"Tl LANGS Pupillen „Herman Frantsen" hielden ontspanningsavond GEEN regeringscommissaris naar Friese gemeente Dantumadeel T.S.B. neemt afscheid van secretaris W. J. Bruggeman HALVE FINALE VOOR GEBRILDE SCHONEN Nieuw conflict kerk-staat in Polen S3 «r «ir» as WATERWEG SIEBEL A.B.C. kreeg Wegwijs langs de Waterweg RADIO en T.V. reparatiedienst COUZY tel, SI SS IS Mr. Linthorst Homcm weerspreekt berichten: Ambtenaar trad op als Sinterklaas CONSTANT nieuwe voorzitter Eerste kievitsei Koor Bethelkerk stelt zich voor Schiedams politienieuws Bouwactiviteit vindt gestadig voortgang Baby moest zelf papieren hebben Brits bezoek aan Rotterdam Roeiboot overvaren TROUW Dinsdag 21 maart 1961 Advertentie VLAARDINGEN. De Vlaar. dingse afdeling vari de vereniging van ouders en vrienden van gees telijk- en lichamelijk misdeelden, „Helpt Elkander" heeft maandag avond in Muzanda aan de pupil len van de „Herman Frantsen Stichting" een ontspanningsavond aangeboden, die tevens werd bij gewoond door de ouders, leden en donateurs van de vereniging. De voorzitter van „Helpt Elkan der", de heer M. Valster gaf een overzicht over het bouwfonds „In ternaat", waarin hij een optimis tisch geluid liet horen. Mevr. H. Holtliausen over resta urantsk enken VLAARDINGEN. De voet balvereniging „The Shell Boys" heeft "zaterdagavond op waardige wijze afscheid genomen van haar oud-secretaris, de heer W. J. Brug geman. De heer Bruggeman ver andert van betrekking en gaat de stad Vlaardingen verlaten om in Amsterdam een nieuwe werkkring te aanvaarden. Lange tijd beeft de heer Bruggeman het secretariaat van TSB waargenomen en enkele weken geleden werd hij in deze functie opgevolgd door de heer G. de Boer. Spaartegoed gestegen Advertentie Burgerlijke stand van Schiedam Feestavond Pelmolen Burgerlijke stand van Vlaardingen Herstel van Broekweg Twee branden gisteren in Vlaardingen „Juliana" won van Sp. Hillegersberg D.Ö.K. naar Amersfoort Niet alleen Slordig Ontsla» Gemeenteraad Maassluis MAASSLUIS. Voor de don derdagavond te houden raadsver gadering, stellen burgemeester en wethouders van Maassluis o.m. voor voorbereidingen te treffen voor de uitbreidingsplannen, voor het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Maassluis-Noordwest" begrepen gronden. Ook stellen B. en W. voor, tot deelneming te besluiten in de op te richten stichting ter bevordering van de schoolland- verzorging. Cbr. Middenstanders bijeen GSS verloor van VVHR Auto „geleend" HVO verloor van Zwervers COMMANDEUR REESERj NAAR NW.-GUINEA A.R. Kiesvereniging 'k»f i/0** - Hij wees op de belangrijke taak van de vereniging en vond het verheugend dat men daar steeds meer belangstel ling voor krijgt. Een regelmatige groei van de vereniging achtte hij een drin gende noodzaak. Het afgelopen vereni- gingsjaar heeft tal van nieuwe leden en donateurs opgeleverd, zodat deze getal len thans resp. 300 en 250 bedragen,. We moeten het van vrienden en mede- levenden hebben zei de heer Valster en hij sprak daarbij de wens uit, dat deze getallen verdubbeld zouden worden, zo dat men binnenkort mag gaan rekenen op een staf van duizend medewerken den. De vorig jaar gestarte actie ..Geef uw Hart" heeft inmiddels ƒ5000 in het bouwfondslaatje gebracht. Dit mooie bedrag werd mede bereikt dank zij de medewerking van de ouders der pupil len. die vrijwel allen een weekloon af stonden voor het nieuwe Internaat. De heer Valster deed opnieuw een beroep op hen om ook dit jaar wederom een dergelijk bedrag beschikbaar te willen dellen. De inzameling van oud papier bedroeg 7500 kg., waardoor 500 werd verkregen. Er is echter zeer veel nodig om een en ander voor elkaar te krijgen en daar om verzocht hij aan allen om medewer king te willen verlenen, door de schou ders gezamenlijk te plaatsen onder het bouwfonds. Er is reeds veel voorbereidend werk verricht en omdat ook bevoegde in stanties zich met de plannen bezig houden, w^s hij van mening, da; het nieuwe tehuis voor de kinderen bin nen enkele jaren tot stand zal komen. Het bestuur weet zich daarbij ver zekerd van de volle medewerking van iemand, die in Vlaardinger, zijn sporen ruimschoots heeft verdiend op het gebied van „succesvolle acties voeren", onder wiens leiding de ko mende activiteiten zullen staan. van Dijk als uitstekende gids. Via Tirol (Tsroler jodellied), Spanje. Parijs en Texas werd de finale bereikt, hetgeen een waardig slot betekende van de der de contactavond van „Helpt Elkander". Zij, die medewillen werken