jongeman was, ver diende hij een rijksdaalder per week, wat niet gek was. Maar hij is het z'n hele leven blijven verdienen. Neen, toch niet. Want toen hij in de oorlogsjaren in zijn pijp de eigen teelt van de boer rookte, bracht deze hem daarvoor twee kwartjes per week in mindering. Toen verdiende hij nog maar twee gulden per week. En zo is het sindsdien gebleven. Totdat hij omstreeks de Kerstdagen in het ziekenhuis terechtkwam met een breuk. Pratende met een kennis infor meerde Hendrik die doof is en daar door niet veel hoorde, wat hij had moe ten hooren of de kost tegenwoordig zo duur was, omdat hij nog steeds twee harde guldens per week in de vingers kreeg. Toen kwam de zaak aan het rollen. Instanties gingen er zich mee be moeien. En nu is Hendrik in het rusthuis. Hij kreeg een gehoorapparaat, een eigen bril en fatsoenlijke kleren (voordien droeg hij vodden) plus de eerste A.O.W .-uitkeringen. Er ging voor hem een geheel nieuwe wereld open. En alles, wat hü nu nog verangt wat het aardse aangaat, is een rusige en een beetje gezellige oude dag. Wat ieder hem stellig gunt. Aeroqtilp Corp. Netto-winst 4e Kwart '59 S 667505 (540.259) of 0.51? (0.45) per aand American Water Works verhoogt net kwart.div tot 020 Gronehi was gisteren de gast van uremier Chroestsjew op diens land huis even buiten Moskou. Voordat hij naar het landhuis ging. maakte de Ita liaanse president een rondrit door de Russische hoofdstad. President Gronehi kwam zaterdag middag tegen halfeen Nederlandse tijd, in gezelschap van lijn vrouw en twaalf jarige zoon en de minister van Buiten landse Zaken, Pella, in Moskou aan. Hij werd verwelkomd door de Rus sische president Worosjilow, die juist 50 minuten eerder was teruggekeerd uit India, door premier Chroestsjew, en tal van personaliteiten. Gronehi is het eerste westelijke staatshoofd dat naar Rusland komt. sinds president Roosevelt's bezoek aan Yalta in 1945 Gronehi zei. dat het hem speciaal genoegen deed, dat het bezoek plaatsheeft in deze tijd van vermin derde spanning. „Naar mijn mening is het niet nodig te herhalen, hoe zeer Italië waardering heeft voor het streven van de Sowjet-Unie naar vrede", zei hij. Het vliegveld was versierd met Ita liaanse en Russische vlaggen. Na het spelen van de volksliederen defileerde een erewacht met strakke pas langs bezoekers en gastheren. Gronehi en Pella hebben zondag morgen - de mis bijgewoond in de kleine rooms-katholieke kerk in het centrum van Moskou de enige r.k. kerk in de Russische hoofdstad. De mis werd gecelebreerd door de Amerikaan se pater Louis Dion, kapelaan van de r.k. buitenlandse kolonie in Moskou. Tijdens de rondrit door Moskou die daarna volgde woedde er een sneeuw storm. Gronehi en Pella gingen daarna naar het landhuis van Chroestsjew. Ook de Russische minister van Bui tenlandse Zaken Gromiko en de am bassadeurs in Moskou en Rome wa ren bij de ontmoeting a.anwezig. De ontmoeting was gisteren erg onofficieel. Terwijl Chroestsjew en Gronehi besprekingen voerden, bil jartten Pella en Gromiko in een an der vertrek. Pella won de partij. Gisteravond gingen de Italiaanse president en zijn gezelschap naar de uitvoering van Tsjaikowski's_ ballet Het Zwanenmeer" in het Bolsjoithea- ter. De Sowjet-atoomgclcerde - Igor Koertsjatow, onder, wiens leiding de eerste Russische atoom- en waterstof bom werden ontworpen, is zondag op 57-jarige leeftijd overleden. Een offi ciële commissie bereidt zün staatsbe grafenis voor, die morgen zal plaats vinden. Hij zal in het mausoleum aan de muur van het Kremlin worden bij gezet. «v» s.»6i«r Kan^aid-aoien en het Kebeler van kerkklokken hebben za« terdag in Londen grote verwarring ge- sticht. Duizenden Londenaren dachten dat koningin Elizabeth het leven aan haar derde kind geschonken had, maar alles bleek loos gertïebt te zi]n.' K" De'saluutschoten Werden <door de ko ninklijke artillerie gelost ter herden king valt Het lelt, dat koningin Eliza beth zeven jaar gelden de troon be steeg. Duizenden mensen belden de redac tiebureaus van de grote nationale dag bladen op. „Is het een jongen of een meisje?", vroegen zij nieuwsgierig. Zij kregen tc horen, dat er wat dat betreft nog -niets aan de hand was. Buiten Buckingham Palace kreeg pr,ns re» «vsl.e van tiet pu bliek. De prins was In Norfolk op jacht geweest en keerde naar het pa lels terug om bij de' geboorte aanwe zlg te zijn. Toen ^de «1 saluutschoten over Hyde Pkrk daverden begon het gerucht de 5t rondè' te doén.