Wellicht zaak „Watho" nog der minne te schikken G.E.B. heeft reeds anderhalf jaar twee exemplaren ere# waar Binnenkort trommels voor Animo's drumband Grote belangstelling voor openingstocht N.C.W.B Geen gegadigden voor leeg staande huurwoning 111 Er VAT ERVE Commentaar W. IFesseïs Diverse motieven Talentenactie gaat door RADIO en T.V. reparatiedienst COWZY tel. I988EI Eerste paal nieuw bedrijfspand M. den Haan Herdenkingsdienst „Guido de Bres" Open brief Anderhalf jaar R. de Vuyst overleden Erfpachtsuitgifte Lichtstoet-B evrij dïngsdag Ruilbeurs Verzamelaar Minnelijk schikken Gymnastiekuitvoering van N.Ï.O. Maasland Festiviteiten in Schiedam Mieke Marges beleefde een grootse dag Uitvoering O.B.K. Repetitie Feij enoord-Moskou Maassluis Brandweer had rustig jaar Jeugdconcerten Inbraak in dekenfabriek Excelsior verloor van Zwaluwen Hoek van Holland Lampionoptocht Schöölvoeibai „Poort van Europa" hield tafeltenmstnersQooi Tanker van 75.000 brt. in Europoort Chr. Nat. kleuterondenvijs leent anderhalve ton „Juliana" gelijk tegen A.M.VJ./Smash (2-2) DAt TROUW „Dinsdag 7 maart 1961 Bidstond in Julianakerk SCHIEDAM. Het koperen regerings-jubileum van H.M. Ko ningin Juliana is in Schiedam op passende wijze gevierd. Van alle openbare gebouwen wapperde fier de nationale driekleur, ter wijl Schiedammers eveneens ge hoor hebben gegeven aan de op roep van burgemeester, mr. J. W. Peek om de vlag uit te steken, om daarmede erkentelijkheid te betuigen met de kronings-herden king van onze Vorstin. Bovendien was Mieke Marges maandag de gelukkigste Schiedammer, omdat zij was uitgekozen om namens deze stad deel te nemen aan de bloemenhulde, die H.M.-Koningin Juliana ten deel is gevallen op het Huis ten Bosch in 's-Graven- hage. Burgerlijke stand van Vlaardingen «ft V LAARDINGEN Er is weer nieuw licht gekomen in de zaak G.E.B. VïaardLngen contra de finna Watho. De heer W. Wessels die, zoals bekend, Vorige week commentaar leverde op de houding van de gemeente Viaardin- gen ten opzichte van het aanbrengen van elektrische warm waterapparaten op leidingen, die op het gemeentelijk net zijn aangesloten, gaf gisteren opnieuw een uiteenzetting over de ontwikkeling in deze kwestie. zijn schrijven aan, dat hij het Vlaardingse GE.B. wel degelijk in de gelegenheid heeft gesteld het apparaat op veiligheid te toetsen. In oktober of november 1959 stuurde hij aan het bedrijf twee instal laties; een zg. naakt en een normaal model. Hierbij zond hij eveneens de af wijzende beschikking van de Kema (het rapport uit 1954). De ingenieurs kregen gelegenheid om te zien of de fouten, die er in het oude apparaat scholen, in het type van 1959 nog aanwezig waren. Voorts heeft de heer Wessels een be loning van vijfhonderd gulden uitgeloofd voor degene, die kan aantonen dat zijn produkt niet aan de redelijkerwijs te stellen eisen voldoet. Vorige week donderdag meidden wij reeds, dat het G.E.B. in Vlaardingen, evenals overigens' veie andere energie, bedrijven, de verbruikers van elektri sche stroom waarschuwde, dat het ge bruik van dergelijke apparaten, merk .Watho, verboden is. Het bedrijf voerde als motieven aan, dat de installatie niet van een Kema-keur is voorzien en ■niet door erkende installateurs wordt geplaatst. De heer Wessels leverde hierop het commentaar, dat het over- - grote deel van de elektrische huishou delijke apparaten niet door de Kema is gekeurd. Krachtens zijn status als fabrikant van het bedoelde artikel ;meende de heer Wessels, directeur van de Watho, echter, dat hij wel degeiijk .bevoegd was tot het installeren van zijn produkten. De directeur van de onderneming heeft gisteren een „open brief" uitgevaardigd, waarin hij onder andere opmerkte, aat iret G.E.B., ondanks het feit dat het er mee bekend was, da. de heer Wessels een persconferentie zou beleggen, om .hiërarchieke redenen" niet bereid bleek hiernaar eveneens een ambtenaar a£ te vaardigen. Over het vraagstuk het ter sprake -brengen van het Kema-rapport voor der gelijke apparaten in het algemeen en het warm wa terapparaat in het