Plus-punten Neerschieten RB-47 besproken Moskou beschuldigt Amerika in V-raad Al 80.000 ha bos verbrand in Ver. Staten HENK OUDMAN EN JANKE IN CANADA GETROUWD Poiaris-raketten voor Frankrijk? Compromis-plan van Spaak Financiële steun van US nadig Loemoemba neemt politieke draai Zwaar gevecht in Katanga Fanfani ivordt formateur Morgen weer kans op regen r Verloofde kwam over na ongeluk Hols Vertrouwen Anti-Amerikaanse demonstratie in Venezuela ZATERÖAG 23 JULI 196© rVJEGEIVTIEIVDE JAARGANG No. 4658 r Zie verder pag. 3, kol. 1 HUICHELARIJ, ZEGT CABOT LODGE Geheim «O* -Ui BRITSE MINISTER AFGETREDEN Blinde slaagde voor middens tand sdiploni a Amerikaans schip bij Z.-Korea beschoten Stagnatie n feestmaal voor uw hond: Hols vlees inblik.' Twee verdrinkingsgevallen in Amsterdam J. DE VRIES J -N Hontrl redacteur: Pr J. A. H J. S. BRUINS SLUT ER ZIJN VEEL MOGELIJKHEDEN... om vooruit te komen in het leven jhs' f -UVe ir U t<V ,v HACF W E GlT lJLOi2 9 0 7X4 3 41 S? >2/ VALKENBURG Z-H ■we» Wttte 6e Withstraat 28 relet 115700 t« Lj Postbus 1112 Postgiro No 124518 fCiaentendienst abonnementen ibju19 30 uur Zaterdags 1718 uur l>letoon U57UO Huvsensplem 1 Telefoon 1834+17 <8 lllnen) Postbus 11)9! Postgiro No 424887, Klochtendienst 18 3019 30 Telefoon 3S2369. Stmiwes 132 Tetet 4570. Thomas S Kempls+traat 6 Telef. 85451, Abonnementsprijs 81 cent oot wet 2 65 oer maand f-9® oer ferwartaaL Losse nummers 16 eent. Versefitlnt dageltlfc» gotterdam: t-Gravenhage Dordrecht: Schiedam: TH&ujuï (Geldig tot zondagavond) ENIGE REGEN Over het algemeen zwaar bewolkt, met tijdelijk enige regen of motregen. Overwegend matige wind tussen zuid en west. Weinig verandering In temperatuur. Morgen: Zon op: 4.49 Maan op: 5,40 onder: 20.43 onder: 20.45 Directeur: H. DE RUIG EN mens zou de laatste tijd zo E bladerend in de kerkelijke en niet-kerkelijke pers wei eens de in druk kunnen krijgen, dat de jeugd van tegenwoordig zo ongeveer samenvalt met wat er in het nozem-dom te zien en te horen is. In ieder geval de nozemfignren kunnen niet klagen over gebrek aan belangstelling Een blad als „De Strijdende Kerk" wijd de b.v. aan hen onlangs nog een hele serie vervolgartikelen. Daarom was het voor velen die met de kerkelijke jeugd te maken hebben een verrassing, dat in het laatste num mer van bovengenoemd orgaan een positief waarderend hoofdartikel van de hand van ds. Chr. W. J. Teeuwen werd geplaatst over de gang van za ken in het gereformeerde jeugdland Gelukkig de georganiseerde Kerke lijke jeugd komt toch ook nog aan de beurt! Een artikel daarom belangrijk, omdat het de veel verbreide mythe als zou in genoemd jeugdland nog steeds op de oude platgetreden paden gelopen worden, zonder ooit nieuwe wegen in te slaan eindelijk eens ont maskert. Want we zijn ervan overtuigd, dat ten aanzien van het jeugdwerk, zoals dat in de kringen van. geref. gezindte plaatsvindt, beslist van enige pluspun ten mag worden gesproken. We noe men er enkele. ALLEREERST denken we dan aan wat „De Vaandrager", orgaan van de Bond van Ned. Herv. Jonge lingsver. op Geref. grondslag, schreef in 't nummer van 4 mei jl onder de kop „Een nieuwe lente in Hervormd Gereformeerd Jeugdland": Op Tweede Paasdag werd in de Utrecht se Domkerk als predikant voor dit jeugdwerk daartoe door de Synode beroepen bevestigd ds. A. J. Jo- rissen. De eerste predikant in deze kring die nu voor het jeugdwerk ge heel vrijgemaakt is. Een gang van za ken die in „Bondskringen" bijzonder wordt toegejuicht. Terecht. TWEEDE Pinksterdag bracht in Apeldoorn voor de chr, geref. jeugd de fusie van haar jongelings- en meisjesbond. Een feit dat allen in deze kring verheugt. Ook hier verwacht men een nieuwe vaart in het jeugd werk en wordt de vraag naar een vrij