-dat de ntetrwe baby-de prins te vlug afgeweest was. Elders werden door schepen en knst- oattertjen 21 schoten gelost. De zware klokken van de Westminster Abbey schenen de geruchten te bevestigen, maar er was niets aan de üand en zelfs de kraamverpleegster was oog niet In Buckingham Palace. Zij komt eerst drie dagen voor de vermoedelijke geboortedatum. Op de foto: De „Kings troop" van de „Royal ilorsc Artillery" lost de scho ten tn llyde Park. Tegen de commissie waren beschul digingen geuit dat zij minister Ober lander een óud-nazi niet terstond veroordeeld heeft. De commissie meent echter dat zij niet tot .taak heeft het verleden of de politieke positie van Oberlander aan een oordeel te onder werpen. De commissie wil alleen maar ophelderen wat in Lemberg is gebeurd. Volgens de persoonlijke mening van de heer J. Zwart, secretaris van de commissie, die zondagmid dag in Den Haag de pers te woord stond, is Oberlander niet schuldig aan de Lembergmoorden. Aan het definitieve rapport van de commissie zai een aanhangsel worden toegevoegd, waarin een verantwoor ding van de financiering van het on derzoek door het (Nederlandse) „Na tionale comité ter bestrijding van het eonccntratiekampsysteem" wordt' ge geven. alsmede van de bronnen, waar uit dit geld werd geput. De hefer-Zwart sprak beweringen over bijdragen van de Westduitse rege ring (tachtig- tot honderdduizend mark) categorisch .tegen. „Wij hebben van geen enkele .Westduitse; instantie ook maar enig geld ontvangen," vér- klaarde hij. -- r' In het eindrapport met fdë ëGidcon- Musie zal uit veiligheidsoverwegingen geen enkele getuige met name - wor den genoemd om zowel Russische als Duitse reoercussies te voorkomen. De ze namen komen op een „Ban® Jensen- lijst". zei de heer Zwart. .,Wü behoe ven daarbij niet voor een Ham- marskioeld-affaire te vrezen," zo vaende hij hieraan toe. Wel zal het. na uublikatie van het rapport, mogelük zijn voor journalis ten, die dit wensen, getuigen, die daar toe bereid zün, te ontmoeten en te in terviewen. Vandaag vierdede heer A. van Leeu wen te Delft zijn- negentigste verjaar dag. In 1912 trad hij als timmerman in dienst-van een oliefabriek te Delft en nog steeds werkt hij, hier, zij het de laatste tijd voor halve dagen. ben waarschijnlijk de oudste loondienst werkzame Nederlandervertelde, de heer Van Leeuwen tróts. (Van een onzer verslaggevers) Het Nationaal Rampenfonds heeft zich bij uitzondering bereid verklaard de hulp in Tuindorp Oostzaan uit te breiden tot schade buiten de persoon lijke sfeer. Dit betekent dat het fonds ook schade aan onroerend goed, voor zover dat niet het eigendom is van de" gemeente Am sterdam of van woningbouwverenigin gen, schade toegebracht aan kerken en verenigingen en .bedrijfsschade van middenstanders zal vergoeden. De impasse welke tussen de Britse regering en aartsbisschop Makarios is ontstaan met betrekking tot de kwesiie van de soevereiniteit over en de grootte van de Britse militaire ba sissen op het eiland Cyprus, is nog niet doorbroken en gezaghebbende zegslieden in de Britse hoofdstad zijn van oordeel, dat-, de overdracht van de onafhankelijkheid aan de nieuwe re publiek Cyprus in verband hiermee opnieuw zal moeten worden uitgesteld. Aanvankelijk was de overdracht be paald op 19 februari. Ze werd een maand uitgesteld, en het gevaar is