S. B. L. O. ontplooide in weer grote activiteit I960 Vlaardingen kon kritiek goed doorstaan mt Wandelseizoen wordt in Schiedam geopend G Reeds enige tekening in strijd om kampioenschap Chr. korfbalbond „Spirit hield feestavond Man haalde geen dokter: vrouw en kind na bevalling overleden VATERVE Sporthal is zeer noodzakelijk Honderd procent verhoging subsidie Rapport wordt voorbereid Verkoop van grond Sluispolder-Oost Luidklokactie Nieuwland SS5P«^. r«'HT2. «li Voorbereidingen Koninginnedag Bezoek technici aan stad r Damtitel Vlaardingen Schiedams politienieuws Rode Kruis-actie te Vlaardingen Begroting Z.-IIoll. goedgekeurd Vrij onverwachte resultaten D! H H ■S Subsidie Harga Financiën Weer winst voor S.V.C. Jeugdcentrale-avond Cefa Maassluis SHQSn - ZÖM PRIJS MÉÉR DAM WAARD Wedstrijd-programma „Animo" Hoek van Holland Uitbreiding van tweede Schiedamse chr. Ulo Nieuwe actie H.B.S.S. Internationale jeugdkoren Voorschot Provincie voor brug Haringvliet ECHTGENOOT WILDE Z'N BELOFTE NIET BREKEN m p Verstikking Verstandiger Nieuwe affiche voor V.V.V. H* TROUW Woensdag 15 februari 1961 SCHIEDAM. Dezer dagen is een uit 17 pagina's bestaand jaar verslag verschenen van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Op voeding, (S.B.L.O.) waaruit duidelijk blijkt, dat de activiteiten in het afgelopen jaar weer groot geweest. Secretaris, de heer N. Spit hoven, heeft in zyn jaarverslag alle facetten van de S.B.L.O.-activi- teiten belicht en ons is daarbij wel duidelijk geworden, dat er nog diverse wensen van de S.B.L.O. zijn, die men graag in de komende jaren zag verwezenlijkt. In de eerste plaats ziet men belangstellend uit naar het rapport, dat een comité „Ter voorbereiding bouw van een sporthal' zal uit brengen, in welk comité zitting hebben vertegenwoordigers van de Schiedamse Gemeenschap, de „Sportraad" en de „S.B.L.O.", welk comité in het afgelopen jaar is gevormd. SCHIEDAM. Gereformeerd <Nieuwland is sedert enige tijd idruk in de weer voor de luidklok actie, t.b.v. de te bouwen gerefor meerde kerk in Nieuwland en het comité hiervoor heeft de huidige stand van deze actie bekendge- maakt. Hieruit blijkt, dat dfeze bij- l zonder goed verloopt en dat straks jde kosten van de luidklok geheel 'door eigen kring wordt gedragen. Hoewel, uit eigen kring is niet hele- maal juist. Het verheugende feit heeft zich n.L voorgedaan, dat ook de andere 'wijken van Schiedam belangstelling 'hebben getoond voor deze actie en ver- i schillende mooie bijdragen mochten al i ontvangen worden. verrassend luxueus! - J. -V. V Dir Burgerlijke stand van Schiedam r jdjd Wn *lil bee voo geh m m fflci ton vióf •B Z$! een se sf"* W, Wen er geen voldoende gelegenheid om de rolschaatssport te beoefenen. Het doel van dit comité is een gefun deerd voorstel naar voren te kunnen brengen. De grootste moeilijkheid is 'uiteraard de financiering van de bouw. Zowel gemeentelijke als particuliere instanties zullen hun „steentje" moeten bijdragen. Dat een sporthal dringend noodzake lijk is in een stad als Schiedam, is voor velen inmiddels duidelijk geworden, zodat de SBLO vol vertrouwen de me dewerking van heet Schiedam tegemoet ziet, wanneer het comité haar werk zaamheden heeft beëindigd en met een rapport voor de dag gekomen zal zijn. Bijzonder verheugend is het, dat een groot aantal sportvelden gedurende de laatste maanden electrische verlichting hebben- gekregen en dat dit groten deels is geschied door zelfwerkzaam heid. Vermeldingswaarrd la eveneens, dat het bedrag voor de jeugdsportsubsldie met honderd Pet. is verhoogd en daar door is gekomen op S 8000.—. Het da gelijks bestnnr van de Sportraad heeft een plan ter bestnderlng om ook aan de Jecgd heneden de 12 jaar deze sub sidie te kunnen uitkeren. De viering van het 30-jarig .bestaan is op bescheiden schaal tot uiting ge komen, maar niettemin hebben alle Schiedamse gymnastiekverenigingen op 7 juli een massale uitvoering gehou den, waaraan de S.G. ook haar orga nisatorische medewerking heeft ver leend. Seeds verschillende jaren is er ge sproken voor de rolschaatsers (sters) een gelegenheid te maken ter beoefe- ning van deze sport. Door het steeds intensiever worden van. het verkeer is De SBLO spreekt de wwems uit, dat bij de aanleg van de sportvelden ook aan een rolschaatsbaan zal worden ge dacht. De gemeentelijke sportraad, die nu reeds drie jaar dienst doet, is voor de meeste verenigingen een begrip ge worden. Helaas moet het jaarverslag ook mel ding maken van een aantal „kinderziek- De S.B.L.O, heeft uiteraard nog ver schillende wensen, waarvan we willen noemen: a. Activering van de school sport; b. Bouw van de sporthal; c. Meer aandacht voor de sporthygïëncd. Be tere accommodatie voor de waterspor ten in de nabijheid van de Schle; e. Verbetering van de toegangsweg naar Thurlede; f. Aanleg van een openlucht- bad ter. Oosten van Schiedam. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester. de heer C. J. M. Bolmers blijkt, dat de SBLO niet al te rijke lijk is bedeeld met de zo noodzakelijke gelden, al was er een batig saldo in kas van 404.75. Daarom heeft het be stuur een voorstel gelanceerd om de contributies zodanig te veihogen, dat dit in totaai f 325.8per jaar meer zal op brengen dan tot op heden het geval was. Uit de cijfers van het Schiedams Bu reau voor Medische Sportkeuring (on derafdeling van de SBLO) blijkt, dat in het afgelopen naar door dit bureau 1226 personen werden gekeurd, waarvan 239 vrouwen en 987 mannen. (In 1959 wa ren deze cijfers: 254 vrouwen en 1045 mannen, totaal 1299 personen). Het aan tal keuringen werd door vier keurings artsen op 124 avonden verricht. De SBLO telt thans 61 leden, onderver deeld in diverse afdelingen van de na volgende sporten: Badminton. Gymnas tiek, Handbal, Hengelen, Hockey, Korf- MAASSLUIS. Met het oog op de belangstelling voor bungalowbouw langs de Boonervllet hebben burge meester en wethouders de mogelijk heid bestudeerd aan het bestaande en reeds volledig uitgegeven terrein uit breiding te geven. Naar de mening van het college zal deze uitbreiding mogelijk zijn door een bestemmings wijziging van het een genoemd bun galowterrein aansluitend perceel, eveneens gelegen langs de Booner- vliet en thans bestemd voor openbare ol bijzondere bebouwing. Aangenomen, wordt, dat er in Sluis polder-Oost voldoende terreinen voor openbare en bijzondere bebouwing be schikbaar zijn, zodat de bedoelde grond kan worden bestemd voor de bouw van nog drie bungalows. Inmiddels heeft zich reeds een tweetal gegadigden gemeld en burgemeester en wethouders stellen de raad voor de volgende percelen te verkopen voor bungalowbouw: aan de heren J. B. A. Schut te Vlaardingen en P. J. Wenxr.akers te Rotterdam, resp. 730 en 750 c.a. Al gaat het dan niet meer zo hard. de bouwactiviteit zal desondanks in de ko mende maanden in de Sluispolder-oost een hoogtepunt bereiken. Naast de 296 Bura-Coignetwoningen, komen ook de 252 woningen Larsen-Nielsen-Panagro in uitvoering. In de particuliere sector zijn momenteel 112 woningen in aan bouw, alsmede 26 winkels. Er zullen dan aannemende dat nog geen particuliere woningen zijn opgeleverd 650 wonin gen in aanbouw zijn. Met 214 betrokken percelen, zullen dan reeds 874 woningen resp, bewoond of in aanbouw zijn. "Voorts mag worden aangenomen dat in de ko mende maanden ongetwijfeld ook nog een aantal particuliere woningen in de Sluispolder in aanbouw zullen komen, zodat Sluispolder-oost al een behoorlijke omvang krijgt dit jaar. ten", die naar voren zijn getreden bij bal, Motorsport, Schaatsen, Tafeltennis, de ingebruikneming van d-e sportvelden i Tennissen. Voetbal, Volleybal, Wandelen, op „Harga". jWatersport, Wielrennen en Zwemmen. Advertentie Behalve door het uitzetten van een groot aantal prikkaarten, tracht het co- imité aan geld te komen door het ver- i kopen van lompen en metalen, van oude «postzegels, oude kranten, enz. 1 Was de stand op 6 februari jl. f 314, thans is dit opgelopen tot f 700! Van 'een zesjarig knaapje kreeg men neel spontaan vijftien dubbeltjes, die hy trouw voor dit doel heeft opgespaard, waaruit blijkt, dat ook de jeugd hier- in gaarne haar steentje wil bijdragen. SCHIEDAM. - De teams van de Schiedamse Volleybal club hebben we- derom op één na de volle winst be haald, Dames 1 ging op befcoek by het on- 'deraan bengelende DOP en won zoals verwacht met 30. De set-standen ■waren 15—13, 15—10 en 15—3. Heren 1 kreeg het sterke AMVJ— Smash op visite in de strijd om dè voor- lopige tweede plaats. De Schiedammers speelden een zeer sterke partij met sterk aanvallend ,SPer en zegevierden na de setstanden 15—10. 