mari-staking BRITS-DUITS VOORSTEL TE PARIJS? Kleuter ban? voor Beerman k Engeland lid van E.E.G.? Ook Kasavoeboe tegen resolutie va Onderzoek: eigen raketprogramma voor Nederland? Met mes gestoken loodgieter bekent aanrandingspoging LUNS woedend oo socialist De Kadi „Oppositie om oppositie" met t.v. Soekarno Kennedy als gast naar de van VS. Aanslag op soevereiniteit Kongo „BELEID IS NIET VERANDERD" ,Armalite'-geweer afgekeurd E1 Commissie moet het debat voorbereiden ter sprake? Ook Nieuw-Guinea Jiun de gelegenheid zal geven DE BILT:'ZACHT EN WAT REGEN r N' II VKIJDAG 24 FEBRUARI 1961 TWINTIGSTE JAARGANG No. 4842 Jirecteur H. DE BUIG H oof ri r eri a c teurt u j Staking Amerikaanse iluchtvaart opgeheven De gehele zomer bloemen in huis en tuin! Gebr. BROEKHUIZEN n.v.^ POSTBUS 45 V LISSE In leven Lloyd naar Bonn (Van onze parlementaire redacteur) EN woedende minister Luns slingerde donderdagmiddag in de Tweede Kamer de socialist De Kadt het verwijt in het gezicht, dat de socialisten ten aanzien van Nieuw-Guinea oppositie voeren om der wille van de oppositie. Het be leid van de Nederlandse regering is hetzelfde beleid als wat 5? Proeffabriek (Van onze parlementaire redacteur). Het is niet waarschijnlijk, dat de nota inzake de reclame-televi sie spoedig door de Tweede Ka mer zal worden behandeld. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat er een bijzondere commissie van onderzoek zal worden be noemd om het debat voor te be reiden. door vorige kabinetten jarenlang is gevoerd en dat gesteund werd door vooraanstaande leden van de P.v.d.A., riep mr. Luns uit. „Maar niet door de fractie", schreeuwde een roodaanlopènde heer De Kadt, die snel door voor zitter Kortenhorst werd afgeha merd, om de minister in de ge legenheid te stellen, zijn antwoord- rede voor te bereiden Minister Luns zei niets meer, pakte zijn tas en beende met grote stappen de Kamer uit. f»esefi rokken beide staatshoofden Eerste radijs: 51 cent Het Witte Huis in Washington heeft bekendgemaakt dat presi dent Soekarno van Indonesië eind april een bezoek zal brengen aan de Ver. Staten als gast van presi dent Kennedy. Soekarno zal daar mee het eerste staatshoofd zijn dat een bezoek brengt aan Wash ington sinds president Kennedy op 20 januari jl. zijn ambt aan vaardde. De woordvoerder van het In donesische ministerie van Buiten landse Zaken in Djakarta, Har- sono, deelde mee, dat een ontmoe- hun vriendschap te hernieuwen en zeer nuttig voor Kennedy zal zijn om met Soekarno zaken van wederzijds belang te behartigen" Grenzen Aanval '-gerit erdami Wttts d» Wlthstraat 29. Telet. 11S700 (8 L). Postbua 1112 Postgiro No 424518. :«a - KlachtenrHenst abonnementen J.S.3 -19.30 uur. Zaterdag» 17—18 uur Telefoon 115700. VGravenhase: Huygensplein l, Telefoon 183487 (3 lijnen). Postbus 1001 Postgiro No. 424867. Klachtendienst 18.3019.30. Telefoon 362569. Dordrecht: Spulweg 132 Telef. 4570. Schiedam: Aleldastraat 23 Telet. 65451, AtxmnementspriJ» 61 cent per weet, f2.65 per maand, 1759 per IwartaaL Losse nummer» 15 cent Verschijnt dagelüh} (Geldig tot zaterdagavond) ZACHT WEER Zacht weer met opklaringen, maar ook plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Morgen; Zon op: 1.36 «aan op; iSM Onder: 18.12 Onder: 4.35 L)r J A H 8 BKMNb Öi.UT dat de februari-staking in de hoofd stad uitbrak. Het was het eerste collectieve ver- jet tegen de willekeur waarmee de Duitse bezetter tegen de Joden optrad. Een paar dagen tevoren waren enkele honderden Joodse jonge mannen van 20 tot 35 jaar op hondse wijze uit de hoofd stad-weggesleept. Vrijwel allen zijn in concentratiekampen om he* leven geko men. De staking was een overrompelend en niet te stuiten, spontaan verzet van de Amsterdamse burgerij, waartoe het initiatief genomen werd door enkele ar beiders. Het al enige tijd smeulende vuur der verontwaardiging sloeg plotseling naar alle kanten uit zodat voor de eerste maal van een massaal volksverzet kon worden gesproken. 