et^vaterve" Belangstelling Chr. Technische School steeds groeiende Verleden jaar gestart met 372 leerlingen De politie meldt Ruim 700 man waren in en te gast Tal van verbeteringen wachten Vlaardingse open speelplaatsen SCHOOI Een jaar na stichting Landelijke brandweerwedstrijden Opdrachten meer luxe voor minder geld Spirit startte met twee overwinningen TROW Tevreden Geestelijk leven Zangkoor Padvinders reinigen Schiedam Wensen Discipline Rijwielspeurtocht GereiJfeugdcentrale ODÏ-twaalftallen begonnen seizoen goed Orgel- en zangconcert D.O.K. opent seizoen Advertentie Burgerlijk e stand van Schiedam SKODA - ZIJN PRIJS MÉÉR DAN WAARD GQOSEN't AUTOBEDRIJF Nieuwe Binnenweg 311 Rotterdam Telefoon 3354(5 FA. JAC. VOS ZN. Slecgoversloot 32 Dordrecht Telefoon 6131 Slechte toestand Maandag 12 september I960 Waardering Uitslagen e* LEWEN5TEIN, Thor 1-Spirit 1 6-2 Ds. J. DE LANGE 25 JAAR PREDIKANT DS. F. J. JONKHOF GAAT MET EMERITAAT t/m zaterdag 17 sept. 0L1EST00K en kotenhaardenshow fOUDSHOORN Verbeteringen Keurig herstel van H.B.S.S. Voldoen goed V erkeersongelukken Programma Vlaardingse Geref. Jeugdweek Concert Leger des Heils geslaagd Pl Leraren Middenstands- cursus gehuldigd ^»»rrA SCHIEDAM. Dat een Christelijke Technische School in Schiedam dringende noodzaak was, heeft de vorig jaar gereed gekomen school aan de Nieuwe Damlaan wel bewezen. Dezer dagen herdenkt de Christelijke Technische School haar eenjarig bestaan in het nieuwe gebouw en gezien het ggote aantal scholieren mag geconcludeerd worden, dat deze Christelijke School haar bestaansrecht ten volle heeft bewezen. De school is twee jaar geleden begon nen in het gebouw aan de Gedempte Baanslöot, waar in vier klassen. 97 leer lingen zaten. De ruimte werd daar te klem, want steeds meer jongens gaven zich op voor een Christelijk onderwijs op technisch gebied en intussen was de eerste paal voor de nieuwe moderne school al geslagen. En zo begon de nieuwe technische school yorig jaar augustus haar lessen met 372 leerlingen, verdeeld over 15 klassen. Om eens een indruk te krijgen, hoe het momenteel met de school gaat, nu zij een jaar ervaring heeft, hebben we dezer dagen een bezoek aan de school gebracht en een praatje gemaakt met de directeur, de heer H. v. d. "WaaL De directeur van de school is best ■tevreden over het eerste jaar in de nieuwe school. Geen wonder eigenlijk, want de inrichting van de school is ideaal om in en mee te werken. De lokalen zijn zo gebouwd, dat de jongens al enigszins kennis maken met de praktijk van hun toekomstige fabrieksleven. De vier klas sen waar metaalonderricht wordt gegeven zijn nl. ondergebracht in één grote ruimte van 20 x 32 meter, terwijl de klassen toch wel degelijk gescheiden zijn. Een kijkje m het prachtige gymnastiek lokaal met daarnaast een vijftiental douches doen menigeen versteld staan ,van zulk een voorrrechten voor deze jonge scholieren, die iedere week 50 minuten gymnastiekles krijgen en daarna douchen. Opvallend was, dat alle jongens een bril droegen (althans de metaalbewer kers), maar de verklaring van de direc teur was, dat dit veiligheidsbriUen zijn. Voorwaar, een prachtig gebaar, die de veiligheid er reeds vroeg inbrengt bij de jongens. Het gaat dus goed met de school en dat komt ook doordat steeds meer leer lingen zich getrokken voelen tot een Christelijk onderwijs, ook wanneer het gaat om bet leren van een vak voor later. Door middel van excursies van de lagere scholen van Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis en Maasland werd de «aandacht op de school reeds «voor bet nieuwe seizoen gevestigd,.-hetgeen tot resultaat heeft, dat vele jongens wat graag de Christelijke School m Schiedam gaan volgen. Zo blijven er dagelijks meer,..dan;°;200 „buitenstedelingen" in de kantine óver, om hun brood te eten. Voor deze jongens staat bestek gereed en zij kunnen koffie of melk voor weinig geld in de prachtige kantine kopen. je het ijzer smeden?" Prompt kwam het antwoord van de vriendelijke Hans: „Als het heet is, mijnheer." De heer H. v. d. Waal werd in 1939 aan de Ambachtsschool in de St. Liduina- 'een vak niet terecht zullen kunnen. straat verbonden, vertrok in 1952 naar Leerdam, maar is nu vanaf 1958 de direc teur van de Christelijke Technische School. De daaraan verbonden leraren zijn de heren: M. M. Rieuwerts (adjunct directeur), E. Beekman, J. P. Bekkers, A. Bitter, B. BoOterse, A v. Dam, M. B. v. Herwijnen, W J. Hoogendijk, H. de Jong, J. Kik, L. B. Kip, F. J. Klapwijk, D. v. d Meer, M. de