15—5 en 5 10 xnet 3 0 Dames* 3 won eveneens en wel met 3—1 van Hou Stand 2, terwijl het twee- de herenzestal met 3—1 werd geklopt door Smash 2. De Junioren-A tenslotte klopte na een spannende strijd met 31 van de B-Ju nioren. SCHIEDAM. Op donderdag 23 fe bruari om 8 uur zal in Irene een grote ieusdcentrale-avond worden gehouden, uitgaande van de Gereformeerde Jeugd- centrale. Het bekende gezelschap van Anne Holtrop zal dan optreden met een vlot, christelijk verantwoord ontspan- Berend Boudewijn. een man met radio- en televisje-erva- rin*. is een programma tot stand geko men dat tot titel draagt; Schijn en Weerschijn", dat zowel humoristische als ernstige taferelen kent. MAASSLUIS. De maandelijkse film avond van de Cefa wordt gehouden op dinsdag 21 februari om 8 uur in „Luxor v. d. Horststraat. Op deze avond U^Mt vertoond de film „Palace Hotel', Voor- februari. Smoor Verwarming, voorruitontdooïers, rolhoes,' binnen- en buitenspiegel, storter-contactslot, lichfsignaahchakelaar, handschoenenkastje met deksel, koffervérlichting, 2 kleerhaakjes, 3 asbakjes, zeer uitgebreide collectie gereedschap, ofwasbare polyester dakbekleding, spons- rubber kussens, slaapbanken dit alles behoort tot de standaard uitrusting! Prijs f 5495.(af Den Haag) "H. ENGIEBERT N.V. - Verkoop en werkplaats: Iheresiaslraat 145 Den Haag - Tel. 070-723903* Magazijn: Dobbeweg 2 Voorschoten - Tel. 01717-2010* DEALERS: GOOSEN's Autobedrijf, Nwe Binnenweg 311, Rotterdam, tel. 33546 Garagebedrijf BUGRA, Biankenburgstraal 145, R'dam, tel. 74319 NIEUWENHUIJZE's Autobedrijf, Dorpsdijk 204, Rhoon, tel. 2729 Fa. Jac. VOS ZN., Steegoversloot 32, Dordrecht, tel. 6131 SCHIEDAM. Dit jaar zal het wandelseizoen in Schiedam geopend worden en de organisatie daarvan is SCHIEDAM. Het Ketheïse „Animo' dat vorige week haar uitvoerige naam van „Christelijke Vereniging voor Licha melijke Opvoeding" heeft veranderd in kortweg „Christelijke Gymnastiek Ver eniging, heeft het wedstrijdprogramma voor dit Jaar bekend gemaakt. De secretaresse van deze bijna 300 leden tellende Kethelse vereniging Mevr. V. Verkade-Meyer kon ons mede delen, dat op 25 februari zal worden deelgenomen aan de Selectie-wedstrij den, die in Rotterdam gehouden zullen worden. Een drietal jongens zal hierbij vertegenwoordigd zijn, terwijl op die* zelfde datum een meisjesgroep op de Nationale wedstrijden in Amersfoort „Animo" zal vertegenwoordigen. Op 22 april zullen er m Kethel Jeugdwedstrijden worden gehouden voor de leeftijd van 1416 jaar. Op 2e Pinksterdag volgt dan de Bondsdag van het K.N.C.G.V, en op 17 juni een adspirantendag. De eerste dag van juli zal worden benut voor een Al gemene gymnastiekdag in Kethel, waar aan alle leden kunnen deelnemen. Tussen dit programma door zal er nog een turncompetitie worden gehou den en zullen er demonstraties plaats vinden. De technische leiding bij „Animo is intussen weer uitgebreid, want vijf meisjes en drie jongens slaagden voor de cursus als voorturnster en voortur ner. De leidster mejuffrouw F. Hoegee heeft bedankt, maar in haar plaats is gekozen mejuffrouw F. van de Bos. HOEK VAN HOLLAND. De Oranje vereniging te Hoek van Holland heeft be sloten het feest ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin op een geheel andere wijze, dan tot nu toe ge bruikelijk was, te vieren. Om de zaak te regelen heeft men op dinsdagavond in de gemeentelijke hulpsecretarie een verga dering gehouden, waarbij ook enkele in woners van Hoek van Holland, die deel zullen nemen aan de organisatie van het feest, aanwezig waren. Men heeft om het opgestelde te realiseren aan de gemeente Rotterdam een subsidie van 2000, ge vraagd. door de Nederlandse Wandelsport Bond opgedragen aan de Plaatselijke Regelingscommissie van de N.W.B.- Avondvierdaagse. Deze commissie vertrouwt er op dat de 535 deelnemers van vorig jaar allen zonder uitzonderingen weer zullen deelnemen aan deze Openings- tocht, waarvan Schiedam voor het eerste de primeur kreeg. De organisatoren zijn zeer optimis tisch gestemd wat betreft het aantal deelnemers. Ook het aantal vierdaagse- lopers zal uitgebreid worden en wel met vele tippelaars en verenigingen uit de wijde omtrek. De openingstocht zal worden ge houden op zaterdag 11 maart waarbij gebouw Irene als startplaats is ge kozen. De starttijd is tussen twee uur en half drie. Inschrijfgeld voor junio ren tot 14 jaar ƒ0,85, ouderen ƒ1, Militairen 0,85. De N.W-B.