Prijsenstop na ondertekening bouw-c.a.o „Tijd van praten voorbij KOEL BEGIN Overleg tussen aannemers en werknemers Onlusten in Zuid-Afrika Léger én politie in Soekarno s parlement Vele negers veroordeeld Woensdrecht gaf sportvliegtuig vrij VS geven geen A-wapens aan bondgenoten Vrouw* gegrepen na mislukte overval Ontmoeting van beroemdheden Echtpaar bij Neede door auto gedood Duitser landde - ondanks verbod - bij militaire basis Di\ Verwoerd niet naar conferentie van Gemenebest? Vliegongeluk eist 28 levens in Columbia r jfilANBAG 21 MAART 1960 NEGENTIENDE JAARGANG No. 4556 _y Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H, J. S. BRUINS SLOT 52 (Van onze speciale verslaggevers) DE aannemers, die tot nog toe geweigerd hebben de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwnijverheid te teke nen, werden vanmiddag alsnog in de gelegenheid gesteld dit te doen Minister De Pous heeft de partijen ia het houwconflict bij zich ontbo den om bun mededeling te doen van de maatregelen, waartoe de regering besloten heeft. De belemmering voor de aan nemers om de CAO te tekenen zal opgeheven worden, doordat de eis van niet-doorberekening zal ver vallen. De regering zal echter on middellijk een prijzenstop afkon digen, zodat doorberekening van de hogere loonkosten niet zal kun nen plaatsvinden. Overleg afgebroken Afwachten Gewetenszaak Poging Einde staking besproken? Billijk wc§" AANGEHOUDEN Boos op Macmillan Witte de Wttbft»«t 23 Tele*. 115700 (6 U Postbus 1113 Postgiro No 124518. Klachtendlenst abonnementen 18.3019,30 mar Zaterdags 17—08 oor Telefoon 110700. Buygenspleia 1 Teieioon 183467 (3 löaani Postbus 1091 Postgiro No 424867. KJncbtendieiwt 18.3019.30 Telefoon 36256S Sotdweg 132 Telel 4670. Thomas 0 Ffi-tnpLwtraat t a - Telel. 65451. Abonnementsprijs 61 «ent per week. t 285 per maand, 780 eer kwartaal. Lom» nummers IS cent. Verschijnt dagelijks. Botterdam: »<3ir#v«*Sa«e: Dordrecht: Schiedam: (Geldig tot dinsdagavond) DROOG WEER Bewolkt, maar ook enkele opklaringen. Droog weer. Matige" oostelijke wind. Vannacht temperaturen om het vriespunt, morgen dezelfde of iets hogere temperaturen. Morgen: Zon op: 6.39 Onder: 18.56 Maan op: 4.09 Onder: 13.26 REGERING GRIJPT IN Mochten de aannemers niet tot te kenen bereid ziin, dan zal het college van Rijkf?bemiddelaars woensdag een bindende loonregeling opleggen. Tekenen de aannemers de c a.o., dan zullen de concessies, welke de rege ring bereid was te doen <o_a. verla ging van de vorstverletpremie) blijven gelden. Moet een bindende loonrege ling worden opgelegd, dan zijn ook ce concessies van de baan. Het is niet te verwachten, dat voot woensdag een Kamerdebat zal plaats vinden. Vermoedelijk zal de volks vertegenwoordiging de minister van Economische Zaken gelegenheid wil len geven zijn gevecht met dë> aanne mer» af te ronden. Vanmorgen om 10 uur kwam het kabinet in de Trevèszaal bijeen. Daar bracht minister De Pous verslag uit van het beraad dat hij met de „wjjze mannen" van de Stichting van de arbeid heeft gehad. Daar zette hij ook uiteen, op welke wijze de Raad van Bestuur Bouwbedrijf zaterdag middag alle overleg heeft afgesneden door een laatste voorstel, gedaan door een aantal ministers en het „voorzit tersconvent", botweg af te wijzen. „De regering gaat nu regeren. De tijd van praten ia voorbij." Deze woorden van bevoegde zijde duiden erop, dat de aannemers niet meer op enige tegemoetkoming van de kant van de overheid moeten rekenen. Het vertrouwvol beraad op Economi sche Zaken heeft ook uitgewezen, dat men van de zijde van het bedrijfsle ven geen pogingen zal ondernemen de aannemers te steunen. De aannemers zelf wachten, blijkens een mededeling van de heer Dura, gelaten af, wat de regering zal be slissen. Zij zullen de te nemen maat regelen uitvoeren. Verwacht wordt, dat zij, ook als de regering overgaat tot het opleggen van een bindende