••P JV "y Op weg naar integratie van kerk en kerkewerk Glasstadmars geslaagd zeer f KERK EK SCHOOI Maasoever VATERWE LANGS bevalt u beter COUZY varia Rijdende kansel van baptisten Défilé van 8.000 personen Vlaardings politierapport Eerste paal voor winkelcentrum Delft in telegram Verkenners winnen patrouillewedstrijd Kerkelijke eenheid der gereformeerden Een Philips televisie-installatie BR UNO TT 2- TROUW Maandag 16 mei 1960 inB Vijftien jaar oecumene in Schiedam Derde stadium Kerkconcert 4 x Z...N Scheidsrechters speelden tegen SFC-veteranen Dia-avond Fotokring Bijeenkomst N.C.V.B. Evenementen Lij pad vinders jubileum Concert Cor van Dorp Advertentie .Beva, betere vakkleding V voor al Ie beroepen GED.MERK Jaarlijkse feestavond Advertentie eist vakkundige aanleg Verwelkomd met bloemen Sportterrein aan D.H.C. overgedragen Advertentie VERLOVINGSRINGEN bij i Meibruid jaarverslag Nuchter en klaar Bloemengroet voor grote drie Tuin van Holland" op de Floriade Variant Voetbaluitslagen Concert in de tent Voor straatpredihing Veilingberichten snijbloemenveiling De Oecumenische raad van kerken te Schiedam heeft zondagavond in het Gereformeerd Jeugdhuis een ontmoe» tingsbijeen komst belegd met de leden van de oecumenische bijbel, en ge- sprekskrlngen. Deze bijeenkomst was bedoeld als eerste officiële kennisma king van de leden der kringen met de raad. De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter van de plaatse» lijke Oecumenische raad, dr. L. J. Ca- zemier. De secretaris van de raad, de heer H. Teeuw, hield een causerie over het onderwerp: „Na vijftien jaar oecu menisch werk in Schiedam". Spreker ging eerst na. hoe de toestand 15 jaar geleden in Schiedam was. Van het woord en het begrip oecumene wist men nog niet veel af. De Oecumenische beweging heeft veel bijgedragen tot verzachting der interkerkelijke zeden. Zij bracht de kerken van het stadium van de pole miek in dat van de gespreksontmoe- ting. Zij benadert de andere kerk mens op een geheel anderssoortige wij ze; zij laat de kerken niet spreken van de onaantastbare positie van het eigen denken uit, maar stelt voor, dat de kerken vragen stellen aan zichzelf: hebben wij de ander wel goed begre pen toen wij hem afwezen? Is dat wat de ander geloctft, wel in strijd met wat wij geloven of misschien een verrui ming en verrijking van wat wij gelo ven? 'Een belangrijke stap voorwaarts noemde spreker de omzetting van tiet oorspronkelijke Oecumenisch Comité in een plaatselijke raad van kerken, waar door het plaatselijk oecumenisch werk kerkelijke sanctie ontving. In die tijd - viel ook het besluit de oecumene meer bij -de gemeente te brengen. In 1958 werd begonnen met de oprichting van gespreks- en bijbelkringen in oecume- uisch verband. De thans bestaande krin- gen hebben zelfs de aandacht getrok ken buiten Schiedam. Veel is er in die vijftien jaar in Schiedam veranderd, veel welwillend heid is ontstaan tussen de kerken, ook met de Gereformeerde kerk, die, hoewel niet aangesloten bij de Wereld raad, niettemin geruisloos deelname van haar predikanten aan oecumeni sche kerkdiensten en avondgebed toe staat. Na het stadium van de polemiek en dat van de gespreksontmoetingen, moe ten we, ook plaatselijk, op weg naar het derde stadium, dat spreker noemde het stadium van de integratie, d.w.z. dat de kerken en de kerkelijke arbeid moeten groeien tot een samenhangend, op een gemeenschappelijk doel gericht geheel. De kerken moeten integreren, samen groeien - tot een gemeenschappelijke dienst aan de wereld, hetgeen een ge meenschappelijke strategie vereist. Als stappen op de weg naar volledige in tegratie _van de kerken en het kerke- j-werk noemde spreker integratie van het kerkelijk verenigingsleven, dat haar ge- zamenlijke problemen gezamenlijk moet gaan behandelen; van de evangelisatie, die moet worden gedreven door een ver enigde kerk van. Jezus Christus; van de prediking, waarbij kanselruil als voorbereiding zeer bruikbaar is. Spreker lanceerde zijn reeds eerder naar voren gebracht denkbeeld van SCHIEDAM. Öp woensdag 18 mei zal in de Grote of St. Janskerk een kerk concert plaatsvinden, waarvan de baten bestemd zijn voor de actie 4 x Z....N. Het Nederlands Hervormd Kerkkoor o.l-v. cantor-organist