'Voor de verdere ontwikkeling van de stemming en van het verzet in ons land is deze staking van grote betekenis ge weest, zo constateerde in 1947 het or gaan van het rijksinstituut voor oorlogs documentatie. Top-over leg binnen esteuro pese A de oorlog is rondom de herdenking van de februari-staking een troebel politiek spel gespeeld. Van communistische zyde eiste men - ten onrechte de eer voor zich op, de staking georganiseerd te hebben. In de loop der jaren is zodoende de her denking voor verschillende communis tische propagandadoeleinden misbruikt. Van een eensgezind herdenken van wat in ae februari-dagen 1941 gebeurde, was geen sprake. De herdenking droeg een gespleten en onbevredigend karak- ter. Het Amsterdamse Gemeentebestuur doet ditmaal een poging om onder dit verleden een streep te zetten. Het tijd stip van de herdenking bij het monu ment „De Dokwerker" op het Jonas Da niël Meyerplein wordt verschoven van 's morgens 9 uur naar 's middags 1 uur. Er zal één herdenking zijn en de or ganisatie daarvan ligt in handen van het stadsbestuur. Ditmaal dus geen afzon derlijke herdenking der communisten. Wij hopen dat dit pogen van het Am sterdamse bestuurscollege slagen en dat er geen diasoawfeo ïHlIen gehoord, *De herdenking van de februari-staking dient een waardig Karakter te dragen niet in de laatste plaats ter nagedachte nis van de vele Joodse medeburgers die niet ztfn weergekeerd. -t President Kennedy heeft gisteren het einde aangekondigd van de staking der boordwerktuigkundigen van Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen. De staking heeft zes dager, geduurd. Een presidentiële commissie zal een onderzoek instellen naar het geschil tussen de werktuigkundigen en de di recties der luchtvaartmaatschappijen. Minister Beerman heeft gistermiddag op de „Zuiderkruis", die met 624 spijtop tanten aan boord in de Amsterdamse ha ven was aangeko men, tevergeefs ge probeerd 't dochter tje van de familie Hoedt ,met behulp van een pepermuntje wat vriendelijker je gens hem te stem men. De kleine bleek niet gediend te zijn van de ministeriële surprise. Zij hield haar mondje stijf ge sloten en probeerde de band van de mi nister weg te duwen. Op het laatst barstte zü zelfs in tranen uit Minister Beerman sprak met vier van de 125 gezinnen, die de „Zuiderkruis" aan boord had, over bun toekomstplannen in Nederland. Hij was al In IJmuiöen op het schip gestapt, om, zoals hü zei, „naast de gegevens uit de dossiers ook de men selijke achtergron den te kunnen be zien". Tegen half twee verliet de mi nister de „Zuider kruis". Honderden mensen waren bh de etablis sementen -.vau.r/de Stoomvaartmij. „Ne derland" aanwezig om bun familieleden en kennissen onder de spijtoptanten wel kom te heten. De passagiers waren aan boord gegaan in Soe- Priok Hun'vêmwbllngen waren over het algemeen hoopvol gestemd Het overgrote deel van deze spijtoptanten zal echter voorlopig op overheidshulp zijn aangewezen. B van boord Terwijl de repatrianten vaak rillend van de (lichte) kou vertelde minister Beerman aan verslaggevers, dat sinds 1955 rnim 7500 ^iitoEL naar Nederland zijn gekomen. Enkele tientallen van deze meusen WïUen nu, "volgens de minister, weer terug naar Indones,c, maar de Tad" ree<pLSerTlrrenteoSenêpt werden zij met 21 autobussen naar alle delen van het land vervoerd, waar zij voorlopig in contractpensions zullen worden gehuisvest» Advertentie* 50 qrootbioemige gladiolen j22 stuks voor li ontvangt 25 tjjkbioeiende anemonen - hiervoor: 40 ranonkels in prachtmengeiina slechts A 85 25 afrikaanse kofenlsliesflxiasj 50 klavertjes vier (Oxa!is)> Planiaanwijzing 10 weiriekende tuinfraesia s wordt gratis 10 Ornithogalum Thyrsoides