^UJTGsUdE) Aét Harpe Davids gaf geslaagd concert in gebouw Arcade Spanning bij wedstrijden om persoonlijk damkampioenschap Vrachtauto verloor wielen Leraren gaven „Toonkunst" uitvoering ort aan boord van „Alnati" 'KËRKm SCHOOL Schaaknieuws GROTE AKTIE VOOR Geheel Vlaardingen schaart zich vanavond om de snert Kwaliteit van drinkwater niet nadelig voor gezondheid VATERVE G IN 1961 VIERING 40-JAR1G BESTAAN BINNENKORT AKTIE VOOR NIEUWE INSTRUMENTEN Hoe S.V.C. speelde Klein Artis weer in Schiedam Baggerinstallatie voor Brazilië Bijeenkomst zakenstudiekring Rheumacolleete Bedrijfspanden in Mercuriusstraat TWEEHONDERD MEDEWERKERS OP PAD VOOR „DE HAVEN" Prof. de Jong A. Wagner (a.r.) verlaat de gemeenteraad Zaalvoetbal Raadsagenda Nieuwe synagoge in Amsterdam-West B. en Wvan Maassluis menen Bij inbraak geldkist gestolen Filmavond CMB in Emmauskerk /3 •8! A GRIEP AKKERTJES TROW SCHIEDAM Volgend jaar bestaat „Harpe Davids" 40 jaren. Zoals iedere jarige heeft ook dit muziekkorps een hartewens en wel: nieuwe instrumenten. „Onze oude zijn versleten. Voor deze ge legenheid zijn ze extra opgepoetst, maar schijn bedriegt. Welk een vreugde zou het voor ons korps zijn, wanneer we volgend jaar van nieuwe muziekinstrumenten voorzien waren." Deze woorden wer den gesproken door de voorzitter van de Christelijke Harmoniever- eniging „Harpe Davids" op de concert- en toneelavond, die dinsdag in zaal „Arcade" werd gehouden. Concert Huldiging Burgerlijke stand van Schiedam "Woensdag 24 februari I960 VLAARDINGEN Groot, heel groot zelfs, is de medewerking geweest, die Clubhuis „De Ha ven" van werkelijk elke zijde heeft ondervonden bij de orga nisatie van zijn eerste geldinza melingsactie, de snertactie, be doeld als aanloop voor het ver krijgen van stamkapitaal voor de stichting van een nieuw clubge bouw. Vismarkt Rotterdam Samemverking Scholieren Vervolg beursoverzicht I Naar wij nog vernemen is de I belangstelling vaft de kant der (kopers bijzonder groot. Het ziet ;er naar uit dat geheel Vlaardin gen zich vanavond rond de snert schaart. Advertentie Voor Legt hoogleraarsambt aan VU. neer Collecte D.E.L. Advertentie heerst overal neem vlug „Akkertjes" in huis helpen direkt Auto tegen lichtmast examens rijksuniversiteit utrecht Een groot aantal genodigden en do-i gend jaar met nieuwe instrumenten voor na-teurs hoorden het openingswoord van: de dag te komen. Spreker hoopte, dat voorzitter L. A. Aiebregtse, die ook ver-; heel Schiedam hieraan medewerking zal te verhinderd, doch zijn dochterje nam de gelukwensen, in ontvangst. De jubila rissen werden toegesproken in waarde rende woorden en spreker vond alle vier trouwe en prettige leden, anderen ten voorbeeld. Vooral de Vlaardinger v. d. Veer roemde hij als een stille werker, die altijd op zijn post was en nimmer de repetities oversloeg. De drie Schie dammers ontvingen een geschenk in na tura, terwijl de heer v. d. Veer een ca deau onder couvert in ontvangst mocht nemen. VLAARDINGEN. Tijdens de der de ronde bij de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Vlaarilingen kon men de spanning van de gezichten der deelnemers af lezen. Immers deze ronde was van groot belang, omdat men in totaal I slechts 4 partijen speelt, om ii> aan merking te komen voor een plaats in de finale. Den Boer overtrof zichzelf, door te gen de geroutineerde Vermeulen enig terrein voordeel te veroveren. De zwart» speler liet zich daardoor echter geens zins afschrikken en zag kans via een 2 om 2 afruil zijn stelling te reorgani seren. Langzaam maar zeker schoven beide spelers naar een zekere remise. telde, dat „Harpe Davids" radicaal door de instrumenten heen is en dat het zo niet langer gaat. Niet alleen zijn de willen verleDen. Het bedrag dat nodig is bedraagt liefst 25.000 In zijn welkomstwoord betrok de heer muziekinstrumenten slecht, maar zelfs Aiebregtse de oud-dirigen; de heer J vals. Er moet wat aan gedaan