Teken- en knutsel wedstrijd jeugdbibliotheek van Zeer fel gespeelde tweede schaakronde Schiedam CJ.V. „Liefde en Vrede" organiseert feest Plastiek voor Unilevers Research Laboratorium Veilig Verkeer-Maassluis behield wisselbeker eningstoeht van JNX.W.B, had goed verloop VATERWEG Koninklijk brons voor Schiedammer C.B.B.-Schiedam naar Utrecht Waardige viering jubileum Jongens op fiets door tram aangereden Schiedams politienieuws TROUW Maandag 13 maart 1961 Sparen in Schiedam Oecumenisch Jeugdwerk zoekt contact Groeiende belangstelling voor Cefa-films Herv.-Geref. kerkdienst op Paasmaandag Biddag voor gewas Chr. Geref. kerk Begroetiings^avond Kethel Jaarvergadering „In dienst der Kerk" Ontmoetingsavond Wijk 4 Wijkraad Oud-Mathenesse Vechtlust HBSS verloor van VVGZ 0DISnel 3—7 Familie-avond C.N.V. J. B. Neuteboom verlaat Sociale Zaken Zakenstudiekring over Turkije N.C.V.B. Vlaardingen VLAARDINGEN. Deze maand nog, hoogstwaarschijnlijk op zaterdag 25 maart, zal de eerste paal worden geslagen voor het nieuwe gebouw van de C.J.V. „Liefde en Vrede". Het gebouw waar imen reeds lange tijd met verlangen naar uitziet en dat in een dringende behoefte zal voor zien. Reeds enkele malen heeft deze grote jeugdvereniging een clubgebouw moeten verlaten en thans heeft men bericht gehad, dat ook het huidige onderkomen, namelijk de voormalige Gerefor meerde Kerk aan de Kuiperstraat reeds per 1 april ontruimd moet zijn. Dit houdt dus in, dat men naarstig uitziet naar een andere (opnieuw dus tijdelijke) ruimte, waar de instuifavonden en de vele bijeenkomsten kunnen war den gehouden! Taptoe ZwaluwenQuick B. 01 Fraai resultaat van TSB SCHIEDAM. De openings- wandelmars van het seizoen, ge organiseerd door de gezamenlijks Rotterdamse wandelsport-organi saties van Ned. Christelijke Wan delsport Bond startte zaterdagmid dag begunstigd door mooi zonnig weer vanaï de Plantage. De tech nische uitvoering berustte bij de Oranje Garde onder leiding van de heer Ph. van Noordt. Er liepen 10 groepen het parcours van 20 km„ 20 groepen van 15 km. en 44 groepen van tien km. Echtpaar Faasse veertig jaar gehuwd Vereniging t.b.c.-patiënten houdt jaarfeest Zangavond Goede Haven- kerk PSC-DVO 1-1 Burgerlijke stand van Vlaardingen GTB deeMe punten met ZBVH ARCExcelsior M 1-0 Uitvoering Chr. Mannen koor HV0 steeg twee plaatsen Mooi resultaat van GSS Cefa-Maassluis I trriij SCHIEDAM. „We doen elk jaar wat anders voor de kinderen, zei dezer da gen de directrice van de Gem. Biblio theek. mejuffrouw R. G. P. Visser. We hebben dit jaar een teken- en knutsel- wedstrijd voor de jeugd verzonnen on der het motto: Bellen blazen van ge dichten. De kinderen ontvingen een ge stencild vel met gedichten van A. M. G. Schmidt, D, Zonderland, H. de Vries, H. Marsman. Jan Boer en H. G. Hoek stra mee naar huis. Ze konden dan een tekening maken, iets borduren of knutselen bij het ge dicht dat ze het mooist of het leukst von den. Kijkt u maar op de twee tafels in de hal. Daar liggen hun werkstukken. Ze moeten alleen nog beoordeeld wor den door de jury". Inderdaad het is een kleurige en fleurige collectie van kinderwerk, dat daar in de hal van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Ha ven ligt tentoongespreid. Met lapjes, naald en draad, met kleurkrijt en ge kleurd papier hebben de kinderen zich laten inspireren door al die aardige per- SCHIEDAM. De maand februari is de laatste jaren een zeer gunstige spaarmaand. Deze periode van het jaar 1961 werden echter alle records geslagen. Er werd bij de Spaarbank an no 1820 te Schiedam een bedrag van '1.395.331,68 ingelegd terwijl voor '863.407,78 werd terugbetaald. Het in leggerstegoed steeg dientengevolge met 631.923,90 tot ƒ32.769.400,89. Het aan tal spaarders steeg tot 49.135, Dit be tekent een vermeerdering van 222. SCHIEDAM. De op vier en vjjf februari gehouden landelijke oecumeni sche jeugdconferentie, genoemd de fe- bruarl-conferenUe, zal een. gunstige na sleep krijgen voor de stad Schiedam. 