Cong res WASHINGTON VERWIJT MOSKOU: Prins morgen jarig Chroestsjew: gepraat in nutteloos Genève ONDERZOEK VAN SCHROOTFRAUDE VORDERT SNEL Regering voor subsidie aan kerkbouw Baby (drie maanden) bij zolderbrand omgekomen Geen vrees voor tactiek der communisten Weduwe was blaffen beu 1/OMllwêll rv Nieuwe ambassadeur ..Afwikkeling slechts kwestie van tijd"5 door nationale rechters Gevaarlijk spel bij mijnenveger jongen verdronken Vergiftige selderie uit tuin gestolen Principe-besluit: Griekse kroonprins komt tien dagen naar Nederland Aanhoudend koel Eisenhower tot Amerikaanse volk: Verdrag met Japan v> een overwinning Jaar voor student, die op zijn professor schoot r DINSDAG 28 JUNI i960 Directeur: H. DB RUIG NEGENTIENDE JA ARGANG No. 4636 (Geldig tot woensdagavond) ONBESTENDIG. Veranderlijke bewolking en plaatselijk buien. Matige tot krachtige, maar aan de kust tijdelijk harde tot storm achtige wind tussen west en noordwest. Koud weer. Morgen: Zon op: 4.23 Maan op: 9.53 onder: 21.04 onder: 23.35 J Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. i5 BRUINS SLOT E Ver. Staten hebben Rusland verweten de „hoop van alle volken" dat er werkelyk vrede zal komen, de bodem te hebben ingeslagen door weg te lopen uit de Geneefse ont wapeningsconferentie. Op de Russen werd een beroep gedaan naar de conferentie terug te keren. In regeringskringen te Washington is men van mening, dat er door het Sowjet-optreden in Genève zeker gedurende een jaar geen kans meer bestaat, dat de atoom-bewapeningswedloop zal worden gestaakt. De Sow jet-Unie heeft de Ver- heeft Chroestsjew uiting gegeven, aan enigde Naties formeel verzocht de ontwapeningskwestie te plaat sen op de agenda van de algeme ne vergadering. „Het onderzoek naar de schrootfraude gaat nu resultaten afwer pen: het is niet meer te stuiten. Tot nog toe is gebleken dat over 168.000 ton schroot ten onrechte toeslagen zjjn uitbetaald. De af wikkeling van de affaire is nog slechts een kwestie van tijd". Dit zei de Nederlandse viee-voorzitter van de Hoge Autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de heer Spieren burg, in het Europese parlement. öestraninff SiCChtS Autoriteit „ergerlijk" was te kort ge el binnenveringbed SCHU1MRUBBER8ED Woorden en daden (Van een onzer verslaggevers) De regering heeft, zo vernemen wy uit kerkelijke kring, in prin cipe besloten tot subsidiëring van kerkbouw op basis van het rap port-Sassen. Te zijner tijd zal een en ander in een wetsontwerp aan de orde worden gesteld. In het rapport-Sassen is gesteld dat een krachtig kerkelijk leven een openbaar belang is en dat de snelle groei van de steden vele nieuwe kerken vereist, waarbij met zeer hoge bouwkosten moet worden gerekend. Bovendien eist in onze tijd, aldus het rapport, de gespecialiseerde zielszorg veel geld. ZIE OOK PAG. 3 Een recente foto van Z. K. H. prins Bernhard, die morgen I zijn 49ste verjaardag hoopt te vierenj W Vader was nog even tevoren wezen kijken Ontwapening Rotterdam: Witte de Wlthstrsat 29 Tel«. tt9?(M u Pactbus 1113 Postgiro No 42451B. fClacntendienst abonnementen ö.Su1930 uur Zaterdag» 1718 uur Telefoon 115700. '■-Gravenhoge Huygensplein 1 Telefoon 183467 <3 UJneul Postbus 1091 Postgiro No 424B87. Klaehtendienst 18.30—19.30 Telefoon 382369. Dordrecht: fkmlwee 133 Teiet 4510. Schiedam; Thomas A Kempisstraat 8 a Telef. 69481. Abonnementsprila 81 cent oer week. t 2.85 oer maand 1 tJ0 oer kwartaal. Losse nummers 15 cent- Verschijnt daeeltitai J Txouuf- OP nagenoeg eJke bijeenkomst, waar leden van de gereformeerde gezindte elkaar treffen, wordt ge klaagd over de kerkelijka verdeeld heid van deze gezindte. Daar zit een positieve kant aan; men wil niet berusten in het kerkelijk ge scheiden leven. Ook is het zo. dat men voortgaat het onderling contact te zoe ken en kennis te nemen van eikaars standpunt en visie. Intussen blijkt telkens dat zij die „op papier" dezelfde belijdenis heb ben en deze van harte onderschrijven, andere