Prinses Beatrix vervangt haar zieke vader Duizenden kinderen begroeten Staatsiebezoek nu korter? China, India en Indonesië bij volgend topgesprek Soivjet-leider laakt optreden van president Eisenhower DOMPER OP STAATSIEBEZOEK in Teleur stellino; in Brussel Watersnood op ijnen: Voorstel koel ontvangen 161 doden Gen. Gursel maakt haast NIEUW KABINET IN TURKIJE Land zou voor economische ramp staan Geen geschillen in Kremlin" R'dam wil spoed met métrobouw v_ Kapel van Nassau PREMIER CHROESTSJEW IS MARATHON REDE: Morgen bezoek aan Antwerpen en Mol Mi Belgische pers over bezoek verheugd Auto tegen boom: dode, gewonde Premier van Malakka voldaan over gesprek met Ned. regering r r Bij MAAIVDAG 30 M0EÏ 1960 y 1VEGEIVTIE1VDE JAARGA3VG IVo. 4612 Y Hoofdredacteur: Dt J A H J S HHUINi- Stiff Het gesprek op het zonovergoten platform van de moderne lucht haven concentreerde zich onmiddellijk op de ziekte van prins Bernhard. Prinses Beatrix, die een blauwe hoed en een witte mantel droeg, keek aanvankelijk wat bedrukt, toen zij het toestel verliet. Haar, evenals bij haar moeder, brak een zonnige lach door en uit de gesprekken met de koninklijke gastheren mocht worden afgeleid, dat de toestand van prins Bernhard geen reden tot ai te grote bezorgd heid geeft. Hartelijk Naar de trem monument (Van een onzer verslaggevers) EEN -plotseling opgekomen virus-longontsteking heeft het prins Bernhard onmogelijk gemaakt H.M. de Koningin te vergezellen op het vierdaags staatsiebezoek aan België. In zijn plaats is prinses Beatrix vanmorgen met haar moeder naar Brussel gereisd. Prins Bernhard is opgenomen in het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht. De omstandigheden in aanmerking genomen, geeft zijn toestand geen reden tot ongerustheid. De Prins, die zaterdag per vliegtuig uit Argentinië in Luzem (Zwitserland) aankwam, heeft in de nacht van zaterdag op' zondag vrij hoge koorts gekregen. Koningin Juliana is zondag direct naar Zwitserland gereisd om de Prins te bezoeken. Omdat de Koningin vanmorgen naar Brussel moest afreizen, is het koninklijk paar gis teravond laat per vliegtuig in ons land teruggekeerd. De Prins maakte de reis in dekens gewikkeld. b Vreugde getemperd Op het vlieg veld, Meisbroek bij Brussel wer den koningin Juliana en prin ses Beatrix van morgen hartelijk begroet. Ue foto toont van links naar rechts: ko ningin Juliana koning Boude wijn, prinses Beatrix en prins Albert van Luik. De foto is geno men kort na de aankomst van de Koningin en de Prinses, wel ke laatste tij dens dit staatsie bezoek de plaats van haar zieke vader inneemt Behalve koning Boudewijn en prins-Albert wa ren er duizenden schootkinderen op het vliegveld om de hoge Ne derlandse gasten 'een kleurig wel kom te bereiden. Sieraden geroofd in Sclievenings hotel Het nieuwe bewind in Turkije gaat snel te werk. Generaal Gur sel, die de staatsgreep tegen het bewind van premier Menderes leidde, heeft de samenstelling van een nieuwe Turkse regering be kendgemaakt, die zal optreden totdat algemene verkiezingen zijn gehouden. Het kabinet is niet vol gens partijlijnen samengesteld en bestaat hoofdzakelijk uit politici, die niet aan enige partij zijn ge bonden en officieren. (Zie verder pas S. 7e kul.) Eerste spion Misrekend Toontje lager Rotterdam: wine at wnruu-aai a relet. U07U0 t# u Poetoua ma Pottraro No «24518. KlacntendleiMt abonnementen )8.3o—19 90 otzr Zaterdag» 1718 uui Telefoot) 115700. Huvgenspletn 1 Teletoon 183467 (3 UI oen) Postbus 1091 Postgiro No 4Z4S67. Klichtendienst 18.3019,30 Telefoon 382589 Sotnwee 132 Tel#l «570. Thomas a KempUstraat 8 a Telel. 