Jacq. P. Bekkers zaThieraan medewerking verlenen, even- _als het Gereformeerd Evangelisatie Koor oJ.v. mevrouw G. v. d. Ent—Es. De Christelijke Muziekver. „Harpé Da vids" o.Lv. A. D, Glotzbach zal eveneens aan deze avond medewerken. Verder nemen aan het programma deel de violist Piet 't Hart. terwijl de orgel- beleiding in handen is van Aad van der Hoeven. Bovnegenoemden zullen belangeloos hun medewerking verlenen, terwijl aan de uitgang een collecte voor het goede doel gehouden zal worden. SCHIEDAM. Een elftal gevormd uit de Schiedamse scheidsrechters speelde donderdagavond tegen een sterke com binatie van SEC dat de naam droeg van SFC-veteranen. Bij de rust stonden de jubilerende Bos hoekbewoners met 10 voor. In de twee de helft kwam SFC zelfs op 20, waar. na de scheidsrechters er een schepje op gooiden en binnen een kwartier op 2—2 kwamen. Zo bleef het tot de laatste mi nuut en toen ieder al rekende op straf- schoopen Cer moest n.l. een winnaar ko- rrv-n> scoorde SFC enkele seconden voor tijd uit een vrije schop het winnende dl-junt <Z2). De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld en arbiter B. Sabel had het met SFS en de SSV niet moeilijk. Hij leidde correct. SCHIEDAM. De Algemene Foto Kring (AFK> Schiedam, hield donder dag in het Wijkcentrum Nieuwland een dia-avond met vertoning van door de leden vervaardigde diapositieven. Voorzitter H. J. Lindenhof sprak met voldoening over de in de afgelopen da gen gehouden tentoonstelling van de AF K afdeling Schiedam en meende namens het bestuur te spreken waneer hij deze exoositie volkomen geslaagde noemde. De heer Lindenhof hoopte woensdag 18 mei op een grote belangstelling van de zHde van leden, wanneer mej. Aardoom uit Rotterdam komt om mededelingen te deen over haar reis naar Israël, waar van zij vele opnamen zal vertonen. Daarna kon men genieten van de mooie opnamen van Zwitserse land schappen, bergen en dalen, alsook pracn- tige uitbeeldingen van de Flonade-ex- ^Over de dia's ontstond een geanimeer de discussie, waardoor men van el kanders werk kon leren. Met een gezel lig stukje muziek werd de vertoning van de dia's opgeluisterd. VLAARDINGEN. De aMfliae Vlaardingen-Ambacht van de Nederland se Christen Vrouwenbond houdt op das- dag 17 mei 's avonds om acht uur een vergadering in de grote zaal van de Imimamtëlkerk aan de Rotterdamseweg. Dr F. de Graaff, Nederlands Her vormd predikant te Botterdam hoopt te «preken over het onderwerp: De verhcni- van Parapsychologie en Evangelie. van eigen hoofddiensten der kerken op de zondagmorgen en voor de zondag middag integratie i d.m.v. gemeenschap pelijke kerkdiensten, gespreksbijeen komsten, óf avondgebed. Integratie zou ook gewenst zijn t.a.v. de avondmaals viering, die meer gezamenlijk zou moe ten plaatsvinden, hoewel dit een zorg vuldige en kerkelijk verantwoorde voor bereiding vergt. Ook op het gebied van het onderwijs is integratie'hard nodig, er zouden in plaats van de kerkelijke scholen in de toekomst christelijk na tionale scholen moeten komen, waar al le kerken - achter kunnen staan. Daartoe is echter vooral oecumeni sche opvoeding nodig. Hierin spelen ook de bijbel- en gesprekskringen een rol. Na de pauze is een filmstrip ver toond over het werk en de organisatie van de Wereldraad van kerken. VLAARDINGEN. Na dc grootse viering van het gouden jubilea van de tvree Nederlandse padvtndcrsverenigln- fen NPV en VXJ woensdag op het eestterrein aan de Broekweg te VlaaT- dingen, staan nog enkele andere evene menten op het programma van de Vlaar- dingse p'advinders. De week voor Pinksteren zal gewijd zijn aan. de dienst voor de gemeenschap. Op 28 mei gaan de padvinders Vlaardin- gen een goede dienst bewijzen, door de straten te reinigen van .papier en an der vuiL Op de speelweiden in het Oranjepark zullen door de verkenners een groot aan tal activiteiten worden ontwikkeld, waar bij het publiek een indruk zal kunnen krijgen wat de padvinderij is en wat zij tot doelstellingheeft. .Zij doen dat op zaterdag 11 juni. Precies een week later wordt voor de welpen over de gehele wereld een we- reld-rimlboedag gehouden. De Vlaarding- se welpen zullen dan een internationaal spel uitvoeren, waarbij elke horde een bepaald land: zal uitbeelden. Het ligt in'de