aan een tehuis voor de vrouwen en man nen en pupillen van de Herman Frant sen Stichting en daarmede helpen, aat deze niet meer uit hun vertrouw- de omgeving weg moeten als de ver zorging wegvalt, kunnen zich als do nateur opgeven bij de penningmeester van „Helpt Elkander", de heer J. van Leeuwen. Tulpstraat 25, giro 256183. SCHIEDAM. Voor de Ned. Ver voor Huisvrouwen afd. Schiedam, in Maison j Westhuis onder voorzitterschap van me- i vrouw M. Schroot-Drooglever Fortuyn j maandagmiddag bijeen, hield de bekende j culinaire specialiste, mevrouw Henriette Holthausen een enserie over wat we zou den kunnen noemen: Achter de schermen van een restaurant-keuken. De dames van de Ver. voor Huisvrouwen wilden graag eens weten, wat daar zo al wordt gedaan. Ze hadden geen betere gids kun nen verlangen. Mevr. Holthausen komt zelf uit het vak. Haar vader was direc teur van het bekende Rotterdamse hotel ..Bristol" en Coomans. Door reizen, stu deren en zelf experimenteren heeft ze van de kunst van het koken een levens taak Weten te maken (Van onze correspondent) Hoewel de Friese gemeente Dan tumadeel financieel in grote moeilijk heden verkeert als gevolg van een tekort van een half miljoen, dat een ambtenaar van de dienst Sociale Za ken heelt veroorzaakt, ligt het, voor so ver het provinciaal bestuur van Friesland bekend is, niet in de bedoe ling om zoals in enkele krantenbe richten werd gemeld een regerings. commissaris voor deze gemeente aan te stellen. Deze maatregel zou inhou den, dat het tegenwoordige gemeente bestuur van zijn functie zou worden ontheven. De commissaris der Koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Ho- man, heeft verklaard, dat hem van zo'n maatregel niets bekend is en Dat de vereniging zeer veel sympa thie mag ondervinden voor haar werk bleek duidelijk uit het openingswoord van de heer Valster, waarin hij veel dank verschuldigd was aan tal van medewerkenden. Niets, maar dan ook niets behoefde betaald te worden door de vereniging. Het,afstaan van de zaal, inclusief bediening viel ook daar onder. Een taxibedrijf zorgde voor gratis vervoer van de pupillen en hulpbehoevenden, die van verremoes ten komen. Een wijnhandel had gratis limonade beschikbaar gesteld voor al len, zodat een belangrijk bedrag aan kosten werd uitgespaard. Met muziek, variété en zang van Van Dijks Accordeon Jeugd-orkest werd het verdere gedeeité van de avond op voor treffelijke wijze gevuld. Vooral de ori ginele manier waarop het dertig-tal jongens en meisjes zich aan het publiek voorstelden werd door hen met een en thousiast applaus beantwoord. Na de pauze maakten de vele aanwe zigen met de muzikanten een grote we reldreis met dirigent, de heer L. J. VLAARDINGEN. Het spaartegoed bij de spaarbank „Vlaardingen" is in fe bruari met 493.349,42 gestegen. Op 1 februari was het tegoed 27.982.789,72 en op 28 februari 28.476.139,14. Aan het hoofdkantoor werd ingelegd een be drag van 1.319.529,29; aan het bijkan toor Babberspolder 237.716,57 en op het bijkantoor West 23.359.69. Terugbetaald werd aan het hoofdkan toor 879.890,45; Babberspoider een bedrag van 192.690.22 en bijkantoor West 14.675,46. Op 1 februari waren 38316 boekjes" in omloop en op 28 februari 38528. Dat geeft dus een winst van 212. Aan het hoofd kantoor werden 239 nieuwe boekjes uit gegeven, aan het bijkantoor Babbers polder 95 en aan West 12. In totaal werden 135 boekjes afbe taald. Bij de afdeling schooisparen werd voor 6.514,10 aan spaarzegels verkocht. Op 28 februari waren 11822 spaarbusjes in omloop met een gespaard bedrag van 28.458,09. DE ALLERMOOISTE GOUDEN VERLOVINGSRING ALLE GLADDE EN BEWERKTE MODELLEN VINDT U BI) SPECIAALZAAK Rotterdam: Stadhuisplein Z4-2Ó Cooislngel 50 Nwre. Binnenweg 227 Den Haag: Lange Poten Amsterdam: Katverstraai 123 ONSTANT SN StEBEL DUB6ELE GARANTIE SCHIEDAM. Geboren: 17 - Karin d. v. A. Timmermans en C. C. A. den Boer; 17 - Marcus z. v. J. Huizinga en H. Middelboscn; X? - John z. v. A. de Graaf en A. van der Kolk: 17 - Jannie d. v. C. Vrijland en J. Meijer: 18 - Gerarda J. M. d. v. G. C. Huis- kens en M. J. G, Westhuis; 17 - Arnoldus F. z v. D. Veldhoven en P. J. van Steenbergen; 17 - Johannes z. v. G. M. Franeke en W. H. Jonkman. SOH1EDAM. Geboren: Arte, z.v. A, de Hoop en I. D. Horn; Jacqueline M„ d.v. J. Berdik en A. G Parren; Margarita J. M., G. V J. C. J. Ham en J. M. T. Jacobs; Ruurd, zv. H J. Klein Velderman en S. van Eg- mond; Marina, d.v. G. Ruiter en C. van der Kraan: Brigitte C. M.. d.v. A. F. Muider en H J M. Nolet; Helena, d.v. R. Pingemans en M. van der Meer; Martinus. z.y. J. A. Merks en M. van der Schalie; Joost ij. c... z.. v. IJ. van Aken en M. J. Dobbelaar. Overleden: A. van Zomeren, 78 jr., wed. van A. W. P. Vermeij: M. A. Buck. 8» jr.. wed. van W. Uijtdewilligen; M. T. Putters, 54 jr., echtg. van J. B. G. van Pelt. Overleden: 18 H. Lange. 