-Avondvierdaagse, de achttiende in successie, zal dit jaar plaatsvinden van 5 tot en met 9 juni. De adressen waar men kan inschrij ven zijn: J. F. Bakkeren, Rembrandt- laan 35a, tel. 63168, J. Terwiel, Singel 206 en A. C. Meeder, v. Esveldstraat 24a. SCHIEDAM. Door het bestuur van de Vereniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs te Schie dam, is aan B, en W, overeenkomstig het bepaalde in artike! 72 der Lager-' onderwijswet 1920 verzocht, mede werking te verlenen voor de bouw van een 2e tuLo.-schooi ten behoeve van deze Vereniging, In 1959 heeft het bestuur besloten een nieuwe schoolformatie voor uitgebreid lager onderwijs te stichten welke voor lopig is ondergebracht in 2 lokalen van het schoolgebouw Oostsingel 9. Inmiddels is het aantal leerlingen dat op 1 september 1959 81 bedroeg, zodanig opgelopen, dat per 1 september 1960 137 leerlingen waren ingeschreven. Verder zal op 1 mei 1961 een 5e leerkracht be schikbaar komen, zodat de school 5 lo kalen nodig heeft. Wanneer in het oog gehouden wordt, dat de school per 1 september 1961 en per 1 september Z9S2 zal worden gebreid met respectievelijk een 3e en 4e klas, waarvoor thans nog geen lokalen aanwezig zijn, dan blijkt de noodzake lijkheid voor de totstandkoming van een nieuw schoolgebouw voldoende. B. en W. adviseren de raad dan ook de ge vraagde medewerking te verlenen. VLAARDINGEN. Dinsdagmor gen bracht een drietal jeugdige technici uit eveneens drie verschil lende werelddelen een bezoek aan Vlaardingen. Het waren de architect Congora Rohde uit de Zuid-Ameri kaanse staat Peru, ir. Fong Lee, do cent aan de Cheng Kung Universiteit te Taiwan (Formosa) en Aaron Gri mes, chef op het departement van woningen en publieke gebouwen te Monrovia, hoofdstad van de Afrikaan se staat Liberia. Deze heren maken deel uit van een grote groep deelnemers aan de inter nationale bouwcursus, die met steun van de Nederlandse regering jaarlijks door het Bouwcentrum te Rotterdam wordt georganiseerd voor bouwkundigen uit de zogenaamde minder-ontwikkelde gebieden. Op het stadhuis kregen de technici een* toelichting op de Vlaardingse uit breidingsplannen en bouwactiviteiten aan de hand van kaarten en maquette's. Later werd de stad bezichtigd, welke, begunstigd door het stralende zonlicht, een bijzondere indruk op de bezoekers maakte. Ir. Lee liet tijdens de rondrit telkens weer stoppen om voor hem interessante doorkijkjes, huizen en kin dergroepjes te fotograferen. Zelfs een duiventil in de Westwijk ontging hem niet. Aangezien alle drie architecten uit een middelgrote stad afkomstig waren vonden zij Vlaardingen als vergelij kingsobject bijzonder interessant. Dat Vlaardingen in het algemeen de toets van de kritiek wel kan doorstaan bleek uit de spontane reactie van de heer Rohde uit Peru, die verklaarde dat hij achteraf bezien iiever in Vlaardingen dan in Rotterdam zijn intrek zou genomen hebben, Voor liefhebbers van moderne ste denbouw vond hij het hier een eldorado. Een vleiende uitspraak, welke zó spon taan werd gedaan, dat zij stellig niet al leen als een uiting van hoffelijkheid jegens de Vlaardingse ambtenaren, die het gezelschap begeleidden, mag wor den gezien. In de week na pasen zal in Rotter dam de derde ontmoeting van jongens- jeugdkoren plaatshebben uit verschil lende landen. De voorbereidingen ziin reeds in vole gang. De volgende koren hebben hun mede werking toegezegd: Zweden: Cathedral Choir; Noorwe gen: Nidarosdomens Guttekoor; Dene marken: Kirkedrengekortet; Duitsland- Knabenchor der Liebfrauenkirche, eine kleine Schola: Engeland: Hampstead Parish Church Choir; Frankrijk: Cho. rale le Lytrin cn Nederland: Jongens koor van de Cantory der Nieuwe Kerk uit Groningen en jongenskoor Feijen- oord. Gistermiddag om 1 uur is er een brandje geweest op de Spoorwegberm te Schiedam. Het vuur, dat door twee jon gens was aangestoken werd door de brandweer met zand gedoofd. 