bedoeling om de viering van bet vijftig-jarig bestaan te besluiten met een propaganda-feestavond, in de Stadsgehoorzaal. VLAARDINGEN. In de bovenzaal van het gebouw aan dc Westhavenkade 73 te Vlaardingen Is zaterdagavond een pianoconcert gegeven, waarvoor veel belangstelling was. Het betrof hier een experiment van de heer Cor van Dorp, die langs deze weg het publiek in de gelegenheid stelde om tè genieten van goede muziek. De Vlaardingse pianist Goop Sterk man opende de serie concerten met een viertal- werken van beroemde componis ten. Wel werd het oorspronkelijk gepu bliceerde programma danig gewijzigd, maar daaronder leed het gebodene geenszins. Sterkman speelde achtereen volgens: Italiaans Concert van J. S. Bach, Fantasie en Sonate in e-mineur van Mozart," Sonate Pathétique vah Beethoven, terwijl na de pauze Preludes van Chopin en tenslotte de Toccata van Khatchatourian ten gehore werd ge bracht. Gezien de belangstelling, waarbij het aantal jongeren opmerkelijk veel was, is de opzet van de heer Van Dorp vol ledig geslaagd. De pianist mocht van het publiek een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Het ligt in de bedoeling om onder de titel: „Huisconcerten" steeds andere musici uit te nodigen ,dië in allerlei genre hun vingers over het pianoklavier zullen laten-glijden. - - A'VV' V blijft in da; maat /door kr.impvrij Sanfor LEERDAM. Zaterdag is 5n Leer dam voor de vijftiende maal de Glas- stadmars gelopen. Alle records zijn ge slagen. Niet minder dan 7582 wandelaars en wandelaarsters verschenen aan de start. Alle muziek- en tamboerskorpsen Inbegrepen hebben meer dan 8000 per sonen gedefileerd. Daar de Glasstadmars ditmaal samen viel met de Lenteactie van de midden stand was Leerdam extra voorbereid op een grote toeloop van belangstellenden. De politie had uitgebreide maatregelen J5 Zaterdagmiddag rondom half vier was ■de 51-jarige lasser Arie Kreuk uit Rot terdam bezig met het verwijderen van laskastjes aan boord van het Duitse zee schip „Fernhafen", dat in de dokken var. Wilton-Fijenoord ligt. De kastjes werden via èen touw. dat aan. de bui tenzijde van het schip bevestigd was, naar .de. .wal getakelcL Toen de heer Kreuk klaar was met dit werk; ging hij niet langs de normale weg van boord, maar"' liet zich via het touw' naar be néden zakken.; Onverwachte verloor de lasser het evenwicht, met een flinke vaart kwam hij op de 5-meter lager ge legen dokbodem terecht. Hij klaagde over pijn in zijn rug, hoofd' een benen. ■Door de G.GD. werd hij naar het Eudo- kiaziekenhuis te Rotterdam vervoerd, waar een beschadiging van de rugwer vel, en kneuzingen aan beide benen wer den geconstateerd. Do metaalstraler G. Ch. moest zater dagmorgen om 12 uur zo stug remmen dat hij over de kop sloeg. Met een her senschudding is hij naar de Noletstich- ting te Vlaardingen vervoerd. De 13-jarige Koene Ottens uit Den Haag raakte gistermiddag tijdens een voetbalwedstrijd DunoZaanlandia op het terrein DHS te Vlaardingen ernstig geblesseerd aan zijn linkerbeen. In de Noletstichting werden foto's gemaakt. Daar constateerde men een gebroken teen. en een bloeduitstorting in zijn teen. De 13-jarige Ch. Faas heeft gister morgen bij een spelletje voetbal in Groenoord te Vlaardingen zijn linker pols gebroken. Het ongeluk gebeurde, toen hij plotseling struikelde. Op het Hoofdbureau van politie kwa men weer verscheidene aangiften van diefstal binnen. De heer J. v. D. miste een bromfiets, die hij had gestald voor zijn woning aan dc Rotterdamse Dijk. En G. T. M. de G. miste een brommer die hij aan de Lange Haven had gepar keerd. VLAARDINGEN. In de Stadsge hoorzaal heeft de personeelsvereniging „Cincinnati" zaterdagavond haar leden de jaarlijkse feestavond aangeboden. In de uitstekende bezette zaal heeft de toneelgroep het toneelstuk van Cees Lau „Jan en Ann" opgevoerd.' De keuze van het stuk leek ons wel minder geslaagd, maar de spelers heb ben hun best gedaan er iets goeds van te maken. Ann, een rijke bankiersdochter, komt onverwachts in aanraking met" een ge vreesd en berucht bendelid. Liefdevol neemt zij hem op in haar flat, maar wat zij niet weet, is dat hij enige uren te voren de bazik van haar vader heeft ge plunderd. Zij besluit hem een nieuwe kans in het leven