K Bij Haringstad hoort een volledig visserijmuseum KERK EN SCHOOL Het Motorpaleis Maasoever LANGS thW VATERVEG^ Waardig jubileumfeest van Leger des Heils Jongekerkers besloten een vruchtbaar seizoen varia Ds. G. Heijerman in Schiedam geroepen 1^1 K OEL K ASTE N De dames van VZC overtroffen de heren en wonnen van Nereus COU ZY Ben W. zeggen: A.R.-bijeenkomst in Pernis MODERNE BRILLEN Pernis Poortugaal Rozenburg JANTHEIJN TROUW Vrijda» 3 juni 1960 Het "ü-jarige Leger des Heils, afdeling Schiedam, heeft donder- "agavond een goed bezochte ju- ileumsamenkomst gehouden in Ie Julianakerk aan de Burg. vnapperüaan. Behalve enkele oespraken was het een avond an zang, samenzang en muziek, n.m.v. koren en korpsen van het ^eger des Heils. Burgemeester, mr. W. J. Peek -prak veel waarderende woorden tan het adres van het jubilerende Leger des Heils. Hjj vond het verk van deze Heilssoldaten bij "onder sympatiek, vooral omdat leze mensen vreugde vinden in iet dienen van de naaste. Overal "n den lande is het bekend, dat iet werk van het Leger des Heils veel sympathie verdient en dat ook krijgt. Zij schamen zich niet om bij goed of slecht weer open luchtsamenkomsten te houden en hun liefde voor God te belijden. Talrijke instanties en instellingen kunnen boekdelen schrijven over het waarderende en zegenrijke werk, dat het Leger des Heils ver richt. Vreugde en vriendschap Ds. Hebly passend bij OM uiterlijk Een beetje te fel Er komt een oudercursus in Schiedam Euro-visite Sclioolkoribalwedstrijdeu Voetbalprogramma WF Advertent ie Advertentie eellzciAtén diepvriezers Heren versaagden met 5 en 10 jaar garantie vanaf 360.- of 16.- per maand Vlaggetjesdag Het Reedershuys Stichting Hoogvliet Hoek van Holland Zwalmven-HBSS gaan om Eurobeker kampen Onteigeningsproces Collectanlemiood VLAARDINGEN In de Re- hobothkerk aan de Bijlitonlaan hebben deJ.95geker.kers ..yau^de wijken 3^cil#-^n-d.e'"'Heryoim<i"e Kerk het .seizoen besloteiumeieen gezellige contactavond,, welke donderdagavond werd gehouden. De voorzitter van de Jongeker kers, de heer A. van Beukelen, toonde zich in zijn openingswoord zeer verheugd over de nieuwe ge zichten welke hij welkom mocht heten. Expositie Frisse moed Maassluis Pinkstervergadering van CJV-Maassluis Hoekse bejaarden gaan straks uit Zwemmen in de Hoek Weekmarkt te Hoogvliet feestelijk geopeniï ALTIJD SPECIALE KOOPJES IN OCCASIONS Speciaal adres voor Scooter, ea lederen kleding Herv. geref. evangelisten confereren in Baam Chr. onderwijzers in Rotterdam Pinksterreveille Herv.-Geref.-comité te Vlaardingen Verenigingen gaan op „zomerreces Maaslandse bejaarden naar Soestdijk Variant Maasland Cultureel bezoek aan Maasland Zaterdagmiddagvoetbal Advertentie menwerking steeds van bijzonder pret tige aard was. Wij hebben toch allen de zelfde boodschap, n.l. het brengen van het Evangelie van Jezus Christus. Wij hopen nog vele jaren op dezelfde vriend schappelijke voet verder met het Leger des Heils te mogen werken. Spreker vond dat het Leger des Heils in die afgelopen jaren tot grote zegen is geweest voor -de mensheid en achtte de betekenis hiervan van veel waarde. Met een toespraak van brigadier H. Lahuïs, die met mevrouw Lahuis de lei ding van deze samenkomst m handen "had, werd deze plechtige avond met een slotzang besloten. t)e burgemeester hoopte, dat het Le ger des Heils nog vele jaren mocht doorgaan met het brengen van vreugde en vriendschap in het leven van zon daren en zieken en verder aan allen, die door het Leger des Heils worden bena derd en die er hun toevlucht naar zoe ken. Nadat het muziekkorps „Waar de plicht roept" had gespeeld van A. H. Ja- keway, kreeg de predikant van de Ne derlandse Protestanten Bond, ds. J. A. Hebly, het woord. Ds. Hebly was de vertegenwoordiger van het convent van kerken en sprak eveneens zeer waarderende woorden voor het Leger des Heils by dit prachtige ju bileum. Hij was dankbaar, dat vele ker ken naast en met het Leger des Heils mochten samenwerken en dat die sa- Advertentïe VLAARDINGEN Zowel het eerste dames- alsmede het eerste herenzeven. tal van de Vlaardingse zwem- en wa- terpolovereniging V.Z.C. hebben donder dagavond in het fraaie Kolpabad hun eerste thuiswedstrijd gespeeld voor de zomercompetitie van de K.N.Z.B. De dames, die hun debuut maakten in de eerste klasse van de KNZB ver rasten met een verdiende