88 jr. VLAARDINGEN. De eerste feest avond van de personeelsverenigingvan de Hollandse Pelmolen N.V. in 1961 heeft tal van „Pelmolenaren" met hun echt genoten een onbezorgde avond bezorgd in de Harmonie. De heer E.Markus,öie als voorzitter van de vereniging een woord van welkom richtte tot de leden van hun huisgenoten zei dat de directie (voor het eerst) helaas verhinderd was de familie-avond bij te wonen. Onder leiding van Tom van Maaren werd een gevarieerd programma ge bracht met voor ieder iets envoorallen wat. Veel bewondering had men vooi Miss Bemelly, de acrobate. Naast haar waren het „Les deux Jeateux", een duo dat een reeks van accordeonklanken bracht, dat voor een prima stemming zorgde. Geboren: Johanna E. d. v. D. Vis ser en W. J. Zijdenbas: Sijbren, z. v. J Sjoerdsma en A. G. Havermans; Stoffclina J. d. v. C. Hopgendijk en P, van der Linden; Hendrik J. M. d. v. J L. J. M. var,' der Drift en D. W. M Me'chers; Joannes M. z. v. J. B. E Scheltema en M de Fcrrante: Cor- nelis M. z. v. L. Planting» en C W v. d. Boogcrt; Digna d. v. P W Gast en M. Korver; Maria, d. v. A. Keizer en J. L. van der Wende. Overleden: J. Moerman. 59 jaar. Gehuwd; J- de Jong, 32 j. en C. p-o'aqv. 23 j. VLAARDINGEN. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen maken be kend, dat van maandag 20 maart af, gedurende circa drie weken herstel werkzaamheden zullen worden uitge voerd aan het gedeelte van de Broek- weg tussen de Brugemeester Pruissïn- gel en de Westlandsewg, In verband hiermede zal daar ter plaatse een door middel van een ver keerslicht te regelen eenrichtingsver keer worden ingevoerd. Deze verkeersbelemmering zal even wel op de Goede Vrijdag, de daarop volgende zaterdag en gedurende de beide Paasdagen zijn opgeheven. VLAARDINGEN. Nadat dc brand weer gistermorgen was uitgerukt voor een felle brand in een der opslagplaat sen van do Internationale Rubber Pro ducten N.V. aan de Taanderijstraat moesten gisteravond om zeven uur de slangen opnieuw worden uitgerold, zij het voor een brand van kleinere om vang. Door nog onbekende oorzaak ontstond toen brand in de woning van de familie Netten in de Steijnstraat 43. Het bleek dat een kapokmatras, gelegen op een zoldertje van de woning vlam had ge vat. waardoor nogal veel rook werd ver oorzaakt. Gewapend met persdrukmaskers heeft de brandweer met 2 nevelstralen en een gewone straal het vuur geblust. Het biussingswerk dat plaats vond on der leiding van de ondercommandant. de heer J. Polderman geschiedde onder het toeziend oog van de commissaris van politie, dr. C. N. Peijster. terwijl ook de hoofdinspecteur van politie, de heer C. van Eendenburg aanwezig was. SCHIEDAM. Het herenteam van ..Juliana" heeft tegen Sportclub Hille gersberg 2 een bijzonder goede wed strijd gespeeld en kwam met een over tuigende 3—0 zege voor de dag. het geen een goede prestatie genoemd mag worden. Zowel aanvallend als verdedigend heeft „Juliana" een goede beurt ge maakt en de setstanden lieten dan ook aan duidelijkheid niets te wensen over, n.l. 15—6, 15—7 en 15—9. De Dames van „Juliana" kregen het legen Smash 2 aanvankelijk zwaar te verduren, want de eerste set ging met niet minder dan 15—3 verloren. Hiervoor werd in de volgende set behoorlijk re vanche genomen, want die eindigde met 151 in het voordeel van de Schiedam mers, die de twee laatste sets eveneens in hun voordeel beslisten en wel met 154 eti 156, zodat „Juliana" met 31 won, ZVC 4 kreeg het tegen „Juliana" 2 wel heel gemakkelijk, doordat de reser ves van „Juliana" niet opkwamen en de punten dus helaas reglementair moest afstaan aan ZVC. Op een intieme bijeenkomst in de grote zaal van het Sportpark „Vijf Sluizen" vond de huldiging plaats, die bestond uit een gloedvolle toespraak van voorzitter C. Smit, die de schei dende secretaris namens bestuur en le den van TSB hartelijk dankte voor de ijver, waarmede hij het werk voor TSB heeft behartigd. De heer Smit wees er op, dat door de prettige samenwerking met de heer Bruggeman de band binnen de vereni ging steeds goed is gebleven en dat hij zich een waardig lid en bestuurs