'Een aantal deelnemers(sters) van deze in de kantine van Wilton Fyenoord ge houden conferentie wil in overleg met de Schi-edamse oecumenische raad de plannen van deze conferentie nader met de Schiedamse jongeren bespreken, het geen op de conferentie ook uitdrukkelijk voorgesteld is. Men wil zodoende ook in Schiedam to t een nader samenspel komen tussen jon geren op een oecumennisch vlak. Hiertoe zal op vrijdag 17 maart om 8 uur in gebouw Sursum Corda aan de Nieuwstraat 12 een bespreking worden gehouden, waarbij vele jondgeren die voor dit werk voelen, worden uitgeno digd en men onder de loep wil nemen wat er op het gebied der oecumene kan worden gedaan. SCHIEDAM. De belangstelling voor de filmvoorstellingen van de Cefa groeit de laatste tijd ziender ogen, vooral onder de jonge mensen. Een verheugend verschijnsel in deze tijd van zaalvermoeidheid. Zaterdag avond draaide in gebouw Irene de Amerikaanse film: „Ik verkoos de vrijheid" van regisseur Jack Alexan der. Het ware verhaal van de Rus Igor Gouzenko, die in Canada asiel vroeg en verkreeg. Zijn rol werd vertolkt door Harry Townes, De overgelopen Sowjet- burger leeft ergens in het geheim in Canada. Doch de Russische Ambassade heelt hem niet vergeten, waardoor span nende gebeurtenissen zich ontwikkelen. De ouderen in de zaal leefden er even intens mee mee als de jongeren. In zijn openingswoord sprak ds. J. Couvee er zijn vreugde over uit, dat er op deze avond ruim tweehonderd bezoekers wa ren. Ook de bekende film. Geluidsbar rière staat thans op het program, aldus spreker. SCHIEDAM. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. Wessel, Nw. Mathenes- straat 78a, te Schiedam de bronzen ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend, wegens 40- jarige trouwe dienst bij de N.V. Metaal- fcuizenfabriek Excelsior. Het eremetaal werd hem heden in een bijeenkomst ten Stadhuize door de Bur gemeester opgespeld. SCHIEDAM. Op tweede Paasdag zal de hechte band, die tussen de Her vormden en Gereformeerden in Ke- thel reeds geruime tijd bestaat, duide lijk tot uiting komen. De kerkeraaö heeft n.l. de kerkdien sten voor de Paasdagen vastgesteld en op Paasmaandag betreft dat een morgendienst in „De Ark" in Kethel, welke dienst gezamenlijk met Her vormden en Gereformeerden gehou den zal worden. In deze dienst, die om 10 uur aan vangt, zal voorgaan de Hervormde predikant ds. J. E. L. Brummel- kamp en de Gereformeerde predikant ds. J. Nawijn, SCHIEDAM. Op woensdag 15 maart zal de Chr. Geref. gemeente in het kerk gebouw aan de Warande een biddag voor het gewas houden. Hierin zal voorgaan ds. J. C. van Ravenswaaij van Scheve- ningen. De diensten zullen om 3 en 7.45 aur aanvangen. SCHIEDAM. De Hervormde ge rneente te Kethel zal op maandag 27 maart een begroetingsavond houden voor de nieuwe lidmaten van deze wijk. Alle leden tot 35 jaar worden op die avond verwacht. De Vlaardingse Open- Deurgroep zal op deze avond een spel opvoeren. sonages uit de gedichten. U kunt ze nog gaan zien: Berend Botje, die uit varen ging. Katrijn in haar bloemenstalletje, Basje Bekker uit Westzaan en het appe lenvrouwtje Stoffelien, SCHIEDAM Het bestuur van de Christelijke Besturen Bond te Schie dam zal op 14 april een afvaardi ging sturen naar de kadervergade ring van het Christelijk Nationaal Vakverbond, welke vergadering in Utrecht zal worden gehouden. De verenigingen konden voor deze kadervergadering onderwerpen opge ven, die men gaarne op de agenda zag geplaatst. Zo heeft de C.B.B. gevraagd om de volgende punten op de komen de kadervergadering in behandeling te willen nemen: 1. Kerk en Industrie: 2. Hulp aan onderontwikkelde gebie den en daar waar hongersnood heerst; 3. Coördinatie van het bondsorgaan, dat om de veertien dagen verschijnt. De afgevaardigden zullen met een toelichting over deze onderwerpen de vergadering in Utrecht bezoeken. SCHIEDAM. De Mannenor.ganisntie ..In dienst der Kerk" van de Herv. Ge meente hoopt maandag 13 maart in de voormalige Westerkerk baar jaarverga dering te houden. De voorzitter, de heer J. Poot zal op deze avond een inleiding houden en de heer A. de Jong zaL een aantal kleuren dia's vertonen over vogels in de vrije natuur. Niet alleen de leden zijn hiervoor uit genodigd. maar ook hun dames, terwijl ook d'e vrouwenvereniging en de Zen dingskring welkom geheten zullen wor den. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM. Pastoor C. P. v. d. Berg zal maandagavond voor de wijkge meente 4 spreken in gebouw Sursum Corda over het onderwerp: ..Wezen en geschiedenis van de Oud-Katholieke Kerk". Deze avond, die o.l.v. de heer H. G. Dijkerman zal staan, is bedoeld als ont moetingsavond voor de leden van deze wijk. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM. De wijkvereniging ..Oud-Mathenesse" zal op woensdag 15 maart een wijkavond houder, in de Vre- deskerk. Op deze avond zal een geluids film in kleuren worden vertoond, geti teld:,,De achtste zee". De heer Zeven bergen jr. zal na de pauze een aantal grammofoonplaten ten gehore brengen. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM. De felheid, waar mede de eerste ronde van de per soonlijke schaakkampioenschappen op de openingsavond werd gespeeld, bleek ook op de tweede avond volle dig aanwezig. Toch werd er bedacht zamer gespeeld en wellicht vond dat zijn oorzaak in het feit, dat de ze keer de grote saai van gebouw „Irene" werd gebruikt, zodat de schakers meer ruimte en daardoor rust ondervonden. Het aantal afge broken partijen was hierdoor groter dan de eerste keer. Titelhouder L. Reitsma gebruikte de Konings Indische verdediging tegen A. Noordegraaf, die bijzonder goed op dreef was. Hoewel Reitsma in het mid denspel strategisch de meerdere was, verzuimde hij de beste voortzetting te kiezen waardoor, na afruil van vele stukken, een partij met ongelijke lopers overbleef. Bij de afgebroken stelling heeft Reitsma een pion meer, maar waarschijnlijk zal dit niet voldoende zijn voor. de winst. Secretaris J. S. J. M. Haring kreeg, dank' zij - een door J.' 'C: Kölzken ver keerd gespeelde Siciliaanse verdediging al dadelijk de beste stelling. Een offer combinatie leverde hem een overwicht aan materiaal op, waardoor de winst verzekerd was. Niettemin wist Hölzken nog een twintigtal zetten lang tegen stand te bieden doch moest zich toen gewonnen geven om mat te voorkomen. H. Planken heeft zich volledig her steld van zijn Inzinking In de eerste ron de. Hij wist C. Vrijland van meet af aan het spel verloop te dicteren en de afgebroken partij zal hem geen grote problemen opleveren om tot de volle winst te komen. Notaris 3. F. W. Meijer toonde de Bruyn, dat hij nog steeds een schaker is, waarmede ieder terdege rekening heeft te houden. Voortdurend in de aan val, zeer scherp spelend, verontrustte hij zijn tegenstander dusdanig, dat de ze in een moeilijke situatie de beste ver dediging miste. Meijer maakte daarna korte metten en schaarde zich in de rij der winnaars. De junior in de hoofdklasse, J. van Baarle, bleek zich in dit gezelschap vol komen thuis te voelen. De wijze waarop hij van G. Hamerslag won, maakte zijn Dat de punten zaterdag voor WGZ kostbaarder waren dan voor HBSS, bleek wel uit het élan, waarmede de gasten speelden en het gemak, waarop HBSS dit accepteerde. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat de Zwijndrechtenaren dit knappe staaltje zouden uithalen, want de thuisclub kwam na een kwartier op 19 toen rechtsbinnen Rijnbende de bal over de te ver uitgelopen doelman schoot (10). Nog voor de rust was het Staat, die profiteerde van een weifeling van aan voerder Scheffers, waardoor de stand gelijk werd (11) met welke stand de rust aanbrak. De tweede speelhelft gaf een hard werkend VVGZ te zien, dat door toe doen van Siem de Waard succes had en de stand op 12 wist te brengen. Nadien werd er niet meer gescoord, mede doordat doellat en staander suc ces voor beide partijen in de weg stonden. Tegen een goed spelend SNEL kon ODI zaterdagmiddag ln Dordrecht niet op. hoe wel de strijd voor de rust gelijk op is ge gaan. De Schiedammers namen zelfs door les van Keulen een voorsprong (0—l) toen deze uit vrije positie keurig inschoot. Er werd goed korfbal gespeeld en vooral de beide aanvalsvakken toonden hun kun nen. Het duurde dan ook niet lang of SNEL scoorde de gelijkmaker (1—1), maar vla een strafwerp wegens ongeoorloofd hinderen kreeg ODI de kans op een tweede voor sprong Herman van Hoogdalem belastte zich wet deze strafworp en feilloos mikte hij de bal ln de korf (1—1). Dat de gastheren het er niet bij Heten zitten was aan hun spel duidelijk merkbaar en ODI moest weldra wederom zwichten (3—J). De spanning bleef er dui goed ln en ODI weerstond geruime tijd het uitstekend spelende SNEL. waartegen de ODI-anen tel kens veel te kort speelden. Hierdoor kre gen de gastheren gelegenheid om de ODI- aanvallen af te breken en deze zelf op te bouwen. Met een afstandschot nam SNEL na 40 minuten de leiding (3—S). maar na veel zwoegen slaagde ODI er in door Cor van Kooy op J—3 te komen. Mejaae. kreeg ODI daarna een inzinking en Ineens lukte er niets meer en werden de Schiedammers door SNEL overspeeld. Over alle llmes waren de Dordtenaren sneller en bij het eindsignaal keken de ODI-anen tegen een 7—3 achterstand aan, waardoor SN KL verdiend twee punten rijker werd, ten koe le van ODI. dat nu toch danig op haar tel len moet gaan passen. toekomstige tegenstanders duidelijk dat hij, ondanks zijn jeugdige leeftijd, reeds de „Tal" van Schiedam dreigt te wor den. Ook H. den Uyl zette zijn zegetocht voort door W. de Bruin op overtuigende wijze te verslaan. Van de aanvang af had hij het initiatief en gaf dit niet meer uit handen. De Bruin zat al spoe dig om goede zetten verlegen en kon niet anders meer dan zelf het einde ver haasten. De overige uitslagen zijn, le klasse: C. SlagmolenJ. van de Ruit afgebr., J. NawijnA. A. v. Etten 01, W. v, DrielW. C. Roozen 1—0, R. R. Kok— G. H. Hermse