te geven. De bewonde ring, welke Ann voor Jan heeft groeit uit tot liefde. Jan echter tracht haar te doen inzien, dat'hun beide werelden te veel van elkaar verschillen, om deze tot elkaar te kunnen verenigen. Uiteindelijk worden zij het toch eens. Geert Smidt als misdadiger heeft goed gespeeld. Ada v. d. Steen, die.de rol van de rijke bankiersdochter vervulde, komt alle hulde toe voor haar voortref felijk spel. Jammer was het dat de pau zes veel te lang duurden, temeer daar het decor geen enkele maal werd ver wisseld. MAASSLUIS, Slechts enkele maan den nadat de raad van Maassluis besloot een perceel grond in de Sluispolder-ooct op de hoek van de Mesdaglaan en de Rembrandtlaan te verkopen aan de Bouwonderneming A. Lemain te Amers foort voor de bouw van 26 winkels met bovenwoning, wordt het plan reeds (ge realiseerd. Zaterdag is begonnen met het uitzetten van het bouwterrein en ook de grote heimachine, die de 26 meter lange vibro-paien de grond zal inslaan, Is ter plaatse gearriveerd. De voorbereidende werkzaamheden zullen enkele dagen in beslag nemen. Er wordt naar gestreefd, dat de eerste paal in de loop van deze week vermoedelijk donderdag door de voorzitter van net Centraal Orgaan voer de Middenstand geslagen wordt. De 26 winkeleenheden met boven woning, volgens het maisonette-type heb ben bijna alle reeds een bestemming. Zo zal ook de Nuts-Spaarbank een winkel- eenheid met woning kopen voor de ves tiging van een bijkantoor. Niet minder dan 7582 personen namen zaterdag deel aan de Glasstadmars te Leerdam. Hiermee werd een record geboekt. De foto loont de stoel van meer dan 5 km lengte, die door de Kerkstraat trok. Ook de service is zeer belangrijk. Van beide is U verzekerd, wanneer U zich bij aankoop wendt tot... Ie Middellandstraat 72 Tel. 30340-37434 Aert van Nesstraat 38 - Tel. 11.88.11 (2 I.) genomen, die een goed verloop in de hand hebben gewerkt. Tienduizenden hebben de uittocht gadegeslagen en 's avonds tijdens het vuurwerk was het nog drukker. Vele straten naren ver' slerd en verlicht. Ook enkele parken hadden een feestverlichting. De toren stond in de schijnwerpers. De middenstand hield, voor de wan delmars begon, een grote reclame-op- tocht. De Selvera's vertoonden zich in een postkoets. De beide zangeressen hadden overal geweldig succes met haar vrolijke liedjes. Tegen drie uur kwam nog een grote stroom van aanmeldingen binnen. Op het gemeentehuis was inmiddels het uitgebreid erecomité o.l.v. burgemeester L. J. den Hollander bijeen. Vele burge meesters uit de omtrek waren present. Precies op tijd stelde zich de stoet in beweging en werd voor het gemeente huis gedefileerd. Tal van muziekkorp sen werkten hieraan mee en het was een fleurige stoet, die opgewekt door Leerdams straten trok. Voor de ouden van dagen en invali den was voor een groot aantal zitplaat sen gezorgd. Na het défilé had op het gemeentehuis de officiële ontvangst plaat? door burgemeester Den Hollan der. Hier voerden ook het woord de commandant van de Oranjegarde, de heer ;M. W. Schakel en de hopman- marsleider C. v. d. WaL Overal was het enorm druk, ook in de omliggende dorpen, waar de stoet langs ging. Tegen de tijd, dat de wan delaars weer terugverwacht werden con centreerde zich de drukte langs de rijks weg. Daar stond men met bloemen ge reed om de afgematte wandelaars te verwelkomen. Ou het Voorwaartsterrein speelde de kapel van de Vliegbasis Valkenburg, terwijl de prijzen werden uitgereikt. Het _chr. Tamboers- en Pijperskorps „Juliana" uit Amersfoort verzorgde la ter op de avond in historische kleder drachten het feestprogramma. Duizenden hebben van het jptreden van dit schit terende korps kunnen génieten. Tot slot van de uitstekend geslaagde Glasstadmars werd een schitterend vuurwerk afgestoken. Het getal 7582 kwam in vlammende letters tegen de lucht en een daverend applaus kondig de het einde aan van de 15e Glasstad mars in Leerdam. De prijzen werden door de" jury als volgt toegekend: - Militaire en semi-militaire groepen 25 km. Ie prfls Mariniers Doorn 760 punten: 2e prijs Eerste peleton Instructiebataljon van Heutz Schoonhoven 740 punten: 3e prijs Mariniers Rotterdam 735 punten: 4e prijs Militaire Vrouwenafdeling Kijkduin. Politie. Ie prijs Reserve Gemeentepolitie Utrecht 705 punten: 2e orijs Rijkspolitie, Zalibommel 670 punten: 3e prijs Gemeente politie Heemstede 665 punten. Bescherming Bevolking. Ie prijs BB. Wan delgroep Utrecht 655 punten. Bedrijfsgroepen 25 km. 1.. Johan de Wit Gorcum 731 punten; 2. B.A.B. Gorcum 727 punten: 3. Glasfabriek Leerdam S67 punten. Bitrgergroepcn 25 km. 1. Op Mars Ameide 734 punten; 2. Er op uit Sprang-Copeile 726 punten: 3. Tempo. Meerkerk 724 punten. Burgergroepen 15 km. 1. Prins Bemhard Leerdam 72.0 punten: 2. Tempo Meerkerk 71.2 punten: 3. W.I.K. Lexmond 71.1 punten. Oranje Garde Groepen. 