9 Vannacht om twaalf uur zag -een voorbijganger een deur open staan van een moffelinrichting aan de Noordvest- singel te Schiedam. Hij waarschuwde de eigenaar van het bedrijf die de politie alarmeerde. Uit het onderzoek bleek dat er was ingebroken, waarbij uit een bu reaulade in het kantoor een bedrag van 30,werd meegenomen en uit een doosje met geld voor een loterij een be drag van 32,25. De dader heeft zich toegang weten te verschaffen door een ruit aan de achterzijde van het gebouw in te drukken, Twee hoofdagenten van politie heb ben vannacht om 2.40 uur een kat gered die op één van de pijlers van de Appel- marktbrug te Schiedam zat. Een van de hoofdagenten zag het dier daar zitten en kreeg medelijden. Alleen was hij echter niet in staat het dier te redden. Daarom rie bij de hulp in van een collega. Met een bootje zijn zij naar de kat gevaren, die echter uit angst voor zijn redders in de uitgang van een rïoolpijp dook. De agenten hebben het dier ook uit die pijp weten te halen maar toen het dier op de vaste wal stond heeft het heel ondank baar de benen genomen. Een Deense zeeman is vannacht aan gehouden te Schiedam. Deze 20-jarige man morrelde op verdachte wijze aan de bestelauto van de heer A. G., die in de Gerrit Verboonstraat stond geparkeerd. Later bleek, dat hij onder andere een portierdeur en een ruit van de wagen had vernield. Volgens getuigen zou de man de indruk hebben gewekt met de auto weg ie hebben willen rijden maar zelf verklaarde hij, dat hij alleen maar in de wagen had willen slapen. Hij ver keerde lichtelijk onder invloed van sterke drank. De vertegenwoordiger J. K. uit Rot terdam verleende gistermorgen om 11.20 uur. toen hij met een auto van de Lange Kerkstraat de Broersvest te Schiedam opreed, geen voorrang aan de 9-jarige scholier R. 2., die op een fiets reed. De jongen werd aangereden en kreeg een gekneusde enkel. Hij is naar het gemeen teziekenhuis gebracht maar kon later weer naar huis. VLAARDINGEN. De onderafde ling van de C.J.V. „Liefde en Vrede", de Christelijke Korfbal Club „Spirit", heeft dinsdagavond in gebouw Muzan- da op gezellige wijze haar jaarlijkse feestavond gehouden. De voorzitter, de heer 3. 3. W, van Hejjst, memo reerde in zijn openingswoord, dat de prestaties op de groene velden helaas niet zijn om over naar huis te schrij ven, maar hij was van menning, dat men zeer zeker tot betere prestaties in staat is. De junioren van Spirit openden het gevarieerde programma met de opvoe ring van de komische opera „Eulalia". De manier waarop deze opera door een negental Spirit-enthousiastelingen werd gespeeld was zeer vermakelijk en on dervond de nodige bijval bij de vele bezoekers. Het blijspel „Gasten in eigen huis" door Dick van Maasland heeft als hoog tepunt van de avond de aanwezigen op prettige wijze weten te vermaken. Tij dens dit spel kwam men onder de in druk welke talloze moeilijkheden zich voor kunnen doen, wanneer men slechts emigratieplannen heeft. Na de vele ve wikkelingen die zich daarbij voordedidraaide het er op uit, dat, tenslotte maar werd afgezien van heel het emigreren. De lachspieren kwamen meermalen in beweging en daar was het alleen om te doen, tijdens dit jaarfeest. De medespelenden waren: Engei Roza, Ten van der Vaart, Ada Stolk, Koos van Heijst, Corry van Yperen- Klos, Horst Radema en Frans Oppe. Met samenzang van „Heer, blijf met mij, nu weer de avond daalt", werd dit geslaagde feest besloten. SCHIEDAM Geboren: Astrid C d v G M VJeesltens en M C C J ie "Wit; Wilhelmina d v J C Beijer en H Wamers. Overleden: D P M Bruinhof, 39 jr echtg van Ph C J Swinkels; J W van Waas. 76 jr, wed van J J Vorstenbos; MAM van den Berg. 73 Jr: C Hogenboom, 69 jr wed V M Kloos; H J M Pragt, 66 jr wed van B H Ronde; A van Hameien. 68 jr; N van der Sluljs. 70 jr; H G Wouters, 77 jr; J de Voogd, 86 jr wed van A Leeman. SCHIEDAM. Op de komende 35ste jaarvergadering van de Christe lijke Sportvereniging „H.B.S.S." zaljsèren, want de vorige wéék had een nieuwe actie worden ingeluid, die ~~"J 4—4 de nodige gelden bijeen zal moeten brengen voor een nieuw clubhuis voor deze vereniging, H.B.S.S, kent al Vele acties, zoais de drinkglazenactie, het doelpuntenfonds, H.B.S.S.