4 oceaanreuzen bij R.D.M rvergaaermg van Dierenbescherming Festival van zon en zee in het Kolpabad ErVATERVEG Speeltuinen in moeilijkheden Natu-raLax varia Rijwielstalling bij Kolpabad Feestavond kerkkoor an voor nieuwe Chr. school Koningin naar Rotterdam „Aqua Fauna" bijeen Ds. H. J. Heynen doet 20 mei zijn intrede Bulldozer voor het huisvuil Inspecteur Sterk naar Hoensbroek Maasland Burgerlijke stand van Naaldwijk Burgerlijke stand van Rotterdam Bouw van schuilkelder gaat met door 11.000 voor boeken Burgemeester in actie 100.000 in Kolpabad Dinsdag 10 mei 1960 TROUW Advertentie 0i■égdtnaai dag. in dag uit! Dienst Volle Evangelie Naaldwijk wordt geteld Variant de regelmaat van de klok lengte als in de breedte rekken deze namelijk. De firma Bracca deelde mede, dat deze pantalons, na herhaald dragen beslist geen knieën zouden gaan ver tonen. Verder werden verschillende twee- en driedelige strandensembles, bestaande uit blouse, rok en shorts geshowd. Een der hoogtepunten vormde een charmant Helanca pakje, waarvan het marine/wit gestreepte bovenlijfje korte mouwtjes heeft; daarbij werd een effen marine blauw broekje gedragen. De belangstelling voor de show was zeer bevredigend. VLAARDINGEN. Onder hei motto: „Festival van zon en zee" heeft de fir ma Bracco maandagavond in het Kolpa bad een zeer geslaagde modeshow van strand- en badkleding gebonden. Op een door pontons gesteund drijvend plankier van 25 meter lang, bewogen zich beur telings de manequins Marianne, Jean- nelie en Tineke, die de nieuwste model len van bad- en strandkleding toonden. Onder de badpakken bevonden zich behalve de klassieke modellen ook uit schieters met korte en zelfs met lange mouwen, waarvan bekend is dat deze aan de Rivièra veel opgang maken. Eveneens werden de nieuwe badpakken van Helenca kwaliteit, in effen-gestreept en bedrukt met bloemen, bewonderd. De lange gestreepte damespantalons vorm den iets geheel nieuws; zowel in de SCHIEDAM De Schïedamse aqua rium- en terrariumvereniging „Aqua Fauna" heeft maandagavond een bijeen komst belegd in één der zalen van ge bouw „Irene". Nadat voorzitter F. Scheffers de leden opgewekt had om op 21 mei veel mede werking te verlenen aan de dan te hou den districtsdag waarbij de aquarium- vereniging „Tropica" als gastheer zal optreden was het woord aan. de heer W. Zwart om een lezing te houden over „Waterplanten". Deze employé bij de Hortus Botanicus in Leiden gaf enkele leerzame raad gevingen voor de leden van „Aqua Fauna". Hij sprak o.a. over de voedings bodem voor planten de bewerking daar van. Ook werden vele soorten waterplanten besproken, waarvan er diverse aanwezig waren. De heer Zwart gaf nog enkele adviezen over de manier, waarop men terrasjes het best kan bouwen en welk materiaal men daarbij dient te gebruiken. SCHIEDAM Met veel waarderende grond van rietmatten, waar omheen wat woorden en een pluim voor hel werk groen en soms zelfs bloemen. Alles was van de „Algemene Foto Kring Schle- op passende wijze uitgevoerd en verried dam", (AFK) heeft wethouder mr. M. J. wel de goede keus van de leden van de M. van Kinderen zaterdagmiddag de AFK. prachtige expositie van deze vereniging Dat bleek ook bij het bezien van de la het gebouw voor Christelijk Sociale foto's zelf. Belangen geopend. De heer J. Wezenaar vertoonde op De voorzitter van de AFK, de heer het podium zijn stereokleuropnamen zo H. J. Lindcnhof, had kort daarvoor alle waarheidsgetrouw, dat de aanwezigen af aanwezigen verwelkomd en veel dank en toe de uitgebeelde dieren op zich af gebracht aan de Schiedaunse Gemeen- zagen komen. schap en de tentoonstellingscommissie, Het dnel van deze tentoonstelling, n.l. die de mogelijkheden voor deze tenloon- om meer bekendheid te geven aan het stelling hebben voorbereid. werk van de Algemene Foto Kring die