PMAN Legitimatie-penning voor Vlaardingse autoriteiten? yATERvm Doelman's Hoeve krijgt motel-bestemming Feestavond in „Pass; T.B.C.-vereniging r Geef uw inf^^weuwe fleur. Lampe opent modern filiaal aan Broersvest te Schiedam om. voor zware BRUNOTT Schiedams lemeuws eropemng wiiiK fa. Van Velden Put" laten varen Groenstrook langs Nieuwlandsedijk ►pen Deur-dienst in Grote Kerk J.C.van Lieshout Zn. n.v. het kleine wonder! GROESBEEK COLLECTE opgave Hoek van Holland Intact Exploitatievorm aas! and WIJ ONTVINGEN "Reversible" MAASSLUIS. Donderdag- middag had de heropening plaats van de textielzaak van de Firma Joh's van Velden, aan de Dr. Kuyperkade 19 te Maassluis. Deze zaak heeft een belangrijke uit breiding ondergaan en is tevens ge moderniseerd. In tegenwoordigheid van burgemeester W. J. D. v, Dijck, een deputatie van de midden standsvereniging, enige midden standers en familie, sprak de heer Joh's van Velden zijn grote dank baarheid uit, dat hij met zijn echt genote, deze dag mocht beleven. Gedurende 43 jaar hebben wij hier gewerkt, aldus de heer Van Velden en nu herken ik de vorige zaak niet meer terug. SCHIEDAM. In een nagenoeg geheel gevuld Passage Theater heeft de „Vereniging tot 'beharti ging der belangen van T.B.C.- Patiënten" donderdagavond -een grote j propaganda-feestavohd,.-ge houden,'waarbij het revue-gezel schap Rens van Dorth voor de vrolijke noot zórgde en de aanwe zigen een bijzonder vrolijke avond bezorgde. MAASSLUIS Het ziet ernaar uit dat Maassluis dan eindelijk een represenstatieve hotel-restau rant accommodatie zal krijgen. Sins acht mei 1958 heeft een com missie, die door het gemeentebe stuur was gecrecêrd, de moge lijkheden die hiertoe bestonden onderzocht. Aanvankelijk leverden deze pogingén niet het beoogde resultaat op. Het eerste plan werd economisch niet verantwoord ge acht. Dit projekt beoogde de bouw van een hotel met een cultureel centrum in het stadscentrum, in de zg. „Put" nabij de Haven en de Zuiddijk. Blijkens de rapporten van de diverse overheidsinstanties, die over de plannen werden ge polst, bleek het plan niet realiseer baar. SCHIEDAM. - Onder grote be langstelling is donderdagmorgen het twintigste filiaal van het Mo dehuis Lampe. aan de Broersvest 57 C geopend. Hiermede is dan het Vlug-complex volledig in ex ploitatie. Na het welkomstwoord door de heer P. Jongkoen ver richtte burgemeester Peek de of ficiële opening. Het stekje in 1834 in Sneek geplant onderscheidde zich niet zo heel veel van andere kleine manufacturers, aldus spre ker. Nadat de Lampe's eerst mars kramers waren geweest, kwamen ze door goede waar, vakkennis en vertrouwen al ras vooruit. In 1884 deed men de sprong haar Am sterdam. meisjes-en jongens Jasjes «0^' ROTTERDAM: Burgerlijke stand van Schiedam /$L_v°°rde ë:é>r woninginrichting MHBj Fabriek .in «i t' Schernjlaan 39 Burgerlijke stand van Vlaardingen SHOWROOM- RUIMTE Minimaal 100 m2 oppervlakte, In het centrum van de stad. Aanbiedingen aan de directie 2 TROUW Vrijdag 17 maart 1961 een. geheel nreu'vye coljectie inzee r, exclusievemo&Neri WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOONit 16615 --ROTTERDAM Advertentie Advertentie Komt dan eerst onze geheel nieuwe collectie ringen bewonderen. Op srartrtn kan gewacht wordtn SCHIEDAM. Evenals vorig jaar heeft de Prinses Marijke school van de