gestelde en/of jeugdcentrum urgent. Ten aanzien van de doelstelling be hoeft hier niemand in 't onzekere te verkeren: die blijft wat ze was: vor ming in de dienst van Jezus Christus. Of om de oud-bondsvoorzitter ds. Nieuwenhuyze te citeren: „Een nieuw vendel is aangetreden, maar ge schaard om het oude vaandei". BIJZONDER verheugd zijn we over het derde pluspunt dat menen -we genoteerd mag worden. Dezer dagen verscheen het nieuwe werkmateriaal 1960-1961 van de Bond van Geref. Jeugdverenigingen. De oude schetsenbundels keren tn deze kring niet meer terug. Een fraai flexibel plastic bandje met losbla dig materiaal, wit doorschoten komt ar voor terug. Helemaal voor enkele guldens. (Uitgave Bondsbu- reau, Kon. Sophialaan 19. A'foort: men vrage aan'dit adres een folder aan). Werd in de oude bundels alie jonge ren hetzelfde menu voorgeschoteld, nu is er gelegenheid tot differentiatie. Er is nl. een „verplicht" gedeelte, dat ais belangrijkste stot bet eigendom van allen behoort te worden, maar daarnaast is er een z.g. variabel deel In 't eerste gedeelte komen o.a 14 schetsen bijbelstudie, bijzonder Ens ei, actueel geschreven. Dan 6 schetsen geloofsbelijdenis, alle ingeleid door een bepaald concreet „geval" zodat de jongelui direct midden in 't onder werp zitten. Dan komen er 5 schetsen politiek, o.a. over de grondgedachten van de chr politiek, ingeleid met de DE ECHTGENOTEN van de zes Amerikanen die op 1 juli boven de Barentszee met hun RB-47 werden neergeschoten, luister den gisteravond op de tribune toe toen de Veiligheidsraad te New York de Russische klacht met betrekking tot dit vliegtuig besprak. De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken, Koeznetsow, zoi dat de Russische vliegtuigen, die op 1 juli een RB-47 neer schoten „Amerika op heterdaad hebben betrapt bij een gevaarlijk spel met het lot van de wereld". Nadat Koeznetsow erop gewezen had dat de RB-47 één van de typen toe stellen is die regelmatig met kernwapens aan boord tot dichtbij de Russische grenzen vliegen, diende hij een ontwerp-resolutie in, waarin de Veiligheidsraad zijn veroordeling uitspreekt over de voortdurende uitdagingen van de Ameri kaanse luchtmacht, ze bestempelt ais agressieve daden en eist dat de Ameri kaanse regering onmiddellijk maatregelen neemt om een eind te maken aan zulk optreden en een herhaling te voorkomen. De Amerikaanse gedelegeerde Henry Cabot Lodge noemde aan het eind van het debat de Russische beschuldiging „een heel walgelijk stuk huichelarij". Hij zei, dat op het moment waarop het vliegtuig, volgens de Sowjet-Unie, boven Russische wateren werd neerge schoten. het zich in werkelijkheid op een afstand van 80 km van de Russi sche, kust bevond. Twintig minuten la ter vloog het nog steeds boven open zee, 320 km van het door de Sowjet- Unie opgegeven punt. Het kwam op geen enkel moment tijdens de vlucht dichter dan 48 km bij de kust van de Sowjet-Unie, aldus Cabot Lodge, die het neerschieten „crimineel en pira terij" noemde. De bijzonderheden, al dus de Amerikaanse afgevaardigde, zal ik later geven. Daarvoor zal de Amerikaanse de legatie vermoedelijk een aantal ge heimen inzake radioprocedures, radarpeilingen en dergelijke moe ten onthullen, maar Washington schijnt vastbesloten dit te doen, daar op geen andere wijze bewezen kan worden waar de V.S. de zekerheid vandaan halen dat hun verkennings vliegtuig ver van Russisch gebied werd neergeschoten. Koeznetsow had nog verklaard, dat ook Noorwegen zich in de positie van medeplichtige bevond. De vliegers had den opdracht gekreren. in geval van nood in Noorwegen te landen. „Er is een waarlijk weergaloze situatie ontstaan", aldus de Rug, „waarin de Verenigde Staten syste matisch provocerende operaties tegen een ander