overwinning op het zevental van Nereus, dat daar voor helemaal uit Zaandam was geko men. Een misverstand in de Vlaarding se achterhoede werd de oorzaak dat de nieuwbakken eerste klassers reeds spoe dig tegen een 01 achterstand aanke ken. Gelukkig lieten de VZC-ers zich daardoor met van de wijs brengen en namen het initiatief zelf in handen. Met de gedachte, dat de aanval nog altijd de beste verdediging is, werd de verde diging even losgelaten. Bijna werd de achterstand even later vergroot, maar Riet Dusseldorp slaagde er in het schot van de Nereus-middenvoor te stoppen. Joke Haartsen meende daarop voor de gèüjkmaker te zullen zorgen maar zag baar schot door de paal gekeerd. Toen de be zoeksters nog juist voor het rustsignaal vrat al te fel speelden, mocht Jannie Goederond een strafworp nemen. Onhoudbaar het 213 daarmede 'de gelijkmaker noteren, met wel ke 11 stand werd gerust. Na de hervat ting -werd het een spannende strijd om het winnende doelpunt, waann beide teams el kaar weinig toegaven. Toen Hannie van Op stal in het doelgebied unfair werd aange vallen werd daarvoor aan de VZC opnieuw SCHIEDAM. De Schiedamse Vereni ging tot Bescherming van Zuigelingen hield donderdagavond! in het gebouw van de Gem. Geneeskundige Dienst aan de Tuinlaaa haar Jaarvergadering. De avond stond onder voorzitterschap van dr. J. H. v. d. Rerg. De jaarver slagen leverden geen moeilijkheden op en werden goedgekeurd. Ook de be stuursverkiezing liet geen t 'ijfel bestaan over het vertrouwen in he huidige be stuur. Alle aftredenden wtrden herko- zen. Verder werden nog enkele huishoude lijke aangelegenheden besproken waar bij wel hef voornaamste was dat men zeer binnenkort de tandverzorging voor kleuters ter hand gaat nemen. Tevens zal een oudercursus voor kleuteropvoe ding m Schiedam het levenslicht zien. SCHIEDAM. In de vakature d Oomkes heeft de Kerkeraad van de Ge- ref. Kerk te Schiedam beroepen ds. G. Heijerman uit Nijverdal. SCHIEDAM. Onder de titel „Euro-visi- te" heeft het gezelschap Joop Doderer en ran Biaazer donderdagavond een goed gevul de zaal van Patsage Theater een genoeg lijke avond gebracht. De organiserende ver eniging was het Comité voor Auto- en Boot tochten voor lichamelijke gebrekkigen (CAB). De heer A. T. Schuddebeurs verwelkomde als voorzitter in het bijzonder de directeur van de gemeentedienst voor soelale zaken en diens echtgenote, de heer en mevrouw Oost- lander. De afgevaardigden van de Schiedam se Gemeenschap noemde hij ook apart. De voorzitter roemde in openings woord de ijvenge Bram de Jong, die ais steeds bijzonder vee! werk heeft «eöaan voor de oganisatie van deze avond. Een welver diend applaus was zijn beloning. SCHIEDAM. Op dinsdag 7 juni or- 'iurfseeri de Schiedamse Schoolkorfbal- om missie de jaarlijkseterugkerende en 'of traditie uitgroeiende korfbalwedslnj- ten voor de schooljeugd OP kei sport- iriv B[arefst Hat stemt de commissie tot voldoening nt deze wedstrijden zich in een toe- mende populariteit mogen verheugen "iet minder dan 35 twaalftallen zullen leze dag de terreinen bevolken. Als bijzonderheid mag vermeld wor- i™ dat ook dit jaar het winnende twaalf- -al een ere-wedstrijd tegen de scneios- chters en officials speelt. Na afloop van de wedstrijden zal de nspecteur van het Onderwijs de heer A. Kamp aan de winnende ploegen té prijzen uitreiken. SCHIEDAM Het programma voor de Bednjfsvoetbalcompetitie van Wilton Fijenoord is gereed gekomen In verge lijking met vorige jaien is de deelname minder geworden, hoewel er toch 12 afdelingen aan deel zullen nemen In Poule A zijn ondergebracht. IJzer- weikers Rotterdam (Kampioen vorig seizoen), Koperslageis. Plaatwerkers, Garage, Electro en Branders Poule B be staat uit: Elektrisch Lassers, Kantoor, Machine Fabriek, Bedrijtsschool, IJzei- werkers en Timmerlieden. Vanaf 7 juni a.s zal er worden ge speeld op de terreinen van WF aan de Maaskant, aanvang 19.00 uur. Op 23 juni hoopt men met het normale pro gramma klaar te zijn, waarna de finale tussen de kampioenen van Poule A en Poule B op xnandaag 27 juni zal plaats vinden. layering vlo nw tmp» KÖNtö N.Y». AMSTERDAM HOTTEND AH ALMEUO VENLO 111 een vrije worp toegekend. Jannie Goede rond nam de worp keurig en gaf daarmede de Vlaardingse dames voor het eerst een voorsprong, welke ln de resterende minuten met succes werd verdedigd. Weliswaar