dr. de Visserlaan in Musis Sacrum een toneelavond gegeven voor de ouders van de leerlingen en even eens als vorig jaar werd die verzorgd dooit: de leerlingen zelf,bijgestaan door het onderwijzend personeel. Heeds vanaf oktober- heeft men week in Week uit geoefend om de klucht in drie.bedrijven, getiteld. „Goldy" zo per fect „mogelijk ten uitvoer te brengen. De laatste wekert kwamen de toneelspe- Iers* festers) zelfs wel driémaal in <de week. bijeen in de school. Geen wonder daf'Jde uitvoering donderdagavond in Musis Sacrum uitstekend is verlopen err de .Véle ouders, (de zaai was bijna ge- hee^hezet) hebben genoten van het spel vaüvde leerlingen en anderen. Het hoofd van de school, de heer S. Kuiper vervulde in dit toneelspel zelf een rol, zodat de heer J. M-eu- lendijk bereid gevonden werd een ope ningswoord te spreker.. Deze verwel komde niét alleen de ouders en de niet-meespelende leerlingen, doch ook het bestuur van de Vereniging tot be vordering van Christelijk onderwijs te Schiedam, waarvan o.a. mr. H. Snoep als voorzitter aanwezig was op deze avond. Voorts bracht de heer Meulendijk dank aan de ouders voor de bijeen gebrachte gelden, waardoor deze avond op zo grootse wijze kon wor den" opgezet. Tevens wees spreker op het belang van het Christelijk, onderwijs en bena drukte hij, dat dè ouders hun kinderen zullen blijven sturen naar de Christelij ke -school, niet alleen om deze in stand te houden, maar bovenal opdat aan de leerlingen, het rijke Evangelie van Je zus .Christus verkondigd zal worden. Na dit. opwekkingswoord kregen de to neelspelers gelegenheid hun kunnen ie tonen in de klucht „Goldy" van R. Feenstra„Goldy" heeft veel spannin gen teweeggebracht. Eerst al het in storten van een vervallen landhuisje, waarin een lady en mylord de scep ter zwaaien, waar tussendoor een lief desverhaal geweven is. Er blijkt een schat verborgen te zijn in het land huis en na veel vijven en zessen komt deze schat aan het happy end tevoor schijn op een manier, die bijzonder ori gineel gevonden was. De vinder van de schat komt n.l. plotseling met zijn hoofd door een in de kamer hangend schilde rij kijken. Een uitbundig applaus was de waar dige beloning van de opvoering van de ze klucht. Advertentie Advertentie Een volkomen nieuw boortoestel van ADITONE, dat geheel on zichtbaar achter bet oor gedragen kan worden, is zojuist op de markt gekomen. Vraagt een brochure van daze nieuwe ADITONE type 615 Gratis twee weken op proef! Ook de oorhangers van Audium, linke, Philips, Siemens, en Willco voorradig. De grootste keuze en de beste service vindt U bij Advertentie WOOROöNDfc 1344 DEN HAAG WU US2ST SCHIEDAM. De opbrengst de onlangs gehouden collecte voor de Groc; oeeksa Tehuizen heeft een bijzon der gunstig resultaat opgeleverd. Dank zij de vele collectanten en de hulp van de Schiedamse bevolking, kon een be- -i :a.z van 3284.20 aan het comité P-H- Groesbeek te Schiedam worden over- ha-d «d De correspondent hiervan te Schie dam. de heer G. P. TJyl is namens het bestuur alle gevers en geefsters bijzon der erkentelijk voor dit prachtige re sultaat. 