loonregeling op basia van de vobrsteüen, die het col lege van Rijksbemiddelaars heef! goedgekeurd, geen tegenstand zullen bieden. Het juridische gevecht, "dat vrijdag en zaterdag achter de schermen werd gevoerd, heeft de aannemers wel duidelijk gemaakt, dat zij, in welke procedure dan ook, weinig kans heb ben. Het is duidelijk, dat de bewinds man van Economische Zaken het starre standpunt van de bouwpatroons meei dan beu ls. De minister heeft de wijze mannen van de Stichting zaterdag nog maals uitdrukkelijk gezegd, dat van hem geen beleid kan worden verwacht, dat de werknemers het kind van de rekening zou maken. Als de aanne mers een loonsverhoging willen ge ven, moet dat uit hun eigen zak ko men. Het geeft geen pas om die loons verhoging via een omweg door de werknemers te laten betalen. Dat is minister De Pous heeft dat reeds meer. malen gezegd een gewetenszaak voor de bewindsman. De vertegenwoordigers van het be drijfsleven hadden begrip voor het standpunt van de minister. Toch heb ben tij een poging gedaan de aanne mers alsnog tot toegeven te bewegen Uitgangspunt was daarbij, dat het loon- en prijsbeleid moest worden ge handhaafd. Het overleg op het departement, dat zaterdagmorgen om Jcwart over elf be- f* Zie verder pag. 3. Ie kol.I Voor het eerst sinds de geboorte van haar derde kind, een maand geleden, heeft koningin Elizabeth van Enge land Buckingham Palace verlaten. De koningin ging zaterdag naar Windsor Castle. Fokker werkt samen met Repnbiic Aviation (Van onze wi .rkundige medewerker) Uit het grootste deel van Europ* wordt op de -eerste len tedag winters weer gemeld. In Noord-Scandinavië en Rusland vriest hef in de nacht nog 10 tot 20 graden. In Midden-Europa en op de Balkan komt *s nachts 1 tot 5 graden vorst voor met over dag temperaturen om het vries punt. Ook In ons land is de tempe ratuur voor de tyd van het jaar ver beneden normaal. Alleen tn het uiterste zuiden van Frank rijk en in het Middellandse Zee gebied heeft het weer een meer voorjaarsachtig karakter. Het koude weer houdt ver band met een brede oostelijke tot noordoostelijke luchtstro ming- waarmee lucht afkomstig nit de poolstreken van Rusland naar West-Europa wordt ge voerd. Door de uitgestrekte wol kenvelden in deze stroming wordt de nachtelijke afkoeling getemperd, zodat in ons land het kwik 's nachts om het vriespunt blijft schommelen, maar over dag belet de bewolking een be langrijke oploop van de tempe ratuur. Tn de weerssituatie komt ook morgen nog geen verandering. Het droge en koude weer, met in de nacht temperaturen om het vriespunt, duurt nog voort. (Van onze speciale verslaggever). De leiders van de werkgevers- en werknemersorganisaties, die bij het houwconflict betrokken zijn, hebben vannacht overleg gepleegd. De voor zitters van de drie arbeidersbonden en de voorzitter van de R.-Kath. Aanne mers- en Patroonsbond begaven zich gisteravond laat naar het huis van de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de heer Dura. Daar is enige uren vergaderd. Waarover de besprekingen gingen, is niet bekendgemaakt. Vermoedelijk heeft de heer Dura met de werkne mersleiders overleg gepleegd over een snelle beëindiging der staking. Het is immers waarschijnlijk, dat de regering vandaag de nodige stappen zsl onder nemen om de aannemers de C.A.O. te doen ondertekenen. Het moet dan mogelijk zijn om de staking spoedig op te heffen.