afgebr., L. v. ZoelenG. v. d. Zee afgebr., C. AmmerdorfferJ. v. Grootveld afgebr., F. Sev—J. v. d. Velden 10 en G. v. d. BergA. Lee- rentveld 0I. 2e klasse: C. MeijerA. Scheele 01, P. J. Weeda—H. Hendriks 1—0, II. W. BoeleJ. P. v. Leusden 10 en J. v. DelftC. Groeneweg 10. VLAARDINGEN. De Vlaardingse centrale van het C.N.V., de Christelijke Besturenbond heeft een familie-avond belegd, welke woensdagavond in de Stads gehoorzaal zal worden gehouden. De Christelijke Toneelvereniging „Ani mo" zal een blijspel opvoeren, getiteld: „Wij weten niet alles". Men begint om kwart voor acht. VLAARDINGEN. De heer J. B. Neu teboom, adjunct-directeur van de dienst Sociale Zaken is benoemd tot directeur voor de dienst Sociale Zaken te Velsen. Met deze benoeming wordt de heer Neuteboom de vierde leidende functio naris. die de gemeentedienst zal gaan verlaten. Vanaf maart 1959 was de heer Neuteboom werkzaam in Vlaardingen. VLAARDINGEN. De leden van de Zakenstudiekring „Vlaardingen' staat dinsdagavond een reis te wach ten door een land, dat hoewel groot van oppervlakte en met een eeuwen oude geschiedenis, over het algemeen weinig bekendheid geniet: Turkije. Dank zij de medewerking van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam zal op genoemde avond ko men spreken Prof. dr, Joh. J. Hanrath. hoogleraar in de niet-westerse economie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Aan de hand van diaprojectie zal prof. Hanrath spreken over het onderwerp: ,,10.000 kilometer door Turkije". Op deze bijzondere avond, die om acht uur begint in het Rode-Kruisge- bouw aan de Emmastraat zijn belang stellenden eveneens welkom. VLAARDINGEN. De afdeling Vlaardingen-West van de Nederl. Chris ten Vrouwenbond houdt haar maande lijkse vergadering woensdagavond om acht uur in de Rehobothkerk aan de BilUtonlaan. De heer W. A. Moerman zal een causerie houden over het Hos pitaal-kerkschip „De Hoop" Met kleu rendia's zal hij de bezoeksters een in druk geven van het werk en verblijf op „De Hoop". Het nieuwe gebouw, dat aan de Fran senstraat zal komen, is inmiddels ge gund aan de firma J. Reym en Zoon uit Waddinxveen; de kosten daarvan zullen rond ƒ450.000 bedragen. Verschei dene acties om gelden bijeen te krijgen worden reeds gevoerd en omdat ook het slaan van de eerste paal gepaard zal gaan met een nieuwe actie, zal de Vlaardingse jeugd zich de komende maanden zeker niet onbetuigd laten. Omdat ook dit jaar de viering van het 75-jarig bestaan van Liefde er. Vrede staat te wachten, worden tal van voor bereidingen getroffen, die garant staan voor een waardige viering van dit wel zeer heuglijke feit. Verwacht wordt, dat het eerste grote evenement zal plaats- vinden in de vorm van een soort derde jeugd-spektakel. Iedereen herinnert zich nog wel de vorige jeugdspektakels. die beide een groot succes werden. De jubileumcommissie had in haar programma een „Hoffeest" opgeno men, dat plaats zou vinden op de Tweede Pinksterdag, waarbij de ge hele Vlaardingse bevolking betrokken zou zijn. Op de Werkersvergadering van L, en V. kwamen enige reacties naar voren, die aanleiding gaven om van deze plannen af te zien. Wel werd in plaats daarvan besloten om omstreeks juni-juli een leuk avond feest te geven, eveneens in het Hof. Ook ligt het in de bedoeling een aan tal sportevenementen te organiseren. Ter gelegenheid van de collecte op 26 augustus hoopt men ,,L. en V." de straat op te krijgen met een prima ma nifestatie. waarin het vele werk van de vereniging naar voren zal worden ge bracht. Een ander hoogtepunt zri ook moeten worden de door de L. en V. 'Pijpercorp sen tegen het najaar voorgenomen ..Tap toe Vlaardingen", die zal staan in het teken van het 75-jarig bestaan. Het or ganisatievermogen van de Pijpers ken nende heeft het bestuur veel vertrouwen in dit belangrijke -onderdeel. Eveneens heeft men veel verwachting van de feestavond die waarschijnlijk "in novem ber in de Stadsgehoorzaal zal plaats vinden. Ook worden voorbereidingen getroffen om een passende herdenking in de kerk te doen houden. De jubileumcommissie hoopt nu maar, dat er geen spaken in het jubileum wiel worden gestoken; in ieder geval is zij vol goede moed en zeker zal rij er velen bij slepen om op hen een beroep te doen, dat het een herdenking zal wor den, L. en V. waardig- Het is de laatste jaren een feit ge worden, dat Zwaluwen tegen het be roemde Quick Boys een goed resultaat weet te behalen, ook al zijn het niet al tijd de beste wedstrijden van de Vogels Zo ook zaterdagmiddag, toen het de Vlaardingersgelukte om Quick Boys weer lange tijd te weerstaan en slechts door een doelpunt uit een vrije schop kwamen de punten bij