0 Morgen 9 oür begint de verkoop yón schitterende Jasjes voor MEISJES en JONGENS, dus aan twee zijden te dragen: als VLOrjaarSjósjejèn als regenjas. De ene zijdé ïs een leuke rui! von 100% zuiver Wollen AaBé-stof met zuiver wollen gebreide mbuwrdnd. Dp andere zijde is van ste vige, waterafstotende popi in' irT moderne effen,kleur. .atSSlIh. Vervolgens stond spreker stil bij het 70-jarig bestaan der zaak, de verbou wing en de overdracht ervan aan zijn zooq de heer Pi. v. Velden. Als een sym bolische voorstelling overhandigde de heer Van Velden een schip met bloe men. een bolzeil, met inscriptie van 1893—1960 aan zijn zoon: Namens het gemeentebestuur, sprak burgemeester Van Dijck zijn gelukwensen uit en roemde de activiteit van de firma Van Velden. Door het ontsteken van licht, door omdraaien van een schakelaar, verklaarde burgemeester Van Dijck, de zaak voor geopend. Namens de familie sprak mevr. Van Helden-v. d. Meer en bood enige geschenken aan. De heer PI. v. Velden dankte allereerst zijn ouders voor de overdracht der zaak en het daarin in hem gestelde .vertrouwen en hoopte onder Gods Zegen op dezelfde weg voor te zullen gaan. Tevens dank te de heer PI. v. Velden de burge meester voor de ondervonden medewer king, waardoor de verbouwing tot stand kon komen. Ook de aannemers B. War- naar, C. Kloppenburg (metselwerk). K. A. Cats (schilder) én de firma Van Uf- felen en Barneveld, die het winkelinte- rieur verzorgden werden dank gebracht. Hierna volgde een druk bezochte recep tie, waaronder vele vooraanstaande per sonen uit de middenstandskringen. bestuurder van de afdeling. Rotterdam hef podium, om enige woorden tot de aanwezigen te richten. De heer Polak wees op het belang van deze TBC-ver- enlging en vroeg zijn gehoor om steeds actief te blijven ei» de. helingen van de vereniging steeds te blijven behartigen.. Hij verzocht, om de sch'aalcöllecle tij-, öens de pauze goed. te gedenken, tér- wijl ook de baten van de .programma verkoop na aftrek van "de twee kip pen, die daarop gewonnen konden wor den bestemd zullen worden voor de vereniging. Na de pauze was het weer Rens van Dorth, die de aandacht van de zaal vroeg en na het uitstekende slotnum mer „Film-spektakel" waaraan weer het gehele ensemble meewerkte, kon de TBC-vereniging terugzien op een goede propaganda-avond, die op zijn tijd toch ook eens op het programma moet voor komen. De voorzitter van deze. vereniging, de heer J. Bloemendaal, hield een ope ningswoord, waarin hij bijzonder ver welkomde de voorzitter van het Hoofd bestuur, de oud-voorzitter de heer Ve- ringmeyer, de spreker van de avond, de heer J. Polan en het bestuur van de afdeling Rotterdam. Daarna kreeg het gezelschap Rens van Dorth gelegenheid om haar kunnen te tonen.-Het openingsnummer „Per ex presse" sloeg bijzonder goed in en liet tevens alle deelnemers van deze avond voor het voetlicht zien. Tot kont voor de pauze volgde een non-stop-program ma dat klonk als een klok. Vervolgens beklom de heer J. Polak, Advertentie 7» sa! het nieuwe Molrbcomplex van de Doelman'}, Hoeve er gaan uitzien. Op de voorgrond het gedeelte vtnt de boerderij, (Int speciaal ah restaurant en café wordt ingericht en meer naar ncltteren gelegen rondom de hof, de drie persoovs-vertrek- ken met overdekte. ijarkcrrplaMsen in het midden. Inmiddels was de commissie terug gebracht tot een bescheidener vorm van vier personen. Ais voorzitter ging de wethouder van openbare werken, op heer P. van der Snoek lungeron. sec taris werd de heer L, J. Mostert en de heren R. E. D. Bannen 't Loo en D. A Kramer werden de leden. A Gaarne renden vrij U onjtei rijk-geïllustreerde catalogus i franco per post li j hun medewerking hebben toegezegd. Ook zal een grote Rotterdamse brou- «j .