worden.Karsseboom. Tevens kon hij voor het eerst in het openbaar de nieuwe diri- Een grootscheepse actie zal echter op gent de heer A. L. Glotzbach voorstel- touw worden gezet, om te trachten vol-|len. Tot voor kort Was de leiding in handen van de heer A. Mey. SCHIEDAM. De voorlaatste com petitiewedstrijden van de Schiedam- fee Volleybal Club zijn behoorlijk ge speeld. Dames 2 speelde een rusti ge op hoog peil staande wedstrijd te gen DOP 1 en zegevierde met 30. Het tweede'damesteam heeft vooral in déze Wedstrijd getoond goed in de eerste klasse mee te kunnen komen. TEDUW EEN 7.13 24 FEBR. 705 Dames 3- verloor met 31 van Her xnandad. hoewel een gelijkspel zeker bereikt had kunnen worden. Dames 1 was vrij. - Heren 1 moest de moeilijke uitwed- -strijd tegen ZVC met twee invallers spelen. Dank zij het feit, dat de ZVC- herea er geheel uit bleken te zijn, won nen de Schiedammers met 30. Heren 2 speelde tegen stadgenote Ju liana 1 en moest voor een tweede maal. !t - na een 20 voorsprong genoegen ne men met een 22 puntenverdeling. Voor de komende dagen staan de laatste, zeer belangrijke, wedstrijden op fvhet programma: Dames: S.V.C. 2 St-Shell 1. S.V.C. 2—S.V.C. 1. Heren: •1 .S.V.C. 2—DOS 2, S.V.C. 2—Sp.cl. Hille- r.; -gersberg 1. Als verrassing kon de voorzitter een aantal jubilarissen huldigen i.v.m. hun 2ö-jarig lidmaatschap van „Harpe Da vids". Dat waren de heren W. Bakker, \V. C. Planken. D. v. d. Veer en J. Zag- wjjn. Laatstgenoemde was wegens ziek- Na dit officiële gedeelte voerde het muziekkorps een licht programma uit. De Sinfonie Concertante van G. Boedijn had direct de volle zaal te pakken, want dit stuk was een pittig nummer. Even als trouwens -de voor de aanvang uitge voerde B.B.A.-mars van F. J. Vermee- ren, waaraan het tamboerkorps o.l.v. P. Verwey medewerkte. De wals „Münchner Kindl" van Karl Komzak jr. werd uitstekend gebracht. Bij het nummer L'Arlesienne van G. Bi- zet kwamen veel hoge tonen voor, die vanwege de verouderde instrumenten niet altijd even vol doorkwamen. Ver- der werden nog uitgevoerd de „Suite Ballet" van F. Popy, de „Eurovisie- mars" van Holland en van E. Ruh een Paraphrase over „Avondgezang". Na de pauze trad de C.J.V.. Toneel groep „Ons Doel Getrouw" op met het blijspel „Poiverientje wint de laatste slag". Dit stuk van Joop Spit werd ge bracht onder regie van W. A. Mok. Vanavond zal de voorstelling herhaald worden. lts- *■»'*-CT -•» l*~" w—.ï— -. t. SCHIEDAM. Het natuur- eu j'- Prehistorisch Museumschip „Klein Artis" is weer in Schiedam. Het schip heeft ligplaats genomen in de Lange Haven, bij de Koemarktbrug. iTwee duizend voorwerpen en dieren - zijn in dit schip ,,KJein Artis" onder- 'gebracht en te bezichtigen. De tentoonstelling is vanaf heden t.m. woensdag 9 maart dagelijks geopend van 10 tot 18 uur. SCHIEDAM. Dinsdagmorgen om 11.45. uur is op de Nieuwe Damlaan bij de overweg van een vrachtauto, ge laden met zand, de achteras gebroken, '"waardoor een stel wielen losliep. Onge- 'Veer 250 meter rolden de wielen ver- ---.der. Gelukkig zonder schade aan te richten. De vrachtauto is ter plaatse gerepareerd. i SCHIEDAM _- De „Schicdamse Toonkunst Muziekschool" hield dins dagavond een z.g. „Lerarenuitvoerlng in Musis Sacrum. De uitvoerenden waren: Eduard Verschoor, piano, Lies- beth v. Buul, solodans en 3. Nuyten, begeleiding. Het was de tweede keer dat een dergelijke leraren-uitvoering werd ge geven. De eerste maal was goed geslaagd en directeur C. Backers was er daarom van overtuigd, dat deze concerten in de smaak vallen. Vooral ook de jeugdige musici hebben veel belangstelling voor h un leraren om welke -reden-men - ook - de kinderen van cc leden had uitgenodigd. Hiervan wertUeén goed gebruik gemaakt en zo'kön- hef gefbeurenY'dat vele'kinder ren vol aandacht en concentratie de ver richtingen van hun leraren mét een kri tisch oor beluisterden. De uitvoerenden 'besteedden bijzonder