Mr. van Kinderen wees op de pas- momenteel tien jaar bestaat is stellig sieve „activiteit" van vele stadgenoten bereikt. en hoopte, dat deze expositie er toe De tentoonstelling duurt tot en met mocht bijdragen, dat velen tot deze woensdagavond, hobby zouden overgaan. Eveneens was het zijn wens, dat de AFK hierdoor dan tot nog grotere activiteit zal kunnen komen en zo de fotografie in het alge meen een grote dienst kon bewijzen door meer propaganda. De manier waarop de foto's in de grote zaal van het gebouw voor Chr. Soc. Be langen waren bevestigd, was frappant en. attractief. Niet zomaar een ophangen aan een kale muur, wand of wat dan ook, maar alle foto's met een achter- VLAARDINGEN. De speeltuinen in Vlaardingen vormen de laatste maanden herhaaldelijk een punt van discussie op de raadvergaderingen. Teneinde te komen tot goed ingerichte open speel- gelegenheden, met goede bodemgesteld heid, zullen verdere voorzieningen niet kunnen uit blijven. B. en W. stellen de raad voor het beheer over te nemen. Ook zal men spreken over het al of niet weer inrichten van de tuin aan de Curagaolaan. Het advies van de com missies voor financiën, onderwijs en volksgezondheid zal tijdens de raadsver gadering van donderdagavond meegedeeld worden. De Stichting Vlaardingse Speeltuinen is in 1945 met het speeltuinwerk begonnen. Geleidelijk aan ging de stichting moei lijkheden ondervinden. De aanleg van nieuwe plantsoenen, parken en gemeen schappelijke binnentuinen bood meer vrije speelgelegenheid aan de kinderen. De onbeschut gelegen tuinen werden ver nield. De bodemgesteldheid der tuinen werd steeds minder goed en de slijtage van het materiaal nam toe. Zodoende werd het voor de stichting steeds moei lijker met de .beschikbaar gestelde middelen en het eigen inkomen de eindjes aan elkaar te knopen, laat staan tot vernieuwing te komen. Bovendien had de Stichting bijzonder veel moeite met het verkrijgen van voldoende en ge schikt toezichthoudend personeel, terwijl de vaste kracht, die de stichting in dienst had voor het onderhoud, eind 1959 de dienst verliet B. en W. stellen nu de raad voor de speeltuinen in beheer over te nemen en de tuinen aan de Sweelinckstraat, Billitonlaan, Hartman straat en het Nieuwelant gebruiksklaar te maken. Verder wil men de resten aan de Curagoalaan slopen, omtrent het weer inrichten van deze speeltuin zullen B. en W. zich nog nader beraden. Met het opknappen zal een bedrag van ƒ8.400 gemoeid zijn. De bezoekers aan het Kolabad in Vlaardingen zullen nu ook 's morgens hun fietsen bij het Kolpabad In een be waakte rijwielstalling kunnen onder brengen. Donderdagavond vormt dit on derwerp een punt van behandeling op de raadsvergadering. Tot nu toe was ge durende tweederde van het jaar slechts bewaking aanwezig en dan nog van 's middags half twee tot sluitingstijd. Met Ingang van 15 mei zal de stalling van 's morgens 7 uur af tot een nur na slui tingstijd geopend zijn en wel gedurende het gehele jaar. In de vergadering van 7 april -hadden B. en W. bij de behandeling van de zwembadtariever. al toegezegd zich nader te beraden over de mogelijkheid van het inrichten van een bewaakte rijwielstal ling bij het zwembad, waarvan de be zoekers gratis gebruik kunnen maken. De commissie voor het zwembad heeft desgevraagd in deze nader geadviseerd. Men komt tot de conclusie, dat het hand haven van een deels bewaakte en ver zekerde stalling en deels vrije stalling met toezicht, uit te oefenen door de man, die ook de bewaakte stalling ver zorgt, aan te bevelen is. Echter stelt de Commissie B. en W. voor d" tijden voor bewaking en toezicht in bei. :rijke mate worden uitgebreid. B. en W. zijn van mening, dat de be langen van de talrijke bezoekers van het Kolpabad het beste zullen zijn gediend, als -het advies van de commissie voor het