ï-'r,:: mt-dewerking verlenen. De gemeente Maassluis wiï' zich eveneens een i in het kapittel verzekeren door een commissarisplaats in het be stuur van de N.V. te bedingen. Het plan van dc architecten Ir. 3. H. Kooreman en Ir. 3. 3. Raue voorziet In. een verkoopruimte van 150 verikante mr er 249 nt2 terras, waarvan 99 m2 overdekt. He; ligt in het voornemen dat dit jaar nog het café-restaurant -gedeelte mgebruix zai worden genomen. Het motel gedeelte zal zo spoedig moge- ii'k hierna volgen, Wat het cultureel centrum, dat in de oorspronkelijke mannen genoemd werd. betreft kon worden medegedeeld, dat er reeds i -.-h-t -Jan jestaat om een zaal ruimte met toneel en film accommo datie in de „Put" te stichten. bijzonder de burgemeester en bood een modern schilderij van Kees van Bohe- cnen aan. Met een bijzónder geestige speech aanvaardde de Wethouder van Culture le Zaken en Voorzitter van de Com missie voor het Stedelijk Museum, de heer mr. M. van Kinderen deze nieuwe aanwinstvan ons Museum. Namens de Coöperatie Lampe Neder land bood de heer E. F. Lampe een lamp in het, trappenhuis aan, waarbij hij in zijn toespraak naar voren bracht, hoe anders het winkelen thans is dan vroeger. Tenslotte bood de heer P. Jongkoen namens het personeel een plaquette aan en sprak de heer A. A. W. Lampe een kort dankwoord. De Lampes onderscheidden spoedig de mogelijkheden, die in het opkomend confectiewerk zaten. Een net van zaken legden ze over alle grote steden Alleen Schiedam ontbrak nog. Thans is het zover. De burgemeester gewaag de voorts van het gigantische Stadhuis plein, dat gaat verrijzen met een waardige omlijsting van gebouwen en bedrijven er omheen. Dit complex is een sieraad voor onze stad. Moge het U goed ga an. De volgende spreker, de heer A. W. P, Lampe bedankte in het SCHIEDAM, Het eerste twaalftal van ODI zal zaterdag de relnraontmoe- tüiff spelen tegen TOP uit Rotterdam, welkn vvedstriid bij het eerste treffen In een 4i gelijk spel eindigde,veertien dagen geleden. Gezien de vorige wedstrijd mag wor den verwacht, dat dit een spannend duel gaat worden, waarbij OM voor een zwa re opgave komt te staan. Aangezien de Schiedammers op eigen terrein toeter spelen dan in uitwedstrijden bestaat de kans, dat. men TOP met lege handen huiswaarts zal sturen. De korfballiefhebbers kunnen zaterdag dus rekenen op een spannende partij, die om 4.15 zal aanvangen en worden geleid door arbiter Kalkman, P.L./F. Kalkman. ODI 2 zal in Maasland een bezoek brengen aan ODO 2. De Schiedammers hebben momenteel de beste papieren en moeten van de Maaslanders kunnen win nen. Het derde twaalftal zal een verre reis gaan maken naar Rozenburg om uit te komen tegen het eerste twaalftal van de club van die naam. De junioren A spelen op eigen terrein legen Oranje Nassau B uit Vlaardingen. ODI A staat er beter -voor, zodat ver wacht wordt dat- deze wedstrijd, die om 3 uur begint, zal worden .gewonnen door ODI. 1 HOEK VAN HOLLAND De gemeen teraad van Rotterdam heeft donderdag middag besloten voor het aanleggen van een groenstrook langs de Nieuwlandse dijk (e Hock van Holland een krediet van 330.000 beschikbaar te stellen. De kosten waren aanvankelijk geraamd op 459,009, maar konden worden terug gebracht tot 390.090. Een in de plan nen opgenomen rijwielpad zal voor re kening van de provincie worden aange legd, waardoor de uitgaven voor de ge meente tot 330.000 worden beperkt. De heer P, Kapinga (a.r.) vroeg bij de behandeling van dit voorstel, of de Wijkraad voor Hoek van Holland wel om advies gevraagd was over deze aan gelegenheid. De a.r.