1. Oranje Garde Schiedam 69.9 punten; 2. Oranje Garde Utrecht 66.3 punten School- en Specltulngroepen 15 km. 1. Neu trale Volksschool Heerlen 679 punten: 2. Groen van Prinstererschool Utrecht 677 pun ten; 3. Huishoudschool Leerdam 654 punten. Idem 10 km. 1 Neutrale Volksschool Heer len 473 punten: 2. Speeltuin Lingewijk Gor cum 469 punten: 3. Kerkstraatschool Leer dam 466 punten. Concert. Onder auspiciën van de Delft- se federatie van zangverenigingen zal donderdag eon concert worden gegeven in Stads Doelen, waar zeven koren aan zullen medewerken. Expositie. Donderdag, vrijdag en zater dag zal in de huishoudschool Rust Roest in het Agnetapark te Delft een tentoon stelling worden 'gehouden over Nieuw Guinea, waartoe de medewerking werd verkregen, van het Kon. Instituut voor de Tropen, het Etnografisch museum te Delft en Shell Tankers N.V. te Rotter dam. Gouden jubileum. Op vrijdag 3 juni is het een halve eeuw geleden dat de heer G. H. J. Rosier in dienst trad bij de N.V. Kon. Ned. Gist- en Spiritus fabriek. De heer Rosier is directiesecre taris. Belaardconccrten. Ook deze zomer zul len door de stadsbeiaardiers van Delft de heren Leen 't Hart en Rien Bitter weel- wekelijkse bespelingen worden gegeven op het carrillon van de Nieuwe Kerks- toren. inschrijvingen. Bij een onderhandse aanbesteding tot restauratie van de ge- meeiitetoren van Bergambacht was de fa. D. Huurman te Delft de laagste met ƒ251.900,Het bouwbedrijf D. Voogt en Zn. te Delft was met een bedrag van ƒ138.400 de laagste voor de bouw van een rioolgemaal met transformator ruimte te Rotterdam. Gouden jubileum. De afd. Delft van de Chr. bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid bestaat 50 jaar. Dit feit zal op 23 mei in het congregatie- gebouw worden gevierd met de opvoe ring van „Landhuisje aan de grens" van H. M. Planten door de toneelgroep Elck wat wils. Medaille. Mevrouw E. G. Heederik- Van der Horst, helpster 2e ki. bij de afdeling Delft van het Ned. Roode Kruis is door het hoofdbestuur onderscheiden met de medaille van verdienste in zilver voor het bijzonder verdienstelijke werk dat zij in alle sectoren van het H.K. heeft geleverd. Cricketwedstrijd. Op donderdag 4 augustus zal op het Concordia veld te Delft een cricketwedstrijd worden ge speeld tussen een team van de oude Delftse club en een ploeg van radio- en televisiefiguren en journalisten, zoals Siebe van der Zee, Frans Henrichs, Jan de Troye, Karei Prior, C. L. Menschaar, Frans Hoekstra en Eddy de Jong. Dr. Bult 88 jaar. Honderden oud patiënten; vrienden en collega's hebben de bekende Delftse huisarts, dr. K. J. Bult op een receptie gelukgewenst met zijn tachtigste verjaardag. Namens de Mij tot bevordering der geneeskunde werd hem het erelidmaatschap aange boden. DELFT. In aanwezigheid van een vrij grot aantal genodigden had zater dagmiddag in de fraaie, ruime kantine op het hoofdveld van het sportpark aan de Brasserskade de officiële ingebruik neming plaats van het voetbalstadion door D.H.C. Burgemeester D. de Loor gaf het veld namens de gemeente aan D.H.C. in gebruik met een toespraakje waarin hij de voetbalvereniging veel succes toewenste. In zijn dankwoord be trok de voorzitter van D.H.C., mr. J. Gast het gemeentebestuur; de dienst van openbare werken, de Delftse industriële kring en ziin medebestuursleden. Hij sprak de hoop uit, dat het veld wat beter bereikbaar zal worden door een goede busverbinding naar de Indische buurt, die aan het sportparkcomplex grenst en een verbetering van de ver keerssituatie aan de Braa'sserskade. Voorts werd nog gesproken door de heer J. C. Brinkman namens de KNVB, Luyendijk namens Full Speed, Pierre ten