niet denkbeeldig dat opnieuw een maand uitstel noodzakelijk zal blijken. De Britse onderminister van Kolo niën, Amery, is naar Cyprus gereisd om te confereren met aartsbisschop Makarios en dr. Kutchuk, de leider van de Turkse minderheid op Cyprus. Hij heeft zondag de definitieve Srïtse voorstellen in zake de Britse basissen op Cyprus overhandigd, zo verluidt in Griekse politieke kringen. Deze voorsteilen zouden in feite dezelfde zijn als de oude, die reeds door Maka rios z«n verworpen. Zegslieden te Londen menen, dat de impasse binnen enkele dagen moet worden doorbroken, aangezien er an ders geen tijd zal zijn de diverse wet telijke maatregelen voor 19 maart door het Engelse parlement te laten behan delen. Aartsbisschop Makarios persisteert bij zijn eis dat het Engelse gebied niet groter mag zün dan 36 vierkante mijl, hoewel voor het legeren van de 16.000 tot 17.000 man van de Engelse eenheid die voor het Midden-Oosten achter de hand gehouden wordt, voigens Britse deskundigen een oppervlakte van 120 vierkante mijl het laatste compro misvoorstel minimaal noodzakelijk is. Volgens Argentijnse kranten hebben de Argentijnse luchtmacht en de ma rine dit weekeinde jacht gemaakt op geheimzinnige duikboten een of meer die naar men vermoedt iangs de Atlantische knst van Argentinië spio neren. Men neemt aan, dat het hier Russische duikboten betreft. Het ministerie van Buitenlandse Za ken en de marine hebben het bericht tegengesproken. Volgens de persberichten zou een on derzeeboot die aan de oppervlakte voer door enkele patrouillevliegtuigen zijn aangevallen. Er werd een bom zo dicht naast de inmiddels snel wegduikende onderzeeër geworpen, dat er een be schadiging ontstond waardoor olie be gon te lekken, zodat de plaats waar de onderzeeër zich bevond duideiyk werd gemerkt. Marineschepen die op het alarm van de vliegtuigen ter plaatse verschenen maakten direct een onmis kenbaar radar-contact, dat constant ge bleven is, hetgeen erop duidt dat de onderzeeër niet van plaats is veranderd. De onderzeeër zou op de bodem van een baai liggen die nu door de Argen tijnse marine is „afgezet", aldus de dag- bieden. Admiraal Burke, chef van de Ame rikaanse marinestaf, heeft kortgeleden tegenover de Senaatscommissie voor defensietoewijzingeh verklaard, dat de bedreiging, welke uitgaat van het Rus sische onderzeebootwapen, een van de ernstigste is waartegenover de Ame rikaanse marine zich geplaatst ziet. De Franse ministers Pierre Messmer (Defensie), Pierre Chatenet (Binnen landse Zaken) en Edmond Michelet (Justitie), die zaterdag in Algiers zijn aangekomen om er de zuivering uit te voeren die president de Gaulle bevolen heeft en de orde te herstellen, zijn zondag aan het werk gegaan. Tegen het middaguur had minister Messmer reeds meer dan twintig Franse opperofficieren in Algerije ondervraagd over de muiterij. Het is zijn taak de militaire aspecten van de rebellie te analyseren. Minister Chatenet heeft de politie en de overige overheidsdienaren voor zijn rekening genomen, Hü is inmid dels naar Parijs teruggekeerd. Minister Michelet onderzoekt de dossiers van de Europeanen die con tact hebben gehad met de muiters." Minister Messmer heeft zondag ochtend een bezoek gebracht aan de gendarmes die in het salvo waarmee de rebellie begon, gewond raakten. Later heeft hij generaal Jean Crepin, de opvolger van generaal Massu ont vangen. De ministers zullen woensdag in Parijs rapport uitbrengen op een ka binetsvergadering. President de Gaulle schijnt de vol gende plannën te hebben om de situatie in Frankrijk en Algerije te verbeteren: 1. Het leger, de politie en de be stuursorganen in Frankrijk en Algerije worden gezuiverd. 2. Het wetboek van Strafrecht wordt zodanig gewijzigd dat mensen in Frankrijk, die verdacht worden van samenzwering tegen de staat, een gedwongen verblijfplaats kan worden toegewezen. 3. Scheiding tussen burgerlijk en militair bestuur ln Algerije. 