3.D.I." verloor met 8-5 van Gelders twaalftal Op laatste clubavond V.Z.C. geen records verbeterd HRSS stelde teleur in finale om Eurobeker KERK EN SCHOOI Jamboree van driehonderd welpen in Maasoever ErVATERWEG CkH Straks zegt ds. H. J. Zwarts Vlaardingen vaarwel R.K.-bejaardensticliting wil accommodatie verruimen varia Boeiende propaganda wedstrijd Op Drukte in Hoek vanHolland „Aggredior" speelde opnieuw met succes fat a/tatife, Stë&UMjj O TROUW Maandag 20 juni 1960 Het eerste twaalftal, van de Christelijke Korfhal Club „O.D.I." heeft zaterdag j.l. in Ermelo een propagandawedstrijd tegen een sterke Gelderse combi» natie gespeeld. Om circa half twee vertrokken de deelnemers(sters) per bus naar Ermelo waar om 18.45 de wedstrijd tegen het Gelderse twaalftal begon. Op een fantas tisch veld en onder ideale weers omstandigheden bleek na enige terreinverkenning", dat het veldspel van de beide eerste klas- sers even sterk was, maar dat de gastheren en dames schotvaardi- ger waren. dreef Leent Schiedam 6 ton Teamgeest Bouwkosten zes miljoen Propaganda Ds. P. Zwier 70 jaar CMB-candidaten voor groepscommissies Bijna 300 Dura-flats in Maassluis Vlaasland Zending Kerkuitbreiding Waterpolo Nederland- Groot Brittannië Hoogvliet Rozenburg Uit het Schiedamse politierapport. Burgerlijke stand van Schiedam -Maasland" sclioot Uitslagen straatvoetbal Beneden de maat Goede sfeer, Mr. J. Klaasesz brengt een werkbezoek aan waterpolitiebureau Cefa voorstellingen Collecte voor AVO Burgerlijke stand van Rozenburg Filmvoorstelling Woningbouw V oetbalicedstrijd Sportweek in Hoogvliet Benoeming van twee jeugdouderlingen Televisietoestellen in huur Afscheidscollege van Prof. Van den Ber^h Ds. W. Bieshaar emeritus MODERNE GEGRAVEERDE 1 G.QUDEN SLAVËNARMBANDEN BRÜNOTT Bromfietsers botsten Noodlanding SS m "sr. immê mmm „Gideon" doet bet anders Variant t niet Si] wie of waar ik ..ak'ieen BULER is. kóóp dan maar i (Li®sir e" S' A" G" J' wltteveen s lo en omstreeks het middernachtelijk uur arriveerde de bus weer in Schie dam. ODI had Schiedam op kar£balge- bied op waardige wijze vertegenwoor digd. B, en W. van Schiedam stellen voor met de N.V. Bank voor Nederlandsclie Gemeenten te 's-Gravenhage. een geld lening aan te gaan groot 595.000,.— 0e looptijd zou zijn 25 jaar en de ren te zou dan 4%. pet per jaar halfjaar lijks te voldoen bedragen. De aflos sing kan in gelijke jaarlijkse termijnen geschieden. De lening is bestemd voor: a. de aan leg van centrale verwarming in 132 woningwetwoningen en 28 winkels; b. de aankoop van de panden Korte Haven 25-29; c. diverse aankopen van materi aal door de gemeentelijke Vervoer-Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst, Vooral de eerste aan/val van de thuis club was bijzonder goed op dreef. Er werd goed samengespeeld en vele goede aanvallen waren daar ihet gevolg van. Binnen tien minuten -was de stand 20 in het nadeel van de Schiedammers. Na de vakverwisseling wisten de Gel dersen wederom een doelpunt te sco ren en tot op dat moment was de aan val van ODI er nauwelijks aan te pas gekomen. De verdediging van de tegen partij wist iedere aanval onschadelijk te maken en zodoende kondén de Schie dammers niet tot een tegenpunt komen. Tien minuten voor de rust kwamen de Schiedammers er beter in, maar toen was de stand al 50. Door inten sief spel en uitstekende teamgeest kwa men zij bij de rust aan een 52 stand. Het hoge tempo, waarin het Gelderse twaalftal voor de thee had gespeeld, konden zij niet volhouden. ODI had nog wat stoom bewaard en het pleit voor het moedige volhouden van onze stad genoten, dat zij kans zagen de achter stand geheel weg te wenken en tot 55 te komen. In de laatste minuten waren het ech ter toch weer de spelers van de Gelder se combinatie, die schotvaardiger wa ren. Nog drie treffers moesten de Schiedammers in hum korf zien verdwij nen, zodat met 85 werd verloren. De Sint Lïduina Stichting te Schie dam heeft een pian ontworpen tot de houw van een complex van 34 flatwonin gen in twee woonlagen voor bejaarde echtparen. Dit gebouw zal huisvesting Er is van het begin tot het einde spor tief en op hoog peil staand korfbal ge speeld, en.de sfeer in Ermelo was zo wel binnen als buiten de lijnen opper best. Voor de, korfbalsport was dit een ware 'propaganda, zodat de wedstrijd aan haar -doel stellig/heeft beantwoord. In