85453. Abonnementsprijs 81 eent oer week, t 2.63 oer maand, t 1M oer kwartaal. Losse nummers 15 eerrt Verschijnt dagelUlu t-Gravenhage Dordrecht: Schiedam: (Geldig tot dinsdagavond) WEINIG WIND Veranderlijke bewolking. Op de ixccste plaatsen droog weer. Weinig wind. Derelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Morgen: zon op. 4.27 onder: 20.49 Maan op: 9.55 onder: 0.07 Directe-- r H DK KU1G HART ÏLIJK WELKOM in (Van onze speciale verslaggever) KONING BOUDE WIJN en prins Albert van België begroetten vanmorgen op het vliegveld Meisbroek bij Brussel koningin Juliana met een hoffelijke handkus. Prinses Beatrix, die haar zieke vader bfj dit staatsiebezock verving en met haar moeder om precies halfelf in de regerings-Dakota op Meisbroek aan kwam, werd door de Belgische vorst en zyn broer met een hand druk begroet. Ondanks de ziekte van de Prins was het welkom op het vliegveld bijzonder hartelijk: duizenden schoolkinderen zwaaiden de Neder landse gasten met vlaggetjes toe. Dat neemt niet weg, ^dat men in België rekening houdt met de mogelijkheid, dat hei progi-amma van het staatsiebezoek wordt gewijzigd en dat Koningin én Kroonprinses eerder zullen terugkeren. Algemeen wordt echter verwacht, dat. het staatsiebezoek volledig doorgang zal vinden als de toestand van de Prins ziéh gunstig zai wijzigen. Koning Boudewijn droeg "de gene raalsuniform van het Belgische le ger, getoond met de blauwe sjerp van de Nederlandse Leeuw. Zijn broeder droeg de admiraalsuniform van de Belgische Marine, gesierd met een blauwe sjerp, eveneens voorzien van decoraties van de Nederlandse Leeuw. De Koning en de Prins onderhiel den zich geruime tijd met hun hoge gasten en de vrees, dat er een ge drukte stemming zou heersen, was spoedig geweken toen de Koningin zich op bijzonder hartelijke wijze met hoge functionarissen en regeringsauto riteiten onderhield. Een meisje bood namens de Brugse schoolkinderen bloemen aan en de dochter van de directeur van de lucht haven offreerde prinses Beatrix een boeket anjers. Moeder en dochter inspecteerden t; gezelschap van koning Boudewijn en prins Albert van Luik de erewacht, na dat het Nederlandse volkslied geklon ken had. Over een rode loper begaf het gezel schap zich "door het fraai versierde stationsgebouw en langs hagen van schoolkinderen naar de koninklijke trein, die het gezelschap om kwart voor elf naar het Centraal Station iri de Belgische hoofdstad vervoerde. De Ko ningin en de Prinses zagen er bijzon der charmant uit. Hare Majesteit droeg een turquoise mantel en een kleine zwarte hoed en een zachtblauwe robe. Er zjjn honderden Vlaggen in de Belgische hoofdstad en langs de in tochtsroute hadden al ongeveer een half uur vóór de aankomst vrij dichte hagen belangstellenden plaats genomen, die de hoge gasten uit het noordelijke buurland hartelijk toe juichten. Koning Boudewijn begeleidde konin gin Juliana en prins Albert onderhield zich tijdens de intocht op hartelijke wijze met prinses Beatrix. Na een korte ontvangst trn paleize hchben moeder cii dochter in aanwezigheid van hun gas'hcren een kort moment verwiild hij de blauwe vlam voor het monument van de onhekende soldaat in de ko ninklijke straat. Er werd een bloem- (Van onze verslaggever) DE „Kapel van Nassau" tc Brus sel, dig koningin Juliana en prinses Beatrix vanmiddag hebben bezichtigd, is omstreeks 1500 door Engcibert II van Nassau gebouwd. Het gebouw werd aanvankelijk het „hotel van Nassau" genoemd; nu is het Se rechtervleugel van de ko ninklijke bibliotheek. Willem de Zwijger werd eigenaar van het ge bouw in 1544. Later is het tweemaal door brand geteisterd. In de loop der tijden hebben er verscheidene vorstelijke personen vertoefd. De stad Brussel werd in 1811 eigenares van dit paleis; later na de tot standkoming van de Belgische staat werd de genoemde bibliotheek er in ondergebracht. Het gebouw, in Lodcwijk XVI-stijl, wekt de aan dacht door zijn sobere lijnen en stijlvolle versiering. stuk gelegd bij eerbetoon van militaire formaties. Algemeen wordt verwacht, dat het staatsiebezock volledig doorgang zal vinden, indien de toestand va nde Prins zich gunstig zal wijzigen. Na de