bijgevoegd, (demeesthoudbare snijbloem) 5 rijkbloeiende dahlias 6 snijbloemplanten in verschillende soorten Bovendien ontvangt iedere^ besteller gratis I kamerórchidee - (Bletitla Hyacintha). r Na Tsjombe heeft nu ook Kasavoe boe zich uitgesproken tegen rlng van de maatregelen die in de jongste resolutie van de Veiligheid raad 2ijn vervat. Kasavoeboe zegt dat deze maatre gelen „een aanslag op de soevere:in- teit van Kongo" vormen en dat „het Kongolese volk de uitvoering van deze maatregelen of pogingen utiooit zal toestaan". De acht Belgische soldaten die in 'Stanleystad worden gevangen geh den, verkeren in goede welstand. Kasjamoera, de' communistische .Xoemoemba-aanhanger die in dei pro vincie Kivoe de scepter zwafi(*®> 1S intussen woensdagavond als geva g ne, roet een gewapend geleide va Kongolese soldaten, uit Boekavoe - trokken, naar aangenomen wordt in de richting van Stanleystad. - Saioemoe, commissaris J?n ae machthebbers in Stanleystade "„man die eens gedreigdh^fta.! Europeanen in Boekavoe te :1den. is naar verluidt spoorloos dwenen. Men meent te weten dat W uit de gratie is bij Manz:kala, ?TJ> ctaal premier van Kivoe en een gema- ■-tigd man. - De secretaris-generaal van de V. N. Hammarskjoeld, heeft verklaard de verzekering te hebben ontvangen uit Stanleystad dat de acht Belgische ml- Utairen dic daar gevangen worden ge houden in leven zijn en een goede be handeling genieten. ne vertegenwoordiger m Kongo van de V. N., Dayal, heeft meegedeeld, dat de autoriteiten in Stanleystad ..ontwijkend" zijn geweest over liet lot van 'n aantal Kongolese politieke De- vangenen aldaar. Er konden geen dui delijke inlichtingen verkregen worden over deze mensen en er waren „hard- nekklge geruchten", dat zy uit de weg geruimd waren, aldus Dayal. Volgens goedingelichte kringen te New York heeft Hammarskjoeld gis teren besloten de Afrikaanse landen te verzoeken met spoed 3500 man te sturen ter versterking van het leger der V.N. in Kongo. Hammarskjoeld wil de strijdmacht der V.N. op 23.000 man brengen. Verder werd vernomen dat Ham marskjoeld. aan België een scherpe nota heeft gezonden waarin naleving wordt geëist van de jongste resolu tie van de Veiligheidsraad tot terug trekking van alle Belgisch en ander buitenlands militair en para-militair personeel, huurtroepen en politieke adviseurs, niet onder V.N.-commando, uit Kongo. MET hulp van een Frans instituut willen de Springstoffenfabrieken N.V. en de Artïllèrie-inrichting onder zoeken, of het mogelijk is, een Neder lands programma voor de bouw van raketten op te stellen. Voorlopig is het niet de bedoeling, nieuwe geleide pro jectielen te construeren; men noudt zich de eerste tijd bezig met algemene research. Het Franse instituut is de Societe d'Êtude de Propulsion par Reaction (S.E.P.R.) in Viilejuif bij Parijs, dat verscheidene Franse bedrijven, waar onder de monopoliehoudster voor de Franse kruitproduktie, overkoepelt. Met de S.E.P.R. is onlangs een over eenkomst gesloten, waardoor ons land van de Fransen alle beschikbare technische hulp kan krijgen. Ook zal Nederland dank zij deze overeen komst over wat men noemt de „know how" van de S.E.P.R. kunnen be schikken. ONDSKANSELIEK Adenau er, die in Bonn is terugge keerd na een informeel gesprek met de Engelse premier Maemillan zou de Westeuropese Unie nieuw leven willen inblazen en daarmee min of meer gestalte geven aan dit door minister Luns geopperde denkbeeld. Men verwacht dat West-Duits- land en Engeland aan Frankrijk en de andere bondgenoten zullen voorstellen op de bijeenkomst van de Westeuropese Unie, die maan dag a.s. in Parijs begint, de WEU te maken tot een forum op top niveau voor politiek overleg tus sen Engeland en de rest van Euro pa. Zowel van Britse als Westduitse kant is gesproken van „top-ni- veau", maar volgens diplomatieke waarnemers