;en is rijk aan kunsten aars-in-de-dop Demonstratie modelvlieg tuigen aan de Vlaardingerdijk Oranjefeesten in Kethel besloten met vuurwerk Bezwaren van Rijkswaterstaat tegen uitbreidingsplan Holy Plannen bouw Hervormde kerk in Wijk Hoogkamer KERK EN SCHOOL Veel belangstelling voor tentoonstelling over Afrika voor G. J. M. v. d. I Wandelweg Vakantieiveken I960 afgesloten,... Buitenfeest. int Hof iverd grandioos succes Donderdag in raadsvergadering Sportvelden kunnen in toe komst gevaar opleveren WATERWEG Huisconcert bij Cor van Dorp Acrobatiek op hoog niveau Veel belangstelling voor torenklimmen Veertig jaar bij L. Smit en Co Tot en met woensdag iïiDe Hoek Italiaanse opera naar Viaardingen Inbreker gepakt Vierdaagselopers uit ijmegen keerden terug in Maassluis Wandelvakantie TROL1 NV Maandag 1 augustus 1960 - VLAARDINGEN. Met een groot buitenfeest in het Hof zijn de Jeugdvakantiefeesten 1960 zaterdagavond besloten. In de roman tische omgeving van de muziektent waren vele honderden Vlaardin- gers getuige van een bijzonder aardigafwisselend en smaakvol pro gramma. Dit slotfeest werd, vooral ook door deze massale belang stelling, een groot succes, zoals trouwens over het algemeen vrijwel alle evenementen in de afgelopen weken succesvol zijn verlopen. Aan het einde van de avond heeft de loco-burgemeester van Vlaar- dingen, de heer M. K. van Minnen, de loftrompet gestoken voor het vele voorbereidende werk der organisatoren. Hierna reikte de voor zitter van het Comité Jeugdvakantievreugd een regen van prijzen uit. In de afdeling orkesten behaalde The Herring Town Jazzband de eerste prijs, de tweede prijs ging naar The Blue Berries. Temperament Plaat SCHIEDAM. Het lie vakantiefeest van Schiedam werd za terdagmiddag op het terrein naast de speelweide aan de Vlaar dingerdijk voortgezet met enkele goedg uitvoeringen en demonstra ties. In de eerste plnSts was er de spectaculaire Hoogdraad-Troupe René, die de harten van de enkele honderden aanwezigen sneller deed kloppen met hun kunsten en toeren, en daarnaast slaagde de demonstratie met. modelvliegtuigen bijzonder. Verbaasd Vliegtuigen Burgerlijke stand van Schiedam Glijbaan gesloopt in Curagaolaan HOEK VAN HOLLAND. De tentoonstelling „Afrika danst", die momenteel in Hoek van Hol land wordt gehouden trekt vele belangstellenden. Maassluis O delhemet ver~ i SPORT# I SPIEGEL Hoeks Machinefabriek kampioen ARC-voetbal Het zag er, wat het weer betreft, zater dagavond niet hoopvol uit. En al was het in het begin, dan ook droeg, tegen half negen vielen; de eerste druppels al en schoten weldra vele paraplu's als paddestoelen uit- de grond. Gelukkig is het bij deze enkele druppels gebleven. De organisatoren hadden het programma zo afwisselend mogelijk samengesteld en dat moet beslist geen zware opgave ge weest zijn, want de meeste artisten-in- de-dop hadden de beschikking over een vrij uitgebreid -epertoire. Evenmin moet het voor Willy Hex, de conferencier van deze'avond, een opgave geweest zijn om de tijd „vol" te krijgen. Deze avond had hij de beschikking over zoveel deelne mers, dat deze nog maar nauwelijks een redelijk aandeel in het tijdschema toe gewezen konden krijgen. Bijzonder vermaakt heeft men zich met het dol-dwaze mondaccordeontrio „De Snaphots". Niet alleengaven zij zeer verdienstelijk harmonicaspel ten beste, maar ook hebben de vele aan wezigen kostelijk genoten van hun mimiek en manier van optreden. Fascinerend en spannend was ver volgens het optreden van de slangenmen sen, The Limbers. Vooral miss Bar- nelly gaf een uitstekend staaltje van knappe acrobatiek te zien. Met een ware ovatie werd haar optreden afgesloten. Wat de Vlaardingse artiesten tijdens de ze amateurparade betreft zijn wij het met de jury eens, om aan de Herring Town Jazzband de eerste prijs toe