lunch ten paleize wachtte ko ningin Juliana en haar dochter een rijk folkloristisch schouwspel op de histori sche Grote Markt van Brussel. Daarna stonden op het programma een bezoek aan de kapel van Nassau, een ont vangst van het corps diplomatique en een gala-diner ten paleize. ORGEN zullen H.M. de Ko ningin en prinses Beatrix, in het kader van het staatsiebezoek aan België, een bezoek brengen aan de stad Antwerpen. De hoofdpunten van het programma zijn: een bezoek aan de Gevaerts- fabrleken en enkele musea; een ontvangst, gevolgd door een lunch ten stadhnize en een be zichtiging van de havens per hef- schtófcfviiegtulg. In dfe namiddag rijdt het koninklijk gezelschap naar het kernenergetisch onder zoekcentrum te Mol. In de'avond heeft een galavoorstelling plaats in dë Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel. Prins Bernhard Samen met koningin Juliana waren gisteren prof. dr. J. F. Nuboer, hoog leraar in de chirurgie, en prof. dr. F. L. J. Jordan, hoogleraar in de interne geneeskunde, heiden verbonden aan de rijksuniversiteit te Utrecht, per vlieg tuig naar Luzern gegaan om de Prins te onderzoeken. Aanvankelijk meenden de Zwitser se artsen dat de Prins een flinke griep opgelopen had tijdens de reis van Ar gentinië naar Zwitserland, maar om dat daarover geen zekerheid bestond zijn de hoogleraren naar Luzem ont boden. Zij hebben onderzocht of de Prins naar Nederland vervoerd zou kunnen worden en daartoe later toe stemming gegeven, na hun diagnose te hebben gesteld. De Prins zou zondag in Luzern de Bilderberg-conferentie presidïëren. De zestig deelnemers van deze conferen tie, afkomstig uit dertien landen, kre gen echter te horen dat de Prins „we gens een ongesteldheid tot zijn grote spijt niet in staat was de zitting voor te zitten". In Brussel was men zeer teleurge steld, toen men gisteravond Iaat ver nam dat prins Bernhard niet aan het officiële bezoek zou kunnen deelne men. Al verheugde men zich op de komst van prinses Beatrix, men vreesde in België algemeen dat de ziekte een domper zal zetten op de vreugde bij dit staatsiebezoek, Brussel verwachte gisteravond dat het hoogtepunt van de eerste dag van het staatsiebezoek zich zou afspelen op de historische Grote Markt waar de hoge gasten een folkloristisch schouw spel zouden gadeslaan. De Belgische hoofdstad zou zich in Vlaamse sfeer aan koningin Juliana en prinses Beatrix presenteren. Van het balkon waar menige Oranje heeft getoefd, zou een facet van de middel eeuwen herleven. Brussel is sober versierd. Langs deze routes begeven de Konin gin en de Prinses zich in gezelschap van koning Boudewijn en prins Al- bert van Luik naar het paleis, nadat het hoge gezelschap met de konink lijke trein van de nationale vlïeghaven Meisbroek naar de stad zal zijn gere den. Brussel zal 51 saluutschoten los sen. Dit geschiedt door een battery die in een park met een voor deze dag toepasselijke naam het jubelpark is opgesteld. Langs de intochtsroute van het Centraal Station naar het Koninklijk Paleis waaien Nederlandse en Belgi sche vlaggen aan witte masten. Ere- bogen ontbreken. In de omgeving van het paleis han gen hier en daar blauwe draperieën voorzien van vergulde kroontjes. Aan de vooravond van het konink lijk bezoek contrasteerden de rode vlaggen van de Belgische socialistische partij, die haar 75-jarig bestaan vier de, met de Nederlandse en Belgische nationale kleuren. De voorlopige indruk is dat, aange zien het programma van dit statiebe- zoek voornamelijk gericht is op be zoeken aan musea en historische ge bouwen en derhalve geen bijzonder karakter -iraagt, en mede in verband met de ziekte van de Prins. Brussel en België vooralsnog door een zeer rustige sfeer worden gekenmerkt. De Belgische pers heeft algemeen haar vreugde uitgesproken over het be zoek van H.M. koningin Juliana aan België. DE NIEUWE GIDS schreef dat „het bezoek kan plaatsvinden in een nooit bereikte sfeer van oprechte vriend schap, realistische samenwerking en groot vertrouwen in een betere Euro pese toekomst". DE GAZET VAN ANTWERPEN schreef: „Moge dit staatsbezoek er al le Nederlanders en Belgen van door dringen dat.