- Na de vergadering bij de heer Dura hebiben we de deelnemers van het ge sprek om commentaar gevraagd, maar dit werd ons geweigerd. Men ver dween vrij snel, de werknemersleiders In de richting Utrecht, de heer Nelis- sen, die vergezeld was van de direc teur van het sociaal risicofonds voor de bouwnijverheid, de heer Doorduin, in de richting Haarlem. Maarschalk Tsjang Kai-sjek is voor de derde maal tot president van natio nalistisch China gekozen. De uitslag van de stemming in het parlement luidde: 1.481 stemmen voor en 28 tegen. De ambtstermijn van de president is zes jaar. T USSEN de Koninklijke Ne derlandse Vliegt uigenfa- briek Fokker en de Repu blic Aviation Corp. te Far- iningdale, Long Island, N. Y,, is een overeenkomst tot sa menwerking tot stand gekomen op het terrein van vüegtuigont- wikkeling en -produktle. Fokker beoogt met deze samenwerking te profiteren van de grote ervaring welke Republic heeft op het ge bied van de houw en ontwikke ling van supersonische militaire vliegtuigen- en- bij -de -ontwikken ling van nieuwe ontwerpen. An derzijds beoogt Republic door deze samenwerking nauwere re laties te werven met de Europese landen en zo efficiënt mogelijk faciliteiten te verschaf'en voor ser vice en revisie van deur haar in Europa ge'everde toestellen. Het I»zt derhalve in de bedoeling, dat Fokker in dc komende jaren ge leidelijk zal worden ingeschakeld bij de produklie van onderdelen, alsmede bij reparaties eu revisie van deze vlieg tuigen. Een en ander zal uiteraard ge schieden met inachtneming van bil Fokker reeds in behandeling zijnde projecten, zoals de bouw van de F A04 G „starfighter" en de Breguet 1150 Atlantic", terwijl de produktle van de Fokker F 27 „Friendship" natuurlijk normaal voortgang zal vinden. In het kader van de overeenkomst zal Republic van Fokker nieuwe ge wone aandelen overnemen tot een no minaal bedrag van 1 müjoen. De koers van overneming is bepaald op 10 beneden de beurswaarde van aandelen Fokker op 18 maart 1960 (345). De met RAC getroffen regelin gen waarborgen, dat het Nederlandse karakter van Fokker gehandhaafd blijft. Aangezien voor uitgifte van aandelen zonder voorkeursrecht overeenkomstig de statuten de toestemming van de algemene vergadering van aandeelhou ders vereist is, is per 4 april a.s. een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders bijeengeroepen. Aan deze algemene vergadering zal worden voorgesteld bedoelde uitgifte goed te keuren en twee vertegenwoor digers van de RAC in de raad van commissarisr-a van Fokker te benoe men. De Republic Aviation Corp., die in haar bedrijven rond 17.000 werknemers telt, heeft in de loop der jaren be langrijke vliegtuigtypen ontwikkeld. Tot dusver heeft zij rond 25.000 ge vechtsvliegtuigen afgeleverd, waar onder 8000 jet-vliegtuigen. Thans is zij bezig met de produktie op grote schaal van de F 105 D „Thun- derchief". waarmee de Amerikaanse luchtmacht zal worden uitgerust. Voorts heeft zij in een periode van 10 jaar 4000 F 84's, jet-machines, voor de NATO-luchtmachten vervaardigd. Verder heeft de maatschappij een De ministers Toxopeus (tweede van links). De Pous (derde van links) en Van Rooy (vierde van links) overlegden zaterdagmorgen op het departe ment ban Economische Zaken met de wijze mannen" van de Stichting van de Arbeid over de maatregelen die genomen moe ten worden om een snel einde te maken aan de bouwstaking, die nu al veertien dagen lang ons land grote schade berokkent. Na dat deze foto genomen teas, nam ook minister Van. Aartsen nog aan het overleg deel. De politie in Vereeniging meldt, dat een menigte van 2000 Afrikanen in op stand gekomen is. Vereeniging ligt 48 kilometer ten zuiden van Johannes burg. S'e-h's de helft van de leden van president Soekaruo's nieuwe ..advise rende parlement" zal uit politici be slaan. De overige zullen behoren tot diverse functionele groepen, zoals de strijdkrachten. De president heeft dit zaterdag be kendgemaakt, toen hij van de be sprekingen met vooraanstaande po litieke leiders onder wie commu nisten van Bali terugkeerde. De conferentie was gehouden ter oplossing van de politieke crisis, die het gevolg was van de ontbin ding van het parlement door Soe karno in het begin van deze maand. Hoewel van de zijde van politieke leiders geen commentaar te verkrij gen was over de mogelijke samenstel ling van het nieuwe parlement, bericht