veel aandacht aan de te spelen melodiën en tijdens htm spel was het muisstil in de zaaL Perfect werden de nummers uitge voerd en een welverdiend applaus was de beloning daarvan. Het programma vermeldde o.a. de ..Prelude en Fuga in Bes, van Joh, Seb. Bacil, Intermezzo in A, Romance in F en Rhapsodie in G. van Joh, Brahms, Bal lade in As .van Fred. Chopin en Toccato van Claude Debussy. Na de pauze was het programma gevarieerd, waarbij het dansnummer „Agaue" wei het hoogte punt vormde. Het ritmisch effect was in SCHIEDAM Geboren; 23 - Julia Adv G J Kruin! ger en M A de Crisfco; 23 - Eric z X' A J de Wolff en J J" Leenhouts, Overleden: 21 - C Vriends, 81 jr, echtgvan G Wiegman; 23 -H Hooghart, 75 jr; 22 - M van der Jagt. 78 jr, echtg van J Vaflc; 21 J Janssen, 62 jr. handen van Liesbeth van Buul van wie ook de costuums en. choreografie waren. De koning van Thebe, Pentheus, heeft deelneming aan de dyonische dansen verboden. Zijn 'moeder Agaue. echter voert de dansende rijen buiten de stad aan. Pentheus verstopt zich in een boom om haar gade te slaan. Men ontdekt hem, ziet hem aan voor het offerdier én wordt geslacht. Agaue danst met het hoofd van het vermeende offerdier op de thyrsos (dansstaf) totdat zij ontdekt dat het haar zoon is. Directeur Backers was zeer tevreden over de opkomst en 'over het verloop van de avond en de aanwezigen zuilen zijn ra«jio&-ss«&gr.delen-v.- v, VLAARDINGEN, In gebouw Con cordia hield de Zakenstudiekring „Vlaardingen" dinsdagavond voor le den en belangstellenden een vergade ring, waarbij pater Suasso (van de Witte Paters) een lezing hield over „Worstelend Afrika". Pater Suasso werd door ziekte ge dwongen, na bijna negen jaar dienen in Centraal Afrika zijn taak daar op te geven- Gekleed in zijn witte wollen boernoes trekt hij thans door ons land, om de mensen te genezen van hun dwalingen ten opzichte van het neger- dom, als voorvechter van een recht vaardige beoordeling van het zo vaak verguisde zwarte ras. Op opzienbare wijze maakt hij een einde aan het sprookje over de „wilden in het oerwoud", zoals de neger door gaans wordt beschouwd. Hij gaf de aanwezigen een nieuwe kijk op de die pere oorzaken van de opstanden door Maü-Mau en soortgelijke genootschap pen. Deze man, die jaren lang leefde en werkte onder de negers van ver schillende stammen, was er niet als ontdekkingsreiziger of avonturier, maar als mens onder de mensen. De voorzitter van de Zakenstudie kring, de heer M. v. d. Vlis dankte pater Suasso voor zijn voordracht, wel ke werd geïllustreerd met twee prach tige kleurenfilms. VLAARDINGEN- In het kader van het landelijk schema zal ook dit jaar de collecte ten bate van de rheoma- bestrijding gehouden worden op zater dag 27 februari. De opbrengst kan ge heel voor de plaatselijke acties worden bestemd. Vorig jaar kon de plaatselijke vereni ging tot steun aan -de rheumabestrij- ding in samenwerking met andere in stanties meewerken aan leniging van di recte nood. Wanneer binnen afzienbare tijd aan het nieuwe ziekenhuis een spe ciale rheuma-sectie zal kunnen worden toegevoegd zal de vereniging haar ar beidsterrein weer zien uitgebreid en ook de sociale nazorg zal binnenkort, als de voortekenen niet bedriegen, aandacht vragen. Op de collecte-dag kunnen col lectanten (trices) zich vanaf 's morgens 8 uur melden op het collecte-bureau Oqsthavenkade 10, gebouw Excelsior". LW;;-Davidse Ch^-1 Van Veelen leek tegen Van Leeuwen te gaan winnen, nadat hij op fraaie wij ze via een siagzet een dam haalde. Daarna nam hij de partij wat al te ge makkelijk op en schoot zelfs een bok. Van Veelen kende toen geen pardon meer en ging met de volle winst strij ken. Buddingh ondervond dat Van de Kerk hoff dit seizoen in grootse vorm ver keert. Lange tijd hield hij zijn stukken bijeen, maar toen het eindspel nader de kwam hij danig in moeilijkheden. Van de Kerkhoff keek juist iets ver der dan zijn tegenstander