te kennen. Hun spel stond zeker op hoog peil en de manier van presentatie kon zeker de toets der kritiek doorstaan. Niettemin vórmde ook het optreden van -Thre Blue Berries'deze avond een ware belevenis. Arle 'Hoek bracht met zijn zang en gitaarspel wat ritme en temperament uit het zonnige Spanje. Met rijn typisch maar te waarderen stemvolume stal hij weldra vele harten. Hij vormde, ove rigens wel een geheel aparte noot in het programma. Voor luchtig pianospel in Tom Erich- sfijl zorgde' Henny Wapen?ar. Een pro grammaatje, dat in deze zo romantische omgeving van het Hof bijzonder tot zijn recht kwam. Een oude bekende was Jaap Bors- boom. die als kunstfluiter op het voor malige Feestterrein aan de Broekweg tijdens de Vakantieweken voor ouderen al een reputatie had opgebouwd. Dat de heer Borsboom fluiten kan, bleek wel uit de reacties in het Hof. De dankbaarste reacties in dit verband kwamen wel van de vogels, die deze avondserenade op prijs schenen te stel len. Ook de vocale groep „De Vonado's" zette haar beste beentje weer voor. De gebroeders van Noort en Joop Dorsman brachten in „ciose-barmonystijl" enkele bekende songs ten gehore. Hun optreden werd te meer een succes, doordat, naar wij nader vernemen, uit hun optreden „een prcefopname" voor een bekende grammofoonplatenmaatschappij vloei de. Vooral het door hun zelf gemaak te liedje „Voor het raam" dwong be wondering af. Het spel „Trek aan de bel" kwam de ze avond slecht uit de verf. Willy Hem- ltes werd winnares. De heer Van Min nen reikte de prijzen uit. De heer Van Minnen was er bijzon der verheugd over. dat de vakantiewe ken zo'n succes zijn geworden. Hon derden hebben aan de evenementen deelgenomen of belangstelling daarvoor getoond. Het staat dan ook voor het comité Va kantievreugd cn het college van B. en W. onomstotelijk vast, dat deze vakan tiefeesten zeker in een behoefte voor zien. Volgend jaar zullen deze vakantie weken dan ook zeker weer plaats vin den en het is .niet uitgesloten, dat dan ook de oudere jeugd en volwassenen meer dan thans het geval is bij de va kantiefeesten worden betrokken. Uitslagen: le prijs: The Herring Town Jazzband (56 punten); 2e prijs: The Blue Berries (54) 3e prijs: H. Wape naar, piano (49). Individuele deelnemers: zang met gi taar: 1. M. Meeuws (51%); 2. Arie Hoek (48%) 3. Ria Westerhof (48). Accordeonsoliste: le prijs: Duja Gast (37 pi); Accordeonduo: le prijs Lex Schuyer en Gino Bisutti (46% p.); De clamatie: le prijs Ellen Vespa (41%); Kunstfluiter: Ereprijs-Jaap Borsboom (48); Vocale Groep: le prijs: De Va- nodo's (54 pt.). VLAARDINGEN. Onder auspiciën van gastheer Cor van Dorp werd zater dagavond in het kunstzaaltje op de vijfde verdieping van het pand Westha- venkade "3 het eerste huisconcert van dit seizoen gegeven. Verscheidene mu ziekliefhebbers van het klassieke genre hebben getoond waardering te hebben voor een dergelijke muziekavond, waar op enkele werken van beroemde com ponisten werden gebracht. Baukjen van der Burg (viool). Ge rard Passchier (piano) en Rob van Ha gen voerden werken uit van Gabriël Fauré. Wolfgang A Mozart. Georg F. Handel en anderen. Hoewel het zaaltje betrekkelijk klein is. doet de sfeer bijzonder gezellig aan en de bezoekers hadden dan ook zeker geen spijt van hun komst. Op geslaagde wijze heeft Cor van Dorp jonge Vlaardingse musici gelegen heid geboden voor publiek te musiceren zonder dat daarbij sprake was van enig officieel decorum. Dit concert was een vervolg van het experiment van de heer Van Dorp, die in mei een concert organiseerde, waar de pianist Goop Sterkman speelde. Wat de leidster van de Hoogdraad- Troupe René met haar assistenten Tos- ca en Erna liet zien. was enorm. Zonder blikken of blozen, ja zeLfs met een glimlach op het gelaat, maakten de da mes adembenemende oefeningen