een in Djakarta verschijnend blad dat het aantal zetels ongeveer 250 zou be dragen. Van dit totaal, aldus het blad, zul len dertig bezet worden door commu nisten. dertig door de nationalistische partij (PNI) en dertig door de Nahda- tul Ulama, Honderd zetels gaan naar de functionele groepen, veertig naar de strijdkrachten, vijf naar de politie. Rooms-katholieke, protestanten en de Islamitische partij FSI zouden als groep elk vijf zetels krijgen. Een regeringsfunctionaris zei dat de Masjoemi „als partij is uitgesloten". Premier Nehroe van India heeft bekendgemaakt dat premier Tsjoe En-Lai van communistisch China van 19 tot 25 april een bezoek aan de In- diasche hoofdstad New Delhi zal brengen. aanvang gemaakt met de uitvoering van een groot research- en ontwikke lingsprogramma, dat in totaal S 35 mil joen zal kosten en in het kader waar van volgende maand een groot researchcentrum in gebruik zal wor den genomen. Felle rassenstrijd in zuiden van V. S. HET VERZET van de negers tegen de rassendiscriminatie in het zuiden van de Verenigde Staten heeft de afgelopen dagen scherpe vormen aangenomen- Ook hebben zich blanke tegen- demonstraties voorgedaan. In Talahassee (de hoofdstad van Florida) zijn opnieuw „sitdown- demonstraties" voorgevallen in cafe taria's. Negers die zich wilden laten bedienen en niets kregen. weiger den daarna de zaak te verlaten. Elf negers werden beboet. Soortgelijke demonstraties hebben zich voorgedaan inMemphis, Ten nessee en verder in steden In Geor gia, Maryland, Virginia en West- Virginia. In Noord-Carollna werd „gepost". De betogers zijn meestal studenten. In Memphis werden zaterdag 41 negers gearresteerd, die zich bevonden in de openbare bibliotheken voor blan ken en weigerden zich te verwijderen. Zij werden naar het hoofdbureau van politie gebracht en in staat van be schuldiging gesteld terzake van huis vredebreuk. Zij zijn op borgsom vrij gelaten en zullen, zich voor een recht bank moeten verantwoorden, Onder hen bevonden, zich tien vrou wen en vier negerjournalisten. In Orangeburg, Zuid-Caro- lina, werden zaterdag de eerste vijf tien van een groep van 390 negers tot vijftig dollars boete veroordeeld wegens het verstoren van de orde tijdens demonstraties. Deze demon straties waren gericht tegen discri minatie in restaurants. In Savannah. Georgia, zijn vijf negers gearresteerd toen zij weiger den een restaurant te verlaten. ïn Baltimore werden een negerstu dent en de blanke chef van een ca fetaria gearresteerd na een sitdown- betoging van ongeveer 100 negers. De cafetaria werd voor die dag gesloten .Voon tien Ülialen. van ,hgt Variety warenhuis in Boston en omgeving is zaterdag gepost uit sympathie voor de actie tegen rassenscheiding in cafe taria's en snelbuffetten. Gouverneur Collins van de zuide lijke Amerikaanse siaat Florida heefi in een rede voor radio en televisie ge zegd, dat er een grond van billijkheid schuilt in de aanspraak van de negers op dezelfde behandeling als de blanken in openbare eetgelegenheden. Collins kondigde aan, dat hij een gemengde adviescommissie voor de rassenkwestie zal benoemen en spoorde de gemeen ten aan hetzelfde te doen. In de, tekst, die de gouverneur van tevoren' aan de pers had verstrekt, stond, dat eetgelegenheden waarin de negers niet op voet van gelijkheid worden bediend, naar zijn mening beter niemand kunnen bedienen. Deze zin liet hij echter in zijn toespraak Roy Wilkins, secretaris van de ver eniging tot behartiging van de belan gen van gekleurden, heeft voor de tele visie verklaard, dat de kwestie van de burgerrechten een grote sociale crisis is waarbij 45 miljoen mensen betrok- 9 Zie verder pag. H 4e kol t De 75-jarige heer J. H. ter Braak en zijn 69-jarige echtgenote, mevrouw H. M. ter BraakBolster, zijn zondag avond omstreeks tien unr om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de weg tussen