wegen gaan wanneer de uit werking en de consequenties van het .reformeerd belijden ter sprake ko- EEN aantal jaren geleden is men begonnen met het houden congressen van academici der gerefor meerde gezindte. Twee van zulke conferenties zijn gehouden, in 1955 en 1956. Daarop kwam niet zozeer in de principiële referaten al lieten die natuurlijk wel accentverschillen zien aD wel in de onderlinge discussies naar voren dat men in de praktijk van het leven veel vlugger uitééngaat dan op het eerste oog, theoretisch, te vermoeden valt. Ook op deze congressen uitten de hervormd-gereformeerden de klacht, dat de leden der gereformeerde kerken wat levensstijl en eultuurbenadering aangaat, dichter bij de middenortho doxen staan dan bij henzelf. Eerder voelen zij zich thuis in het geloofs- en levensklimaat van de christelijk gere formeerden. En voor althans een deel der vrijgemaakt-gereformeerden geldt, dat zij zich allerminst kunnen vinden in de ruimte, welke de Kuyperiaanse idee vaa de kerk als organisme op veel punten ia de praktijk biedt. Daarmee zijn en werden geen nieu we dingen gezegd. Wellicht dat zij door de academici meer overwogen, werden geformuleerd. TOCH wenste men zich bij deze situatie niet neer te leggen. Men wilde elkaar blijven verkennen, zich samen blijven bezinnen op vragen van leer en leven en pogen om tot meer eenheid'te-komen. - Een derde congres als bovenbedoeld k tot nu toe niet weer gehouden. Ver schillende redenen van organisatori sche aard en het feit dat in de zomer van 1958 in Straatsburg weer een in ternationaal gereformeerd congres plaatsvond, waren oorzaak van uit stel. Misschien ook een zekere moe heid? Nu wacht er op Woudschoten van 11 tot 13 juli een „groot-gereformeerd congres"; een conferentie, ditmaal door de verschillende reünistenorga- hisaties op gereformeerde grondslag mét de Nederlandse afdeling van het internationaal reformatorisch ver bond georganiseerd. Het thema is: In d« wereld gesteld. Prof. mr. L. W. G. Scholten is voor zitter. Referenten zijn: prof. dr. Her man N. Ridderbos, prof. dr. S. van der Linde en prof. dr. ir. H. van Ries- sen. Ook meldt het programma een lezing van prof. dr. Gwyn Walters van de Temple University in Philadelphia. Hoop van alle volken de bodem ingeslagen" till f IN III III I III III tt|jfj|i|jmjj||t|jjjjj| mi mijiiiiji t| jifji jijlui; Dit- is de Engelse diplomaat Sir Andrew Noble, die benoemd is tot Brits ambassadeur in Den Haag. waar hij Sir Paul Mason zal opvol gen. Sir Andrew Noble is o.a. ambas sadeur in Helsinki, Warschau en Mexico geweest. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen: twee jongens en een meisje. Premier Chroestsjew heeft uitvoerige nota's geschreven aan de regeringslei ders der vijf westelijke deelnemers aan het onbvapenimrsoverteir, nl. de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk, Canada en Italië. In zijn nota aan president Eisenhower betoogt Chroestsjew, dat de Ver. Sta ten op de topconferentie te Parijs dui delijk hebben laten blijken, dat Ame rika niet van plan was de impasse tus sen Oost en West in zake de ontwape ning te doorbreken. Hij noemde de ontwapeningsvoorstellen van het Wes ten een plan voor „gelegaliseerde mi litaire spionage". De besprekingen te Genève, aldus Chroestsjew, waren „ont aard in nutteloos gepraat". In zijn Boodschap aan de GauHe WOUDSCHOTEN-1960 wil een voort zetting zijn van de vorige con gressen. Het is zaak, dat men daarbij niet In een herhaling valt van een min of meer grondig gedocumenteerde te kening en vaststelling van „de situa tie" der gereformeerde gezindte in ons land. Nu behoeft het onderwerp daar heen niet te voeren en er is ook het internationale tintje aan het samen zijn. Bovendien is de opzet het eerder besprokene te confronteren met de roeping der gereformeerde gezindte ten opzichte van de wereld, die naar nieuwe samenlevingsvormen zoekt. Een zaak die ver uitreikt boven het vast stellen van de nationale