Raad. C. T. Valkenburg, A. B Verloop, J. Visscher, A v. d. Zande. Wanneer de groei van de school door blijft gaan, zoals de laatste jaren, dan zal de uitbreiding van deze Christelijke Technische School nog grootser moeten worden, dan momenteel, het plan is Enfm, er bestaan altijd nog mogelijk heden om een verdieping er bovenop te bouwen, zodat Christelijk Schiedam en omgeving niet direct bezorgd behoeft te zijn. dat hun jongeren voor het leren van In dezelfde kantine vindt iedere maan dagmorgen bij de aanvang der lessen een dagopening plaats en wordt door één der ieraren, volgens een rooster naar eigen inzicht, gebeden, een gedeelte uit de bijbei gelezen, een korte verklaring hier van verteld en tevens zingen de jongens enkele geestelijke liederen. Aan het eind der schoolweek vindt vrijdagsmiddags om vier uur de sluiting plaats, eveneens met bijbellezing en een verklaring daarvan. „Mijn oog is op U", aldus spreken de woorden die op de muur m de kantine staan, tot de jongeren. Bij de vertellingen wordt dan ook voornamelijk gewezen op de opdracht, om voorbeeldige jongens te zijn, die veel naastenliefde betonen en moreel sterk zullen staan. Bij het zingen zijn al enkele goede zangers naar voren gekomen en de zang leider Jacq. P. Bekkers heeft het plan gevat, om binnenkort een koortje te gaan oprichten van deze jongens van de C.T.S, De animo is .groot en wanneer de voor bereidingen slagen, dan hoopt men om streeks kerstfeest in het openbaar op te treden. Dit is echter nog toekomstmuziek (hoe wel zeer nabij), evenals de oprichting van een "Wandelclub. De C.T.S. heeft al aan diverse marsen deelgenomen, zoals de K.W.-mars en de Christ. Wandelsport- mars in Maassluis. Tot grote vreugde van concierge, C. F. C. den Boer, die de grote animator, is van de wandelafdeling, is onlangs 'een nieuwe vlag tot stand ge komen en kunnen de houten bordjes met C.T.S. erop geschilderd, voor andere doeleinden, gebruikt worden. Ook bö talrijke sportwedstrijden, zoals schooivoetbal, was de C.T.S. steeds goed vertegenwoordigd. SCHIEDAM. Het idee van burge meester mr. Peek, in samenwerking met tuinarchitect J. J. Schippers, om de padvinders t.g.v. het besluit van hst gouden jubileum een goede daad te doen verrichten door de stad te reinigen, is in goede aarde gevallen. Zaterdagmiddag waren althans vele stadgenoten getuige ervan, hoe de onge veer 500 padvinders en padvindsters van afliet Plantagepodium in ploegen op stap gingen, omdiverse groenstroken van onzistad schoort' te prikken. Tevoren'-was de vlag geheserr en leidde de assistent-districtscommissaris van de padvinders,.te Schiedam, de-heer A. M. Sunderman, met een kort, openingswoord de eerste burger in. De burgemeester, mr. J. W. Peek merkte daarna op, dat hij aanvankelijk geaarzeld heeft om de padvinders deze opdracht te geven, maar dat Schiedam met het verrichten van deze goede daad goed aan de weet is gekomen, wat de bedoeling hiervan is. Het gaat er niet om, dat de groenstroken voor één keer schoongemaakt worden, maar alle stad genoten moeten iedere dag meewerken, om de stad rem te houden. Vele mensen hebben hiervan getuigd op deze middag, want overal waar de padvinders kwa men, waren dele toeschouwers. De mars door de stad, met voorop de Rotterdamse Padvindersband, was hier zeker ook debet aan. Teruggekomen in de Plantage werden de volle cementzakken in de gemeente- reinigingsdienstwagen geledigd en het Plein Eendragt was bezet met vele toe schouwers, toen de wagen „vol met vuil" vertrok. Nadat alle aanwezigen met medewer king van de Rotterdamse band. aan gevuld met de pijpers van de padvinders het Wilhelmus hadden gezongen, werd de vlag gestreken en had Schiedam ge zien. hoe de padvinders een 50-jarige jubileumviering besloten hadden met een les voor iedereen, n.l. om altijd uw eigen stad rein te houden. Behalve de oprichting van een zang koor en een wandelclub, blijven er nog meer wensen over. Zo hoopt de heer v. d. Waal, dat de „nodig-verklaring" voor twee nieuwe lokalen voor techniek en auto-techniek spoedig zullen afkomen bij Koninklijk Besluit. De palen voor deze lokalen zijn reeds geslagen, maar het wachten is op de vergunningen. Men hoopt volgend jaar september deze klas sen reeds te kunnen gebruiken. De directeur heeft nog meer pijlen op zijn boog. Volgend seizoen hoopt men nl. met een avondschool te gaan starten, met eigen leraren. Nu straks de eerste derde jaarsleerlingen de school gaan verlaten, zal de vraag naar avondlessen groter worden en daarom moet ook