Haaksbergen en Neede. Het echtpaar was in Haaksbergen op familiebezoek geweest en keerde per bus naar huls terug. Nadat zij voorbij de grens van de gemeente Neede wa ren uitgestapt, wilden zij achter de bus om de weg oversteken. Zij zagen niet, dat uit de richting Neede een personenauto naderde, die de bus met gedimde lichten passeerde en werd bestuurd door een arts uit Haaksbergen. Deze kon het echtpaar, dat plotseling achter de bus vandaan kwam, niet meer ontwijken, met het gevolg dat hij beide bejaarde mensen in volle vaart aanreed. De vrouw was onmiddellijk dood; de man overleed korte tijd daarna. (Van onze correspondent) Een Duitse piloot op doorreis heelt zaterdagmiddag zijn vliegtuig van Woensdrecht mogen ophalen, nadat bet toestel enkele dagen eerder In beslag genomen was bij een landing op de militaire basis. De heer B. S. Franke, een Duitse sportvlieger die in Eeklo (België) woont, was met zijn vier-persoons OO-GAO opgestegen van het vliegveld Beek in Limburg. Toen hij boven de vliegbasis Woensdrecht vloog werd hem door de verkeersleiding via de gen, daar operationele vliegbasissen voor sportvliegers ten strengste ver boden zijn. De Duitser seinde terug zich aan de opdracht te zullen hou den, maar landde vervolgens op de oude vlieghei vlak bü de basis. Nog voor hij uit het vliegtuig ge stapt was werd hij omringd door mi litairen die hem aanhielden. Na een verhoor op de vliegbasis werd de heer Franke buiten de poort gezet. Het radio opdracht gegeven door te vlie-vliegtuig werd op last van de officier van Justitie in beslag genomen. De piloot vertelde dat hij in. Beek toestemming gevraagd had op Woens drecht te mogen landen. Hij had be grepen dat hem die toestemming gegeven was. maar bij navraag bleek dat hier van een misverstand sprake was. Hem was juist meegedeeld dat een landing op Woensdrecht verbo den was. Na een onderzoek werd vrijdagmid dag het toestel vrijgegeven. De heer Franke werd daarvan op de hoogte gesteld, zodat hij zaterdag van Woens drecht kon opstijgen met bestemming Beek. Dc premier van Zuid-Afrika, dr. Verwoerd, zal de komende conferentie van premiers van het Britse Gemene best. in mei niet bijwonen, aldus be richten de Daily Express" ea de .Daily Telegraph"» Beide bladen brengen .Verwoerds besluit in verband met de toespraak van MacMillan in het Zuidafrikaanse. parlement,---waarin: hij- zich van—de apartheidspolitiek distantieerde. Ver woerd zou reeds geruime tijd onder druk staan van extremisten in de Na tionale (regeririgs)Party om de banden van het Gemenebest "te verbreken. MacMillans rede heeft de pressie slechts vergroot. Ook de boycot van Zuidafrikaanse goederen, waartoe de Labour-partij en de vakbonden hebben opgeroepen, heeft in de unie kwaad bloed gezet. De „Daily Telegraph" verwacht, dat Verwoerd het „jubileumfestival van de unie" dat 31 mei eindigt zal aangrijpen als voorwendsel om niet naar Londen te gaan. Volgens de „Express" zal Verwoerd zich echter door zijn minister van Buitenlandse Zaken Louw laten vertegenwoordigen. President Eisenhower heeft premier Chroestsjew doen weten, dat de V.S. op het ogenblik niet van plan zijn kernwapens aan hun bondgenoten te leveren. Eisenhower antwoordde hiermee op een schreven van Chroestsjew, waarin de Russische premier de president ge waarschuwd zou hebben tegen het le veren van dergelijke wapens aan de NAVO-bondgenoten van de V.S. Een koene Haagse sigarenwinkelier en een te hulp gesnelde bouwvakar beider iicbben zaterdagavond een als vrouw verklede 48-jarige koopman overmeesterd die met een ander ge probeerd had de winkelier te beroven. Omstreeks zeven uur kwam een vrouw de sigarenwinkel aan de Mul- tatulistraat te Den Haag binnen. Zij bestelde een doos sigaren en vroeg meteen of zij even van het toilet ge bruik mocht maken. Terwijl de winkelier haar de weg wees, kwam een man binnen, die ver zocht even te