4. Omvorming van de dertien depar tementen in Algerije tot een kleiner aantal „provincies". Het feit, dat weer een deel van de zendapparatuur in beslag is genomen vrijdagavond bij de grenspost Ter Apel betekent beslist niet het einde van de V(rije) R(adio) O (inroep) N(ederland). Er is voldoende kapitaal om deze strop financieel op te vangen en door te gaan met het werk, aldns heeft de technische directeur van de VRON, de heer H. Oswald, meegedeeld. De inkoopwaarde van de inbeslag- genomen apparatuur bedraagt onge veer tienduizend gulden. Volgens de heer Oswald ontbrak bij de zending, die zoals bekend bestemd was voor het VRON-schip dat in Embden ligt, geen der nodige facturen en officiële uit- voerpapieren. De in beslag genomen zendapparatuur zou vandaag naar he4- kantoor van de bijzondere radiodienst in Den Haag worden overgebracht. TVTA een koud weekeinde, waarin - plaatselijk in ons .land nach telijke minimavan ..tien graden onder nul werden gfcregrsteerd, treedt vanuit "het "noorden een licht dooi in. Minder koude en vochtige lucht, -waarin wolken velden voorkomen, had vanmor gen de noordelijke provincies reeds bereikt. Gedurende het weekeinde stond het weer in ons land onder invloed van een groot hogédrukgebied. dat zich in de buurt van Schotland had gevormd. In de kern steeg de luchtdruk tydelijk tot 1047 millibar. Het stond via Dene marken in verbinding met een ander hogedrukgebied boven Polen. Ooste lijke winden voerden toen koude en droge continentale lucht paar ons land. Het gebied met hoge barometer standen boven Polen is nu echter aan het afnemen, terwijl ook in Denemar ken de luchtdruk wat daalt. De kern boven Schotland handhaaft zich echter nog vrijwel onverminderd, zodat de winden boven de Noordzee nu meer noordelijk worden en de genoemde minder koude en vochtige liicht in de richting van ons land stuwen. De vochtige lucht zal zich, zij het uiterst langzaam, vérder iii zuidelijke richting uitbreiden, waardoor de kans op mist toeneemt en de vorst van het noorden uit zal afnemen. De 160 passagiers van een sneltrein van Florence naar Bologna (Italië) hebben zondag een benauwde voettocht moeten maken door een lange spoor- wegtunnei nadat de trein in brand was geraakt. De brand brak uit- in de locomotief, toen de trein ongeveer halverwege de zeven kilometer lange tunnel was. De trein kon snel tot stilstand worden ge bracht, doch de brand sloeg over naar de wagons, er ontstond een korte pa niek, waarbij ruiten werden ingeslagen en vier passagiers gewond werden. Het personeel van de trein slaagde er even wel in een aftocht te organiseren. Op de vier-en-een-halve kilometer lange tocht door de tunnel zijn 45 mensen be vangen door de rook die in de tunnel bleef hangen. Zij moesten later in een ziekenhuis worden opgenomen. PROFESSOR Tohanan Aharoni van de Hebreeuwse universiteit in Jeruzalem heeft bekendgemaakt, dat stukken van oude lederen oudtestamentische rollen zijn gevonden door Israëlische archeologen in arendsnesten in een grot in de buurt van de Dode Zeel Dit is de eerste vondst van oude rollen in Israël. Aile andere Dode-Zeerollen zijn op Jordaans gebied gevonden. Volgens professor Aharoni bevonden zich onder de Israëlische vondst twee fragmenten waarvan de tekst overeenkomt met die van rollen die in Jor daanse grotten, een twintigtal kilometer noordelijker, zijn aangetroffen Een fragment is bijna volledig en omvat de verzen een tot tien van hoofdstuk 13 van het boek van Exodus. Er zijn ook munten en een oude brief gevonden. Op de bodem van de Israëlische grot zün voorts houten en lemen voorwerpen en stukken linnen aangetroffen, alsmede pijlpunten en pijlschachten. De archeologen hebben voorts twee Romeinse forten ontdekt, die waarschijtt- lük dateren uit de tüd van militaire operaties tegen joodse rebellen.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 1