land ondernemen, waar door de hele wereld als het ware in een smeltkroes is geraakt. De Ver enigde Staten spelen met het lot van de wereld en ondernemen telkens weer acties, die de volkeren van alle landen in de ramp van een nieuwe wereldoorlog met alle catastrofale gevolgen van dien verwikkeld kun nen doen geraken." Koeznetsow verklaarde dat het vliegtuig volgens Washington op een „elektromagnetische studietocht" opdracht had nasporingen te doen betreffende radar-installaties en an dere militaire doelen op Russisch grondgebied. Twee bemanningsleden hadden, vol gens de Russische spreker, verklaard dat hun toestel op 2 juli om 10 uur in de ochtend van de Amerikaanse basis Brize Norton in Engeland was opge stegen, met instructie de vlucht ge heim te houden, geen radiocontact op te nemen en naar Brize Norton terug te keren. Koeznetsow legde verband tussen de vlucht van de U-2 en die van de RB-47. In beide gevallen kan er geen twijfel aan bestaan dat het militaire verken ningsvluchten betreft, „schakels in de zelfde gevaarlijke keten van welover wogen agressieve daden tegen de Sow jet-Unie". (Advertentie) Ook tn een PSYCHIATRISCHE IN RICHTING ligt voor u een kans om Jets te bereiken. De opleiding tot VER PLEEGSTER kan de grondslag leggen voor een goede toekomst in dienst van de mensheid. De opleiding vindt thans plaats volgens nieuwe methoden, aangepast aan de eisen van de tijd. Voor de arbeids- en bezigheidstherapie Is er een opleiding tot THERAPIELEID STER. die o m. bevat: muziek, zang. volksdans, boetseren en speltherapie BENUT EEN VAN DEZE KANSEN en schrijft vandaag nog aan de Geneesheer- Directeur van de Psychiatrische Inrich ting „Wolfheze" te WOLFHEZE. U krijst dan alle gewenste Inlichtingen. Nadat de Rus zijn resolutie had inge diend. werd de vergadering verdaagd tot maandag. /N*?" v A Twee van de talrijke vliegtuigen die deelnemen aan de bestrijding van de uitgestrekte bosbranden, welke sinds een week negen staten in het westelijk deel der V.S. teisteren, zijn vrijdag in de vlammen neergestort. Vier vlieger- vonden hierbij de dood. Tot dusver zijn in Californië, Ore gon, Washington, Montana, Idaho, Ne vada. Utah, Wyoming en Arizona 80.000 hectaren bos een prooi van het vuur geworden. Duizenden brandweerlieden en vrijwilligers hebben de strijd tegen het vuur aangebonden, doch ondanks de moderne bestrijdingsmiddelen brei den de branden, die door blikseminslag zijn ontstaan, zich nog verder uit. De schade wordt op tientallen mil joenen dollars geschat. Uit de omge ving van Los Angeles moesten duizend personen worden geëvacueerd. "Volgens de Amerikaanse autoriteiten is door de branden een der ernstigste situaties ontstaan, die het westen van de V.S. sinds dertig jaren heeft gekend. i (Advertentie) Koningin Elizabeth van Groot-Brit- tannié heeft het ontslag aanvaard van Derek WalkerSmith als minister van Gezondheid. De minister heeft in een brief aan premier Macmillan gezegd, dat hij zijn advocatenpraktijk wil hervatten. Hij belooft de regering te zullen blijven steunen als lid van het parlement. Zoals gemeld, zal in Londen spoe dig een herschikking van het kabinet- Macmillan plaatsvinden. Henk Oudman (25) en Janke Molle-reis naar Vancouver was betaald door ma (22) zijn gisteren in Vancouver (Canada) in het huwelijk getreden. In augustus 1958 werd het onderli chaam van Henk vanaf de heup ver lamd, toen hij in de Fraser-rivier op een houtblok dook. Toen hij in een zie kenhuis te New Westminster op de rand van de dood zweefde, kwam Janke, zijn verloofde, per vliegtuig uit Neder land over. Aangespoord door de aanwezigheid van Janke, leerde Henk zijn ten dele verlamde handen te gebruiken en vo rige maand kreeg hij een baan als re parateur van radiotoestellen en vlieg- instrumenten op de internationale luchthaven van Vancouver. Door het krijgen van een baan, kon den de trouwplannen worden verwe zenlijkt. Het paar kocht een huis in de voorstad Richmond nabij de luchtha ven en Janke gaf haar baan als hulp verpleegster op. De plechtigheid, gisteren in Christion Reformed Church, werd bijgewoond door de ouders van de bruid, wier vlieg- "f -n k-> «SR!?