een benauwde, maar toch verdiende 21 zege voor het uitstekend debuterende dameszeven- tal. De heren brachten het er bepaald slecht af. Vorige week werd in Lelden de eerste uitwedstrijd met liefst 7—2 verloren van LZC 1. De algemene verwachting was, dat men op eigen bodem wel zou winnen van het niet zo sterke zevental van HPC uit Heemstede. De gasten dachten daar ech ter anders over en zegevierden met 6—3 over een niet homogeen spelend VZC-team. Nadat de Vlaardmgers tegen een 0l ach terstand aankeken v, era de stand nog voor de rust op 25 gebracht. Na de hervatting bleek de doelpuntenhonger wat gestild ie Ö3n. Beide teams wisten eenmaal het net te vinden, waarbij Dalmeyer met een om haal het Vlaardingse doelpunt op zijn naam bracht. Indien de Vlaardingers zich willen hand haven in de tweede klasse van de KNZB zullen zij beslist uit een ander vaatje moe ten gaan tappen. Vooral het keepersvraag- stuk vraagt om een oplossing. Indss, Electrotux, Frigidsire, Prestcold, Bosch, Linde, Alias, enz. Ie MIDDELLANDSTRAAT72 De historie van deze stad is tvel zeer 'sterk verweven met de Noordzeevisse- rlj. Gesteld kan worden, dat in de acht tiende en negentiende eeuw deze visse rij het karakter van Vlaardingen volle dig bepaalde. En terecht mag het ver- Wondering wekken, dat in het verleden het bijeen brengen van een museale collectie, die op deze visserij betrek king had, slechts onatlge belangstelling ondervond. B. en W. nu stellen de raad voor in het Vlaardingen van heden een •visserijmuseum onder te brengen ln het pand Westhavenkade <5. Het college van B. en W. is er over verheugd, dat sedert de bevrijding in 1945 de traditie van „Vlaggetjesdag" in ere is hersteld en .steeds meer inbur gert. dunk zij de activiteit van het co mité van die naam. Het was in dit ka der, dat in 1959 in de hal van het stad huis een bescheiden visserij tentoonstel ling werd georganiseerd. Bij de opening daarvan kwam opnieuw de vraag van een permanent museum naar voren en dit leidde tot de oprichting van een co mité, dat zich tot taak «telde de moge lijkheden te onderzoeken om te komen tot de stichting van een Nationaal Vis serij Museum. B. en W. zijn van mening, dat er alle aanleiding is, thans een al zo lang gekoesterde gedachte te ver wezenlijken. Dit is uit historische en culturele overwegingen verantwoord. B. en VV. stellen dan ook voor om aan te kopen het café-rcst»«_«nt „Het Reedershuys". Westhavenka de 45, De koopsom van het gebouw, vermeerderd met de aan de koop verbonden kosten, bedraagt 80.250, terwijl voor de verbouwing en In richting een bedrag van 40.000' wordt geraamd. Bovendien moet nog worden gerekend met een be drag van 9.000 voor verwarming (ollekachels)vitrine* en verlich ting en een bedrag van 3.750, voor onvoorziene uitgaven. De totale kos ten bedragen dan ook 133.000. Aan- gezleh de in het leven geroepen stichting Nationaal Visserij Museum zich bereid heeft verklaard een be drag van 40.000 te schenken als bijdrage in deze kosten, zal het door de gemeente te investeren kapitaal 93.000 bedragen. Men is er verder van. uit gegaan, dat de gemeente het gebouw en haar museale collectie in beheer en exploita tie geeft aan de Stichting. De gemeente zal het exploitatietekort dekken door het verlenen van een jaarlijkse subsi die aan de stichting. Uit particuliere bijdragen wil tiet Stichtingsbestuur zo veel mogelijk de museale collectie ver beteren en uitbreiden. Men is ook be reid een bepaald percentage van de bijdragen rechtstreeks ten bate van de exjjlotatierekening te brengen. Daar naast zal het Stichtingsbestuur in over leg met het college pogingen m het werk stellen om van hogere organen subsidies te verkrijgen m het exploi tatietekort. Een bijkomstig, maar niet temin belangrijk voordeel is dat het aan te kopen gebouw een vjfn de wei nige Vlaardingse gebouwen is tn de Lo- dewijk de XV stijl. Tevens kan daarin de mogelijkheid worden geschapen voor een nieuwe kunstexpositiegelegenheid. Aangezien het in verband met de le veringstermijn en de tijd, welke ge moeid gaat met de verbouwing en in richting van het pand, niet meer mo gelijk zal zijn in 1960 de exploitatie reeds aan te vangen, zal voor dit jaar geen subsidie behoeven te worden ge raamd. lil hel Gercf, Jeugdgebouw werd gis teravond onder voorzitterschap van de her Jac, van der S1 us de jaarvergade ring gehouden van de A.R. Kiesvereni ging. De geringe belangstelling heeft er gelukkig niet toe geleid, dal de afper king van het programma toch een pret tig en vlot verloop had. Slechts zexlfen leden waren aaunezig om de verschil lende agendapunten lot een goetl einde te brengen. Door verschillende oorzaken is In de laatste drie jaren geen jaar- \ergaderlng gehouden .kunnen worden, t Zodoende passeeiden in het openings woord \an do vooi/itler nog bolnngipke gebeuitcnisscn, welke geduienric 1957 1960 m de binnenlandse en buitenlandse politiek hadden plaats gevonden de revue. Ook dc secretaris, de heer D. Beighout.