de Christe lijke jeugd m de gelegenheid gesteld worden om hiervoor onderwijs te kunnen 'ontvangen. Opvallend was de orde in de school. Tot vijf minuten voor half negen mogen de jongens praten en wat ze maar willen, maar wanneer het (automatische) bei- sein voor de eerste maal is gegaan, dan maken ze zich klaar om met de betref fende leraar netjes in de rij naar hun leslokaal te gaan. Om precies half negen .luidt bet tweede faelsein en dan hoort men geen kik meer en zitten alle jongens ■in de lokalen of achter de werkbanken "op hun plaatsen." Ook tijdens de pauzes heerst er orde ',en netheid.' De jongens gedragen zich keurig netjes en gaan heel prettig met elkaar om. Dat het geen domme jongens zijn, werd tijdens onze rondgang met de directeur door de school wel bewezen, fa de smeden) aangekomen, vroeg dc heer V. a. Waal laconiek aan Hans Bode: „Wanneer moet SCHIEDAM. In het kader van de Jeugdweek heeft de gereformeerde Jeugd- centrale zaterdagmiddag een rijwiel speurtocht georganiseerd, die aan de ver wachtingen heeft beantwoord. Aan deze door de penningmeester P. de Winter uitgestippelde tocht namen 51 jongelui deel, die hun uiterste best hebben gedaan, om het volgende par cours foutloos te rijden: Start Joh. Cal- vijnschool Nieuwe Damlaan, daarna: Beatrixpark (controlepost heren J. Ver kade en J. Verniers), onbewaakte over weg Kethel (mej. J. Aleman en Hr. Donkers), veer Kandelaar (G. Brink man), Bovenweg voorbij Vliegveld (P. Schipperus), Kleiweg Bluseenheid (J- v. d. Drift en H. Vroegh), Vlaardingweg (mej. S. Louis), Hogenbanweg (A. de Goede en P. Bom), Maasboulevard (ds. J. Nawijn) en finish Jeugdhuis (J. v. d, Bosch en P. de Winter). De duur van de tocht was 133 minuten. Wanneer de deelnemers te vroeg of te laat op de diverse controleposten zich meldden dan betekende dat strafpunten. Op de Maasboulevard nam de voorzit ter van de Geref. Jeugdcentrale, ds. J, Nijwijn, de post voor controle waar. Ver der waren het leiders en leidsters van de jongens en meisjesafdelmgen, die deze middag hun medewerking verleenden. Een groepje van vier meisjesleden kwam met 14 strafpunten als overwin naars te voorschijn. De drie volgende groepen hadden ieder 17 strafpunten. De prijzen bestonden .uit diverse spelen, waardebonnen en toiletartikelen. De voorzitter van de Gereformeerde Oudersvereniging, de heer J. v. d. Bosch heeft zijn voldoening uitgesproken over het welslagen van deze speurtocht, die bijzonder in de smaak is gevallen. Onlangs bleek, dat een particuliere bouwer een mogelijkheid aanwezig acht te om de grond alsnog te bebo-uwen. Daar inmiddels was komen vast te staan dat, ook al zou zich een blindganger in de grond bevinden, de uitvoering van het bouwplan geen gevaar zal opleveren, is de grond voor deze bouwer gereser veerd. Intussen wordt thans in overlag met de bouwvereniging „Onze Woonge meenschap" en de bouwer nader onderzocht of het niettemin mogelijk zal zijn de grond alsnog te bestemmen voor de bouw van woningen voor de vereniging, waarbij de bouwer ais aannemer zal optreden. Van het resul taat van dit onderzoek zullen B. en W. de raad op de hoogte stellen. SCHIEDAM. De korfbaltwaalftallen van O.D.l. zijn zaterdagmiddag het seizoen goed begonnen. Alleen het eer ste twaalftal kreeg een kleine neder laag te incasseren van DIO, maar alle overige teams wisten de volle buit bin nen te halen. De eerste teams van ODI en DIO speelden aanvankelijk gelijk op en na tien minuten gaf aanvoerder Nico Sleeuwenhoek de Schiedammers de lei ding. (01). Het spel werd daarna beter en door beide partijen werden de aanvallen jkéu- rig vanuit de verdediging opgebouwd en was' het samenspel uitstekend. Voor de wisseling zag DIO kans om verdiend gelijk te maken (11). Toen Ireen. Sonneveld een keurige doorloopbal gaf aan Floor de Vlieger, zag deze laatste kans ODI wederom aan een voorsprong te helpen (12). De gastheren kwamen weer gelijk (2 2) en de spanning keerde weer terug. Een foutje in de Schiedamse verdediging betekende een 32 achterstand bij de rust. De tweede speelhelft was stukken minder dan voor de rust en DIO zag hierin het eerste kans te scoren (42), waarna ODI enkele flitsende aanvallen opbouwde. Toch zag DIO kans de stand op 52 te brengen, alvorens Nico Sleeuwenhc ""k de achterstand tot 53 terug brad: Met deze tand kwam het einde van deze zeer sportieve wedstrijd, die ver diend door het iets sterkere DIO werd gewonnen. ODI 2 verrastte vriend en vijand, door ODO 2 uit Maasland met 19—4 klop te geven. ODI a won met 