zwembad wordt opgevolgd. Zij stel len de raad voor om voorlopig in de periode van 15 mei tot 1 januari 1961 de bewaking van de rijwielen bij bet Kolpabad te verpachten aan de heer J. F. Zuring uit Schiedam. Laatstgenoemde is bereid tegen een bedrag van 5000, per jaar deze bewaking te verzorgen. VLAARDINGEN. Vrijdagavond 20 mei, 's avonds om acht uur xai ds. H. 1. Heynen in de Fnlëlkerk aan de Burge meester Praissingel zijn intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Vlaardingen. In dezelfde dienst zal hy vooraf bevestigd worden door de plaatselijke predikant ds. H. Zandbergen. Ds. Heynen, die beroepen werd in de vacature van dr. E. D. Kraan, aan wie met ingang van 1 september 1959 emiri- taat werd, verleend, heeft zondagavond in Oude Bildtzijl afscheid genomen van de Gereformeerde Kerk van Oude en Nieuwe Bildtzijl, in de classis Hallum. Ds. Heynen werd op 23 januari 1918 in Hilversum geboren en was van 1937 tot "1955 in Hilversum en in Bussum werk zaam bij het Christelijk onderwijs. In 1947 liet hij zich inschrijven als student aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in juni 1955 zijn kandidaats examen deed. Nadat kandidaat Heynen kort daarna door de classis Hilversum was beroepbaar verklaard in de Gere formeerde Kerken in Nederland, werd hij op 16 oktober door ds. H. van de Els- kamp uit Bennekom bevestigd als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Oude en Nieuwe Bildtzijl. Tijdens zijn ambtsbediening in zijn eerste gemeente ging ds. Heynen in april 1958 in militaire dienst, waar hij werk zaam is geweest als legerpredikant VLAARDINGEN. Voor het doelma tig bewerken van-het huisvuil is er in Vlaardingen een buldozer nodig. In som mige gemeenten worden bulldozers ge bruikt, welke ook een laadinstallatie om vatten.-Een dergelijke combinatie heeft wellicht iets meer mogelijkheden voor het afdekken van het tiuisvuiL Hier kan echter met een eenvoudige bulldozer worden volstaan. Voorts is het noodzake lijk, dat op feet stortterrein Broekpolder van het huisvuil een eenvoudige schaft- gelegenheid met bijbehorende toiletten wordt gebouwd. Alsmede een afdak tot stalling van de bulldozer. Met het een en ander zal een bedrag van 40.000 gemoeid zijn, waarvan 34.0000 voor de bulldozer. B. en W, verzoeken de raad nu om dit bedrag -hiervoor uit te trek ken. SCHIEDAM. De heer M. J; Sterk, inspecteur bij de gemeentepolitie te Schiedam, is met ingang van 1 juni be noemd tot chef van het politiekorps te Hoensbroek. Meer dan vier jaar gele den kwam de heer Sterk in Schiedam. Hij was o.a. commandant van de re- serve-politie. Naar wij vernemen zal inspecteur J. van Marion, die enige jaren geleden naar "West-Indië is gegaan, terugkeren naar het Schiedamse politiekorps. SCHIEDAM. Het kerkkoor van de Hervormde Gemeente vierde maandag avond in de grote zaal van gebouw „Irene" haar 41ste jaarfeest met een ge zellige toneelavond. Voorzitter P. Brouwer sprak er zijn voldoening over uit, dat de zaal nagenoeg tot de laatste plaats bezet was en hoopte op eenzelfde grote belangstelling en ac tiviteit bjj de volgende week woensdag te houden, zangavond. Dan hopen n.L het Hervormd kerkkoor, in samenwerking met het Gereformeerd Evangelisatie koor en „Harpe Davids" in de Grote Kerk een zang- en muziekavond te geven ten behoeve van de actie 4 x ZN. Het overige deel "van de avond werd gevuld door de Christelijke Toneelgroep „Inter Amicos" uit Oversehie, die het blijspel in drie bedrijven: „Familie problemen* -opvoerde, van Ed. J. M. Ter- linger. VLAARDINGEN. In verband met de voortschrijdende sanering in de bin nenstad, zal zeer binnenkort ook de school aan de Hofjesstraat 7 (Van. Kam- penschool te Vlaardingen van. de Vereni ging voor Bijzonder Christelijk School onderwijs onder de slopershamer komen te vatten. Ter vervanging