^bracht m zijn uitvoerig jaar verslag de feiten naar voren, die het verenigingsleven ten goede waren ge komen. o.a. de wederoprichting van de A R J O S de medeu ei king van de leden aan de verkiezingscampagne voor de Tweede Kamer, de spieekbeui ten van piof. Diepenhorst en dr. J. Schouten, de samemveiking met de C H.U. enz. Door middel van cijfermateriaal op een schoolbord kiegen de aanwezigen een duidelijk overzicht van de stand der financien met een toelichting van de penningmeester de heer A Hordijk. De kascomimssie, bestaande uit dc heren L Kecmink en C. J den Ouden bracht bij monde van laatstgenoemde rapport uit van dc boekencontiole cn de aanwezige geldmiddelen. Verzocht werd om de penningmeester décharge te verlenen voor het door hem op goede wijze gevoeioe beheer. Na de pauze vond de bestuursverkiezing plaats. In het stem bureau namen zitting de heren J. van Gelder. G. van Genderen en L. Kee- mink Pzn. Als voorzitter werd herkozen de heer J. v. d. Sluis en tot bestuurslid de heer A. Hordijk. Ia de bestaande vacatures van mej. L. Batenburg en de heer J. Krikkc werden gekozen me vrouw D. van dor LecqHoedernan en de heer G. van der Veen. Nadat bij de rondvraag door de voor zitter nog enkele mededelingen werden gedaan, stoot het oud-bestuurslid de heer H. Batenburg de vergadering met dank gebed. NED. HEBV. KERK Bedankt voor Zoctermcci J. van Root. selaar te Delft GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Maastricht. D. Kione. mener te Oppenhui/cn, te St Jacobi. Parochie J. W. Broeisma, kand. te Gro. Hingen: te Kootw-ijkerbroek. B. Koek koek, kand te Zwijndrecht Bcrocpbaarstclling: de classis Groote- gast heeft piep. geex cn beroepbaar ver klaard de heer J. D. A. de Zwart. C 92 Oldekcrk. die wegens voortzetting van ziin studie nog geen beroep in over. weging kan nemen, maar wei genegen is op zondag m diensten voor te gaan: de classis Woerden heeft prep geex. en be roepbaar verklaard de heren I. Vergeer Leliastiaat 23 ie Woerden en, A. C, van Beek. Leidsestraat 92 te Woerden, waar van laatstgenoemde terstond beroepbaar is en eetstgenoemde in verband met z™ werkzaamheden op Bartimeus in Zeist pas na l augustus 1960 GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Vlaardingen: P. Lok te IJmuidon. Bedankt voor Rijnsburg J. G. Meijer te Pernis CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiedam: J van Doorwi te Tholen REMONSTR. BROEDERSCHAP Aangenomen te Amsterdam. 5de nred plW. Muilwijk te Hilversum. AdverienUe VLAARDINGEN. Voetballievend Schiedam en Vlaardingen krijgt a.s. za terdag het neusje van de zalm voorge schoteld. Op het sportterrein van Zwa luwen zal er voor de halve finale van de wedstrijden om de „Euro-beker" een wedstrijd gespeeld worden tussen Zwaluwen en HBSS. Het is weer enkele seizoenen geleden, dat deze elftallen elkaar in competitie verband ontmoetten, In Schiedam 'won HBSS toen met 21 en de Zwaluwen waren op eigen terrein met 30 de meer deren van de Schiedammers. Intussen is Zwaluwen tweede klasser geworden en toont HBSS zich een goede derde klas ser. De sterkte van beide teams is mo menteel zo, dat het wel eens kon gebeu ren, dat de thuisclub een kleine neder laag te slikken zal krijgen, In ieder ge val zullen vele honderden toeschouwers getuige willen zyn van deze semi-derby, die om kwart over vier begint. Bij een gelijk: spel volgt 4 x 7% minuut ver lenging. In verband met het feit, dat deze wed strijd eigenlijk op neutraal terrein ge speeld had moeten worden, is in onder ling overleg tussen beide "besturen be sloten, dat zowel Zwaluwen- als HBSS- leden geen vrije toegang hebben. TSB speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Schiedamse PPSC; spelende in de le klas von de Afdeling