41 van Oranje Nassau a en ODO ODI b versloeg NIO c met 30, SCHIEDAM. In het kerkgebouw van de Vrijg. Gereformeerde kerk aan de V/es tv est zal zaterdag door de Zaan- damse organist Jaap Zwart een orgel concert gegeven worden, waarbij wer ken ten gehore gebracht zullen worden van Bach, Handel en Jan Zwart. Het zangkoor „Corn nu met sang'» ver leent hieraan haar medewerking en zal uitvoeren: 3 koren uit het Dettingeo Te Deum van Handel, verschillende koren uit de „Josua" en de Judas Maccabeus van Handel, „Auf, lobet den Herrn, alle Heiden" van de bekende componist Teleman en ten slotte Psalm J38 van Jan Zwart voor koor en gemeentezang. Het koor staat onder leiding van Dirk Jaresz Zwart. Aanvang van dit concert is 8 uur. 0 Op het Koemarktplein heeft zondag morgen om 3 uur een agent een 19 jarige Noorse zeeman aangehouden, dekjongen op een schip, dat bij de Nieuwe Waterweg ge legen is. Bij onderzoek bleek dat de jonge man een fiets had gestolen by een cafe aan de Burgem. Knappertlaan De Noor is in het hoofdbureau opgesloten. 0 Zondagavond omstreeks 9 uur merkte de heer Ti. J w A hoofd van een school» dat zijn fiets, die hij op slot voor een pand aan de Rotterdamse dijk m Schiedam had neergezet, verdwenen was. De heer v A, leende een fiets en is daarop in de buurt gaan rondrijden. Enige tijd later zag hij zijn verloren eigendom terug, bereden door een onbek pers Op het hulpgeroep van de heer v A verleende een omstander hulp door de bets te grijpen en tot stilstand te brengen Fiets en berijder zijn door beide heren laar de politiepost aan de Buitenhavenweg gebracht. Daar vertelde de berijder van de gestolen fiets, de 23-jange classificeerder C. J. T. uit Rotterdam dat hy de flets te leen had gekregen van een hem slechts bij name oekend persoon. 0 De Schiedamse politie heeft onder leiding van adjudant M J Geerotz, voorzit ter van de poütie-sportverenigmg met 21 lopers deelgenomen aan de Airborne-mars. Slechts 4 lopers in de groep waren nieuwe lingen. die voor het eerst deelnamen, ter wijl 6 agenten voor de zevende maal mee liepen 0 In het gezin van R v. N. aan de Ro sen burgsestraat 31 te Schiedam heeft gister middag verwarring geheerst toen daar m de huiskamer een slang werd aangetroffen Een buurman, de 60-jarige heer H Bezemer bracht uitkomst. Hij wist de slang, die onge veer 1 meter lang was. m een blikken bus te krijgen en zo naar het hoofdbureau van po- itie te brengen. Het vermoeden rees dat het iier afkomstig is van een schip uit de tro- oen. Maar hoe het dier dan m de Rozen- burgsestraat is gekomen is onbekend. Vanmorgen is de slang naar diergaarde Blijdorp gebracht; daar kon men nog niet zeggen wat het voor een slang is. Voorlopig is het dier in een terrarium opgeborgen. SCHIEDAM. De Christ. Gymn. Ver eniging „D.O.K." gaat woensdag met een mars van de Tamboers en Pijpers het winterseizoen openen. Onder leiding van tamboer-maitre Co Verkade gaat D.O.K. via een groot deel van de stad. bekendheid geven aan het feit, dat er bij D.O.K. nog nieuwe leden geplaatst kunnen worden op de lessen, die op alle werkdagen worden gehouden en voor iedereen boven 5 jaar toeganke lijk zün. De route, die het tamboer- en pijper korps zal lopen, luidt als volgt: Om half zeven vindt de start plaats bij de Sint Anna Zusterstraat. Daarna luidt de route: Groeneweegje, Ooievaarsbrug, Grote Markt, Hoogstraat, Dam, Vlaar- dmgerstraat. Nieuwe Haven, Gordon- tstraat, West-Frankelandsestraat, Maria- straat, Aleidastraat, v. Beyerenstraat. Ant. Muysstraat, St. Liduinastraat, Veen- lantstraat, Nassaulaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, Oranjestraat. Rotter- damsedjjk, Broersvest, Korte Singelstr., Marconiweg, v. Swindenstraat. Edison- plein, Van Leeuwenhoeckstraat, Singel, Broersvest, Heerenpad, Broersveld, Lange Kerkstraat, Grote Markt, Spin- huïspad,, St. Anna Zusterstraat. De vlaggengroep van D.O.K. zal deze route ook meelopen. Het secretariaat van D.O.K. is: de heer F. Veraart, Loeffstraat 101. VLAARDINGEN, Het slot van de in mei gehouden raadzitting werd ge vormd door een debat, waarin besloten werd de besloten speeltuinen van de Stichting Vlaardingse Speeltuinen in gemeenteiQk beheer over te nemen en deze als open speelgelegenheden in te richten. De NUSCO, de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties, heeft thans een bespreking gehad met bestuursleden van de Stichting Vlaardingse Speeltuinen waarin het van mening is, terug te moe ten komen op het raadsbesluit, de be sloten speeltuinen in open