* Chauffeur Willem W. uit Wateringen, die ïijn vrachtauto, geladen met 19 ton ''oenten, op weg was naar Zweden, be- lelde op |je grote verkeersweg tussen •openhagen en Helslngor een angstig avontuur. Toen twee leden van de Deense verkeerspolitie, menende dat de Neder landse auto te hard reed, hun patrouille- auto vlak voor de vrachtauto stilzetten om de Nederlander tot «toppen te dwingen, remde de chauffeur zó krachtig, dat het gevaarte over de kop sloeg en temidden van de 19 ton groenten In de berm belandde. De chauffeur kwam er overigens goed af, zelfa geheel ongedeerd. een onbekende weldoener. Eerder dit jaar had een andere on bekende de reis van Henks ouders be taald, doch zij vertrokken naar huis voor de huwelijksdatum was vastge steld. Ds. Mollema, de vader van de bruid, hield de preek in het Nederlands, en ds. Van Andel, van de Nederlandse immigrantenkerk. verrichtte de plech tigheid in het Engels. Het bruidspaar kwam de kerk samen binnen en zat tijdens de gehele plech tigheid zij-aan-zij. Mevrouw Van An del zeide: „Wij meenden dat dit voor Henk het prettigst zou zijn". De bruid droeg een ivoorkleurige ja pan van tafzij op kniehoogte en een tot de schouder vallende sluier. Zij droeg een boekt van diep-rose rozen en witte stephanosis. In Delftzijl was gisteren onder de geslaagden voor het middenstandsdi ploma ook een blinde kandidaat, de heer L. Sterkman uit Rotterdam. Om dat hij niet aan het schriftelijk gedeel te kan deelnemen hadden de examina toren speciaal voor hem een aantal mondelinge opgaven samengesteld. De heer Sterkman is wikkelaar van beroep en is van plan in Rotterdam een eigen zaak te beginnen. Een Noordkoreaanse kanonneerboot heeft vrijdag een Amerikaans trans portschip beschoten, dat zich voor de westkust van Zuid-Korea bevond. Een Zuid-Koreaanse matroos kwam hierbij om het leven. Massimo Bontempelli, een van Itahë's grootste moderne schrijvers, is don derdag op 82-jarige leeftijd gestor ven. DE Amerikaanse marine heeft met succes een tweetal Poiaris-raketten van de zich onder water bevindende duikboot George Washington" afge schoten. Op de foto zien we het tweede projectiel even na de lancering. Vrijdagavond is te Parijs van gewoonlijk welingelichte zjjde vernomen dat de secretaris-gene raal der NAVO, Spaak, de Franse regering een plan heeft voorge legd dat voorziet in het beschik baar stellen van Amerikaanse ,Polaris"-raketten aan Frankrijk. In de koppen hieTvan zouden dan Franse kernladïngen kunnen wor den aangebracht. Het plan heeft ten doel tegemoet te komen aan Frankryks bezwaren tegen het inrichten van raketbases op zijn gebied, die onder toezicht zouden ko men van de NAVO-opperbevelhebber, de Amerikaanse generaal Norstad. De „Polaris'-raketten zouden ter beschikking worden gesteld van het Franse* leger en zij zouden onder uit sluitend Frans toezicht komen te staan. Terzelfdertijd zouden er op Franse bases andere raketten worden opge slagen, die onder controle van de NAVO zouden komen. De Franse weigering om op Franse bases NAVO-raketten te doen opslaan zolang niet is tegemoet gekomen aan de wens van president de Gaulle dat Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten hun strategische politiek zullen coör dineren, heeft de uitrusting met raket ten van de Europese NAVO-landen opgehouden. Vernomen wordt dat Spaak tijdens