en dat bleek voldoende om 2 punten aan zijn aantal toe te voegen. Mast speelde tegen Lansbergen avon tuurlijk en zocht daarbij vooral de bei de vleugels van het (gladde) bord op. Na de 18e zet kreeg Mast een iets be tere stelling dank zij een grote afruil, waarbij tien schijven van het bord ver dwenen, Lansbergen herstelde zich daarna voortreffelijk en ging zelfs tot de aanval over. De klok ging echter een hartig woordje meespreken en toen hij in enkele minuten tien zetten moest doen. werd het wel wat te moeilijk voor hem. Meer dan remise kon hij er niet uithalen. In groep A leidt Van de Kerkhoff met 5 punten uit 3 partijen, 2. Biel 2 uit 1; 3. Lansbergen 2 uit 2: 4. Mast 1 uit 2 en o. Buddingh met 0 punten uit 2 partijen. De stand in groep B. 1. Van Leeuwen 5 uit 3: 2. Vermeulen 4 uit 3, 3, 4 en 5 Den Boer. Janssen en Van Veelen, ieder 1 punt uit 2 partijen, NED. HERV. KERK Beroepen door de Generale Synode ais van de Mercuriusstr. gevraagd ten be- j zendingspredikant voor de Ev. Chr. Kerk VLAARDINGEN De heer I. Bou- man, aannemer van betonvlechtwerk heeft om erfpachtsuitgifte van een per ceel gemeentegrond aan de noordzijde hoeve van de bouw van een bedrijfs pand met kantoren. Naar wij vernemen is de heer Bonman van plan een grote industriehal van 46 bij 19 meter te la ten bouwen. De architect is de heer L. Waardenburg. Nog geen beslissing is ge nomen over de bestemming van het pand aan de Industrieweg, waar de heer Bouman thans zijn bedrijf uitoe fent. VLAARDINGEN. De belangrijke wedstrijd tussen het eerste tiental van de schaakvereniging H.V.O. en Rotterdam 3, die te Rotterdam werd gespeeld is afgebroken in een voorlo pige 42 voorsprong voor de Vlaar- dingers. Indien zij er in slagen, de wedstrijd te winnen, ligt het afdelmgskampioen- schap. praktisch voor het grijpen. De uitslagen waren: G. J. Onderdelin- denA. Hogerwerf 01; W. Roldam B. Kwindaez 01; J. A. ongejansE. C. Heyna 01: G. BronnebergB. van Driel 01; G. DoornhemW. v. d. Waal 1—0; H. Kroes—L. Veldheer 1—0. De overige. 4 partijen werden alle af gebroken. Voor de laatste competitiewedstrijd, welke H.V.Q. tegen Ovcrsehie moet spe len zijn alvast twee partijen vooruit ge speeld, namelijk A. Hogerwerf—A. H. Hammer 10 en B. v. Driel—M. D. Dicke H.V.O. 2 dat Charlois 5 met 64 versloeg gaat met 10 punten uit 5 wed strijden fier aan de kop in haar afde ling, met het prachtige bordgemiddelde van 37 tegen 13. Zij behoeft nu op haar naaste concurrent slechts 2 bordpunten te veroveren om zich kampioen te mo gen noemen. De uitslagen van de huishoudelijke competitie van het Vlaardings Schaak Genootschap luiden: Groep 1: P. XornaatP. Moerman 1 0: J. TerlethC. v. d. Mark 0—1: C. VesterJ. Smit Vi; J. den BoerJ. v. d. Berg 1—J3; C. v, d. GaagJ. Vis ser 10. Groep 2: W. DavidseF. Petreay Vt V»K. DubbelmanJ. Worms 01; 7. JansenJ. Proost 01; J. de Vette op Nieuw-Guinca; H, J. Teutschei', pred. voor buitengewone werkzaamheden te Rotterdam: te Zeltett-Andelst (toez.): L, Roetman te Wierden. Aangenomen naar Raamsdcmk: P. Ko- lijn te Aalst. Bedankt voor Nederhcmert (toez.): T. Langerak te Vinkeveen. Benoemd tot voorganger van de af deling Baarn van de Ned. Prut. Bond: F. H. van Aalst te Assen. GEREFORMEERDE KERKEN Firet, kanti. Beroepen te Gees: D C te Bergambacht. CHRIST. GERKF. KERKEN i Twcctai te Doornspijk: J. C. van Ra- i venswaaij te Schevoningen en E. Venema te Zwijndrecht. UNIE VAN BAPT. GEM. GEREFORMEERDE GEMEENTE Bedankt voor Nteuw-Beijcvland: A. F, Honkoop te Goes. if"»'. Met een enorme drijvende bok zijn vanmorgen vroeg een 139 ton wegen- de sleepboot en een 98 ton wegende tankboot aan boord van het m.s. Al nati gehesen. Voor deze krachttoer, die in de Lekhaven bij Thomsen's havenbedrijf plaats had, bestond van deskundige zijde een grote belangstel ling. De „Alnati" van Van Nievelt, Goudriaan en Co's stoomvaart maat- schappij zal de beide zware stukken in Santos (Brazilië) lossen. Vandaar wordt de tanklichter door de sleep boot over een afstand van een paar De sleepboot in de takels fan de bok honderd kilometer naar Rio de Janei» ro gebracht, waar zij aan de op drachtgever zullen worden afgeleverd. De 360 pk sleepboot, die een lengte heeit van ruim 26 meter en de tanklich ter (lang 30 meter) met een inhoud van 300 m3 vormen een onderdeel van een complete baggerinstallatie, die in 1958 door een Braziliaanse firma bij de In dustriële Handels Combinatie (IHC-Hol- land) werd besteld. Het grootste deel van deze bagger- vloot met hulpmateriaal is gereed. Al leen twee hopperzuigers bevinden zich nog in het bouwstadium. De installatie omvat o.m. twee sleepzuigers. elk 800 m3 en lang 66 meter, een cutterzuiger, lang 40 m. 2000 m drijvende leiding en 1200 meter landleiding, een walponion, een sleepboot, een dienstiboot, een drij vende bok met 15 ton hijsvermogen, een tanklichter, laadbak en een tussen pompstation. ROTTSBDAM, 24 febr. Aanvoer van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis en 300 kg spiering. Prijzen'. Schol klein 4042. schelvis mid del 5456. kabeljauw groot 5860, kabeljauw middel 4347, kabeljauw klein 3840. ma kreel 15—18. wijting 23—39, verse haring 28 33 per kg. Kuit 751.00, spiering 75—80 per kist. Tien grote vrachtwagens waren de or ganisatie van de erwtensoepverkoopactie ter-beschikking gesteld: drie door Lens- veld en voorts een van elk van de be drijven Cincinnati, Chemische, Hollan- dia, H.V.O., Levers zeepmïj. en Zetha- meta en een door de gemeente. Vanmorgen om 7.30 uur reeds werden de vrachtauto's bij Holiandia. waar het centraal depót was, volgeladen met de kratten met literblikken erwtensoep, ter wijl men omstreeks negen uur met negen voor herbevoorradiïtg en andere diensten. Op de negen startpunten stonden in totaal 170 jongens en meisjes gereed om de literblikken snert bij elk huis aan te bieden. Deze jongens en meisjes waren, met medewerking van onderwïjsautori- teiteh, afkomstig van de Christelijke HuishoudschooL Uloscholen en de Tech nische schooL Op elke auto zaten naast de chauffeur een algemeen verkooplei der en een penningmeester. Elke wagen volgde vandaag een van te voren vastgestelde route. Men hoopte omstreeks 5 uur geen enkele straat in Vlaardingen te hebben overgeslagen. Vanmorgen kregen de eendagsverko- pers koffie aangeboden, tussen de mid- auto's op de startpunten arriveerde. De dag een stevige maaltijd in 'het clubhuis tiende auto werd de gehele dag gebruikt „De Haven" en, vanmiddag een cola. Op 1 de hoek LiesveldGedempte Biersloot j trof men vanmorgen een grote marfct- kraam van „De Haven" aan. ROTTERDAMSE TERMU.VMARKT RUWE LIJNOLIE IN TRANSITO 'Medegedeeld door de N.V. Commissiehan del v/h. Julius van Roosendaal. Slotnoterin- gen in guldens per honderd kilo. Maart 89,10, mei 88.60, juli 88.25. sept. 87.75. Vandaag voorlopig 4 contracten. Kottel 47 l Prof. dr. J. J. de Jong heeft aan di recteuren van de Vereniging voor Hoger Onderwijs op Gereformeerde Grondslag wegens redenen van persoonlijke aard ontslag gevraagd als hoogleraar aan de Vrije "Universiteit, met ingang van een nader te bepalen datum. Prof. De Jong is sinds 1953 hoogleraar in de juridische faculteit en doceert po-;, liticologie. MAASSLUIS. De heer A. Wag ner GO) die door het bedanken van] Beroepen te Groningen-Zuid: Sj. Zijl zijn fractiegenoot, de lieer Joh. vanjstra te Eindhoven. Velden (71) het oudste lid van de ge meenteraad van Maassluis was ge worden, heeft eveneens om gezond heidsredenen als raadslid bedankt. Er zijn hierdoor thans twee vacatu res in de Antl-Rev.fractie. In de vacature Johs. van Velden is nog niet voorzien. De geloofsbrief van bet nieuw benoemde lid, de heer A. He- ger wordt in de raadsvergadering van vrijdagavond -onderzocht. Als opvolger van de heer Wagner komt de heer J. van Hartingsveldt (62) voor benoeming in aanmerking. Het bedanken van de heer Wa-gner, die van 1946-'49 en van 1953 tot heden raadslid was. lei:" er niet toe. dat de nestor van de ra;* et meer onder de leden van de a.r re de voorkomt. Na de heer Wagner ,s de heer A. Hoekveen (62), eveneens A.R., oudste lid in jaren geworden. Mocht ech ter de heer Van Hartingsveldt zijn be noeming aannemen, dan is hij het oud ste üd in jaren. Belde a.r.