Rotterdam. VLAARDINGEN. In de raadsver gadering van 5 februari 1959 besloot de gemeenteraad in het belang van de volks huisvestiging tot onteigening over te gaan van percelen grond aan de Broekweg (5.4S.70 har.) in eigendom van de heren C, en J. Moerman. Ondanks verschillen de daartoe ondernomen pogingen van gemeentezijde is het tot op heden niet gelukt met de heren Moerman uit Vlaardingen in overleg te treden, laat staan de percelen bij minneiyke over eenkomst te verkrijgen. B, en W. doen nu een mededeling aan de raad, dat men besloten heeft tegen de eerder genoemde eigenaren een rechtsgeding te gaan voe ren. Het daartoe strekkend besluit heeft inmiddels de vereiste goedkeuring van het College van Gedeputeerde Staten van deze provincie gekregen. VLAARDINGEN Voor de Rode Kruis collecte welke morgen in Vlaar dingen wordt gehouden bestaat behoefte aan medewerkers. Coüeetrices en collec tanten, ouder dan 14 jaar worden ver zocht zich zaterdag aan te melden in het Rode Kruisgebouw, Emmastraat 38. Traditiegetrouw werd de slotbijeen komst in vakantiesfeer gehouderr. Dank zij medewerking van de Ambassades maak ten de jongelui een vakantietrip door Luxemburg en Zwitserland- De prachtige kleurenfilms van beide landen, welke de heer Hartman vertoonde, waren daar garant voor. Verder was er in de zaal veel kinder speelgoed te bezichtigen, leuke poppen voor de meisjes en voor de jongens hoe kan het anders auto's en treintjes Het betreft hier een belangrijke activiteit van de Jonge Kerkers welke de heer Van Breukelen met een enkel woord toe lichtte. Al dat nuttige speelgoed werd door de jonge leden van de Hervormde Kerk vervaardigd, om. bestemming te verkrijgen voor de kinderkamer van de Rehobothkerk. Tijdens de kerkdiensten in dit gebouw zal een en ander de taak vergemakkelijken van de oppasdienst. Met de gedachte dat hun kleuters zich niet behoeven te vervelen is het daar door mogelijk dat de diensten in de Re- hobotkerk nog meer belangstelling mogen verwachten van de ouders der kleintjes. mede. dat men voornemens is, het nieu we seizoen met frisse moed in te zetten. Reeds nu maakt men 'voorbereidingen vult te .hréfèeaï;Vvïr1 Eerste Pinksterdag *s morgens om ze ven uur belegt de CJV in Sursum'Corda haar ochtendvergadering. Er wordt'een speciale liturgie gevolgd waarin zang en muziek, declamatie en een korte medi tatie elkaar afwisselen. BENOEMING. Tot gymnastiekleraar aan de openbare en'bijzondere lagere scholen is benoemd de heer W., Broer te Delft. JÉUGDCONCERT Donderdagmorgen is in de Immanuel- kerk wederom een tweetal jeugdconcer- ten gegeven voor de leerlingen van de Mannix-ulo eti de hoogste klassen 'van alle lagere scholen te Maassluis. Dit maal verleenden medewerking mevr.'A. Hamakers-d'Achard van Enschut (viool) Max van Egmond (bariton) en Koos Bons aan het orgel. Vpor de dagttocht per touringcar op 2e Pinksterdag, georganiseerd door de tourclub van de voetbalvereniging Ex celsior zijn nog enkele plaatsen vrij. Belangstellenden kunnen zich nog heden (vrijdag) avond opgeven bij de beer J. Tenslotte deelde de heer Van Beukelen''t Hart, Vrijlandtstraat 80. HOEK VAN HOLLAND. Het Co- mité „Ouden van Dagen" te Hoek van Holland heeft weer een autotochtje ge organiseerd. Als datum is bepaald 13 Juni a.s. en men hoopt dat het weer op deze dag zal medewerken om het voor de Hoekse oudjes als onvergete lijk te maken. Het is echter duidelijk dat zo een uitstapje op veel medewerking is be rekend. Het comité doet daarom een beroep op die inwoners die hetzij n geld of natura willen helpen deze feest dag voor de oudjes mogelijk te maken. In het bijzonder vraagt het comité me- ,dewdtk))ift--vatt-de.-ftuiobe'ziU«r*v«itt,itou:i »Wa^é|E:*iSlej'.-tlSK"'böJsrii!fcba'Sy rts ™5t(jSïi. auto's ncdig zijn. Ongetwijfeld zullen de chauffeurs en autobezitters niet en kele oudjes willen teleur stellen. Voor de vlotte gang van zaken wordt men; verzocht zich op te geven 'voor 8 juni a.s. bij een der comite-leden. De ouden van dagen die deze autotocht naar Zeist willen meemaken moeten even eens voor 8 juni zich opgeven op de bekende adressen. Het bestuur van de Hoekse Socrt. vereniging laat weten dat de inschrij ving voor het droogzwemmen is ge sloten. Voor het zwemmen in de Berg- haven moeten, de kinderer zich' zo spoe dig mogelijk laten inschrijven want op 20 juni wordt er met lessen begonnen. De kosten voor het zwemmen in de haven zijn voor de leden 3 en voor nietleden 5, Zij die gebruik willen maken van, de kleedlokalen (Bunker) betalen ƒ2 en de nietleden ƒ3.50. Alle inschrijvingen, zp spoedig mogelijk fc'j mevr. Smith, De Cordesstr. 