-spreker zou dat in dit geval van veel belang geacht heb ben. Hij drong er op aan de wijkraad alsnog te horen, alvorens een beslissing te nemen. De neer J. Ncderiof (arb.) informeer de, of de. ƒ.60.000, welke de gemeente thans minder te betalen heeft, mis schien besteed konden worden om het tracé van het, rijwielpad om te leggen, zodat de gasten van het August Reits- mahuis, waar vooral veel kinderen hun vakantie doorbrengen, geen hinder on dervinden van de bromfietsers op dit rijwielpad. De heer Nederlof verwacht te namelijk, dat de bromfietsers dit fietspad wel als een race-baan zullen gebruiken. Wethouder R. Langerak (arb.) ant woordde hierop. dat de wijkraad niet om advies gevraagd was. omdat de strandcommissie en de kampeercommis- sie al geraadpleegd waren, waarin et telijke leden van de wijkraad, onder wie de voorzitter en secretaris, zitting hebben. Hij zegde echter toe voortaan in dergelijke gevallen tevens de wijk raad om advies te zullen vragen, De wethouder bleek verder bereid met: de provinciale autoriteiten, en de Rotterdamse Dienst voor Stadsontwik keling overleg te plegen over de om legging van het fietspad, waardoor aan de. wensen van de heer Nederlof tege moet wordt gekomen. Hij verwachtte niet, dat deze omlegging veel extra-kos ten zou meebrengen. Deze commissie heeft het oude plan geheel laten varen, doch het .gemeente- bestuur wel het advies gegeven om de grond in de „Put" voorlopig te reserve ren. Men had echter zijn oog laten val len op de Doelman's Hoeve in de SLuis- poider-Qost. Node moest echter het plan tot stichting van een cultureel centrum worden prijsgegeven. De boerderij, die uit 1658 dateert, zal met de vernieuwing niet geschaad wor den. De architecten die de commissie had aangezocht om een plan voor do inrichting van de boerderij tot café hotel-restaurant, meenden ook dat de waarde van het te bouwen hotel slechts zou stijgen als de antiquarische waarrip van het gebouw zal worden gehand haafd. In het gebouw bevindt zich een collectie zeer bijzender schilderwerk ter wijl er tevens enkele antiquiteiten van een zeer hoge waarde aanwezig zijn Ook uit stedebouwkundig oogpunt is de boerderij zeer interessant. Het hoofdgebouw met de schuren vormt een hof, waarin de hooischelven staan. Het complex wordt door een hoge bomensingel omringd. Mede door de gunstige ligging nabij de snelweg Rot terdam-Koek van Holland bleek deze omgeving zich goed te -nen-voor een café-restaurantbedrijf .„et motel-acco rn oda tie, Het motel komt los van de boerderij te liggen maar vormt sa men met het gebouw eer, hof. Hier omheen zijn eenentwintig kamers ge groepeerd met centraal een even hoog aantal overdekte parkeerplaat sen. De stal bij de boerderij zal wor den ingericht als café/restaurant. Hier voor zullen de bestaande spanten jij het gebouw een weinig verplaatst worden, doch deze .ingreep is.