goede stemming verliet ODI Erme- Ds. P. Zwier, predikant van de Chris telijke Gereformeerde Kerk te Vianen, hoopt morgen de leeftijd van zeventig jaar. te bereiken. Hij werd op 21 juni 1890 te Nieuwe Niedorp (N.H.) geboren en studeerde aan de Theologische School der Chr. Geref. Kerken te Rijswijk en later te Apeldoorn. In jirii 1922 legde hij met goed gevolg zijn kandidaatsexamen af en op 19 oktober van datzelfde jaar werd hij door wijlen prof. P. J. M. de Bruin bevestigd als predikant van de Chr. Geref. Kerk te Papendrecht. Ds. Zwier diende verder van 19291934 de Chr. Geref. Kerk te Alphen a. d. Rijn en van 19341946 de Chr. Geref. Kerk te Schiedam. Na zijn vertrek uit Schie dam was ds. Zwier nog verbonden aan de Chr. Geref. Kerken van Zwaag- westeinde, Elburg en Zaamslag en sinds het vorig jaar november is hij pvedi- kant te Vianen. SCHIEDAM. Binnen enkele weken gaan de werknemers van Wilton Fljen- oord de leden van de Groepscommissies kiezen. In totaal zullen deze commissies uit 78 leden bestaan, maar de leden van de Ondernemingsraad hebben automa tisch zitting hierin, zodat er 53 vacatures te bezetten zijn- De Christelijke Metaalbewerkers Bond (C.M.B.) heeft hiervoor de volgende candidaten gesteld. Afdeling IJzerwer- kers. Nieuwbouw: JET. Mulder, J. v. Toor en M. v. Veen; afd. Lassers: R. C. Eibers, C. A. Koene en J. M, Verkade; Verzinkerij: D. Haddeman; Zeilmakers: A. Sprong: Stellingmakers: G. L. Win kelman: Bankwerkerij: S. Ph. Louis; Mach. Fabriek: J. Gerrets, D. Hoogen- dijk en A. A. Mereaman; Buitenbank werkers iNeuwbouw: J. v. d. Staay; Fit ters/Koperslagers: C. Faassa; Terrein- Afdeling: M. Faasse; Hellingen en diver sen: D. Holleman; Administratieve af delingen: A. Maaten, J. v. Meeuwen en D. v. Holten; Technisch personeel; J. J. Ploeg en J. H. Maissan; Toezichthou dend .personeel: P. L. Leeuwenstein. Tot 25 juni kunnen nog vrije candi daten gesteld worden. Daarna zal de datum bekend gemaakt worden wanneer de verkiezingen zullen plaats vinden. In de Sluispolder Oost, zal burgemees ter J. D. van Dijck op vrijdag 1 juli om 11 uur de eerste paal doen slaan voor de bouw van 296 flats in de stijl van het systeem Dura-Coignet. aan 190 otiden van dagen kunnen bieden. Bovendien zal het beschikken over een verpleeginrichting voor 44 minder valide en zieke bejaarden en over dienstgebou wen ter huisvesting van verzorgend per soneel. Deze nieuwbouw zal de totale capaci teit van de bejaardeninrichtingen van Sint Liduina opvoeren van 209 tot 342 bejaarden. Met de bouwuitvoering zal 6 miljoen gulden gemoeid zijn. Als de ge meente zich garant wil stellen is liet Rijk waarschijnlijk bereid steun te ver lenen. B. en W. stellen daarom voor zich onder zekere voorwaarden inderdaad ga rant te stellen. Een verzoek, dat ds. H. 3. Zwarts, gereformeerd predikant (vrijgemaakt) in Vlaardingen, al in zijn eerste gemeente het Groningse Ten Post kreeg, heeft hij niet langer willen weerstaan: de in 1949 tot predikant bevestigde pastor heeft de uitnodiging van de hoofdieger- predikant aanvaard en zal met ingang van 1 september de geestelijke verzor ging van de patiënten in het Centraal Militair Hospitaal in Den Haag op zich nemen. De thans 42-jarige ds. Zwarts zal zich met vrouw en twee kinderen aan de Binnensingel in de Residentie gaan ves tigen. Ds. Zwarts kent de sfeer en de aard van het werk, dat hem nu te wachten staat, reeds van voorheen. Hij heeft een beroep, dat diezelfde hoofdicgerpredikant in zijn tweede gemeente, Hengelo inder tijd op hem deed. om tijdelijk het veld predikerschap te bekleden, ook niet kun nen weigeren en is gedurende een jaar en zes weken „onder de wapenen" ge weest. Aait die periode heeft ds. Zwarts steeds met veel genoegen teruggedacht. En toen er dan ook onlangs voor de derde maal aandrang op hem uitgeoefend werd, wilde hij zijn voorkeur niet langer onder stoelen of banken steken. Vroeger had ds. Zwarts het verlangen zich aan de zending te wijden, maar die roeping heeft hij niet kunnen volgen. Ook een beroep naar Canada heeft hij niet kunnen aannemen. Deze arbeid, het uitdragen van het Evangelie onder onze Nederlandse mili tairen, ligt echter evenzeer in de lijn van de Vlaardingse dominee. De stap die ds. Zwarts genomen heeft, betekent een welkome aanvulling van het geringe getal van vrijgemaakt ge reformeerde predikanten in het leger. Overigens