op een 10 meter hoge draad. Alsof er geen vuiltje aan de lucht SCHIEDAM. Met een apart vuur werk anders dan anders zijn de feestdagen van de Oranje Vereniging „Wilhelmina" uit Kethel op waardige wijze besloten. Vele honderden toe schouwers waren er zaterdagavond op bet terrein aan het Noordeinde getuige van, hoe de Hoogdraad-troupe René adembenemende stunts uithaalde, waar bij de leidster van dit reeds 56 jaar be staande attractieve nummer op de 10 meter hoge draad al fietsend enkele brandende staven meedroeg. Het was muisstil, toen om circa kwart vow elf het programma was m VLAARDINGEN. Tegen de opzet van de nieuwe stadswijk van Vlaardin- gen, „Wijk Holy", waar straks 50.000 mensen zullen wonen, zijn bezwaren binnengekomen van de Rijkswaterstaat. Deze instantie heeft bezwaren tegen, de verhouding: van. de stadswijk tot de hoofdwegen, die ae .Holywijk" aan drie kanten omsluiten: de Doenkade in het noorden, de Rijksweg 20 in het zuiden en 'de Beneluxweg of Zoomseweg in het oosten. Overigens heeft het B. -en W. verbaasd, dat de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat pas nu met bezwaren aankomt, terwijl hetzelfde plan ander half jaar geleden Gedeputeerde Staten bereikte. Toen werden, van de kant van de Rijkswaterstaat geen bezwaren aan getekend. De.wijk „Holy" wordt van Vlaardin- gen gescheiden door de Rijksweg 20, die op een hoogte van zes meter in- de richting Rotterdam wordt doorgetrok ken. Twee onderdoorgangen naar de be staande stad zijn geprojecteerd. Tussen Holy en de Schiedamse uitbreidingen en Kethel in is het tracé van de toekom stige internationale hoofdweg, die offi cieel met Zoomseweg wordt aangeduid. Onder deze weg was aanvankelijk één onderdoorgang tussen het Vlaardingse en het Schiedamse gebied gedacht. Dit was het punt waar Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vorig jaar bezwaar te gen hadden Ze onthielden toen goedkeu ring omdat ze meer verbindingen wil den. In het gewijzigde ontwerp zijn drie onderdoorgangen geprojecteerd. De Rijkswaterstaat nu heeft bezwaren rondom de Beneluxweg. Men stelt dat nog helemaal niets definitiefs bekend is over de hoogte van het tracé van deze weg, over de oplossing die voor de on derdoorgangen moet worden gevonden en over de aansluitingen van deze weg op de Rijksweg 20 en de Doenkade. Voorts meent de Rijkswaterstaat, dat het best mogelijk is, dat men meer ruimte van het Vlaardingse gebied no dig heeftyoor de weg, de ouderdoor gangen en vooral de-wegaansluitingen (grote' verkeerspleinen) Mem-vraagt B. en- W. dan ook aan de grenzen van het plan een. voorlopig ka rakter te geven. In antwoord op deze bezwaren mer ken B. en W. -op, dat als Rijkswater staat de plannen voor de Beneluxweg nog niet heëft uitgewerkt, men van Viaardingen moeilijk kan verlangen, dat het met uitgewerkte plannen rekening houdt. „Zo gauw Rijkswaterstaat klaar is met de 'plannen kan de raad voorge steld worden daarmee rekening te hou den, zonodig het uitbreidingsplan te wij zigen", zo schrijven B. en W. „De gren zen een voorlopig karakter geven, dat kan nu eenmaal met een uitbreidings plan niet", zo besluit men. Verder vind de Rijkswaterstaat, dat de bebouwing in het plan, welke is ge dacht op afstanden, variërend van 60 tot 105 meter van de Beneluxweg, te klein zijn. De hoge woongebouwen moeten tenminste 140 meter, de bungalowpark jes minimaal 80 meter van de Benelux weg staan. B. en W. kijken hiervan op. Vorig jaar had men van de directie wegen van Rijkswaterstaat voor de Rijksweg 20 opdracht gekregen, dat de gewenste bebouwingsafstand 75 meter bedroeg. Het laatste voorstel brengt hogere kas ten bij het bouwrijp maken -mee. B. en W. stellen niettemin voor om-de.