„van aard dat zij de aard en de sfeer van hot gebouw niet-zal «chaden. De exploitatie van het motel zai in handen van een hiervoor tc vormen N.V, worden gegeven. Deze naamloze vennootschap zal een totaal aandelen kapitaal van 270.000 gulden bijeen moe ten brengen. De andere helft van de -lichting:,'kosten zullen door een hypo theek worden gedekt. Hot aandelcn.be- ut .deel is inmiddels verzekerd, daar .eeds enkele industrieën uit Maassluis jMB/De normale prijs von sUP deze wondermooie is 37,50, maar één dag profiteert U "van een echte Coster-stunt, want dan betaalt U gfifi Afffljav 2-6 jaar, KB alle maten |§g JÊr Geen telefonische of schriftelijke oideis. Advertentie tk ga voor mijn BiRINI naar BERINIHUIS MAASLAND. Op de eerste Paasdag 's middags om 4 uur zal in het Trefpunt het Paasfeest gevierd worden met de leerlingen der zondagsschool. De huis aan huis-collecte voor de zon dagsschool wordt gehouden van 2025 maart. Het bestuur hoopt dat een ieder door zijn gave blijk zai 'geven van zijn sympathie voor de zondagsschool. MAASLAND. - Op maandag20 maart nes s middags om half vier houdt de coöp. veilingvereniging Maasland en om streken haar jaarlijkse ledenvergadering in het Trefpunt Jaarfeest meisjesverenigingen. Op 22 maart des avonds 7.15 uur hopen de meisjesclubs der Herv, gemeente haar jaarfeest te vieren in het Trefpunt te Maasland. 0 Op dinsdag 21 maart zullen in het Trefpunt te Maasland de foto's e.d, wor den tentoongesteld, die gemaakt zijn ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek aan het Westland. Om 21 uur zai een fUm van het bezoek aan het Westland worden vertoond evenals op deze dag gemaakte dia's. De burgemeester zal een korte toespraak houden en mevr. Groot Enzerink zal het We3tlandlied voordra gen. BOTEJRSX.OOT M Rotterdam Telefoon 12M54 Korte Hoogstraat 11 e Meent hk.Goudre- singel Katendr. lagedijk tik. Dorpsweg lVest-Kruiskadc 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 35 T Advertentie SCHIEDAM. In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat zal zondag des avonds om 7 uur wederom een Open- Deur-dienst worden gehouden, waarin zal voorgaan ds. M. Groenenberg, Her vormd predikant te Utrecht. Het on derwerp is: „In Schiedam kom je Adam tegen.1" Deze dienst gaat uit van de Evangeli satiecommissie van de Hervormde Ge meente. Tiendaagse Ontdek hel zélf in onze toontcamers: er is veel nieuws op het gebied van de woninginrichting! Nieuwe vormen.... nieuwe kleuren.... nieuwe mogelijkheden.... U kunt rustig en ongestoord rondkijken en wanneer U wilt zullen onze des kundigen U graag - en vrijblijvend alle gewenste inlichtingen verschaffen. En U weet het: bij van Lieshout vindt U altijd iets bijzonders! jMnXBHPgn^HHHBN HF/7^8B Toonkamert Lmu!LÏ&jXa' ',V. Malhenewerlaari 247 1*^ Telefoon 9 59775(2 1.) Advertentie Geboren: Johanna d.v. P. L. van Vliet en M. H. Maat. Edwin z.v. A. P, v.d. Beek en A. L. Meeder. Cornells z.v. G Hoogland en F Westerbrink, Willem z.v. W. van Vliet en A. Tuitel. Leendert z.v. P. J. Reljerse en J. H. N. C. Verhart Corneiia d.v, S. C. den Draak cn I. van'Ree. Willem z.v. J. H. van der Vaart en M. Hagestein, Ro- NALD J. z.v. J. Motz en A, G. Bunscho ten. Overleden: 12 maart, C. Klok, 70 j„ echtgen, van M. H. Hsas, T« koof» of te huur gevraagd Joh. do H*sr, Ooitztcdljk J30 - Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2