houdt het plezier, dat ds. Zwarts nu al in zijn toekomstige ambt heeft, per se niet in, dat hij zijn huidige gemeente zo graag vaarwel zegt. In tegendeel, er is sprake van een goede band tussen deze dominee en zijn in vier jaar tijds van 200 tot 400 zielen aan gegroeide gemeente in Vlaardingen. En in zekere zin spijt het ds. Zwarts toch ook wel. dat hij het verdere ver loop van de kerkuitbreidingsplannen, die er in het kader van een nog niet zo lang geleden gevormd fonds in de ge meente bestaan, niet meer van dichtbij zal kunnen meemaken. Het ligt immers in de bedoeling het kerk complex aan de Groen van Prinste- rerstraat te verruimen: bestaande zalen zodanig te verbouwen en vernieuwen, dat er een grotere vergadergelegenheid geschapen wordt. Bovendien is daar nog de school, als voorzitter waarvan ds. Zwarts zich tot nu toe in een bijzondere groei heeft mogen verheugen, de gereformeerd lagere Reho- bothschool, die met vier leerkrachten en zes klassen is begonnen en die volgend jaar een nieuw-volwaardig onderdak zal krijgen. VLAARDINGEN. Woensdagavond, 22 juni, zal er in het buitenbad van het Kolpabad een belangrijk evenement op waterpologiebied plaats vinden. Er zal daar dan namelijk gespeeld worden de officieuse landenwedstrijd Nederland— Groot-Brittannië. Beide zeventallen zijn samengesteld uit spelers, die ook in de officiële landenploegen zullen worden op gesteld. Door de K.N.Z.B. zijn voor dit Nederlandse zevental aangewezen: B. Kniest, H. Ran, B. Leenards, F. v. d. Zwan, H. Lamme, H. Hermsen, H. Vriend, F, van Dorp en H. Muller, al len leden van de Olympische selektie- en trainingsploeg. Met de leiding is be last de internationale scheidsrechter H. de Kok. Nederland, dat reeds geplaatst is voor de a.s. Olympische Spelen te Rome, zal zeker deze" wedstrijd aangrijpen om aan te tonen, dat deze plaatsing ge rechtvaardigd was. In Hoek van Holland kon de politie in het weekend de drukte gemakkelijk aan. Er was geen overstelpende stroom toe risten. Daarbij kwam nog dat het zon dag wat fris was voor het strand. Onge lukken van enige betekenis kwamen niet voor. Ook bij het V.V.V. in Hoek van Hol land heeft men de toeristen allemaal aan een slaapplaats kunnen helpen; zelis donderdag, toen de drukte wel op een hoogtepunt was. Veel hotels en pensions heeft Hoek van Holland niet en daarom moesten particulieren worden ingescha keld -om aan alle aanvragen te kunnen voldoen, maar er zijn in De Hoek toch nog bedden onbeslapen gebleven. Donderdagavond is het V.V.V .-kantoor tot na middernacht geopend geweest, vrijdag nam de drukte reeds af en zon dag waren er praktisch geen Duitse automobilisten meer in Hoek van Hol land. VLAARDINGEN. In tegenstelling tot beide vorige avonden, waarop de clubwedstrijden werden gehouden van de Vlaardingse Zwemvereniging VZC, werd, er op de laatste avond geen enkel record verbeterd. Hit de gemaakte tij den constateerde men, dat deze zelfs be neden de verwachtingen waren gebleven. .Van de vrijdag gehouden wed strijden vormde het eerste nummer met een het hoogtepunt van de avond, al thans wat de spanning betreft. Op de honderd meter rugslag dames werd het een nek aan nek race tussen Ria Vermaat en Wil Plomp, Met slechts 0,8 sec. ver- Aan de Buys Ballotsingel liep de 19- jarige N. W. tegen de 8-jarige fietser J. T. op. Het jongetje op de fiets kwam te vallen en liep een gebroken linker arm op. Hij is naar het Gemeentelijk Ziekenhuis overgebracht. Op het Rubensplein nabij de knipper- bollen botste een personenauto, bestuurd door de heer A. K, uit Maasland op een voor hem rijdende luxe wagen, bestuurd door de heer M. v. d. B. Het ongeluk gebeurde omdat de eerste auto plotse ling moest remmen. De 50-jarige M. v. Z. en de 69-jarige J. D. D. uit de eerste wagen liepen lich te verwondingen op. Zaterdagavond om 11 uur liep een 24- jarige Finse zeeman aan de B.K.laan tegen de 22-jarige bromfietser A. B. op. Zijn duo-passagiere, mejuffrouw G. v. W. uit Maassluis kwam te vallen en liep lichte verwondingen op. Be 12-jarige J. v. H. uit Rotterdam is zaterdag aan de B.K.