speelplaatsen te veranderen. Dit verwekt enige be vreemding, als men weet, dat de NUSO na het raadsbesluit verzocht dit te mo gen doen, als zon blijken, dat de open speelgelegenheden niet zouden voldoen. Bij ongunstig weer wordt deze propa-| De praktijk wijst echter uit, -dat de lali gandamars één week uitgesteld. Veel sympathie van. het publiek. onder- Marinka M. d.v. G. Pet en S. C. van De venter: Ene Th. z.v. Th, van Hees en A. van Vliet; Roelof F. z v. A. G. Zuidema en J. Ha milton of Silvertonhil; Fredenk A. zv B. A. Kuiters en M, Bruijstens; Johannes G. z.v. A. J. Etman en M. van Vieringen. v (Van- een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. - Zaterdag heerste er een bijzondere sfeer In de buurt van Vlaardingens fraaie brandweerkazerne. Vele mannen uit alle delen van ons land waren namelijk naar deze vissersplaats ekomen om deel te nemen aan de lan- eljjke Brandweerwedstrijden, die ter gelegenheid van het 39-jarig bestaan van de Vlaardingse Brandweervereniging werden gehouden. De wedstrijden wer den op vier verschillende terreinen ge houden en stonden onder toezicht van het algemeen Landelijk Brandweerwed- strjjd comité. De jury en de tijdopnemers kwamen dan ook ai* alle delen van ons land. Het was een gezellige drnkte rondom en in de kazerne, waar vele mannen byeen waren. Soms heerste er een zenuwachtige stemming, vooral bij sommige groepen die deel moesten nemen aan de wed strijden voor de klassen HI en Hl a. Voor deze ploegen waren namelijk de doelen geheim gehouden. De vier terreinen waren geheel ver schillend van elkaar. Zo was er op het terrein van de gemeentelijke energie bedrijven een. .stelling van twee verdie pingen opgebouwd.' In dit „gebo-uw" heerste, zoals in alle andere „gebouwen", een min of meer ernstige brand. Met verschillende stralen moest men het vuur te lijf gaan. Op ihet plein van de gemeentelijke rei nigingsdienst was het doel een gebouw waar in een doorslaande brand „woed de". De begane grond was reeds bran dend, en het vuur zou overgeslagen zijn naar de tweede verdieping. Naar eigen inzicht moesiten de commandanten de brand te lijf gaan. Op het terrein in het Oranjepark had men voor de spuitgasten weer andere moeilijkheden bedacht. Hier was door middel van een afbakening de plattegrond van een brandende schil derswerkplaats aangegeven. In de doelen stonden stellingen'waarop men door middel van losse blokjes de woorden „Brandweer" en „Paraat" ge vormd "had. Tussen de blokjes, waarop de letters .van de beide woorden stonden geschilderd, stonden echter nog blanco blokjes. Nu was het de bedoeling dait men de blanco blokjes tussen die met de letters, uitspoot, echter zonder deze ook om te spuiten. Speciaal voor de B.B. groepen uit de A kringen had men op de Oosthavenkade een parcours uitgezet, waar men door hopen puin, enkele oor logsmoeilijkheden had aangebracht. Shoor D« stanUa&rdmtrueung van de SKODA is verrassend compleet ei» van een luxe. welke U In een wagen van deze prijsklasse nlel zou verwachten In de Wlljjke prys Is oa begrepenverwarming, air conditioning. roUioes, 2 zonnekleppen. 3 asbakjes. 2 kleerhaakjes, benzinedop met «lot, kofferverlichtmg, uiUoatsierstuk. stopcontact voor ïooplamp. regelbare dashbordverlichting, benzine- en tempera, tuurmeter, olie-indicator, verklikkerlicht voor richtingaanwijzers en een zeer uitgebreide set gereedschap Alléén Uw nummerborden er nog op en Uw SKODA is geheel compleet. U koopt wcrkeltik degelijkheid, veiligheid, luxe en comfort voor weinig gelet Vandaar het gevleugelde gezegde Skoda Octavia (43 pk) 2d. atdoji 5 695.— Octavia Super (47 pk) 2d. sedan 6 095 Touring Sport (53 pk) 2 cL sedan f 6 495 Felicia (53 pk) aportcabrioiet 8 950 Inci verwarming en roiftoes. Prtfaen af Den Haag Kunstleren bekleding 85.extra X>« «itate/tend geregelde ondcrdelcnvoorztcning, de grote voorraad onderdelen e» de meer dan 0 dealers over het gehete (and verspreid, waarborgen etm to&fo service DEALERS: siwwMMVBeainMMnHHMnBBaRBeneaniaMnnaisaanMMiiM dingen bezat, thans, nu deze open en voer iedereen toegankelijk zijn, veel meer aftrek vinden. Weliswaar is er geen toezicht meer, terwijl ook geen lid maatschap meer vereist is om toegang te verkrijgen tot de speeltuinen. De speel- werktuigen, die met van gevaar ont bloot waren, moesten ook het veld rui men Maar, daar staat tegenover, dat dc speelplaatsen inplaats van enkele maan den per jaar. nu het gehele jaar toe gankelijk zijn voor de jeugd, die nu eenmaal graag buitenshuis vertoeft. Op het