lid heeft getoond. Vooral ook tussen de spelers onderling was altijd een stevi ge band, waarin de heer Bruggeman steeds een groot aandeel had. Namens het bestuur mocht de heer Smit een polshorloge overhandigen, terwijl er voor mevrouw Bruggeman bloemen aanwezig waren. De senior spelers bleven bij deze huldiging niet achter en van hen mocht de heer Brug geman een sigarettenkoker ontvangen. Daarna werd een gezellig cabaret programma opgevoerd met afwisse lende hoogtepunten. Met rechtvaardi ge trots roemde de voorzitter na af loop de feestcommissie van TSB, die door het organiseren van dit TSB- feest weer haar waarde voor deze vereniging heeft bewezen. SCHIEDAM. De Christelijke Gym nastiekvereniging Door Oefening Kracht neemt zaterdag 25 maart deel aan de Nationale Jeugdwedstrijden, die het K.N. C.G.V. in Amersfoort traditie-getrouw weer organiseert. De heer A. Herlaar gaat met een ploeg van twaalf man van 1416 jaar op stap naar Amersfoort en zal deelnemen aan het nummer rytmische oefening. Er zul len oefeningen worden uitgevoerd onder de muziek van Feike Asma, waarvan een orgelplaat zal worden afgedraaid. Een andere ploeg van twaalf man. eveneens van 1416 jr. schaart zich on der de heer K. J. Tanis, hoofdleider van D.O.K. Deze selectie zal eveneens ryt- mische oefeningen uitvoeren en wel on der de klanken van de vijfde Hongaarse dans van Brahms. Om een zo goed mogelijk figuur te slaan zullen deze jeugdige DOK'ers deze week woensdag en vrijdag ejetra oefe nen, zodat men met een gerust hart naar Amersfoort zal vertrekken. D.O.K. ver trekt zaterdagmiddag om twee uur vanaf het postkantoor, waar zoals gewoon een schare supporters de reis hoopt mee te maken- De e.v. activiteiten van DOK omvat de gewestelijke bondsdag op tweede pinksterdag, waarvoor zich reeds meer dan honderd DOK'ers hebben opgege ven. Op de vergadering, dat hij ei geen contact niet Den Haag enige zekerheid van terugbetaling voorschotten uit dc gemeentekas ver leend. Daarnaast voerde hij een zo slor. dig beheer, dat er grote tekorten ont stonden. Gelden die in de gemeentekas moesten terugvloeien bleven uit. omdat Z. er niet aan toekwam, formulieren in te vullen of door te zenden. over heeft gehad en dat zou, zo zei hij. wanneer men tot een dergelij ke ingrijpende maatregel wilde overgaan, zonder twijfel het ge val zijn geweest. Het rijk heeft ondertussen verschei, dene tonnen het juiste bedrag is niet bekend van dc gemeente Dantuma deel te vorderen en de gemeenteraad heeft in een besloten zitting lange tijd gesproken over het onprettige finan ciële avontuur, waarin dc ambtenaar van de dienst Sociale Zaken dc ge meente heeft gestort. Maar niet alleen dc ambtenaar is schuldig. Dat blijkt wel uit de in ver houding tot het verdwenen bedrag vrij geringe straf een jaar gevangenis straf, waarvan drie maanden voor. waardelijk die hem door de Leeu warder rechtbank is opgelegd. Hji heeft van het geld nagenoeg niets voor zichzelf gebruikt. Vrijwel alles is ten goede gekomen van mensen, die fi nanciële moeilijkheden hadden of voorwendden en daardoor het medelij den van de wel zeer vrijgevige amb tenaar wisten op te wekken. SCHIEDAM. ambtenaar, de heer J. Z.. heeft Hie be'' '-»>•> of die het bestuur van de Algemene Bë-Uiwe uitgaven moesten üu-n zundcz u,u ca behandeld, drijven Competitie heeft gehouden, is de 2e voorzitter, de heer A. D. Vertinde tot voorzitter gekozen. De heer Verlin de heeft reeds geruime tijd deze func tie moeten vervullen, wegens regelma tige verhindering van de huidige voor zitter, zodat hem dit werk niet vreemd zal zijn. De heer Verlinde is trouwens reeds geruime tijd de grote animator van de Bedrijven-Competitie, zodat het voor hem en zijn medebestuursleden te be treuren is, dat naast de ABC-wedstrij den onlangs besloten is ook nog een competitie voor de plaatselijke vereni gingen in het leven te roepen, die ieder met één elftal hieraan kunnen deelne men. Dit werd op de ABC-vergadering dan ook betreurd, doch niettemin zal de ABC ijverig verder gaan met deze wedstrijden, waaran weer enkele nieu we elftallen zullen deelnemen. Momen teel zijn niet minder dan 29 bedrijven ingeschreven, zodat over enkele maan den weer met frisse moed dit be drijfsvoetbal in Schiedam de voetbal velden in bezit zal nemen. Uiteraard zal eerst afgewacht moeten worden, of de Voetbalbond zijn toestemming geeft, doch evenals vorig jaar zal dit wel geen moeilijkheden opleveren. O Dat dit alles verscheidene jaren heeft kunnen