bijzonder, merkt de heer Wessels op. dat het rapport over ,zyn vroegere warmwaterapparaat, dateert uit 1954 en betrekking heeft op eèn installatie, die op zeer vele punten geheel verschilt van het huidige. Voorts vraagt de heer ^.Vessels zich af. of het GJS.B. te Rotterdam wellicht be kend wil maken welke ongunstige er varingen zij met zijn installatie heeft opgedaan. Als bijzonderheid vermeldt hij, dat de afdeling watervoorziening van het gemeentelijk apparaat te Rotterdam, op aanbeveling van het GE.B. twee warm waterapparaten "van het merk Watho, heeft besteld. Ook stelt de heer Wessels d*e vraag, waarom de gemeente hem niet gerechtelijk vervolgt, als zij meent in haar recht te staan. Hij stelt dat de ge meente meent dat de .Watho iets doet ■wrat ze niet mag, 'maar.daarvoor denver- bruikers aansprakelijk', stdït. Tenslotte schrijft de directeur van de onderneming het volgende: ,.Ik verzoek met klem; wanneer ik iets doe wat ik niet mag doen, pak me dan. Doe ik niets wat ik niet mag doen, laat me dan met rust". De heer Wessels voerde vervolgens op VLAARDINGEN. Bij een verkeers ongeluk is maandag om het leven ge- l&men de heer B. de Vnyst uit Vlaar dingen, die in de bezettingsjaren een E^tieve en leidende rol heeft gehad in het *Verzet. J - Als gezagvoerder ter koopvaardij net 'bationaal socialisme in Duitsland uit ^rtgen waarneming kennende, wantrouwde «HH reeds In de eerste bezettingsmaanden •alle garanties tot naleving van het oor logsrecht van de z.g. rijkscommissaris en ■trof hij voorbereidselen voor verzet zodra «He garanties waardeloos gebleken zouden Z'ÖDe overledene is oprichter geweest van verschillende verzetsgroepen en gal lei- ding aan vele vormen van net vêtzet, waarbij hij zelf vaak met groot levens- -gevaar aan acties deelnam, o.a, 013 hulp aan onderduikers, gezinnen van politieke gevangenen, ontsnapte krijgsgevangenen en neergeschoten geallieerde piloten. Ten gevolge van dit verzetswerk geraakte deze bekende verzetsfiguur ten leste zelf óók in gevangenschap. Na de oorlog is de heer De Vuyst enige jaren hoofdbestuurder geweest van de Gemeenschap Oud-Illegale Werkers Ne- ^Ths^itvaartdienst wordt gehouden dins dag 7 maart te 10 ur in de R.K. kerk aan de Kortedijk te Vlaardingen. VLAARDINGEN. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een aanvraag van de Vlaardingse Papiervernisinrichting, om êrfpachts uitgifte van een perceel ge meentegrond aan de Mercuriusstraat al hjer, ten behoeve van de bouw van een bedrijfspand. SCHIEDAM Zeer binnenkort zal een daartoe in het leven geroepen commissie uit de Oranjevereniging aan bedrijven, ■middenstanders en ..besturen van vereni gingen een circulaire richten, waarin ge vraagd wordt om deel te nemen aan de Lichtstoet 1961. U zult zich dit jaarlijkse evenement, ter viering van onze nationale bevrijaing. ongetwijfeld herinneren. Aan e°n ieder wordt verzoch. om zich reeds nu te beraden over de deelneming, obdat na ontvangst van bedoelde circu laire, het antwoord spoedig gegeven kan worden, waardoor de organisatoren tijdig een beeld kunnen krijgen van de deel- ^Erls geen enkel bezwaar om rich reeds r>u op te gc 1 bij de secretaris van deze commissie, de heer P. J- DrentnBurg Van Haarenlaan 946. telefoon 6^333. 'SCHIEDAM. In de gereformeerde Julianakerk zal woensdag 3 maart een bidstond voor gewas en arbeid worden gehouden. Voorganger in deze dienst i£ ds J. Nawijn. Aanvang acht uur. Vermoedelijk zal er binnen zeer korte termijn een proces over deze materie worden begonnen. Er bestaat reeds contact tussen de verschillende advoca ten, die de verschillende aspecten van de zaak onderzoeken. Wellicht is dit de enige oplossing die mogelijk is, te- 99 99 VLAARDINGEN. Zowel voor de medewerkenden als voor de bezoekers is het vanzelfsprekend prettig als een bij eenkomst aan zijn doel beantwoordt. Meestal Is dat wel het geval, maar ook op dat gebied zijn er uitzonderingen, die de regel bevestigen. Dat was namelijk zaterdagavond het geval toen de Protes tantse Jongeren Club In de grote zaal van Excelsior een