gereformeerde kleurechtheid. In allerlei internationale verbanden zijn vraagstukken aan de orde, die ook om een duidelijk gereformeerd antwoord, vragen. Kan dit een eensge zind antwoord zijn? En: een antwoord Sat bezielt waar vermoeidheid dreigt? Wij zien met grote belangstel ling uit naar wat op dit congres ge zegd zal worden over de roeping der ^reformeerden in de wereld, een on derwerp, dat zowel vanuit de bijbelse openbaring als vanuit de historie der Si-reformeerde gezindte zal worden benaderd en waaruit, zo is ook aan gekondigd, concrete conclusies zullet worden getrokken. I j I'C I i De heer Nederhorst zei dat de Hoge Advertentie) HAZfcT-fABRIÉKEN ZEVENBERGEN De schrootfraude is aan het licht ge bracht door de Nederlandse schroot- handelaar Worms, die vanaf de tri bune in Straatsburg de debatten aan hoorde. Er zou fraude gepleegd zijn met toeslagen, die door een gemeen schappelijk kantoor van de schroot- handel in Brussel betaald werden op vanuit buiten het EGKS-sebied aan gevoerd schroot, dat aanzienlijk duur der was dan het schroot, dat binnen de EGKS verzameld werd. Men liet goed koop „binnenlands" voor duur „bui tenlands" schoot doorgaan. De heer Spierenburg zei dat het door de Hoge Autoriteit gekozen be leid nog altijd zwijgzaamheid ver eist. Pas nu is men in iiet stadium gekomen dat iets onthuld kan wor den m?ir het onderzoek moet rus tig en buiten de emotionele sfeer voortgezet kunnen worden. In totaal moeten een 150.000 do ru men ten worden gecontroleerd ep bo vendien moeten vele ervan nog op echtheid worden onderzocht. Da Hoge Autoriteit heeft tot nog toe aan de Duitse opsporingsdiensten 15.000 geval len ter hand gesteld voor nader onder zoek. Bij de controle zijn op hoeveel heden van 262.000 ton malversaties met 106.800 ton aan het licht gekomen. Bij controle van 218.000 ton in België bleek met 28.000 gefraudeerd te zijn. De Hoge Autoriteit moet het be straffen van de fraudes echter aan de nationale autoriteiten overlaten. Bij pogingen om de ten onrechte be taalde toeslagen direct van een aantal Duitse firma's terug te vorderen, heef. de Hoge Autoriteit in eerste instantie reeds een nederlaag geleden. Deze fir ma's gingen n.i. in beroep bij het Europese hof in Luxemburg en daar iverd gesteld, dat zij te goeder trouw waren geweest bij de aankopen van schroot, waarmee fraude was gepleegd. Directe terugvordering is dus onmo gelijk en de Hoge Autoriteit zal hier voor nu de omslachtige weg via de nationale rechters moeten volgen. Opdracht is nu gegeven om na te gaan of de schrootopbrengst van een aantal sloopsehepen ook te hoog is ge steld. De heren Van der Goes van Kater» en Nederhorst (Nederland, socialist) kritiseerden het beleid van de Hoge Autoriteit, dat zij „traag en zelfs di lettanterig" noemden. schoten bij de controle op de vereve ningstoeslagen. Het bureau in Brussel „was een administratieve bende" ge weest. Hü vroeg ook wat de Hoge Autoriteit van plan was te doen als de nationale instanties de vervolging niet krachtig genoeg zouden aanpakken. Hij raadde haar aan desnoods het wa pen der openbaarheid te hanteren en in het parlement de regeringen aan de kaak te stellen, die volledige mede werking weigerden. De heer Van der Goes zei o.a. dat het nadeel, dat de schrootfraude voor de gemeenschap heeft opgeleverd, nog niet precies te ramen valt maar het bedrag ligt tussen vijf en twintig mil joen dollar. De achtjarige Dirk Tihnan alt Gro ningen is in de Oosterhaven in Gronin gen in het water gevallen en verdron ken. Enige matrozen van de mijnen veger Bedum sprongen het jongetje op het hulpgeroep van een vijfjarig vriendje onmiddellijk na. maar slaag den er niet in het kind te vinden. Pas na een half uur dreggen werd bet stof felijk overschot gevonden. Vele kinderen hadden reeds de hele middag in de nabijheid van de mijnenveger gespeeld. De omgeko men jongen heeft getracht van de loopplank op de Bedum te springen, een afstand van ongeveer