-laan van de fiets gevallen. Het ongeluk gebeurde toen een bromfietser hem rakelings passeerde. Met een gekneusde knie is hij naar heit Gemeentelijk Ziekenhuis vervoerd, van waar hij later naar huis werd gebracht. Zaterdag brak er brand uit bij J. F. Overdijk, een firma aan de Singel 128. Terwijl de eigenaar van de zaak een te lefoongesprek voerde raakte vloeibare was in brand. De schade wordt op 300 beraamd. Met emmers water later bijgestaan door de brandweer was men het brandje spoedig meester. Van een pand aan de Dam 34 werd zaterdagnacht op zondag lood van het dak gestolen. Zondagmiddag brak er brand uit bij het vervoersbedrijf ,Jnterlocaal" aan de Haven-straat 1. Een plastic voor werp in de vensterbank raakte door de warmte in brand. De 33-jarige calcu lator H. B. en de 42-jarige matroos M. v. D. die in de Havenstraat wandelden, waarschuwden de eigenaar. Op de gor dijnen na bleef de rest van de huisraad voor brand bespaard. De eigenaar J. C. P. was verzekerd. SCHIEDAM. Geboren: Petrus M, z van W A Riemslag Baas en Th C H de Waal: Férdlnandus W F, z van F Th te Riet ook genaamd Scholten en M F Saarloos; Astrtd. d van J van Glessen en G van Vliet: Catha- rlna Ch, d van K Mookhoek en M Gog; Ro- na ld M, z van B Prince en J W Roosloot; Johannes Antonius Maria, z van C A Sosef en J P Baart: Adrianus M. z van A LPonsioen en W M Murk; Fuat S, z van K Agacik en 25 p de Bruin: Johanna A, d van J Elber- ""Vverledcn" h" Breedveld. 55 jr echtg van F H Clausen; A Barten. 75 jr. Xorpswedstrijd op basis van 50 punten: C. Klejjn Hesselink 48, J. C. Groenewegen 47. Fr. van Staalduinen Pzn 47. W. van Dijk 45, T. Vermeer 45. A. Korpel 45. A. Poot 44. W. van Roon 42, M. p. Hane- maaijer 42. J. J. van Buuren 41, J. van Ewienen 40, A. Vatstar 38, J. H. Vermeu- len .33,. S. Hoogerbrugge 33. N. Hooger- brugge SS. P. Buitelaar 36. G. Dekker 34 en O. Simons 31 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: W. van Dijk 30. M. P. Hanemaatier 30, A. Korpel 20. A. Poot 29. Fr. van Staalduinen Wzn 29. C. Eaeijn Hesselink 28, J. C. Groenewegen 28 en Fr. van Staalduinen Pzn 27 punten. VLAARDINGEN. De afgelopen week werden heel wat voetbalwedstrijden ge speeld welke werden georganiseerd door het Comité Zomcravondcompetitie Straat, voetbal Vlaardingen. De uitslagen van de to tnog toe gespeelde wedstrijden luiden: Afd. A. Jonathan A 1Jonathan A 2 I— 3, Jonathan A 1Flardinga R g 06, Jo nathan A 2—V.V.C. 0—12. V.V.C.—R.C.V. 1—1. D.AJI.S.—Flardinga Rg 5—1, D.A.H.S. K.A.J.—Jonathan A I 20 In deze groep leidt DAHS met 4 punten uit 2 wedstrijder, gevolgd door WC met 3 'punten. Opmerkelijk is hierbij, dat het eerste team van de CJMV Jonathan met drie verloren wedstrijden als hekkesiuiter fungeert, terwijl het tweede team. met twee winstpunten een hogere plaats inneemt Afd. B. VictoriaJonathan B 1 131. Vic toriaO.D.S. 51, Jonathan B ID.V.O. 0—9. Met de mooie doelcijfers 182 in het voordeel schijnt Victoria in deze groep hoge ogen te willen gooien. Zowel Jonathan B 1 alsmede B 2 heelt nog geen doelpunt gescoord, zodat beide elftallen de onderste plaatsen bezetten. - Afd. C Jonathan C 1—S.H.O. 0—14, S.H.O. VV.C 3-42; SH.O.—D.V.O. 2—2; V.V.C —D.V.O. 0—3. V.V.C.-Jonathan C 2 2—1. O.D.S.Vlaardingen 73. In deze groep zijn nog te weinig par tijen gespeeld om een overzicht te geven. Een kleine duizend toeschouwers waren er zaterdag op het terrein van Zwalu wen in Vlaardingen getuige van, hoe HBSS een teleurstellende wedstrijd speelde in de finale om de Euro-beker. Niet dat de Schiedammers vast van plan waren geweest om Zwart Wit te ver slaan, want dat'zat er echt niet in. Maar een HBSS in vorm zou toch stellig een beter resultaat behaald hebben dan de 50 nederlaag, die bet elftal nu te in casseren kreeg. Vast staat, dat dé oramj&hemden in hun volledige opstelling speelden, en daarbij ver beneden bleven. De manier waarop de technisch uitstekende Groene- weg en Sleeuwenhoek af en toe de brui er aan gaven, was niet bepaald stimu lerend voor de overige spelers. Na 5 minuten had Zwart Wit reeds succes, toen de v-er opgedrongen rechts half. Seherpenhuizsn een schot gaf, waar bij de bal via een verdediger van rich ting veranderde" en Aaldijk verrast werd (0—1). Zo bleef het tot aan de rust, waarin Zwart Wit verreweg het beste van het spel had, maar Scheffer-s en vooral Robbie Aaldijk het doel schoon wisten te houden. De Schiedammers speer.rut de thee stukken enthousiaster, maar .:„noer. met voorkomen, dat mldvoor Cor v. a. Pol5 een kwartier na de hervatting een_goede bui kreeg en driemaal achtereen de bal achter Aaldijk plaatste (O-yé). Bu het tweede en derde doelpunt gmg de Schie-. damse goalie niet gehael vrijuit Enkele minuten voor het einde, welke periode HBSS stellig een tegen punt verdiend had, want zelfs Walken- bach en v. 