-afstan den nü te corrigeren. Tenslotte heeft de Rijkswaterstaat bezwaren gemaakt te gen de sportvelden langs de Beneluxweg en Rijksweg 20. Men vreest, dat de weggebruikers doordat de sportvelden 85 meter van de weg liggen, hiervan hin der zullen ondervinden. Deze sportvelden zouden de aandacht af kunnen leiden en veldvcrilchting zou 's avonds de automobilisten geheel kannen verblinden. Het liefst zag de Rijkswaterstaat de sportvelden in het geheel verdwijnen. Niettemin menen B. en W. dat men nog een oplossing hier voor zal kunnen vinden. Er wordt ge dacht aan dicht geboomte. Zoals we reeds eerder meldden, zal bet uitbreidingsplan donderdagavond in de raadsvergadering behandeld worden. een uur opgeschoven i.v.m. het feit, dat d« duisternis het geheel een beter ac cent zou geven de vonken als een sterrenregen rond de trapeze vlogen en de acrobate a.h.w. brandend over de draad fietste. Een ovationeel applaus was de belo ning voor deze stunt. De Schiedamse brandweer was voor alle zekerheid ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen. Vóór dit slotnummer werden dezelfde kunsten uitgevoerd, die deze groep "s middags in het kader van de vakan tiefeesten van Schiedam op de "Vlaar dingerdijk ten beste had gegeven. Dat het op de vier feestdagen „een droge boel" is geweest, zal niemand durven beweren. Zowel letterlijk als fi guurlijk moet dit tegengesproken wor den. De vele regen zorgde er wel voor. dat er van een droge boel geen -spra ke was. maar de vele attracties waren een waarborg voor een goed program ma. Het bestuur van de Oranje Vereniging „Wilhelmina" ziet dan ook met voldoe ning terug op deze traditionele feesten en is -best tevreden over het verloop er van van dit jaar. Financieel zal men vermoedelijk geen groot batig saldo hebben, zo men geen nadelig sal-do zal krijgen maar dat neemt niet weg dat het doel bereikt is, nl. om met de Kethelse bevolking een hechte gemeenschap te vormen en dit deel van Schiedam enkele vreugdevolle dagen te geven. Gezien de grote opkomst meent het bestuur hierin geslaagd te zijn. Vol ver trouwen gaat het bestuur de feesten voor volgend jaar straks organiseren. De 10 leden die hiervoor hun beste beentje weer gaan inzetten zijn: J. Vlug- men, C. L. de Groot, J. Rodenburg, A. Th. A. van Mil, J. C. Nodteboom. P. H. J. v. Beurden. A. Rip. G, Roeiing, N. J. J. v. d. Water en E. .v. d. Pas. was liepen de artisten over de draad en maakten zij acrobatische toeren. Het hoogtepunt vormde wol een fietsrit over de draad. Toen de heer P. F. v. d. Fioeg (die bij de aanvang de aanwezigen een wel- inkomstwoord had toegesproken) liet ein de aankondigde, haalden velen verlicht adem en kreeg deze Haarlemse groep een langdurig applaus. Het volgende programmapunt was een demonstratie van modelvliegtuigen door de Rotterdamse Luchtvaartclub. Met de ze lijnbestuurde vliegtuigen werd getoond dat er vel» mogelijkheden zijn. Er waren vliegtuigjes bij van 1% cc t.m. 5 cc„ sommigen met een toerental van 10 tot 12 duizend ptr minuut. Zeer beheerst toonden tic bezitters van deze toestellen hun kunnen, al scheerden de vliegtuigjes soms rakings over de hoof den van de aanwezigen. Een „luchtgevecht" ontbrek evenmin. Een gezellig stukje muziek luisterde de middag op. waarna de vele toeschou wers weer enkele ervaringen rijker huiswaarts togen. NED IIERV. KERK Beroepen te Gameren: J. Verkade ksnd. tc Stolwijk. Aangenomen naar Werkendam, 2de pred. plaats: J. Smits te Groot-Ammers. Bedankt voor Tholen: J. Smits te Groot-Ammers; voor Assen (vac. P'. H. van Aalst): C. F. J. Antonidcs te Opdam! CHRIST. GEREF. KERKEN E-.amens: Na gehouden toelatingsexa men zijn toegelaten tot dc studie aan de- de Theologische School te Apeldoorn de heren W. van Dijk te Deventer, J. W. .Ma- ris te Bloemendaal en Jac, Vcrhage te Leidschetidam. Tot de vooropleiding wer den toegelaten de heren A. Broersma te Leeuwarden. Joh. Kruis te Rotterdam- Kralingen. W. van Sorge tc Rotterdam- Centrum en H. Wubs te Onstweddc. UNIE VAN BAPT. GEM. Aangenomen naar Den Haag—Schevc- ningen: K. Corpora»!, kand. te Den Haag. Bedankt voor Stavoren: K, Corporaal kand. te Den Haag. EXAMENS TEKENEN MO DEN HAAG. 39 juli. Examens teke nen m.o.