moment, dat de speeltuinen door de gemeente werden overgenomen, bevonden deze zich in een ze or slechte toestand. Ondanks het toezicht slaagde de jeugd er toch in, overal vernielingen aan te brengen, die onherstelbaar ble ken te zijn. Spoedig na de overname, werd er orde geschapen in de tuinen, die tevens voorzien werden van open toe gangen. In de speeltuinen aan de BilJi- tonlaan en de Sweelinckstraat werden de huisjes verwijderd, terwijl de schotn- melstellingen paats maakten voor nieuwe speeJohjecten in de vorm van allerlei klim werktuigen De twee grote speeltuinen aan de Hart manstraat en de Johan de IVitstraat kregen ook een- goede beurt, al zijn deze nog niet geheel als open speelplaats in gericht. De speeltuin aan de "Curagao- faan werd geheel buiten gebruik gesteld, maar het laat zich aanzien, dat juist op deze plaats een speelgelegenheid zal worden geschapen, die aan de moderne eisen des tljds zal voldoen. NED. HERV. KERK Beroepen: door de Generale Stom. tot predikant voor buitengewone wtïï zaamiieden en predikant voor Param.' nbo: Ds. C. Groot te Brouwershaven Aangenomen: naar Tubbereen in„, Dr. A. ten Haaft, voorheen zendmast dikant te Zeist. g5pre' GEREF. KERKEN Beroepen: te Doorn: Ds. H. Almei,, i. Bunde (Oost-Duitsland). Bedankt: voor Barneveld en Gorki,m Ds. H. Hogenhuis te Dokkum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Maassluis: ds. H. Blom l. Meerkerk, I vijf voormalige speeltuinen, die VJaar vonden de i eugd-brandweer groepen, die enkele staaltjes van hun kunnen te zien gaven. De jongens, waarvan enkelen hun slangen amper dragen konden, deden met verbeten ijver hun best om de eerste prijs te veroveren. De ouderen deden voor het jeugdig enthousiasme toch niet onder. Al liepen zij dan niet meer zo hard als sommige jeugdgroepen, zij waren de jeugd toch in het technische deel, de baas. De wedstrijden verliepen alle ia een stralende septemberzor. en wat meer waard is, de stemming was opperbest. Het publiek dat in grote getale aan wezig was, kon van dit waterfeest ook genieten, want het kwam nogal eens voor dat ex een straal water tussen of boven de langs de lijnen verzamelde menigte terecht kwam. Nadat het pro gramma vlot was afgewerkt, en iedereen zijn portie water te pakken, had, het zij in de maag of in de kraag, volgde de prijsuitreiking. Deze vond plaats in de brandweerkazerne, waar de ruim 700 spuitgasten en hun supporters tenauwer nood een plaatsje konden vinden. Als eerste dankte de heer H. J. E. M. Woudberg, voorzitter van het Algemeen Brandweerwedistrrjd comité, de mede werkers en de brandweerlieden voor het grote enthousiasme Wat zij hadden we ten op te brengen. Ook loco-burgemees ter H. K. van Minnen, sloot zich hierbij ten volle aan. Verder sprak ook nog de burgemeester van Naaldwijk, D. van Heyst, zijn waardering uit, niet in het minst ten opzichte van de Vlaardingse vrijwillige Brandweer. De burgemeester sprak in zijn functie van voorzitter van de Provinciale Zuidhollandse Brandweer bond. Advertentie In Rotterdam UITSLUITEND: HOOGSTRAAT 140 - TEL. 136856 VLAARDINGEN. Reeds vanaf het fluitsignaal bleek, dat Spirit het verre van gemakkelijk zou krijgen. Al direkt begon THOR grote druk uit te oefenen op de verdediging van Spirit. Na enige tijd wist Spirit zich aan die druk te ontworstelen en zette haar voorhoede aan het werk. Beide partijen hadden echter weinig geluk, al was THOR on der de korf veel gevaarlijker. Uiteinde lijk opende zij de score, om deze en kele minuten later te vergroten. (20). De vakwisseling bracht lucht voor de bezoekers en. zelfs nam Spirit toen het Initiatief, Een prachtig afstandsschot van C. de Hoog verkleinde de achterstand (21). Door een misverstand in de Spirit-defensie kon THOR ongehinderd de stand op 31 brengen. De derde op stelling leverde, na een wat aarzelend begin, weer winst op voor de gasten. Het was mevrouw Van Kempen, die op goede wijze doelpuntte, waardoor de stand op 32 kwam. Juist voor het rust- signaal kwam THOR nog op 4—2. In de tweede helft liep THOR spoedig uit tot 62. Het laatste half uur was evenwel voor Spirit, doch de Rotterdamse defen sie stond geen VlaartUngse doelpunten meer toe. Om zich in de tweede klas te kunnen handhaven, zal Spirit vooral haar aan vallen beter dienen af te werken. De uitslagen waren als volgt: Klas Ut, Leerdam 256 pnt. (Provinciale wissel beker) 1. Zwaartewaal 245, 2. Maarn 237, 3. Stevenweerd 228, HI a, P. de Gruyter 201, Jardaan 192,3, Van Spaen- donck 184, XV, 1. Vianen 206, 2. Buur- malsen 195, 3. Vlagtwedde 165. Klas IV, 1. Philips-Duphar 210%, 2. ten Cate 199, 3. Heveafabriek 198%, B.3.