mogen, telefoneren. Op dit moment keerde de vrouw terug en viel de winkelier van achteren aan. Deze verweerde zich edhter hevig. De telefonerende man, die, naar achteraf bleek, het tezamen met de vrouw op de kas van de winkelier ge munt had, zag dat de vrouw het onder spit ging delven en nam de benen. Na een korte worsteling zag ook de vrouw kans uit de winkel te ontsnappen en rende de straat op, achtervolgd door de winkelier. Op zijn hulpgeroep snelde een bouwvakarbeider toe, die tezamen met hem de vrouw overmeesterde, waarna zjj werd gearresteerd door de inmiddels te hulp geroepen politie. Bij het verhoor bleek, dat zij in het ge heel geen vrouw was, maar een doel treffend als vrouw verklede koopman. Zijn medeplichtige is nog voortvluch tig. "Vier wereldberoemde pianis ten concerteerden zaterdagavond gelijktijdig in Nederland, zij het in vier verschillende plaatsen, De Nederlandse RadioUnie had deze nniêke gelegenheid aangegrepen om te trachten de vier mannen in het Amsterdam se Amstel Hotel samen achter de microfoon te krijgen. Drie van hen, (op de foto van links naar rechts) de Pool Arthur Rubin stein, de Tsjech Rudolf Fïrkus- ny 'en de Kus Nikita Magalow, waren er inderdaad; de vlerda de Fransman RobertCasadesus had griep en was daarom in. Maastricht gebleven. Men had aanvankelijk,nog ge probeerd de Fransman via een, telefoonlijn tnssen de Limburgse, hoofdstad. en_het Amstel .Hotel tf)ëhv"ffffr"hair iiet""gesprëk te"la- ten deelnemen, "maar Casadesus, voelde hiervoor niet veel. .Hij wilde zichzelf sparen omdat hij zijn optreden zaterdagavond met het Limburgs Symfonie Orkest in elk geval wilde laten door gaan. De andere drie pianisten Reb ben op onderhoudende wüze een en ander verteld over hun pri- vélevcn en hun zienswijze ge geven op muziektcehnïsche on derwerpen, waarbij vooral 1 de grijze Rubinstein aan het woord was. De heren kenden elkaar van velerlei muziekevenementen in talrijke muziekcentra van de- wereld. Het veie reizen van stad naar stad laat hun weinig gele genheid voor een intensief, fa milieleven. Anders dan in trein of vliegtuig ls er weinig tijd voor lezen. „Het enige boek, dat Ik vrij geregeld in mijn vingers krijg is de telefoongids", zo merkte Rubinstein op. Magalow was de enige die na drukkelijk zei beslist niet van jazz te houden. Rubinstein acht- tijdens een concert de dirigent ondergeschikt aan de solist, want de pianist eist bü ziin optreden immer dat de dirigent hem zal volgen en niet omgekeerd. Hü merkte bovendien op nooit voor zichzelf te spelen maar altijd voor het publiek. „Ik zelf heb de muziek in het hoofd en in het hart". Zaterdagavond trad Rubin- stem als solist op in het Con certgebouw met het Concertge bouworkest, Flrkusny concer teerde met het Residentieorkest In Den Haag. Magalow verzorg de in Hilversum een radiocon cert, terwijl Casadesus speelde in Maastricht. In Columbia zijn zaterdag 28 per sonen bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen. Een tweemotorig toe stel van de Colombiaanse luchtvaart maatschappij -SA.M. van het type Medellin Cnrtis, dat van het eiland San Andres op weg was naar Medellin, stortte ten noorden van laatstgenoem de stad neer. waardoor van de 46 In zittenden er 28 het leven verloren. Van de achttien, mensen die het on geluk overleefden, hebben er vijf ver wondingen opgelopen. Alle inzitten den waren Columbianen. By een ander vliegtuigongeluk, In het oosten van Columbia, kwamen'zes mensen om het leven. Tenslotte kostte een botsing tussen twee autobussen bij Bogota aan zes tien mensen het leven Tpen het 3-jarige zoontje van de familie Van de Broek met zijn tante op de Cuneraweg te Veenendaal liep te wandelen, stak hfl plotseling de weg over, waardoor hij onder de-juist pas serende autq» kwam. Het ventje, dat 50 meter werd meegesleurd, was od slag dood. f

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 1