-jzij niet slechts buren zijn -maar kameraden ;die steeds schouder aan schouder dienen te staan, in deze bewogen eeuw meer dan ooit". DE GENTENAAR.' Moge het vorstelij ke bezoek de wederzijdse verstand- houding nog bevorderen, opdat beide landen, een in het Verenigd Europa, onze Nederlandse beschaving tot voi le ontplooiing zouden brengen". HET VOLK noemt de ontmoeting tus sen. koning Boudewijn en koningin Juliana „het symbool van de werke lijke macht, welke België en Neder land samen in Europa en voor Euro pa zijn, een macht die na de tweede wereldoorlog voor Europa meer heeft gedaan dan de bevolkingscijfers en de afmetingen onzer grondgebieden konden doen verwachten". (Van een onzer verslaggevers) Uit een Schevenings hotel is eind vo rige week een aantal sieraden gestolen ten nadele van een vrouwelijke Bra ziliaanse gast. De totale waarde van het gestolene wordt geraamd op f 17.000. Bij terugkeer fn'haar hotelkamer,"des avonds omstreeks zes uur, bemerkte de gast, dat haar beauty-case geplunderd v/as. Zij miste een vierstrengs parel collier met gouden sluiting ter waarde van 8.000, een tweestrengs parelcol' lier met gouden s2uiting in hoefijzer vorm ter waarden van 3.000, een paar oorclips met parels ter waarde van 1.000 en een gouden damesring met parel en diamant ter waarde van /5-000- De hotelkamer werd vermoedelijk met een valse sleutel geopend. De Russische premier Chroestsjew heeft in Moskou verklaard, dat aan de volgende topconferentie, die naar hij hoopte over zes tot acht maanden zou worden gehouden, ook communistisch China. India, Indonesië en mogelijk nog andere landen zouden moeten deelnemen. 'f - .Hij achtte de tijd gekomen dat de westelijke mogendheden beseffen dat de leiders van de grote Aziatische landen moeten worden uitgenodigd. Als ove rigens over zes maanden de tijd nog niet rijp zou zijn voor een nieuwe con ferentie. zou de Sowjet-Unie kunnen wachten. Wij hebben geduld genoeg, zo verklaarde hij. Chroestsjew zei dit in een rede van ruim drie uur op een conferentie van de communistische arbeidersbeweging in het Kremlin. Hij herhaalde voorts dat dc topconferentie in Parijs door Amerikaans toedoen was mislukt. IN WASHINGTON is Chroestsjews den-kbeeid van uitbreiding der toe komstige topconferentie koel ont vangen. Het Witte Huis en het ministerie van Buitenlandse Zaken wilden geen officieel commentaar leveren. Ame rikaanse functionarissen merkten op dat zij zich op dit ogenblik moei lijk een topconferentie konden voorstellen waarop ook Peking ver tegenwoordigd zou zijn. In Londen vraagt men zich na Cnroes- tsjews jongste rede af of de hals starrigheid van de Russische leider in Parijs misschien het gevolg ls geweest van een Chinese eis om het topoverleg deel te nemen. In diplomatieke kringen op het V.N.- hoofdkwartier in New York was de reactie, dat elke poging van de Sow jet-Unie om communistisch China bij een topconferentie te betrekken de kans op een nieuwe bijeenkomst van regeringsleiders kleiner zou maken. Deelneming van leiders van grote neutrale landen als premier Nehroe van India en president Soe- karno van Indonesië zou echter door de meerderheid 'van de VAT.