-groepen, Rot terdam 3 156, Rotterdam 2, 150, Rotter dam 1, 147. Jeugdgroepen: 1. Deil 205, 2. Zeist 189, 3. Oisterwijk 188, 4. Leek 166, 5. Velhoven 160. Donderdag 15 september zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat d, J. de Lange te Utrecht, predikant-^ rector van de gereformeerde zendlnz». bond in de hervormde kerk, werd be vestigd als predikant. Hij diende de gemeenten le A'ilsiim en te Nunspeet. ïn verband met zija benoeming tot director van de geref zendingsbond werd de jubilaris in 1958 bevestigd ais predikant voor bu'-'antj. wone werkzaamheden. Ds. De Lange is o.a. adviserend ;id van de raad voor de hervormde kerk, H{j zal 13 september in zijn eer/te ge meente een herdenkingsrede mtspre. ken, Naar wij vernemen zal ds. F. J. Jonk- hof, gereformeerd predikant te Parife het volgend jaar met emeritaat gaan' Ds. Jonkhof kwam in Parijs in m„' 1950. HU begon zijn ambtelijke loopbaan te Malang (Java). Na de ooriog la ons land teruggekeerd, werd hjj in 1947 predikant van de gereformeerde kerk te Breda, die hü diende tot zijn ver trek naar Parijs. s)t if 110 p( Advertentie GEBOUW SPES Dordtscstraatweg 25-27 (bij de PI Bin weg) Dagelijks van 10-10 uur. M«it 11-34, Tl. ntue, OmKk.Oo«pwuM,Tt;,4iai De plannen tot vergaande verbeterin gen van de speelplaatsen verkeren in een vergevorderde staat van uitvoering. Zo zal aan de Curagaolaan een openbare speelplaats komen met velerlei speel- werktuigen. terwiil daar ook een basket- baliveld zal worden ondergebracht Verder ligt het in de bedoeling, dat alle speeltuinen voor een gedeelte zullen wor den betegeld. De grote speeltuinen aan de Hartman- straat en de Johan de Witstraat zullen worden opengelegd door de aanleg van brede betegelde open toegangswegen. Het hoge en dichte omringende struikgewas verhindert, dat men van buiten af kan zien, wat er van binnen gebeurt. Daarom worden de zandvlakten in deze tuinen opgehoogd en geëgaliseerd. Er zullen tevens gemetselde zandbakken geplaatst worden, gelegen in grote fegenpiateaux. Bovendien zullen er zitjes omheen wor den aangebracht, zodat de ouders rustig toezicht kunnen uitoefenen op hun kin deren. SCHIEDAM. De eerste competitie wedstrijd op het nieuwe terrein heeft HBSS tot een goed einde weten te bren gen. Hoewel de oranjehemden verschil lende malen achter stonden, wisten ze toch bij het eindsignaal van arbiter v. Litsenburg met 64 aan het langste eind te trekken. Reeds binnen een kwartier keken de Schiedammers teger. een 2—0 achter stand aan en dank 2ij het moedig vol houden, kwamen de Roda Boys niet ver der. Linksbuiten Vermeulen scoorde na 25 minuten 1—2 en dezelfde speler bracht vreugde bij zijn jongens, door kort hierna voor de gelijkmaker te zor gen (2—2). In de 40ste minuut schoot doelman Aaldijk de bal ver over de middenhelft. Rijnbende trok er achter aan en tegen zijn schot was Bauman niet bestand (3—2). In de laatste minuut van de eerste helft was het wederom Rijnbéade, die Bauman het nakijken gaf (42). De tweede helft was aanvankelijk voor de gasten, die binnen tien minuten de partijen weer in evenwicht hadden (4— 4), Toeh trok HBSS aan het langste eind op deze faire wedstrijd, want Vermeulen en Groeneweg brachten de eindstand op 64 in het voordeel van HBSS. De lagere elftallen stelden danig te leur. PPSC zag zich in Vlaardinigen door de club van die naam met 2—0 geklopt en GTB kwam eveneens met eenzelfde nederlaag van DVO terug. De speelpleinen, welke zich bevinden in de onmiddellijke omgeving van een school, blijken een succes te zijn. Zowel de betrokken schooljeugd als de buurt- jeugd maken daar veelvuldig gebruik van. Wip namen een kijkje op het speel plein bij de Mr. Willem Bilderdijkscbool. waarop zich de gehele dag kinderen be vinden. De ouders die hier op de gezel lig aangebrachte zitjes het toezicht hou den, trekken wel eens een bedenkelijk gezicht, als hun spruiten zich op de klimboog begeven, die zich boven een betegelde vloer bevindt, maar ongeluk ken deden zich daarbij nog niet voor. Op de speelplaats, die in het najaar op het Mendelssohnplein zal worden aan gelegd, wil men het proberen met een gazon als ondergrond. Ook het Mes- schaertplein krijgt in het najaar een speelplaats met een gedeeltelijke be- eze speelgelegenheden zullen een wel kome aanvulling betekenen aan de reeds bestaande speelpleinen. Wij hebben aan verschillende ouders de mening gevraagd omtrent de inrich