duren, terwijl vele in woners van Dantumadeel wisten, dat deze ambtenaar voor Sinterklaas speelde, is te wijten aan het volko men ontbreken van controle. Het is op het ogenblik nog moeilijk vast te stellen, in hoeverre do meerderen van Z, en het gemeentebestuur daar verantwoordelijk voor zijn, maar in ieder geval is na de besloten raads vergadering bekend geworden, dat de gemeentesecretaris de heer D J Autsema ontslag heeft gevraagd. Dit ontslag is hem met ingang van juni overigens op de meest eervolle wij ze verleend. Welke maatregelen de regering zal lemen om het financiële tekort van Dantumadeel weor op te heffen, is niet bekend. De ambtenaar J. Z. is tegen het von. nis van de rechtbank in hoger beroep gegaan binnenkort zal zijn zaak vr>„r t- r '-hof te Leeuwarden SCHIEDAM. Hedenmiddag om kwart voor één, heeft de burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek, het eerste kievitsei dat door een Schiedamse inwoner is gevonden, ontvangen. De vinder van het eerste ei is de heer J, Korpel. Tot deelneming in deze stichting, zul; len ook de gemeenteraden van Maas land, Rozenburg en Schipluiden op kor te tijd een voorstel worden aangeboden, zodat de schoottandverzorging in dis- trictverband, met ingang van 1 septem ber 1961 een aanvang zal kunnen ne men. Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben de raad een voorstel ingediend, inzake oprichting van het motel - café - -restaurant oudheidka mer, waarover reeds uitvoerig is ge schreven, B. en W. stellen de raad voor de benodigde gronden en gebouwen in erfpacht aan de in oprichting zijnde N.V. uit te geven. Dit zal geschieden voor vijftig jaar en de erfpachtscanon bedraagt 4675 per jaar. In de raad van commissarissen zat een zetel voor de gemeente zijn. B. en W. wijzen deze commissaris aan. Binnen een door B. en W. te bepalen termijn zullen ten minste 10 motelkamers in exploitatie moeten zijn genomen. De burgemeester van Maassluis stelt de raad voor de bezoldiging van de wethouders te herzien. Een norm kan worden gevonden door de wethouders- bezoldiging in een min of meer vaste relatie te brengen met de bezoldiging van de burgemeester. Een redelijke verhouding zal tot stand worden ge bracht, indien zij wordt gesteld op 30 pet. van die bezoldiging voor eenge meente met een inwonertal van tussen de 10.000 en de 14.000 (zoals Maassluis) en 35 pet. daarboven. De burgemeester stelt de raad voor een verzoek tot her ziening van de wet'noudersjaarwedden aan G. S. te Richten. SCHIEDAM- Het nieuwe kerk koor van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat zal donderdag 23 maart zich tijdens een contactavond van wijkgemeente 1 voorstellen door het zingen van enkele liederen. Er worden enkele lijdenskoralen uit de Matthaus-Passion ten gehore gebracht die tevens zullen worden toegelicht. Mevrouw Lewis-Mortier zal op deze wijkavond één en ander vertellen over de Hervormde Vrouwen Dienst en ds. J. D. Smids hoopt verder nog enkele zakelijke medededeiingen te doen. Aanvang 8 uur. Tijdens de Paasdienst zal deze Bethel- cantorei eveneens enkele liederen zin gen. waaraan vooraf zoals gebruikelijk door de jeugd in het wijkzaaltje een Paasmaaltijd zal worden gehouden. SCHIEDAM. De Christelijke Mid- denstandsvereniging, Schiedam, waar over wij onlangs publiceerden dat er nieuw leven in deze vereniging wordt ingeblazen, hoopt hiermede een begin te maken op de bijzondere bijeen komst, die woensdag in het Gerefor meerd Jeugdhuis zal worden gehou den. Op deze avond zal de heer Franc Bibo uit Voorburg met een gloednieu we voordracht „met een lach en een rimpel" spreken over; „De galant van koning klant". Franc Bibo is een doorgewinterde verteller die veel van verkoopkunde afweet en de kunst verstaat om zijn toehoorders niet in de eerste plaats te vertellen hoe zij meer kunnen verko pen, maar wel hoe zij beter verkopen en tevreden klanten maken. Ook de dames van de winkeliers, alsmede het personeel is voor deze vergadering uitgenodigd. Het bestuur van deze Christelijke Middenstands vereniging rekent op een goede op komst. Aanvang acht uur. Dat het bestuur kosten noch moeite heeft gespaard om de opkomst groot te doen zijn, moge blijken uit het feit, dat t.g.v. de naderende paasdagen een aan tal rollade's en paaseieren zijn aange schaft, die op de vergadering onder dc aanwezigen hun bestemming zullen krij gen. Hoewel GSS in de strijd tegen WHR aanvankelijk goed speelde en verwacht werd. dat de punten in Schiedam zouden