'Duiven bode trokken mee naar voren, speelde midvoor v. d. Pols zich wederom vrij en hij bracht de eind stand op 50 voor zijn elftal. De wedstrijd, die geleid werd door ar biter E. Mast, geassisteerd door de scheidsrechters J. van Heyst en W. Paal vast, werd in prima verstandhouding gespeeld. Zwart-Wit kwam hierdoor in het be zit van de fraaie Euro-beker en HBSS kreeg de door Excelsior M. beschikbaar gesteldie tweede prijs, eveneens een fraaie beker. Het jeugdelftai van HBSS, dat deelnam aan het jeugdtoernooi van het jubileren de Sport Vereniging 1935. kwam slechts aan 2 punten en viel buiten de prijzen. Winnaar werd de jeugd va SHS. in VLAARDINGEN. De commissaris van de koningin in de provincie Zuid- Holland mr, J. Klaasesz zal woensdag 22 juni om 10.00 uur te Vlaardingen aan het Districtbureau van de rijkspolitie te water aan de Oosthavenkade een werk- bezoek brengen. Bij deze gelegenheid zal hij het personeel en de poütievaar- tuigen uit het gehele district aan de Oosthavenkade inspecteren. Na deze in spectie zal de commissaris van de ko ningin zich te Vlaardingen aan boord be geven om het rijkspolitie-va artuig r.p.- 18 een varende inspectie af te nemen op de Oude Maas. VLAARDINGEN. Woensdag en don derdag zal de Vlaardingse afdeling van de Christelijke Filmactie de slotavonden van dit seizoen houden. Beide avonden, wordt de boeiende kleurenfilm „Shalom" vertoond. schil won Ria Venmaat het waterduel. De uitslagen waren: 100 m. rugslag dames: 1. Ria Vermaat 1.21.9; 2. "Wil Plomp 1.22.7; 3. Laurens Rietveld 1.23.9. 100 m. rugslag heren: 1. Ben Arons 1.13.5; 2. Wïm v. Dijk 1.18.6; 3. Fred Dupre 1.21.4, 4. Leo Don 1.21.4 50 iri vrije slag meisjes van 1216 jaar: 1 Laurens Rietveld 32.7; 2 Corrie Droppert 32.9; 3. Erna Goederond 33.5; 4. Ineke Droppert 35.2. 50 m. vrije slag jongens van 1216 jaar: 1. Wim v. Dijk 31.5; 50 m. schoolslag meisjes 1216 jaar: 1, Erna Goederond 42.6; 2. Ineke Droppert 43,3. Ria Vermaat 44.6; 4. Laurens Rietveld 45.1. 50 m. schoolslag joügens 1216 jaar; 1. Wim v. Dijk 44.4. 100 m. vlinderslag heren: 2. Boud! de Neef 1.21.2. VLAARDINGEN Na het veroveren van het afdelingskampioenschap door het eerste 'dames- en herenteam heeft ,.Ag- gredior" opnieuw van zich doen spreken'. In de nacompelilie hebben beide teams een eerste plaats behaald in het Floriade toernooi. Beide deelnemende damesteams ein digden in hun poule op de eerste plaats. Doordat er in drie poules werd gestre den, belandden twee Vlaardingse teams in de finale. Het eerste damesteam kwam daarbij zegevierend uit de strijd tevoor schijn. Bij de heren drong „slechts" het eerste zestal door tot in de finale. Zij moesten daarin hun krachten meten met het ge vreesde team van SVC uit Schiedam en het Rotterdamse ZVC. Ondanks de gro tere routine van beide topploegen moes ten deze tegen Aggredior het loodje leg gen. Met tweemaal een overwinning van 30 toonden de Vlaaxdingers, dat zij voor het komend seizoen heel wat in hun mars hebben. Uit een toernooi, georganiseerd door de Sportraad van Overschie toonde Ag gredior opnieuw haar uitstekende vorm. De eerste klassers SVC, Phoenix en AMJV-SMASH liet men achter zich, waardoor de eerste prijs mee naar Vlaar dingen ging. De Aggrediors, die het komend seizoen voor het eerst in de eerste klasse; zullen uitkomen, kunnen door deze opvallende prestaties het seizoen met vertrouwen tegemoet gaan. ROZluvrsurtu- in ue van deze week wordt weer de jaarlijkse huis-aan- huis collecte gehouden ten bate van de A.V.O. (De Nederlandse Vereniging So ciale Zorg voor Minder-Validen) Geboren: Karei Gerhard, z. van B. Hofman en J. G. Wollbrecht Lieuwe, z. van M. Roorda en J. C. Klapwijk. Ondertrouwd: D. Blok 26 j. en P. van Seters 22 j. Overleden: Jan van Dijk 87 jr., echtg, van P. Visser; Ariaantje van der Hout 60 jr., echtgen. van A. Breukel; Izaak Petrus Barendregt, 73 jr., echtgen. van D. van Straalen. ROZENBURG De bekende Afrika- reizigers Wim en Truus van der Mark uit De Lier, terug van een nieuwe reis naar dit werelddeel, geven zaterdag avond om 8 uur in „De Schans" een vertoning van hun film ,JPan Africa Safari". ROZENBURG De woningbouw, wel ke de laatste maanden in deze