de Katwijkers te recht. Zwaluwen had v. d. Meer en Visser weer opgesteld en met de geroutineer. de v. d. Weyden als schakelspeler slaagden de zwart-witten er in de felle aanvallen van de gastheren te weer staan en zelfs schutter en oud-interna tionaal Arie v. d. Oever kreeg tegen de hechte defensie van Zwaluwen geen kans. Dick v. d. Reyden was in laatste instantie de man, die doelpunten voor kwam. Het enige doelpunt in deze door arbi ter Roubos uitstekend geleide wedstrijd ontstond uit een vrije trap. genomen door v. d. Oever. Listig mikte deze midvoor over het muurtje Zwaluwen spelers en v, d. Reyden kon even later de bal uit het net halen (10). Tegen TOGR heeft TSB een goede wedstrijd gespeeld en op vreemde grond een 2—0 zege bevochten, al is deze al lerminst overtuigend behaald. Wel kwamen de Vlaardingers aan een voorsprong, toen v. d. Berg halverwege de eerste helft de Rotterdamse doelman passeerde (01) en tot aan de rust een offensief hadden. Echter boften zij. dat bij TOGR liefst twee spelers zich moes ten laten vervangen wegens blessures nl. T. en H. v. d. Heiden. Na rust was het woord aan de groen- witten en doelman De Vreede kreeg handen vol werk. Hij werd daarin goed bijgestaan door Kroon en v. d. Linden en ook Naaktgeboren stak in een uitste- kende vorm. Tot het einde toe bleef het spannend, maar toen rechtsbuiten Zevenbergen twee minuten vopr het einde de bal via de staander in de touwen joeg, was de Vlaardingse zege een feit geworden en had TSB zich vrijwel zeker veilig ge- steld in de vierde klas. VLAARDINGEN. Mr. J. Heus- dens heeft dezer dagen in tegenwoor digheid van enkele wethouders een metaalplastiek aangeboden aan de directie van het Unilever Research Uabaratorinm aan de Veersingel. Toen het laboratorium op 16 novem ber 1956 werd geopend, had de bur gemeester het geschenk reeds in het vooruitzicht gesteld. Door verschei dene oorzaken kon het echter niet eerder worden uitgereikt dan giste ren. He- plastic, dat vervaardigd werd door de Vlaardingse edelsmid, de heer Totaal 1214 deelnemers in groepsver band en 168 individuele tippelaars. De jury bestond uit de heren Van Noordt Sr., Van Sehanke, Snel en Veelbehr. De Kon. Ned. EHBO had de verzorging op zich genomen. De uitslagen luidden als volgt: 10 km, le prijs Marijke, Barendrecht; 2e prijs Dock Yard, Rotterdam; 3e prijs AHF Boys, Rotterdam; 4e prijs, Speeltuin, Hoogvliet; 5e prijs WMG, Rotterdam; 3e prijs DES, Gouda. 15 ion, le prijs. Marijke, Baren drecht; 2e prijs DES, Zuidwijk, Rotter dam; 3e prijs. Speeltuin, Charlois. 20 km, le prijs, Chr, Opleidingsschool voor Gezinsverzorgsters, Rotterdam, 2e prijs. Moedig Voorwaarts Krimpen a.d. IJssel; 3e prijs, Meeuwen, Rotterdam. Scholen, le prijs, Ds. van Haeringen- schooi, Rotterdam. De heer Ph. van Noordt vertelde nog, dat waar voorheen de wandelsport-organisaties van de NCWB zich uitsluitend beperkten tot de wandelsport, deze langzamerhand hun activiteit gaan uitbreiden over bet ge hele jaar. Maar daarvoor is meer geld nodig, voegde hij er aan toe. Ook de NWB had zaterdagmiddag met 380 deelnemers zijn openingsmars, die van uit "bouw Irene met vijftien groepen SCHIEDAM. De heer en me vrouw L. Faasse-M. Faasse-van Vliet vierden zaterdag hun veertigjarig hu welijksfeest jubileum, eigenlijk was het een dag eerder, maar op zater dagavond is het altijd gezelliger feestvieren. De jubilaris is in Mid- delharnis geboren. Eerst is hij op de binnenvaart geweest. Naderhand werd hij noodgedwongen visser, maar het grootste deel van zijn leven, op vijf maanden na veertig jaar, heeft hij op de werf Wilton-Fijenoord ge werkt. Eerst in Rotterdam, waar hij al zes entwintig jaar in het zeifde huis in de Voornsestraat 9 woont. Daar hadden we dan ook met het jubilerende paar een kort onderhoud. Mevrouw Faasse-van Vliet is in Nieuwe Tonge geboren, waar hun burgerlijk huwelijk is voltrokken. Doch ds. Schoenmakers in Rotterdam heeft het kerkelijk huwelijk bevestigd. Het echtpaar is gereformeerd en kerkt natuurlijk in de goede Havcnkerk. Hun huwelijk werd gezegend met vijf zonen, waarvan een van 26 jaar nog thuis is. Op zijn revers draagt de heer Faasse het bekende CNV-speldje. Hij is al meer dan veertig jaar Ijd van het ver bond. Hij is 67 jaar en dus al twee jaar gepensionneerd. Zijn hobbies bestaan in startte. De heer J. F. Bakkeren reikte namens de Plaatselijke Regelings Com missie van de Ned. Wandelsport Bond na afloop de prijzen uit en dankte hier bij de jury, die ditmaal veel moeite had gehad de diverse groepen uit elkaar te houden met die van de andere wandel sport-organisaties, volgens een woord voerder van de NWB. Op verzoek van de politie waren de parcoursen van de NWB en de NCWB deze keer dezelfde geweest. Ook hier had de Kon. Ned. EHBO de verzorging. De uitslagen luid den als volgt: 10 km, le prijs; WSV (Hoogvliet); 2e prijs. Liberty (Schie- dam-Vlaardingen)3e prijs, Spartaan '20. 