blijven, liep dit alles in de tweede helft anders af en moesten de Gustomensen de eer met 14 aan WHR laten. GSS miste Scholte en Immerzeel, welke laatstgenoemde zijn voetbalschoenen aan de wilgen heeft gehangen. In de plaats hiervoor speelden de 3e elftalspeier Bou- man mee en de jonge V. Oort. Tot- aan de rust hield dit elftal stand en GSS had in deze periode de mooiste scoringskansen. De ruststand was even wel 00, De tweede helft begon met een doel punt van de gasten, gescoord na het ne men van een vrije trap <01). Een fraaie combinatie tussen V. Oort en V. d. Heiden.werd door laatstgenoemde .be sloten met de gelijkmaker (11). Er volgde toen een fel offensief van WHR. "dat aanvankelijk dank zij bet goede spel van midhalf Schop weerstaan werd. De druk werd echter steeds groter en door een inzinking bij GSS werd het uiteindelijk een 41 nederlaag, hoewel doelman Den Ouden bij het tweede doel punt niet vrijuit ging. Maandagavond omstreeks 9 uur zijn de Rotterdamse en Schfadaonse politie aan het zoeken geweest naar een grijze Vauxhall die gestolen zou zijn. Het bleek echter een vergissing te zijn geweest. De heer A. A. uft Rotterdam had een wagen .geleend -van een Rotterdamse ga ragehouder en deze grijze Vauxhall in de Lange Kerkstraat te Schiedam gepar keerd. Toen hij later weg wilde rijden was de auto verdwenen. Hij deed hier van aangifte bij de politie. En'ige uren later werd door de Rotterdamse politie op het Marconiplein de bewuste auto aangehouden. Er zaten twee dames en twee heren in. Zij hadden van een ken nis diens auto mogen lenen; eveneens een grijze Vauxhali die zij ook in de Lange Kerkstraat hadden geparkeerd. Per ongeluk zijn zij in de verkeerde i wagen gestapt waardoor de verwarring 'Is ontstaan. Van diefstal was beslist geen sprake. Dat één speler de beslissing knn brengen in een voetbalwedstrijd, werd Door oververhitting van de tank van de Qliekachel van de heer M. S. ont stond er maandagavond omstreeks 7 uur een brandje in zijn woning aan de Hoflaaristraat te Schiedam. Een buur man van de heer S. heeft -door de slang op de waterkraan te koppelen het vuur kunnen blussen. De gealarmeerde brandwwer behoefde geen dienst te doen. In de woning ontstond enige brand- en waterschade. De heer S. is verzekerd. -De timmerman van een Zweeds schip dat in dok V bij de werf de Nieuwe Waterweg te Schiedam ligt ver mist 19 blikken witte lak, ter waarde van 600, die in de ankerkamer van het stoomschip lagen opgeslagen, Aan de bromfiets van de heer J. C. A. V., die hij tegenover zijn woning aan de Havendijk te Schiedam had neer gezet is door onbekende onverlaten een aanzienlijke schade toegebracht. Voor 30 zijn onderdelen vernield. De 16-jarige wielrijder J. W, K. gaf gistermiddag om 4.45 uur op de krui sing Lange KerkstraatKreupelstraat te Schiedam geen voorrang aan de auto mobilist A. L. uit Voorburg. Een aan rijding was hiervan het gevolg. De jon- (Van een onzer verslaggevers) Uit alle delen van Nederland be- halve uit de provincie Groningen waren maandagmiddag in totaal dertig meisjes naar Utrecht gekomen, om mee j te dingen in de deml-ffnale van de landelijke Mlss-Bril verkiezing 1961. Groningen was niet van de partli, om dat de organisatoren daar zich een weinig laks hadden betoond. In het Jaarbeursrestaurant paradeer den de dertig meisjes met bril voor de uitermate deskundige jury: tien opticiens en andere heren die óp de een of andere manier iets met de bril te maken hebben. De keuze uit dertig vlotte en charmante bebrilde gezichtjes scheen de juryleden moei lijk te vallen. Zij moesten tenminste na de officiële berekeningstijd nog on geveer tien minuten extra aanvragen, om er uit te kunnen komen. Na die tien minuten was het dan zover. De jury maakte de voor dc fi nale in Amsterdam uitverkoren meis jes bekend. Het zijn de 21-jarige Joke Buning uit Winterswijk, de 18-jarige Annerharie Niehe uit Amsterdam, de 22-jarige Mary Kraakman uit Utrecht, de 2t-jarige WiUy van der Geld uit Nijmegen, de 23-jarige Silvia Bury uit Mierlo, de 21-jarige Caroline Luteyn uit ÏJssendijke, de 21-jarige Nellie v d. Krap uit Rotterdam, de 20-jarige Irene Bedaux uit Eindhoven, de 25-jarige Anneke SecheiSmit uit Almelo en de 19-jarige Lydin Hcisiek uit Rotter dam. Als reserves werden gekozen de 19- jarige Coba van der Kamp uit Ous- terwold en de 18-jarige Hermine Schoots uit Eindhoven, Deze meisjes zullen dus meedoen In de finale van de Miss-Brilverkiezing, i Waarschijnlijk wordt deze