een halve meter, maar heeft daarbij een mis stap gemaakt. Op de mijnenveger is de hele middag wacht gelopen en gewaarschuwd voor het gevaar. Uit een tuin in Hillegom is een hoe veelheid peterselie en selderie ont vreemd, die was bespoten met mara- tion. een zwaar vergif, dat bij inwen dig gebruik dodelijk is. De groepscommandant van de rijks politie te Hillegom heeft in verband hiermee de bevolking in en rond Hil legom aangeraden de uiterste voor zichtigheid te betrachten bij het ge bruik van peterselie en selderie var ombekende herkomst. Het vergif heef pas na geruime tijd ziju dodelijke wer- king. zijn verbijstering over het door de Gaulle op 11 juni gegeven antwoord op de sowj et voorstellen in zake al gemene en volledige ontwapening. r> sowj et premier schreef, dat in zijn program rekening was gehouden met de opvatting van de Gaulle, dat ont wapening moet beginnen met het eli mineren van middelen om kernwapens naar hun doel te vervoeren „Maar", aldus de boodschap van Chroestsjew, „in de nota van de Gaulle van II juni wordt geen gewag gemaakt van het elimineren van deze middelen" en Chroestsjew voegt hieraan toe: „On nodig te zeggen, dat het prijsgeven van de geest van onze besprekingen over ontwapening slechts afsluiting van de deur naar ontwapening die op een kier scheen te staan, tot gevolg kan hebben, dit wordt bevestigd door het standpunt, dat de Franse vertegenwoordiger heeft ingenomen op de tienlandencorrferentie. ■Ernstige twijfel" spreekt Chroes tsjew uit over de bedoelingen van de Britse regering. In. zijn nota aan Mac- millan herinnert Chroestsjew aan het recente overleg van de minister van Defensie, Watkinson, in Washington over de levering van raketten, terwijl hij voorts gewag maakt van berichten als zouden de V.S. en Engeland ge zamenlijk permanent patrouillevluch- ten met kernwapens willen organiseren. De „New York Times" schrijft dat Chroestsjew een nieuwe slag aan de wereldvrede heeft toegediend door de conferentie te doen springen en de Verenigde Staten een „oorvijg" heeft willen geven. Het blad merkt op, dat er een groot verschil bestaat tussen de woorden en de daden van Chroestsjew, die nog kortgeleden in Boekarest zijn politiek van vreedzame co-existentie heeft bevestigd. Het blad vraagt zich af in hoeverre het Russische besluit om zich uit de tienmogendhedeneonfe- rentie terug te trekken is beïnvloed door de Chinese communisten. Op nieuw hebben de Russen duidelijk ge toond geen belangstelling te hebben voor ontwapening, doch het vurige ver langen naar ontwapening, dat in de wereld bestaat, slechts ten eigen bate te willen exploiteren. De „New York Times" besluit dat de westelijke landen meer dan ooit de ge lederen moeten sluiten. De „New York Herald Tribune" schrijft dat het Russische besluit be wijst dat Rusland, doet wat rood-China Wil. Ook dit blad wijst op de tegenstel lingen tussen de woorden en daden van Chroestsjew en is van oordeel dat zijn daden in werkelijkheid zijn aangepast aan wat communistisch China schijnt te willen. De door Chroestsjew in zijn debat met Peking behaalde successen zijn slechts successen met woorden. „Zijn politiek is in overeenstemming met die van de onbuigzame stalinisten, die Mao omringen" De „New York Herald Tribune" meent, dat de belangstelling van Chroestsjew in de ontwapening louter een kwestie van propaganda Is. - -■ jJL (Van onze Haagse redactie) Kroonprins constantijn van Griekenland zal vrijdag voor een tiendaags bezoek aan ons land op Schiphol aankomen. De thans 19- jarige Griekse troonopvolger zal naar verluidt de gast zijn van de konink lijke familie. De kroonprins zal in Nederland onder andere met twee schepen deelnemen aan zeilwedstrijden in Mniden, Hü komt van Kiel, waar bij met zijn Draak geen onaardige resul taten heeft bereikt. De kroonprins is een zeer sportieve figuur, die be halve voor zeilen ook veel belang stelling heeft voor de padvinderij. Het bericht van zijn komst kon