Dam.namens de Sportraad Delft, C. Naaborg namens D.Z.V. en J. F. G. du Grocq namens de Delftse Sportpers, Velen boden geschenken aan voor da accomodatie van veld en kantine. Benoemd tot geestelijk verzorger va de inrichtingen „Dorestad" en „Ursula kliniek" te Wassenaar: J; C. Hooijer en pred. aldaar. Beroepen te 's-Gravenzande (vac. I J. Boeijinga): K. Sierink te Oosternii kerk: te Werkendam (tweede pred. nl H. Moll te Berkel en Rodenrijs. Overal hebben .wij' gckek"èn,.'maar tenslotte' kochten bökWij/orize DAAR was/de-sortering het gróótst en'dan de verpakking; maar dat blijft een geheim. WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 tel. 11.64.15 - ROTTERDAM De woningnood moge remmend wer ken op het vaststellen van een huwe lijksdatum, voor menig verloofd paar het valt niet tegen te spreken, dat de maand mei nog steeds het hoogste aan tal huwelijken te zien geejt. En hel is begrijpelijk: wanneer de lente een fees telijke kleed van groen en veelkleurige bloemen hééft uitgespreid, de vogels in een heerlijk meizonnetje af en aan vlie gen om hun nestje te bouwen, waarom dan een a.s. echtpaar zich niet inge- spannen om in deze periode van een nieuw begin zich iets eigens te maken. Variant vraagt uwat is liejlijker dan een jong bruidspaar op een zonnige mei dag. De meidagen boden tot nog toe niets anderi dan koesterende stralen. Dus ook zaterdag, toen vrolijk zonne licht eon trouwlustig paartje bescheen voor het oude raadhuis in Hillcgersberg. En weinige uren later op het grintpad naar dc Hervormde Hillegondakerlc leidde. De bruid, mevrouw J. Haverkamp- Van Voorne, teas een goede kennis van Variant, want zij maakte tot voor kort deel uit van de Troutc-redactie. Als vol ijverige secretaresse effende zij voor schrijver dezes en zijn collega's menig administratief weggetje. De bruidegom, de heer J. A Havcrm kamp, was zaterdag niet gevlogen. Hoe graag hij als K.LM.-tlieger ook tussen vleugels vertoeft, zaterdag had hij toch vaste grond onder zijn voeten dm zijn vrouw het „ja-woord" te geven. Variants fotograaf kiekte de meibruid en -bruidegom voor het raadhuis te HU- legersberg. Een lentebeeld in mei: bruid en bruide gom verlaten stralend het raadhuis. Lees: Meibruid. tuinbouwtentoonstelling Floriade heb ben namelijk elk der grote vier een fraai boeket bloemen op hun kamer bezorgd. De ruikers bevatten tulpen, seringen, lelies en anjers. Op een aange hecht kaartje stond in het Engels, Frans en Russisch vermeld„Mogen deze bloe- relaas opgesomd. schertsend de opmerking maakte: -da ten de grote mogendheden in de inter nationale politiek elkaar geen nota's zenden, maar boeketten bloemen." In 1959, het 135ste jaar van het be staan van de Koninklijke /.nid-Hoihmd- schc maatschappij tot redding van schipbreukelingen, werd 34 maal een beroep gedaan op haar reddingstations, waarbij slechts in negen gevallen werke lijke hulp tcerd verleend. Bij deze hulp verlening uierden in totaal 34 personen veilig aan land gebracht. Bovendien werd tweemaal een beroep gedaan op de maatschappij om van een zich buiten de Nieuwe IVaterweg bevindend zeeschip een zeer ernstige zieke van boord te halen. Van de 34 keer, dat dc redding boten uitvoeren om hulp te verlenen betrof het in niet minder dan veertien gevallen een jacht. Nog steeds worden de risico's, verbonden aan het zich buitengaats begeven met een jacht of wat daarvoor moet doorgaan, onderschat, In tivee gevallen betrof hel afgedreven zwemmers en twee keer een afgedreven zwemmer op een rubbervlot of lucht kussen. Bovenstaande regelen laas Variant in de nuchtere en klare taal, die genoemde maatschappij zo eigen is. Zonder prat te gaan op prestaties van bemanningsleden van de reddingboten wordt het jaarlijkse De premiers Chroesjtsjew, Eisenhower, Macmillan en De Gaulle hebben dit weekeinde 'tri Parijs een originele, bloe mengroet ontvangen uit Rotterdam. De organisatoren van de internationale men van de Floriade in Rotterdam, u begeleiden op de teeg naar' duurzame vrede." Ook in de conferenticliamer in het Elysée, waar de grote drie bijeen komen, zijn bloemen van de Floriade neergezet. Mogelijk kwam deze bloemengroet tot stand, dank zij een idee van de Gelukkig dal achter deze hoeveelheid cijfers en opmerkingen elke lezer