van deze school heeft het schoolbestuur een plan voor een nieuwe zes-klassige school voor gewoon lager onderwijs doen ontwerpen. Zij wil deze school laten bouwen op het beschikbare terrein aan het Westnieuw- land. B, en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen aan dit verzoek van het schoolbestuur en' de raming van de kapitaalsdienst der gemeentebegroting voor 1960 te verhogen met ƒ287.005. Het ontwerp van het nieuwe school gebouw heeft inmiddels de goedkeuring van de Inspecteur van het Lager Onder wijs gekregen, terwijl voor de bouw der schooi urgentie toegezegd is. Met het schoolbestuur en met de inspecteur van bet lager onderwijs zal nog overleg wor den gepleegd omtrent het aan te schaffen meubilair. Hiervoor wordt nu nog geen krediet gevraagd, B. en W. zullen hier voor een afzonderlijk voorstel doen, even als voor de regeling van de overdracht van de grond. De nieuwe school is voor het onder brengen van de leerlingen der te slopen Van KampenschooL Er zijn dan ook geen ouderverklaringen overlegd. De oude school herbergde tot voor kort 235 leer lingen. MAASLAND. Districtwedstrijden EHBO Zaterdag zijn "in Rockanje de EHBO- wedstrijden - gehouden van het district Zuid-Holland. Ook Maasland heeft hieraan met 12 andere afdelingen van de ruim 200 afde lingen die Zuid Holland telt, om het kampioenschap gestreden. Er is door de afdelingsleden M. Scheepens (ploeglei der), A. Koote en mej. N. Hennevanger prima en soepel gewerkt. De afdeling Maasland kon met een 2e Box-prijs naar huis gaan. De behaalde punten waren 201 voor het groepswerk, wat een zesde plaats in de puntentelling opleverde en 52 punten voor de leider, wat een derde plaats onder de leiders inhoud. De afde ling kan op een goede wedstrijd terug zien, waaruit weer veel te leren viel. MAASLAND. Politienieuws. Bij controle op het „Veiligheidsbesluit Elec- trische Schrikdraden" blijkt herhaalde lijk dat veehouders, die op hun land schrikdraden gebruiken, niet in het bezit zijn van een bewijs, na controle opge maakt door een deskundige electrotech- nisch installateur, hetgeen elke geves tigde electricien is. Gebruikers van schrikdraden worden er op attent gemaakt, dat ze elk jaar een dergelijk bewijs moeten bezitten en bij controle moeten tonen, het is een jaar geldig en verliest zijn geldigheid op 1 april Thans moeten de gebruikers dus m het bezit zijn van een bewijs, afgegeven op of na 1 april 1960. Dit geldt zowel voor installaties die op het openbare electriciteitsnet zijn aan gesloten, als die welke daarop niet zijn aangesloten, dus ook voor verplaatsbare spanninggevers. De electriceins zijn in het bezit van de bewijzen, die in twee-voud invullen zodra,de installatie door hen is nagezien. Eén exemplaar daarvan blijft in het be zit van de gebruiker van de schrikdraad, het andere exemplaar wordt gezonden aan het districtshoofd der arbeidsinspec tie te Rotterdam. Een zeldzaamheid zal het blijven, dat de twee grootste schepen tan de de ROTTERDAM (38.645 Br.rJ.) en de NIEUW AMSTERDAM 36.640 Br.r.i.). elkaar voor de periodieke dokbeurt op hun geboorteplaats de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij te Rotterdam ontmoeten. De ROTTERDAM, die enige dagen geleden dok 9 heeft verlaten, vertrok zondag 8 mei naar de Wilhelminakade, teneinde vandaar weer in de geregelde dienst op New York te worden ingezet, na van december 1959 af een aantal cruises vanuit deze haven te hebben gevaren. Dit was ook het geval met de NIEUW AMSTERDAM, die op de foto in dok 9 te zien is. Eind volgende week gaal dit schip eveneens naar de Wilhelmina- kade terug om de geregelde dienst op New York te hervatten. De joto Iaat ook zien de ORE MERIDIAN, een ertstanker me: een draag vermogen van ruim 45.000 ton, in dok 10, het dok dat verleden jaar van de Britse Admiraliteit