gisteravond nog niet officieel worden bevestigd. Het bezoek van de Griekse kroon prins, dat ons vanmorgen door een woordvoerder van de Griekse am bassade werd bevestigd, draagt een privé-karakter. Vrijdagmorgen zal hij met een vliegtuig van Onassis Olympics Airways aankomen. Het is gebruikelijk dat buiten landse vorstelijke personen, die een privé-bezoek aan Nederland bren gen, door H.M. de Koningin worden uitgenodigd op het paleis te logeren. Het 2000ste zeeschip van 1960 is de haven van Delfzijl binnengelopen. Het was het Ned. motorkustvaartuig Jut>o met 185 std. gezaagd hout van Otter backen, bestemd voor Delfzijl. EEN ten westen van de Britse eilan den gelegen gebied van hogedruk breidt zich nu voornamelijk in noor delijke richting over IJsland en Groenland uit, terwijl bet oorspron kelijke centrum heel langzaam naar' het zuiden beweegt. In Zuid-Zweden is de luchtdruk in de laatste 24 nor ruim IS millibar gedaald. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de noordwesten wind op de Noortl ee geleidelijk krachtiger is geworden. De koude lucht, die wordt aange voerd, zat dan ook ver in Europa kunnen doordringen. In de hogere luchtlagen is boven de Noordzee de temperatuur aanzienlijk gedaald. De atmosfeer is daar onstabiel gewor den, zodat buien tot ontwikkeling komen. Ook In ons land t* de kans op bnien geleidelijk toe. In het tempera tuurverloop komt weinig verandering. (Van een onzer verslaggevers) Een bijna drie maanden oud* baby. Tineke Koopman, is omgekomen bü een korte, maar hevige brand, die van nacht omstreeks één uur -woedde in het perceel Kleine Kattenburgerstraat 135 te Amsterdam. De brand, die in de kamer van de kleuter op de derde (zolder)-verdie- ping uitbrak, werd ontdekt door de 24-jarige C. Swart, zijn 19-jarig zusje Nelly en zijn 15-jarig zusje Truus, die ook op de derde verdie ping sliepen. Ze werden gewekt dooi rookontwikkeling. Eerst meenden ze dat een belen dend perceel in brand stond, maar spoedig werd hun duidelijk, dat hei de kamer was waar de kleuter sliep: ze hebben getracht de deur in te trappen, te meer. daar ze dachten ge schreeuw te horen, mair moesten voor de rook het veld ruimen. De familie Koopman woont op de eerste verdieping in bij de familie Ma joor. Vader Koopman, een 24-jarlgc kok. was nog om halfeen bij zijn lochtertje wezen kijken; daarna begaf hij zich naar een hoofdstedelijk hotel. te halen. Thuiskomend deden ze de ver schrikkelijke ontdekking. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Vader Koopman heeft ver klaard niet od de kamer te hebben gerookt De brandweer was de brand, die men als „middenbrand" kenschetste, spoedig meester, maar kon niet voorkomen dat de zolderverdieping geheel uitbrandde, waarbij aanzienlijke materiële schade President Elsenhower heeft In een toespraak tot het Amerikaanse volk gezegd dat de bekrachtiging van het nieuwe verdrag met Japon „een be langrijke overwinning voor de vrije wereld en een nederlaag voor het in ternationale communisme" is. Over zijn recente wereldreizen zei de president dat zij de vriendschap en het vertrouwen hebben versterkt. Het schijnt dat de communisten tot de conclusie zijn gekomen dat deze rei zen zulk een positieve waarde hebben in de strijd tegen het communistische imperialisme, dat zij alle middelen te baat moeten nemen om bezoeken aan sommige landen te verhinderen, aldus president Eisenhower. De V.S. moeten zich „nooit laten overbluffen, ia-ten bepraten, laten ver blinden of vrees aan laten jagen" door communistische tactiek, welke ten doel heeft de vrije wereld te splitsen, tot welke tactiek ook demonstraties tegen reizen van de president der V.S. naar het buitenland behoren", zei Eisen hower. Eisenhower betoogde, dat het Ieder een duidelijk moet zijn. dat het, sinds het Chinese vasteland in de macht van de communisten is gekomen, noodzake lijker is dan ooit, de andere landen van tfet Verre Oosten in wederzijds belang sterker aan de V.S. te