-leden zijn na melijk in 1897 geboren; de heer Hoek veen op .11 november en de heer Van Hartingsveldt op 28 april. Laatstgenoem de is het raadswerk niet helemaal on bekend. In de zittingsperiode 1949-'53 nam bij door het bedanken van de heer G. M. Parre op 15 mei 1953 diens plaats in. De heer Van Hartingsveldt keerde in september 1953 niet meer in de raad terug. MAASSLUIS. In het kader van haar nederlaagserie blijft Excelsior winnen. Maandagavond vind in de Maaslandse veiUnghal de plaatselijke ontmoeting Ex celsiorVD.L. plaats. Behoudens de tweede serie, die door V.D.L. werd ge wonnen. leverden de -overige series evenveel overwinningen voor Excelsior op. zodat de einduitslag 192 voor Excelsior werd. De uitslagen van de se ries zijn: 1 e. 32: 2e. 16; 3e. 3 0; 4e. 43: 5e. 20 en 6e. 42. Woensdagavond wordt gespeeld tegen Heerjansdam. MAASSLUIS. Op de raadsagen da voor vrijdagavond komen naast de bekende voorstellen tot verkoop van bouwgrond aan de Bouwonder neming A. Leraain te Amersfoort (winkels) en de heer D. C. L. van Dam (garage met woning;) nog de volgADde-vooR^elleovoor: v Het* beschikbaar stéllen van gelden voor de aanschaffing van meubelen en leer- en hulpmiddelen voor de dr. A. Kuyper-school; idem van twee olieka chels voor de Sint Axitoniussehool; het verlenen van subsidie voor het organi seren van enkele je-ugdconcerten tot een maximum van 50 pet. der kosten: de aansluiting tot de gemeenschappelijke regeling van de onlangs opgerichte „Ge meentelijke Gasvoorziening Zuid-Hol land": beschikbaarstelling van een kre diet van 70.000 voor een transportlei ding voor water, vanaf de plaats, waar te zijner tijd de reinwaterkelder in de Sluispolier-oost zal worden gesticht via de Laan 1940-45. evenwijdig aan de Ko ningin Wilbelminalaan en de Stations weg, langs het aan te leggen gedeelte van de rijksweg tot het kruispunt vC-or de brug over de Haven: opvoering van het aantal garantie-verklaringen in het kader van het Besluit bevordering eigen- woningbezit van 60 tot 150; aankoop van het pand Lijnstraat 21 van mevrouw de weduwe P. de Jong en vaststelling van de huurprijs voor 74 woningwetwo ningen aan de P. C. Hooftlaan. Vondel laan en Jacob van Lennepstraat. MAASSLUIS. In de week van 29 fe bruari tot en met 5 maart zal er te Maassluis een collecte gehouden worden ten bate van het Algemeen sociaal fonds voor de Volksgezondheid ..Draagt elkan ders lasten". Het fonds verleent hulp aan de leden en hun huisgenoten, die door ziekte zijn getroffen en fourneert hiervoor jaarlijks 400.000, welk bedrag langs allerlei wegen bijeengebracht moet worden. Deze arbeid kan dus alleen worden verricht, wanneer een geldelij ke bijdrage wordt verleend en zich te vens collectanten beschikbaar stellen. Het laatste kan geschieden bij de he ren J. B'arto, Piersonstraat 66: J. Firet. Noorddijk 79 en A. v. d. Hout, Frans Halslaan 23b. (Van een medewerker) Het is de bedoeling dat in Amster dam-West een nieuwe synagoge wordt gebouwd. Tussen het gemeentebestuur van de hoofdstad en de Nederlands ts- raëlitische Hoofdsynagoge worden al besprekingen gevoerd over een bouw- terrein. Vermoedelijk zal het gebouw verrijzen aan de Burgemeester Ren» dorpstraat, waar ook de nieuwe doops gezinde kerk, de Olijftab, staat. Op het ogenblik worden in Amsterdam-West synagogale diensten gehouden lneen. - verenigingslokaal, dat voor dit doeJ echter ongeschikt is. Vroeger trof men in dit stadsdeel verscheidene kleine synagogen aan. De synagoge voor West wordt het derde nieuwe bedehuls dat na