recente bezoeken aan Groot-Brittannië en de Ver. Staten over dit onderwerp heeft gesproken. Hij sneed het ook aan, toen hij donderdag jl. president de Gaulle bezocht. (Advertentie) rirbjfelaar ij edit sptdaaktsha DE KONGOLESE premier Loemoemba heeft gisteren een poli tieke ommezwaai gemaakt. Loemoemba, die herhaaldelijk met Rus sische hulp had gedreigd, en de westelijke landen „imperialisten" had genoemd, zei dat hij de Verenigde Staten en Canada financiële hulp zou vragen. Tegelijkertijd bracht hij dank aan de Belgen, „onze vrienden, die het land hebben opgebouwd". De premier vertrok 's middags per vliegtuig uit Leopoldstad naar de Ghanese hoofdstad Accra, waar hy 's avonds aankwam en van waar hij misschien zou doorreizen naar New York voor het vragen van hulp. Het al of niet doorgaan van de reis naar Amerika zou af hangen van besprekingen, die Loemoemba in Accra met de Ghanese president Nkroemah zou voeren. In België is men niet ontevreden over de gisteren door de Veilig heidsraad aangenomen gematigde resolutie van Tunesië en Ceyion, inhoudende dat de Belgische troepen „spoedig" Kongo moeten ver laten. Loemoemba zei voor zijn vertrek uit Kongo, dat hij contacten wilde leggen met het Amerikaanse volk en dan naar Canada wil doorreizen. Hij verklaarde dat hij internationale hulp wil hebben. „Wij hebben brood en geluk nodig. Wij willen een nationale economie schep pen.' De Kongolese premier deelde mee, dat hij een overeenkomst afgesloten heeft met de Congo International Ma nagement Corporation, een Ameri kaanse investeringsmaatschappij die onder leiding staat van L. Edgar Det- wiler. Zij omvat „enige miljoenen dol lars". Volgens Loemoemba zijn bij ge noemd financieel consortium banken in de Verenigde Staten, Engeland, Japan, Nederland, West-Duitsland, Israël, Frankrijk, Ierland en Canada ge ïnteresseerd. „De crisis in Kongo is voorbij", zei Loemoemba, die zei zeer gelukkig te zijn over de wijze waarop de situatie van Kongo gestabiliseerd werd. Op een vraag of hij besprekingen zal voe ren met de Amerikaanse regering, ant woordde hij in contact te staan mei Amerikaanse autoriteiten en dat zij een beslissing dienaangaande zullen nemen. Het doel van zijn reis was ook de wereldopinie opheldering te geven over zijn land. „Sommige mensen hebben ons als bandieten voorgesteld'', zo zei hij. Loemoemba verklaarde dat Kongo grote behoefte heeft aan allerlei soort technici. Er is geen enkele Kongolese dokter in het gehele land dat 14 mil joen inwoners telt. Hij deed een be roep op de Belgische technici om in Kongo te blijven. Loemoemba reist met een straal vliegtuig van de Britse luchtmacht. Aan boord van het viermotorige toestel, een de llaviliand „Cornet", bevinden zich Loemoemba's delegatie van vijf- tier. man en Detwiler met twee assis tenten. Loemoemba uitte bij zijn vertrek ook woorden van lof over de Verenigde Naties. Hij zei er na de resolutie van de Veiligheidsraad op te vertrouwen, dat de politiemacht der V.N. de toe stand in Kongo zou stabiliseren. Wel heeft hij er nogmaals op aan gedrongen dat de Belgische troepen zich terugtrekken, dat de basissen te Kamina en Kitona opgeheven worden en dat de Belgische ambassadeur baron Jean v. d. Bosch het land onmiddellijk verlaat. Loemoemba wenst het vertrek van de ambassadeur omdat de rappor ten die deze naar Brussel zendt, hem niet bevallen. Secretaris-generaal Hammarskjoeld beeft meegedeeld dat hij zijn vertrek laar Kongo tot dinsdagavond heeft uit gesteld om in New York met premier Loemoemba besprekingen te kunnen voeren. Hij zei besloten te hebben tot uitstel op verzoek van Loemoemba. Hij zon met de Kongolese premier bespre ken. hoe de V.N. Kongo verder kunnen helpen. In het Buiten-IJ vond de vrouw van de vuurtorenwachter