in april of mei in Amsterdam gehouden. De juiste j datum is nog niet bekend. VELE nieuwe woonkernen zullen langs dc Waterweg, de Scheur en dc Nieuwe Mtlas verrijzen. Schiedam legde onlangs het grootse nitbrei- dmgsplan ..Kethel" nan dc raad voor. Vlaardingen had toen reeds zijn plan- ne.n inzake het uitbreidingsprojekt „Hol/j". Deze omwerpen sluiten gro- 1 tendèels aan op het plan „Kethel". De grotere ruimte die tussen Vlaar- j dingen en Maassluis open bleef, zal i successievelijk ook worden opgevuld: weliswaar heeft men het voornemen tussen deze woonkernen een recreatie- j pc strook grond te reserveren. Deze zal zeer noodzakelijk zijn. ondanks het feit. dat in de afzonderlijke plan- I tic», die door dc gemeenten zijn ont- I worpen reeds veel ruimte voor rcereci- i fiere doeleinden is uitgespaard. Zo I heeft de ontwerper van het pion i Kethel zeer veel groene stroken bin nen cle bebouwing gebracht. Tevens j zullen in de agrarische gebieden bui- I ten de agglomeratie Kethel bijzonde- i re voorzieningen met hel oog op de re creatie worden getroffen. Langs de wegen zullen brede bennen komen, die een welkome verpuzingsmagelijk- iteid bieden voor de stadsbewoner, die voor een korte tijd het al dan. niet fraai opgezette stevngebied wil ont vluchten. OOK Maassluis heeft rich geschaard in da rij van steden in het wes ten des lands, die binnenkort een niet onbelangrijke uitbreiding stillen on dergaan. Reeds enige tijd is men doen de tnet de realisering van het uit breidingsplan in de Sluispolders West en Oost. Thans zal het plan inzake het uitbreidingsplan Maassluis-Noord west aan de raad worden voorgelegd. Hiertoe heeft men een gebied van 280 ha. verworven. Maassluis ziet de noodzaak in ran het bouwen van nieu- \we wijken. Studies hebben aangetoond dat deze stad een belangrijke functie j in de ontwikkeling van het gebied ten noorden van de Nieuwe Waterweg zal gaan vervullen. Dc enige uitbreidingsmogelijkheid die dc gemeente restte, was in het ge bied ten leesten van dc oude stads kern gelegen. Immers het gebied ten noorden werd reeds grotendeels door het verkeer beheerst. Door de nieu we oost-west verbinding door Maas sluis zal een reconstructie van het be slaande wegennet binnen de stad noodzakelijk worden. De uitvoering ran een en ander zal met een over brugging van de vlieten gepaard gaan. Tevens houdt de ontwerper van het nieuwe stadsplan voor Maassluis re kening met een spoedige vervanging van de besfaattde pontverbinding met Rozenburg door eert tunnel. Het gebied ten noordwesten ren Maassluis zat een beboiLUiingsintensi- 'viteit van 37 woningen per hectare krijgen. Het woongebied dat coor enkele ja ren nog weideland was. en dat thans welhaast volgebouwd is, het Nicuw- land bij Schiedam, zal binnenkort ook weer een sar te woningen opleve ren. De totale opbrengst van het com plex zal S 3008A0 per week bedragen. De gemiddelde huur van dit complex bij de winkelgalerij aan de Mgr. No- lenslaan (131 tvoningen) is voor wo- j ningen 22.97 per week. I Ondanks de vele moeilijkheden die i de woningbouw langs de Waterweg. evenals elders, wedervaart, werkt men gestadig en met enthousiasme voort aan de opbouw van een machtig tooongebieddat de talloze werkers aan de toekomst van het gebied, zal kunnen herbergen. j President Nasser en premier Neliroe j van India zijn 'n Cairo bijeengeko- j men om Afrikaanse problemen, in het bijzonder Kongo, te bespreken. Begin augustus zal de huidige com- inandant van de zeemacht In Neder lands Nieuw-Guinea, tevens comman dant strijdkrachten In dat gebiedsdeel, schout bij nacht G. J. Platerink, als zo danig worden opgevolgd door comman deur L. E. H. Reeser, Laatstgenoemde vlagofficier is thans belast met de func tie van chef-staf commandant zeemacht in Nederland. Het ziet er naar uit, dat in Polen een nieuwe hevige botsing tussen kerk en staat voor de deur staat. Het afgelopen weekeinde deed partijleider Gomoelka een scherpe aanval op de r.U. kerk in Omdat een zes maanden oud Jonge tje van Nederlandse ouders niet op het paspoort stond van een Nederlandse familie die bet per KLM-vliegtuig van Sydney zou begeleiden naar Amster dam, hebben de Australische autoritei ten geen toestemming verleend, de baby te laten vertrekken. De ouders van de baby, die vorig jaar uit Nederland waren geëmigreerd, om zich in Victoria te vestigen, had den onlangs besloten, naar het vader land terug te keren. De vader en twee kinderen zouden per boot reizen, de moeder en de