toch het beeld ziet opdoemen van eeh red dingboot worstelend met de zee. Kleine groepen bekwame zeelieden zetten vaak hun leven op het spel om dat van ande ren te redden. Ze doen hun werk met een kalmte e.n een bescheidenheid en Commissarisder Koningin in de pro- hun overwinningen op de zee bazuinen vincic Zuid-Holland, mr. Klaasesz. ~vn niet uit. Daarom verdienen de itach- ff ij herinneren ons, dat mr. Klaasesz ters langs de kust onze warme hulde en op de bevrijdingsdag bij de opening van bovenal onze grootst mogelijke steun, de derde binnenlenlaonstelling „De „.AASSLUIS. Meer dan 15u ver kenners uit Vlaardingen, Rozenburg en Maassluis namen zaterdagmiddag deel aan de districtpatrouillewedstrijd, die ter gelegenheid van het gouden landelijk padvindersjubileum in Maassluis gehou den is. De Vlaardingse hopman Boerdam, die de/leiding van d;eze wedstrijd had, kon bij de prijsuitreiking in de kantine van de Verenigde Touwfahrieken vast stellen, dat er tijdens de wedstrijd ver schillende tekortkomingen bij de ver kenners waren geconstateerd; doch ander zijds ook zeer goede prestaties geleverd waren. De. patrouille „De Leeuwen" uit Maassluis werd met 249"& Pt.winnares van de wedstrijd en kwam'in hetbezit van dé fraaie wisselprijs, een model van een zeillcgger, vervaardigd door de amateur-modelbouwer J. Pluimgraaf en beschikbaar gesteld door de werf I. S. Figee te Vlaardingen.-, Door deze over winning zal Maassluis voorts het district Beneden-Maas vertegenwoordigen op de te Ommen te houden nationale patrouHe- wedstrija. De Zwaluwen van groep 3 uit Vlaardingen plaatsten zich met 246 pt. tweede en De Otters, eveneens van groep 3 uit Vlaardingen met 245 pt. derde. De verkenner H. Breimer van de Pr. Mauritsgroep uit Vlaardingen weid onderscheiden met de Woudloperskoorden in rood en wit, wegens zijn bijzondere verdiensten voor de padvinders, Voorts viel een onderscheiding ten deel aan De Valken van de Pr. Irenegroep uit Vlaar dingen voor de beste prestatie, geleverd tijdens de jongste actie „Een heitje voor een karweitje". MAASSLUIS. Opbrengst collecte. De collecte, die zaterdag in Maassluis ge houdenis, ten bate van de kinderbescher ming voor aSlè gezindten bracht 1323,23 op. MAASSLUIS. Het jeugdelftal van Excelsior, dat zaterdagmiddag te Hoek van Holland deelnam aan het toernooi van Hoekse boys, heeft zich als eerste in zijn poule geplaatst en komt in de volgende ronde. Het team won met 2—1 van De Lier en verloor met 3—1 van K.M.D. Bij het nemen van strafschoppen bleef KJVI.D. bü Excelsior achter en werd uitgeschakeld. Excelsior 2 scheen in de wedstrijd voor de na-competitie (afvalsysteem) tegen Zwaluwen 2 haar laatste wedstrijd te spelen, want een kwartier voor het einde stonden de Excelsior-reserves met 30 achter. De strijd kreeg plotseling een ander beeld en het werd nog 33. In de verlenging kwam geen verandering in de stand en ook hier moesten straf schoppen beslissen. Excelsior benutte alle vijf strafschoppen en toen Zwaluwen reeds de, eerste strafschop miste, bleef Excelsior 2 in dit toernooi gehandhaafd; Junioren: Excelsior b2—Martinit b 2—6 en Excelsior b3—PF.S.C. b2 4—4. MAASSLUIS. Een handje vol be langstellende muziekliefhebbers omzoom de zaterdagavond het Fenacöüusplein te Maassluis tijdens het concert, dat-Kunst na Arbeid op de tent gaf. Een aantrek kelijk programma, waaronder drie num mers, die gezamenljjk met de drumband werden uitgevoerd, 'bevestigde ook deze avond de -goede prestaties waartoe het korps onder leiding van zijn dirigent, de heer J. Boer in staat is te leveren. In Rotterdam is een stichting In op richting met de naam „De Rijdende Kansel". Het doel is. door straatpre- diking het christendom te verbreiden op de Zuidhollandse eilanden. Vijf jaar geleden begon de baptis tenpredikant ds R. Reiling zijn straat- prediking met een rijdende kansel Hij maakte toen gebruik van een au tobusje, dat voorzien was van een schuifdak en geluidsversterkers. In de loop der jaren is dat busje echter bezweken. Voorlopig moest gebruik worden gemaakt van een personen auto, waarin een klein podium kun .worden meegenomen. Het werk van ds Reiling nam zulke afmetingen aan, dat het nodig ge oordeeld werd over te gaan tot op richting van de stichting „De