66, Hoek van Holland. Burg. Stand. Gehuwd: A. v. d. Burgh 25 en P. C. Hoogenraad 19 jaar. On dertrouwd J. Bemijn en M. P, W. Prins 23 jaar. Overleden G. P. van. Dalen, oud 71 jaar (Kampeerterrein). Met het hijsen van de Rotterdamse vlag heeft wethouder J. U. Schlltbuls gister morgen in Hoogvliet de weekmarkt ge opend die daar voortaan elke donderdag gehouden aai worden. Hei ging er feeste lijk aan toe op het zonnige plein tussen ds Klaasje Zevensterstraat en de Sara Burgerhartweg, dat rondom in de vlag gen stond. De wethouder vond het een plezier deze dag voor dag en dauw te zijn opge staan om reeds te negen uur sis eerste standwerker op de Hoogvlietse markt te mogen optreden. ..Zelfs in een dyna mische stad als Hoogvliet verandert er toch in feite niet zo vreselijk veel, want evenals in vroeger tijden is de markt nog altijd een centraal punt Jn een stad," aldus de wethouder die tenslotte de wens uitsprak, dat ook deze markt in het middelpunt van dé belangstelling der bevolking van Hoogvliet en omgeving zou mogen staan. Nadat de wethouder met het hijsen van de vlag de markt voor geopend had ver klaard, ontving hij van een charmant Schoveningsvismeisje een kantje Hol landse Nieuwe, welke schenking nog bekrachtigd werd met een klappende.kus. De heer Sehilthuis was ingeleid door mr. M. A. B. L. van Meetelen. voor zitter van de Wijkraad voor Hoogvliet, die zich tolk wist van de bevolking toen hij het Gemeentebestuur van Rotterdam dank bracht voor de snelle totstandko ming van deze markt, die nu nog be scheiden in omvang is (er zijn ca. 40 kramen), doch m de toekomst wan neer het Centrum van Nieuw-Hoogvliet voltooid zal zijn, zeker tot 100 kramen kan toenemen. Mr. Van Meetelen achtte de opening van deze voorlopige markt een belang rijke stap voor een meer harmonische ontwikkeling van het plaatselijk be drijfsleven. Spr. wenste de marktlieden goede zaken toe en sprak de hoop uit dat zij de werkelijke belangen van de bevolking zouden weten te dienen. Namens het bestuur van de Afdeling Rotterdam der Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel. richtte de heer G. Stam woorden van dank tot het Gemeentebestuur en de "Wijkraad. De belangstelling voor deze gebeur tenis was bijzonder groot. Aanwezig wa ren o a. burgemeester A. D. van Dijk van Poortugaal met zijn beide wethou ders, diverse Hoofdambtenaren van het Raadhuis en de Dienst voor Stadsont wikkeling en Wederopbouw, alsmede het A.R. raadslid P. Kapinga, Burgerlijke stand. Geboren: Anne, z. van L. J. van Essen en A, Ploeger, Piet Hemstraat 24; Johan Peter, z. van J. Buitelaar en G. Bergwerff, Grasp.dijklé. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand mei is op het postkantoor te Hoogvliet hij de Rijks postspaarbank 68.521,71 ingelegd en 53.438,87 terugbetaald. Dit betrof 467 inlagen en 238 terugbetalingen. met 7.11 n enorme keur en. keu* uit de allerbeste motorruwiclen. scooters, eü bromfietsen heeft zowel nieuw, overjarig als prima gebruikt, onder volle garantie. Ook gemakkelijke betaltng MARINIERSWEG 2, hk. (loud,rsir.£« Teleloon 117460 - Rotterdam De evangelisatieconferentie van ée hervormde bond voor inwendige zen ding op geref. grondslag wordt 28, 2» en 30 juni in het zendingscentrum asn de Wilhelmlnalaan 3 te Baarn ge houden. Dinsdagmiddag 28 juni om twee uur opent voorzitter ds. H. G. Abma uit Putten de conferentie; deze middag refereert ir. R, Plomp uit Zeist over: geloof en natuurwetenschap: 's avonds om. zeven uur spreekt ds. B. Eysinga uit Barueveid over: werk onder de militairen. Woensdagmorgen te halfelf spreekt hulpprediker J. v. d. Molen uit Ker- kenveld (Dr.) over: catechisatie onder niet-kerkeiyken, en donderdagmorgen te tien uur refereert ds. L. Blok uit Gapelle a d. IJssel over: vragen rond-' om het aangaan asm het Heilig Avond maal, Belangstellenden zijn welkom tij dens de uren waarop een referaat aan de orde is. De prot. chr. onderwijzersvereni ging, de P.C.O.V., houdt op dinsdag 7 en woensdag 8 juni ln 't AMVJ-gebouw te Rotterdam haar 7de algemene ver gadering. Hieraan voorafgaande wordt maandagavond 