toneelstuk opvoerde. De uitvoering vond plaats in het kader van de ..Talentenactie" van de Immanuël- kerk aan de Rotterdamseweg. Men had gehoopt en verwacht om een volle zaal te mogen verwelkomen, maar deze was nog niet voor de helft gevuld tóen ds. Van den Bos het openingswoord sprak. De predikant sprak de wens uit dat men de teleurstelling blijmoedig zal kunnen verwerken, om straks met een onverminderd enthousiasme verder te mogen werken aan de verwezenlijking van de toekomstplannen aangaande de verbouwing van de zalen in de Immanuël-, kerk. - - De wegblijvers kregen beslist "ongelijk' want onQiJinfcs de kale iflbRKfehfXn'de zaal wedt genoten- van de vrolijke geschiede-' nis daar een novelle van Oscar Wilde, Het spook van Canterviüe". Gedurende de 2% uur, dat dit blijspel op de Excelsior-planken werd vertoond heeft men beurtelings gegriezeld en ge gierd, waarbij laatstgenoemden het meest aan him trek kwamen. De medewerkenden waren: Karei Prins, die ook met de regie was belast. Lex en Riet van Haack, Gerie van Weelie, Anke van Leeuwen, Jannie van Hutten, Emanuel de Haart en Roland de Groot. Aan het enthousiasme waarmede de jongeren het toneelstuk opvoerden was het niet merkbaar, dat de opkomst gering was, hetgeen duidelijk bleek uit het da verend applaus, dta hun in ruime mate toe kwam. SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging „De Ver zamelaar" gaat in Schiedam steeds door met het houden van ruilbeurzen, omdat de belangstelling in onze stad hiervoor bijzonder groot is gebleken. Het doel van deze afdeling is dan ook om steeds meer belangstelling te kweken voor het verzamelen als nuttige culturele vorm van vrije tijdsbesteding. Men tracht dit doel te bereiken door middel van ten toonstellingen en ruilbeurzen. Zo'n ruilbeurs zal maandag 13 maart as. weer gehouden worden en wel in zaal „Liberty" aan de Broersveld, aan vang 7.30 uur. Zoals altijd zal er weer een aanbod zijn van munten, lucifersmerken, post- en sluitzegels, albumplaatjes, sigarenbandjes, suikerzakjes, etc. meer daar de verbruikers in eerste instantie door deze onverkwikkelijke historie zijn gedupeerd. Overigens heeft de firma „Watho" reedis een eerste stap gedaan, teneinde de zaak alsnog in der minne te schikken. De heer Wessels verklaarde bereid te zjjn een commissie van drie ingenieurs het apparaat op deugdelijk- en veiligheid te doen testen. Deze commissie zal dan moeien bestaan uit een ingenieur, die benoemd is door het G.E.B., één die door de fabriek is benoemd en een derde die door de beide eersten zai worden aan gewezen. Gewoonlijk wordt in arbitrage- geschillen een zelfde commissie van onderzoek benoemd; een nog resterende mogelijkheid om het geschil zonder tus senkomst van de rechterlijke macht te beëindigen. MAASLAND. Onder grote belang stelling heeft de christelijke gymnastiek vereniging N.I.O. te Maasland weer een uitvoering gegeven In „Het Trefpunt" Alle groepen van de vereniging, die thans 250 leden telt, kwamen hierbij voor het voetlicht. Voorzitter A. Mostert opende de uit voering, verwelkomde daarbij afgevaar digden van Burg. en Wethouders, van het kringbestuur. van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond en van de kerken. Het is altijd weer bijzonder aardig de jongste gymnasten te zien optreden en voor velen zal dit ook bij de uitvoering van N.I.O. wel het hoogtepunt van de avond zijn geweest. Als toegift vóór de pauze gaven me juf frouw Lagramv en de heer Van Her waarden elk een staaltje van hun kunnen te zien in een vrije oefening. Van het (te) uitgebreide programma vermelden we als nummers na de pauze nog het gezien de omstandigheden gewaagde werken aan de ringen van een geselecteerde groep meisjes en dames, het bruggen- en kastspringen van dames en heren en het ongetwijfeld beste optreden van de hele avond: de door mejuffrouw C. Lagrauw ingestudeerde vrije oefening voor meisjes III op de bekende Schaat senrijderswals. Gezien de omgeving, waarin gewerkt moest worden (een toneelzaal In plaats van een gymnastiekzaal), kan N.I.O. op een goede