15 km: le prijs, Liberty; 2e prijs DVT (Gouda); 3e prijs, Hoogvliet. 20 km: le prijs, Liberty. SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van de Vereniging tot Behartiging der Belangen van t.b.c.-patiënten, in Neder land, hoopt donderdag haar jaarlijkse feestavond te houden in het Passage Theater. Het gezelschap Rens van Dort zal de revue: „Tararaboemdiee" brengen op deze avond, die om 8 uur zal beginnen. SCHIEDAM. Evenals enkele weken gelden zal op zondag 26 maart weder om een zangavond worden gehouden in de gereformeerde kerk De Goede Ha ven. Ook nu zullen de zusjes Faassen hun medewerking verlenen, terwijl ook het I.J.E.-koor aanwezig zal zijn. Voorts zal een korte toespraak wor den gehouden en zal er gelegenheid zijn voor samenzang. De dienst begint om 8 uur. SCHIEDAM. In de semi-derby tus sen PPSC en DVO heeft het veel ge spannen en helaas moest de wedstrijd verschillende malen worden onderbro- ken wegens blessures. Toch hield arbi ter v. d. Geest de touwtjes strak in handen. In de eerste helft regende het al vrije schoppen, waarvan de meeste in het na deel van DVO gegeven werden. Bij één Van de vele aanvallen kreeg PPSC een strafschop toegewezen en Gerrit Boertje moest het vonnis vellen. Dat werd hem niet ai te moeilijk gemaakt, want de doelman van DVO ging in de hoek van zijn doel rustig een sinaasappel staan opeten en toen Boertje na het fluitsignaal van de scheidsrechter de bal onsehinderd inschoot, protesteerde heel DVO tegen dit doelpunt omdat hun doelman niet opgesteld zou hebben ge staan. Zeer terecht wees de arbiter dit protest af en kende het doelpunt toe (1— Deze voorsprong bleef tot ver in de tweede helft gehandhaafd en tijdens een fel offensief van de gasten kwamen zij verdiend op 11. ook al gooide men zich af en toe met te veel lichaams kracht in de strijd. Vijf minuten voor het einde werd linksachter Jongeneel tegen de vlakte geloocn, deze kon zich niet meer be heersen en dreigde zijn tegenstander met een eebalde vuist. Dit kostte hem een verwijzing naar het kleedlokaal, MAASSLUIS. De afdeling Maas sluis van het Verbond voor Veilig Verkeer, organiseerde dezer dagen in de kantine van de Ver. Touwfa- brieken een propaganda-avond. De voorzitter van de afdeling Vlaar dingen, de heer P. v. d. Snoek, kon in zijn openingswoord de voorzitter van de afdeling Vlaar dingen, de heer Buis, welkom heten en sprak de wens uit, dat de quiz, die deze avond wederom tussen een team van de afdeling Vlaardingen en Maassluis zou worden gehouden, evenals te Vlaardingen, toen Maas sluis winnares werd, een sportief ver loop zou hebben. Hij herinnerde voorts aan de ver schillende activiteiten van da Maas- sluise afdeling en noemde in dit ver band de verkeerscunsus voor onderwij- zers(essen), alsmede de cursussen, die thans aan drie verschillende groepen aan de hand van de „Verkeersleutel" worden gegeven. Deze verkeerscursus, bestaat uit zes lessen, gevolgd door een test, met een certificaat met insigne voor geslaagden. Dit jaar zullen alle la gere scholen uit Maassluis weer aan het verkeersexamen deelnemen. Het verzwaard examen voor leer lingen (50) van het voortgezet lager on derwijs zal dit jaar voor het eerst in Maassluis worden afgenomen. Om het verkeersondeïriebt op de kleuterscholen te bevorderen zijn de eerste stappen gezet. Een team van de Marnix-ulo zal voor de eerste maal aan een regionale schoolverkeerscompetitie deelnemen. De voorzitter wees er op, dat dit slechts enkele activiteiten van Veilig Verkeer betreft. Te Maassluis wordt regelmatig door de gehele gemeente door middel van raambiljetten de aandacht gevestigd op de voornaamste regels, die de veiligheid van het verkeer kunnen bevorderen. Ook de jeugdbrigadiertjes doen trouw hun werk en voor de landelijke wed strijd Veilig Rijden voor beroepschauf feurs konden weer nieuwe deelnemers worden geworven. De voorzitter bracht P. C. Dijkshoorn. ook dank aan de toneelgroep „Algoja", Overleden: Monster. 