6 juni om 8 uur een wijdingsdienst gehouden in de Sb Lau- renskerk. Op de eerste dag van de vergadering wordt een tentoonstelling op onder wijsgebied geopend. Op de agenda staan vervolgens onder meer een toe spraak van de burgemeester van Rot terdam, mr. G. E. van Walsum, en een openingsrede van de voorzitter van de vereniging, de heer D. H. Dutmer. In de middaguren houdt de heer J. W. van Hulst uit Amsterdam een referaat over „Cultuuroverdracht van de chris telijke school en onze levensbeschou wing". Op de agenda van woensdag staat 'n referaat van dr. C. G. J. Gordijn uit Arnhem over „integratie van het be wegingsonderwijs in de totale opvoe ding van het kind." PUZZELR1T Zaterdagmiddag om 3 uur wordt by Het Wapen van Poortugaal gestart voor èéh puzzèlrlt, georganiseerd door de A.M.B.C. „Poortugaal De afstand is voor auto's en motoren ongeveer 60 km en. voor brommers 40 km. VLAARDINGEN. Op de Eerste Pinksterdag zal op de Markt de traditio neel geworden Pinkster-reveille worden gehouden. Majoor D. Bergsma van het Leger des Heils zal spreken over het onderwerp: „Waarheid door Pinksteren", terwijl de gereformeerde Evangelisatiepredikant ds Aalbersberg een toespraak zal 'hou den over: „De troost van Pinksteren". Aan do Reveille welke onder leiding staat van de hervormde predikant ds. P. van der Vloed, zal het muziekkorps van het Leger des Heils muzikale medewer king verlenen. Bij minder gunstige weersomstandig heden wordt de bijeenkomst in de Grote Kerk gehouden. Aanvang 's morgens om half acht. VLAARDINGEN. Het Gcrefoimeerd Comité hoopt op tweede Pinkstoidas 's avonds om acht uur te veiy-ii het Rode Kruisgebouw straat. In deze di°" heer K. Asmus uit ,7) HET erenigingsscizoen geraakt zo langzamerhand weer „afgesloten". Het best kan Variant dit merken aan zijn brievenbus. Steeds minder uitnodi gingen dwarrelen daar in. Ijverige se cretaressen hebben weer heel wat werk verset in de maanden, die achter ons liggen en vele sprekers en spreeksters hebben zich weer aardig gereord in het afgelopen mnterseisoen. Voor dinsdag 21 juni de slolexcursie wordt gehouden van de ufdeling Vlaar dingen der Huisvroawenvereniging staan er nog verschillende activiteiten op het programma, Gisteren trof Variant di- hutsvrouwen aan in café-restauran' „De Maas", waar deze programmapunten besproken werden. Volgende week wor den da leden uilgenodigd voor een kof- fieuurtje ten huize van hel bestuurslid mevrouw Jl. v. Thulh-van den Akker. Dinsdagmiddag 14 juni kan men de dames om kwart over twee in het club huis van de Uollandiaan aantreffen. Me vrouw Bootte uit Den Briel zal dan het een en ander over de Zeeuwse Folklore vertellen. Mevrouw Boone is Zeeuwse van geboorte en zij zal ongetwijfeld heel wat te vertellen hebben over onze buurprovincie. De mooie constuums en sieraden heb ben de meeste huisvrouwen misschien nog nooit eens grondig bekeken. Maar op deze middag bestaal daartoe gele genheid. Dinsdag 21 juni is er dan de slotex- cursie en daarvan wordt traditiegetrouw weer een dagtocht gemaakt. Om 8 uur vertrekt de busdie eerst naar Edarn voert. Er is daar een wandeling van een uur uitgestippeld. Vervolgens gaat men naar Krommenie. Om half zeven hoopt men iveer terug te zijn. De Hervormde V ,-ouwengroepen heb ben evenmin stil gezeten in het afgelo pen winterseizoen. Onder meer hebben zij een grote actie voor 4 x ZN ge voerd. Ztj hebben in de laatste weken weer een bedrag van f2758 bijeenge bracht. gaan "n a^pn naar de Ko- ningin." Dit vreugdevolle nieuws bracht mevrouw Groot Enzerink op de jl. gehouden bejaardensociëleitsbijeeu- komst te Maasland. Op 5 juli a.s. mogen de Maaslandse bejaarden deelnemen aan hel jaarlijkse défilé te Soestdijk voor HM. de Konin gin. Dit bericht uerd op de soos enthou siast ontvangen en er weerklonk een hartelijk applaus voor mevrouw Petit de la Roche, die dit zo fijn voor de bejaarden in orde heeft gebracht. De bedoeling is dat men in autobus sen, begeleid door enige particuliere auto's, om hulfttawlf bij het paleis aan wezig is, zodat men niet alleen 's mid dags, doch dit jaar de gehele dag uit is. Andere bejaarden uit onze gemeente, die geen lid zijn van de sociëteit, wor den. mede in de gelegenheid gesteld deze tocht en het défilé voor HM. mede te maken voor zover er plaats is in de auto bussen. Men kan zich hiervoor opgeven bij mevrouw