tcerd aangekocht en dut na een grondige modernisering begin april in gebruik is genomen. De HYPERION, een tankschip met een draagvermogen van ca. 40.000 ton, ligt aan de reparatiesleiger met langszij nog het tankschip GIMLE, dat een draagvermogen heeft van ruim 16.000 ton. De luchtfoto bewijst wel duidelijk, dat het scheepvaartverkeer in de Rotter damse haven zich ontwikkelt in de richting van steeds grotere schepen en dat de gelegenheid tot het dokken en repareren daarvan zich daarbij aanpast. Geboren: Trudy, dr. van J. Vink en M. v. d. Meer; Arie, zn. van K. Haaring en N. C. Dijkshoorn; Rudolf Adr.. zn, van K. Flinterman en M. Aarse; Cornelia A, dr. van W. Prins en F. J. v. Geert," Klaas, zn. van J. Andeweg en W. M. van Geest; Gerardus J. M„ zn. van P. J. J- van Schie en G. M. L. Scheffers. Getrouwd: G. v. d. Meer 65 jr. en K- G. den Hollander 66 jr.; N. v, d. End® 35 jr. en J. J, de Bruin 31 jr.; S. van Eterlcel 25 jr. en G. de Zeeuw 24 jr.; P. A. I. Jansen 26 jr. en M. J. A. Batust 21 jr.; W. J. H. van Wielink 26 jr. en G. A. van Druten 21 jr.; J. J. Verhoog 27 jr en C. M. Valstar 27 jr. Overleden; W. M. v. d. EergKester, 79 jr.; L. Groenheide 83 jr. In de „Dienst Volle Evangelie", welke hedenavond in het gebouw van de Chris telijke Besturenbond aan de P. K. Dros- saartstraat wordt gehouden, hoopt voor te gaan de heer H. Dekker uit Almelo, VLAARDINGEN. De bouw van de op de "Westhavenplaats te Vlaardingen ten zuiden van de voormalige Visbank geplande ondergrondse schuilkelder gaat niet door. De kelder, die ongeveer hon derd personen zou kunnen onderbren gen, zal nu inplaats van op de West havenplaats op een perceel grond aan de Fransenstraat worden gebouwd. B. en W. stellen de raad dan ook voor om het oude raadsbesluit van 4 oktober '56 in te trekken voor wat betreft de ver huring van een perceel gemeentegrond aan de Westhavenplaats, ter oppervlakte van 65 m2 aan de A-Kring Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen van de Be scherming Bevolking. batig, saldo heeft van 744,17. Ware het niet, "dat de contributie in 'het afgelopen jaar 2.361,42 had opgebracht, dan zou de vereniging met grote moeilijkheden te kampen hebben gehad. Bij het punt „bestuursverkiezing" wer den de aftredende mevr. A. StaaL-Maar- tense, mej. M. Vis en de heren A. Bron wasser en J. C. Melis herkozen. In de plaats van mej. C, Wuisman werd de heer J. E. T. Lartgeler, dierenarts ver bonden aan de Rijks Serum Inrichting te Rotterdam, gekozen. Na deze geanimeerde vergadering ziet de Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren vol vertrouwen het jubileumjaar tegemoet. Op 31 mei zal de dertiende algemene volkstelling worden gehouden. Ook in Naaldwijk zullen op die dag de tellers er met de formulieren op uittrekken. Een groot aantal personen, naast de ge meente-ambtenaren, is aangezocht om aan deze telling medewerking te ver lenen. Zij zullen alle adressen in Naald wijk bezoeken. Teneinde deze tellers in staat te stellen hun werk zo goed moge lijk te kunnen verdichten, worden de komende weken enkele instructie-avon den belegd. VLAARDINGEN. Wegens de toe name van het aantal leerlingen van bet Gemeentelyceum Vlaardingen en de vorming van hogere leerjaren zal het nodig zijn de boekenvoorraad van het boekenfonds weer uit te breiden. B. en W. stellen de raad voor een bedrag van 11.000,te verstrekken. Dit bedrag komt uiteraard successievelijk weer in de gemeentekas terug als bijdrage voor het gebruik der boeken. MAASLAND. Veiling 9 inci. Toma ten A 11,80—12,60, B 12.90, C 12,10—12,60, CC 10.90 per 6 kg.; aanvoer 10 ton. Kom kommers 2644 ct. per stuk. Bloemkool 8 per bak 67—78 ct,. 