-akte m.b. R, G. van den Burg (Viaardingen). A. H. van Lambalgen (ul\ Utrecht): J. M. van Snippenberg (Den Haag) G. van Wijlaml (Hiivcrsufu), EXAMEN ENGELS MO.-A AMSTERDAM. .'ÏO juli. Voor het examen Engels m.o.-A zijn geslaagd: de dames J Miinmk (Amersfoort). J, M. D, Vpcnburg (Amsterdam) en A. M. Schüüer-v. Bodcera- ven (Leiden). Dc lieren W. A. Ji.lies, E. A. Teitsma. en J. M, P. Bank Amstordam N, J. Bnsma (ZUKlbrook), A. Petersen (Jou- re) en D. P. v. Wijck (Alblasscrdatn). examen handelswetenschappen mo AMSTERDAM, 30 juli. - Voor het exa- men handelswetenschappen m.o. zijn ge slaagd: H. Rcbcrlfen (Den Haag), M. P. Nootebos (Zuidoost Bcemster) en B. Dijk stra (Leeuwarden). VLAARDINGEN Bijna 2500 Vlaar dingse ingezetenen dikwijls vergezeld van vele gasten hebben tijdens de Va kantieweken dc 143 treden beklommen welke lelden naar de torenomloop van de Grote Kerk op de Markt. Zij hebben niet alleen het carillon, het uurwerk en de luidklokken van de eeuwenoude kerk bezichtigd, maar ge-, noten tevens van eenzeldzaam mooi' vergezicht, dat vooral bij helder weer een lust voor het oog bleek te zijn. Vele van hen werden daarbij bege leid door de achtenvijftig-jarige gids. de heer J J. Buis. die dit prettige werk deed in het kader van de vakantieweken De heer Buis. die gedurende acht jaar als gids optreedt, heeft getoond uitstekend met de jeugd te kunnen om gaan hoewel hij bij iedere start een se rie waarschuwingen moet laten horen. VLAARDINGEN. Het is thans be kend geworden, dat de nieuw te bon- wen. Hervormde kerk hoogstwaarschijn- lijk een plaats toegewezen zal krijgen in de vierde buurt van de Westwijk, na melijk in Hoogkamer. Behalve zes rijen woningen dicht bij de spoorbaan, zijn in die omgeving slechts straten aange legd. waaraan tot nog toe niet is ge bouwd. Het terrein vart de kerk wordt aoor de volgende straten, omsloten; Van Baerlestraat (in het verlengde van de Prof. Mekelstraat), Van Maerlantlaan, Wessel Gansfortstraat en de Melis Sto- kelaan. De voorlopige bouwcommissie, die de opdracht had zich rekenschap te gaan geven van de eisen, waaraan de nieuw te bouwen kerk moet voldoen, heeft inmiddels verscheidene bezoeken aan diverse nieuwe kerkgebouwen ge bracht. In de loop van september za! het rap port van -deze commissie waarschijn lijk, klaar komen Verwacht wordt, dat de kerkvoogdij -spoedig zal beslissen over het bouwplan en de aanstelling van een architect. De bewoners van de wijk voor wie VLAARDINGEN. Woensdag 17 au gustus %zullen artiesten van de. Itali aanse opera in Viaardingen optreden. Die avond worden in de Stadsgehoor zaal fragmenten uitgevoerd uit de ope ra's La Traviata, Ballo in Maschera, Ernant, Rigoletto, e.a. 3CHIEDAM. Geboren: Wouter, z van T den Blaauwen en J Kie" Robert, z van n x- de nieuwe kerk in de eerste plaats is bestemd, kerken reeds enige maanden in de Westwijkkapel. die echter slechts als noodkapel is ingericht en die te zij ner tijd 'naar de Noordwijk zal worden verplaatst. Het terrein, waarop de kapel momen teel staat, is gedeeltelijk bestemd voor de bouw van een Rooms Katholieke kerk, terwijl de andere helft vermoede lijk voor de aanleg van een park zal worden gebruikt. VLAARDINGEN. -Naar aanleiding van de ongelukken, die zich hebben voorgedaan in de voormalige speeltuin aan de Curacaolaan is de levensgevaar lijke glijbaan op nog vrij onverwachte wijze gesloopt. Vele ouders zullen voortaan stellig met meer vertrouwen hun kinderen de straat op laten gaan in deze omgeving. De sloop