uitvoering terugzien. Techni sche afwerking en organisatorische opzet kunnen echter veel verbeterd worden. Zo lang Maasland echter geen moderne sport hal (voor scholen en sportverenigingen) of op zDn minst één goed geoutilleerde gymzaal rijk is, blijft het behelpen en zullen ta.v. medewerkers en publiek risico's moeten worden genomen, als thans bij de uitvoering in „Het Trefpunt" aan het licht traden. Bij de gymnastiek uitvoering van NIO te Maasland werden enige gewaagde wer ken aan de ringen uitgevoerd. De foto toont mejuffrouw Cock van der Kooy tijdens een afzwaai. v-t A Tenslotte marcheerden in de avond- SCHIEDAM. De Christelijke Gym nastiek Vereniging „Animo" uit Kethel is wekelijks druk doende met de acties ten bate van de Drumband en het jong ste orgaan van deze bijna 300 leden tellende vereniging vertelt ons, dat het jeugdbestnur erin geslaagd is door mid del van een oud-papier-actie eva bedrag van 43,— bijeen te sparen. Dit bedrag Jacoba. d.v. H. J. St»«aj^-w A. A. van Egmond en Geboren.- van Selm: Renske, d.v. G. n. Overled~u!°w! van den Broek, 75 Jr. wed. v. C. Benjert. SCHIEDAM. Het Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" bezet donder dagavond het Passage Theater voor een uitvoering en een filmprogramma. Eerst zal „OBK" o.l.v. de dirigent, de heer D. Koster, een vijftal nummers ten gehore brengen, waarbij begonnen zal worden met de „Openingsmars met Drumband", terwijl ook het laatste num mer een mars is m.m.v. de Drumband lis overgedragen aan de spaaractie voer de Drumband. Hiernaast doet „Animo" ook mee mat het „Plan-Kret" en uiteindelijk zal het er dan van moeten komen, dat de eerste trommels zullen worden gekocht Voor-1 wilden zij hun zusje en moeder graag uren een. drietal muziekkorpsen door de straten van Schiedam, zoó'at de 6e maart 1SS1 niet ongemerkt voorbij is gegaan voor onze stad. We schreven al/ dat het voor Willemi- na Marges, roepnaam Mieke, misschien wel de mooiste dag van haar leven is geworden. In Schiedam waren op 6 maart drie invvonertj-es, die op die dag twaalfeneehhalf jaar waren en dus ge boren zijn op de dag van het kronings feest in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Na loting werd bepaald dat Mieke Mar ges uit de Nieuwstraat 12 deel mocht nemen aan de tulpenhulde, die onze koningin ten d'eel zou vallen in de resi dentie. Op de school van Mieke, het Groen van Prinsterer-Lyoeüm in Vlaardingen, was men één en al enthousiasme dat hun Mieke een van de gelukkigen was. Om half twaalf in de morgen begon gisteren voor Mieke en haar moeder het feest, want ook mevrouw J. C. Marges-Tettelaarmocht mee met de dienstauto, die om half twaalf voor gebouw Surstun Corda stopte en waarin namens "de Vereniging van Nationale Feest- en Gedenkdagen het bestuurslid, de heer G. Rosman reeds wa3 gezeten. Met de chauffeur maakte dit drietal de reis naar de Dierentuin in Den Haag Daar stond Johan Bodegraven al klaar om met de diverse deelnemers uit alle provincies te repeteren en toen wij Mie ke en haar moeder hiernaar 's avonds vroegen, was men één 'en al vol lof over het grote gebeuren van deze dag. Prachtig -waren de klederdrachten, schit terend de bloemenhulde en buitenge woon mooi het stralende weer. Al gauw kreeg Mieke een rood wuif- doekje, waarop we de Iettors: „Hulde betoon, Wij vertrouwen. 6-3-1961" zagen staan, terwijl mevrouw Marges eenzelfde doekje kon laten zien, echter in de oranje kleur. Vanzelfsprekend waren de heer Mar ges en de thuisgebleven 3-jarige Hans en U-jarige Nettie ook vol spanning en zitter C. L. de Groot doet zeer terecht] zien. Dat was mogelijk, want om klok- een beroep op de leden om deze acties! slag drie uur zat dit drietal op de zoveel mogelijk te stimuleren en eraan J Broersvest hij ec-n tante, t.w. mevrouw mede te werken, want eerstdaags zullen j J. v. Klaveren-Tettelaar, waar zij net de trommels worden aangeschaft. programma onder Je titel „Wij vertrou- Bfj de onlangs gehouden voortursexa- wen" van het begin tot net einde heboen mens van de kring Maasmond zijn een j aasscaouwd. achttal „Animo"-leden voor het diploma Na dit kleurrijke schouwspel werd hiervoor geslaagd. De namen van de;de reis naar Scmedam weer aanvaard pas geslaagden zijn: Ada Hoegee, Neijett om «stóks-ag zes uur arriveerde de STBruyn, Ria Ruscler. Wtm Breugem. f «eluxctge Mieke en haar moeater weer Nïel Blok, Theo Schippert, Wil de Gidsiir; onze sta- en nonden zij terugzien ZftfJzX Sch«*lL rm t"^r' v/flUrbt r/vt :n Itmsrte Advertentie SCHIEDAM. Zoals reeds eerder gemeld zal zaterdag 11 maart de ope ningstocht plaatsvinden van de Neder landse Christelijke Wandelsport Bond, waarvoor de plaatselijke regeüngs commissie reeds een groot aantal in schrijvingen mocht noteren. Afgaande hierop kan gezegd worden, dat het initiatief tot het organiseren van deze wandeltocht geslaagd is. Vele Schiedamse sportliefhebbers heb ben zich, hetzij in verenigingsverband, hetzij als individueel deelnemer aange meld. Bij de ingeschrevenen zijn ook vele buiten Schiedam wonende wandelaars (sters) die zaterdag door Schiedams stra ten en natuurschoon van de omgeving zullen wandelen. Tot de deelnemende verenigingen be Het Russische selectie-elftal uit Mos kou,, dat enige wedstrijden in ons land zal spelen, komt donderdagavond om kwart over acht in het Feijenoordstadion uit tegen Feijenoord, De zeventien voetballers, waaruit het elftal zal worden samengesteld, zijn gis teren op Schiphol gearriveerd. Onder hen bevindt zich Ruslands beste doelver- dediger, de 32-jarige Lj-ew Jaschin en Stava Matrevelli, die als aanvoerder zal optreden. MAASSLUIS. Ook in 1960 heeft de vrijwillige brandweer van Maassluis ge lukkig geen ernstige branden te bestrij den gehad. Toch moest er nog 20 maal, meestentijds voor onbetekende branden of voor gevallen, die zich aanvankelijk ernstig lieten aanzien, doch meevielen, worden uitgerukt. Binnen het uur waren de manschappen weer in de karzerae teruggekeerd. Deze brandjes, de oefenuren en de theoretische lessen vroegen voor het korps vorig jaar voor 41 manschappen 2232 uur. Voorts gaven 24 manschappen nog 157% uur voor brandwacht bij uit voeringen e.d. in zalen. MAASSLUIS. Op donderdag, 23 maart wordt in de Immanuelkerk weder om een jeugdconcert gegeven voor leer lingen van de u.l.o. en lagere scholen. Ds. G. J. de Gram, voorganger van de Nod. Prot Bond declameert. Voorts werken mee Henk Smit, viool en Koos Bons. orgel. Het laatste concert vindt plaats op donderdag, 13 mei, met medewerking van Hanni Struyk, sopraan; Jan Waayer, tenor en Koos Bons, orgel. t^MAASSLJJIS. ^Maandagmorgen ont- •ggJfta"TTgrtiersoneeryflEpdiCMaa iricken - SKESêKaao-de Irwdustrreweg?" dat onbe- "voegdetr/ïSbh tot "hef 'fabrieksgebouw toegang hadden verschaft. Er werd voor een betrekkelijk geringe waarde aan goederen vermist. De politie stelt een onderzoek in. MAASSLUIS. Maandagavond is het Excelsior niet gelukt van Zwaluwen te winnen. De Vlaardingers begonnen in zeer hoog tempo, zelfs zo hoog, dat het trainingselement werd verwaarloosd en er hard gespeeld .werd. Zwaluwen wist ten slotte met 8—4 te winnen en heeft zich nu gelijk geplaatst met H.D.V.S. uit Schiedam dat ook met 84 won, al leen het doelgemiddelde van laatstgenoem de is gunstiger, Uitslagen le serie 03; 2e 26; 3e 26; 4e 70; 5e 0'1 en 6e 4—ï, totaal scoren 1517, Maandagavond 13 maart wordt de laat ste wedstrijd voor de zaalvoetbal-com petitie gespeeld en wel tegen Sparta uit Rotterdam. De Rotterdammers hebben toegezegd met een zeer sterk team te zullen komen, waaronder diverse spelers van het le elftal. Op deze laatste avond zal de Boererikapel hun muzikale mede werking verlenen, zodat het een feeste lijk tintje krijgt. op eer. dag, die wellicht tot in lengte Hierdoor zijn bij Animo alle vttórtór-blijven gelden als de nende leden gediplomeerd of zij volgen, f de leiders'siersi-cursus. Voor Je iech-i H/I3JPK nifcbe leiding van Animo, waarvan dei' .heer H. Voor bach de hoofdleider is, zijn' Toen we *a avonds van ons bezoek aan Daarna zal het Jeugdorkest optredenvoortumers onmisbaar geworden.! dit gelukkige gezin terugkeerden, leek met „De