Groot Enzerink, mevrouw Petit de la Roche, mevrouw ffineke. mevrouw Muijselaar en mevrouw Huis man. Verder werd op de soosmiddag af scheid genomen van mejuffrouw Ham, die ais een van de gastvrouwenhaar goede diensten op de bijeenkomsten met vrolijkheid volbracht. Uit dank en als herinnering ontving mejuffrouw Ham een lepeltje en. eert vaasje met bloemen. De heer Solleveld had een aardig lied op mejuffrouw Hem gemaakt met een refrein dal door allen werd meegezon gen. Mejuffrouw Ham dankte voor dit huldebetoon. Vervolgens las mevrouw Groot Enze rink een brief voor tan de heer S. Noordam die met zijn vgouw in Canada logeert en daar in dat verre land zijn soosvrienden niet vergeet en hen per brief van uitvoerige reisbeschrijving deed genieten Een gemeenschappelijk schrijven werd aan de heer en mevrouw Noordam te ruggezonden, alsmede een kaart aan de heer Vellekoop, die in een ziekenhuis vertoeft, met de wans voor een spoedige beterschap. De volgende soosmiddag is op 14 juni as. in het Trefpunt, gewone tijd, waar verdere mededelingen gedaan zullen worden over het bezoek aan HM- de Koningin. GEMEENTEBIBLIOTHEEK De uitleenuren van de Gemeentebïblio theek worden volgende week in plaats van op maandag, op dinsdagavond) ge houden. MAASLAND. Door twee culturele verenigingen werd een bezoek aan Maas land gebracht, nl. door Delfia Batavorum en De Haghe. Deze laatste vereniging bestond uit 200 personen. Er werd een bezoek aan het raadhuis, de oudheid kamer en aan de Herv. kerk gebracht, waar een archivaris uit Utrecht, veel vertelde uit het grijs verleden van dit mooie dorp. MAASLAND. Burgerlijke stand: Ge boren: Elizabeth Barbara, Maria d. van A, J. van Marrewijk en A. H. M. van den Berg, Oostgaag 7b; Helena Jannetje d. van J, Keijzer cn L. M. vaa Spronsen Pr. Beatrixlaan 39; Elizabeth Anna d. van W. van Baaien en P. G. Valstar Oranje Nassaustraat 11. Gehuwd: Pieter van den Boogerd 26 j, en Adriana v. d. Berg 28 j. Overleden: Maria Elizabeth Schoen maker 57 j. echtgenote van S. Breure gewoond hebbend Duifpolder 12. A.s. zaterdag speelt een combinatie van het 3e en 4e.elftal tegen'MW 27 com binatie. Aanvang 3 uur. Voor de avond uren zal waarschJjnlyk het 2e elftal binnen de lijnen komen. De a en c-junioren gaan naar Zuid- land om daar deel te nemen aan een toernooi. Rozenburg-c gaat ook naar Spijkenisse om daar deel te nemen aan een toernooi. Het eerste elftal gaat naar Loosduinen en speelt daar een wedstrijd tegen Aanvang 4 uur. Ik ga voor mijn BERIN! naar A BERINIHUiS BOTE'HSLOOT 64 Botterdam Telefoon 139454 GEM, UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM AMSTERDAM. Bevorderd tot accoun tant de heer F. H, M. Eskens (Hyswijk)- EXAMENS R.U. UTRECHT UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit tc Utrecht zijn geslaagd voor het: notariaat examen deel 1: P H M Tlmmers (Olden- zaal). P A Withaar (Utrecht). RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN GRONINGEN, Doctoraalexamen rechts geleerdheid: P F Cats, Groningen. De heer J C Dorias promoveerde cum laude tot doctor tn de geneeskunde. HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE DEN HAAG. Uitgereikt na aflegging, van de belofte van geheimhouding, het be wijs van bevoegdheid voor heilgymnastM en massage aan de heren: J. D. Moeui (Amsterdam), A L Nlewljk (Bergum). J VoUebregt (Rijswijk), W H van Voorüiuijjeü (Venlo) en M M S Wiliems (Heerlens). RIJKSKWEEKSCHOOL DEN HAAG DEN HAAG. Geslaagd aan de rilks kweekschool ln Den Haag de heren Th Aai- berse, J Bakker. W Bleumink (Den Ha«S). F Mcrkelijn (Oegstgeest) en mej. 1 Boote (Voorschoten). STAATSEXAMENS HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE DEN HAAG. Na aflegging van cte he lofte van geheimhouding Is het bewijs var' bevoegdheid voor heilgymnastiek cn massa ge uitgereikt aan de dames: A Hogerwaaro te Den Haag.. H A Tesch te Rotterdam E P v d Woerd te Rotterdam. RK UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN NIJMEGEN, Geslaagd voor het kano' daatsexamen Frans: de heer R. Th. I. M. de Vreese (Den Haag) en de weleerv Dater J H. A. Schobben SDB ('s-Heeren berg). RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LETDEN. Geslaagd voor bet can« ex. Engelse taal- en letterkunde mc3 G. M. van der Valk tc Zoete" u t* 'e el mej. A. E Lamberg te

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2