verstaan beide par tijen hier iets anders onder. De Westduitsers zouden bijeenkom sten van regeringsleiders willen, terwijl de Britten overleg op mi nistersniveau voldoende zouden achten. Adenauer heeft in Londen voorts duidellik laten merken, dafc hij gekant is tegen de Gaalle's plan voor een „Europa van de vaderlanden". De Westduitse bondskanselier zou daar naast verklaard hebben, dat bij graag zou zien, dat Engeland volledig lid van de EEG. „WortLXAd.enau.er vzpujrich ervan bewust zijn, dat de Britse" rege ring pas na bet economische cvericg tussen Frankrijk en Engeland, dat maandag begint, een besluit kan nemen over de aard van haar toekomstige banden met het vasteland van Europa. Mocht dit overleg met succes bekroond worden, dan verwacht Adenauer dat het gevolgd wordt door economische besprekingen tussen Engeland, West- Duitsland, Frankrijk en Italië. Diplomatieke waarnemers in Londen vragen zich echter af of Nederland wel in zijn schik zal zijn met een der gelijke procedure,- nu het bij monde van zijn minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, duidelijk heeft laten weten, dat het niet voldoende door zijn grote bondgenoten geraadpleegd is op de topconferentie van de landen van de EEG, die in Parijs gehouden is, Adenauer zou in Londen echter ver klaard hebben ervan overtuigd te zijn, dat de „verwarring", die de Nederlan ders in Parijs „van de kook" heeft ge bracht, zich niet zal voordoen op het komende topoverleg van de EEG- lanöen, dat in mei te Bonn gehouden zal worden. Bondskanselier Adenauer zou Mae millan verder gezegd hebben, dat hij op het ogenblik niet optimistisch ge stemd is wat het vooruitzicht op een topconferentie tussen Oost en West betreft. Adenauer is van mening, dat de Duitse kwestie en het Berlynse vraagstuk nooit de belangrijkste oor zaken zijn geweest voor de spanning in de wereld. Hij blijft het standpunt innemen, dat de huidige spanning het gevolg is van het verlangen van de communisten om de wereld te over heersen en de dreiging van de kern wapens. De Duitse woordvoerder von Eck- bardt legde de nadruk op het verschil tussen een oplossing op korte en een op lange termijn van het probleem van de betalingsbalansen. Hij ver moedde dat besprekingen welke de Britse minister van Financiën, Lloyd. de volgende maand in Bonn zal voe De 20-jarige loodgieter .1. D. uit Am sterdam, die op 7 februari op de stille Passeerdersgracht in do hoofdstad door de 27-jarige mej, N. E. twee beer met een stiletto-mes in de borst werd gestoken, nadat hij haar had lastig gé vallen, heeft gisteren aan de zedenpo litie bekend, dat hü inderdaad het plan had deze vrouw aan to randen. Bovendien is gebleken dat hij een half uur vóór hij deze vrouw bp de Passeerdersgracht aanviel, in dezelfde buurt gepoogd heeft een andere jonge vrouw aan te randen. President Tsjombe van Katanga heeft een lijfwacht gekregen. De gala- uniformen doen denken, aan die van de Franse republikeinse garde. oplossing op lange termijn zuilen be treffen". Bij een oplossing op langere termijn zuilen meer landen betrokken zijn. Lloyd vertrekt op 6 maart naar Bonn en keert 8 maar* naar Londen terug, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van Financiën meegedeeld De oplossingen die op het ogenblik onderzocht worden, betreffen verste viging van de positie van het Inter nationale Monetaire Fonds, meer West duitse hulp aan de in ontwikkeling achtergebleven gebieden en een nieu we verdeling van de lasten van de ver dediging van het Westen. Van onze Haagse redacteur) Het door de N.V. Artillerie Inrich tingen gepresenteerde geweer „Arma- lite A.K. 10" maakt geen kans meer om het nieuwe geweer van onze landmacht te worden. Hoe goed het ook geconstrueerd is, het heeft nog diverse onvolkomenhe den. Op het complex van de Nederlandse Springstoffenfabrieken in