-leden zeker worden toegejuicht, zo ver klaarde men. Het pleidooi van Chroestsjew om In dia te laten deelnemen aan de vol gende topconferentie is in New Del hi met belangstelling ontvangen, maar tn gezaghebbende kringen is gezegd, dat voor India of elk ander niet gebonden land de tijd nog niet rijp zou zijn om in het huidige sta dium aan besprekingen tussen oost en west deel te nemen. Op Manilla zjjn vandaag de slacht offers begraven van de overstromingen die zaterdag de Filippijnen hebben overvallen. Ten minste 165 personen hchben daarbij de dood gevonden. Volgens de laatste officiële cijfers worden boven dien 90 man vermist terwijl 5000 per sonen dakloos zijn geworden. Deze cij fers zijn nog niet definitief. De materiële schade, bedraagt vol gens voorzichtige raming twee miljoen dollar. Op sommige plaatsen, waar het ziedende water en de hevige slagre gens honderden vervallen hutten heb ben weggespoeld, worden massagraven gedolven. Het merendeel van de sïachtoffers_ zijn ouden van dagen en kinderen die in de krotten door het water werden verrast. Ondanks voortdurende regenval wordt de hulpverlening met kracht voortgezet. Het metereologisch insti tuut te Manilla heeft inmiddels gemeld dat er een nieuwe tropenstorm is waar genomen op 420 mijl ten oosten van de noordelijkste punt van het hoofdeiland Luzon. Een personenauto bestuurd door de 22-jarige L. P. uit Alkmaar is zondag op de Duinweg te Schoort uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. Een van de drie inzittenden, de 19- jarige P. M. uit Amstelveen, werd zo ernstig gewond, dat hij kort daarna overleed. De 18-jarige P. S. uit Heiloo werd met een hersenschudding in het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar op genomen. De 16-jarige mej. I. L. uit Heemstede en de bestuurder bleven ongedeerd. De jongelui hadden een fuifje gehad en hadden een in Schoorl wonende vriend thuisgebracht. Premier van het tijdelijk kabinet is generaal Gursel zelf. De generaal bezet ook de post van minister van Defensie en is tevens tijdelijk presi dent van Turkije. Minister van Buitenlandse Zaken is Sarper, oud-secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Za ken en voormalig afgevaardigde van Turkije bij de Ver. Naties. De nieuwe regering zal vandaag reeds voor het eerst bijeenkomen. Het dringendste probleem waarmee zij zal worden ge confronteerd is van economische aard. Veel wijst erop, dat Turkije, niet-' tegenstaande een recente lening van 50 miljoen dollar van West-Duits- land, vrijwel failliet is. Intussen is een commissie van ju risten druk bezig met het opstellen van een nieuwe grondwet. Generaal Gursel heeft verklaard dat de grond wet over zes weken gereed kan zijn. Inplaats van uit "één kamer zal het nieuwe parlement uit twee kamers bestaan. Een constitutionele recht bank zal misbruik van mensenrech ten moe'en beletten. over liet bewind van premier Men deres verklaard dat de macht van de staat is misbruikt als een „werktuig van eerzucht". Deze politieke macht had al haar morele banden verloren met het jeger. dat de wezenlijke macht van de staat vormt, met de rechtbanken, met de functionarissen die loyaal hun plicht wilden doen, met de univer siteiten en met de pers, welke de openbare mening vertegenwoordigt. De commissie zegt voorts dat de leiders van het land de ware instel lingen van de staat en de hervor mingen van Kemal Atatürk vijandig waren geworden, dat druk werd uil- geoefend op de burgerij, op ambte naren en op de pers en dat ook werd opgetreden tegen de universitaire jeugd en tegen universitaire docen ten. Onschuldige studenten werden gedood en gewond en docenten die probeerden hun studenten te be schermen en hun plicht te doen, wer den onderworpen aan een behande ling waaraan in beschaafde landen zelfs de slechtste elementen niet worden blootgesteld. De regering- Menderes volgde deze tactiek in de hoop zo haar politieke macht te kun nen handhaven, aldus de commisie. De Sowjet-Unie zal blijven strevei} naar vermindering van de internatio nale spanning. Chroestsjew gaf als zijn overtuiging te kennen dat Esserf- hower niet van de spionagevlucht geweten heeft. Het was echter moei lijk voor hem om dit toe te geven. Wat zou de wereld denken van een president die niet^weet wat er in zijn land gebeurt. j. Chroestsjew vervolgde: „Misschien is hij het er niet mee eens, maar de