opmars", „Doux Aveux" en de meisjes van 79 jaar van Animoj het erop. alsof het Politie Muziek Gezel- Se Populaire Potpourri. j zullen vanaf heden onder eer. Na de pauze wordt def iim: „Het fcuistrr turnen. Mej. El!y Hoe* leven en werken van de grote Joh. Strauss" vertoond. SCHIEDAM. Evenais vorig jaar, zal ook dit jaar weer aan de vooravond van Koninginnedag een iampionoptocht wor den gehouden. Een commissie pit de Oranjevereniging is reeds met (ie voor bereidingen begonnen. Aan bestuurden van verenigingen wordt in overweging gegeven om reeds mi te overwegen of in vereniging- of groepsverband zal worden •deelgenomen door verandering van werkkring dit werk prijsgegeven, ai blijft ze actief lid en zal ze alt voorturrsner en pensfngntee*- teresze voor Je. jeugd van 5 tot 12 jaar dienst blijven doen. Ala leidster wordt me). Hoeg.ee opgevolgd door me). Too* van de Bm. or.de,wie Anima ttellig o..*'- tot grote prestaties en nog meer bibci zal kmmm. MAASSLUIS, Op S er, 6 april wordt door „BxceUior/H'' voor de tweede 'v2a~£~tè&e van de Oranjeverenigingmaal het schoolvoettoel-fawnwk georga- zullen dit jaar geen femtmutsjw of feest- j tóscerd. Oe wedatrijden worden weder- petjes wordm verstrekt, zódat mts die lom ia de DfjkjPölder ptixnom. zelf. Sn de daartoe bekende vüdtelt otHtf Dooderdagavond, »pnl. burge- aanzefcaffeji. meet ter Var; D:)Ck de prijzen uitreiiceri. chap het gezin Marges ook nog wilde fe liciteren t-n wel met een serenade. Het muziekkorps marcheerde echter linksaf op d'e Grote Mark' en wandelde via de Provenier-brug Nieuv/land in en liet ge bouw Sornum Corda. dat maandag niet over belangstelling te klagen heeft ge had met rust. Intussen zorgde een met vele vlaggen geladen Tamboers- en Pijperskorps „Harmonie" voor pittige marsmuziek in het oosten en Centrum van de stad, ter- wfïl op hetzelfde moment de muziekver eniging Gusto vrolijke marsm. 'ekiiet ktiriken voor de bewoners van Gchie* óam-Zuid. Al met al was het maandag 6 maart ten feestelijke dag in Schiedam, waaraan het stralende zomerweer het hare toe heeft bijgedragen. In de morgenuren heeft stadstoeiaardier Cor Don békende klanken ten gehore gebracht op het cariliön van de Grote Kérk, HOEK VAN HOLLAND. In de visitatielokalen bij de Harwichkade te Hoek van Holland hebben de dou aneambtenaren te Hoek van Holland een zeeg geslaagd tafeltennistoemooi gehouden. Buiten de leden van Hoekse personeelsvereniging „Poort van Euro pa" dongen ook rijksambtenaren uit Den Haag en Rotterdam mee naar de eerste prijs. Om een piaats in de winnaarsronde te verwerven moesten de deelnemers in der tien groepen van vier man eikaar be vechten. De deelnemers die in de win- .naarsronde belandden waren Slobbe uit Den Haag, Schouten en Egberts uit Rot terdam en Vergeer uit Hoek van Holland. De vijftienjarige Van Slobbe wist ten slotte alle tegenstanders aan zijn zegekar te binden. Hij versloeg ais laatste de Hoeken aar Kolenbrander met 215 en 21—9. Op de derde plaats kwam Schou ten van S.R.A. In de winnaarsronde van de tweede afdeling kwamen de heren De Gast, v, d. Berg en De Zeeuw uit Den Haag, Noord- endr uit Rotterdam en Brekclmans, v. d. Kaak, v. d. Leek en De Boer uit Hoek van Holland. Van der Berg en De Gast rob eaten tenslotte uitmaken wie zich de sterkste mocht noemen. Met d« standen 2'4— 21 en 2119 behaalde de heer Dc Gast de overwinning, De heer Groeten boer, voorzitter van „Poort van Europa" reikte de prijzen voor de eerste en tweede afdeling uit. Deze bestonden uit twee fraaie bekers. HOEK VAN HOLLAND. Naar verhur)!, zal op zaterdag een nkcr van 75000 brutoregisterton de Insteek- haven van de Europoort binnenlopen. Weliswaar willen de kapiteins geen mededdeling doen omtrent de wijze waaiop het schip zal worden binnen gesleept. De Insteekhavcn is op het ogenblik diep genoeg om schepen met een dergelijk tonnage te herbergen. hoort de Sehiedams-Vlaardingse wandel sportvereniging „Lyberty", verder de vereniging „Sparta" uit Rotterdam en de jonge wandelgroep „Hoogvliet". Uit Gouda melden zich „Donk" en „DVT", terwijl