Ouderkerk aan de Amstel is al een proeffabriek op laboratoriumschaal klaargekomen. Er zijn hier speciale voorzieningen getroffen voor de veiligheid in het bedrijf en de omgeving. Nog niet bekend is, waar even tuele proeven met raketbrandstoffen door de Springstoffenfabrieken sa mengesteld, zullen worden genomen De bevolkingsdichtheid van ons land maakt het niet gemakkelijk, hiervoor een geschikt gebied te-, vinden. Volgens de leider van het raket- brandstof-prögramma van de Spring stoffenfabrieken, dr. J. Trommel, is de S.E.P.R. het grootste Europese insti tuut dat zich bezighoudt met de ont wikkeling van vaste en vloeibare brandstoffen voor raketten. Dit zou iets ongebruikelijks zyn. Toch zou met het instellen van deze commissie geen precedent geschapen worden, omdat het in het verleden al meer is voorgekomen, dat de monde linge behandeling van een nota schrif telijk wordt voorbereid. We herinne ren aan de middenstandsnota, de gas- nota en de nota inzake de kernener gie. De meeste Kamerleden voelen wei nig voor overhaasting met deze mate rie. Hoe de bijzondere commissie zal worden samengesteld is nog een vraag van onderling beraad. Enerzijds wil men culturele en economische specia listen aan het werk zetten, anderzijds juridische deskundigen. De grote vraag is, of de nota wel in ren „de voorbereidende fase van de j overeenstemming is met de toezeggin- gen, welke staatssecretaris Scholten heeft gedaan by de jongste begrotings behandeling. Hij heeft toen aangekondigd een staatscommissie te benoemen, die de wettelijke regeling van het omroep- en tv-bestel moest regelen. Deze commis sie zou onder leiding komen te staan van prof. mr. L. W. G. Schorten. In de vaste commissie voor O., K. en W. heeft de staatssecretaris later ge zegd, dat hij van plan was dt TV-nota en het debat, dat de Kamer daarover zou houden, aan de staatscommissie ter hand te stellen als bijdragen var, re gering en volksvertegenwoordiging in het onderzoek van de commissie-Schol ten. Maar, zo zegt nu een aantal Kamer leden, dan had de staatssecretaris met een andere nota moeten komen De nota gaat in zekere zin uit van het bestaande bestel en zij wenst ook ga ranties dat dit bestel blijft bestaan. Zij hebben er waardering voor. Het is dan ook logisch, dat eerst een wettelijke regeling van het bestaande bestel wordt gecreëerd. Daarna kan men dan over bijkomstigheden als re clame in de T.V. gaan spreken. Staatssecretaris Scholten moet ech- deze commissie gaat verschaffen is men en ook de opdracht, welke hij aan ter de bewuste commissie nog Deuoe- nixnmer gedetailleerd bekend gemaakt. In deze situatie voelen verschillende fracties er niets voor de nota in open bare behandeling te nemen. jrLaat eerst de commissie-Scholten haar rapport maar eens uitbrengen. Dan weten we in ieder geval, waar we nu aan toe zijn". De reclame TV is geen dringende zaak. Zij zal hoogstens in 1964 ac tueel kunnen worden, omdat eerst dan het tweede TV-net ter beschikking kan komen. Met de bouw van het tweede TV-net behoeft niet zo lang te worden gewacht omdat de NTS daar ook be langstelling voor heeft. Hoe de exploi tatie van dit tweede net zal zijn, doet thans niet ter zake. Primair is van belang of er nu eindelijk eens een wettelijke regeling van het omroep- en tv-bestel komt. Eerder op de middag bad de minister zyn meningsverschil met een andere so cialist, jhr. Van der Goes van Naters, bijgelegd.