binden en ver klaarde, dat de V.S. trachten en zul len blijven trachten deze banden met Japan zowel als met de overige landen te verstevigen. In de huidige omstandigheden is in het Verre Oosten een politiek van wachten tot de wind gaat liggen niet in overeenstemming met de noden van de vrije wereld, aldus Elsenhower, Eisenhower zei het te betreuren, dat de Sowjet-Unie is weggelopen van de tien-mogendhedenconferentie over ont wapening. Het was en is geboden, al dus de president, de wereld aanhou dend blijk te geven van de grote vre- (Van onze correspondent) Herhaaldelijk gebeurt het in Venlo, dat Duitse grappenmakers gaan blaffen als een hondnadat zij op huisbellen hebben gedruktiraarby de aanduiding Tweemaal bellen" staat vermeld. Bellenbetekent in het Duits „blaffen". Een 50-jarige weduwe te Venlo die een pension houdt aan de Boluiater- straat, besloot de eerste de beste Duitser die kwam blaffen, op zijn nummer te zetten. Zij hield ten emmer water achter de deur gereed en wachtte twee dagen. Toen dacht zij haar kans te krijgen. De man aan de deur kreeg de volle laag en stond druipnat en bedremmeld te kijken. Het bleek overigens geen Duitser te zijn en de man had evenmin geblaft. Het tuns een vertegenwoordiger. Hij wilde komen informeren of hp voor een dag of vijf in pension kon komen. Wél had de man een paar maal gekucht toen de deur werd geopend. Volgens de vrouw was dat kuchen echter net echt blaffen geweest. De vertegenwoordiger heeft vervolgens een ander waar zijn vrouw werkt, om haar op pension gezocht. •teswil van de Verenigde Staten en van bun bereidheid aan de conferentietafel, te ritten met ieder die eenzelfde be reidheid tot eerlijke besprekingen, toont „Maar van het begin af hebben, wy duidelijk gezegd, dat zolang er nog geen sprake Is van een werke lijke vooruitgang bij een wederzijdse ontwapening, cmze eerste zorg is onze verdediging sterk, modem en paraat te houden". Hy zei te geloven, dat zijn opvolger als president, wie dit ook mag zijn, tot de conclusie zal komen, dat bezoeken over en weer van regeringsleiders van bevriende landen van groot belang zijn voor de bevordering van de solidari teit van de vrije wereld. En deze be zoeken zullen zeker van groot belang zyn zolang de dreiging van een com munistische overheersing boven de wereld hangt, aldus de president De Arnhemse rechtbank heeft de 34- jarige Bulgaarse student aan de Land bouwhogeschool te TVageningren J. L» veroordeeld tot twaalf maanden, waar van één maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. zonder aftrek van voorarrest Het in beslag genomen pistool werd verbeurd verklaard. De ofricier van Justitie had een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest geëist De student heeft terechtgestaan we gens het lossen van pistoolschoten op de vrouwelijke hoogleraar aan de Landbouwhogeschool, dr. C. A. Rein- ders-Gouwentak op de avond van 2 januari van dit jaar. Een der kogels trof haar in de schouder, met de an dere kogel raakte de Bulgaar zichzelf in het been. De student had moeite het onderwijs te volgen en prof. Reinders had hem duidelijk laten blijken, dat zjj hem niet geschikt achtte voor het volgen van hoger onderwijs. Hij identificeerde haar tenslotte met zyn tegenslagen te Wageningen, Op zijn verzoek om vrijstellingen wenste mevrouw Reinders niet in te gaan. De student heeft steeds volgehouden, dat hij niet de bedoeling heeft gehad op mevrouw Reinders te schieten. De rechtbank kon rich verenigen met de conclusie van prof. dr, J Kloek eerste geneesheer van de psychiatri sche observatiekliniek van het gevan geniswezen in Utrecht, dat het ten laste gelegde verdachte slechts in zeer verminderde mate kan worden toege rekend. In het proces tegen de luitenant van de Indonesische luchtmacht, Mauker die op 9 maart twee paleizen van Soe- karno en een vissersdorp had gemi trailleerd, is vandaag de doodstraf g«- eist.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 1