gemeente een weinig actief beeld vertoonde, gaat weer op gang komen. De bouw van de 16 bejaardenwoningen aan de Bemhard- straat en. de Beatrixstraat is van ge meentewege gegund -aan de fa, H. M. de Lange te Maassluis. Met de voorbe reidende werkzaamheden voor deze bouw is inmiddels een aanvang gemaakt. De bouw van de 22 woningwetwoningen welke gelijktijdig werden aanbesteed is nog steeds niet gegund. ROZENBURG. Het ligt in de bedoe ling dat op donderdag 23 juni a.s. het sterke elftal van de Braziliaanse Ma rine een wedstrijd zal spelen tegen het eerste elftal van Verolme. De opbrengst van deze wedstrijd komt geheel ten goede aan het polio-fonds. Aan deze ont moeting zal een enigszins officieel tintje worden gegeven, terwijl de muziekver eniging TJDI eveneens haar medewerking zal geven. Nadere bijzonderheden zullen nog volgen. In de weck voorafgaande aan de zomervaeantic van de schooljeugd zal in Hoogvliet een Sportweek worden ge houden, die ten doel heeft het propa geren van een verantwoorde vrijetijds besteding. Van 4 tot en met 9 juli zal de gehele bevolking, oud en jong, kunnen deelnemen aan verschillende vaardig- heidsproeven in turnen, athletiek, zwem men ?n wandelen. Bovendien zullen in de loop van deze week op verschillende plaatsen straat demonstraties worden gegeven door be kende sportfiguren en -teams. Op maandagavond 4 juli beginnen de festiviteiten met een mars door Hoog vliet, waaraan door alle sport- en jeugd verenigingen,. alsmede door de school jeugd zal worden deelgenomen. De officiële opening van de Sportweek zal daarna-verricht worden door mr. M. A. B. L. van Meetelen, ohef van. de hulp- secretarie Hoogvliet, die op zaterdag avond 9 juli de prijzen zal uitreiken, waarna de Sportweek met een open luchtfilmvoorstelling zal worden geslo ten, In overleg met de Raad voor Lichame lijke Opvoeding te Rotterdam is, om een en ander te doen slagen, een uitgebreid „Algemeen Organisatie Comité Sport week Hoogvliet" gevormd, waarvan de heer M. C. van Peit, leraar Lichamelijke Opvoeding, voorzitter is. In het ere-comit. hebben zitting mr. M. A. B. L. van Meetelen, voorzitter en de heren J. G. Bosma, arts, voorzitter van de Raad voor Lichamelijke Opvoe ding, pastoor J. Groenen van de r.k. parochie, pastoor C. N, M. Hammann van de r.k, parochie Meeuwenplaat, H. W. Lammers, hoofdinspecteur van poli tie, ds. F. Minnema, gereformeerd pre dikant mr. J. C. Roelofs, voorzitter van de Stichting Maatschappelijke en Cul turele Opbouw Hoogvliet, A. Schwantje, gemeentelijk inspecteur voor de Licha melijke Opvoeding en ds. J. A. Talma, hervormd predikant. Voor hen die aan de vaardigheids- proeven wensen deel te nemen bestaat gelegenheid tot gratis wekelijkse oefe ning. De Kerkeraad van de Hervormde Wijkgemeentc C (Meeuwenplaat) te Hoogvliet heeft in de beide vakatures voor jeugdouderling benoemd mevrouw M. C. Tjeerde-Koch, Lampreistraat 74 en de heer J. T; Terdiu, Elritsstraat 180. Beiden hebben deze benoeming aan vaard. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Sneek als predikant voor buitengewone werkzaamheden c ar beid onder do vrijzinnig hervormden) J. J. Kalma te Lekkum. GER. KERKEN Beroepen te Aduard J. Brouwer te Rhenen-Hilsum; te Westerenden J, Zijp candidaat te Delft. Aangenomen naar Maastricht D. Krone- meijer te Oppenhuizen. BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Groningen-Zuid J. A. Brandsma te Heerenveen. Advertentie Voor Rotterdam en omliggende plaatsen Desgew volgens „rectvt van koop"-systeem rtf" Westers Westerslngel - «otterdam w Prof. mr. dr. G. van den Bergh, die wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd de gemeentelijke universiteit van Amsterdam gaat verlaten, zal za terdagmiddag 2 juli a.s. zijn afscheids college houden. Na dit college zal de scheidende loogleraar een huldeblijk worden aan- feboden. Met ingang van 1 september is aan is. W. Bieshaar, hervormd predikant te Vriezenveen, op diens verzoek ver vroegd emeritaat verleend, in verband met blijvende ongeschiktheid om zijn dienstwerk te verrichten. Ds. Bieshaar is 57 jaar en verbond tich op 22 juli 1956 aan de gemeente :e Vriezenveen. Aavetteniie WINKELCENTRUM BINNENW£G 45 T EL EFÖO N 116615 --iR O TTERD AM ROOMS-KATHOIzIEKE ECONOMISCHE HOGESCHOOL TILBURG. Aan de Rooms-katholieke economische hogeschool in Tilburg zijn ge slaagd voor het