jongste per vliegtuig. De dag nadat haar man en de oudste twee kinderen uit Melbourne waren vertrokken, kwam de moeder om het leven bij een verkeersongeluk. De baby werd opgenomen In het ge zin van de Nederlandse familie Van Veen. De heer Van Veen wist een an dere Nederlandse familie te bewegen, de baby mee te nemen op de vliegtoch; van Sydney naar Amsterdam. De offi ciële papieren voor dc baby zullen nr eerst in orde worden gemaakt. ae -:-iJ J - - - - terstond fel van repliek. In Warschau werd gisteren bekendgemaakt, rat het Poolse episcopaat een herderlijk rondschrijven heeft opgesteld, waarin het zijn visie geeft op het conflict. Het schrijven zai in dc komende twee we ken in heel Polen worden verspreid en ontmoeting tussen Zwervers en - Vlaardingse HVO. Het zeldzame feitj auio 'ich' beschadigd, deed zich daar n.l. voor. dat midvoor! Mevrouw N. M. heeft gisteravond d. Toorn eerst twee doelpunten voorj omstreeks 7 uur geprobeerd op de Rot- HVO scoorde en dezelfde speler moesti terdamsedijk te Schiedam ter hoogte daarna het doel van de Vlaardingersvan de Grensflat haar auto te keren verdedigen, doordat doelman Vink's hand j maar door haar onoplettendheid ont- werd geblesseerd. Vink bezette daarna) stond er een fikse aanrijding waarbij de midvoorplaats. Deze wijziging bete-j drie auto's beschadigd werden. Toen de j w'aarsclHjnIilK met Pasen van de kan- kende enerzijds een verzwakking van dej auto van mevrouw M, dwars op de rij- se_ w''1* "11 voorgelezen midvoorplaats en anderzijds had v. d.baan stond passeerde de heer R. S. S Toorn niet zoveel kaas van doelverdedi-j haar aan de achterzijde en raakte daar gen gegeten als zijc voorganger. bij de wagen. Op hetzelfde moment De thuisclub profiteerde hiervan gretig door, door hun midvoor Koedood. op gelijke voet met HVO te komen (2—2), hoewel HVO, bij de rust nog met 21 voorstond. De thuisclub rook de winstkansen, die j wist te benutten. Het was n.l. Slobbe, die 3—2 voor zijn rekening nam en reed de heer W. T. B. de R. de auto aan de voorzijde aan. Zo kwam me vrouw M. knel tc zitten. ;en, die i i - t zij wist te benutten. Het was n.l. Slobbe, JUclFVCrgcluCriJlg LCHtnilC linksbuiten Lems vergrootte deze voor sprong tot 42. Wel kwam HVO terug, toen Snoey een goede voorzet fraai in een doelpunt om- Partijleider Gomoelka verklaarde za terdag op een verkiezingsbijeenkomst onder meer, dat het Vaticaan tracht zijn vijandige geoelens jegens de Pool se staat over te brengen op de rooms- katholieke geestelijkheid. Kardinaal Wyszynski sprak deze be schuldiging zondag tegen en deed en passant een scherpe aanval op de com munistische leiders. Hij verweet hen het atheïsme te bevorderen en waar schuwde hen met deze niet mis te verstane woorden: „Ik zeg u Caesars, ^at Se voor uw God moet buigen en slechts Hein moet dienen en niemand - ------ v- Op dinsdag 23 maart zal in het ge-, zette <4 3), maar hoe v. d. Wouden, j bouw Atrium aan de Karei Doorman- anders". v. Oosten en aanvoerder Schipper ook straat de jaarvergadering worden ge- Belangrijk is dat het conflict tussen houden van de Centrale Antirevolutio- de r.k. kerk en de communisten aan de Kiesvereniging te Rotterdam, j dag treedt veertien dagen vóór de 'Poolse erkiezingen. hun best deden, de thuisclub stond niets meer toe, zodat HVO onverdiend ver loor. naire Aanvang 8 uur. Vandaagbrengt de „Housing Com mittee of the Association of Municipal Corporations" in Groot Brittannië een studiebezoek aan Rotterdam. Ir. C. \"an Traa. directeur van de Dienst voor Stadsontwikkeling, zal voor hen een inleiding houdeno ver „De ont wikkeling en de herbouw van Rotter dam". en de heer H. K. Duhoux. direc teur van de Dienst voor Volkshuisves ting. znl spreken over „De woningbouw in Rotterdam. Daarna zal de lunch stadhuizc worden gebruikt. De middag uren zijn gereserveerd voor een bus tocht door het centrum en de nieuwe stadswijken. Vanmorgen in de vroegte heeft in de Waalhaven te Rotterdam de motorboot Coal 6 een onverlichte roeiboot overva ren. De inzittenden van de roeiboot, de 52-jarige schipper H. A. J. en de 53- jarige matroos D. v. d. B. beiden op varenden van het sleepschip Gelderland 4, dte een verhaaldraad aan een boei wilden vastmaken, geraakten te water. Zij werden vrijwel onmiddellijk uit het water gehaald door personeel van de Coal 6. Zij hadden geen nadelige gevol gen van het bad opgelopen. De roeiboot werd vrijwel niet beschadigd.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2