van de glijbaan betrof een spoedopdracht van B. en W„ maar ook het resterende gedeelte van wat eens een speeltuin was: de schommelstelling j korte toespraak, niet alleen, uw bedrijf. In de met bloemen versierde raadzaal van liet Maassluixe stadhuis, heeft bur gemeester D. J. van Dijck vanmorgen de benoeming bekend gemaakt van de heer C. J. M. v. d, Hidde tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De onderschei ding werd de lieer v. d. Hidde, bedrijfs directeur voor buitenlandse'betrekkingen bij de N.V. L. Smit en Co's Internatio nale Sieepdicnst. verleend in verband met zijn 40-jarig dicnstjubileum. U hebt. aldus de burgemeester in een en de mast van de zweefmolen zal bin nenkort worden gesloopt De firma Van der Sar, die het kar wei uitvoerde heeft haar werkzaamhe den aan de Afrol, waar zij ook met sloopwerk bezig is, ervoor moeten on derbreken. Het is nog niet bekend wdt dé bestem ming zal zijn voor het braak te komen liggen terrein. VLAARDINGEN. Door de recher- i maar de gehele Nederlandse bevolking aan u verplicht. Dat iaatste door de bevolking door radiopraatjes, lezingen en het schrijven van boeken, vertrouwd te maken met dc zeesleepvaart. Het is goed om op momenten als deze de balans op te maken van de afgelopen jaren. Die balans valt voor u goed uit. wat onder meer moge blijken uit de onderscheiding die werd toegekend, al dus burgemeester Van Dijck en misschien onbewust hebt u er toch zorg voor ge dragen dat Maassluis de oude klank ver bonden aan het zeesleepvaartbedrijf hoeft behouden. De burgemeester stond vervolgens stil che is aangehouden de 36-jarige bank-1 bij dc werkzaamheden die de lieer v. d werker J. V,, die zich heeft schuldig Hidde in Amerika heeft verricht voor gemaakt aan twee inbraken in de kan tine van de voetbalvereniging „Fortu- na" aan de Floreslaan. Het betreft hier een in raabkgepleegd van 24 op 2 5juni 1960 en een inbraak gepleegd van 4 op 5 maart '60. W. heeft beide feiten bekend. het bedrijf. Ook uit deze opdracht bleek het grote vertrouwen dat de directie in u stelde. Nadat de burgemeester de versierse len, verbonden aan de onderscheiding, had opgespeld heeït de heer v. d. Hidde zelf Na drie dagen, zijn de organisatoren zeer tevreden over het verloop, te meer daar in voorgaande jaren de wijkten- toonstellingen weinig publieke belang stelling genoten. Wat tot woensdag in de openbare school te zien is, mag dan ook wel bij zonder heten. Onder meer vindt men er een costuum Van een medicijnman uit Zuid-west Kongo, dat gewoonlijk gedra gen wordt bij het uitvoeren van dan sen. Zeer interessant zijn ook dc muziek instrumenten, die door de negerbevol king eigenhandig zijn gemaakt en eveneens bij dansgelegenheden worden gebruikt. Tot en met Woensdag is de expositie dagelijks geopend van 25 uur en van 710 uur 's avonds. /)e directeur externe betrekkingen hij L.Smit en Co's Internationale sleepdienst tiert vandaag zijn veertigjarig jubileum hij hel bedrijf. Vanmorgen tierd de jubilaris in liet stadhuis te Maassluis ontvangen, umtr hem de versierselen teer. tien uitgereikt behorende bij de onder, scheiding tot Bidder in de Orde tan Oranje Nassau. Links de heer r.rf. Ilidtle, rechts burgemeester l'tnt Dijck. nog een kort dankwoord gesproken. Om half twaalf wed de jubilaris ver volgens ontvangen in intieme kring op het hoofdkantoor van het hedrijf. Van middag is er een receptie in het Hol- beinhuis en vanavond biedt de hoofd directie hem een diner aan in het Vlaar dingse Deltahotel. De heer v. d. Hidde werkte tot 1935 op het Maassiuise kantoor van de rederij in welk jaar hij als secretaris van de directie werd overgeplaatst naar het hoofdkantoor in Rotterdam. In 1950 ver trok de lieer v. d. Hidde voor geruime tijd naar Amerika om daar de maat schappij te vertegenwoordigen. Vele