doctoraal examen economi sche bedrijfshuishoudkunde jhr W. van Meeu wen (Ulestraten Limburg) en A. van de WaUe (Hulst). Zondagmiddag is de bromfietser Th. E. O. de G. niet lettend op de geplaatste verkeersborden in de Maasstraat in volle vaart in aanrijding gekomen met de bromfietser J. V. uit R. die zich op de voorrangsweg bevond. De duo-passagiere mevr, V. liep hierbij verwondingen op. VLAARDINGEN Een dikke drie honderd weipen nit Vlaardingen, Ro- zenbarg en Maassluis hebben zater dagmiddag onder uitstekende weers-. omstandigheden deelgenomen aan een „Welpen Wereld Jamboree". Fraai uitgedost in kleurige kledij verzamelden zich omstreeks drie uur twaalf groepen, elk een land verte genwoordigend, om de viaggemast op het terrein naast de Cincinnati aan de Schiedamsedijk. Na de gebruikelijke yels en het hijsen van de-nationale driekleur, hield de wethouder van sportzaken, de heer H. K. van Min nen, tot zijn jeugdige en sportieve toehoorders een enthousiaste toe spraak. „Hoe ver en hoe warm het was. daaraan moesten wij denken, toen we de troep* welpen van het terrein aan de Schiedamsedijk tot diep in het Nieuw- iant volgden. Eigenlijk was het wel T/ELE Vlaardingers zagen zondag. morgen een vreemd vliegtuig, dat op een zuidelijke koers met een matig gangetje ten westen van de stad vloog. Evert later keerde het vliegtuig terug, steeds hoogte verliezend om tenslotte geheel achter de huizen te verdwijnen. Iedereen spoedde zich toen naar de uiterst# westpunt tan de IFeslwijk om te gaan zien tmt er aan de hand was. En inderdaad, naast de Boerhauestraal teas even kwart over twaalf een zweef vliegtuig geland. Binnen twee minuten uas de politie ter plaatse die al ge waarschuwd was vóór het toestel de grond raakte. Het bleek dat de Delftse heer v. d. Burg 's morgens met een lierstart van het vliegveld Valkenburg vertrokken was voor een tocht naar het zuiden. Geringe thermiek en een ver keerde windrichting hadden hem echter doen besluiten de Nieuwe Waterweg niet over te steken. Omdat hij teveel hoogte verloor, moest hij bij Vlaar dingen een noodlanding maken zonder echter ook maar de geringste schade te veroorzaken. Het toestel werd 's mid dags met een wagen naar Valkenburg teruggebracht. ■.j? 'k- PfE I.V. Gideonvan de (Vrijge maakt) Gereformeerde kerk te Schiedam gaat dit jaar haar jaarvergade- ring „anders dan anders" vieren. Afgelopen zondag werd in „Ons Huis" door C. Roosenbeek een inleiding ge houden over het boek Samuel (Saul en David) en het feestelijke karakter van dit jaarfeest volgt a-s. zaterdag. Dan zal door een aantal leden van de 3.Veen leuk programma worden ge boden in Chr. Soc. Belangen, zoals voordrachten, zang, spelen. Op deze avond zal de jeugdvereniging uit Driehuis-Velzen de gast wezen van de Schiedammers. Deze J.V. brengt hel weekeinde in Schiedam door. Het bestuur van J.V. Gideonnodigt de ouderen ook op deze feestvergade- ring en van een gratis kopje koffie is men at verzekerd. Aanvang 8 uur. wat te warm om samen een spel te gaan spelen en de leiders en leidsters hadden dit ook wel begrepen. Grote kis ten met flesjes limonade liet men aan rukken en toen alle dorstige «kelen van de welpen gelest waren, kon het spel in de zo sfeerrijke vrije natuur van het Nieuwlant beginnen. De welpen, die als Chinezen uitgedost waren, met echte paardenstaarten op. hun rug, of de Afri- kaantjes met hun zwarte kroeshaar, al le groepen kregen een opdracht; Zij moesten in het park die gewoon ten uitbeelden, waarom hun land bekend staat. De Chineesjes werden zo op draag stoelen hun land binnengedragen en dronken op bun stukje grond een kopje echte thee. Er was heel wat te zien in het Nieuwlant zaterdagmiddag. En de deze middag overigens schaarse wandelaar moest niet schrikken, wan neer hij plotseling op zijn rustige mid dagwandeling een brullende troep inöia- neif tegen kwam. Elke groep had een eigen vlag en de groepen waren in hun keuze vrijgelaten, hoe zij de vlag van hun natie wilden uitbeelden. Zo zag men deze middag heel aardige vondsten. De vlag van Lapland bijvoorbeeld, bestond uit een groot aantal, kunstig aan el kaar genaaide lappen. Lappen in de vrolijkste en uitbundigste kleuren. Zo trotseerden enkele honderden padvin ders de broeiende hitte en gingen ze he lemaal in deze rimboejacht op. De wet houder van sportzaken, de heer H. K. van Minnen, had zich