ting van de open speelplaatsen en vrij wel unaniem is men van mening, dat de ze goed voldoen. Vooral nu tal van ver beteringen op komst zijn, ziet men het nut met m van een besloten speeltuin. De voorzitter van de Stichting Vlaar- dmgse Speeltuinen, de heer J. Baren- dregt is ook van mening, dat de open speelplaatsen een reële kans moet wor- den gegeven, terwijl hjj ervan overtuigd is, dat het systeem beslist zal slagen. Op verzoek van hem, heeft het ge meentebestuur een bijeenkomst belegd met het bestuur van de Stichting Vlaar- ?eevtuu?fn' mct als doel de Stichting te liquideren. VLAARDINGEN - Op het kruispunt Diepenbrockstraat-Vettenooedstraat ver leende de bromfietser J. y. e. uit Vlaar- dingen geen voorrang aan een auto. Hii liep bij de botsing die volgde een her- senschudding en een hoofdwond op "en moest in het algem. ziekenhuis worden opgenomen. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Op het kruispunt Gedempte Biers-loot —Korte Hoogstraat werd zondagmorgen de 78-jange wielrijder W. v. D. aange reden door een bestelauto. Het betrof hier een ongelukkige samenloop van omstandigheden. De wielrijder liep enige verwondingen aan het gelaat op. °p de Hoogstraat werd zaterdagmor gen de 85-jarige P. M. onwel. Hij over leed ter plaatse. VLAARDINGEN. De komende week zai m Vlaardingen weer de jaarlijkse Jeugdweek voor de jeugd van Gerefor meerde Kerk worden gehouden. De at- tie start met een openingsavond in ie Emmatiskerk, waar enkele films zullen worden vertoond. Verder zullen de meis jes van het meisjeskoor „Cantabile" hun medewerking verlenen, terwijl de nog jonge „Reformed Youth Band" ook en kele nummers zal spelen. Op donderdag 15 september zal in (te stadsgehoorzaal een gevarieerd program ma worden gebracht onder de titel „Start 60". Het hoogtepunt van deze avond zal bestaan uit een komisch to neelstuk getiteld: Papa strijkt de Vlag Het stuk wordt .uitgevoerd door de Ge reformeerde toneelvereniging O.N.l, Za terdag zai eerst voor de meisjes en jon gens een druivenrally worden georgani seerd. De start vindt plaats om 2 uur s middags bij de mr. TerpstraschooL s Avonds wordt er met veel klank en kleur tn de tuin achter de mr. Terpstra- scnool een tuinfeest worden gehouden. Aanvang _8 uur, bij slecht weer wordt er een instuif gehouden In de benedenzalen van de Emmauskerk. Het geheel zal op zondag 18 septem ber besloten worden met de zg. Jeugd- zondag._ Eerst 2al men in de kerken een frultactie houden en daarna zal de Jeugd week 's avonds in de Pniëlkerk met een jeugdzangdienst besloten worden. SCHIEDAM. Het concert, dat het muziekkorps van het Leger des He'ls zaterdagavond in Kethel heeft gege ven, is volkomen geslaagd te noemen De weersomstandigheden waren van dien aard, dat menigeen naar buiten trok, om midden in het „dorp" Kethel dit concert bij te wonen. Er werden een aantal marsen en geestelijke lie deren vertolkt. Dit concert werd door de bewoners van Kethel zeker gewaardeerd en er gingen stemmen op, om een dergelijk concert meerdere malen te doen plaats vinden. SCHIEDAM. In de volle zaa' Irene" hebben de geslaagde cursisten, voor het Middenstandsdiploma, van de heren J. de Pater, H. Meyers, P Maas en G. de Raad, deze op hartelijke wyze gehuldigd m een slotavo-nd. Op zeer originele wijze had cursist J H, v. Duyl, rechercheur bij de politie, de avond geopend. Bij de opening van het gordijn bezette een grote hoepel het podium, waarin de letters ..Ja, ik heb het" stonden, ten teken, dat het diploma binnen was. Plotseling sprong de heer v. Duyl levensgroot door deze (papie- ren) letters heen en leidde hij de avofld in met een liedje over de cursus getiteld „Ja, ik heb het." De avond werd verder verzorgd door de „Band van Hakkert", het accordeon gezelschap K.D.O., de Clema's en de Amaleco's. De heren leraren kregen op deze avond in de vorm van geschenken een warme hulde voor de wiize waarop zij ieder jaar weer doceren. De heer v Duyl had in zijn openingswoord opge- merkt, dat het percentage geslaagden m Schiedam hoger ligt dan waar ook in de omgeving, n.l. 62 tegen 40 in an dere steden, De heer J. de Pater ontving een gra- mofoonplatenbon, de heer H. Meyers een diplomatentas, de heer P. F. Maas een pocketboekeorekje en boekenbom en tenslotte de heer G. de Raad een boekenbon. Bijzonder enthousiast w-ren alle aan* wezigen over een herhalmg van enkele examen opnamen via de baodi-eco' der op genomen en op deze avond afged arid. «/'j' r - v 3h.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2