-lucifers-ver- koop, en andere middelen om de le den te animeren geld te verzamelen om de clubhuiskosten, die in de tien tallen duizenden guldens gaan lopen, enigszins te dekken. Volgende maand zal op de levenver gadering een plan ter tafel worden ge bracht. onder de leuze: „Beurzen open en clubtent bouwen." De bedoeling van deze actie is, dat elk lid in een tijds bestek van twee jaar 25,zal opbren gen. Omdat het bestuur weet, dat dit voor sommige leden bezwaarlijk kan zijn, heeft men hiervoor de volgende oplossing aan de hand gedaan. Eik seniorlid ontvangt een bonboek je. inhoudende honderd bouwbonnen 5 25,welke van de hand gedaan moe ten worden. Nu kunnen de volgende mogelijkheden zich voordoen: men ver koopt 60 bonnen 15,en past 10, bij uit eigen beurs; of men verkoopt 60 bonnen en geeft toch uit eigen, beurs 25,de derde mogelijkheid is uiter aard het gehele boekje te verkopen en daardoor .25,-- af te dragen aan de bouwföndscommissie. Vbor de junioren zal een aparte regeling worden getroffen, zodat ook die kunnen medewerken aan de kleed lokalen, waarin zij later zelf de bo ventoon zullen voeren. VLAARDINGEN. De inzamelings actie van het Jeugd Rode Kruis van blikjes melk voor kinderen in Kongo is nu afgesloten. De verwachtingen ten aanzien van de resultaten in het gehele land zijn hoog gespannen: het aantal blikjes melk zal de 800.000 wel over schrijden, terwijl daamaasi. op giro 777 zeer aanzienlijke bedragen afkomstig van acties door de jeugd werden ge stort. De Vlaardingse schooljeugd van kleuter tot lyeeïst liet zich ook van een zeer goede kant zien. Door 61 scho len werden 13188 blikjes bijeengebracht en bovendien werd een bedrag afgedra gen van 2.467,94. Ieder zingt op eigen wijze; de kleuters kwam verguld met een blikje melk bij de juffrouw aandra gen; de lyeeïst stond een deel van .zijn zakgeld af. Maar allemaal hebben zij meegeleefd met de nood van de jeugd in Kongo., Het bestuur der afdeling Vlaardingen van het Nederlandse Rode constateerd, dat- hiermede spontaan werd beantwoord aan een der doelstel lingen van het Jeugd Rode Kruis. VLAARDINGEN. Nadat slechts twee ronden zijn gespeeld in de voor wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Vlaardingen 1961, begint er reeds enige tekening te komen in de strijd wie van de twaalf spelers straks in de finale hun krach ten mogen gaan meten met De Kluy- ver en Biel, In groep A gaat het er inderdaad naar nitzien, dat Nlestadt en Van de Kerkhoff zich zullen plaatsen, terwijl in groep B Van Veelen en Verburg de beste papieren hebben. Het honderdruitig bord kan echter soms spiegelglad zijn en verrassingen zijn derhalve geenszins uitgesloten. Zo moest gisteravond Van Woerden in zijn partij tegen Niestadt ondervinden dat hij onverwacht een schijf in het nadeel kwam door een kleine misrekening. Dit had echter tot gevolg, dat Niestadt meteen op winst kon gaan spelen. Wel iswaar forceerde Van Woerden door braak naar de damljjn, maar toen zijn enige overgebleven schijf werd ge kroond, werd de dam de eerstvolgende zet afgenomen, waarmede de zwart- speler zijn tweede nul kreeg te incas seren, want de vorige week had hij reeds van Mast verloren, zij het op het nippertje. Van de Kerkhoff kreeg het tegen Mast verre van gemakkelijk. In een moeilijk overzichtelijke stand moest laatstgenoemde een schijf prijsgeven. Wel kostte het de zwartspeler alle moeite om de numerieke schijvenmecr- derheid in winst om te zetten, maar even voor het vallen van het vlaggetje van Mast die met tijdnood te kampen had won hij op keurige wijze dankzij subliem eindspel. Door deze overwinning heeft Van de Kerkhoff de leiding genomen met 4 punten uit 2 partijen, tweede is thans W. H. Niestadt met 3 nit 2; 3. D. Mast, 3 uit 3; 4. H. A Lansber gen 2 uit 2; 5. N. Voogt 0 nit 1, ter wijl Van Woerden met twee verlies- partijen als hekkesluiter fungeert. In groep B behaalde Van Veelen zijn tweede overwinning in successie, waar van Janssen ditmaal de dupe werd, na dat hij een afruil verkeerd had beoor deeld. Vermeulen en Verburg gaven el kaar niets toe en pas tegen het midder nachtelijk uur werd remise overeenze komen. Stand in deze groep: 1. C. v. Veeicn 4 uit 2; 2. W. F. Verburg 3 uit 2- 3' J. Vermeulen 1 uit 2; 4 en 5, J. j' v Leeuwen en G. lansen, beide 0 uit 1; G. Buyse heeft helaas nog geen enkele partij kunnen spelen. (Van een onzer verslaggevers) De Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben gistermiddag goedkeuring gehecht aan de begroting voor het jaar 1961. De begroting heeft geen tekort en is sluitend. Een bedrag van f 1,8 mil joen Is evenwel bestemd voor extra-af schrijvingen. Op de laatste dag van de begrotings behandeling vergaderden de Staten on der voorzitterschap van mevrouw mr. Chr. A. de Ruijter-de Zeeuw, lid van Gedeputeerde Staten. Zij verving mr. J. Klaasesz, die de koningin vergezelde op het bezoek aan de Bollenstreek. De Provinciale Staten besloten, voor een bedrag van 100.000, het kasteel van het iandgoed „Huys te Warmont" aan te kopen. Er wordt nog overleg ge pleegd over de bestemming van dit kas teel. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat. het blijvend voor bewoning zal die nen. Een bijdrage werd verleend aan Het Zuidhollands Landschap, dat voor bijna ƒ500.000 -het londgoed heeft aan gekocht. Een voorschot van 230.000 werd verleend voor de bouw van de brug over bet Haringvliet. Deze bouw wordt gefinancierd door de N.V. Brugver- binding Haringvliet, die een lening van ƒ36 miljoen moet sluiten. (Van onze tafeltennismedewerker) De beide belangrijke wedstrijden om de topplaatsen in de eerste klasse afdelingen A en C van de af deling Rotterdam hebben vrij onver wachte resultaten opgeleverd. In hel algemeen waren de verwachtingen we! zo, dat zowel Xerxes 2 ais MiiK steamers 2 zich thuisspeiend zonden weten tc handhaven tegen resp. BTTC en IRO, maar de feiten wezen anders uit. In beide gevallen wonnen de gas ten, waardoor MUksteamers 2 een heel eind achterop is geraakt en Xerxes 2 de Jeiding aan IRO heeft moeten af staan, waarby het nog te bezien valt of de Xerxanen ooit nog de eerste plaats zullen heroveren. Ook onderaan gaat het hoe langer hoe meer spannen want daar kwam Sheii 2 tot een gelijk spel tegen Maasstad 3 terwijl Insulinde zowaar Shell 1 eer. nederlaag toebracht. Miksteamers 2 heeft op papier een ieb homogener team dan BTTC, dat ir, Miep v, d. Ree een voor de eerste klasse vrij zwakke plek heeft. Daartegenover staat echter het uitstekende spel van haar echtgenoot Cor v. d. Ree. Het dub bel moest beslissen en dit ging na een heel spannende strijd in drie games naa- BTTC. Het meest van deze uitslag wordt uiteraard geprofiteerd door leider 21 Up 3, dat zelf tegen Zuidwijk geen fout maakte en met 7—3 won. Met twee pus ten voorsprong heeft 21 Up 3 nu een vrij veilige positie, alhoewel het zowel BTTC als Miksteamers 3 nog ontmoeten moet Shell 2 speelde gelijk tegen de Maasstad 3 en de laatst plaats in A is nu voor GGD dat met grote cijfers, .van Over- schie '.verloor. 'Rateb .klopte; -Xgntes met 6—4.t De wedstrijd Xerxes 2-IRO had welter heel bijzonder..verloop.. Eerst nam- IRO een gedegen voorsprong van 3—0, maar daaraa werden de bordjes een tijdje radi- kaal verhangen. Tot 3—3 en toen natc IRO het heft weer in handen om uitein delijk met 73 te winnen. IRO heeft nu één punt voorsprong er, het zal Xerxes 2 hcei moeilijk vallen de jeugdige IRO knapen van de eerste plaats te verdrijven. Insulinde had nu meer piel- zier van Pietje Gijzen dan vorige week Een goed hattrick van zijn bat was ne grondlegger voor de verdienstelijke 7-i zege op Shell. Milksteamers 3, dat vr, was, staat nu weer onderaan. HTTC 1 drukte Feijenoord nog iets vaster op at laatste plaats, terwijl Naad 2 een regel matige 73 zege op Eendracht 2 bevoelt Reflex legde vast beslag op de tweede plaats door Elan 2 met 64 naar huis huis terug te sturen. Kees de Graaf >s Braak wonnen elk tweemaal. P.V.A. ten slotte had met Service weinig medelijden en won met 32. UITSLAGEN. le klasse A: Zuldwijk-21-Up 3 2—7. Roteb-Xerxes 64. GGD-Overschie 3—7. Shell 2-de Maasstad 3 5—5, MUksteamer 2-BTTC 4—6. B: Noad 2-Eendracht 2 7-3. Reflex-Elan 2 64, Insulinde-Shell 7—3 C: Xerxes 2-IRO 3—7, Service-PVA 2-8. HTTC 2-Feyenoord 7—3. 2e klasse A: HPF-Tava 2 10-0. HAP- het Centrum 2 46. IRO 2-Zuid 5—5. Shell 4-GGD 2 91, Milksteamers I-Euro poort 3 64. B: Nationale 2-Intiem 2 2-8 Elan 3-Kermandad 73. de Maasstad Eendracht 4 010, Gorminal 3-Wilton I 7—3, BTTC 2-In sul inde 2—8. C: Vanhos. sen 2-Onderduikers uitgesteld. Intom- Stadhuis 82, Tava-Noad 3 55, Geyen- oord 2-Gorminal 2 4S. WiJton-USV 3 7—3. D: MAF-RET 8—2. Eendracht 3-In- sulinde 3 9—1, Noad 4-PTTS 7-3, TOG; Shell 3 82, Gorminal 4-Xerxes 3 7—8 E: Contact-de Maasstad 5 37, Sielnwe?