bij de opening van het festijn al bijzonder waarde rend uitgelaten over de grote opkomst van de jongelui en toonde respect voor het vele werk, dat de leiders en leid sters wekelijks in het belang van de pad- vmderij verrichten, Ue wethouder sprak de wens uit na het officiële vlaghijsen, dat dit spel een verbroedering van de volkeren in de wereldvoor de deelnemers een achtergrond mocht heb- ben „Wanneer jullie straks de korte broekj voor de lange verwisseld hebben, breng dan deze dingen, die je nu spe lenderwijs uitbeeldt, daar waar mo»eHik in de praktijk." Tenslotte riep de wethouder de drie honderd padvinders op een vierwerf hoe- ra uit te roepen; één op Rozenburg en Maassluis, een op Vlaardingen en één op de padvinderij van Nederland. »De lei ding van deze middag was in handen van de akela s Hinglever en Van Sloten. Ais toeschouwers merkten wij onder meer op. ae aistncts-cornmissaris J. H. van Dnel, die enige tijd geleden deze funktie van de heer Dorleyn heeft overgenomen, en het hoofd van de Katholieke J^euffd- beweging m dit district, kapelaan Hoo- genooom. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LEIDEN. Geslaagd voor bet doet. ex. Ned. recht mej. W. Vermeer (Rotterdam) en de heer J. W. Kroon (Den Haag). R. K. UNIVERSITEIT NIJMEGEN NIJMEGEN. Aan de r.k. universiteit te Nijmegen zijn geslaagd voor doctoraal examen theologie: de paters L. M. van der Bol SJD.B. (Twello) en J. A,. Ruijgrok O-F.M. (Nijmegen): Geslaagd voor semi-artsexamen: de heer A. C. J. M. Holdrinet. (Oosterhout N.B.). Geslaagd voor artsexamen de heren H. G. De Groof (Eindhoven) en H. A. L M. van Leusden (Vught). •fRIJE UNIVERSITEIT AMSTERDAM. Geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde le gedeelte: P. K. Blanksma Arnhem. D. J. Boesveld Lochem, J. M. V. van Borselen Den Haag, R. L. J. de Bos Kuil Bolsward, J. Brants Amster dam, Th. J. J, Bruin Naaldwijk, H. de BruiJ* ne Amsterdam, J Th Collet Bussum, J J Dekker Ov.-rveen, W A Dekker Rotterdam, R. van Dijk Heemstede, J. de Haan Am sterdam, J. van der Hoeven Amsterdam, A. C. Jellema Domburg, W. Kamphorst Amster dam. P. Kars Amsterdam, D. K. Kors Am sterdam. R. Lei jen Hoorn NH., mej. L. II. Luijendijk. Laren NJL, H. L. Meerlo Zut* phen. H. L. C. Meuzeiaar Den Haag, J. Tj. Meijer Franeker, P, H. Nijkamp, Amster dam, G. J. den Ottolander. Rotterdam, J, van der Pol Franeker. L. M. Pothuizen Am sterdam, K, F. W. Rietveld Papendrecht, F. E Riphagen. Barendrecht, J C A Spran- gers Amsterdam, mej. U Th. A. Tak N. Beijerland. W. van Tilburg Espel N.O.P., D. xr ,^e"h,uiz^n Grouvv Fr., mej. A. Voskamp, Naaldwijk, K. Waaldijk Duivendrecht. Bevor derd tot arts mej. C. W. Teeutven Diemea. Adi'ertentie Met deze Welpen-Wereld-Jamboree werden de festiviteiten ter gelegenheid van het vijftig jarig jubileum der pad vinderij in Nederland besloten. ADRES VAN SCRIBA Het adres van de scriba der Her- vormde Gemeente te Rhoon luidt thans: Waalstraat 1, telef. 872 dit is natuurlijk maar"n grapje - Buler, het Zwitserse: horloge - ia Inderdaad OVERAL ie koop bij de goede horloger. G?%eJ£NtyERS1TEIT V'4N AMSTERDAM Geslaagd met lof voor net kandidaatsexamen Frans mej, J. D, S. Bax (Amsterdam), voor het kandidaatsexa men soc. aardrijkskunde de heer J. J. W. Mulder (Amsterdam), voor het kandidaats- rechten de heer H. Wljnands (IJ- j'-lïni; l°f voor het doctoraal examen aim. heer A- Sevenster (Amster- .vo°r het doctoraal examen natuur- sterSti? heren D- !a R°y cn D- Oepts (Am- ,voor het doctoraal examen schei- vr!n- (.,r,,e ,r L de Jong (Amsterdam) <,?c raa' examen biologie de heer ris stAmstei'da men voor het kandi- aaatsexamen wis- en natuurkunde de heren A 4 d,e. L)iser en met lof de heer s* TroeIstra (Amsterdam). r1:'kslniveksiteit leiden Geslaagd voor het doctoraal vï T^iiiü ?e geneeskunde de dames N, Bun- damt „en C\ J- E Melchior (Rotter dam) en de heren J. Bleeksma (Rotterdam), 'Lejden)' J- L- -I- Gafflard ltnv p-, Spit (Leiden), A. J. Wel- de?l1piaami V°^r i?et_ artsexamen, eerste ge- en rto'w rf 4. 0ostveen Schever,ingen) artsexi^n V Bmjger (Utrecht), id, voor het A RL Matn tweede gedeelte: mevrouw E. R (Leiden) en de neer aa. R. Halie (Oegstgeest), C,r'oNra Rs 1TEIT GRONINGEN GRONDJGEN. - Aan de riu-it te Groningen rijn A. Grevers (Z-,vn" ningen). H. gi^-t ■Swnrt (A-—

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2