ja ren is hij nauw betrokken geweest bij het afsluiten var. sleep- en bergings contracten, waardoor hij in internatio- j vijde maal in Nijmegen geweest. Zij naie scheepvaartkringen bekendheid kregen een zilver kroontje resp. een MAASSLUIS Zaterdagmiddag om streeks 2 uur kwamen de deelnemers (sters) in Maassluis terug van de vier daagse in Nijmegen. Dertien leden uit Maassluis van de wandelsportvcrenlging „V.T.M." en 6 individueien werden ver welkomd. door familieleden, vele be langstellenden en de drumband van „Kunst na Arbeid". Vooraf gegaan door deze band werd een korte wandeling door de gemeente gemaakt, waarna in het Zeemanshuis de begroeting plaats vond. Het is een succesvolle vierdaagse ge worden daar- in Nijmegen, want alle deelnemers(sters) hebben deze toch uit gelopen. Van ..V.T.M.' namen vier dames deel die iedere dag 40 km. moesten afleggen t.w. de dames Smit. Quak, Kolenbran der en Vellekoop. De heren liepen per dag 55 km waarvan de heer M. Scheepens, voor de 5e maal de tocht volbracht en kreeg daarvoor als beloning een zilveren me daille. Verder namen deel, de heren W Vellekoop, H. v. d. Marei, G. v. Tielen. G Vennik, I. Keyzer, I. Stams, J. Leeu- Wis en A de Jongste. Bij de individueien was het de heer A. Suurmond, die voor de zesde maal en de heer J v. d. Kaaden, voor de UTRECHT Voor Frans MO a UJn (>- slaagd: mcj. G. S. Werkman (Wassenaar) en de heren J. C. Arends (Rotterdam). R. J. P. Bos (Viaardingen). DEN HAAG Geslaagd voor het examen tekenen MO acte b: G. N. E. J. Gcrritsm» (Utrecht), L, P. Al. Heesters (Rotterdam). J M. C. Assclbergs (Breda). J. H. Carre (Am sterdam). P. Jorritsm» (Amsterdam). EXAMENS M.O.-NEDERLANDS OEGSTGEEST. Geslaagd voor het staatsexamen Nederlands m.o.-B: S Vcenstra Geslaagd voor Nederlands m.o.-A: T van Barneveid (Amsterdam), mei J Th G M van Ruuren (Breda), mej M E Cape) tDen Haag), H J van Dalen (Leiderdorp), W J J.van der Graaf (Den Haag), mevr A C W B van der Kage-Rcns (Amsterdam), D Hageman (Den Haag). Jf van Hemert (Viaardingen), T Hoek stra (Veendam), mej H Hoffschlag (Haar lem), H J Hollaar (Rotterdam), H N M van der Korst (Oud- en Niruw Gestel), H van Huis (Delft). J H Isings (Dordrecht), G R J Jchee (Den Haag). P M Jong (Deltt). K E Kamming,i (Delfzijl), K J F Keuning (Oost- Man), P G Kloos (Alkmaar). N van der Kolk (Wijk en Aalburg). A W Krijgsman (Ito- terdam). J M H L Kurris (Maastricht), mu MCJ de Leeuw (Groningen). A P van Luiüc (Axel). A Moat (Viaardingen). J C G Vrang. nus Zevenbergen;, c J Oostenrijk (Heem- stede), mcj A Paasen (Rotterdam). O Plat (Rotterdam), mevr C Ploos van Amstel-dc Jong (Oegslgeest). M Pruis (Biggckcrkc), G H Pronk (Amsterdam), mej S M J Ruberg (Utrecht), mcj M Tb L de Rijcke (Alphen (N.-Br.l. J G Schoeman (Amsterdam). C D Schravendeol (Amsterdam). J van Sluijs (Am stelveen), Th P Smits (Amsterdam). M J van Spiunter (Maassluis). M K van der Steeg (Winterswijk). P J G Swennen (Voorburg). H van der Ven (Den Haag). J Vergun?'. (Zeist), J H Vinkenoog (Amsterdam). J B Wassirsk (Den Helder), mevr J Zijlstra-Voogd (Den Haag), F J P Heijden (Oud-Gastel). J J Lakerveld (Langerak). mej M B Mars man. Gorssel). B Reuskers (Winterswijk!. P G Bouwman (Bodegraven). F H van der Horst (Den Haag). J C Visser (Den Haagt. C C M Waser (Delft). M P Dekkers (Heer len). mej P 'H Keïjscrs (Blcrick).' SOMS twijfelt men «r teel eens con of wandelen inderdaad zo bei) rij dend geestelijk verfrissend 'S als alom wordt gepropageerd. Wanneer we de houding zie» van hen, die leiding geven aan de wan delsport, dan blijkt nu al zeven jaar, dat de wandelautoriteiten stee vast met het verkeerde been uit bed zijn gestapt. Niet alleen de zotte vertoning van twee Vierdaagse-afslandmarsen op dezelfde dagen is daarvan het be wijs, maar ook het telkens oplaaiend gekrakeel