het Sassenheimse „Vios" ook van de partij zal zijn. De organisatoren verzoeken de Schie damse wandelaars zich zo mogelijk vóór zaterdag te melden bij de bekende, in schrijvingsadressen: Rembrandtlaan 15a, Hoogstraat 21, IJsselmondsestraat 35a en Esveldstraat 24 Dit voorkomt stagnatie bij de startbureau's. Ook bij de start is gelegenheid voor inschrijvingen. De start- vindt plaats bij gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven en wel tussen twee uur en half drie. Aan de Wijnhaven ie Rotterdam is vandaag de eerste paal geslagen voor een nieuw bedrijfspand voor de Me- taalwarenfabriek M. den Haan. De .nieuwe bedrijfsruimte zal drie ver diepingen omvatten. Het geheel is ontworpen door de architect J. M. de Winter en zal gebouwd worden door het aannemingsbedrijf A.C.B. te Rot terdam. Het bedrijf dat zich reeds 40 jaar spe cialiseert in de fabricatie van navigatie- lantaarns en aanverwante artikelen was voor de oorlog gevestigd aan de Zalm haven. Na het bombardement werd een voorlopige werkruimte gevonden aan de Westzeedijk. In 1953 werd door de groei van de onderneming een nieuw gebouwd pand betrokken aan de Hoornbrekersstraat dat enkele jaren later werd uitgebreid met een tweede pand. Door medewerking van de gemeente lijke instanties kan dit typische Rotter damse bedrijf straks onderdak vinden in een uiterst modern bedrijfspand aan de Wijnhaven. CAPELLE a.d. USSEL Maandag kwam de_ gemeenteraad van Capelle a.d, IJssel in "openbare vergadering bijeen. Bij de aanvang van de vergadering ge waagde de voorzitter van het koperen regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Tevens legden de waarnemende gemeen tesecretarissen, de heren H. Kramer en J. Beuzekom de vereiste eden af. Bij de bespreking van het bouwcontin- gent deelde de voorzitter mede, dat de mogelijkheid ook bestaat inplaats van dertig prejAiewoningen, vijfenveertig be- jaa-rdenwoningen te bouwen. De Stichting Hervormd Rusthuis, overweegt nabij het in aanbouw zijnde rusthuis, nog enkele bejaardenwoningen te laten -bouwen. De gemeente...zal de aflossing en de rente van de nöö'dzakëlijk'e'lening garanderen. B. en W. zullen binnenkort advies uit brengen, over het al of niet garanderen van een geldlening ten behoeve van „Het Groene Kruis", die deze lening heeft aangegaan teneinde in Capelle een nieuw wijkgebouw te kunnen stichten. De Stichting Christelijk Nationaal Kleuteronderwijs verkreeg een krediet van 150.000 ten behoeve van het bouwen van een drieklassige kleuterschool. Ook een voorstel tot het verhogen van het krediet dat benodigd is voor het bouwen van een ambtswoning van de burgemees ter werd aanvaard. SCHIEDAM. Het eerste volleybal team van „Juliana" heeft een vriend schappelijke ontmoeting gespeeld tegen de Rotterdamse eerste klasser A.M.J.V,/Smash, waartegen de Schie damse heren een verdienstelijk 22 gelijkspel wisten te behalen. In deze strijd kwamen de Schiedam mers tot de setstanden 1215, 1814, ]510 en 1315, hetgeen een uitste kend resultaat genoemd mag worden voor „Juliana". Verder waren er weinig competitie wedstrijden voor de „Juiiana"-teams. Heren 2 heeft afgerekend met concur rent D.V.O., hoewel de zege stellig niet cadeau gegeven is. Het heeft er zelfs ge ruime tijd naar uitgezien dat -de Schie dammers met een gelijk spel genoegen moesten nemen. De uitslag werd tenslotte 3—1. De setstanden waren: 1513, 15—8, 10—15 en 16—14. Heren 2 blijft hierdoor lijstaanvoerder met een voorsprong van- vier punten op de naaste concurrenten. Ook Heren 3 staat boven aan de rang lijst. Door een 3—0 overwinning op Mac- cabi hebben zij nu twee punten voor sprong De setstanden waren hier: 1511, 155 en 1614. Heren 4 zorgde voor een mooie ver rassing door met 31 van R.L.V.C. 2 te winnen na de setstanden 1511, 1512, 4—15 en 15—6. De junioren speelden met enkele inval lers tegen Libanon '50 en verloren met 3o en tegen Concordia gaf men de pun ten zelfs zonder te spelen reglementair, cadeau. Al met al toch zeer gunstige resultaten voor de teams van „Juliana'". In de gereformeerde kerk