van Burgerdam tussen enkele fuiken het stoffelijk overschot van een verdronken jonge man. Het bleek de 18+-jarige kweke ling W. Vegers uit Ba&rn te zijn, die zondag verdronk bij het omslaan van zijn bootje. Toen hij wat baldadig was en een drum overboord wilde gooien, verloor de 64-jarige Noorse zeeman H. A. Lundstrom zijn evenwicht en viel van het Zweedse schip „Storfors" over boord in het water van de Nieuwe Houthaven In Amsterdam. L. is daar bij verdronken. Zestien Kongolese muiters en twen Belgische parachutisten zijn vrijdag gevallen in een gevecht om een militair kamp op dertig kilometer van Kolwesl in Kalanga. De Belgen hebben met eert vliegtuig raketten gelanceerd tegen het kamp dat door 250 muiters was bezet. Deze Afrikanen hadden geweigerd zich over te geven. Men wilde hen naar hun stamgebied terugzenden. De Belgen omsingelden het kamp nadat drie dagen van onderhandelingen geen resultaat hadden opgeleverd. Se muiters openden bet vuur met zware machinegeweren. De Belgische soldaten beantwoord den het vuur met automatische ge weren, maar zonder succes. Vervolgens scheerde een Belgisch vliegtuig laag over het kamp. Het toe stel, een eenmotorige „Harvard™, werd met een stuk luchtdoelgeschut bescho ten. Het vliegtuig kwam terug, vloog weer laag over het kamp en lanceerde zijn raketten. Volgens Belgüsche.jjffi- cieren was dit het keerpunt to het gevecht. De Belgen namen 200 muiters gevan gen. Twintig Afrikanen en zes Belgen hebben in het gevecht verwondingen opgelopen. President Gronchl van Italië heeft vrijdagavond Fanfani, een Ud van du linkervleugel van de christendemo cratische partij, opdracht gegeven een nieuwe regering samen te stellen die tn de plaats moet komen van de christen democratische regering-Tambrenh Tambroni. die afhankelijk was vas neofascistische steun, is drie dagen gek leden afgetreden. De 52-jarige Fanfani heeft In "54 «ft '59 aan het hoofd van de Italiaanse Te- gering gestaan. Enige honderden studenten en com munistische demonstranten hebben vrijdag voor hei gebonw van het Ve- nezolaans parlement een Amerikaanse vlag in brand gestoken en een Cubaan se vlag gehesen. Daarbij werd ge schreeuwd: „Cuba ja Yankees nee". De politie maakte met traangas een einde aan de rel. Het incident had plaats terwijl Ve nezolaanse parlementariërs een motie aannamen, waarin uitdrukking werd gegeven aan steun voor de Cubaanse regering van Fidel Castro en haar recht te functioneren zonder buiten landse inmenging. Aanvankelijk liet de politie de de monstratie ongemoeid. Zij zei dat zjj bevel had passief te blijven ais zich geen geweldpleging zou voordoen. Nadat de vlag was verbrand, wer den door demonstranten redevoerin gen afgestoken waarin de Amerikaan se inmenging in Cubaanse zaken werd gelaakt. Herhaaldelijk werden de spre kers onderbroken door anti-Ameri kaanse spreekkoren. f Advertentie) Commissionair» in effecten o.z. AchterburswiU 173. Telef. 24712S Privé: Olytnpiakade 8». Telef. 794152 AMSTERDAM. DE DEPRESSIE BOVEN de NOORDZEE, die in ons land talrijke regen- en onweersbuien veroorzaakte, vult op en verplaatst zich la de richting van Denemarken, Op de oceaan komt echter al weer een nieuwe depressie opzetten. Het centrum ervan bevond zich vanochtend een paar honderd kilometer ten westen van Ierland. Deze storing voert een grote hoeveelheid zacht en vochtige lucht mee, voor afgegaan door een brede regenzone. Vanmorgen reikte deze tot de Ierse Zoo, de ingang van Het Kanaal en tot over Bretagne. Verwacht wordt, dat de sto ring morgen ook in ons land het weer gaat beïnvloeden, zodat he weekeind» onbestendig blijft met tUdelUk regen en te lage temperaturen voor do Mjd van het jaar,

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 1