van her., die idealistisch en enthousiast opwbkken tot saam horigheid en het gezamenlijk bele ven van de vreugden, die in het simpele lopen verscholen liggen. De massa wandelt graag en houdt rich verre van het ongenoegen, dat nu nl zeven jaar de nationale wan- SCHIEDAM. De Algemene BcdrJJven- Competitie Is dezer dagen beëindigd en de heren organisatoren zijn bijzonder tevreden verloop hiervan. Niet minder dan 26 Schiedamse bedrijven hebben hieraan deelgenomen, waarvan vijf met liefst 2 elf- tallen. Het team van Hoek's Machine Fabrieken is algemeen kampioen van Schiedam ge worden f-n tevens kampioen van Afdeling A De overige kampioenen waren: In groep B: Helios, groep C: Komeet, groep D: Mafa- Boys. groep E: TVB. De eindstanden luiden: Hoek" A gesp. punten Robu u~16 verwierf. In september 1952 werd de jubilaris algemeen procuratiehouder en op 1 januari 1960 volgde zijn benoeming tot bedrijfsdirecteur externe betrekkin gen. zilveren medaille. SCF GZV WW NWW Simon Groep B Helios WK Roda Bingham GPS Sneep Groep C Komeet Scheffer Bernoskl Fonlijne IPC VVO j Groep D Ma fa-Boys PTT De Witro HAV-Bank GRS miva Groep E TVB Helios 2 Hoek 2 WK 2 WW 2 PTT 2 11—14 11—14 1113 11—6 11—6 6—1 gesp. punten 30—1? 10—12 10—12 10—8 10—3 10—2 gesp. punten 10—17 10—1 10—12 10—7 10—5 10—2 gesp. punten 10—17 10—11 10—11 10—8 10—6 10—5 gesp. punten 10—16 10—14 10—14 10—12 10—0 10—0 VLAARDINGEN. Naar 'wij verne men, is vrydag: de gemeentesecreta Verder namen deel: Mej. C. v. d. ris» de heer C van «K rTÏÏÏÏ Kaaden (40 km) de heer j. Kouwen- leen acute hartklachten in het Algemeen hoven (40 km.) G de Jong (d5 km.). Ziekenhuis van Viaardingen opgenomen. duistert. Prettig wan- delen is de hoofdzaak «n opgeschroefde prestigekwes ties zijn ou- voorstelbaar ver weg van ieder parcours. Een oude wijsheid zegt, dat men wandelend en pratend éérder tot overeenstemming komt, dan aan de conferentietajel. De topfiguren van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding en die van de Nederlandse Wandel sport Bond zouden tezamen eent een dagtocht can. derfip kilometer moeten gaan lopen. Uiteraard op neutraal terrein. Dat zou dan Arnhem, za. halfweg Apeldoorn en Nijmegen kunnen zijn. Men kan niet zeggen, dat er in de omgeving van de Gelderse hoofdstad geen geschikt parcours zou zijn te vinden. Natuurlijk speelt na al dit jaren van gespletenheid aan het vierdaagse-fr.out de economische factor een rol. Apeldoorn de middenstand nul de Apeldoornse vierdaagse niet meer missen. Maar als men keer op keer hoog opgeeft van de ideële betekenis van de wandelsport, dan mag dit niet van doorslaggevende betekenis zijn. Overigens: er zijn ernstige pro blemen opgelost tijdens een rustige en openhartige wandeling! Stijfheid moge een bijkomstig ge volg -ijn van intensief wandelen, s t u 1 hoo d i g h e i d behoeft dit met te zijn ten aanzien van intensief organiseren en propageren. AAN de vooravond van z()n ztlce- ren jubileum heujt de Nederlands Christelijke Wandelsport Bond we derom een drietal vakantie-iuandel- kaïnpen in het „Bergische" land, na bij Essen, a an zijn zomerprogramma toegevoegd. Uit bijna alle delen van het land zijn jongeren bijeen ge- weest iti het buitenhuis van de Duitse C.V.J.M. in Bernsmuhle-Vel- bert. De N.C.W.B., die op zaterdag september in hel Hilversumse sportpark zijn jubileum mei een groot opgezet ivandelfeest hoopt le vieren, beoogt met deze vakantie- weken. waarin beslist piet alleen ge wandeld wordt, individueien bijeen lLb/ingen' ,Het ^stijds door de oondsbestuurders, de heren P. The- W' s°xhoom genomen initiatief wordt nu al vijf jaar ach- fereen met succes bekroond. Hier- vakantiewerkweek rw f$aninklVk Nederlands Lnnslehjk Gymnastiek Verhn„t 'e «ere zin een oen dom

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2