aan de Duyststraat Meld de Delfshaven- se jongemarmenvereniging op g.g. „Guido de Brés" de tweede bijeen-, komst ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan, Stond op de, eerste bijeenkomst op zaterdag avond in „Ons Huis" het vrolij ke gedeelte op het programma, maandagavond droeg de bijeenkomst een meer ernstig karakter. Dit houdt echter niet in dat de ere- voorzitter van de vereniging/ ds. J. van Reeven van Utrecht, in zijn herdén-' kingsrede slechts ernstige woorden sprak, integendeel. Door middel van zijn geestige toespraak wist hij zijn toe hoorders intens te boeien. Ds. an Reeven trok een vergelijking tussen de omstandigheden waaronder, de jeugd veertig jaar geleden verkeer de en de huidige. Hij bracht onder de aandacht dat ook het verenigingsleven veranderd is. Vooral de relatie tussen het geestelijk leven van de jongelui én de vereniging hadden zijn aandacht. Ds. Van Reeven riep de jongeren dan ook op om mede door middel van hun verenigingswerk de geestelijke wapen rusting, waarvan Faulus in Efeze zes spreekt, aan te.trekken. Muzikale medewerking aan de bijeen komst werd „Verléend door het" Gerefor meerd Kerkkoor van Rotterdam-Delfs- haven versterkt met leden van een Delfts gereformeerd koor, onder leiding van Leen 't Hart. De koren gaven, on der meer een uitvoering van het „Halle- lujah-koor" uit de „Messiah" van Georg Friedrich Handel. De avond jwerd gesloten door ds. J. G. Adema van Rotterdam-Delfshaven, die in zijn korte toespraak de geschiedenis van de vereniging releveerde. Ter gelegenheid van het koperen regeringsjubileum van H.M. de Koningin zong men ten'slotte gezamenlijk het Wilhelmus. DE WONINGNOOD nog lang niet opgeheven is in Rotterdam blijkt zonneklaar uit bovenstaande foto van de woning Hooidrift 155 B in Delfshaven. Deze woning was het klinkt haast te wonderlijk om te geloven in een advertentie zo maar te huur aangeboden. Gegadigden voor deze woning op de tweede etage werden uitgenodigd ziqh zaterdagmorgen tussen elf en twaalf uur te melden en het huis te bezichtigen. Zoals op de foto duidelijk te zien valt, had de eigenaar van de woning over gebrek aan belangstelling zeker niet te klagen Men stelle zich echter allerminst voor, dat de vele gegadigdendie zich voor deze woning hebben gemeld, als om strijd gesmeekt hebben toch in aanmerking te mogen komen als huurder. Integendeel. De lust om huurder van dit perceel te worden verdween als sneeuw voor de zon, zodra men was binnengelaten. Hoe graag deze huisvestingzoeken den ook een woning wilden hebben, deze woning bleek niemand te begeren. Dat lag zeker niet aan de huurprijs, want die bedraagt slechts 60,per maand, welk bedrag in deze tijd voor een normale woning niet te hoog genoemd kan worden. De reden dat geen, van de voorlopige kandidaten dit huis begeerden, moet gezocht worden in de toestand waarin de laatste b.woner de woning heeft achtergelaten. Deze toestand was dusdanig, dat er zeker een paar duizend gulden nodig zal zijn om de woning weer enigszins bewoonbaar te maken. Oorspronkelijk bestond deze woning uit vier kamers en een halve, zolder, maar de tegenwoordige eigenaar heeft de ergste beschadigingen op de goedkoopste wijze trachten te herstellen door de schuif separatie te doen slopen, zodat er nu nog maar drie kamers en een halve zolder over zijn. Een van de kamers heeft nu een oppervlakte van zeven bij drie meter. Dit heeft de huiseigenaar al f 400gekost en hij weigert meer voor het opknappen van de woning uit geven. Hij is van oordeel, dat de vorige bewoner hiervoor aansprakelijk gesteld dient te worden, maar ongelukkigerwijze is die vorige bewoner iemand, die van Sociale- Zaken trekt. Wie deze woning dus wil huren, zal zelfvoor de kosten van opknappen moeten opdraaien en daar is lang niet ieder voor te vinden. Van de 25 gegadigden zijn er dan ook maar enkele over gebleven en die stellen ook nog de eis, dat de bewoners van de eerste etage eerst moeten verdwijnenmet wie men over één trap naar boven moet

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2