- de Hoilandiaan 7—3, USV 4-Favoriet 2 3—7, HTTC 3-Reflex 2 3—7, Wilton 3- Telefoon C10. ook stul H Wat tent öef ben D wer Wg D Ver skje beh Biet H die tuk „de WJ hei per N- I hui ma riei Bai wel der vac Kal zen TM zat! jan; C vaa lep ei® zjja k| ziel veis dé Bon reit 'H Ito; «r rie! eh Btó Had de man de belofte aan zijn vrouw moeten breken? De belofte, dat hl) geen medische hulp zou halen, hoe ernstig ook haar toestand zon worden? Dat is de vraag, die dinsdagmiddag de zaak tegen de 42-jarige trambestuur der H. W. alt Rotterdam beheerste, en waarop de Rotterdamse rechtbank op 28 februari a.s, in baar uitspraak een antwoord zal geven. Er bleef na de rechtszitting, die, behoudens voor de pers, met geslo ten deuren plaatsvond, nog een vraag over. Wat is er in die nood lottige nacht van de 27e juli 1960 nu eigenlijk precies gebeurd? Het zesde kind van de verdachte stierf die nacht vrijwel onmiddellijk na de 'geboorte; de vrouw overleed ruim twaalf uur later als een gevolg van het bloedverlies bij de bevalling. Dat waren de feiten, die vaststonden. Maar zelfs de patholoog-anatoom dr. L. Zeldenrust, die als getuige-des- kundige was opgeroepen, kon aan de hand van deze feiten en de latere sectie op de vrouw de reeks van tra gische gebeurtenissen niet recon strueren. De trambestuurder was de enige ge tuige geweest, maar de officier van Justitie, mr, J. M. van Leeuwen, noem- ae diens verklaringen onaannemelijk. De officier zelf echter kon evenmin een chronologisch overzicht geven. Dat was ook de reden, waarom hij de ver dachte geen ernstiger misdrijven ten laste had gelegd. De dagvaardiging bejperkte zÜl1 nu tot twee punten: pri mair dat ®e trambestuurder opzette lijk geen medische hulp voor zijn in een hopeloze toestand verkerende vrouw had gehaald een opzetmis- orijf, waarop maximaal een gevange nisstraf van 9 jaar staat en sub sidiair dat deze verzuimd had tijdig hulp in te roepen, een schuldraisdrijf. Hij eiste een gevangenisstraf van 9 maanden, met aftrek, de maximum straf voor dood door schuld. Het kind werd die nacht om half- vijf ln alle geheimzinnigheid geboren, vier weken te vroeg; zelfs de vader was niet in de kamer. Vrijwel onmid dellijk na de geboorte overleed het. Door verstikking, zoals dr. Zeldenrust bij de sectie concludeerde. Maar hij kon niet zeggen of de oorzaak een na tuurlijke, dan wel een onnatuurlijke was geweest. De man ontkende dit laatste. Wel verklaarde hij dat het kind niet gewenst was door de vrouw, die al enkele jaren enigszins zwaar moedig was. De man zei tijdens de zitting, dat hij tevoren een dokter had willen halen, maar zij praatte hem dat uit het hoofd („het kind kon nog niet geboren wor den, wat zouden de mensen wel zeg gen en kreeg uiteindelijk de be lofte dat hij onder geen omstandig heid hulp zou inroepen. Pas de vol gende middag, acht uur na de beval ling, stuurde de man toch zijn oudste zoon naar een arts. Toen was het te laat; de vrouw overleed kort daarop. Op de belofte herriep de trambe stuurder zich later. Maar hij gaf nu toe, dat het inoerdaad verstandiger was geweest een dokter te roepen. De officier van Justitie zei in iwt requisitoir het verloop van de gebeur tenissen, zoals die door de trambe stuurder waren omschreven, als on aannemelijk te beschouwen. De re acties waren niet normaal geween voor een man, die in één dag zijn vrouw en kind verloor. De verdachte had bovendien tijdens het vooronder zoek tot drie keer toe afwijkenae ver klaringen afgelegd. Maar hij kon een andere theorie niet met bewijzen ste ven. In ieder geval was, naar zijn me ning, sprake geweest van een g10" nalatigheid en daarom eiste hij maximumstraf voor dood door schuld. De verdediger, mr. L. H. W. W Sandick, verwierp de gedachte aan ees misdrijf. Daarvoor ontbrak ieder mo tief; de verstandhouding in het g«r|B was goed geweest. Wel had de man zich z.i. die avond bijzonder slap gr* dragen, maar dat kon men ham geb'® de gebeurtenissen niet verwijten. De trambestuurder leefde onder een w* kere dwang van ae vrouw. Hij vro«ï vrijspraak. fet StOc Otic Kop Abe Um Amj Sru/ De door de publiciteitclub ,,Rot'?J dam uitgeschreven affichewedstn t.b.v. het V.V.V. beleeft donderdag februari haar hoogte punt in de at® «fes set j-cuiuan naar noogte punt in ae 0 bieding van de bekroonde affiche sa: het V.V.V. bestuur. Deze bijeenkomst vindt plaats in 4 mis Nautiluszaal van het Holbetahuis, f" acht uur. Tevens zullen alle ingezonde affiches daar tentoongesteld worden De jury bestond uit de heren A. Steyn, drs. J. Opperheim en A. v>® Schutter. Bow dm Slee Bert Prat kSn Zilii ben Eetó T*e |tad Z.-1 mt» Dui wt. nog «ie f tone

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2