de oor- log voor de joodse gemeenschap in Am-* sterdam wordt gebouwd. Enige jaren geieden werd namelijk een kleine syna-,* ,goge gebouwd aan de Linnaeusstraat, ter vervanging van een oude grote synagoge in deze buurt en verder, nam de Liberaal Joodse Gemeente een" nieuwe synagoge aan de De Lalressestr. in gebruik. Verder worden nog gere geld diensten gehouden in de synago gen aan de Jac. Obrechtstr., de Gerard, Doustraat en de Lekstraat. Van de drfe grote oude synagogen aan het J. Dl Meijerplein is alleen het monumentale gebouw van de Portugese joden nog in gebruik. R.K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN NIJMEGEN. 22 febr. - Geslaagd voor het semi-artsexamen: de heren J L Baggen u (Schinveld) en A C M. Beyten (Etten NJ3->, De lokale markt was nogal onregel matig, maar overwegend lager. Tot de uitzonderingen behoorden Smits Trans formatoren en Van Vlissingen Katoen, dei beide 9 punten hoger waren op resp. 274-en 524. Certificaten De Bijenkorf ste gen 5 punten tot 430. Daarentegen was Koninkiijke Zout 10 punten in reactie op 649% evenals Moto ren Thomassen op 295. Ned. Kebelfabriek reageerde 9 punten tot 413. Rommenhöler werd genoteerd op 492, dat is 8 punten lager dan gisteren. Zwitsal was 6 punten lager op 262. 3 a 5 punten liepen achteruit Electro Motoren Dordt 176%. Kemo 495, Wyers 310, Stokvis 21514, Zwanenberg Or-ganon 527, Hagemeijer 245 laten. Door samenwerking van de betrokken werven der IHC-Holland kon de om vangrijke opdracht in een betrekkelijk korte tijd worden uitgevoerd, terwijl de beide sleepzuigers zo spoedig mogelijk op eigen kracht naar Ri-o de Janeiro IefevVdawerd was d^cutte^u^er3^! fandelen Senembah hebben zich min to Gross o" gebouwd door J. en K. j te zien Vn M t°oti Smit. die door de Witte Zee getrokken en üalnlg te zien van M tot s') op 16 februari naar Rio de Janeiro ver- Claims Landré en Glinderman, die mor. trok. Vandaag zïjri dan de sleepboot en de tanklichter door de „Alnati" aan boord genomen terwijl de andere on derdelen in de komende dagen voor an dere schepen naar Brazilië zullen wor den gebracht. Het grote transport heeft uiteraard veel overleg gevergd van de" I.H.C.- werven onderling en met de rederijen, sleepdienst, consulaire diensten en as suradeuren. Daarmee is de uitvoerder gen voor het laatst verhandeld zullen worden, waren 1 hoger op 57 en claims Euromast waren 5 lager op 105. echter nog niet klaar. De gehele instal latie zal bedrijfsklaar in Rio worden op geleverd. Dat vereist een uiterst con- ciëteuse montage in Brazilië zelf. Eerst dan kan het geheel worden overgedra gen. Honderdtal blikken snert up een mobiele uitdeelpost. VLAARDINGEN In het kantoor van de firma Van den Burgh. Vettenoords- kade. is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er wordt een geldkistje, inhoudende 100 vermist. VLAARDINGEN Dc filmvoorstel ling van de Christelijke Metaalbedrijfs- bond, die vanavond zon worden gehou den in de zaal Musanda, zal in ver band met de grote belangstelling ln de grotere zaal van de Emmauskerk plaats vinden. Het aanvangsuur blijft 8 uur. MAASSLUIS. B. en W. hebben de heer J. Smit (Arb) geantwoord op zijn vragen omtrent de drinkwa tervoorziening te Maassluis. Het raadslid had het college gevraagd of men er van overtuigd is, dat het drinkwater geen enkele nadelige in vloed heeft op de gezondheid .van mens en dier en of het college op korte termijn aan de raad een rap port kan overleggen, waardoor een beter overzicht wordt verkregen be treffende de gang van zaken tot het verkrijgen van drinkwater middels andere gemeenten. Het college antwoordde, dat het ruw- vvater dat dagelijks wordt aangevoerd ook dagelijks op het laboratorium van het K.I.W.A. wordt onderzocht; niet al leen bacteriologisch, doch ook physisch- chemisch. De keuringsresultaten wor den onmiddellijk doorgezonden zowel aan de direcieur der gemeentebedrijven ais aan de pharmaceutisch