- Deze had de bewindsman woensdag vertoornd, door diéns Euro pese gezindheid in twijfel te trekken. „Oppositie om de oppositie", riep de minister ook toen al. „Ik heb) nooit zo iets meegemaakt". Jhr. Van, der Goes van Naters repli ceerde donderdag, dat de bewindsman vermoedelijk een grapje had gemaakt. „Wij willen het buitenlands beleid geeo onderwerp maken van binnen landse politieke meningsverschillen". „Inderdaad", dupliceerde mr Luns, „dan heb Ik een grapje gemaakt" En wijsgerig voegde hij daaraan toé. dat hjj wel eens betere grappen had ver kocht tn de Kamer. De stemming in de vergaderzaal leek aanmerkelijk beter De socialisten na men iets van hun kritiek op minister Luns terug en de bewindsman retireer de enigszins door te stelleo, dat hij heus wel bereid was tot intergouvernementeel overleg met de E E G -partners, als dat overleg de supra-nationale ophouw van Europa niet zou schaden en tn verdragen zou worden vastgelegd, en als er ga ranties zouden komen voor ieders auto nome beslissingen Hij had ai contact met de Luxemburgse en Italiaanse re geringen gehad. Maandag hoopt hij in Parijs de heren von Brentarvo en Couve de Murville te ontmoeten, alsmede minister Segn-i van Italië. Getracht wordt, de eenheid in de Benelux te herstellen. i? Aan de veiling Westerlee in de Lier werd donderdag de eerste radijs aan gevoerd. De prijs was 51 cent per bosje. Waarnemers in Djakarta speculeren er op, dat de bespreking „van zaken van wederzijds belang" zou kunnen wijzen op een mogelijke wijziging in de Amerikaanse politiek ten opzichte van Nederlands Nieuw-Guinea. De Amerikaanse regering heeft tot dus ver passieve steun aan Nederland ver leend waarbij Indonesië's aanspraken op het westelijk deel van Nieuw-Gui nea niet werden gesteund. Het bezoek aan Washington zal plaatsvinden tijdens de nieuwe we reldreis van Soekarno, die.op 16 april begint. De uitnodiging is door Kenne dy gedaan via de Amerikaanse am bassadeur in Djakarta, Jones. Eerlyk gezegd waren ook andere Ka merleden wel geschrokken van het standpunt van minister Luns ten aan zien van het Europese topoverleg. Zjj hadden waardering voor zijn taktiek n steunden het beleid, maar de uitspraak, dat het overleg toch nip: zou doorgaan, als Nederland zicb afzijdig hield von den zij toch wel te optimistisch. Zonder het standpunt tn te nemen van de socialisten i Nederland moet per sa meedoen) bonden mr Rlaisse en mr. Blesheuvel de minister op het hart. een alternatief te zoeken, voordat In mei het topoverleg van klein Europa wordt voortgezet. 0 Op de rijksweg ten noorden van Wolvega kwam donderdagmorgen een personenauto in botsing met een te genligger. De bestuurder van de per sonenauto, de 41-jarige vertegenwoor diger H. Timmerman uit Steenwijk verloor daardoor het leven. Een storing uit Frankrijk trok in dë loop van de nacht naar de Noordzee. Bij het voorbijtrekken viel in ons land overal regen, in Limburg plaatselijk ongeveer 25 mm. De storing bracht ook een wijziging in de hoogtestroming boven West- Europa. Ons land komt nu in de ko mende dagen binnen d-e invloedsfeer van oeeaandepressies met aanhouden de aanvoer van zachte oeeaanluoht en af en toe wat regen. De minister zei. hiermee reeds bezig te zijn Maar. zo voegde hy aan het einde van zijD betoog er aan toe. er zyn grenzen Niet onder alle omstan digheden moetftD wij meedoen W(j moeten autonoom over onze buiten landse politiek kunnen beslissen De Kamer had geen gelegenheid meer te antwoorden, maar daar de minister zich bereid had getoond tot nader overleg met de andere EEG-part ners. leek het of de sfper, die woens dagavond laat wat vertroebeld was door de houding der socialisten, weer was opgeklaard en eigenlijk verwacht te niemand bij de behandeling van de begroting van buitenlandsp reken nog nieuwe emotionele momenten. Toen kwam de heer De Kadt, die op scherpe wijze het Nienw-Guinea-beleld aanviel. „Deze politiek is in strijd met alle Nederlandse belangen. Heeft bet fZIe verder pag. 3. 6e kolom) Donderdagmorgen ls in Lewedorp onder de gemeente 's-Heer-Arends- kerke de 72-jarige landbouwer M. V. tijdens werkzaamheden op het land onder een landbouwtrekker bekneld geraakt en op slag gedood. -

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1