67 jr, echtg. v. A. Kist. I die de klucht „Past op voor Zakk-en- J. K. G. Poulisse is bedoeld als ver fraaiing van het exterieur van de U.R.L. Het stelt een metalen wereldbol voor. met daarom heen een grote U. Doordat de bol open is werd een fraai geheel verkregen. Mr, Heusdens bood nog een plaquette aan waarin gegraveerd staat: „Aange boden door het gemeentebestuur van Vlaardingen, februari 1961". Ook hier uit blijkt, dat de overhandiging nog later geschiedde, dan gepland was. Namens de U.R.L. dankte dr. H. A. Boekenoogen voor het waardevolle ge schenk en verzocht de burgemeester, zijn erkentelijkheid over te brengen aan de gemeenteraad. Verder werd de aanbieding, die ove rigens zonder enig ceremonieel ge schiedde, bijgewoond door dr. ir. J. P. K. v. d. Steur uit Rotterdam en door dr. ,JV Boiöingh, evenals dr. Boeken- oogeri,- namens het Vlaardingse labora- toritim. Gehuwd: A. van de Waardt, 26 jr en C. van Leeuwen, 23 jr. Geboren: Tom, z. van E. van der Noll en G. Bal: Eddy. z. van E. Wittekoek en K. J. Verkade; Eveline, d. van A. J. de Koek en A. J. Edelman; Marjolein, d. van K. Schoe- man en G. H. Bos: Joris J„ z. van J. van Vliet en H. A. van der Vaart; Dineke, d. van A. Hooljmeljer en P. C. van Boven; Peter, z, van M. Poot en R. K. de Korte; Cornells, z. van P. Boogaart en K. E. Pronk; Maria. d. van H. J. Linder en J. Gebing; Herman, z. van H. Veenslra en D. Smeets: Johan A., z. van C. G. S. de Chatinier en SCHIEDAM. Dat GTB nog niet be hoeft te wanhopen over het spelpeil van dit seizoen, is wel gebleken uit het 22 gelijk spel dat de Schiedammers in de wedstrijd tegen het sterke ZBVH be haalde. De rust kwam met een 01 stand oor dat Sloter doelman Rademaker kansloos passeerde. In de tweede helft golfde het spel aardig op en neer en een offensief van de thuisclub resulteerde in twee goede doelpunten, zodat GTB vrij onver wacht met 2—1 voorkwam. Met veel elan trachtte men deze voor sprong te handhaven, maar de gasten lieten het er niet bij zitten en kwamen keer voor keer voor het Schiedamse doel. Uit een van die aanvallen was het wederom Sloter, die de roos trof en daarmede tevens de eindstand op papier bracht en wel een 2—2 gelijk spel, het geen de verhouding wei het beste weer geeft. Arbiter Wegman leidde prima. Excelsior beeft in Alphen aan de Rijn de winst aan A.R.C. moeten la ten. De eerste speelhelft kenmerkte zich in een gelijk opgaande strijd. In de 25ste minuut, kreeg linksbuiten Valken burg van A.R.C. de bal binnen zijn be reik en zijn schot verdween onhoud baar voor doelman P, Doelman in het net 10. Met onveranderde stand ging derhalve de rust in. In de tweede speel helft had A.R.C. gedurende het eerste kwartier een groot overwicht, waarbij de achterhoede van Excelsior, door treuzelen, het niet gemakkelijk had. Na deze 15 minuten kwam Excelsior er beter in, wat tot gevolg had dat middenvoor N. Verhaas in het Straf schopgebied ten val werd gebracht en kreeg Excelsior een penalty toegewe zen, maar deze, genomen door J. Vink, werd op magnifieke wijze door de A.R.C.-coalitie gekeerd. Excelsior kreeg de resterende minuten nog enige" doel- rijpe kansen, maar de verdiende ge lijkmaker bleef uit. het opknappen van zijn huis en indien i waarvan DVO uiteindelijk de oorzaak nodig zijn echtgenote een handje te was. Een wedstrijd om maar weer helpen, gauw te vergeten. SCHIEDAM. Het Schiedams Chris telijk Mannenkoor hoopt op donderdag 6 april een uitvoering te geven in: „De Goede Haven". Hieraan za1 medewer king verlenen een sopraan en de orga nist C. Passchier. Door een verdiende 21 zege op het sterke Melissant is HVO erin geslaagd de onderste plaats te verlaten en hier door zelfs twee plaatsen op de ranglijst te stijgen. De Vlaardingers hadden hun elftal enigszins gewijzigd en o.a. doelman v. Leeuwen vervangen door de jeugdige Vink. Het waren de gasten, die het eerst de roos troffen en wel door midvoor Jan Breem. die doelman Vink over een tam schot van hem zag heenduiken, waar door de stand 01 werd. Dit was reeds kort na het begin, maar deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de thee tapte HVO uit een ander vaatje en reeds in de tweede minuut loste v. Oosten een houdbaar schot dat echter doel trof (11). Na 25 minuten ondernam v. Oosten een soloren en hij rondde deze af met een prachtig schot waartegen doelman Witvliet geen ver weer had (21). Het eerste team van GSS is er zater dag in geslaagd om een stug spe lend GOZ in Mijnsheerenland met 10 te kloppen, hetgeen een mooi resultaat is van de mannen van Gusto. Juist door het forse spel van GOZ hadden de Schie dammers de handen vol om het doel schoon te houden, waarin Den Ouden, bijgestaan door Zandbergen volledig slaagde. Nadat GSS de eerste stoot had opge vangen. ging men tot de aanval en in de 27ste minuut ontstond het enige doel punt van deze strijd. Veteraan Scholten gaf een goede voorzet en v. d. Heiden was er als de kippen bij om het leder achter de GOZ-doelman te plaatsen (01) Na de thee volgde een offensief van de thuisclub, dat evenwel zonder resul taat bleef. In de