Rij dende Kansel". Ds Reiling werd be noemd tot directeur van deze stich ting, die gevestigd is aan de Bergse Linker Rottekade 200 b te Rotterdam. Om té kunnen voldoen aan de ei sen van de specifieke eigen plaat» die deze rijdende kanselarbeid ge geven werd, hebben de baptisten- gemeenten besloten ds Reiling te ontheffen van diverse andere op drachten en hem te belasten met de Uitvoering van de gehele arbeid var» de stichting, die behalve straatpre- diking ook lectuurverspreiding ver- zorgt en voorts plannen heeft boe» j ken en muziek te recenseren. De Friese afdeling van de vereniging tot herstel van de kerkelijke eenheid der gereformeerden, houdt zaterdag 21 mei 's middags 3 uur in de Harmonie te Leeuwarden een samenkomst over de uitspraken van de Utrechtse synode der gereformeerde kerken. Als sprekers treden op de predikanten B. G. de Valk uit Heerenveen (gereformeerd), P. Wulffraat uit. Amsterdam (vrijgemaakt gereformeerd) en S. van Zwoil uit Kampen (chr. gereformeerd). Men zal zich o.a. afvragen welke belemmerin gen de kerkelijke eenwording thans nog in de weg staan. GRONINGEN 14 mei Aan de rijksuni versiteit te" Groningen werden tot arts be vorderd: A, J. M. Aden (Roosendaal), A. D. J. Deinum (Witmarsum). P. J. W. Hrui- zinga (Den Haag), mr. W. Nieboer (Gro ningen). Notarieel staatsex. 2e ged. K. G. J. van der Meulen (Groningen). VEILING 's-GRAVENZANDE, 14 mei. bospeen 6690, II 2066, per bos; toma ten a 1050—1100, B 1080—1160, C 1070- 1100, CC 930—960, per 6 kg.; bloemkool (6) 66, (8) 56—63, II 42—60, (10) 43-56, n 27—47, (12) 38—44, II 17—32, per stuk; spinazie 8(49, aardappelen 60—160, per kg. asperges 110220, per bos; stoofsla 60 per kist van;6 kg.; waspeen 1150 per 20 kg.; sla I 55%, C 5 per krop. VEILING HONSELERSDIJK, 14 mei. Tomaten a 980—1050, b 1050—1080, c 10001060, cc 950970, per 6 kg.; bloem kool IA 58—79, I 46—57, II 28—50, IH 10—20, sla 56% per stuk; andijvie I 4852, II 2939 per kg, In totaal - werd die dag aangevoerd 55.000 kg. tomaten. 7000 stuks bloemkool. VEILING BOND WESTLAND. Naald wijk, 14 mei. Tomaten comb. Ia 1030— 1050, b .1130, c 1060—1070, bonken 710, comb. Ila 1000—1010, b 1090—1130, c 1020 1050, cc 980, combinatie lila 870910, b 900, c 800, cc 740, per 6 kg.; sla 5 bloemkool (6) 63—75, (8) 48—63, GO) 36—50, (12) 28—35, (15) 19—23 per stuk; peen 67—92 per bos;aardbeien 369—500 per doosje; andijvie 4562, spinazie 12 per kg. VEILING WESTERLEE. De Lier, 14 mei. Tomaten a 1000—1050, b 1070^-1150, c 1030—1060, cc 940—980, per 6 kg.; aardbeien 270675 per doosje; andijvie 3545, postelein 8—11, rabarber 13, spinazie 8%, per kg. Sla 5—714, bloem kool (6) 51—64, (8 51—64, <10) 40—o4, (12) 2243, (15) 19—26, komkommers 3341, paprika 24, per stuk/ Peen 66— 91, Tadijs 5, selderij 4, per bos. Asperges 150 per bos. De totale aanvoer van tomaten was die dag 50.000 kg. COöP. CENTRALE WESTLANDSE NAALDWIJK-HONSELERSDIJK, mei. Fresia: snow queen 45100, w. swan 40—105, r.g. yellow 45—105, biaaiw 4079, pr, marijke 3590, per bosje. Anjers: witte sim 6—13, rode sim 9—14. rose sim 7—12, lucky strike 6—14, gele 1421, orchid 3033, pr. ann. 1521. tangerine 17—23, holly wood 14—17,. per stuk. Irissen: blauw 1043, geel 20—53, wit 20—52, prof. blaauw 45—88, per bqs._ Diversen: tulpen 1548, ixia 124a. anemonen 8—23, lathyrus 20—62, allium 1536, duizendschonen 50—72, margrie ten 40—49, violieren 65155, colvillis 80 205, leeuwenbekken 150160, conval- laria 20—35, gladiolen 260—320, tritonia 32—22, pyrethrum 5574, per bos; ama ryllis 7—12, calla 16—24, gerbera 7—27, rozen 5—18, trosrozen 20—41, leliekerk 3031, lelietak 2042, ornithogalum 10— 23, alstromeria, 4456,- violieren 13—39. per stuk. Asparagus Plumosus: lange veren 16' —230, middel veren 120—165, kori veren 45—91, ranken 115—180, per bo" Potplanten: cineraria 45—95, fic" 340—250, gloxinia 180—310, begonia 15 72, pelargonium 43—73, hanggeraniu, 66101, franse geranium 4565, fuchs: 6081, primula 55110, hertshoomvarci 65—350, ealceolar') 35—41, per stuk. Perkplanten: violen 140240 p. bakje tagetus 414, lobelia 614, salvia 10- 22, petunia 1526, echeveria 18—26, dah lia 1236, aiyssum 813, mezum 812, knolbegonia 36—46, agaratum 1139- per stuk.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2