10. per bak 51—64 ct., 12 per bak 47—36 ct., 15 per bak 35—37 ct. per stuk. Andijvie 70—73 ct., spinazie 8—26 ct., postelein 6263 ct., prei 63—67 ct., rabarber 26—31 ct., alles per kg. Sla le soort 12—21 ct„ idem 2e soort 5—11 ct. per krop, selderij 2—5 ct. per bos, peen 8594 ct. per bos. HOEK VAN HOLLAND. Balonnen fa België. De hoofdonderwijzer van de Chr. School en tevens lid van het werk comité ,,5-mei feestviering" de heer A. Leros heeft de uitslag bekend gemaakt van de wedstrijd. De eerste prijs kreeg (met lof van de jury) nr. 24 Het zwem bad. De tweede ging naar de groep kin deren die in prachtige kleding het „Wij leven vrij Wij leven blij" met zich mee droegen (een creatie van mevr. v. Oos- ten-v. d. Boom en de derde prijs kreeg nr. 102 de Konijn en muis. Verder werden prijzen toegekend aan de Laatste lucifer en de eerste Eng, sigaret. Drie kinderen in rococo-kledij. Ziekenhuis en B.B Groep enz. De prijzen zijn geldprijzen door het werkcomité der Oranjevereni ging uitgeloofd. makelijkheden te houden, daartoe gele genheid te geven of daaraan deel te nemen. Tot het in voorkomend geval houden van een openbare vermakelijkheid op de zondagmorgen zou derhalve een bij zondere heffing van mij nodig zijn." Variant laat vervolgens nog een pas sage uit deze brief volgen, waarin dui delijk blijkt hoe onze burgemeester over het een en ander denkt. Door mij is en wordt, legen de 'ach tergrond van de zondagsheiliging in deze gemeente, als gedragslijn aange houden, dat ik een zodanige ontheffing niet verleen. Ter voorkoming van misverstanden moge dienen, dat de zondagswet uit drukkelijk uitzondert: toneel- en film voorstellingen, concerten en andere openbare bijeenkomsten, welke de gees telijke, zedelijke of culturele verheffing of ontwikkeling ten doel hebben. Tegen het houden van dergelijke voor stellingen en 'ieenkamsten be3taat op grond van d idagswet, uit een oog punt van zon heiliging, derhalve geen bezwaar en hiervoor is dan ook geen aparte ontheffing ingevolge de zondags wet noodzakelijk Tot zover een briefje aan de zaaleige naren, waarin de burgemeester opkomt voor de handhaving van de zondags heiliging in deze gemeente, icaaruit Va riant graag enkele passages aan U door gaf- J~\E EIGENAREN van alle zalen in Vlaardingen hebben dezer dagen een briefje gekregen van de burgemees ter van Vlaardingen. Er waren wat men sen. en zaalhoudersdie openbare ver makelijkheden op de zondagmorgen wilden organiseren. Zij dachten, dal hier tegen geen bezwaren tvuren. De burgemeester heeft hier een stokje voor gestoken. ,JIet is mij gebleken", zo schrijft de burgemeester, „dat zowel bij het publiek als bij enige zaalhouders vragen zijn gerezen ten aanzien van het toegelaten zijn van openbare vermake lijkheden in zalen op zondagmorgen. Uit de voor de zalen verleende ver gunning zou kunnen worden afgeleid, dat het honden van openbare vermake lijkheden op de zondagmorgen van zeven uur af, zolang daarbij maar geen muziek of zang wordt ten gehore ge bracht, toelaatbaar zou zijn. Dit is echter niet juist", zo schrijft de burgemeester. „Op grond van artikel 4 der zondagswet hl. is het verboden op zondagen voor 13.00 uur openbare ver- Variant vernam, dat in het eerste kwar taal van 1960 al meer dan 100.000 mensen een bezoek aan het Kolpabad brachten. Om precies te zijn 100M3. Dat is heel wat meer dan in het eerste kwartaal van het vorig jaar. Toen waren dat er 80£95. Per dag bezochten in het afgelopen kwartaal 1120 badgasten dit Kolpabad. Vorig jaar waren er dat per dag 926. Dat het aantal bezoekers bijzonder stijgt blijkt alleen al uit het bezoekersaantal in de maand maart. Toen waren dit er 38.420 tegen 32.622 van het vorige jaar. Hare Majesteit de Koningin heeft het voornemen een gedeelte van de landdag van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers hij te wonen ,die te Rot terdam op donderdag 19 mei gehouden zal worden.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2