Futselaan bij de Transvaalstraat te Rotterdam zijn zondagmiddag de 8- jarige Nicolaas L. van D, uit de Trans vaalstraat en de bij hem achterop zit tende 7-jarige Cornells van O. uit de Transvaalstraat aangereden door een tram van lijn 12. Nicolaas van D. liep een schedelbasisfractuur en inwendige kneuzingen op en het andere ventje kreeg verwondingen aan het hoofd en het rechterbeen. Beiden werden naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. Het tramverkeer had ongeveer 40 minuten vertraging. De jongens die een RTM-treintje had den laten passeren, hadden geen erg in de tram die uit de tegenovergestelde richting kwam. Zij werden ongeveer 15 meter meegesleurd. rollers" in twee bedrijven opvoerde. De quiz Maassluis-Vlaardingen had een spannend verloop, waarbij Maas sluis uiteindelijk als winnares met 293 punten te voorschijn kwam, terwijl Vlaardingen 196 punten behaalde. Maassluis continueerde daardoor het bezit van de wisselbeker, die door de organisator de heer J. Wilkes, aan de voorzitter der afdeling de heer P. v.d. Snoek werd overhandigd. MAASSLUIS. Op donderdag IS maart organiseert de Cefa, opnieuw een filmavond. „Een Moeder Gezocht" zo luidt de titel van de te vertonen film. Dr. Neumeister moet de ene na de andere „kracht" aanwijzen om de zorg op zich te nemen van zijn \ve- duwnaarsgezin met 4 kinderen. Hij is hoofdambtenaar bij de Arbeidsbeurs, afdeling Vrouwelijke beroepen. De ene na de andere huishoudelijke kracht geeft er de brui aan om nog langer te zorgen voor de weduwnaar en zijn 4 kinderen. Tenslotte, 'besluiten de kinde ren, dat *t zo niet langer kan en gaas ze een advertentie plaatsen, waarin 4 goed opgevoede en allerliefste kinderen een hulp vragen voor hen en hun vader. Hoe vader dan tenslotte inderdaad een vrouw en de kinderen een moeder krij gen is een verhaal apart. De film begint, des avonds 8 uur, in gebouw „Luxor". Toegang voor alls leeftijden. Kaartverkoop en plaatsbe- spreken bij boekhandel R. v.d. Wal, Markt 2. De brandweer onder leiding van de heer J. Keuzeakamp is zaterdagavond om ongeveer 8 uur uitgerukt naar de Jan vant Riebeeckweg, waar een hoop hout lag te branden. Het vuur leverde gevaar op voor een stapel nog bruik bare planken, maar ook voor de nabij gelegen drukkerij „Vita Nova". Het hout was door de aannemer C. van B. in brand gestoken. Hij was ai de hele tijd aanwezig geweest maar had om 7.30 uur zijn kinderen weggebracht Toen hij terugkwam had de brandweer het vuur met de nevelspuit gedoofd ea daar was Van B. het niet helemaal mee eens. Doordat een hond zaterdagmiddag onverwacht de rijbaan van de Rotter damse Dijk overstak bij de Van Maa renstraat benedendijks moesten twee bromfietsberijders krachtig remmen waardoor zij kwamen te vallen. Be bromfietsen van de 16-jarige Z.V.H. en H.J. liepen lichte schade op. Tegen de eigenaar van de hond de heer L. M- is procesverbaal opgemaakt wegens het laten loslopen van zijn hond. De bromfietser G. J. van O. is za terdagmiddag om 5.30 uur tegen een boom gereden, waarbij hij een wond aan zijn hand en schaafwonden opliep- Achter op zijn brommer zat zijn broer H. van O., die onder zijn arm een kar pet geklemd hield. Toen de brommer op de B. K. Laan twee wielrijders wil de inhalen raakte het karpet één van hen, waardoor J. van O. de macht over het stuur verloor en tegen de boom op reed. Uit een bazenkeet op het terrein van Wilton Feyenoord, vlakbij he> hoofdgebouw is zaterdagnacht ingebro ken, waarbij uit een kast een loon zakje met ruim 95 is gestolen. Pe inbreker heeft met een scherp voor werp een stuk uit een ruit gesneden «s kon zo het raam open maken en binnen komen. Op net erf van een woning aan ée Schiedamseweg in Kethel liep zater dagmiddag een 7-jarig jongetje n»et een bijl. De bewoonster waarschuwde de politie. Het bleek, dat het kind roet de bijl aan 5 tuinhuisjes in de omgevtfï al schade had aangericht. Zaterdag zijn vier kinderen betrap' bij het inkogelen van ruiten van 66-' oud gebouw aan de Burg. Honnerlaf® Grethelaan. Het betrof een meisje van 9 jaar en 3 jongens van 12, 10 en 5 jaar oud. Mevrouw J. A, J.van O. en haar 5-jarig dochtertje M. zijn zaterdagmid dag om 15.50 uur op de Oversein#6' straat komen te vallen, doordat de rijdster plotseling moest remmen voo' de 6-jarige P. D„ die de rijbaan over stak. Moeder en dochter liepen enig6 verwondingen op. De heer E. R. uit Rotterdam mist zijn brommer, die hij niet op sic- in de gang van de Baptistenkerk de Lange Haven had geplaatst, b» Vlaardinger H. M. is zijn fiets kW die hij onafgesloten voor de dr. No>eI" stichting had neergezet,

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2