hele wereld weet dat de president twee functies heeft golfspelen en het uitoefenen van zün presidentiële functies, waarbij de laatste taak de ondergeschikte is". Chroestsjew zei dat de Sowjet- Unie in de veiligheidsraad geen ne derlaag heeft geleden, omdat het de bedoeling was de spionagekwestie ter kennis van de wereld te brengen. De zaak zou nu voor de Algemene Ver gadering van de V.N. worden ge bracht. De Sowjet-regering is nog steeds tot een topgesprek bereid, maar wil niet aan;.,één tafel-zitten .rtve.t,..,ièer> •president 'j.die spionage rechtvaardigt en bijna Zichzélf Uitroept töt dé eer ste spion van zijn land", aldus dte Russische premier. it Chroestsjew ontkende dat er me ningsverschillen in de sowjet-partjj en regering bestonden. De Ameri kaanse imperialisten hebben zich mis-; rekend en b.v. gedacht dat de mili tairen in de Sowjet-Unie 'druk uitj oefenden omdat zij geen ontspanning in de wereld wensten. Ook sprak hij berichten tegen volgens welke Mikó- jan nit het presidium zou zijn" ont slagen. „Ik heb gisteren nog met hem getelefoneerd", zo zet hij. De Sowjet-premier richtte zyn kri- f tiek ook weer op bondskanselier Adenauer; aan de vooravond van de topconferentie tröfc. Adenauer van de ene westelijke hoofdstad naar de an dere, en dat voorspelde weinig goeds voor de conferentie. De Sowjet-Unie was „openhartig* naar de Parijse „top" gegaan. j Zij had haar vreedzame bedoelinr- gen duidelijk-gedemonstreerd en was; niet gehaast geweest met kwesties als die van de status van vrije stad voor Berlijn. Op 72-jarige leeftijd is in Den Haag overleden de oud-vice-president van het gerechtshof in Den Haag, mr. A, W. J. van Vrijberghe de Coningh. Kpi"/lient De overledene was ridder in de Ordej van de Nederlandse Leeuw. De commissie heeft in een rapport Voldaan was de premier van Ma lakka, Toenkoe Abdoel Rahman, over de verzekering van de Nederlandse regering dat deze alles >zal doen oni incidenten met Indonesië te vermijden. Premier Rahman zei dit voor zijn vertrek op Schiphol. Minister-president prof. De Quay heeft zjjn collega uit Malakka zondag morgen om negen rur uitgeleide ge daan. Tijdens zijn vierdaa - bezoek aan Nederland heeft de heer Rahman met de Nederlandse'regering afgesproken, dat de diplomatieke missies in beide landen verhoogd zullen worden tot de rang van ambassade. Chroestsjew prees de Noorse re-? gering wegens haar protest hU de Ver. Staten na het incident met <fe U-2, doch de houding van Pakistan noemde hij „onoprecht en halfslach tig". Hij hoopte dat het nieuwe toe,-, wind in Turkije zal streven naar ver-iS betering van de betrekkingen met d,e Sowjet-Unie, iets wat de oude rege ring volgens hem had nagelaten. Hij';; waarschuwde ten slotte nog Italië en Japan, waar ook Amerikaanse spio- nagevliegtuigen zijn, In Parijs heeft men my gevraagd „medelijden met Eisenhower .tér hebt- ben", omdat hij waarschijnlijk me£r zijn figuur geen raad wist, aldus dp. Russische leider. Op een vrouwen congres in Kopenhagen zijn mensen, geweest die zeiden dat het „voor een Amerikaan vreselijk is om zijn ver* ontschuldigingen aan te biedeh'f»;! doch volgens Chroestsjew moesten de Amerikanen maar eens leren „een toontje lager ta zingen". Hij raadde de Amerikanen aan hun geheime dienst „die geleid wordt door zo'n stomme vent als Alan Dul les is en die hen misleidt" op 'te heffen. A Rotterdam wil zijn metro zo spoe'J dig mogelijk klaar hebben; daaroiht; willen Burgemeester en Wethouders ntt al beginnen met het werk op dereelnA ter Maasoever. Zij vragen de raad hiervoor f 50.875.000 gulden beschik- baar te stellen. v. Voor dit geld zullen vier stations 'ënf een tunnel van 1350 meter gebouwet moeten worden ..'.v.-. De raad had al eerder meer dan 30 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor het stuk van de metrolijn onder de Maas.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 1