inspecteur van de volksgezondheid. Het waterbe drijf onderzoekt met eigen personeel het chloridegehalte van het water. Het zeer frequente en deugdelijke onderzoek heeft noch aan de inspecteur van de volksgezondheid, noch aan het K.I.W.A. aanleiding gegevén in te grijpen of de aflevering van water te verbieden. Der halve zijn naar het oordeel 'van B. en W. voldoende waarborgen aanwezig, dat de kwaliteit van het drinkwater geen na delige invloed- heeft gehad op de gezond heid van mens en dier. Met betrekking tot het verkrijgen van drinkwater mid dels een andere gemeente (Rotterdam) zegt het college dat het tracé langs de rijksweg 20, volgens hetwelk de trans portleiding gelegd zal moeten worden, momenteel de grote moeilijkheid is. Het bepalen van een nieuwe tracé vergt lang durig overleg. Het college geeft de ver zekering. dat er naar gestreefd wordt op de kortst mogelijke termijn tot een af doende voorziening te komen. Het zelfde lid had tevens gevraagd de onmiddellijke omgeving van de Prins Bernhardsehool een wat beter aanzien te geven. Hierop antwoordden B. en IV. dat reeds bepaalde voorzieningen zijn en nog zullen worden getroffen. Gelet echter op de ligging van de schoot in de Sluis- polderwest is er niet aan te ontkomen, dat de omgeving nog enige tijd een rom melig karakter blijfthouden, mede in verband met de doorbraak in het sane- ringsgebied en de nabijheid van nog braakliggende terreinen. Op de Rijswijkseweg te Den Haag botste dinsdagavond tegen kwart voor twaalf de 23-jarige J. C. de R. uit Rot terdam met zijn bestelwagen tegen een lichtmast. De wagen begon door onbekende oorzaak te slippen. De R kreeg inwendig letsel en werd in het ziekenhuis opgenomen. De verbaliseren de politieman moest constateren, dat de bestuurder naar alcohol rook. VRIJE UNIVERSITEIT AMSTERDAM, 22 febr* Geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie de heren G- J vd Pol, (Nijkerk), T W Penning. (Hon»; selersdijk), W H Gispen, (Amstelveen), P N Kruyswijk, (Amsterdam) !eum iaude), en C H Koetsier, Amsterdam). RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LEIDEN, 22 febr. Geslaagd voor het doet ex gen II mej S vd Burg (Haarlem), mej A J van Houten (Den Haag) en de be ren E A van Dishoeck (Amsterdam), A B Kaartsen (Rotterdam). I J Hoogendam (Rijs- wijk) en J van Noort (Leiden). Geslaagd voor het semi-artsex mevr A S Cohen-Van Overstralen Kruysse (Den Haag) en de heren H E Bok (Meppel) Th M E Goyaert (Stein (L) en B A XVittich (LeidenV' Geslaagd voor het artsex de heren A A grata (USA). L S Margulies (USA) en L W SchuïhoE (Wassenaar). AMBTSAANVAARDING UTRECHT. 22 febr. -Orlf van Weel, ate onlangs benoemd is tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit aan de rijksuniver siteit te utrecht, om onderwijs te geven in de algemene heelkunde, zal op maandag 2® februari zijn ambt aanvaarden. RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN Aan de r.u. slaagde voor het doctoraal- examen sociale wetenschappen L. Bunïng (Winschoten), kandldaatsex. wis- en na- tuurk. A; A* H, G. Doesburg (Heerlen)," ;?ep C: E. H. Over (Zwolle). Idem F: R. Huisman (Groningen). H. F. Monkhorst (Groningen), W. Harder (Emmen). H. M. J- C. Creemers (Maastricht) en A. Looyé (Rotterdam). 22 febr. Aan de Rijksunx-, versite it te Utrecht zijn geslaagd voor bet: doet examen rechtsgeleerdheid(vrije stu- dierichting) r d Visser (Utrecht); kerkelijk' f^menL J Geluk (Zeist), A de Loor.fr; (Hilversum) kand examen germnandse let teren: pater J B Roeland (Culemborg). semi*. arts examen: A W Hage (Nieuwerkerk a d IJs5eI), mej Al A J L Verpalen (Utrecht arts-examen: J Schuringa (Huis ter Heide), notariaats examen deel 1: E Hoekx (Til burg), jhr M G van der Does (Den Haag)* doet examen sociologie: Q J Munters (Mkfe delburg), kand examen Nederlandse letterenf H Schönbeck (Den Dolder).

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2